i A A R IfE R O A O E R 11 O Groente-Veiling-Yereeniging „De Noordermarktfaond". JROL IUW Itaten der 929, voor 'kool- Het onder de gelijk kan mi. t, dat de tan gelegd, van zeer eelen, dat proefvel den. Ie, 6 per- vermeld. >atentkali 725 Kg. 770 Kg- (ntkali 775 Kg. ntkali 725 Kg. 750 Kg. ntkali 775 Kg. öneies. ntkali - 338 823 latentkali 272 679 ntkali - 303 704 ntkali 329 800 ntkali 329 832 snees. atentkali 338 760 atentkali 335 724 atentkali 354 745 atentkali 365 812 atentkali 362 780 el. atentkali 415 883 atentkali 27 1012 atentkali 123 968 atentkali 114 880 431 1005 ogal wat nogal 1. mees. ïtkali 550 Kg. tentkali 600 Kg. if entkali 500 Kg. 500 Kg. avelzure 450 Kg. Zg. zwii- 550 Kg efpereeel laateen I. snees. itentkali 60 635 itentkali 74 745 itentkali 86 865 tentkali 78 810 63 845 .tentkal i 70 770 ran per- andere len wat ïees. 30 Kg. 750 Kg. 10 Kg. g. zwa- 125 Kg. 30 Kg. '75 Kg. 10 Kg. ureum 50 Kg Rekening en Verantwoording van den Penningmeester. I De Voorz. deelt mede, dat de rekening is nage- j zien door een eommissie, bestaande uit de heeren P- Kleef, en C. Borst en door voorzitter» Namens deze commissie rapporteert de heer vasi de in die behoeften te voorzien; dit laatste geldt wel in zeer hooge mate voor onzen oo<?t el ij ken den en tot goedkeuring wordt geadviseerd j De Voorz. merkt op, dat de heer Ootjers bij het onderzoek tegenwoordig was voor het geven van I inlichtingen. J De penningmeester, de heer 'ASwager Az.. j ^©gt, dat eenige posten wellicht eene kleine toe- liehting behoeven o.m. de post „Bloemkoolza nl I uit Italië", welke ten bedrage van f 376.40 in j de uitgaven en op een bedrag van f219 in de nabuur. J 'l ontvangsten voorkomt. Echter moeten nog eu- rr 1 kek' leveringen ontvangen worden, welke op late- I hoogst gewichtige j re tijdstippen aan de kden zijn geleverd. Voort, W r!aa" geen oogenbhk uit het Aeelt de heer lS med ^ln het vervol g Duitschland reeds krachtige de Tekenin Z&1 eoolltrol€erd door d(?° stemmen op tegen de hooge invoerrechten op accountant van het Centraal Bureau. wm,M!' rm6e T w ZS Aiei Hiorna *<>rdt tot goedkeuring besloten en znllef J t b concurrentie betreft, deze wordt den penningmeester dank gebracht voor zullen \e zoo krachtig mogelijk het hooid moe- xijn accuraat beheer. - - ten bieden, wat wel het best te bereiken zal zijn, 1 tafels de afgevaardigden plaats namen. Op alle door te zorgen, dat we met onze producten, wat I tafels prijkten aardige ruikertjes. kwaliteit en sorteering betreft, trachten aan deij. spits te blijven; in dit opzicht dient alles te Onder de gasten merken wij o.m. op de burge meester van Oudkarspel, den heer A. .1, Wijn veldt, de heer W. Balk, secretaris van de Prov. Commissie, de vertegenwoordigers van de Arooi liandelsvereen. „De Koophandel de hoeren l\ Deutekom en P. E. Frans en den' oud-burgemees ter, den heer S.wart. Ojp het podium in de groote zaal was het Da- gelijksch Bestmir aan een keurig gedekte tafel gezeten, terwijl aan de in lange rij*en geplaatste Jaarverslag van den Secretaris. Opening. Nadat het vastgestelde aanvangsuur met een korte wijk' was oversclireden, opent de voorzitter de heer 8. Brugman, de vergadering met de vol gende rede. Mijne Heeren. Wederom is het mij een genoegen u bij deii aanvang van uw jaarvergadering een hartelijk welkom te mogen toeroepen- Ik beschouw het als een voorrecht, voor me, steeds de jaarvergaderin gen van den Noordermarktbond te hebben mogen leiden van de oprichting tót heden. Temeer is mij dit tót een genoegen, waar ik bedenk, dat onze tegenwoordige N.M.B. is voorafgegaan door een naamgenootje, dat, vermoedelijk door ontijdige geboorte en bij gemis aan krachtige pleegmoe ders, na een kortstondig bestaan het leven heeft moeten laten, terwijl de enkele jaren daarna in het leven geroepen N.M.B. zich heeft mogen ver heugen in een voorspoedige geboorte niet alleen, doch tevens in blijkbaar gezonde, flinke pleeg moeders (onze aangesloten vereenigingen) hetgeen een krachtigen groei bevorderde, zoodat de ge borene al spoedig kon worden vergeleken bij een ('linken en stevigen knaap en thans, op nog jeug digen leeftijd, kan worden beschouwd als een volwassene, krachtig en sterk. Bit toch mag zeker van onzen Noordermarktbond worden .gezegd en ik ben er van overtuigd, dat gij, die ten volle belanghebbenden zijl, er u met mij ten zeerste over zult verheugen, dat onze N.M.B. zich zoo spoedig en krachtig heeft kunnen ontwikkelen, te meer, waar we aan die ontwikkeling hebben meegewerkt. Vergadering, ik meende m'n openingswoord met deze opwekkende gedachte te moeten inzetten, mede omdat de jaarverslagen ditmaal niet in een opgewekten toon gesteld konden worden en omdat onze jaarvergadering ditmaal wordt ge houden onder zeker niet rooskleurige omstandig heden. Bij een terugblik op den door ons Noor- ilermarktbonders afgelegden weg, zegt die terug blik ons, dat we niet steeds ten volle kunnen instemmen mei, de ontboezeming van den dich ter Poot, waar hij zegt: Hoe genoeglijk rolt het leven Des vergenoegden landmans heen. We weten toch immers te goed, dat zoovele factoren inwerken op het bestaan vooral van den tuinbouwer, dat bet, bedrijf in zijn uitkomsten wel zeer wisselvallig moet zijn. Aangenomen toch, dat liet gros onzer leden zijn akkers geheel naar den eisch bewerk!da! de bemesting zoo oordeelkundig mogelijk ge schiedt, ;dat zooveel mogelijk partij wordt ge trokken van voorlichting en wenken der weten schap, winst gedaan wordt met eigen en anderer ervaring, dat ook de uiterste zorg wordt besteed aan zaaizaad, poot- en plantgoed, en dit op de beste wijze aan den schoot der aarde wordt toe vertrouwd, dan nog is er niet de minste zekerheid van een gewenscht en wasdom en een goeden oogst- Tn hooge mate "toch zijn deze afhankelijk van zonneschijn, regen en wind. Jawel, we kunnen, waar dit gewenscht is, beschutting aanbrengen tegen ruwe winden, we kunnen de zonnewarmte als 't ware opvangen en ten deele vastleggen, we kunnen vocht aanbrengen door besproeiing, zóó zelfs, dat dit den regen zeer nabij komt, doch dit alles kan moeilijk toepassing- vinden op het open veld, dat juist door onze hoofdproducten wordt geèischt. Bovendien staan we nog in vele opzichten vrij wel machteloos tegenover sommige ziektekiemen en het gewas schadende insecten. Aangenomen echter, dat slechts gunstige fac toren op het gewas hebben ingewerkt, zoodat dit inderdaad tot een goeden oogst mocht leiden, dan nog staan we voor de groote onzekerheid van de geldelijke opbrengst der product".). Het nog loopende seizoen is daarvoor zeker wel een sterk bewijs. Telkens weer en in steeds hoogere mate ervaren we ook daar van de wisselvallig heid Steken de eerste maanden van 1930 in dit opzicht niet zeer schril af tegen de overeenkom stige maanden van '29?! We zijn met onze producten nu eenmaal voor verreweg het grootste deel aangewezen op ex port: en werd deze voorheen vrijwel beheerscht door behoefte aan onze producten elders, vooral den laatst en tijd wordt de uitvoer naar verschil lend elanden ten zeerste "belemmerd; niel alleen door steeds hoogere invoerrechten, doch tevens door allerlei bepalingen, waarvan de strekking al heel gemakkelijk is te doorzien- Het ligt voor fle hand, dat hierdoor de prijzej ongunstig- wor den beinvloed, doch. naar het mij voorkomt, thans ook in hooge mate door een alom heerschende ge drukte stemming in den wereldhandel en wel spe ciaal ten aanzien der producten van land- en tuinbouw. Dwaas zou, het zijn, hiervoor de oogen te sluiten, nog dwazer echter de handen m aen schoot te laten zakken. Integendeel, alle krach ten moeten worden ingespannen vooral ook, om dat we het ons voor gezegd dienen te houden, dat we op de wereldmarkt steeds zwaardere con currenten krijgen en daar ,waar gewoonlijk be hoefte is aan ingevoerde producten, als het ware al op al wordt gezet om zooveel mogelijk zelr Zonder ^p- of aanmerking wordt het verslag worden gedaan om onzen naam hoog te houden; j goedgekeurd en zegt de voorz. 'den secretaris niet alleen op tentoonstellingen, doch ook in den handel. Veilingsorganisaties en handel dienen daarto ede handen ineen te slaan en zoolcraehtig mogelijk samen te werken. We zullen moeten doorgaan met een krach tige, doeltreffende reclame, teneinde zoo mogelijk ons afzetgebied te vergrooten. Ik verwijs in dit heeft den dank te aanvaarden van den voorzitter, verband gaarne naar hetgeen hieromtrent ook is (- h-ierbij den wensch uitende, dat beide verslagen gezegd in de vergadering van de „Groep Vei- lingsvereenigingen" uit de Nederlandsche Tuin- bouvraad. Waar we reeds naam hebben op de wereldmarkt, mogen we dien niet laten over vleugelen waar onze producten nog geen volks- voedsel zijn, moeten we er leennis mee laten ma ken, ook wat de toebereiding betreft. Overal moet ons U.Q.B.-merk worden gezien en waar dit wordt waargenomen, daar moet het ook kun nen gelden als waarborg voor een goed product, goed gesorteerd en steeds meer doelmatig ver- pald opdat wat goed is, ook zoo goed mogelijk komt ter plaatse van den verbruiker. In ver band met reclame wil het mij nog steeds toeschij nen, dat door ons, met betrekking tot de sta pelproducten, daaraan inderdaad afbreuk wordt gedaan .doordien er bij den aanvang der winter- e-ampagne niet voldoende eerste kwaliteit product wordt aangevoerd. Ik stel ten opzichte hiervan de vraag; Kan dit inderdaad niet anders?! Zou het geen overweging verdienen een uitweg te zoe ken, welke naar verbetering kan leiden? Vergadering, ik wil niet vooruit loopen op de agenda en ik acht het ongewenscht, om in herhaling te treden van hetgeen we ^eeds konden vernemen uit de jaarverslagen. Ik wil daarom besluiten met een hartelijk welkom toe te roe pen aan m'n medebestuurder, met w'ien ik in het afgeloopen jaar weer aangenaam mocht sa menwerken, aan de afgevaardigden onzer aange sloten vereenigingen, aan hen, die bij omze veiling in functie zijn, voor zooverre ze 'hier aanwezig konden zijn, Met mij zult ge ongetwijfeld be treuren, dat onze Markt-Betaalmeester wegens sterfgeval niet in-ons midden kan zijn. Voorts vertegenwoordigers van „Koophandel" aangezien beiderzijds meer en meer wordt ge voeld, dat samenwerking in beider belang is, de nheer Balk, als vertegenwoordiger onzer Pro vinciale organisatie, alsmede aan den Burgemees- te rvan Oudkarspel, terwijl we gaarne ook den Burgemeester van Noord- en Zuidscharwoude een welkom hadden toegeroepen, aangezien belang stelling van officieele personen aangenaam aan doet. Ook den heer Zwart heet ik hier hartelijk welkom, aangezien we steeds met waardeering denken aa nde wijze, waaro phij zijn vroegere, functie vervuld heeft. Ten slotte mede hartelijk welkom de vertegen woordigers der Pers, die het hier verhandelde weder wereldkundig zullen maken en die we dan ook gaarne als onze gasten in ons midden zien. Wel jammer ,dat we hier ditmaal niet mogen be groeten vertegenwoordigers onzer landelijke orga nisatie. Met een beroep op uw aller welwillende mede werking voor een vlotte behandeling der agenda en in het vertrouwen, dat ge mij wederom de leiding uwer vergadering zoo aangenaam moge lijk zult willen maken, verklaar ik onze 17c algemeene vergadering voor geopend. Deze rede werd met luid apfilaus beloond. De notulen der vorige jaarvergadering, d.d. 8 Mei 1929, welke in den Beschrijvingsbrief zijn dank voor de samenstelling. Jaarverslag van de (Vimmissie van Beheer. Ito heer Jb. de Boer, secretaris der commissie, het a.s. jaar in opgewekte stemming zullen kun nen worden gesteld- Mededeelingen omtrent den nieuwbouw van het Betaalkantoor en het rondbren gen der gelden aan alle leden. De heer Ootjers zegt door den voorzitter te zijn uitgenoodigd eenige mededeelingen te doen ten aanzien van den aankoop van grond voor het. nieuwe Betaalkantoor. Werd in de laatste verga dering besloten tot stichting over te gaan, het bestuur heeft thans gemeend de plannen in ge reedheid te moeten brengen en is na lang zoeken het oog gevallen op het terrein van den heer Brinkman. Om nu te zeggen, dat het een pracht jgelegenheid is, dat is het niet direct, omdat het gelegen is in de diepte van de brug recht tegen over het bestaande kantoor, doch wel is het een geschikte plaats, daar het dicht bij de veiling is. Een dezer dagen is dan tot aankoop besloten voor een bedrag van f 2400, terwijl dit aanvankelijk f 2700 bedroeg, terwijl de overschrijvingskosten voor rekening van den verkooper zijn. Het ter rein is 15 a 16 Meter diep, terwijl de breedte van 12 M. is aangekocht, waarop zal verrijzen een betaalkantoor met vergaderlokaliteit en zelfs nog een woning. De plannen voor den tiieuwbouw zijn ter vergadering aanwezig en zal de bouw kundige, de heer i3. Vis tijdens de pauze inlich tingen verstrekken. De voorz. deelt mede, dat de heer 'Ootjers eeni ge inlichtingen zal geven omtrent het rondbren gen der gelden. Daar jammer genoeg de betaal meester niet aanwezig ka;n zijn, heeft de heer Ootjers dit punt met hem besproken. Dte heer Ootjers betreurt, dat de heer Keeman afwezig is, daar deze zaak beter door hem zelf verklaard zou zijn geworden- Om verschillende practLsclie redenen is het rondbrengen haast on mogelijk èn zouden de gelden eventueel overge maakt kunnen worden aan de Boerenleenbanken of aan de vereenigingen, echter is ook dit niet gemakkelijk, daar het voorkomt dat de briefjes niet kloppejn met de afrekeningen. Bij nadere bespreking kan er wellicht nog een weg op wor den gevonden, maar men moet zich voorshands prepareeren, dat het niet zoo gemakkelijk is als het wel lijkt. Iii tijden dat een ieder aan de markt komt, is veel gemakkelijker, doch veelal zijn er verschillende nniet aanwezig. Het bestuur zal in dezen nog eens overleg plegen. De afgevaardigde van S,t. Maarten zegt dat dez cafdeeling omtrent dit punt een stuk ten ach ter staan en valt het ook niet mee op hare wen- schen te bedienen, doch is het wellicht mogelijk dat het geld tweemaal per maand wordt rondge- braehjt in plaats van eenmaal per week. Als iemand zelf veilt, kan hij het zei fmeenemen, j maar als de arbeider naar de veiling wordt ge- zonden en hij eerst laat op den dag klaar is, is hij j genoodzaakt den geheelen dag met het geld rond te loopen,_wat ook geen aanbeveling verdient. Wij zitten in het moeilijkste parket en moeten ten overvloede nog de grootste reis maken, ofschoon wij toch eenige aanspraak mogen doen gelden- Dc voorz. merkt terloops op, dat het geen ge- wenschte toestand is, dat de leden zelf niet op afgedrukt, worden onder dankzegging voor de de veüing tomen, doch zal met de bezwaren dezer tcboekstelling ongewijzigd goedgekeurd. afdeeling rekening worden gehouden. Door den secretaris wordt medegedeeld dat de ,}e hoer Kliffen zegt dat de heer Keeman alle leiders der verschillende tuinbouw-cursussen uit mcdewerking heeft toegezegd, doch is het vooral de omgeving voor deze vergadering waren uitge- j(1 het DCgin der aardappelencampagne ondoenlijk noodigd, echter zijn allen verhinderd wegens een ^le buitenwijken af te gaan. Daar het meerendóel te volgen cursus in de bloembollenteelt. per vrachtschipper wordt aangevoerd en ook aan Tevens is verhinderd de heer P. de Jong (Ha- h(m v.ordt betaald, blijft er een klein restantje renknrspel) wegens droeve huiselijke omstandig- over cn zijn de tosten van rondbrengen te groot. lieden, eveneens de heer P. Groen (L.T.R. Lan- gendijk) waarvan de reden niet bekend is. Bericht van verhindering is ingekomen van de heeren Mr. Niemöller en Valstar wegens de ope ning van een veilingsgebouw en terreinen te Venlc door Z.Ex. de Minister van Landbouw. Genoemde heeren achten het van groot belang daarbij tegenwoordig te zijn, daar tevens van deze gelegenheid wordt gebruik gemaakt Z.Ex. over verschillende aangelegenheden betreffende den tuinbouw aan den tand te voelen. In verband met de notulen vraagt de heer A. Schu ff el of er al reeds proeven zijn genomen met de monsterboeren in de schuiten. De 'heer J. Ootjers, veilingleider, deelt mede, dat deze proef één dag is genomen, doch gebleken is practisch niet uitvoerbaar te zijn. Voor de ver schillende soorten en partijen moet steeds opnieuw worden geloot, wat verbazend moeilijk is. Op een vraag van een der afgevaardigden of de kwestie van betere verpakking reeds is bespro ken, antwoordt de voorz. dat dit punt in de eerst volgende vergadering van den Vierbond behan deld zal worden. Dp heer Keeman is ten allen tijde bereid onmid dellijk de gelden, hetzij per post, per cheque of per boerenleenbank, indien dan even een zoodanig verzoek per briefkaart wordt gedaan. Nog zou liet mogelijk zijn, indien het allemaal dorpen wa ren. dan kon de bezorger ieder dorp op één dag afwerken echt er wonen de leden te veel verspreid Spi' beeft de overtuiging dat het niet, te doen is. (Voor den volledigen inhoud der voorstellen en prae-adviezen, verwijzen wij naar ons nummer van Zaterdag 26 April j.l.) REDACTIE. Voorstellen VORMING BOUWFONDS ALGEHEELE VER NIEUWING VEILINGSLOKAAL. De voorz. memoreert hoe het bestuur op de laatste vergadering werd opgedragen plannen te ontwerpen, waarbij ernstige woorden zijn gewis seld en de stemming maar zoo-zoo was. Na be spreking met de Bouwcommissie heeft het Be stuur op voorstel van den heer Groen Zich gewend tot dc- Centrale Bank te Utrecht, "die echter geen overdadige borgstelling aanwezig achtte volgens de statuten, daar ieder lid slechts voor eenige jaren verantwoordelijk is. Wel kon het bedrag worden verkregen indien het bestuur zich hier voor garant stelde. Met het oog op den slechten gang van zaken werd daarom overwogen een reserve te vormen om den nieuwbouw uit eigen middelen te bestrij den en bestaat de mogelijkheid dat met een jaar of 5 tot stichting wordt overgegaan. Wat betreft het percentage voor de contante betalingen merkt spr. op, dat dit unicum in Ne derland is. De heer Bruin (afd. Langendijk L.T.B.j zegt dat de afdeeling dit punt rijpelijk heeft overwo gen, doch alle leden tegen 1100 pOt., ja zelfs tegen lu/109 pCt- waren en de volle 25/100 door den handel maar moet worden gedragen. De af deeling acht het beter een paar jaar te wachten en kan men zich met het bestaande stelletje nog 5 4 6 j'atrien redden. De voorz. herinnert er aan hoe een 25 tal jaren geleden het 1/i pCt- is toegestaan, omdat toen de constante betaling is ingevoerd. Het be stuur is van oordeel dat dit percentage voor vele handelaren van groot belang Ls. Wat betreft de nieuwe bouw is het een eisch met den tijd mee te gaan. De heer Bruin noemt de heffing van het kor- t ingspercentage een verouderde kwaal. De voorz. zegt, voor een deel wel, doch het blijft van belang, maar al zijn er die het niet noodig hebben, het gaat toch niet aan de een wel en de andere het niet te geven. Die heer Bruin merkt op, dat er geen bankin stelling van moet worden gemaakt. De heer Kliffen zegt, dat de heer Bruin ge zegd heeft, dat het met het bestaande gebouw nog wel 5 a 6 is uit te houden, dit zal echter ook moeten, maar als er nu geen reserve worÜt gevormd ,dan staan wij ovjea- 5 a 6 jaren precies hetzelfde er tegenover als nu. Wel zal er eenig kapitaal uit de inkomsten zijn. De gelden zijn nu wel reeds te krijgen als het- bestuur er voor teekent, doch als het voorstel wordt aangenomen, is dit overbodig. De heer Bruin is wel voor reservevorming< doch uit andere bronnen. De voorz. zegt, dat het volgens de manier van den heer Bruin inplaats 6, 9 jaren zal duren. De heer Kliffen acht het niet de juiste weg om het van den handel te halen. Als wij wat wil len aldus spr., moeten wij toch ook zelf over de brug komen Reeds veel is er tot stand geko men en veel is er gedaan om de veiling zoo goed mogelijk te makeu, maar het is steeds gedaan met eigen middelen en ik hoop, dat het ook voor de handelaren een ideale inrichting zal worderu Steeds is er meegewerkt en veel is voor „Koop handel" gedaan, zooals telefoonleiding en ver warmde stoven eu ik hoop dat door Koophandel ook een offer zal worden gebracht maar ook door ons zelf. De afgevaardigde van de afd. St. Maarten zegt plezieriger gestemd te zijn als de vorige verga dering ,daar hij tot de conclusie is gekomen, dat het bestuur niet zoo optimistisch gestemd is als voorheen. Spr. juicht zulks toe, ofschoon hij lie ver in het ongelijk was gesteld. Werd het vorige jaar reeds gesproken dat in 1930 met den bouw zo,u worden aangevangen voor een bedrag van f 150 000, nu alreeds spreekt het bestuur dit te doen over 6 jaar, vandaar dat spr. reservevor- niing ten zeerste toejuicht en gaat gaarne mei hei praeadvies mee omdat de zékerheid er is, dat het nieuwe gebouw in de toekomst zal komen, terwijl de gelden voor reserve toch ook niet verleren zijn en zelfs nog winst afwerpen in den vorm van rente- De heer P. Deutekom (Koophandel) heeft zich over "het bestuursvoorstel verwonderd, daar er destijds met „Koophandel" over de vergoeding is gesproken en had gemeend dat het bestuur met dit voorstel in de vergadering van koophandel was gekomen en acht het niet juist dat de alge meene vergadering nu een besluit neemt. De vergoeding van 1/i pC'tvoor contante betaling vindt spr. in dezen tijd van duur geld eene redelijke vergoeding. Volgens spr. dient deze zaak te werden uitgemaakt op de algemeene vergade ring van Koophandel met het bestuur van den Noordermarktbond. De heer v. Kleef (afd. Langendijk L.T.B.j zegt het niet eeas te zijn met iden vorigen spreker en vindt dat het op de allereerste plaats op deze vergadering thuis hoort, daar het toch ook over de belangen der tuinders gaat. Spr. meent, dat het de bedoeling is om overleg te plegen mét Koophandel, maar als het echter met het voor stel geheel af is, vindt spr. dit Tiiet juist. De heer Kliffen zegt dat er rekening gehou den moet worden met de geest der vergadering en stelt de vraag of de heer Deutekom ook niet de meening is toegedaan dat Koophandel een of fertje biengt? Spr. stelt voor in beginsel te trachten het voorstel ingang te doen vinden bij Koophandel. De heer Deutekom antwoordt dat hij en de heer Frans volbloed Noordscharwouders zijn, doch beiden rekening moeten houden, dat vele leden van Koophandel niet in Noordscharwoude wonen, en niet allen vol enthousiasme zullen zijn, daar om acht spr. het gewenscht dat het voorstel bij Koophandel wordt gebracht. De heer Kliffen merkt op, dat juist die koo- pers, uie hier komen, er ook van genieten en een offertje dus zeker op zijn plaats is. De heer P F. Slot (Koophandel) is de meening toegedaan dat de reden van uitbreiding is „het, groote aantal bouwers die dan ook moeten be talen. De handelaren kunnen best volstaan mét de bestaande gebouwen. De Voorz. zegt dat Koophandel evenzeer be lang heeft bij 'meer ruimte, goede zitplaatsen en goede bergplaats voor de vaartuigen. De heer Jae. Groen Az. (bestuur), vindt (Jat, het eigenaardig klinkt, dat de geneugten alleen voor de bouwers, zouden zijn. Tenslotte, aldus spr-, gaat het om de behoeften. En als het groote aantal bouwers belemmeringen teweeg brengt, zal hiertegen maatregelen moeten worden genomen. Toch zal het steeds moeilijk blijven een gebouw zoodanig in te richten en zal er altijd een bezwaartje blijven. De afspraak van 25 jaar geleden zal nu touh wel verjaard zijn al zou er te dien opziehte een overeenkomst bestaan. Het Vi pCt. zal ook wel nadeelige kanten hebben. Spr. is overtuigd dat er met Koophandel niet, veel te bereiken is en heeft het vrjjwillig af staan van het percentage voor Koophandel geen

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 3