E Ms de Paaschklokkeai iuBcüen Buitenland Binnenlandsch Overzicht Plaatselijk Nieuws De trein was zoo even binnengekomen, de rei zigers gingen van het perron door het controlehek en sloegen deh dorpsweg in: het waren meeren- deels soldaten met verlof. Anneke zag ze van verre reeds aankomen. Zou 8inus er bij ?jjn? Hij had gezegd, met Paschen, ais de klokken luiden, zou hij haar wat gewicntigs te vragen hebben. Nog nooit was de Lente zoo schoon geweest! Het roerde haar alles zio: de iepenbioesem tegen de strak blauwe lucht, de vogeltjes, die floten en kweel den: de geurige ribus: de zonne, die blikkerde en 't al overgoot met haar warmen schijn. Zou Ti- nus er bij zijn? Hij had gedronken, gestoken en gevochten en ze hadden hem weggehaald; ze had er machteloos bij gestaan en het moeten aanzien. Met Paschen zou het een half jaar worden, dat hij weg was; voor haar een half jaar van hunkerend verlangen hem terug te zien, een half jaar van schrijnend verdriet hem eenzaam te weten, hem te missen! Zij staat voor het raam en staart in de verte; ze ziet hem in gedachten als kleinene jongen stoeien en dartelen; zijn blonde krullebol in haar schoot; haar roepende: „Moeder, help me toch!" als hij gevallen was. Ja, ze zal hem helpen; straks, als hij terugkomt zal ze naast hem staan en hem sterken en leiden naar een nieuw leven! Zij staart nog steeds over den weg dan ziet ze hem komen één enkele blik en in haar donker hart stroomt gouden zonlicht binnen. „Maak alles schoon, moeder," schreef ze, „als de Paaschklokken luiden, ben ik bij u!" En moedertje had geploeterd en geboend en gesjouwd en gewerkt tot laat in den nacht, al de weken die haar nog scheidden van Paschen, en alles blonk en glom in haar huisje. Ze had bloeiende primula's gekocht, die stonden in de vensterbank en in het slaapkamertje van Mies geurden de hyacinthen in het bloemen mandje, dat ze zelf had opgemaaakt met een mooi- en paarsen strik. En nu, haar tranen vloeiden, de druppen bran den op haar wang, zij wacht, zij wacht den dooden- wagen, die haar kind zal brengen uit het zieken huis bij moeder thuis. „Als de Paaschklokken luiden, mijn liefste, neem dan de kinderen op je schoot en kus hen en laat hen jou kussen en denk dan aan mij; want dan zal ik op dat moment in mijn verbeelding jullie zien en jullie willen kussen en liefkoozen en wij zullen één zijn in gedachten; want, als de Paasch klokken luiden, liefste, dan zullen we hier rust hebben, liefste, en er zal niet gevochten worden, zegt men, misschien komt er wapenstilstand, mis schien vrede wie weet en wie weet, hoe gauw we dan werkelijk samen zijn en opnieuw beginnen." „Ik sta te wachten op een groot geheimenis; ik staar, ik luister, ik speur met al mijn zinnen naar wat er komen gaat uit lichte lente-lucht. Want daar omhoog is trillende beweging, een heimelijk fluisteren, al maar door, overal in het rond. De luchten zingen het voorspel, stemmen de menschen voor het komende feest, Liefste ik geloof, ik hoor de Paaschklokken luiden het was het fluiten van den kogel die mijn borst verwondde vaarwel liefste, tot in het nieuwe leven!" Hij zong er zijn lied en 't klonk toch zoo zoet, 't was al maar van lenteweelde en zij keek naar hem op en lonkte hem toe en drukte haar hoofd in zijn armen, en toen zongen zij samen wat hun harten bewoog: Liefste ik neem u, Ik heb u zoo lief! Liefste ik geef mij ik heb u zoo lief! 'tv Is Lente, 't is lente. Ik moet schreien en snikken van vreugde en verlangen, ik moet juichen en springen ik kan niet bedwingen de kracht, die mijn ziel in beweging zet. De Lente zingt in mij haar lokkend lief lied. En toen de klokken andermaal het Paaschfeest inwijdden en een nieuw leventje hun harten ver blijdde. H. De economische toestand van Duitschland is al lerminst rooskleurig. Speciaal de middelmatig groo te en kleine bedrijven staan er slecht voor. Hieraan is het verlangen naar een herziening van het fi- nantiewezen en de belastingen (de bedrijven zit ten op zware lasten) te danken. En hieraan dankt ook het kabinet Bruning zijn ontstaan. De zgn. groot coalitie van socialisten, democraten, centrum Beiersche en Duitsche volkspartij is uit elkaar ge vallen het nieuwe kabinet heeft geen socialistische ministers meer. In de plaats van deze zijn Duitsch- nationalen in de regeering opgenomen. Vooral de afgevaardigde van den machtigen Deutschen Land- bund, den bond der boeren, Seniele, speelt een voor name rol. Groot zijn evenwel de tegenstellingen in het burgerlijk blok en met kunst en vliegwerk, dit laatste woord ook in letterlijken zin genomen, is men er in geslaogd het kabinet overeind te hou den. Met slechts eenige stemmen meerderheid neeft men het finantieele program der regeering aanvaard. Zeer te betwijfelen valt het, of dit kabi net wei een langdurig oestaan zal hebben. Dat in ue naaste toenomst de Duitsch nationale partij uit entaar Valt is geenszins uitgesloten. Een samen werking van den Duitschen Landbund en Hugen- oerg, vertegenwoordiger der groot- industrie, is niet gemakKenjK. Evenmin benijdenswaardig is de positie van de leiders van het Centrum, weike veie van maatregelen in den lijn der socialisten niet afkeerige, arbeiders vereenigen met hen, die van die socialistische maatregelen niets moeten hebben Het kabinet Burning ka nechter voor een oogen- blik van zijn rust genieten. Reeds eerder hadden wij gelegenheid er op te wij zen, dat de ontwikkeling va nhet na den oorlog zoo zeer verkleinde Oostenrijk naar rechts gaat. Hoe ver deze ontwikkeling reeds gevorderd is, blijkt uit de grootsche betooging (men spreekt van meer dan 20.000 demonstranten ondanks het slechte weer) wei ke 6 April op den anti-Marxistendag te Weenen gehouden werd om te protesteeren tegen de ge meente- en belastingpolitiek van het Weensche so cialistische gemeentebestuur. Wel werd het hoofd bestanddeel der betoogers nog gevormd door den Middenstand doch een beduidend aantal arbeiders hadden zich bij de demonstranten aangesloten. Het is echter te bezien, of deze naar rechts ge oriënteerde beweging ongestoord haar gang kan gaan, dus of het nierbij niet tot een splitsing in de machtige christelijke sociale partij zal komen, wel ke fascisten en democraten vereenigt. Nu de regee ring Schobel niet van plan is de rechtsche extremis ten te volgen, is een plitsing heelemaal niet buiten gesloten. Het bedanken van dr. Seipel als leider der partij wijst ons hier den weg. De revolutionaire beweging in Britsch- Indië gaat ongestoord haar gang. Deze beweging heeft ontzet tend aan kracht gewonnen. In Bombay was het mogelijk een demonstratie te houden, waaraan door minstens een half millioen demonstranten werd deel genomen. De leiders der vakbonden laten hun actie opzet telijk samenvallen met die van Ghandi, waardoor de beweging voor de Engelschen al bijzonder ge,- vaarlijk wordt. Het schijnt dat de Engelsche regeering tot het nemen van krachtiger maatregelen zal overgaan. Zoo werd de voorzitter van het Al-Indisch Con gres van Lahore Nehroe wegens overtreding der zoutwetten, gevangen genomen en tot zes maan den gevangenisstraf veroordeéld. Of evenwel de En gelschen een arrestatie der leiders verder komen, is zeer te betwijfelen. Best mogelijk, is het, dat juist hierdoor de beweging aan kracht wint. Zoo heeft de arrestatie van Nehroe, tusschen haakjes, niet •alleen nationalist, maar ook halfcommunist, o.m. bewerkt, dat in Bombay de zaken op katoen-, zil ver-, graan- en effectenbeurs werden stopgezet. - De boycot der regeeringsambtenaren en politieman nen, die in strijd met Ghandi's wensch hun post zijn blijven bekieeden, is zoo scherp doorgevoerd, dat de overheid speciale maatregelen heeft moeten nemen om hun voedsel te verschaffen, daar de win kels weigerden hen te verkoopen. Intusschen is het nog niet tot een arrestatie van Ghandi gekomen. Het tusschen de vijf mogendheden te Londen tot stand gekomen verdrag is van weinig belang. Wel is de toegestane tonnenmaat der duikbooten be perkt, maar de beperking is van dien aard, dat deze vaartuigen in de toekomst slechts voor kustverdedi ging zullen dienen. Ook de bepalingen aangaande de humanisatie van den duikbootoorlog zijn van weinig of geen beteekenis. Daartegenover is het vedrag tusschen Amerika, Engeland en Japan wel van beteekenis, speciaal voor Europa. Niet te ontkennen is nl., dat Enge land steeds meer het contact met het vasteland van Europa verliest, steeds meer oceanische mo gendheid wordt, steeds meer zich oriënteert op de Vereenigde Staten, Men begrijpt dat een en an der voor Nederland ,als bezitter van Indië van groot belang is. In hun ijver om den landbouw te collectiveeren zijn de ambtenaren van Moskou veel verder gegaan, dan in het oog van Stalin wel wenschelijk was. De boeren voelden er weinig voor hun vee in de gemeenschap te brengen en het gevolg, hiervan is geweest, dat er een groote afslachting van vee heeft plaats gehad. Thans is men tot meerder rant soeneering van het vleesdhgebruik overgegaan, en zijn negen vleeschlooze dagen ingevoerd. Verschillende ambtenaren der Sovjet Russische handelsdelegatie in Londen zijn naar Moskou te ruggeroepen. Ze gaan echter niet, maar hebben slechts passen als leden der handelsdelegatie. De Engelsche regeering zou hen nu over de grens kunnen zetten, Evenwel zal hoogstwaarschijnlijk wel asylrecht worden gegeven, hetgeen uit mensche lijkheids overwegingen zeer goed is, want in Rus.- land zal hun slechts de dood wachten. H. Ontluikende Lente. Paschen. De vo gels doen een beroep op de jeugd. Jeugd herbergen. Zal de jeugd het werk bescha men? Een gesprek met Indië. De Hol land- Indiëvluchten beginnen, op den len October. Nachtvluchtroutes radio en verlichting. De durf om te vliegen. Het versche broodje. een landelijk co mité. Het platteland en de stad. De Utrechtsche ratten in den Ratskeller. De zomertijd hier en «lders. Onthulling van het gedeenkteeken van Juliana van Stolberg. Paschen is welhaast in het land het feest der op- stading vernieuwing, hervleving, ook in de natuur. Nog enkele weken en zij zal wederom in een nieuw kleed zijn gestoken waarvan de aanblik alleen reeds ons gemakkelijk het barre seizoen zal doen verge ten, het barre seizone dat, schoon het zelfs voor ons landje heel gematigd was, toch voor de natuur was een rust, een stilstand schijnbaar. Maar nu is de herleving daar en in kleurig en fleurig gewaad gaan bosch en veld zich kleeden en mensch en dier is het weder vergund zich te verheugen in het ontwaken het ontluiken, in het zich tooien en ont plooien van wat onder den adem van den winter hoe zacht ook, als gesorven leek. Het gevogelte van allerlei pluimage, rept de nijvere vleugels, de vlij tige bekjes, ook om het nest in orde te maken, dat welhaast nieuw leven zal bevatten en in hun vroo- lijk getierlier, in hun lustig gekwetter, hun uitbun dige vroolijkheid doen ze tevens een beroep op de jeugd: och, laat ons met rust, met vrede. Laat ons van ons leventje genieten en in ruil voor wat we voor de menschen doen, nijvere zuiveraars van de velden, tuinen en bosschen als we zijn, spaar onze nesten. Nieuw leven, nieuwe vreugde en nieuwe lust tot arbeid alom. De Lente is ook 'de tijd, waarin de mensch zich gaat voorbereiden voor de genietingen van den -zo mer. En de jeugd, de jeugdbeweging blijft niet achter. In verschillende deelen van ons land o.a. te Amsterdam en te Zandvoort werden nieuwe zo merhuizen voor de jeugd geopend. Het porichten van jeugdherbergen is nog betrekkelijk van jongen datum, maar dat zich de jeugdherbergen in stij gende mate mogen verheugen in de belangstelling der ouderen blijkt wel uit wat door een lid van het hoofdbestuur der Jeugdherbergorganisatie gezegd werd ter gelegenheid van de opening van de Arn- hemsche stichting, dat namelijk verwacht mag wor den, dat in ons land dit jaar niet minder dan vijf en twintig ajeugdherbergen zal bezitten. De bur- gemeseter van Arnhem vroeg, bij dezelfde gele genheid of het thans verrichtte werk niet zou wor den beschaamd. Er was, zei hij, reden tot twijfel, en door hem werd gewezen op het feit, dat een land goed dat voor het publiek werd opengesteld, en een dag na die openstelling weder gesloten moest wor den wegens verregaande baldadigheid der jeugd. Leiding zal dus de vraag zijn, om de vrijheid niet in ongebondenheid te doen ontaarden. Moge dan de jeugd bij en in de natuur gebracht, haar steeds meer mogen liefhebben en waardeeren. De vorige week hebben vermoedelijk wel eenige duizenden luisteraars kunnen profiteeren van de draadlooze verbinding met Indië het echtpaar Speenhoff stond te Bandoeng en sprak voor den microfoon en sprak en zong. En, was het ongetwij feld voor de Speenhoff's ontroerend zich over een afstand van tien tot twaalf duizend mijlen met fa milieleden te kunnen onderhouden, velen buiten hen hebben ongetwijfeld iets als ontroering gevoeld toen de zoo bekende zangers zich tot hun verwij derde landgenooten richtten. De postvluchten op Indië zullen, naar gemeld wordt op den eersten October weder hervat worden Dat dit mogelijk is, danken we aan de door de Engelsche regeering verleende toestemming voor deviuchten op Indié weder gebruik te maken van de Britsch Indische vliegvelden. Vermoedelijk zal het voorloopig nog wel noodig zijn van de Britsche welwillendheid te dezen opzichte gebruik te blijven maken. Een niet onderbroken vlucht naar Indië, zoover is de luchtvaar nog niet gekomen. En het is zonder dat al welletjes. Onze regeering heeft zich in de komende maanden o.a. te bemoeien met het scheppen van de mogelijkheid van nachtelijke vluchten. De Duitsche regeering was en is nog be zig een nachtluchtroute in orde te maken met het oog op het verkeer tusschen Berlijn en Amsterdam en Parijs. Uit den aard der zaak kan ze zich slecnts bemoeien met het gereed maken van de route bin nen de Duitsche grenzen. Wil in ons land dus niet achterblijven (en blijkens een wetsvoorstel tot wij- •ziglng van de Waterstaatsbegrooting wil onze re geering inderdaad niet, dat ons land achterblijft), dan dient ook in ons land een nachtluchtroute in orde gemaakt te worden en wel als deel van de route BerlijnAmsterdam. De toe te passen midde len ter beveiliging van de nachtvluchten zijn de ra diodienst en de verlichting. Als het een beetje wil zal nog voor het einde van het seizoen voldoende verlicnting zijn aangebracht tusschen Amsterdam en .de Duitsche grens. Geplaatst zouden worden in het geheei een negental sterke schitterlichten op afstanden van vijf en twintig kilometer althans'op een deel der route. Hét is te begrijpen, dat op die gedeelten, waar van reeds bestaande verlichting, (groote steden, luchtvaartterreinen enz.) dat daar de voor het doel nog aan te brengen verlichting op grooter afstand geplaatst kan worden. We zullen dus vermoedelijk binnen afzienbaren tijd geduren de den nacht een uitstapje kunnen maken. Daarbij komt de durf om te vliegen weer in een nieuwe phase. Misschien evenwel is er voor sommige men schen nog meer druf noodig om bij dag dan om bij nacht te vliegen, wie weet Er zijn menschen in de wereld, te Amsterdam en elders, die bezwaren heb ben tegen het eten van min of meer oudbakken brood. Precies tegen den draad in, want wordt door de medici niet beweerd, dat oudbakken brood beter voor de maag is, dan verschbakken? Over den smaak valt niet te twisten, wat niet wegneemt, dat er juist over den smaak nog heel wat getwist wordt Maar goed, er, zijn menschen, die versch brood pre- fereeren en die hoe menschlievend ze ook zijn aan gelegd en hoe sociaal ze ook voelen, het den bak kers een beetje kwalijk nemen, dat ze er hun nacht arbeid aan gegeven hebben, wat intusschen ten slotte een gedwongen fraaiigheid was. werd en wordt in Amsterdam geageerd voor het verkrijgbaar stellen van versche broodjes aan de ontbijttafel. Naar het weekblad van den Hotelhoudersbond meld de is er een landelijk comité van actie opgericht, dat zich ten doel stelt, de actie voor de verkrijging va nhet versche broodje nationaal te organiseeren. Men stelt als voorwaarde de handhaving van de bestaande arbeidsvoorwaarden en de vraag, welke aan het Nederlandsche volk voorgelegd zaï worden zal, blijkens genoemd blad er op neerkomen: wie te gen verkoop van versche broodjees voor het ontbijt is, indien die verkoop tot geen enkele wijziging in de arbeids- en rusttijden in de bakkerij behoeft te leiden. Het komt tenslotte met dat versche broodje weer neer op de ongelijkheid tusschen stad en plat teland. Er is wel eens beweerd, dat de stad zoo bevoorrecht is, en zoo gaarne bevoorrecht (men den ke aan den zomertijd) ten opzichte en ten koste van het platteland, maar de kans op een versch broodje bij het ontbijt moet dan toch in de dorpen grooter zijn dan in de steden. Wat natuurlijk ook onbillijk is. Enfin, we krijgen nu een nationaal co mité van actie en allicht komt binnen afzienbaren tijd het knappende, croquante broodje nog vroeg genoeg op de ontbijtatfel om de liefhebbers te ge rieven. Het gaat den Utrechtschen Ratskeller niet naar den vleeze. Niet dat er geen bezoekers genoeg ko men, integendeel er komen er te veel. of liever, de kwantiteit laat niet te -wenschen over, maar wel de kwaliteit. Antieke aschbakken en bierpullen, be nevens het tafelzilver verdwijnen op onnaspeur lijke wijze. Het schijnt dat in den Ratskeller veel ratten komen. In elk geval blijkt het een min of meer gewaagde proef te zijn oudheden en antieke spullen zoo maar in het publiek daar neer te zet ten. Het Nederlandsche (in casu het Utrechtsche publiek is daar nog niet rijp voor. In België, Frankrijk Engeland Portugal en Spanje is in den nacht van dertien op veertien dezer de zomertijd ingegaan. Bij ons te lande gaat hij pas in op 15 Mei. Het ingaan van den zomertijd in het buitenland, terwijl wij hier nog gewonen tijd heb ben, noodzaakt o.a. de Ned. Spoorwegen tot eenige bijzondere voorzieningen met betrekking tot het internationale spoorwegverkeer. En dat is de reden dat er van verschillende zijden gesputterd wordt tegen de regeling volgens welke hier te lande de .zomertijd pas medio Mei aanvangt. Van enkele zij den wordt gevraagd of de regeering niet verstandig zal doen met den zomertijd gelijktijdig met andere landen in te voeren. Ja, ons land is waarschijnlijk geringer van beteekenis dan dat we zouden mogen verwachten, dat het buitenland rekening zou hou den met het tijdstip waarop wij hier den zomertijd gaan invoeren. Maar als de regeering dan zoo ver- stadig is of wordt za Ier weer van andere zijde ge sputterd worden en wel van die zijde, waar men den zomertijd liefst heelemaal niet had. Van die zomer tijdmisères wist men toch in den goeden ouden tijd maar niet af. Op den drie en twintigsten April dus aanstaande Woensdag zal in den Haag het gedenkteeken voor Juliana van Stolberg onthuld worden. H.K.H. Prin ses Juliana heeft zich bereid verklaard de plechti ge onthulling te verrichten. De oud-minister van Onderwijs dr. de Visser, zal bij die gelegenheid een rede houden en de AVRO zal de plechtigheid uit zenden. OUDKARSPEL. Laatste tuinbouwcursus te Oudkarspel. Dinsdagavond werd in tegenwoordigheid van de bestuursleden der tuinbouwvereenigingen van Oud karspel. Noord- en Zuidscharwoude, van wie deze cursus uitgaat, den Rijkstuinbouwconsulent, den hr. Hazeloop en burgemeester Wijnveldt van deze ge beente, de laatste les gegeven. De leiders van den cursus, de heeren Renaud en Band stelden aan de cursisten, ten getale van acht, verschillende vragen welke meerendeels juist werden beantwoord. Hoe wel de leerstof voor jongens, zoo komende van de lagere school, niet gemakkelijk valt te verwerken, gaf deze les wel den indruk, dat de avonden, twee maal per week 3 uur, goed werden besteed. Aan alle cursisten werd een diploma uitgereikt, waarin wordt verklaard, dat zij den twee-jarigen cursus met goed succes hebben gevolgd. De heer Hazeloop reikte de diploma's uit en wees er o.m. op, dat het nu voor de jongelui er op aan kwam, hetgeen zij op den cursus hebben geleerd, goed in de praktijk toe te passen. De burgemeester van Oudkarspel dankte de besturen voor de vriendelijke uitnoodiging tot bij woning dezer laatste les en vindt het een goede ge dachte hem de gelegenheid te geven zich een oor deel te kunnen vormen omtrent dezen cursus. Met groot genoegen heeft hq deze les bijgewoond en geeft hij zijn ingenomenheid te kennen met het streven van de besturen der organisaties de jonge tuinbouwers voldoende kennis te doenbijbrengen om in de toekomst met vrucht dit bedrijf uit te oefenen. Spreker uit den wensch dat de jongelui dit streven mogen waardeeren door den volgenden cursus in grooter getale te volgen. Een getal van 8 cursisten is veel te weinig. OUDKARSPEL. Gevonden voorwerpen. Gevonden op den openbaren weg een horloge. Inlichtingen zijn te bekomen bij den gemeente veldwachter. ZUIDSCHARWOUDE. Evenals in, de. andere Langedijker gemeenten werd ook hier een Emma-bloem-dag gehouden. De door jongedames ten verkoop aangeboden be kende blauwe bloemetjes brachten op een bedrag van 53.88. üit ilea! Omtrek SINT MAARTEN. Gisteren had de bediende van Albert Hein uit Schagen het ongeluk om met de met boodschappen beladen hittenwagen in de Wijzendweer, bij de kikkertjes te geraken. Natuurlijk liep dit met een schadepostje af daar het meeste den doop onder ging. Menig huismoedertje heeft dan ook tever geefs op de boodschappen gewacht, zoodat ook zij de dupe werden. HEERHUGOWAARD. De cursus in goed melken, welke zou worden ge houden door de afd. van de Holl. Mij. van Land bouw alhier, zal niet doorgaan, wegens gebrek aan deelneming. We melden dit met leedwezen, temeer, daar door een drietal veehouders hun veestapel beschikbaar was gesteld en reeds zekerheid was verkregen omtrent het geven van theoretisch en practisch onderricht. HEERHUGOWAARD. Door de parochie in de kom der gemeente zal den tweeden Paaschdag feestelijk worden herdacht het feit, dat pastoor De Meulder voor twaalf en een half jaar aan het hoofd dezer parochie kwam. Het kerkgebouw heeft met de Paaschdagen een recht feestelijk aanzien. - Binnenkort herdenkt pastoor de Noort het feit, dat hij voor 25 jaar tot priester werd gewijd. Zijn parochianen bereiden zich voor tot waardige feest viering. Birasierslanci Faillissementen in Nederland. Opgegeven 17 April. UITGESPROKEN: 16 April: B. Grönninger, smid, Overdinkel, gem. Losser. 16 April Firma E. D. M. Boeree Co., gevestigd en kantoor houdende te Oldebroek en ha re firmanten Egbert Dikr Martinius Boeree, wonen de te Oldebroek enmevrouw Adriana Poortvliet, we duwe van A. Gravestein, wonende te Rotterdam, Schoonebergerweg 106a. 16 April W. A. G. Ties- sen (handel drijvende onder de firma wed. C. G. II Tiessen) koopman Amsterdam, Ceintuurbaan 83 (zaak Ferd. Bolstraat 59.) 17 April J. van der Lugt, te Amsterdam, Haarlemmermeerstraat 162 huis zaak drijvende aldaar, Kromme Leimuidenstr. 24 onder den naam Taxi garage de Zwaluw. 17 April M. Voet, echtgenoote van J. Booleman, te Amsterdam, Waversstraat 67 I.openbare koopvrouw OPGEHEVEN WEGENS GEBREK AAN ACTIEF: 16 April P. F. J. Dierickx, handelende onder den naam Amst. Pettenfabriek Nederland, Amsterdam. 16 April J. Ph. Krot Amsterdam. VERNIETIGD OP GROND VAN VERZET: 17 April H. SCtraatmeyer te Amsterdam.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 7