de juskom dompelt en dan met smaak kan nut tigen. Men heeft buitenlandsche markten veroverd waar nu de afzet steeds moeilijker en minder wordt .laten wij nu trachten weder de binnen- landsehc markten aan ons te trekken, dat is ook een Nederlandse h. belang- Uit den Omtrek ST. MAARTEN. Wegens bedanken als Secretaris-Penningmees ter der Polder of Banne S,t. Maarten, door den heeir A. Klerk is in diens plaats benoemd de. heer L. Correljé, ambtenaar ter Secretarie alhier- ST. MAARTEN. GevondenEen mes met schede. Inlichtingen ter Secretarie. - ALKMAAR. In de gistermiddag gehouden vergadering van de K. v. K. en Fabrieken voor Hollands Noor derkwartier- was o.m. ingekomen een adres van de vereeniging ..Plaatselijk Gelang" te Zijpe met een klacht over den toestand van de vlotbrug tée 'tZand. Die voorzitter van de verkeerscom- missie uit. de Kamer, de heer Grunwald, beves tigde deze klacht, de toestand was nog veel slechter dan gezegd was. Het ter plaatse vrij drukke verkee rwas zélfs gevaarlijk voor eenigs- zins zwaar beladen auto's. Deze zijn meermalen gedwongen tot het maken van een omweg van een uur. Besloten werd over deze zaak een schrij ven te richten tot den minister. Een paar verslagen van vergaderingen van den Spoorwegraad ontlokten aan den heer Grun wald de opmerking, dat de Spoorwegen zoo we'i- nig doen voor de spoorwegbelangen in noorde lijk Noordholland, öp de lijn Helder -Alkmaar zijn geen retourkaarten verkrijgbaar, er wordt vaak gereden met oud materiaal, enz. De heer Kolster, die lid is van den Spoorwegraad, er kende het gegronde van deze klacht, het is waar, dat de iSpoorwegen alleen letten op eigen belang en niet op dat. van het publiek. De directie weet,. dat, de autobussen veel publiek vervoeren en dat er nog al wat seizoenwerkers naar Anina- Paulowna heen en weer reizen, maar zij meent dat dit. niet rechtvaardigt het nemen van maat regelen in het belang van het publiek, zij ziet er gee nvoordeel voor de Spoorwegen in. In verband met een schrijven va nde firma P de Jager te Heiloo werd besloten zich in ver binding t.e stellen met den Bond van Bloembol- 1 enkweekers over mogelijk te nemen maatregelen orn de, nieuwe invoerrechten op bloembollen in Amerika niet, in werking' te doen treden voor 1931. Adressa-nt had betoogd dat de meeste con tracten voor leveringen, die verwacht mochten worden, reeds zijn afgesloten, dus nog onder de oude tarieven. Ingekomen waren eenige adressen over de hui dige actie der A.T.O. Het comité van verweer daartegen meende dat de in rekening gebrachte, tarieven te laag zijn. De heer Grunwald dacht dat hier aan dumping gedacht moet worden. Besloten werd adhaesie te betuigen aan het, te dezer zake gezonden adres der K. v. K. te Am sterdam, dat. men zeer zakelijk gesteld achtte. De lieer Kolster deelde mede dat zijn mede werk ine was gevraagd voor het verkrijgen van verlaagde tarieven voor het, vervoer van groen ten en vroeg daarover de meeping van deskun digen. 1 De heer Hoogland zette uiteen, 'dat dergelijke verlaging veer zeker den producent ten goede znl komen, al zal zij het meest, te merken zijn hij den exportWant uit den aard der zaak zullen xniet alle plaatsen pröfiteeren van verlaging van xspnorwegtaricven. De export naar het buitenland is daarentegen geheel ingericht op vervoer per spoor en zal dus het meest, van verlaging genieten De heer Kolster zegde toe zijn steun aan deze zaak l:e zullen geven. Plaatselijk Nieuws BROEK OP LANGENDIJK. De heer P. Dirkmaat, welke zijn ambt als contro leur-portier der velling metpensioen gaat verlaten, werd Woensdagmorgen jl. tijdens het veilen door den heer S. de Boer, veilingleider, namens het Be stuur der Langedijker Groente-Centrale dank ge bracht voor de trouwe, eerlijke en rechtvaardige wijze waarop de verschillende functies resp. van schrijver, afslager en controleur-portier gedurende 36 jaren door hem zijn waargenomen. Met alle achting en eerbied hiervoor, wenscht spr. den func tionaris nog een langen rustige, ouden dag. Den lsten Mei, dus heden gaat de heer P. Dirk- maat te Broek op Langendijk na 36 jaar de markt te hebben gediend, zijn denst, dank zij het in 1929 door de L. G. C. genomen besluit, met pensioen verlaten. We hebben een uurtje in de woning va nhet echt paar Dirkmaat doorgebracht en bereidwillig heeft de nu 74-jarige op enkele vragen, die we hem stel den, geantwoord. Den lsten Februari 1894 werd de heer Dirkmaat, voorheen bij de politie te Rotterdam, benoemd tot gemeente-veldwachter te Broek op Langendijk op een salaris van f 400 per jaar. waar van nog afging f 100 voor woninghuur. Jarenlang heeft hij dit lage salaris „genoten" en het is zeker bijgrijpelijk, dat bij een dergelijke bezoldiging naar bijverdienste werd omgezien. Dadelijk al werd hij tot schrijver aan gesteld bij de markt, een betrekking, die ook al niet veel gaf; het tegenwoordig levenn geslacht kan het haast niet gelooven, dat voor dit werk be taald werd f 20 per maand? neen per jaar. Uit curiositeit teekenden we nog aan een twee tal bezoldigingen, zoo was de heer Dirkmaat bode van de vereeniging „Steunt Elkander", die 37 leden telde; zijn loon bedroeg 1 cent per lid per jaar. Men behoeft niet tot den grijzen voortijd terug te gaan, om kennis te nemen van voor onze begrippen vreemde gewoonten. De heer Dirkmaat heeft jaren lang dienst gedaan als lezer bij begrafenissen. Zijn werk bestond inderdaad uit lezen; zijn „dienst" be gon gemeenlijk 20 minuten voor twee 's-namiddags, en duurde tot ongeveer twee uur. In dien tijd las hij verschillende hoofdstukken uit den Bijbel voor; na hem was dan het woord aan den dienstdoenden predikant. Eerst onder de bediening van de pre dikanten Mulder en Dijk is deze gewoonte uitgeslo ten. De lezer genoot een bezoldiging van f 1.per begrafenis. Vanzelfsprekend was de veldwachter ook kloklui der bij gebgrafenissen envoor bruidsparen. Voor bruidsparen werd op klokslag 12 uur des Zon dags geklept, voor elk paar had dit op twee Zon dagen plaats. Het is één jaar voorgekomen, dat de lieer Dirkmaat van de 52 Zondagen 48 Zondagen voor bruidsparen aan het klokketouw heeft getrok ken. Eerst in 1913 heeft wijlen minister Talma aan dit gebruik een eind gemaakt. Dit klokluiden be hoorde tot zijn besognes als bode der gemeente. In de oorlogsjaren werd ook nog dienst gedaan als assistent-commies. De tijden zijn wel veranderd en wie zou dien goe den? ouden tijd terugwenschen. Het is duidelijk, dat het echtpaar moeilijke jaren heeft doorgemaakt Naast herinneringen hieraan doemen ook anderen op, vooral heeft de sympathieke houding van de bur gerij bij het zilveren jubileum van den heer Dikr- maat als gemeente-politie een blijvenden indruk achtergelaten, waarvan nu nog met groote waardee ring werd gewaagd. Nu gaat de heer Dirkmaat op 74-jarigen leeftijd een arbeid aan de markt vaarwel zeggen, dien hij gedurende 36 jaren heeft verricht. We wenschen hem een goeden ouden dag, een blij den levensavond toe. B. o. L. 1 Mei 1930. A. T. Uitslag publieke verkooping gehouden door Nota ris Johann W. C. Kroon le Zuidscharwoude, op Woensdag 30 April 1930 des avonds 6.30 uur, in het lokaal „Het Huis de Brederode" te Oudkarspel, van Een Huis, Schuren met stalling, erf, bouwland en water in den Koogpolder te Oudkarspel groot 22 a. 40 c.A. Eigendom van den heer H. J. Eradus en kinderen. Kooper C. van Schoorl q.q. voor f2475. Uitslag publieke verkooping, gehouden door No taris Johann W. C. Kroon te Zuidscharwoude, op Dinsdag 29 April 1930 des avonds 6.30 uur in het café „de Roode Leeuw" te Zuidscharwoude. van Een huis met dorsch en erf aan het Melkpad te Zuidscharwoude. Eigendom van de familie Voogt. Kooper K. Kostelijk Kz. voor f 2520. OUDKAKSPEL. Wegens bedanken van de heeren Jb. Kroon tengevolge van hoogen leeftijd en van P. Kroon Az., wegens vertrek naar Alkmaar heeft heden de stemming plaats gehad voor 2 Notabelen der Ned Herv. Kerk alhier. Uitgebracht zijn 135 stemmen, waarvan op de heeren Wijnveldt 41, H. Bakker 40, P. Kroon Jbz, 23, P. Kuiper 11, Jb. de Boer 3, C. Langedijk 1, C Smit 3, S. Vis 3, G. Prijs 2, J. Schrieken 5, K. Kaan Jb. Kroon Gz. 2 stemmen. Gekozen de heeren Wijnveldt en Bakker. NOORDSCHARWOUDE. Meldden wij in ons vorig nummer, dat de zaak van den heer K. Slikker door den heer G. van Rijn wordt overgenomen en daarin een zaak in kaas, bo ter en eieren zal vestigen, ook de afdeeljng krui denierswaren zal door den heer van Rijn worden voortgezet. BROEK O PLANGENDIJK. Naar wij uit goede bron vernemen, zullen de heeren W .de Groot en D. A. Kansen op de bestaande plaats een nieuwe naar de eischen des tijds in gerichte zaak bouwen. OUDKARSPEL. Gevonden voorwerpen. Gevonden een kinderportemonnaie met inhoud Inlichtingen zijn te bekomen bij de gemeente-po litie. ZUIDSCHARWOUDE. Loop der bevolking. Ingekomen personen: M. Groot van Oterleek; G. Goudsblom van Oudkarspel; A. G. Hof en J. P. Hof van Harenkar spel. G. H. Jonker van Heerhugowaard; - van der Hurk van'Broek op Langendijk; M. de Groot van Alkmaar; P. Koeman va nHeerhugo waard; M. Smit van Heerhugowaard; D. Krap van Heerhugowaard. Vertrokken personen: J. M. Renaud naar Curasao; M. Kasten naar Curacao; N. P. Nieuwboer naar Wieringerwaard M. Stet naar WarmenhuizenC. Mak naar Br op Langendijk; G. Kooij en echtgenoote naar Alkmaar: C. P. Grootjes naar Oude Niedorp. OUDKARSPEL. Ter gemeente-secretarie bestaat tot den 15en Mei a.s. de gelegenheid een vischacte aan te vragen. Daartoe moet ter secretarie een formulier worden geteekend, waarvoor eiken werkdag gelegenheid be staat van voorm. 912 uur. Voor minderjarige per sonen moet de vader mede het formulier ondertee kenen. Wil men dus 1 Juni a.s. in het bezit zijn van een nieuwe acte, dan zorge men er voor, tijdig een formulier te gaan teekenen. BROEK OP LANGGENDIJK. Aan het postkantoor Broek op Langendijk on de t^iaronder ressorteerendé hulppostkantoren werd gedurende de maand April 1930 ingelegd f4211.21 .terugbetaald f2288.25. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 1498- IïRGEK OP LANGGENDIJK G evonden 1 Portemonuaie met inhoud. Verloren 2 rijwiel belast i ngplaatjes. BROEK OP LANOGEND! JK. Ingekomen en vertrokken personen over de maand April. Ingekomen: J. O. A. Bredscheijder, onderwijzer van Amsterdam. - N. Bakker, zonder beroep van Velsen. J. de Leeuw,'huishoudster, van Haar lemmermeer. M. Postma, schippersknecht van Ursem. C. Mak, slagersknecht van Zuidschar woude. - J. Glas, dienstbode van St. Paneras. J. Hours, schippersknecht va nöudendijk. Vertrokken A. v. d. Hurk, arbeider naar Zuidscharwoude. A. G. de Vries, dienstbode, naar St. Paneras. A. Vet li aak, dienstbode naar Eigmond aan Zee. A. Schoon, arbeider, naar Eindhoven. K. Gort, schippersknecht naar Kampen. G. de Boer, zonder beroep naar Den Helder. LANGEDIJK. In de Dinsdagavond gehouden vergadering van de Langedijker Winkeliers- Nering en Vakvereeniging, werden de aanwezige leden door den voorz. hartelijk welkom geheeten, waarbij deze mededeelde, dat deze vergadering was belegd met het doel om eenige be sprekingen te houden over heht al of niet houden van de eventueele tentoonstelling. Door de nsecretrais werden de notulen gelézen, welke werden goedgekeurd. Bericht van de Kamer van Koophandel dat op Woensdag 7 Mei een vergadering zal worden gehou den met de Middenstandsvereenigingen, waarin ge sproken zal worden over het houden va neen cursus ter opleiding van winkelpersoneel. Bericht van den heer de Groot uit Broek op Lan gendijk dat hij verhinderd is de vergadering by te wonen waarbij gevoegd de mededeeiing dat hij tegen het houden va neen tentoontselling op Zondag is. Als nieuwe leden worden aangenomen de heeren P. den Hartigh en D. Bruin te Broek op Langendijk. J. Paarlberg, C. A. Komen D. Rijper en A. Beemster boer te Zuidscharwoude. K. Molenaar te Oudkar spel en C. Oudes te Noordscharwoude. In bespreking komt dan de middenstandstentoon stelling, waarbij door den heer Timmerman van Broek op Langendijk op de principieele bezwaren wordt gewezen die er bij hen bestaan voor het hou den van een tentoonstelling op Zondag. Aan een dergelijke tentoonstelling zal geen me dewerking worden verleend. Verschillende andere leden voeren hierover het woord, waarvan velen voor het houden van de ten toonstelling op Zondag zijn. Een compromis kan niet worden gevonden, waar na wordt gestemd over het al of niet houden van een tentoonstelling op Zondag. Met 12 stemmen voor, 9 tegen en 5 blanco wordt waar geen volstrekte meerderheid is verkregen, be sloten, geen tentoonstelling te houden. - Nadat nog de vraag bij de hierna gehouden rond vraag is gedaan of er nog een etalagewedstrijd komt wordt de vergadering met een woord van dank door den voorz. gesloten. Nieuwstijdingen Pijnloos Scheren Geen pijn en geen stukgaan meer en ook geen naschrijnen der huid, als men vóór het inzeepen de huid inwrijft met een weingje Doos 30 en 60, Tube 80 et. PUROL Land- en Tuinbouw MOORD TE SOEST. Dinsdagavond 11 uur werd de politie te Soest kennis gegeven van het overlijden van een 49-jari- ge vrouw, wonende aan de Kolonieweg aldaar. Ver moed werd dat de vrouw niet den natuurlijken dood was gestorven. Direct heeft de politie een onder zoek ingesteld. Zij vond het lijk bedekt met vier zware wonden aan het hoofd. Aangezien zich bloed bevond aan de kleeren van den 17-jarigen zoon rees tegen hem kwaad vermoeden De jongen werd gearresteerd. Hij ontkende echter alle schuld. Gistermorgen vroeg heeft de politie nabij de woning een bijl gevonden, die geheel met bloed was bedekt. Daarop werd de jongen opnieuw aan een streng verhoor onderworpen met het gevolg dt hij bekende zijn moeder met bijlslagen van het leven te hebben beroofd. Hij vertelde daarbij de volgende bijzondreheden. Hij was Dinsdagmiddag alleen met zijn moeder thuis geweest. Deze was om 1 uur, zooals zij steeds gewoon was, even op de divan gaan rusten. Hijzelf had een boek genomen om daarin wat te gaan le zen. Om 2 uur had hij dit boek neergelegd en zich naar buiten begeven om hout te hakken. Korten tijd daarna was hij in de kamer terug gekomen, om het boek weg te leggen. Zijn moeder sliep toen nog op de divan Hij heeft toen de bijl genomen en de vrouw vier slagen op het hoofd toegebracht. Of de jongen gehandeld heeft in een oogenblik van verstands verbijstering of dat hij opgewonden was door de lec tuur van het boek, is niet bekend. Na de treurige daad is de jongen den polder in gevlucht, alwaar hij tot halfacht is gebleven. Toen keerde hij naar huis terug. Om halfvier was een jongere zoon die te Amers foort studeert, thuis gekomen. Deze vond zijn moe der bewusteloos op den divan. Hij heeft haar het hoofd eerst afgewasschen waarna hij de dokter ging halen. De vrouw is toen door de zuster verbonden, doch denzelfden avond nog overleden. Gisteren is het parket uit Utrecht te Soest ge weest en heeft het lijk in beslag genomen. Dit zal vandaag naar Utrecht worden vervoerd. Het gezin was een Belgische familie die na den oorlog in .Soest was komen wonen. Zij stond gun stig bekend. De echtgenoot was naar België om enkele zaken te regelen en zou gisteren thuis komen. GROOTE SOM GELDS IN EEN GEHEIME LADE ONTDEKT. Dh. K. Bonnema, die een meubelmagazijn te Fra- neker heeft, kocht onlangs een oude kast, die te oud belek om nog eens opgemaakt te worden en daarom besloot hij naar „de Tel." meldt, dit oude meubel maat te sloopen, waartoe dezer dagen werd overgegaan. Bij dit werk werd een geheime lade in het oude meubel ontdekt, en toen men die open de kwam er een groot bedrag aan geldswaarde te voorschijn. Hoewel Dh. Bonnema zich niet over het juiste bedrag heeft uitgelaten, moet dit, naar ons werd medegedeeld toch minstens 10.000 gulden be dragen hebben.. Dh. B. is toen naar den vorigen ei genaar gegaan wien hij de gevonden schat ter hand stelde. Deze was begrijpelijk ten zeerste verrast maar tevens zoo vol bewondering over de groote eerlijkheid van Dh. B., dat hij hem een ruime beloo ning ter hand stelde. SPINAZIE. Uit Alkmaar meldt men aan de „N. R. Crt." dat het op de veiling aldaar is voorgekomen dat 600 bakkers met elk 16 pond spinazie den minimumprijs van 10 cent per baak niet konden opbrengen en daarom voor vernietiging waren bestemd. De direc teur der gemeentereiniging die de geheele partij zou moeten laten afhalen, maakte hiertegen bezwaar en op diens initiatief werd de heele partij ten ge schenke gegeven aan de beide ziekenhuizen en het Piusgesticht (inrichting tot verpleging van oude r. k. behoeftigen) te Alkmaar. Prachtig! Te Heemskerk ligt een spinazieveld waarin de eigenaar, wijl de prijs va nhet product de moeite van oogsten niet loont, een bord geplaatst, met het opschrift: „Vrij spinazie halen." Tot dusver heeft nota bene geen enkele liefhebber zich de moeite getroost een maaltje te snijden. DUITSCHE DAMES AUTOMOBILISTEN. Leden van de Duitsche Damen Automobilelclub" maken op het oogenblik 'n gemeenschappelijke rond rit van acht dagen door Nederland, waaraan door twintig dames, die zelf haar auto's besturen, wordt deelgenomen. Het doel van dezen autotocht is de bezichtiging va nde bezienswaardigheden van ons land en het bezoeken van de mooiste streken. De dames hadden ook gelegenheid de bloemen velden te bezichtigen en een bezoek te brengen aan den Haag, Scheveningen, Delft, Amsterdam, Rotter dam, Lieden en Alkmaar. De dames waren zeer opgetogen over de schoon heid van ons land zoodat dergelijke tochten onge twijfeld zeer zullen bijdragen tot de bevordering van het toerisme. De terugtocht zal dezer dagen geschieden door Overijsel en Gelderland. DE OPENING VAN DE GROOTE SLUIS. In het laatstuitgekomen nummer van de „Il lustration" komt bij een prachtige, heel pagina beslaande luchtfoto va nde „Johan van Oldenbar- neveldt" in de nieuwe sluis van Ymuiden een zeer waardeerend artikel voor over dit enorme ingenieurs werk, dat dezer dagen officieel opengesteld is. .Nederland heeft hiermede een reusachtig water staatkundig werk tot stand gebracht" schrijft het blad, dat den roep die zijn ingenieurs door de eeu wen heen zich verworven hebben voor wat betreft de contructies van haven en andere maritieme werken, heeft versterkt. Zooals de nieuwe sluis daar nu ligt, biedt zij een indrukwekkend schouwspel, niet alleen door haar verhoudingen, maar ook door het mooie geheel. Aan den grooteneenvoud van lijn paart zij een ge mak van behandeling, die vooral opvalt bij zulk een enorm werk, welke eigenschappen zoo bewonderens waardig passen bij het fijne, ijle licht, waarin in de ze mooie dagen de kust en de polders van dat lage land zich baden." EEN MOORD? Gistermorgen vond men in een sloot te Abcoude het lijk van een ongeveer vijftigjarigen man, die herkend werd als te zijn de chauffeur De Bruin uit Nigtevecht. Gebleken is, dat de man per fiets van een bezoek aan zijn dochter te Abcoude naar huis terugkeerde. Waarschijnlijk geraakte hij door den sterken wind zijn. stuur kwijt. Nader wordt vernomen: Dinsdagavond begaf de ongeveer 50-jarige J. de Bruin, chauffeur van den heer Lade, te Nigtevecht zich per rijwiel naar zijn zieke dochter te Abcoude. Des nachts kwam hij niet thuis, waarop zijn vrouw Woensdagmorgen per auto naar Abcoude ging. On derweg werd de chauffeur aangehouden en werd hem medegedeeld, dat kort te voren een man dood uit de sloot was opgehaald, die de gezochte bleek te zijn. Zijn horloge was blijven staan op half elf. Van de fiets werd geen spoor gevonden, terwijl ook en kele teekens aanwezig waren, die erop wijzen, dat de ongelukkige een gewldadigen dood is gestorven. Het parket is ter plaatse geweest. Het lijk wordt heden naar Utrecht vèrvoerd voor een gerechtelijke schouwing. I PROEFVELDEN 1929. Hieronder latSn wij volgen de resultaten der bemestingsproefvelden, aangelegd in 1929, voor zoover deze beteeld werden met winterkool. Het komt ons gewenscht voor deze cijfers onder de oogen der tuinbouwers te brengen; mogelijk kan deze of gene er zijn voordeel mee dóen- De aandachtige lezer zal bemerken, dat de perceelcn niet op gelijke manier zijn aangelegd. I Voor liet trekken van conclusies is dit van zeer groot belang. Wij kunnen echter meedeelen, dat met, deze kwestie bij de aan te leggen proefvel- den in 1930 rekening zal worden gehouden. 1. P. D'UIJVES, Noordscharwoude, 6 per- I ceelen a 1 'snees. GewasDéensche witte kool. Men vindt in vette cijfers de opbrengst vermeld. Perceel 1. 24 Kg. super 16 K&- patentkali 7 Kg. TTroum. 725 Kg. Perceel 2 20 Kg. nitrophoska 770 Kg- Perc. 3. 15 Kg. super 16'Kig. pateiatkali 7 Kg .ureum. 775 Kg. Perc. 4. 24 Kg. super 16 Kg. patentkali 7 Kg. ureum 725 Kg. Perc .5. 20 Kg. nitrophoska 750 Kg. Pere. 6. 15 Kg. super 16 "Kg. patentkali 7 Kg ureum 775 Kg. II. Jn. KOS, Oudkarspel. Middelzwaar land. 5 perctóelen a 1 (Stnees. Perc. 1 15 Kg. super 15 Kg. patentkali 15 Kg zwavelzure ammoniak 338 823 Perc. 2. 15 Kg. super 15 Kg. patentkali 61/2 Kg. ureum 272 679 Perc. 3. 15 Kg. super 25 Kg. patentkali - 61/2 Kg. ureum 303 704 Perc 4. 25 Kg. super 15 Kg. patentkali 61/2 Kg. ureum 329 800 Perc. 5. 15 Kg. super 15 Kg. patentkali 81/2 Kg. ureum 329 832 W, v. HOUT, Oudkarspel. Middelzwaar land. 5 peroeelenj a 1 snees. Gewas: Déensche witte kool. Perceel 1. 20 Kg. super 20 Kg. patentkali 15 Kg. zwavelzure ammoniak 338 760 Perceel 2. 20 Kg; super 20 Kg. patentkali 20 Kg. zwavelzure ammoniak 335 724 Perceel 3 20 Kg. super 20 Kg. patentkali '6V2 Kg. ureum 354 745 Perceel 4. 20 Kg. super 20 Kg. patentkali 81/2 Kg. ureum 365 812 Perceel 5. 10 Kg. super - 20 Kg. patentkali 15 Kg. zwavelzure ammoniak 362 780 IV. J. v. WIELEN, Oudkarspel. Nieuwpolder 5 perceelcn a. 1 snees. Gewas: Deensöhe witte kool. Perceel 1. 15 Kg. super 15 Kg. patentkali 15 Kg. zwavelzure ammoniak 415 883 Peroceel 2. Ni Kg. super 15 K|g. patentkali 61/2 Kg. ureum 427 1012 Perceel 3. 15 Kg. super —15 Kg. patentkali 20 Kg. zwavelzure ammoniak 423 968 Perceel 4. 15 Kg. super '15 Kg. patentkali 9 Kg. ureum 414 880 Perceel 5 15 Kg. p. kali 9 [Kg- ureum 431 1005 Opmerkingen: Van perceel L waren nogal wat kooien gebarsten, terwijl op perceel 4 nogal „draaiers"- voorkwamen. V. P. KOSTELIJK, Oudkarspel. Extra zwaar land, 6 pcrcëélen a 1 snees. Gewas: Roode bewaarkool. Per.-. 1. 15 Kg. super - 15 Kg. patentkali 8 Kg. ureum 550 Kg. Perceel 2. 15 Kg. super 15 Kg. patentkali 18 Kg. zwavelzure ammoniak. 600 Kg Perceel 3. 24 "Kg. super - 16 Kg. patent kali 22 Kg. kalksalpeter 500 Kg. Perceel 4. 20 Kg, nitraphoska 500 Kg. Perceel 5. 15 Kg. super —18 "Kg,-zwavelzure ammoniak 459 Kg. Perceel 6. 15 Kg. patent kali 18 Kg. zwa- velzur eammoniak 550 Kg. Opmerking: De cijfers van dit proefpercee] zijn niet zuiver, doordat op enkele plaatsen „draaiers" voorkwamen. VI. O. BORST Pz., Oudkarspel. Lichte grond (Kerkmeer) 6 pere, a 1 snees. GewasGele bewaarkool Perceel 1. 25 Kg., super 30 Kg. patentkali 71/2 Kg. ureum 360 635 Perceel 2. 25 Kg. super 20 Kg. patentkali 71/2 Kg. ureum '374 745 ^Perceel 3. 25 Kg. super 30 Kg. patentkali 171/2 Kg- zwavelzure ammoniak 386 865 Perceel 4. 25 Kg. super 16 Kg. patentkali. 171/2 Ivg. zwavelzure ammoniak 378 810 Perceel 5. 20 Kg. nitrophoska 363 845 Perceel 6. 15 Kg. super 30 Kg. patentkali 71/2 Kg. ureum 370 771) Opmerking: Door de lagere ligging van per ceel 1, bleef het gewas achter bij de andere peroeelen. Van perceel 6 waren de kooien wat „lichter". TI. Jb. DE, BOER, Oudkarspel. Grond Kerkmeer 4 perceelen a 1 snees. Gewas: Roode bewaarkool. Perceel 1. 15 Kg. kalizout 40o/0 30 Kg. super 171/2 Kg. zwavelzure ammoniak 750 Kg. Perceel 2. 15 Kg. kalizout 400/0 10 'Kg. patentkali - 30 Kg. super 171/2 Kg. zwa velzure ammoniak 725 Kg-. Perceel 3. 15 Kg. kalizout 40<y0 30 Kg. super - 71/2 Kg. ureum 675 Kg. 'Perceel 4. 15 Kg. kalizout 40«/o 10 Ké patentkali 30 Kg. super 71/2 Kg. ureum 650 Kg.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 2