Kamerkroniek Burgerlijke Stand In de vergaderzaal van café „Spoorzicht" verga derde Dinsdagavond het Bondsbestuur. Met ken nisgeving van verhindering was niet aanwezig de heer P. Kostelijk, terwijl tevens ontbrak de hr. Meereboer. (De heer J. Bakker kwam tengevolge vergadering van B. en W. later ter vergadering.) Door den voorz., den heer Burgman, werd de ver gadering met een woord van welkom geopend. Spr. hoopte, dat ze vruchtbaar zou mogen zijn als voorbereiding voor de alg. vergadering, van den Noordermarktbond. Hierna worden door den heer Kliffen dq notulen gelezen, welke werden goedgekeurd en onder dankzegging vastgesteld. Door den heer Jac. Groen werd naar aanleiding der notulen gevraagd, of de voorstelling van „N. Leven" juist is, dat de bijdrage van den N.M.B. aan den kring van correspondenten van den Plantenziek tenkundigen dienst moet worden beschouwd mede geldend te zijn als bijdrage der vereenigingen. Uit de discussies blijkt, dat dit niet het geval is. Verschillende vereenigingen verstrekken ook een bijdrage. Mededeeling werd door den secr. gedaan van het optreden van het Centr. Bureau voor het verkrijgen van verlaging der vrachttarieven waar aan ook de N.M.B. adhaesie had betuigd. De toe zegging is verkregen van 20 procent verlaging voor. bepaalde producten. Door den heer Ootjers werd de zaak nog nader toegelicht en tevens .medege deeld, dat tegen Vrijdag a.s. nog weer een confe rentie is aangevraagd bij de Spoorwegdirectie. Vervolgens brengt de heer Ootjers verslag uit eener conferentie van vertegenwoordigers der Spoorlij n- Vennootschap, van Koophandel en van den N.M.B, met de spoarwegdirectie terzake uitbreiding der laadgelegenheid. De directie blijkt voor deze uitbrei ding hoegenaamd niets te gevoelen. Wel heeft ze toegezegd al het mogelijke te doen ter bevordering van een geregeld vervoer; erkend moet worden dat tengevolge van verschillende maatregelen de zaken zelfs bij zeer druk vervoer tamelijk goed marcheeren terwijl nog verbetering bij het rangee ren wordt verwacht door het aanbrengen van nog een stel rails. Hiermede is men genaderd tot de samenstelling der agenda voor de Alg. Verg. In gediend is door de vereeniging Sint Maarten het voorstel, maatregelen te treffen welke het mogelijk zullen maken, dat de aanvoerders ter veiling hun geld van het betaalkantoor thuis bezorgd krijgen. - Hierover ontspint zich een tamelijk breedvoeri ge discussie, waarbij vooral naar voren kwam de moeilijkheid van uitvoering, tengevolge der uitge strektheid van het marktgebied. Tevens werd dit meer als een huishoudelijke aangelegenheid be schouwd, zoodat besloten werd haar met den betaal meester te bespreken en het resultaat aan de alg. verg. mede te deelen. Door de afd. L.T.B. Lan- gedijk zijn drie voorstellen ingediend. Ten eerste werd voorgesteld het marktgeld te verhoogen met 10/100 pet. voor de vorming eener réserve. Door den voorz. werd opgemerkt, dat dit dan een amen dement is op het bestuursvoorstel, waarin 15/100 pro cent wordt voorgesteld.De heer Kliffen achtte deze wijziging van gering belang voor iederen aanvoer- jder afzondrelijk,doch wel van gewicht voor de re servevorming. Verder vraagt spr. hoe komen we te staan tegenover den handel, wanneer we zelf niet wat offervaardigheid betoonen. Het bestuurs voorstel blijft aldus gehandhaafd. Ten tweede wordt voorgesteld de tegenwoordig geldende wortel sorteering in te trekken en tot de vroegere sor teering terug te keeren. In de toelichting werd ge-, zegd, dat dc moeite aan de nieuwe sorteering ver bonden niet loont. Voorts zou het door de ver eeniging op prijs worden gesteld indien niet-be- langhebbenden zich bij dit voorstel van stemming onthielden. Door den voorz. werd opgemerkt, dat men het stemrecht moeilijk kan verkorten. Boven dien kan een niet-verbouwer van dit artikel de sorteering toch beschouwen als een marktbelang, in hetalgemeen.In de vergadering vindt het voorstel tamelijk krachtige bestrijding waarbij inzondreheid werd gewezen op het streven juist van het U.C.B. om verbetering in de sorteering der producten in het algemeen tot stand te brehgen. Vooral ook de veilingleider is van oordeel, dat we geen Stap moe ten terug gaan inzake de sorteering. Tenslotte wordt stemming gehouden, waarbij 13 stemmen worden uitgebracht voor het prae-advies, het voor stel niet aan te nemen, 4 voor het voorstel en 5 blanco. Ten derde stelt dezlfde afd. voor, een be spreking te houden over de mogelijkheid om bv. met ingang van 1 of 15 Maart de uien onafgesteeld aan te voeren. Vrijwel algemeen is men het met de afd. eens, dat dit wel in het voordeel zou 2fjn van het beter goed blijven, dus bevorderlijk zou zijn aan de kwaliteit ter aankomst van bestemming. Evenwel wordt de vrees geuit, dat het niet be vorderlijk is aan de reclame. In het prae-advies verklaart het bestuur voor de bespreking te zijn. De vereeniging „Waarland en Omstreken" heeft 't voorstel ingediend, om steeds de kool per 100 kilo gram te wegen, ongeacht in welke verpakking de verzending moet geschieden. Door den voorz. werd medegedeeld, dat ook in de vergadering van „N. Leven" deze zaak rijpelijk was besproken doch dat de meeningen nogal tamelijk uiteen liepen. Door den veilinglejder werd opgemerkt, dat het wegen per 100 kilogram bij kleinere verpakking wel bezwa ren met zich brengt. Voorts merkt spr. op., dat het zooveel verschilt wien men er over hoort. Spr. geeft toe dat weging per kleine hoeveelheid aan den ver- kooper geen voordeel brengt, doch naar zijn mee ning legt het verschil toch weinig verschil in de schaal. Bij de voortgezette discussie komt ook weer de plaatsing der bascules ter sprake. Door den heer P. de Jong werd geoordeeld, dat het wegen per 100 kilogram zeer goed mogelijk is, waarbij zich ook de handel wel zal weten aan te passen, terwijl het in elk geval zuiverder is. Het resultaat der gehouden bespreking leidt er toe, dat er de hand aan zal wor den gehouden, de bascules zoo te doen plaatsen, dat ook de aanvoerder gezicht heeft op den eve naar en voorts, dat het bestuur adviseert het voor stel aan te nemen. Door de afd. L. T. B. Haren karspel Oost werd voorgsteld bij de aardappelsor- teering dé maximum maat 55 mm. op 60 mm. te stellen. Aangezien ook de aardappel van die grootte nog zeer goed is, voor consumptie. Naar aanlei ding van dit voorstel ontspint zich een discussie over de aardappelsorteering met het resultaat dat geadviseerd zal worden te aanvaarden de voorgstel- de sorteering dopr de Prov. Commissie en dus te gen het ingediende voorstel. Door dezlfde afd. wordt voorgesteld, het daarheen te leiden, dat het overladen in vletten op een andere plaats gebeurt Het veroorzaakt thans veel last en zelfs gevaar. Na gehouden discussie wordt als prae-advies vast gesteld,, dat het bestuur deze aangelegenheid zal bespreken met de leiding teneinde zoo mogelijk een oplossing te verkrijgen. Door den voorz. wordt overgebracht een klacht in de vergadering van „N. Leven"geuit over het vaak snelle varen van kleeine motorschuiten. De heer Ootjers kan hieromtrent mededeelen, dat een politieverordening hierin voor ziet. Opdracht is verstrekt op nakoming dezer ver ordening streng toe te zien. Juist dezen morgen (Dinsdag) is nog iemand voor overtreding bekeurd Door de vereeniging „De Eendracht" is het voorstel ingediend voor het volgende seizoen met ingang van 1 Jan. het afgeven van bonnen af te schaffen. Dit voorstel leidde weer tot een tamelijk breedvoerige bespreking waarbij echter vrij duide lijk bleek, dat bij toepassing zooals dit geschiedt ter .veiling van den N.M.B. afschaffing ongewenscht moet worden geacht. Het kwaad dat in het bonnen stelsel is gelegen moet worden gezocht in de wijze van toepassing elders. Als prae-advies op dit voor- stl werd vastgesteld: Hoewel het bestuur het ook gew'enscht acht, deze zaak ter algemeene vergade ring nog eens ernstig te bespreken, verklaart het zichtegen het voorstel, van „De Eendracht." Nog zal door het bondsbestuur het volgende voor stel op de agenda worden geplaatst: Het bestuur stelt voor het veilingspersoneel op leeftijd of bij invaliditeit pensioen toe te kennen en vraagt van de vergadering machtiging een regeling daarvoor vast te stellen. Door den heer Swager worden nog verschillende cijfers ten beste gegeven met betrekking tot de fi- nantien. Hierna wordt nog bezichtigd en besproken het bouwplan voor een te stichten betaalkantoor, vergaderzaal en woning. Aan de bouwcommissie werden naar aanleiding der gehouden besprekingen verschillende opdrachten verstrekt. Daar het ta melijk laat was geworden haastte de voorz. zich de vergadering te sluiten. Uit den Omtrek ALGEMEENE VERGADERING VAN HET ONDERSTEUNINGS FONDS BIJ ZIEKTE „LICHT IN DUISTERNIS" TE HEERHU- GOWAARD. Maandagavond werd deze vergadering gehouden in het lokaal van den heer Liefhebber nabij halte Middelweg. De voorz., S. Burgman, opende de ver gadering met een woord van welkom en hopende j op een vlotte behandeling der agenda. Naar aan- leiding der notulen gelezen door den heer P. Hitte- ma, merkte de voorz. op, dat nog geen circulaire door het bestuur was verspreid aangezien de ziek tewet zoolang is uitgebleven. Nadat spr. eenige me- dedeelingen had gedaan met betrekking tot de ziek tewet in verband met de werking van het fonds, werd besloten hierover een bespreking te houden i tin de federatievergadering, terwijl aan het bestuur en den Raad van Toezicht werd opgedragen te beslissen of ingevolge die bespreking een circulaire zal worden verspreid met het doel, het fonds om te werken in een vereeniging voor hen, die niet val len onder dg ziektewet. Premie en uitkeering zul len dan moeten worden gewijzigd, terwijl zij, die wel onder de ziektewet vallen, tegen lagere contributie gebruik van het fonds zullen kunnen maken tegen lagere premie met beperkte uitkeering. Door den voorz. werd vervolgens medegedeeld, dat deze ver gadering feitelijk te Veenhuizen gehouden had moe ten worden, doch de 4zéér geringe belangstelling van daar was oorzaak, dat de vergadering in dit lo kaal werd gehouden. Besprekingen in de vergade ring van het bestuur en den Raad van Toezicht hadden geleid tot het voorstel de vergaderingen in het vervolg te houden in het lokaal van den heer Liefhebber., vrijwel het middelpunt der ge meente. Met lagemeene stemmen werd dit voorstel aangenomen. Vervolgens kwam aan dè orde de rekening over 1929. Deze was voor den aanvang der vergadering nagezien door de hh. K. Bakker en T. Silver. Laatstgenoemde verklaarde dat alles in goede orde was bevonden. Uit het finantieel ver slag van dén heer A. Groot stippen we het volgen de aan. Door het bedanken van den hr. Moet is het ledental met 1 verimnderd, zoodat dit thans58 bedraagt. Aan 5 leden was voor 238 ziektedagen uitkeering verstrekt, aan 1 lid 12, aan 2 leden elk 8, en aan 1 lid 4 en aan een lid 2 uitkeeringen. De totale uitgaven bedroegen f327.87, de ontvangsten f 355.26, alzoo een batig saldo groot f27.39. Het fonds telt nog 12 begunstigers. Het heeft thans de beschikking over f 1099.90, waarvan f 935.17 op het spaarboekje. De rekening werd goedgekeurd onder dankzegging aan den penningmeester voor zijn ver slag en zijn beheer der finantien. De belangen van het fonds werden opnieuw bij den penningmees ter aanbevolen. In het bestuur werden met bijna algemeene stemmen herkozen de hh. P. Hittema, C. Groot, A. Bart en A. Rentenaar, terwijl de hr. A. C. Dekkers werd herkozen als lid van den R. van T. Allen namen de benoeming aan. De voorz. felici teerde de vergadering en de herkozenen en hoopt op blijvende aangename samenwerking van Best. en R. van T. De rondvraag leverde niets op, zoo dat tot sluitting werd overgegaan. De voorz. dankte hierbij allen voor de belangstelling en medewerking hoopte dat 1930 voor het fonds een gunstig jaar zal mogen zijn en eindiged met den wensch, dat het verjongd en versterkt zal mogen worden door toe- terding van een aantal nieuwe vooral ook jonge leden. ALKMAAR. THEATER CINEMA „AEMERICAIN" DE FILM „ATLANTIC." DeDirectne van het Theater Cinema „Americain" te Alkmaar zal vanaf Vrijdag 4 April a.s. het groot- sche filmwerk „Atlantic" van E. A. Dupont, de beste Duitsche,spreken de film vertoonen Dit ontstellende, diep ontroerende, aangrijpende drama, weergeeft in de meeste vervolmaking de ondergang van een modern zeekasteel. Een catastrophe waardoor de toeschouwers als het ware bevangen worden. Er is geen geweldiger ontroering, geen beklem mender tragiek dan in „Atlantic." De Nederlandsche pers is vol lof en beveelt met warmte en enthousiasme dit filmwerk aan. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nr. voorkomende advertentie. In ons volgend nr. komen wij nog eens nader op deze rolprent terug. Plaatselijk Nieuws NOORDSCIIARWOUDE. DE PAASCH-BAZAR. Dat de gevormde commissies druk aan den arbeid zijn en haar werken met succes wordt bekroond wie had anders verwacht? moge blijken uit het volgende lijstje van namen van personen en firma's, die reeds goederen of anderszins voor de a.s. bazar hebben toegezegd of alreeds geschonken. NOORDSCHARWOUDE: Firma J. H. Keizer Fa Kok, Tuinman en Wilken K. Boot Fa. A. Groot S. Knegt, A. Bouwens G. Bos Jb. de Boer C. Oudes C. Levndig B. Vollmuller G. Engel. en vele burgers. ALKMAAR: Jung en van der Hoek Gebr. Win der A. Sijperda L. Frankenberg Elzas C. Bossert Otto Finkensieper G. Worm W. Zaadnoorddijk P. Kuiper Van Til P. Th. Ypma W. van Vuure Trijbetz J. J. Srpuyt W. van Nieuwkuyk, Fa. J. Ridderikhoff, Hoorn. J. T. Tack, Amster dam. Fa. Zenith Gouda. ,,'t Klaverblad" Haarlem. De Erven van Nelle Amsterdam. N. V. Erdalfabriek Amsterdam. P. Dekker Wormer- veer, enz. enz. De vele belangstellenden zullen wij natuurlijk geregeld) op de hoogte houden met de vorderingen die deze Bazar maakt, en hetgeen bestuur, commis sies en Hoofd-comité alzoo denken te doen, om de Paaschdagen weder zoo gezellig en genoegelijk mo gelijk te doen verloopen. ZUIDiïCiHARWOUBjE. Loop der Bevolking. Ingekomen: M. Roorda van Groningen; J. Kooij van bergen (N.-H.); A. Rake van Nieuwe Nie- dorp; R Dohrn van Heide (Buitschland)K. Bierman van Terschelling; K. J. Wijn van'Zijpe. Vertrokken: A. G. Schuijt naar Heerhugow.; J de Boer naar Oudkarspel; H. P. Postma naar Hillegom. BROEK OP LANGENBiIJK- Aan het postkantoor Broek op Langendijk en de i daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd i gedurende de maand Maart '30 ingelegd f8947.66, j terugbetaald f 4036.32. Het laatste door dat kan- j toor uitgegeven boekje draagt het nummer 1491. j, OUDKARSPEL. In opdracht van den gemeenteraad zal, te be ginnen met morgen (Vrijdag) gedurende vijf achter eenvolgende weken pervaartuig haarasch, vuilnis enz. worden opgehaald. Met het ophalen is door B. en W. belast N. Bankersen alhier. De ingezetenen worden verzocht daartoe haardasch enz. in een of ander voorwerp aan den walkant te plaatsen, daar Bankersen op vermelde dag en vervolgens elke Vrij dag en Zaterdag langs de perceelen zal varen. Het tijdvak van het ophalen is juist zoo gekozen, dat dit valt in den schoonmaaktijd, wanneer toch de meeste rommel voor den dag komt en wordt op- 1 geruimd. i Natuurlijk wordt van de ingezetenen de volle medewerking verwacht. Naar wij vernemen zal dan ook streng worden geleet op het verontreinigen van het openbare wa- j ter en tegen overtreding onmiddellijk proces-ver- 1 baal worden opgemaakt. OUDKARSPEL. De Minister van Defensie heeft aan den dienst plichtige P. Zeeman van de lichting 1930 voor goed vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens persoonlijke onmisbaarheid. TWEEDE KAMER. Interpellatie-v. d. Heuvel over dé landbouwcrisis. Vele andere wetsontwerpen. Hoewel ook in Nederland de industrialisatie steeds verder gaat, de industrie den landbouw steeds meer in den hoek drukt, is de landbouw voor Nederland thans nog van meer dan gewone beteekenis. Er is dan ook alle aanleiding om aan de interpellatie van den heer v. d. Heuvel (a.-r.) ïn verband niet de in de laatste weken heviger ge worden landbouwcrisis, 'inzonderheid in de akker- bouwbedrijven. met 'name in de veenkoloniale be drijven (door de sterke daling der graanprijzen en der aardappel- en aardappelmeelprijzen) eenige plaatsruimte af te staan. Gevraagd werd door den heer v. d. Heuvel: 1. Is de regeering bereid de ernstige land- bon wmoeilijkheden te verlichten door een of meer van de navolgende maatregelen: a. te bevorderen de indiening van een land- bouw-stcunwet, waarin tijdelijk een klein invoer recht op tarwe en rogge wordt geheven en tege lijkertijd de wet, op grond waarvan de vleeseh- accijns wordt geheven, buiten werking wordt ge steld gedurende denzelfden tijd. b. een regularisatie van den graaninvoer op de wijze, waarop dit in Zwitserland geschiedt c. een uitvoerpremie te geven voor aardappel meel: d. een voorschot aan de Coöp. aardappelmeelfa brieken ten einde deze in staat, te stellen de noo- dige betalingen aan haar leden te doen; e. een steunmaatregel voor de suikerindustrie, hetzij op de wijze van het verleden jaar in de Tweede Kamer aangenomen wetsvoorstel, hetzij door eer. invoerrecht op suiker 2. Heeft de regeering nog andere hulpmidde len, waarmede ze in den acuten noodtoestand van dit cogenblik kan helpen? Zooals men ziet werden door den heer v. d. Heuvel een aantal protectionistische maatregelen voorgesteld om in de knel zittende akkerbouwbe drijven er bovenop te helpen. Laat ons direct constateeren, dat de heer v. d. Heuvel nul op het request gekregen heeft en ook de door andere ka merleden voorgestelde steunmaatregelen weinig- succes oogstten Terecht of te onrechte de re geering stelt zich op het standpunt van den vrij handel. Het zou ons te ver voeren, wanneer we al het door de'verschillende kamerleden in het. mid den gebrachte ook slechts in een résumé zouden willen weergeven. Iedere partij heeft zijn eigen landbouwprogratn. Er zijn protectionisfen, gema tigde protectionisteip vrijhandelaren en gematigde vrijhandelaren. En ieder vogeltje zong natuurlijk zooals het gebekt was. We volstaan met een min of meer uitvoerig verslag van hetgeen de minister tot wien de interpellatie gericht was, te vertellen had. Minister Buys de Beerenbrouck da nziet in de voorgestelde afschaffing van den vleesch-ac- cijns eene compensatih voor het nivoerrecht op tarwe en rogge ten gunste van den oonsumcnt,| welke uiterst onvolledig zou zijn- Zij zou alleen ten goede komen aan de gebruikers van rund- vleesch, daar de accijnzen niet het varkensvleesch en scnapenvleesch betreffen. Eten graanrecht zou in strijd zijn met de gedurende vele jaren gevolgde handelspolitiek, maar ook niet de beginselen der douaneconferentie van Genève. De in Zwitserland èaangenomen voorloopige regeling ter bescher ming der meelindustrie, welke een monopolistisch karakter heeft, is 4-oor Nederland niet aan te be velen. In de eerste plaats is de verbouw van graan, vooral tarme, in Nederland niet van groote beteekenis ,in de tweede plaats zou eene stijging van de prijzen nadeelig zijn voor bedrijven, welke graan als veevoeder moeten aankoopen. Tegenover een uitvoerpremie voor aardappelmeel, kan het invoerend land steeds een invoerrecht stellen1; waarmede de toestand bleef zooals hij was. Ook voor het verleenen van voorschotten aan de ooöp. aardappelmeelfabrieken voelt de Minister niets. Het zou onrechtvaardig zijn om verliezen door een bepaalde groep geleden mét 's Rijks gelden goed'te maken Hoe groot zouden per saldo die voorschotten ook wel niet moeten zijn? Be toename der voorraden aardappelmeel is werkelijk onrustbarend. Men oordeele slechts: Voorraad 1 Sept. 1926, 369.000 balen, 1 Sept. ;27 224.000 balen, L Sept. '28 332.000 balen, 1 Sept. '29 717.000 balen, terwijl het zich laat aanzien, dat de voorraad op 1 Sept. '30 het kolos sale cijfer van 1.200.000 balen zal bedragen. Een steunmaatregel voor de suikerindustrie is in strijd met de onderhandelingen te Genève; de Minister is hiervoor, voorloopig althans, niet te vinden. Vindt de Minister de voorgestelde groote middelen van zo oernstigen aard, dat hij hiertoe slechts noode „na ernstig nadenken" zal overgaan, voor kleine middele nis hij wel te. vinden. Het ver heugde hem, dat van verschillende zijden op ver dere uitvoering der Uitvoerwet was aangedron gen, om hiertoe te komen, moeten evenwel de particulieren meewerken. De voorgestelde fiscale maatregelen zal de Minister nog eens onder het ook zien en evenzoo overweegt de Minister of hij eene uitnoodiging tot deelname aan een in 1933 hier te lande te houden Int. Landbouweon- gres zal laten doen. Aanstelling van een directeur- generaal van den landbouw wenscht de Minister niet, maar hij zal wel overwegen de versterking- van de directie van den landbouw met eenige eco nomische krachten. De directie der Spoorwegen heeft eene reductie van 50 pCt. op het vervoer van aardappelen aanvaard, ingande zoo spoedig mogelijk en eindigende op 15 Juni, terwijl over andere verlagingen het overleg nog niet afgeloo- pen is. Na deze uitvoerige behandeling van de land bouwcrisis moeten we aangaande het verder be sprokene. kort zijn. Op de nieuwe wettelijke re geling van de arbeidsovereenkomst van kapiteins en schepelingen werd met 54 tegen 23 stemmen een amcndement-Brautigam (s.d.a.p.) aanvaard, waardoor nadere voorschriften minimum-eisehen zullen worden gegeven ter zake de verplichting- van den reeder tot het zorgen voor behoorlijk nachtverblijf van den schepeling aan boord, ter wijl door aanname van een en ander amendement- Brautigain de ziektegeldregeling meer in overeen stemming werd gebracht met de Ziektewet. Door den .Minister werd overgenomen een amen- dement-Goseliiig aangaande andere regeling van de uitbetaling van een deel van het loon aan de echtgenoote van den schepeling. Nadat nog velé andere wetsontwerpen waren aangenomen, ging de kamer tot 6 Mei uiteen. EERSTE KAMER- Het geval Fruytigr. De debatten in de Eerste Kamer hebben dit maal meer dan gewone aandacht getrokken, door dat Minister Verschuur voor den uit alle partijen op één na kenbaar gemaakten wensch is gezwicht Hij heeft toegezegd,' dat de hoofdinspecteur Jr. Huygens, wiens overplaatsing met ingang van 1 Mei reeds in de Staatscourant heeft gestaan,, in den Haag zal worden gehandhaafd. Daar even wel in de begrooting van Arbeid, Handel en Nij verheid de post van f8000 voor den nieuwen hoofdinspecteur werd aangenomen, zal de heer Fruytier vermoedelijk elders bij de arbeidsinspec tie worden ondergebracht. Dat met dit door de Eerste Kamer behaalde succes meenigoen zeer is ingenomen, .behoeft zeker geene opheldering Of hiermede het geval Eruytier van de baan is,, dienen w ijaf te wachten. Vermelden we nog, dat Minister Beijmer door den heer Oudegeest ge vraagd werd om verbetering te brengen in den toestand der mijnwerkers en de heer Beijmer een aantal ernstige waarschuwingen over het land- bouwtechnisch en sociaal-economisch deel der Zui derzeewerken had aan te hooren. OUTSIDER. Gemeente ZUIDSCHABWOUDEe Over dc maand Maart. Oeboren: Theodorus Jozeph en Nicolaas Jozeph. zoons van Jacobus Groen en Antje Duijves; Nelly Anna Margaretha, dochter van Gerard Jo- han Böttgcr en Johanna Margaretha Vermeulen. Maria, dochter van Johannes Schotten en Maria van Kleef. Ondertrouwd en getrouwd: Geene. Overleden: Theodorus Jozeph en Nicolaas Jo zeph, zoons van Jacobus Groen en Antje Duij ves, beiden oud I dag- Tmmetje Wahlén, wed. van Arie Schrijver, oud 77 jaar. Cornelia Deugd, weduwnaar van Maartje Bak, oud 75 jaar. Gemeente NOORDSCHARWOUDE. Geboorten: Anna, dochter van Petrus Bet en Dieuwertje Grootjes. Dorathea Maria, dochter van Johannes Buur en Catharina Johanne de Groot Maria dochter van Johannes Hink en Geertrui- da Bleeker. Nellie, dochter van Frederik Appel en Neeltje Swager. Johanna, dochter van Lourens Schrijver en van Elisabeth Maria Kaag. Nico laas Abraham, zoon van Abraham Borst en Maartje Swager. Ondertrouwd: Simon Kuiper oud 24 jaren en Brech je Reinouwtje Blokker, oud 23 jaren. Gehuwd, dezelfde. Overleden: Ariën vanEerden oud 86 jaren, weduw naar van Aaltje Hemke. Sijbrand Theunisz, oud 59 jaren, echtgenoot van Adriana Regter, wonende te Amsterdam. Immetje Wahlen, oud 77 jaren, weduwe van Arie Schrijver wonende te Zuidschar- woude.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 6