Radiorubriek i' 75950, aan rekeninghouders f472264.22, gestort bij de Centr. Bank f 363210.68, totaal betaalde renten f 15040.51 waarvan aan spaarders, f 13475.52; de bijdrage aan de Centrale Bank bedroeg f86.10, aan salaris van den kassier en hul pwerd betaald f 1328 en voorts aan diverse uitgaven f 1120.92, waaronder die voor de feest- vergadering bij het 25-jarig bestaan der bank; met de in het reservefonds gestorte winst en het kassaldo op 31 Dec. ten bedrage van f6774.27 vormen deze bedragen mede een totaal van f 1159390.07. Ten aanzien der balans valt het volgende te vermelden: Het totaal actief bedroeg op "31 Dee. f365515.61, gevormd door f6774.27 kasgeld. f174284 uitstaande voorschotten, f 149886.09 te goed in Inopende rekening van leden en f 34280.25 van de Centr. Bank, f 190 aandeelen in de Centr. Bank, 61 meubilair en f 100 waardepapieren, hier tegenover stond een passief' van f 337869.76 aan verschuldigde spaargelden, f8700.02 aan re keninghouders en in het reservefonds 18661.46 zoodat er een winstsaldo is groot f284.36. Met betrekking tot den laatst'en post werd opgemerkt, dat het geringe winstbedrag veroorzaakt is door dan overgang van het kassierschap en de feeste lijke herdenking van het 25-jarig bestaan. <3 Door den kassier werd een breedvoerige toelich ting gegeven met betrekking tot den post diverse uitgaven. Hierbij bleek, dat verschillende extra uitgaven in komende jaren niet. te wachten zijn. Uit heiT applaus bleek wel, dat deze uiteenzetting o phoogen prijs werd gesteld, waarom de voorz. den kassier hiervoor dan ook den dank der verga dering bracht. E'ekening en balans werden goedgekeurd. De voorzitter dankte den kassier voor zijn gehouden beheer, de Commissie voor hare moeite. Het bestuur stelde voor de winst op de reserve te brengen, wat algemeen werd goedgevonden. Het reservefonds zal alsdan bedragen f 18909.82. Hierna werd door den Directeur het jaarver slag uitgebracht. De daarin gegeven cijfers vindt men reeds in het bovenstaande in hoofdzaak te rug, zoodat we uit dit verslag nog melden het volgende. Aangenaam was het spr. te mogen con- stateeren, dat de financiëele toestand der bank zeer ganstig is, de omzet steeg in het afgeloopen jaar ver over het millioen. In den loop des jaars kwamen geen wijzigingen in het bestuur en den R. v. T>„ terwijl de samen werking van beide en met den kassier steeds aan genaam genoemd mag worden. De zeer ruime toe vloed van spaargelden was oorzaak, dat de bank steeds een tamelijk hoog bedrag in crediet was bij de Centr- Bank. Moge dit al geen winst afwer- epn, do bank verzekert toch aan spaarders een behoorlijke rente. Veel werk werd in 1929 van het bestuur en den R. v. T. geëischt-, doch met liefde en toewij ding werd dit door allen verricht. Ongeveer 40 maal werd een grooter of kleiner voorschot aan gevraagd en maar enkele koeren werd dit niet toegestaan. Tot do bank traden in den loop des jaars 9 nieuwe leden toe, 'terwijl een drietal door vertrek afgevoerd zal moeten worden. Trouw werd dóór alle voorschotnemers de verschuldigde rente voldaan. "Wel werd door enkelen uitstel van af lossing gevraagd, hetgeen men on'der de gegeven omstandigheden meende niet te mogen weigeren. Ons reservefonds beweegt zicli steeds in stijgende lijn: het behoefde geen enkelen keer te worden aangesproken voor een of andere schadepost. De minder gunstige resultaten van veler bedrijf, was oorzaak, dat zeer vaak van de bank gebruik is gemaakt, óf door opvraging van spaargelden óf dooT het nemen van een voorschot. Spr. hoopt ten zeerste, dat 1930 gunstiger resultaten zal mogen geven voor vele enzer loden. Voor het be stuur in den R. v. T- is het een groote voldoening, dat de bank zicli steeds in stijgende belangstel ling der burgerij mag verheugen; de -wijze van optreding van den nieuwen kassier draagt onge twijfeld daartoe veel bij, zoodat spr. oordeelt, dezen dan ook een woord van lof voor de vervul ling zijner functie niet mag onthouden. Spr. ein digde zijn verslag met de beste wcnschen voor de bank en hare leden. De uitslag der gehouden ver kiezingen, waarvoor verschillende stembureaux werden samengesteld, was, dat met zeer groote meerderheid tot bestuurslid werd herkozen de heer S Brugman, tot lid van den 11. v. T. de heer P. Blauw en tot plaatsvervangende bestuurs leden de heer en H. A. M. Wuijs en A. Kooij Cz. Allen verklaren de benoeming aan te nemen, wat met krachtig applaus werd begroet. De Voorz. meende de vergadering te mogen feli- citeeren, vooral waar door hen, die reeds in func tie zijn gewees't, getoond is, dat ze met zeer veel liefde en toewijding voor de zaak hebben gewerkt. Mede richtte de voorz. eenige woorden van dank tot den heer v. d. Oord voor de wijze waarop deze heeft gevangeerd als plaatsvervangend bestuurs lid. Tot de oommissie voor het nazien der rekening over 1930 werden door den voorz., na machtiging der vergadering, aangewezen de heeren J. Gootjes Cz., P. Haster en P. Rozendaal, die zich deze keuze lieten welgevallen. Goedkeuring werd ver leend tot het afvoeren van de ledenlijst een drietal vertrokken leden. Mede werd, na toelichting door den voorzitter, het bestuur gemachtigd om in overleg met den R. v. T„ bij verlaging van rente door de Clentr. Bank voor bij haar uitstaande gel den, de rente voor spaargelden iets te verlagen. De rondvraag leverde ditmaal niets op, zoodat' tot sluiting kon worden overgegaan. Met genoegen constateerde de voorz. daarbij, dat de vergadering een aangenaafrn verloop mocht hebben en dankte voorts allen voor opkomst en medewerking- HET BERGER BOSCH BEHOUDEN. In de gemeente Bergen bevindt zich een belang rijk boschcomplex waartoe het bekende „Wester bosch en de „Hooge Boomen" behooren. Het be staat uit prachtig oud loofhout en is gelegen vlak bij de kom der gemeente, deels aan den voet der duinen, deels in het duin. Het bosch, dat o.m. een reigerkolonie bevat, is van groote beteekenis voor het natuurschoon dezer streek. eHt is zeer in trek als ontspanningsoord, niet het minst bij de bevol king van de hoofdstad. Daar deze bosschen gevaar liepen binnen afzien- baten tijd tot bouwterrein te worden bestemd, heeft de gemeente mét den eigenaar van het „Wes terbosch" en de „Hooge Boomen" onderhandeld over aankoop ten einde dit ongeveer 73 hectaren groote terrein in den tegenwoordigen toestand te bewaren. Zij heeft de bosschen in handen gekre gen voor ruim ƒ96.000. Thans heeft he gemeentebestuur naar het Volk meldt, van den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw de toezegging ontvangen dat in ver band met het algemeene belang dat bij de instand houding van het door deze bosschen gevormde na tuurschoon is betrokken, van Rijkswege voorloopig voor een tijdvak van tien jaar een jaralijksche bijdrage van ƒ1600 zal worden verleend, mits de bosschen ander deskundig toezicht van het staats- boschbeheer worden gesteld. Nieuwstijdingen UITVOER VAN VARKENS NAAR DUITSCHLAND De Directei van den Landbouw deelt mede, dat blijkens bericht van den Rijkslandbouwconsulent te Berlijn, het invoerrecht op levende vakrnes in Duitschland dat met ingang van 28 Maart jl. van 18 tot 27 mark per 100 kilogram was verhoogd, met ingang van 7 April a.s. wederom is teruggebracht op 18 mrak. DE 1STE MEI. De heer Kupers heeft aan den minister vanbin- nenlandsche zaken en landbouw gevraagd: Is de regeering bereid tijdig voor den aanstaan den eersten Mei, zoodanige eenheid te brengen in de reglingen, bij vesrchillende rijksdiensten en staatsbedrijven geldende, dat aan de ambtenaren en werklieden in 's rijks dienst, die den wensch daartoe te kennen geven, op den lsten Mei gele genheid wordt gegeven, dien dag geheel of gedeel telijk vrijaf te nemen? EEN ERNSTIGE VECHTPARTIJ. In een café aan den Heerenweg te Heerlerheide, heeft een ernstige vechtpartij plaats gehad, tus- schen verschillende bezoekers waarbij het noeal heftig is toegegaan. Een hunner is daarbij een stuk uit de onderlip gebeten, terwijl de mijnwerker C. T. een messteek in het been kreeg, en tevens een beenbreuk bekwam. Zijn toestand was zoo ernstig, dat men hem naar het hospitaal te Heerlen over bracht. De gewonde weigert echter aan de politie inlichtingen te geven, zoodat het anderzoek ten zeerste wordt bemoeilijkt. Gisteren is in zijn toe stand een ongunstige wending gekomen zoodat hij aan de gevolgen vanz ijn verwondingen is overleden De Justitie achtte termen aanwezig het lijk in beslag te nemen. Als vermoedelijk dader is aange houden de mijnwerker H. H. te Heerlen. Deze ont kent echter, volgens de „Crt." de zware mishande ling, doch verschillende getuigenverklaringen zijn zeer bezwarend tegen hem. BRUTALE INBRAAK IN EEN GRAAN MALERIJ. In de graanmalerij „de Hoop" aan den Rijksweg te Koegras nabij den Helder is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag een brutale inbraak gepleegd Door het indrukken van twee ruiten hebben de in brekers zich toegang verschaft tot de malerij van waar zij het kantoor zijn binnengedrongen. De hier staande brandkast hebben zij naar de malerij ge sjouwd, om ongestoord te kunnen werken. Zij heb ben getracht eenige gaten in de kaSt te boren om deze dan a la sardine open te scheuren. Dit is hun evenwel niet glukt, zoodat zij zich tevreden hebben moeten stellen met den diefstal van een kistje sigaren. Vijf jaren geleden werd er ook in de graanmale rij ingebroken. Van de daders is toen nimmer een spoor gevonden. De politie heeft de zaak in handen en stelt een nauwkeurig onderzoek in. 150 KUIKENS VERBRAND. Zaterdag is het kippenhuis van G. Steelsel te Zeddam totaal verbrand. 150 kuikens, kwamen in de vlammen om. UIT EEN LUCHTSCHOMMEL GEVALLEN Zondag is te Boxmeer de 19-jarige Johan P. bij een uitspanning van de Maas uit een luchtschom- mel gevallen, waarschijnlijk tengevolge van duize ligheid. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis is hij overleden. ERNSTIGE AANRIJDING. Zondagmorgen omstreeks 10 uur is mej. L. nabij de bijzondere school te Oudarkerk aan den Amstel door een motorfiets van den heer N., wonende te Nes aan den Amstel, aangereden. Met bloedige ver wondingen is mej. L. door den Amsterdamschen Geneeskundigen dienst naar het Onze Lieve Vrou wengasthuis te Amsterdam overgebracht. De heer N. bekwam eveneens verwondingen en is per ambulance-auto naar zijn woning vervoerd. BOERDERIJ AFGEBRAND. Te Oterleek ontstond Zaterdagmiddag om half drie plotseling brand in de boerenbehuizing van de gebroeders J. en J. Kloosterboer, gelegen aan den Schermerdijk, aldaar. Het huis stond spoedig in lichterlaaie. Nadat het aanwezige zieke dochtertje was over gebracht naar de daarnaast gelegen boerdèrij, kon niets meer gered worcfen. Alles brandde geheel en al uit. De voorraad kool, ongeveer 2.5 wagon, alsmede de woning waren verzekerd. De oorzaak is onbekend. Buitenland DE KOSTEN VAN DEN OORLOG. Volgens cijfers samengesteld door het departe ment van de schatkist aan den vooravond van den verjaardag der oorlogsverklaring heeft de wereld oorlog aan de V. S. naar schatting 51.4 milliard dollar gekost. Tot 30 Juni van verleden jaar is er 6748 millioen betaald aan intrest van de oorlogskosten. De jaar- lijksche kosten van landsverdediging beloopen 66 procent van de landsultgaven. DUIZENDEN HOUTARBEIDERS WILLEN IN SOV JET-RUSLAND HET LAND UIT. Naar uit Moskou gemeld wordt, hebben omstreeks 30.00 werklieden, die in de gebieden van Archan- gelsk en Wjatka bij de staats-houtconcessies te werk zijn gesteld, den arbeid neergelegd. Zij schij nen thans pogingen in het werk te stellen het Rus sische gebied te verlaten. Aangezien hierdoor de uitvoer van Russisch hout naar de wereldmarkt in gevaar wordt gebracht, heeft de Sovjet-Regee ring besloten in genoemde gebieden den verplichten arbeid in te voeren en zoodoende de arbeiders te dwingen te blijven. De regeering neemt aan, den huotuitvoer hierdoor intact te kunnen houden. Als oorzaak van de massavlucht der werklieden be schouwt men de buitengewoon moeilijke levens voorwaarden, welke nog verscherpt worden door de levensmiddelenschaarschte. tengevolge van de invoering van voedselkaarten. DYNAMIET IN DE KOLÉN. Ometrent het renstige spoorwegongeluk op Kioe- j sjioe waarbij zeventien personen werden «gedood en velen ernstig gewond, wordt nader gemeld, dat I bij het onderzoek naar de oorzaak van de ramp is gebleken dat door een noodlottige vergissing de tender van de locomotief van dn verongelukten trein geladen was met kolen, waardoor een groo te hoeveelheid dynamiet gemengd was. Toen deze kolen in het vuur werden geworpen, volgde een geweldige ontploffing, waardoor niet alleen de lo comotief maar een groot gedeelte van den trein in de lucht vloog. Land- en Tuinbouw NOGMAALS H,E|T TELEN VAN MEER EN BETER FRUIT. Ji'enigen tijd geleden hebben we reeds een op wekking geschreven om de boomen te bespuiten en alles wat daarmede verband houdt hebben we toon niet besproken. In dezen 'tijd van het jaar dan bespuit men do boomen met in water oplosbare, z.g.n. vrucht- boomcarbolineum. Om geen al te groote verwachtingen op te wek ken moet men weten, dat dit middel niet tegen alle kwalen gebruikt kan worden, maar hoofd zakelijk bedoeld is als een middel om de ver- sc.lüllendc schadelijke insecten, eieren er van enz. te dooden. Tegen zwamziekten wordt het dus niet in hoofdzaak gebruikt, hoewel een boom, die wei nig last heeft van verschillende insecten toch al van den winter men spuit; men moet namelijk men dus wel van een indirect gunstige werking kan spreken en soms zelfs van een direct gun stige werking. Oarbolineum kan alleen in goede sterkte wor den aangewend tijdens den zg. rusttoestand der boomen ,dug in den winter. Zou men met dezelfde sterkte in den zomer de boomen spuiten, dan zouden ze zeer veel te lijden hebben. Njn is het niet precies eender in welken tijd ters b.v. viburnum of sneeuwbal, dan spuiten, als de verschillende insecten enz. het gevoeligst zijn, maar, die tijd valt samen met, den tijd, dat ook de boomen het gevoeligst zijn. Tegen •het uitkomen dei* eieren enz. zullen die eieren, ook liet gevoeligst zijn en die eieren komen eerst uit tegen den tijd, dat er voor die schadelijke insecten ook werkelijk wat te halen valt, dat is dus tegen het uitloopen der boomen. Men kan het dus zoo zeggen, dat als men te vroeg spuit, de kans groot is, dat er niet genoeg ontuig gedood wordt, terwijl, als men te laat spuit, de kans op bladbeschadiging weer grooter wordt. Hoe later men dus in het voorjaar spuit (zoo lang de bladeren nog niet te zien zijn) hoe beter het zal zijn. Men spuite dus alleen nog boomen met gesloten knoppen. Voor de gewone vrucht.boomen, als b.v. appelen, peren, pruimen, bessen en verder de meeste bloem- hecsters in den siertuin, kunnen een bespuiting verdragen van 7i/2 pCit. Voor zwakkere struiken en boomen, als b.v. perziken en rozen verdient het aanbeveling de oplossing 5 pCt. sterk te maken. Ook het bespuiten van bessenboomen is sterk aan te bevelen, hoewel het nogal eens vergeten wordt.; wie b.v. de zwarte bessenstruiken in den winter bespuit met carbolineum, zal in den zo mer meestal veel minder last hebben van de be kende luizen aan den onderkant van het blad- Bit zelfde geldt ook bij de rozen en vele sierhees ters b v. viburnum of sneeuwbav. Wie kruisbessen in den tuin heeft, weet wel, dat het Noord-Holland haast niet mogelijk 'is ze te telen zonder in het voorjaar veel last te heb ben van een rupsachtig ding, de z.g. bessenspan- rups, die, opvalt door de eon tras teerende kleuren. Ook die kan met succes voorkomen worden door deze bespuiting. Ike verschillende soorten verder op te noemen heeft geen nut, zeker is, dat een bespuit.ing altijd een zeer gunstige werking uitoefent op de boo men en heesters en wat er nu allemaal mede ge dood wordt is niet eens met volle zekerheid to zeggen. Bat het spuiten tengevolge heeft, dat al het groen van de boomen verwijderd wordt, is niet alleen een schoonheidsfactor, maar dat groen, dat veroorzaakt wordt door zeer kleine plantjes (al gen, messen en wieren) vormt prachtige schuil hoeken voor de eieren en poppen van verschillende insecten en ook voor de insecten zelf. Een eigenaardige nevenwerking van carboli neum is, dat sommige boomen door een bespuiting vroeger uitloopen en weer andere daarentegen juist laat in verhouding tot de niet bespoten dito. Bij rozen is dit laat uitloopen b.v. wel nuttig, omdat men dan de kans op nachtvorstbeschadiging geringer maakt. St. Pancras. VAN HERWIJNEN. Binnenland Faillissementen in Nederland. OPGEGEVEN DOOR N. V. v. d. GRAAF Co. (Afd. Handelsinformaties.) Opgegeven 3 April. UITGESPROKEN: 1 April D. J. Verpoorte, koopman, Ginneken, Ba- velschelaan 83, Rc. mr. F. Tilman, Cur. mr. F. Bloemarts, Breda. 2 Apr. Willem Demmer, koop man. Nijkerk, Rc. mr. A. J. M. van Heijst, Cur. mr. H. Landberg, Zwolle. 2 Apr. I. J. Bergmans, in galanterieën Eindhoven Strijpsche straat 138, Rc. mr. C. W. Vollgraff, Cub. mr. dr. L. Janssens, Eind hoven. 2 Apr. A. H. Boogers, kleermaker, vroeger Eindhoven, thans Zeelst, Rc. mr. dr. Heijman, Cur. mr. J. J. A. van der Putt, Eindhoven. 2 Apr. G. van Genderen, schipper, Dordrecht, Rc. mr. A. J. Paulus, Cur. mr. Branbergen, de Niet, Dordrecht. 2 Apr. L. D. Fikkert, koopman, Utrecht, van Alphen straat 12, Rc. mr. J. E. van der Meulen, Cur. mr. C. L. Wieringa, Utrecht. 2 Apr. H. J. Albers, mole naarsknecht, Abcoude, Achterdijk, B 49, Rc. mr. J. E. van der Meulen, Cur. mr. F. M. J. A. Lublink, Weddik, Utrecht. 2 Apr. J. Th. Blommenstein, koopman, Snelrewaard, Rc. mr. J. E. van der Meu len, Cur. mr. C. Maris, Utrecht. 2 Apr. H. F. Pleus, koopman, Utrecht, Krugerstraat 35 bis, Rc. mr. J. E.van der Meulen, Cur. mr. P. J. Emmelot, Utrecht. 2 Apr. A. A. van der Hoff, Soestdijk, Wijnand Toplaan 5, Rc. mr. J. E. van der Meulen, Cur. mr. H. J. G. Janssen van Raay, Baarn. 2 Apr. D. Kerkman, Amersfoort, Kapelweg 53, Rc. mr. J. E. van der Meulen, Cur. mr. L. Stadig, Amersfoort 2 Apr. F. H. Cosijn, marktkoopman, Gravenstraat I 252, Middelburg, Rc. mr. J. W. Zijlstra, Cur. mr. W. H. T. C. Baron thoe Schwartzenberg en Holans- berg, Middelburg. OPGEHEVEN WEGENS GEBREK AAN ACTIEF: 2 Apr. W. Busink, Zuilen. Opgegeven 5 April. UITGESPROKEN: 3 Apr. de Naamlooze Vennootschap Mij. „Beider Be lang" tot Exploitatie van Onroerende Goederen te 's-oravenhage, Waldeck Pyrmontkade 109. 3 Apr. N.V. Indusirieele Handelsmaatschappij „Melior" te den Haag, Korte Vleerstraat 8488. 3 Apr. D. ten Boom, kamerverhuurder, den Haag, Dunkier- straat 73. 3 Apr. A. van der Kloot, kellner, den Haag, Christiaan Bruningstraat 7.-3 Apr. P. Kniest, los werkman, Sassenheim, Kerklaan 39. 3 Apr. J. J. J. Zwennes, stoffeerder, den Maag, v. d. Vennestraat 13. 3 Apr. W. Derksen, koopman in manufacturen, Oosterbeek, Veritasweg 34. 3 Apr. M. Broek, koopman, Arnhem, Weverstraat 13. 3 Apr. Mej. D. van der Eerden, winkelierster, Arnhem, Steenstraat 67. 3 Apr. Mej. E. van der Eerden, winkelierster, Arnhem, St,eenstraat 67. f- 3 Apr. Mej. H. van der Eerden, winkelierster, Steen straat 67, Arnhem. 3 Apr. Mej. M. van der Eer den, winkelierster, Arnhem, Steenstraat 67. 3 Apr. H. Hoek, drogist, Nijmegen, Groenestraat 143. 3 Apr. M. R. Rotn, meubelmaker, Arnhem, Jans binnensingel 13. 3 Apr. Sijfert de Leeuw, slager, Hippoiytusnoef op Wieringen. 4 Apr. Lammert de Jonge, handelaar in rijwielen, Valthermond 89. gem. Odoorn. 4 Apr. C. P. J. van der Gevel, groentehandelaar, Amsterdam, Oostenburgerdwars straat 13 I. 4 April N. V. Nederlandsch Inkoop kantoor, Heerengracht 270. 4 Apr. Th. Spaan, Amsterdam, Adm. de Ruyterweg 350a. In de week van 31 Maart—5 April 1030 werden in Nederlandn uitgsproken 64 fallissementen. Opgegeven 7 April. UITGESPROKEN: 4 April Paulus Plijnaar, barbier, Rotterdam, Chris pijnlaan 109. 4 April C: Lindhout, meubelmaker, en winkelier, Rotterdam, Middellandplein 19a. OPGEHEVEN WEGENS GEBREK AAN ACTIEF: 4 Apr. T. Krijgsman, Rotterdam. 4 Apr. W. Brand, Rotterdam en M. J. van Dijl. echtgenoote van M. H. Simmermans, beiden te Rotterdam. m: UIT DE RADIO-BLADEN. 5 ApriJ.( 1930. In „RADIO-EXPRES" lezen we een artikel over „Bouwschema's en de daarin voorgeschreven onder deelen" Een uitvoerig artikel over het „Heinrich Herz-Instituut" wordt gepubliceerd, evenals een bij darge over de radio aan boord van de „Europa" Aangegeven wordt hoe men de juiste instelling van automatische negatieve roosterspanning ver krijgt, terwijl we in de kortegolf rubriek een artikel lezen, getiteld „Bijzonderheden over kwartskistal- len." „RADIO-WERELD" opent met een artikel over de radio-installatie van de Europa. Een verslag wordt gepubliceerd van de officieele inwijding van het ontspanningslokaal voor het personeel van de zen ders te Kootwijk. Een twee-lampsontvanger wordt besproken, terwijl we een uitvoerig artikel over den strijd tegen de radio-storingen aantreffen. De „KATHOLIEKE RADIO-GIDS" opent met 'n propaganda-artikel voor de Aprü-actie van den K. R.O. Verder beperkt het tijdschrift zich tot ver- eenigingsnieuws en programma-besprekingen. De „OMROEPGIDS" belicht het ontwerp voor de zendtijdverdeeling van het standpunt der N.C.R.V. Verder een bijdrage waarin de werkwijze van de „Omroepgids" wordt besproken. De A.V.R.O. deelt in de „RADIO-BODE" mede, dat zij een schrijven heeft gezonden aan den Mi nisterraad, waarin zij de belangend er vereeniging bepleit. Dit schrijven wordt in extenso gepbliceerd. H. Hollander schrijft over den voetbalwedstrijd Hol land- Italië terwijl we van W. Vogt's hand een artikel aantreffen over de laatste pogingen van den „regenmaker." Max Tak schrijft een artikel „Het raadsel dat den aether verontrustte" waarin op origineele wijze wordt duidelijkgemaakt, hoe moeilijk het is de radio-luisteraars tevreden te stel len. In de „RADIO-GIDS" lezen we een artikel over het demonstratief congres van de VARA, dat te den Haag zal plaats vinden en waar de afgevaar digden van de afdeeling dezer vereeniging hun mis noegen zuilen uitspreken over de trage behandeling van de plannen ter regeling van de zendtijarege- ling. De teksten van het VARA-programma van 5 Apr. worden gepubliceerd. Eieonore Lyfford schrijft over Radio en Accoustiek." terwijl C. H. Geudeker Jr. een inleiding tot den voetbalwedstrijd Nederland Italië brengt. L. J. van Looi schrijft ditmaal over den electriscnen gramofoonopnemer, terwijl we dan voorts vereenigingsnieuws aantreffen. Copyright 1930 Press Agency Industria. Een cadeautje voor een omroeper. Een der Berlijnsche omroepers hield eenige we ken geleden een toespraak voor de microfoon, waar in hij vertelde een bijzonder zwak voor jonge leeuw tjes te hebben. De-directeur van Hagenbeek te Ber lijn hoorde dit toevallig, zoodat de omroeper ver leden week in zijn bureau met een leeuwtje werd verrast, d.w.z. voorzichtigheidshalve had men het dier maar beneden laten wachten. Een vracht auto bracht het geschenk naar zijn buiten in Wann see. Daar mag „Rao" zoo werd het dier gedoopt, een jaar lang de gast van den omroeper blijven. Dan moet het weer naar Hagenbeek terug, omdat hetin Duitschland verboden is, volwassen leeuwen als huisdier te houden. Wat de barbier te vertellen heeft. Eenmaal per week wordt de studio van Radio- Lyon door een barbier bezocht, die den baard van den omroeper van het station scheert en daarbij het gebruikelijke praatje houdt over het mooie of slechte weer en de nieuwste gebeurtenissen op po litiek en algemeen gebied.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 6