I Pierre Saccone I SPORT EN WEDSTRIJDEN I II Nieuwstijdingen EEN VREESEL1JK FAMILIEDRAMA. Een vreeselijk drama heeft zich in den nacht van 4 op 5 Mei te Steenderen afgespeeld. Vlak naast het gemeentehuis staat het gebouw van de coöpera tie van den A. B. T. B. iR. Kath. Boeren- en Tuin- dersbond.) Dit huis werd bewoond door den 53-jari gen molenaar K. B.. Tot 1 Mei jl. was het huis zijn eigendom geweest, doch door slechten gang van za ken had hij het aan den bond moeten verkoopen. Eiken morgen was het de heer B., die de deuren opénde om het bedrijf open te stellen. Hedenmor gen bleven de deuren evenwel gesloten. Te ruim 9 uur heeft men zich ,daar men onraad vreesde door het openschuiven van een raam, toegang verschaft, tot de woning. Wat men er vond. was yreeselijk. De man had zich in nachtgewaad aan de trap op gehangen. Onmiddellijk werd de burgemeester als hoofd der politie gewaarschuwd en bij nader onder zoek vond men de 48-jarige vrouw en de 15-jarige dochter op de slaapkamers op de bovenverdieping met ingeslagen schedel. Beiden gaven nog teekenen van leven, doch het dochtertje overleed zeer spoedig Bij het afzenden van dit bericht was de vrouw nog in leven, doch zij is stervende. Op de slaapkamers, waar overigens geen wanorde was, vond de politie de bebloede bijl, waarmede de man in zijn wan hoop ove rden gang van zaken een einde heeft ge maakt aan het bestaan van zijn familie. Het gebeul de heeft in het dorp groote consternatie gewekt. De justitie heeft de lijken vrij gegeven, om te wor den begraven. DE MOEDERMOORD TE SOEST. Zaterdagmorgen werd in alleen eenvoud te Soest begraven mevrouw Hinderdael, het slachtoffer van de aldaar "gepleegde vreeselijke misdaad. Een twee tal bloemstukken dekte de lijkbaar. Honderden be langstellenden volgden den lijkstoet.- SCHATGRAVERS. Het graverswerk te Zaandam wordt thans na een rustpoos van enkele dagen weer met kracht voort gezet. De onderzoekingen geschieden nu op een plaats meer in de nabijheid van het kerkhof en ge- lie,el op aanwijzing van de helderziende dame Syl via te Berlijn, die Zaterdagmorgen werd verwacht om nog meer in onderdeelen aan te geven op welkr wijze nu verder gearbeid moest worden. Tot nog toe is niets van eenige waarde gevonden. De heer Lant- hurst uit Wurzburg, in Beieren, is ijverig bezig het terrein af te zoeken met behulp va neen platina ko geltje aan een zijden draad, die n ueens langzaam dan weer vlug bewogen wordt, al naar gelang van de gesteldheid van den bodem. OPSTOOTJES TE DELFT. Zaetdrgavond is het in het centrum van Delft ge- ruimen tijd zeer rumoerig geweest. Een aantal com munisten ventte nl. met eenige blaadjes en voerde een reclamewagen met zich mede. Daar dit laatste in strijd was met de politieverordening wilden twee politie-agenten op den ouden Langendijk het voer tuig in beslag' nemen. Daartegen verzetten de per sonen zich heftig zoodat een gevecht met de poli tie ontstond. Met blanke sabel en gummistok werden door een groot aantal agenten klappen uitgedeeld. Verschillende communisten werden gearresteerd. Tijdens het overbrengen naar het bureau moest de politie herhaalde malen optreden tegen de herrei- makers. De reclamewagen werd in beslag genomen. Een groote menigte die zich voor het politiebureau had verzameld, werd door de politie verspreid. TEGEN AFSLUITBOOMEN GEREDEN. Zaetdrgavond is op den spoorwegovergang te Vel- sen een ongeluk gebeurd. Juist toen de autobus uit B ver wijk den overweg naderde liefde wegwach- ter de afsluitboomen neer, daar een trein moest pas seeren. Daar de bus reeds vlak bij den weg was, kon de chauffeur niet tijdig genoeg stoppe,n zoodat de bus tegen het ijzerwerk van de boomen botste. Het gevolg was, dat de ruiten met een donderend geweld aan de linkerzijde van de autobus werden ver brijzeld. Onder de talrijke passagiers ontstond een paniek, te meer zegt het „N.v.d.D." daar de trein reeds naderde. Gelukkig sprong de boom weer om hoog, zo'odat de bus nog bijtijds over de rails kon ko men. Eenige passagiers bekwamen door glasscherven lichte snij wonden. De schade is aanzienlijk. MASSA-VERGIFTIGING. In Rijssel zijn 33 personen onder verschijnselen van vergiftiging ziek geworden. In een van deze ge vallen had de ziekte reeds den dood tengevolge. De zieken moeten bedorven vleeschwaren hebben ge geten. IN EEN LIFTKOKER GESTORT. Vrijdagavond is de 54-jarige H. Z. te Elburg, toen hij in een huis aan den Vaarweg te Hilversum in Gedenkschriften van een Commissaris van Politie. de lift wilde stappen, van de hoogte van circa 5 M. in den liftkoker gestort, doordat de lift was opge trokken. De man was na enkele minuten dood. Hij laat een weduwe met 5 kinderen achter. EEN VREEMD GEVAL. Een dezer dagen dwarrelden in een der drukste straten van Malmö (Zweden) verscheidene briefjes van 5 en van 10 kronen neer. Er ontstond een for-' meele jacht op de briefjes, maar de politie wist de ftieeste toch in handen te krijgen. Het bleek, dat alle briefjes echt waren, en dat de politie voor een be drag van bijna 400 kronen verzameld had. Men weet niet, waar de briefjes vandaan kwamen, en hoewel er al eenige dagen verloopen zijn heeft zich nog nie mand als de eigenaar van het geld aangemeld. I)E RAMI' TE HELMOND Zaterdagmiddag heeft onder groote belangstelling de begrafenis plaats gehad van het stoffelijk over schot van C. van Wijnen een der slachtoffers van de ramp te Helmond. Op het kerkhof waren de arbei ders van de fabriek aanwezig. Op het katholieke kerkhof te Stiphout is heden het tweede slachtoffer van Duynhoven begraven. De directeur der fabriek, de heer Neles, is nagenoeg weer geheel hersteld. De directeur-generaal van de hoofdinspectie van den Arbeid te Den Haag, de hr. Zaalberg heeft ter plaatse een onderzoek naar de oorzaak van de ramp ingesteld. BRAND. Zaterdagavond brandde het landhuis van den hr. Schuurman uit Amsterdam gelegen aan den Hesen- weg nabij de Driesprong te Ede, af. Toen de bewo ners, de familie A. Glashörster, ongeveer tien uur van de winkelbeurs thuis kwamen, vonden zij een zijdeur open. Binnen gekomen ontdekten zij ai spoe dig dat een der slaapkamers in brand stond. In een andere kamer vonden zij nog een bureau ge opend en bleek, volgens het „N.v.d.D." dat daaruit een paar kistjes met geld en papieren van waarde ontvreemd waren. De heer G. snelde naar hotel de Driesprong om de brandweer en de politie telefo nisch te waarschuwen. Daar het huis midden van heide en bosch gelegen is, viel echter aan blusschen niet te denken Verondersteld wordt dat dieven inbraak gepleegd hebben en vervolgens het huis in brand hebben ge stoken. De politie stelt een onderzoek in. OUT!KARSPEL- Zondag speelde D.T.8. 2 een vriendschappelij- keu wedstrijd legen een Vrone-combinaiie uit at. Paneras. Werd voor de rust door beide par tijen flink spel 1e zien gegeven, na de rust werd dit van Vronczijde veel minder. Voor de rust scoorde D,.T,.,8I. 1 maal, maar-Vlak na de ritst werd de gelijk maker geboren, toen had Yrone haar kruit blijkbaar verschoten, en voerden de I teef jes den stand successievelijk op tol 5 1. Tot over maat van ramp liepen ongeveer een kwartier voor het einde nog 1wee Vrone-spelers uit het veld. ZUIIjIST'HARWOUI) e. Motorsport. Door de AA^estfriesche Motorclub werd Zon- j dag 4 Mei-een Prestatierit gehouden door iVcsl- j Friesland over 94 K.M. De prestaties waren als volgt W. Francis en J. de Ridder, -I strafpunten; A. Moeijes, I). de Vries en D. Swnrt 9 strafp. W. Hoep 16: U. Grapendael en -J. 'H. Bonarius j IS strafp.; C. Balder 23; R, -brijbis 25Al, Swarlhof 26; P. Put; van Zoonen, P. Tim merman en J. de Goeij 27; R. '8t rij bis 28; I. Kamtp '2!); X. Dirkmaat en Joh. Valkonet 3<). Groen en Jb. üregman 33, IJ. -'paan 33. H. Vermeulen 43. Joh. P. Xuijen 47. AA'. Fuijn 50 C'. Roos 51, Mej. G. Rus 52. Deze r;i was weer een groot succes voor de W. M.-olub. Vooral de terreinrit en het Non-stap grde-De leverde aardige momenten op. Rechtzaken ALKMAAR, VGOR TEN POLlTIFREtTl l FR. Zifting van Maandag I [Mei. Te Troiiville. f Trouville is gewoonlijk de verepnigingsplants der elegante en voorname wereld. Men gaat daar heen als naar een tentoonstelling en meer om er zich te vertoonen dan om er rust te nemen. Men is er meer opgeschikt dan te Parijs, maar gaat er even laat te bed en staat er, niet vroeger op. 'f Is onwillekeurig als men er gezonder is; men heb ft tenminste de zelfvoldoening er niets voor gedaan te hebben. AVant als men te Parijs terug komt moet men kunnen zeggen dat men het sri-> zoen in de beroemde badplaats doorgebracht heeft, en indien een onbescheiden verslaggever, ilie op hel strand verdwaald is geraakt, uw naam heel't genoemd onder de gewone bezoekers van het Casi no da.n hebt ge niets meer te verlangen. Om de waarheid te zeggen, maakt men even zeer 'melding van de galante dames als van de dames der voorname wereld, misschien zelfs lie- vy van gene als van deze. Maar wat komt het er op aan hoe men tot bekendheid geraakt, als men ze slechts erlangt, de moeilijkst te bevredi gen en de meest preutsehen hebben dikwerf be wezen dat zij zoo nauw niet zien. Het seizoen kondigde zich dit jaar veelbelovend aan. Het Casino had een voortreffelijk orkest, groo- t endeels bestaande uit dat der Italianen en der opera men sprak van prachtige Wedrennon in de eerste dagen van Augustus, on ook de zee, hoogmoedig bij deze aanlokkelijkheden het hare te •voegen .betoonde zich streplend en zacht en scheen-met welvoeglijkheid de bekoorlijke licha men te ontvangen, welke men haar wel wilde toevertrouwen. In den aanvang der maand Juli wareq de hotels overvol en de aanblik op het strand was van des middags te twee uren af verrukkelijk. Vele personen, die in het begin van ons verhaal voorkomen, waren er reeds tegenwoordig. Zoo was men zeker daar alle dagen de schoone Wegens gevorderd seizoen totale opruiming van alle in 192!» ingepekelde n opge- kuililr belastingzaken. De geachte heer rijksadvocaat, wiens chronisch verstopte luidspreker op 'n afstand van meer gravin -'vlvandira te ontmoeten, welke f.donna niet naliet er steeds weder te vinden. Op korten afstand vormde madame Frileusé met verscheiden vriendinnen een uitstekende groep; Leis verder waren "het de om den wind gol vende repentirs (neerhangende haarlokken i van madame Fontenay. of was het de.vorstin Demeiri met haar gevolg van jeugdige vrouwen, ontleend aan den Dócameion van geheel hel Russische rijk. Wat de schatrijke madame Briola hei reft, zij kwam nooit op het strand, waar man, zeide zij. bewegelijk zand vindt, dat haar meermalen ge dreigd had haar te verzwelgen met den stoel, waarop zij zat. Op een honderdtal meters afstand van de ver schillende groepen, waarvan wij spreken, zag men dikwerf in gezelschap van een oude vróuw een •zachtzinnig' zwaarmoedig meisje, welks blik met (•enigszins ziekelijke uitdrukking de dartelende mooi" meisjes in hare nabijheid gadesloeg. 't Was Trene. Zij. die haar hoi vorige jaar gezien hadden, herkenden haar nauwelijks. A'ooral sedert twee maanden was zij zeer veranderd. Een blauwe kring 'omgaf haar mooie zwarte oogen. haar Meel ke lippen glimlachten niet meer zooals gewoon lijk; en als zij ging was het alsof haar lichaam noch kracht 'noch wil had om zieh te bewegen. Mijnheer Guilemot was ernstig ongerust en had op zekere ndag aan dokter Benoit de oorzaak gevraagd van deze onverklaarbare verandering, en de doktor had zich er toe bepaald het hoofd te schudden. „Het arme meisje," had hij geantwoord, „is zelf onbekend met haar toestand- Zij is nog zoo jong" „Maar welke middelen kunnen daartegen aan gewend worden? Wat er tegen te doen?' „Het zal verdwijnen, zooals 't gekomen is." „Zal zulks spoedig gebeuren „Als zij huwt." De ongelukkige vader had den volgenden dag zijne dochter onder vier oogen genomen en, u.t. haar aan zijn hart gedrukt te hebben, vroeg hij met gebroken stem: „Lijdt ge „O neen, ik verzeker 't antwoordde Irene. „Ge zijl toch bleek en niet vroolijk meer, spreek .is er iets dat, ge verlangt en ik u geven kan „Neen, lieve vader." „Men zegt dat het zuidelijk klimaat heilzaam dan 2i pas absoluut onverslaanbaar, nog altijd hetzelfde gebrek vertoonde, was Maandag weer in de goede -10 plus negorij verschenen ommet, medewerking van den heer officier en politierech ter een radicale voorjaarsschoonmaak te houden en alle nog voorhanden zijnde, muffe en beschim meld" strafzaken, betrekking hebbend" opvrij wiel en wegenbelasting op te rakkeren en weg te ve gen. 23 exemplaren .stonden op het zittingslijstje en een achttal heeren hadden persoonlijk gevolg gegeven aan de hen uitgereikte en niet in over matig beleefde termen gestélde invitatie. Geen geldig rijbewijs en geen wegenbelasting. l)e 40-jarige Herr Emil Julius Herbert B„ 'n D uitschei', geboren te Neurenberg, die te IJmui- dcii het eerzame handwerk van hoefsmid beoefent, was op 21 Augustus van het vorige jaar te Hecr- Hugowaard aangehouden als bestuurder van een auto .terwijl bleek bij visitatie, dat hij niet in het bezit was van een geldig rijbewijs en evenmin van een geldige wegenbelastingkaart. Eenige, be keuringen bleven natuurlijk niet uit en stond de goede man, schilderachtig uitgedost in een groengrauw sporteostuum, terecht op grond van liet. feit dat hij op bewusten datum geen geldig bewijs van voldane wegenbelasting had kunnen vertoonen. In gebroken, met. sterk Duitseh accent uitgesproken Hollandseh kon men distilleeren, dat hem geen belastingkaart was uitgereikt, om dat liij niet in liet bezit was van een geldig rij bewijs. Hij werd dientengevolge veroordeeld tot een boete van f 5 subsidiair 5 dagen hechtenis. Een mystificatiedie opgehelderd moet worden. Een te iJmuiden wonend .handelsreiziger, de. lieer E. J. IC., vroeger te Alkmaar, verscheen als verdachte voor den politierechter, omdat hij te Enkhuizen als autobestuurder aangehouden, niet kunnen overleggen een geldige kwitantie van betaalde wegenbelasting. Na lang zoeken had men eindelijk'te voorschijn kunnen brengen een kaart, die alreeds verloopen bleek te zijn. De visiteeren- de ambtenaar nam daarmede dan ook geen ge noegen, en maakte procesverbaal op tegen den heer IC. Deze beweerde echter heden noch eige naar .noch bestuurder te zijn. Hij was met zijn medereiziger zekere, heer O., te Amsterdam woon achtig, in dienst van de firma, aan wie de auto toebehoorde. Daar hij wel in het bezit was van oen rijbewijs en zijn. collega niet, had hij. teneinde hem voor een bekeuring te dier zake 'te behoeden, zieh als de bestuurder voorgesteld en zieh ter zake de overtreding wegenbelasting lalen vor- ba liseeren. i De politierechter nam natuurlijk met. deze on bewezen verklaring geen genoegen en wees er den verdachte op, dat hij bij aldien hij trachtte den politierechter om den tuin te leideiy hoog spel speelde, daar de overtreding de mogelijkheid I openstelt tot het opleggen van een geweldig j hooge boete. Daar evenwel de heer IC. bij zijn verklaring bleef volharden, werd do zaak go- j schorst, lot nader onderzoek en zullen als getuigen j worden gedagvaard genoemde, medepassagier O. I en den verbalisant een politieagent te Enkhuizen. Rijden rijden, rijden met je wagentje, maar rijdt je zander wicht- of wegenkaart, j dan beklaag ik je. i De 32-jarige heer Rijer P., autobusondernemer te Venhuizen, had op verschillende tijdstippen gereden met autobussen, waarvan de wicht niel j overeenkwam met de opgave, zoodat hij heden voor niet minder dan -1 overtredingen, alle te i Enkhuizen geconstateerd, moest terecht staan. Do j heer P. trachtte aannemelijk te maken, dat door liet, aankleven van wegenslik het gewicht van een autobus belangrijk kon toenemen, doch de politie rechter- beliefde van dat. slik niet te slikken, dat hei verschil 100 Kilo kon zijn en werd alzoo de lieer P veroordeeld tot 4 maal f 12 boete of 4 maal 1 dagen, zijnde deze 48 pop precies het be- j drag wat aan belasting was te kort betaald. Nog zoo'n „lichtgewicht" bokser. i Do geachte lieer Corn. veehandelaar te An- dijk moest ook met een dergelijk watertje voor den dokter komen en hoorde zieh eveneens ver oord néleil tot het bedrag, waarmede de admjni- is 'voor lijdenden. Zoo ge wilt, vertrekken we i morgen naar Italië. „lk wil naar Trouville gaan, vader, en nergens I anders." „AVélnu, beloof mij dan daar gezond te zijn." „Ik beloof u alles te doen wat daartoe moge- lijk is." Vader Guilemot drukte bewogen zijne lippen i op het. voorhoofd zijner dochter, en tranen vielen er Iegelijk op met zijn kus. i Irene rilde en zeide snikkend: „Ge weent I ach God! wat deert u toch Heeft de dokter u gezegd, dat Lk ziek hen?" ...X'een ,neen!" Antwoordde de rampzalige Gui- 'lerfiol haastig zijne oogen drogend. „Ik ben een oude dwaas, ik was zoo gewoon u te hooren zingen, lachen, en sinds dat opgehouden heeft, weet ik niet meer wat er aan scheelt en ver- beeld mij dat ik het: ben. die u ongelukkig maak." „Gij! wilt gij wel zwijgen?" I „Ach, was uw arme moeder er nog, dan zou j dat alles niet plaats hebben. Een man heeft, or geen verstand van. Gij en ik hebben veel ver loten den dag toen zij ons verlaten heeft. Maar ge moet mij toen alles zeggen, mij niets verzwij gen en, wat ge mocht verlangen, ge behoefl mij slechts een wertk geven, en papa Guilemot zal al les doen om 't u 'te bezorgen." Irene glimlachte toeder en sloeg haar armen om Guillemots hals. „Go zijt- de beste vader, en ik hob u hartelijk lief," sprak zij op vleiendén toon. „en daarvoor -.wil ik u iets beloven." „Wat?" ,,;T' iets te zeggen als we te Trouville zijnr „Een geheim?" „Ja." „En waarom het mij niet dadelijk gezegd i „Omdat ge te nieuwsgierig zijt en 't u nog niet raakt." Vader Güilleirtot lachte. Sinds lang was hem zulks niet gebeurd. „Goed, best," antwoordde hij vroolijk, „mooht het een hertog zijn ik weet, wat ik zeg'. Slaap gerust en heb steeds uw ouden vader lief." Een maand na dat gesprek was Irene te Trou- i rille aangekomen in gezelschap harer oude tante I en had in een paviljoen aan den rand van het j strand haar intrek genomen. Bij 'de door ons genoemde personen moet nog j de hertog van Palmères gevoegd worden, ver gezeld van Spavento, die sedert twee maanden stratie zieh benadeeld achtte en wel 2 maal f 15 Doetc of 2 maal 10 dagen. Bic heer liet zich niet geluidloos kisten. Een niet zoo heel gemakkelijke delinquent toonde zich de heer Cornelis S., 'p 51-jarig land- bouwer te Koedijk, aan wien was ten laste gelegd dat hij op den Kenneraerstraatweg zou zijn aan gehouden als bestuurder vail een 4-wielig motor rijtuig en alstoen geen geldige wegenbelasting- kaart zou hebben kunnen toonen. i De heer 8. ontkende een en ander ten stellig ste. Hij was heelemaal op den Kennemerstraat- weg niet aangehouden. Hij had zijn wagen ge plaatst op het Varnebroek, toen hij zijn nieuw aangevraagde wegenbelastingkaart van het kan toor kwam halen, te voren was hij ook reeds tot dit dool verschenen, doch toen bleek het kantoor te zijn gesloten en kon hij onverrichter zake weer vertrekken. Op het kantoor vroeg hem een amb tenaar, of hij nu zonder wegenkaart naar het kantoor was gereden, wat hij natuurlijk toestem mend beantwoordde. Daarop was procesverbaal opgemaakt! Maar de heer 8. kon getuigen, dat, .'hij niet, was aangehouden op den Kennemerstraat weg of elder3 en dat niet was geconstateerd, dat hij niet zijn auto had gereden. De verbalisant werd daarop per telefoon opgeroepen, doeh bleek met vacantie te zijn, waarop werd besloten de zaak te schorsen en de behandeling op nader te bepalen datum met het hooren van den verbali sant als getuge voort te zetten. In 't gezicht van de haven verongelukt. Een te Heiloo gevestigde chauffeur, de heer Luitje ,8t. was op 31 April 1929, terwijl hij nog niet kon beschikken over een geldige wegen- belastingkaart, naar het belastingkantoor te Alk maar gereden mét het doel zieh van de nieuw aangevraagde kaart te voorzien, toen hij onder weg werd aangehouden en de overtreding werd geconstateerd. Hij werd heden veroordeeld tot. f5 boete of 5 dagen en nam direct genoegen, wat hij op duidelijke wijze toonde door contant af te schuiven. AA'e! een beetje spijkers op laag water gezocht» De heer Joh. V., directeur der zuivelfabriek te Opmeer, werd te AVognum door oen ambte naar en een rijksveldwachter ter visitatie aange houden en nu onderzoek geconstateerd, dat de nummers van het rijtuig niet in overeenstemming waren niet de overigens onmiskenbaar geldige kaart, vermoedelijk een administratieve vergis sing. Be heer V. was tevoren al reeds voor deze onjuistheid gewaarschuwd, doch hij had uit vrees voor andere verwikkelingen de fout niet laten herstellen, zoodat hij er nu inliep en procesver baal werd opgemaakt. Zoowel rijksadvorcaat als politierechter waren heden van meening, dat, waar do belasting behoorlijk was voldaan, ver dachte vrij uit ging en werd hij dan ook, met de stem van den officier tegen, vrijgesproken. i fii üie laatste nog overgebleven veilingsgocderen in één koopje aan den inan (gebracht- Al3 slotapotheose werden de nog voorradige •verstekzaken .waarvoor geen liefhebbers zich hadden aangemeld, in marschtempo van de zit- t ingsrol gewerkt en kwam men tot de volgende veroordeejingen wegens overtreding rijwiel- of wegenbelasting G. v. d. B f 10 boete of 5 dagen. G. R. f 10 boete of 5 dagen. Willem 8., tverkman Alkmaar ten onrechte gebruik- maken van een vrijstelling rijwielbelasting. 2 maal gepleegd. 2 maal f6 of 2 maal 3 dagen- Cornelis T. f6 boete of 3 d. Corn. B. fa of 5 d. G. B. 3 maal 1' 15 ol 3 maal 10 dagen. C. D. f 15 boete of 15 dagen. C. B. f 15 boete of 15 dagen. G. J. IJ. 2 maal f 10 boete of 2 maal 5 dagen. B. F. J. K. 1' 15 of 15 dagen. M. M. f 15 of 10 dagen. 'F. X.P f 5 of 3 dagen. Besluiten we nog met, een tweetal vettere kip jes: KI. A'. on J. H. AA*, ieder f20 boete of'10 d. Een ieder belanghebbende wordt verzocht hier zijn nummertje uit te zoeken en alzoo niets meer aan de orde zijnde. Good night. Every Body, Good Night nog niet volkomen van zijn kwetsuren hersteld was. Reeds op den eersten dag had de hertog naai Raymond onderzocht, maar deze was. na zijn ontmoeting met Spavento als "t ware verdwenen- Men wist. slechts dat hij in de Champs-Elyseés pen hotel liet meubileeren en het: bijgevolg waar schijnlijk was, dat- hij daar den winter zou door brengen t Buitendien hadden eenige, den hertog gezonden berichten Raymond's tegenwoordigheid op ver schillende plaatsen bevestigd. Onder anderen te Baden, vervolgens te Hamburg en eindelijk te Weenen .waar men zijn spoor verloren had. Waar was hij sinds gebleven? Men wist er niets van. Die hertog was reeds acht dagen te Trouville toen hij', op oen avond het casino verlatend, on der aan de trap die naar het strand voerde, zieh tegenover Raymond bevond. Verwonderd reikte hij hem de hand. Vriendelijk gaf Raymond hem de zijne. „Eindelijk behoort ge tot de onzen," zei de hertog „e,n ik hoop het genoegen te hebben u dikwerf te zien." „Ge zijt zeer vriendelijk," antwoordde Ray mond. „Waar zijt. ge toch geweest gedurende twee maanden „Op reis." „En waar hebt ge hier uw intrek genomen?'" „Waarlijk," zei de jongeman met een spijtig gebaar, „te dier zake kan men niet erger teleurge steld zijn." „Waarom?" ,.i8edert twee jaren huurde ik achter het hotel „do Zwarte Rotsen" een paviljoen waaraan ik gewoon was geraakt en dat, ik in weerwil van de zeer hooge huur wilde behouden, maar toen ik er hedenmorgen aankwam, vond ik het bewoond.-' „Ge hadt dan niet gewaarschuwd?'" „Ik had het verzuimd. Maar het is minder aan deze voorzorg dan aan het bod van mijn opvolger te danken, dat ik afgewezen ben, ik gaf vijfduizend franc, hij bood hem tienduizend meer en do zaak was beslist." „Verduiveld!" riep de hertog, „uw opvolger is. een nabob!" „Zoo men zegt is 't een oude bojaard uit Wa- lachye" „Ha. hoe heet hij „Vorst Karpeles," antwoordde Raymond.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 4