Bad-, Duik- en Zweminrichiing Uit den Omtrek Amerika «oor do Amerikanen Nieuwstijdingen Binnenland Buitenland HEERHDGOWAAKD. Dinsdag werd in het polderhuis de gewone voorjaarsvergadering gehouden van het polder bestuur. Afwezig was alleen de heer K. Konijn. Voorz. was de Dijkgraaf W. van Slooten, Secr. de heer H- Hoogland, mede was aanwezig de Pen ningneester J. Kamp. In zijn openingswoord heet te de voorz. speciaal welkom den heer P. Liefheb ber; Spr. wenschte hem voortgaand herstel toe, opdat hij weer geregeld de vergaderingen zou kunnen bijwonen. Na het passeeren der notulen bracht de voorz. een beknopt verslag uit over don gang van zaken over 1929; over het algemeen luidde dit gunstig, hoewel de opmerking moest worden gemaakt, dat niet alleen de verbetering doch vooral ook het onderhoud der wegen speciaal der grintwegen, zware óffers had gevraagd. Na onderzoek der geloofsbrieven werdén de herkozen hoofdingelanden toegelaten en volgde felicitatie. Vervolgens kwamen de rekeningen over 1929 aan de orde. Deze waren nagezien door de heeren Be Boer, Gootjes en Wijnker. Deze commissie had de rekeningen nagezien, met de beseheiden vergeleken en in orde bevonden, zoodat geadvi seerd werd tot goedkeuring. Wel werd ie op merking gemaakt, dat de comm. wel wat was ge schrokken van het zeer groote nadeelig saldo op de rekening der wegen. Door den voorz. werden naar aanleiding hier van eenige toelichtingen verstrekt. Die rekening van den polder ving aan met een batig saldo vanaf f 10692.37 en liep in totaal over f 102341.89 ontvangster en f90618.11 uitgaven, blzoo een batig saldo groot f 11723.77. Aan waardepapieren heeft de polder een bezit van f7650 waarvan f 6500 aandeel in de spoorlijn Noordscharw. Dorp, Station, voor een bezit van ruim 94 H.A. grond en 1/2 aandeel in de Broekerbrug. Vrij wat minder gunstige cijfers geeft de reke ning der wegen. Allereerst al geen batig saldo over 1928, doch wel een nadeelig- saldo groot f4373.34. De totale ontvangsten, waaronder over 1928 en '29 te zaraen een bedrag van f 25900, be droegen f 65069.13, de totale uitgaven niet minder dan f 91963.68, waaronder aan materialen alleen een bedrag van f51291.54. Aan leeningsaflossing en rente f 10475. Deze rekening sluit met een nadeelig saldo van f26894.55. Na eenige discussie werden beide reke ningen goedgekeurd. Dit geschiedde na toelichting en gehouden discussie mede met de begroetingen. Die voor den polder liep in ontvangst en uitgaaf overeen bedrag van f.107142.43, waaronder voor tijdelijk op 'te nemen gelden geraamd werd f 40000 terwijl de. post onvoorziene uitgaven is geraamd op £1137.93. De ontvangsten dér wegenbegrooting is geraamd op f 101210.91, waarbij gerekend wordt op f 20000 uit het wegenfonds, f20000 uit tijdelijke leeningen in f 20000 uitleening voor motorwals ,steenbreken, en extra kosten voor dc xwegen. De uitgaven zijn geraamd op hetzelfde xbedrag, waaronder het nadeelig saldo over 1929 var f 26894.55, een post voor onvoorzien, groot £164444.35, Voor de wegen is een totaal van' 1'46000 geraamd voor arbeidsloon, materialen en rijloon; voor aflossing en rente eene leening van '1920 f 10000 en f475 aan rente. De heer P. Wonder bracht nog eens ter sprake de geringe vergoeding aan de Heemraden- Nadat de voorz. had te kennen gegeven, dat de Heemra den zelf niet met een voorstel wenschten te ko men, werd na discussie door den heer Wijnker Voorgesteld dit bedrag te brengen op f 150, het welk met. 7 tegen 5 stemmen werd aangenomen. (4e Heemraden onthielden zich van stemming). Met betrekking tot het onderhoud der grint wegen werd een tamelijk breedvoerige discussie gehouden. Met de gegeven wenken en opmerkingen zal rekening worden gehouden. Besloten werd voorloopig door te gaan met de wijze van wer ken .na de ontvangst van de motorwals en steen- breker toegepast. Op een klein gedeelte zal worden toegepast de wijze van doen in Dr echten land, waarnaar door het Dagel. Bestuur een onderzoek was ingesteld. Bij de Heemraadverkiezing werd de heer W. Appelman met algemeene stemmen (oen biljet was blanco ingeleverd) herkozen, die gezien de voor hem aangenamen uitslag der stemming en 'de pret - tige samenwerking in het 'bestuur, gaarne weder de herbenoeming aanneemt en mede de polderbe- langen naar beste weten wenscht te behartigen. Het voorstel tot het aangaan van leeningen tot een maximum, bedrag van f 30000 werd aangeno men. Hierbij werd bereids ook reeds besproken het maken van twee bruggen. Met het hierom trent ingediende voorstel ging de vergadering ae- coord. Na zeer lange discussie werd aangenomen het Voorstel, het polderpersoneel in het genot, te stel len van prentievrij pensioen. Bij de rondvraag kwamen nog verschillende aangelegenheden ter sprake, vooral betrekking hebbende op slooten en wegen. Na 'bespreking werd het Dagel. Bestuur ge machtigd in onderhandeling te treden over over name van een gedeelte Donkerenweg, wat feitelijk nog particulier land van oud-landbezitters is, en tevens over aankoop van grondsoorten voor het zooveel doenlijk wegwerken der meest gevaarlijke bochten in genoemden weg. Hierna sluiting In 't. laatste stemmingsbeeld werd het onder werp tarief verhoogingen en protectie aangestipt. Heden werden wc in de gelegenheid gesteld, in zage te nemen van een'Amerikaansche correspon dentie. gevoerd' door een onzer groote firma's aan den Langendijk en het antwoord daarop uit Amerika ontvangen. ..In het schrijven uit Amerika werd de ver wachting uitgesproken, dat een import van kool uit Holland als dit seizoen, voortaan wel niet weer zou kunnen voorkomen. Nu reeds lag volgens den berichtgever, een voorstel gereed om uien te belasten met f 12.50 per 100 Kg. en kool met f10 per'100 Kg. Het tarief op de waarde, van kool berekend, had niet voldaan. "tZijn wel alarmeerende berichten, die in den laatsten tijd binnenkomen. Zoo b.v. stond in het Handelsblad, uit Berlijn, dat er een sterke aan drang op de Duitsche regeering wordt uitgeoe fend, om van de lastige verdragen af te komen, teneinde de volkomen vrije hand te krijgen. Nog hooger wenscht men de tariefmuren op te trek ken Geneve ten spijt, speciaal voor land- en tuin- bouwartikelen. 'k Beloofde de Broeker Spieringbuurters, naar ik hoop tot genoegen, eens over de nieuwste Dteeker landaanwinning te zullen schrijven. Men had me verteld, het was in die buurt gewoonweg niet uit'te horuden, vanwege de vreeselijke lucht, afkointotig van rottende ingrediënten ter plaatse. Daar zouden hygiënische misstanden voorkomen, die met alle beschrijving spotten. Nu stond ik tegenover dergelijke uitingen al min of meer sceptisch, stel je voor op de Spieringbuurt, zoo ongeveer de Heeren- of Keizersgracht van Broek. Zou het in de buurt van de woning van mijn heer de Vlugt, of va ndie der heeren Miranda, Raas, Woltjer in Mokum etc. 'n onbeschrijfelijke bendo wezen Van de Communisten zwijg ik maar. Immers neen. Aan de Broeker Heeren- of Kei zersgracht wonen een tweetal achtbare raadsleden. G-eloof vrij, indien het er erg mis ware, deden ze hun mond wel open. Ik toog naar de Spieringbuurt en zagwat op tal van andere plaatsen achter de woningen ook is te zien, 'n hoop afval, asch en sintels, wat smerig troebel water, 'tLaatste vindt ge in elk Broeker I.ientje, die met permissie gezegd, weinig met Boldoot's welriekend product gemeen hebben. Wat ter Spieringbuurt te zien is, is niet fraai, 't zal er werkelijk wel eens hm niet lekker ruiken, 't Wijst, daar en elders op de urgentie van het steeds meer brandend Langendijker vraag stuk der huisvuilopruiming. Dat. vraugst.uk dringt zich al meer naar voren en zal eenmaal moeten worden opgelost. Gaidkarspel heeft reeds een bescheiden poging tot gedeeltelijke oplossing ondernomen, 'kSchrijf dit stukje, in de hoop, dat men eens over deze kwestie zal gaan denken. Nu komt zóowat'alle huisvuil iu de slooten te recht. menschen kunnen meestal niet anders en men verlieze, niet liit het oog. 'dat een zeer groot deel dei Broeker bevolking' tot den bur g-er, d.w.z. niet tuinbouwersstand behoort, geen land en geen vaartuig bezit. Met den koolafval kunnen de tuinbouwers nog wel huisvuil naar deft akker brengen, doch de burgers wat kunnen ze anders dan alle afval in de slooten deponeeren? H.H. Spieringbuurters, zie niet al te veel naar het niet mooie uitzicht voot uw ramen; be- ddenkt. de moeilijkheden uwer buren. Er is slechts deze oplossing: vuilverwijdering,, en dat kost geld, Of het in afzienbaren tijd daar toe kan komen'? Wensclielijk ware het zeer, edoch de een ten, de centen' Wanneer schrijft ge daar nu over? werd mij vandaag nog gevraagd. 'Wacht 'n wijle, heb ik geantwoord, 'k moet eerst nog interviewen. Dat laatste is gebeurd en nu kan er dan iets verteld worden. Let op het woordeke iets. De bescheiden pogingen van het „zwemcomité" zal ik gemakshalve maar zeggen, trokken een niet onwelkome aandacht. Allereerst zei de Neder - landsche Zwembond bij voorbaat hulp toe, welke hulp bestaat uit voorlichting en advies. Kosten geen duit. Dat het comité zulks op prijs stelt, behoeft wel niet nader toegelicht. In de tweede plaats heeft het Bestuur van 'de Gemeente Broek op Langen dijk met een enkele aanduiding in de raadszaal niet onwelwillend op het pogen van 'het comité gewezen. Het comité door de interessenten-vergadering, benoeipd, heeft opdracht gekregen, zekere lei ding te geven bij het propaganda-werk. Nu het interview, waarvan ik reeds gewaagde, 'k Klampte den voorzitter van de vergadering, tevens comité-lid, den heer de Jong eens aan en informeerde instantelijk naar het succes, met de lijsten, den burgemeester ter tokening voorge legd, behaald. Een achttal lijsten waren reeds binnen, een tweetal moest nog binnenkomen- Hoe is getee- kend? vroeg ik. Tusschen twee haakjes merk ik op, dat de teeke- hing op 1de lijsten niets meer inhoudt dan instem ming betuigen met het doel, door de vergadering gesteld, n.l. liet stichten van een bad- en zwemge- Jegenheid te Broek. De heer de Jong-gaf tot antwoord: '1 is me buitengewoon meegevallen. Op enkele lijsten tee klenden circa. 80 pCt- der tot teekening toegeJaten personen. Voorwaar een niet gering succes- Een globaal overzicht kon dus nog niet gegeven worden, maar 'dit staat wel vast, dat; de overgroote meerderheid van de Broeker bevolking sympathie met. het comité-vcornemen heeft betuigd. Zoodra alle lijsten binnen zijn, denkt de-Com- missie van Actie weer een vergadering uit te schrijven. Tot zoover de mededeelingen. van den heer de Jong. 't Gaat dus lang niet slecht- THORBECKE'S STANDBEELD. Wat vreemde dingen toeh in een groote stad. Hedenmorgen vroeg kwam de politie tot de ont- ddkking, dat in den afgeloopen nacht, vermoede lijk -tusschen 3 en 6 uur, Thorbecke's standbeeld op een vreemde manier versierd" was geworden. Er hing een zwarte doek oA de schouders en boven het hoofd had men een bord aangebracht, waarop geschreven stond; „Dit verbeeldt zich ook fascist te zijn Die politie nam doek ,er bord in beslag en zoekt thans naar de daders. LIEBERMANN TE SGHEVENINGGEN. Liebermann heeft het Huis van Bewaring te Amsterdam verlaten en is per particuliere auto, waarin twee rechercheurs als reisgezelschap had den plaats genomen, met een paar koffers als bagage naar Sckeveningen vervoerd om zijn -straf tijd daar' uit te zitten. Hij zal in de bijzondere strafgevangenis worde nonder gebracht, omdat zijn gezondheidstoestand dit noodzakelijk maakt. EEN FAMILIE-DRAMA. 'Eenigen tijd gele'den is de heer H. V. te Hel mond, die het de laatste jaren niet al te best met zijn vrouw kon vinden, alleen naar elders vertrokken. Dezer dagen was hij, op verzoek van een zijner kinderen, voor enkele dagen bij zijn fa milie teruggekeerd. Maandagavond ontstond ech ter een twist, waarbij het nogal heet toeging. De zoon moet zich hierbij aan zijn vader vergrepen hebben. Men vond den man dood in bed liggen. Vergiftigingsverschijnselen werden geconstateerd. De recherche stelde een scher ponderzoek in. Zelf moord i echter ook niet onwaarschijnlijk NACHTELIJKE RUZIE. Gisternacht te omstreeks 2 uur is een verlof- houder aan "den Schiedamschenweg met. een 45- jarigen caféhouder A. Schroder van den Schiedain- sohen dijk In gezelseha pvan twee dames naar een woning aan den 3e.hiedamsch.en weg gegaan. Nadat men eenigen tijd had zitten drinken, kre gen de mannen ruzie over liet naar huis brengen van een der dames. Deze ruzie liep zoo hoog, dat de verlofhouder een revolver trok en op Schro der twee schoten loste, waarvan een in den buik en een in het linkerbeen terecht kwam. Agenten van jxilitie, die. het schieten hadden gehoord, zijn de woning binnengedrongen, waar zij den gewonden man aantroffen benevens zijn vader. De gewonde is naar het ziekenhuis aan deii Ccolsingel vervoerd, waar bleek, dat de wonden luct gevaarlijk waren. Do dader is naar het poL- tieburea uaan de Witte de Wittstraat overge bracht, waar hij in bewaring is gesteld. Dte revol ver is in beslag genomen. SPEENHOFF ZINGT Het „Hbld." schrijft: W£j hebben gistermiddag de „Schutters" gehoord. Niets bijzonders? Toch wel. Speenhoff zong zelf en hij zit In Bandoeng. ,,'tls half tien" zei hij en we hebben juist een voor stelling gegeven in „Concordia" het regent." Hier was het drie uur en droog. Maar wij hoor den „Koos." De luidspreker kookte als een wilde zee. er klonken seinen en MexicaanSche honden, doch uit dat gewirwar van geluiden trilde plotseling vla Hilversum op de stem van Speenhoff. Hij groette zijn kinderen en opa en oma. Het gaat hem goed, best. Hij wordt dik en vet. De groote en de kleine Cees zijn uitstekend. „Gezegetocht" op Sumatra 52 dagen lang Door de rimboe gereden afstand Haarlem—Mos kou. ,-c ..»'i „Wij voelen er ons niet onveiliger dan 's nachts om drie uur in Amsterdam." „Ik zal een liedje zingen." „De Schutters." Prachtig!! Alsof de dichter-zanger vlak bij je zat. Vrouw en dochter zongen mee. „Koos, hoor je je moeder?"interrumpeerde Speen hoff zich zelvetot zijn zoontje in Haarlem. Nu een liedje in Indië gemaakt, variatie op een oud lied. Het heet „een baboe' die je nooit ver geet." En toen het uit was met de liefde, Ging zij weer de kampong in Koos sprak van snert met kluif, die hij daar uit blikjes at. Kleine Cees zong de „Engelsche matroos." Even werd de verbinding minder. Mevrouw Speenhoff hoorden wij in ,,'t Broekje van Jantje" zeer geliefd op Java. Zij was zeer nerveus toen zij even het woord tot haar kinderen richtte. Nog zoo'n versje ,,'t laatste tandje." Wat kwam dat voortreffelijk over. „Swiep" is ln Indië nog niet vergeten. Iedereen wist nog hoe hij zong. „Ach mijn Arie Is gaan va ren." Speenhoff zong dat liedje als een Indische hulde aan Pisuisse. Nu opeens was Bandoeng weg. Maar wij hadden de Speenhoffs gehoord. Wij hebben hen vroeger beter gehoord, technisch beter Maar nooit hadden zij ons 200 ontroerd. DE ARBEIDSTIJDEN IN BROODBAKKERIJEN IN VERBAND MET DE AANSTAANDE FEESTDAGEN. De minister van Arbeid Handel en Nijverheid heeft goedgevonden, ten aanzien van broodbakkerij en lm alle gemeenten des Rijks te vergunne als volgt: le. door 'hoofden of bestuurders en door bak kersgezellen mag in afwijking van het bepaalde in artikel 35, tweede lid der Arbeidswet 1919, met den bakkersarbeid begonnen worden: a. op Zaterdag 10 April 1930 en b. op Zaterdag 7 Juni 1930 telkens te 12 uur des nachts, met dien verstande, dat voor zoover betreft broodbakkerijen voor welke een vergunning als be doeld ln art. 37 eerste lid der Arbeidswet 1919 is ver leend reeds op Vrijdag 18 April 1930 resp. op Vrij dag 6 Juni 1930 telkens om 10 uur des namiddags met arbeid, bestaande in het gereedmaken van deeg en ovens mag worden aangevangen. 2e. in afwijking van het bepaalde in artikel 40, eerste lid der Arbeidswet 1919, mag: a. door bakkersgezellen die op Vrijdag 18 April 1930 en (of) Vrijdag 6 Juni 1930 voorarbeid ver richten tusschen 10 uur des namiddags en 12 uur middernacht op die dagen gedurende ten hoogste 10 uren arbeid worden verricht. b. door bakkersgezellen dié niet aan den onder a, bedoelden voorarbeid hebben deelgenomen op Zateraag 19 April en (of) Zaterdag 7 Juni 1930 ge durende ten hoogste 13 uren. arbeid worden ver richt en aan hooiden of bestuurders van broodbak kerijen in alle gemeenten des Rijks die gebruik maken van de vergunning onder A genoemd, en in wier bakkerijen derhalve op 21 April 1930 en (of 9 Junil930 geen bakkersarbeid mag worden verricht te vergunnen, dat, in afwijking van het bepaalde bij artikel 35, zesde lid der Arbeidswet 1919, op Za terdag 19 April en Dinsdag 10 Juni 1930, deeg of brood, dat na 8 uur des namiddags van den vorigen dag gebakken of opgewarmd is: 1. van 7.30 uur oes voormiddags af, uit het ge bouw met aanhoorigheden, waarin zich de brood- oakkerij bevindt, wordt vervo.erd; 2. van 8 uur des voormiddags af wordt verkocht of afgeleverd. 1NVALIDITEITS- EN OUDERDOMSRENTEN. Op 1 Maart jl. werden 14.608 weduwenrenten en 11722 weezenrenten krachtens de Invaliditeitswet genoten, terwijl op dien datum krachtens art. 373 uier wet 8t)'7u9 personen in het genot verkeerden van een als vruent van hun verzeaering verkregen uooerdomsrente van 3 guloen per week. Voorts genoten 2ö076 personen een invaliditeits- rente als oecioeld in art. 71 dier wet. Kracntens art. 24 der Ouderdomswet 1919 waren op genoemden datum 128086 personen in het genot va neen ais vrucht van hun verzekëring verkregen ouderdomsrente van drie gulden per week. MILLIOENEN 'l'EKOHT BIJ HET SPOORWEGPENSIOENFONDS. In de buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders van de Maatscnappij tot Exploita tie van Staatsspoorwegen en van oe Holl. Yzeren Spoorweg Maatschappij werd de directie, zooals ge meid, gemachtigd een overeenkomst met den Staat der Nederlanden te treffen betreffende delging v, net tekort in het spoorwegpensioenfonds, dat onge veer f 230 millioen bedraagt. Naar de „Tel." verneemt, zal het desbetreffende wetsontwerp zeer binnenkort worden ingediend. EEN MIDDEL OM GEMENGDE HUWELIJKEN TE BEPERKEN. „De Preangerbode" meldt, dat de Indische regee ring het denkbeeld overweegt, voor een bepaling, waarbij Europeesche vrouwen, die met Inlanders ge huwd zijn, hun recht op Europeesch verlof verlie zen. ONZE VARKENSUITVOER NAAR DUITSCHLAND. De directei van den landbouW deelt mede, dat blijkens bericht van den Rijkslandbouwconsulent te Berlijn het invoerrecht op levende varkens in Duitschland (dat meta ingang van 28 Maart Jl. van 18 tot 27 mark per 100 kilogram was verhoogd) met ingang van 7. April wederom is gebracht op 18 Mrk. Faillissementen in Nederland. OPOEGEVEN DOOR N. V. v. d. GRAAF Co. (Afd. Handelsinformaties.) Opgegeven 8 April. UITGESPROKEN: 7 April J. Honsdrecht Amsterdam, Reitzstraat 29. 7 April J. R. Falli, Amsterdam, Marnixstraat 177. 7 April I. Roozendaal handelende onder de firma Ipac Stoppage Inrichting, Amsterdam, Boeroestr. 23. 7 April S. Joosten, koopman in papier en tuow, Amsterdam, Kurgerstraat 40. 7 April F. Goldsteen, handelsreiziger Amsterdam Maasstraat 35 II. 7 April P. J Gamelkoorn, Amsterdam, Hud senstraat 177 huis. In het faillisseement van Jari Kaag te Bussum, is benoemd in plaats van mr. W. A. Rijk tot curat, mr. J. A. Bletz, Amsterdam, Keizersgracht 451. OPGEHEVEN WEGENS GEBREK AAN ACTIEF: 7 April S. v. d. Berg, Amsterdam. Opgegeven 9 April. SURSEANCE VAN BETALING: Bij beschikking van de Arrondissementsrechtbank te Amsterdam. Derde Kamer, van 3 April 1930, is aan de Naamlooze Vennootschap D. Scholte Co.'s handelmaatschappij (D. Scholte Co.'s Trading Company) gevestigd en kantoor houdende te Am sterdam (procureur mr. C. M. J. F. Goseling) op het daartoe door haar ingediende verzoekschrift, surseance van betaling verleend voor den tijd van zes maanden, gerekend vanaf 14 Maart 1930, met benoeming van mr. W. J. Ph. de Lille Hoogerwaard advocaat en procureur te Amsterdam, Wetering schans 124, tot bewindvoerder. De Griffier dier Rechtbank. UITGESPROKEN: 7 April J. van 't Hoog, boekhandelaar, den Haag Thomsonlaan 116. 7 April D. Smit, kapper, den Haag, Copernicusstraat 193. 7 April M. Voga, Rijswijk, Koninginnelaan 8.-8 April L. van Wil- deren, Naarden, Cattenhagestraat 21. 8 April J. B. Massa, kaashandelaar, Bergen op Zoom. 8 April A. C. Koning, metselaar, Haarlemmermeer. 8 April L. J. van Haasteren, barbier, Haarlem. 8 April Jan Has, arbeider Middelie. 8 April J. H. Vervloed, stroorijder, Heemstede. Heerenweg 121. 8 April N. Ouwens, aannemer Haarlem, N. Schelde- straat 11. 8 April T. Kroon Jr., meubelmaker, Haarlem, Ged. Oude Gracht 80r. 8 April J. Prijs, koopman in fourage, Broek in Waterland. 8 Apr G. Kamphuis, molenaarsknecht, Zwiep gemeente Laren. OPGEHEVEN WEGENS GEBREK AAN ACTIEF: J. de Die, Geldermalsum. 8 April Th. Rikkerink, Heemstede. 8 April N. Th. Van Schuilenburg, te Haarlem. 8 April N. v. d. Boogaard, Ymuiden, ge meente Velsen. 8 April B. Watman, Ymuiden, gemeente Velseri. 8 April F. Luikol, Haarlem. 8 Arpil P. Th. Karstenbroek, Bentveld, gem. Zand- voort. 8 April, P. van Hoorn, Beverwijk. VERNIETIGD OP GROND VAN VERZET: 8 April J. H. J. Letschert, Haarlem. VERJAARSGESCHENKEN. De schatrijke Amerikaansche fabrikant van foto grafie-artikelen George Eastman zal het 50-jarig bestaan van zijn wereldbekende fabriek vieren, door aan elk Amerikaansch kind, dat in 1930 den leeftijd van 12 jaar bereikt he,eft, een camera met films cadeau te doen. Daarvan zullen ca. 500.000 kinderen proflteeren. Eastman zelf wil op die manier „de grootste kinderpartij va nde wereld" vieren. BIJNA DRIE UUR IN DEN GOTTIIARD-TUNNEL Onlangs was een defect aan de electrische gelei ding de oorzaak dat een sneltrein gedurende drie uur inden Gotthardtunnel moest blijven staan, tot een stoomlocomotief de gestrande wagons kwam ophalen. ZOO GIJ DEN VREDE WILT RUST U TEN STRIJDE. EEN NIEUWE FRANSCHE ONDERZEEBOOT Een nieuwe Fransche onderzeeër die 2060 ton water verplaatst, heeft boven water een snelheid

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 2