Binnenlandse^ Overzicht Ook een kwaad Uit den Omtrek üëe&swsiëjeifiBiegeis I)o Meimaari'd. Rijke beloften voor liet najaar. Te veel spinazie naar clo vuilnisbelt! - Aan de werkloozen De nieuwe staatscommissie voor den landbouwcrisis is er. Geen directe hulp in den vorm van onmiddellijk af doende maatregelen. - De zomertijd be gint in den nacht van .14 op 15 Mei landbouwtelling. Seen kosten aan verbonden - heeft niets met belasting te maken. - De geruste landsman van Poot. De nieuwe sluis bij IJmuiden. Wat daar niet in kan, kan nergens te recht. - De zendtijd verdeeling-- Er zal veroverd' 'moeten worden. De Meimaand, door dichters vooral de lief lijke, de schoone bijgenaamd, heeft wederom haaf intrede gedaan. Als we zoo eens rondkijken in de natuur, wel, dan staat het er wel voor, zou men zeggen, dat er rijke, vele rijke beloften zijn. En we denken allereerst aan de bloemenpracht, wel ke allerwege de vruchtboomen vertooneu. De tocht naar de bloeiende Betuwe moet wel looneud geweest zijn. Wat er ten .slotte van die rijke beloften zal worden, dat dient te worden afge wacht. Maar als de verschillende omstandigbe den meewerken, die van invloed kunnen zijn op de ontwikkeling van de bloem tot de vrucht dan zullen we in het najaar geen gebrek hebben- Er kan ook te veel zijn. Misschien niet aan ap pelen en peren en ander ooft, dat na den pluk nog wft bewaard kan worden. Met sommige soor ten van groenten is het anders. Daar is bijvoor beeld de spinazie. Van verschillende kanten kwa men min of meer alarmeerende berichten over den overvloed van spinazie. Deze groente moet in sommige streken in zoo ruime mate voorradig zijn, dat de tuinders het niet de moeite achten ze te snijden en menige vrucht ter groenteveiling aangevoerd, werd naar de vuilnisbelt verwezen. Waarvoor toch eigenlijk de spinazie niet gegroeid is De kwestie is, dat men hier en daar voor zijn spinazie nog zooveel aan vervoer- en véilings- kosten zou moeten betalen, dat men het maar het minst, kostbaar acht, de -groente niet eens naar de veiling te doen brengen, waar ze eenvoudig op den mesthoop wordt gegooid. En toch moet er niet meer op het land staan, clan in andere jaren. Doch er is geen vraag genoeg. De menschen blijven er mee zitten. Van zekere zijde is gewezen op "de mogelijkheid of wenschelijkheid de werk loozen van de onverkoopbare spinazie te doen profitoeren. Waarom zouden ze eigenlijk ook niet, maar de vraag is of men aan spinazie ge noeg heeft, om de maag als deze hongerig is te vullen. Gelukkig voor de tuinders is de spinazie voor hen niet cle belangrijkste teelt doch slechts een voorteelt. Wellicht brengt het- ffPPU -np.de. -spmn.'/io volgt, liet eveiusiclil u-voor den tuinbouw nog zoo wat terecht. Er is een nieuwe staatscommissie voor den I landbouwcrisis in het leven geroepen, welke door l den minister van Binnenlandsehe Zaken en Lan j bouw werd geïnstalleerd. Aan deze commissie zal worden opgedragen verslag uit te brengen aan j de regeering of en zoo ja, welke maatregelen met het. oog op den oogenblikkelijken toestand van land- en tuinbouw zijn te treffen. Dat er in land- j en tuinbouwkringen algemeene en grootë instem ming met het tot stand komen van bedoelde staatscommissie is, kan niet bepaald gezegd wor- deu. "Vermoedelijk zullen de belanghebbenden wel niets hebben tegen de commissie, maar misschien verwacht men van die commissie te weinig spoéd en wordt gevreesd, dat met de instelling van de commissie van directe hulp, van direct ingrijpen van regeeringswege nog geen sprake is. Er is een oud spreekwoord, dat zegt: als het den boer goe dgaal; gaat bet, ons allen goed. Evenals in vel eandere spreekwoorden zit ook in dit een kern van waarheid. Ergens tusschen Eek en IJssel staat een boerderij, die de aandacht trekt door het opschrift: „Hebt eerbied voor den Boe renstand ,'tis 't hoofdbedrijf van Nederland. Ook daarin zit wel iets waars, al is men, het opschrift lezende, allicht geneigd den man, die 't uitdacht, van eenige zelfoverschatting te ver denken. 'Nog enkele dagen scheiden ons van 'den aan vang van den zomertijd. In den nacht van den veertienden op den vijftienden dezer maand schie ten we er voorloopig weer een uur bij inde klok wordt, een uur vooruit gezet. Een maatregel, die zooals bekend de tegenstelling tusschen de belangen der stadsmenschen en die der platte landers bij herhaling doen uitmeten en op den voorgrond stellen. In den laatsten tijd is er voor zoover ons bekend ^liet zoo heel hard meer gesputterd (althans niet in het openbaari tegen de nieu wigheid van den zomertijd, wat niet beteekent dat op het platteland, en vermoedelijk zelfs niet in alle steden, van algemeene tevredenheid over het „verzetten" van de klok sprake is. Zooals door de bladen gemeld werd, zal er dit jaar weder een landbouwtelling plaats hebben tusschen twintig Mei en twintig Juni. Dat wil zeggen er zullen inlichtingen gevraagd worden aan de daarvoor in aanmerking komende perso nen betreffende den grond dien zij in gebruik neb ben en het aantal stuks vee dat ze er op nahou den. Doel van de telling is uitsluitend liet ver krijgen van die gegevens welke voor het vormen van een zuiver beeld van den landbouw en voor de behartiging der landbouwbelangen ten eenen- male onmisbaar zijn. Eenigszins komisch doet de in het desbetreffende bericht voorkomende zinsnede aan, waarin gezegd wordt, dat de hier- bedoelde telling niets te maken heeft met belas tingen. of andere op den landbouw gelegde las ten Men kan uit die mededeeling de geruststel ling lezen: wees maar gerust, het kost je niets! Men schijnt in den Haag te weten, dat sommige regeeringsmaatregelen wel eens met een beetje wantrouwen worden tegemoet gezien, vanwege mogelijk aan die maatregelen verbonden kosten- Maar blijkens cle bovenvermelde mededeeling kun nen de belanghebbenden irt dezen gerust zijn- Het woorcl „gerust", door ons gebruikt doet ons even denken aan wijlen den dichter Poot. Hij was het immers die zong: „Hoe genoeglijk rolt het leven des „genisten" landmails voort. „Ze ker, maar Pooi moet een oolijke baas geweest zijn, die er van hield een slag om den arm te houden, voor het geval, dat men hem in figuurlijken zin op zijn dichterlijke vingers zou willen tikken met de bewering, dat er toch zooveel landlieden zijn (de huidige landbouwcrisis is niet de eerste, dien men in ons land kent i wier leven juist niet genoeglijk daarhenen rolt. Dat het leven van den genisten landman genoeglijk kan zijn, dat is aan te nemen. Om dat gerust, daar gaat het echter om. Dit alles tusschen haakjes! Zpoak we reeds de vorige week gemeld heb ben is de sluis bij IJmuiden geopend en in ge bruik genomen. De vraag zou gedaan kunnen wor den n,oe 1 ang zal die nieuwe sluis nu weer in de behoefte kunnen voorzien. M.a,.w„ hoe lang o: hoe kort zal het duren, voor er schepen ge bouwd worden, vóór welke zelfs de nieuwe sluis to weinig ruimte zal bieden. Zooals we in het „Hbid.' lezen, is het grootste schip ter wereld, dat op t oogenblik in 'Schotland op stapel ligt, driehonderd veertig meter lang en vijfenveertig nieter breed. Dit schip zou, indien het gewenscht werd - met gemak geschut kunnen worden in de nieuwe sluis, die desnoods schepen van honderd duizend ton zou kunnen bergen. Maar schepenj van dien inhoud zijn er nog niet. Ei, al waren er nog grootere, als ze niet door de nieuwe sluis oij TJmuiden konden, dan zouden ze in geen enkele 21 nis ter wereld terecht kunnen. Amster dam kan dus gerust zijn! Naar gemeld werd, zou de op zeer korten ter mijn te verwachten beslissing van den minister van Waterstaat inzake de verdeeling van den zendtijd inderdaad hierop neerkomen, dat ,,aan elk der vier groote omroepvereenigingen een vierde van den zendtijd zou worden gegeven en dat er een algemeen programma zou Worden in gevoerd, dat door cle omroepvereenigingen om beurten verzorgd zou moeten worden. Bij het toeoedeelen van den geheelen zendtijd aan de vier omroepvereenigingen zouden er misschien, naar men zou verwachten, eenige kleinere min of meer „bekaaid" afkomen- En, de verdeeling, zoo als die dan zou worden, zou allicht de mensehen kunnen afschrikken nog oen nieuwe omroepver- eeniging te gaan stichten. Docïi eenige dagen geleden lazen we, dat het bekende Jack London verbond zich heeft aangesloten bij de nieuwe ver- eeniging „Hiro", d.i. Humanitaire Idealistische Radio-Omroep, die zich ten doel stelt een zend tijd te veroveren voor vereenigingen van dieren bescherming, drankbestrijding, vegetariërs enz. Als nu door de beslissing bovenbedoeld, de zend tijd inderdaad verdeeld is - zal er werkelijk voor de minderbegunstigden van „veroveren" sprake moeten zijn. Als 't clan maar in goeden vrede gaat. Misschien heeft ons land, mét zijn vele secten en groepen wel behoefte aan een ifltouw zendstation. Te gelegener tijd zal over dtf zendtijdverdeeling in de Tweede Kamer wel een woordje gezegd worden! de vlaklaag vandaan moesten komen. Het is bijna alles grintweg. Voorz. zeide, dat nu het gedeelte straat bij Ver laat blijft liggen, er wel een kleine verandering komt. Na nog eenige besprekingen werd met alge meene stemmen besloten om het werk op te dra gen aan de Geruischlooze weg te Heemstede voor f4.25 per M2. De heer Van Zoonen vroeg óf het dezelfde be- harding zou zijn als in het dorp. Voorzitter antwoordde bevestigend. Voorz. hoopte dat de Raad veel plezier mocht hebben van het genomen besluit. Voorz. stelde nu aan de orde behandeling tot het verkrijgen van eën terrein voor lichamelijke oefening voor de O. L. School. Voor deze bespreking ging de Raad in comité. Na opening der vergadering deelde de Voorz. mede dat de raad hierover uitvoerig had gediscus- seerd en mét algemeene stemmen had besloten om een onteigeningsprocedure aan te gaan tot lie* verkrijgen van 3700 M2. van het land, liggende achter de O. L. School alhier, eigendom van de wed. J. Mijts. Na eenige bespreking werd het vermenigvuldi- gingscijfer van dit jaar vastgesteld op 2. De vorige jaren was dit 1.8. De verhooging was ge schied omdat het, afgeloopen jaar voor de land en tuinbouw slecht was geweest en voor de boer derijen niet best. Het vorige jaar was aan "belas ting ingekomen voor f14.000 bij 1.8. Thans is noodig f13 800. Door deze verhooging moet van een belastbaar bedrag van f 1000 meer borden betaald fö.— Van i'i'OOO f 12.—en van f3000 f20.—. Bij de rondvraag vroeg de heer J. Wit, hoe het kwam, dat voor 1907, de eigendommen ston den ten name van de algemeene administratie en nu die overgeschreven werden op naam van de Protest an tschc armvoogdij. Voorz. beloofde hierna een grondig onderzoek in te stellen. Hierna sluiting. Vergadering van den Raacl op Woensdag 7 Mei urn;. 2 uur. Allen tegenwoordig. Voorzitter de Burgemeester, tevens Secretaris. De notulen van 10 April werden onveranderd vastgesteld Voorz. deelde mede, dat de woning no. 26, vroeger bewoond door J. de Raat, die vertrok ken is naar Alkmaar, door B. en W. is verhuurd voor één jaar voor f 4.50 per week. De heer Van Zoonen vroeg of eerst de heer J de Raat nog wordt aangeschreven om de achter stal! :ge buur te betalen, voor dat de borgen wor den aangeschreven te betalen. Voorz. antwoordde bevestigend. Ingekomen was een verslag van do Handel drijvende en industrieelen middenstandsvereeni- ging 'te Schagen over 1929- Voor kennisgeving aangenomen. De rekening en verantwoording van de Gezond heidscommissie te Hoorn over 1929. Deze werd' goedgekeurd. Dan was ingekomen een verslag van de bank van Ned. Gemeenten over 1929- I.igfc ter visie. Op een verzoek van den heer Kuster te Alk maar om een radio-centrale op ,te richten in deze gemeente werd afwijzend beschikt, omdat reeds al 2 'centraion in deze gemeente bestaan- De begrooting dezer gemeente over 1930 was goedgekeurd van Geel. Staten terug ontvangen. Bericht van ontvangst is ingekomen van cle in de vorige vergadering vastgestelde wijziging der politieverordening. Van hetzelfde college is machtiging verleend om de woning no. 26 onderhands te verhuren. Ingekomen 'n brief van Ged- St., om bericht of deze gemeente nog 'n bijdrage zal verleenen van f 600 per jaar, voor het graven van het kanaal Huigendijk—Kólhorn. Besloten werd eerst nog eens een bespreking hierover aan te vragen mot een commissie uit Ged. Staten. Thans stelt voorz. voor om het gedeelte weg tusschen Oude Xiedorp en "Verlaat te verharden. Dit voorgestelde werk heeft nog al vertraging- gehad door een uitgebreid onderzoek. Bij een ingenieur van het Hoogheemraadschap Noora- Holl- Noorderkwartier en van de Prov. Water staat zijn inlichtingen ingewonnen over het aan brengen van de geruischlooze weg. De prijs zou bedragen f4.25 per M2. Voorzitter had van den Hoofdingenieur van de Prov- Waterstaat inlichtingen gehad, om de weg niet verder te verharden dan tot den straatweg nabij Verlaat. De heer Kriller vroeg waar of de steenen voor Nu cle nood nijpende wordt, wordt de lijst van' uitgaven en inkomsten eens extra goed bekeken. 'tValt voor oen bouwer niet mee, er wat bij te verdienen. Een baan (je? Maar cle gegadigden hiervoor zijn zeer talrijk, (en 't is bovendien nog altijd waar, wat onze vade ren zeiden: „Schoenmaker, blij ff bij je leest, en, fboer, blijf bij je beest "En Je prijzen aan cle veilingen laten zieh nu eenmaal niet dwingen! Maar cle uitgaven! Hieronder neemt hij onder scheiden bouwers „de landhuur" een niet onbe langrijke plaats in. 'En deze is soms véél ie hoog! in verbana biet den koopprijs van het land, en de belastingen is een prijs va». 6 a f7 pef Snees volstrekt geen woeker, maar er worden andere - oraii.en besteed, sommen, die dwaas, buitensporig hoog zijn! Prijzen van 10 a'f 12, ze'mogen spora disch voorkomeu, ze zijn er toch! In de laatste jaren zijn enkele landeigenaren, begonnen hun akkers, (lie ze zelf niet gebruiken kunnen of willen, ,,bij inschrijving" te verhuren. Dit achten wij een ernstig kwaad! De pra.ctijk leert, dat de verhuurder er wèl bij vaart, maar dat de huurder een pachtsom betaalt, die hij, in gemiddelde jaren, laat staan in slechte, niet kan opdiepen. Neen, dan veel liever publieke verhuring! Dan ziet de gegadigde of er iemand hem op de hielen zit ,dan kan hij zijn bod regelen naar zijn mede dingers. Nu weten we heel goed, dat het wel eens voor kwam, dat een of ander perceel bij een publieke verhuring te weinig opbracht, omdat de huur ders vooraf een onderling accoord aangingen om den prijs onbehoorlijk te drukken, maar dit is een hooge zeldzaamheid, meenen we; dit komt door de landsehaarschte in onze omgeving feitelijk niet in aanmerking. Inschrijving bij gesloten briefjes werkt funest. tls een goed jaar Er worden enkele pereeelen bij inschrijving verhuurd. De werkkracht van een bouwer breidt zich uit; zijn jongens worden groot, en roepen om een grooter bedrijf. Inschrijven dus, maar er is gebrek; 'tzal wel duur gaan; deze zal wel mededingen, en die, en die...! Eu er worden tal van personen genoemd, die zoo'n akker wel passen zou. En hooge sommen worden al gedacht en ge noemd, op de veiling, in den scheerwinkel, in de conversatie. „Als je geen land hebt, heb je als bouwer vast, geen brood", zegt men tegen zich zeiven, en in clen kring van zijn gezin. Maar men vergeet er bij te zeggen„als je veel te duur land hebt, zijn de nadoelen voor den huur der". Men overweegt: „als 't weer een best jaar is, zooals dit, clan kan 't best." Ee de groote jon-' gens zijn er enthousiast voor. Vader schrijft in voor „f 12 per snees." Arme man! TGaat 't volgend jaar slecht; hij zit nog en kede jaren aan zijn dure land vast. Hij beklaagt zich! 'tLand is véél te duur. Hij heeft gewaagd, en niet gewonnen. Had hij zieh maar kalm, rustig, nuchter bedacht: het regent geen geld! ALK MAAR- OCTROOI No. 22.006. lieden is aan den heer H. Jansen, Meubelfa briek „Eik en Linden" te Alkmaar, octrooi ver leend op een opklapbare tafel. Deze opklapbare tafel heeft zeer practische eigenschappen, is buitengewoon stevig gebouwd, kan op iedere grootte gemaakt worden en is zeer gemakkelijk verplaatsbaar, terwijl bijna geen ruimte in opvouwbare stand wordt ingenomen. Reeds zijn deze tafels door bovengenoemde fa- briek geleverd aan de Philipsfabrieken te Eindho ven „Dierentuin Den Haag, Mij. Nederland, alle nieuwe booten van Kon. Paketvaart Mij. Java. ChinaJapanlijn, Centraal Hotel den Haag, di verse vak- en huishoudscholen, enz. enz. De uitvinding is gedaan door den heer H. Jan sen zelf en is inderdaad voor scholen, ziekenhui zen .hotels, scheepvaart- en andere bedrijfsinrich tingen, evenals voor particulier gebruik van bij zonder nut. VERGADERING VAN DE KAMER VAN KOOPHAN DEL VOOR N.-HOLL. NOORDERKWARTIER MET DE MIDDENSTANDSVEREENIGINGEN De Kamer van Koophandel voor Noord Hollands Noorderkwartier hield Woensdagmiddag te Alk maar een openbare vergadering met vertegenwoor digers van de Middenstandsvereenigingen in dat district, ter bespreking van de vraag: „Is het ge wenscht in het district dezer Kamer één of meer cursussen te doen houden, waarin tot verkooper- (ster) wordt opgeleid?" Na een inleiding van den heer J. Traast, dir. van de Handelsschool ter opleiding van verkoopsters te Amsterdam, werd mededeeling gedaan van het voor nemer, der Kamer van Koophandel om voor Alk maar, Schagen en den Helder tegen den a.s. winter een cursus voor de,opleiding voor verkooper(ster) op te richten, waarvoor men meende stellig te mogen rekenen op een groot aantal deelnemers. De noodza kelijkheid kwam naar voren, dat de winkeliers in de kleinere steden uit plicht tot zelfbehoud ge schoold personeel in dienst nemen, om de concur rentie met de grootere steden met succes het hoofd te kunnen bieden. Dit klemt vooral voor de drie ge noemde plaatsen als straks de electrificatie van de spoorlijn Amsterdam-Alkmaar haar beslag zal heb ben gekregen. HEERHUGOWAARD. Door de ontslagaanvrage van mej. van der Pol, als vroedvrouw, zal in de eerstkomende raadsvergade ring een benoeming van een opvolgster plaats heb ben. B. en W. bevelen hiervoor aan de dames: M. B. A. van Gaaien te Beemster. A. Weel te Medemblik. J. S. van der Wal te Amsterdam. SINT MAARTEN. Donderdagavond vergaderde ten lokale „Rust en Lust" de afdeeling Sint Maarten van den Bond voor Staatspensionneering. Voorz. opende met een wel kom aan leden en pers deze vergadering, de hoop uitsprekende, dat door middel van de pers aan de leden bekendheid der alhier gehouden besprekingen zal worden gebracht, daar zij zich niet de moeite getroosten ter vergadering te komen. Het was dan ook enkel bestuur, bode en pers. Na deze ontboeze ming werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Geen ingekome nstukken, zoodat hierop verslag volgde van de laatstgehouden federatievergadering door den heer J. de Pee, waarvoor deze dank van d. voorzitter verwierf. Uit de rekening van den pen ningmeester bleek eegn ontvangst van f 172.35, een untgave van f 195.35, nadeelig saldo f 23. Bezit 1 Jan. 1929 f184.41, af f23 is totaal bezit 1 Jan. 1930 f 161.41. Bij monde van den heer C. Smit werd verklaard, dat de rekening in orde was bevonden, waarna voorz. dank bracht aan den penningmeester en de afdeeling geluk wenschte met zulk een voor- deelig saldo gezien het dure jaar dat achter haar ligt. Bij de nu plaats vindende bestuursverkiezing, werden de aftredende heeren S. Appel en Jan de Pee wederom herkozen welke dit beiden aanvaarden. In behandeling kwam de agenda der 30e algemeene vergadering, te houden 8 Juli e.k. waarvoor later als afgevaardigden werden gekozen de heeren P. Appel en J. Glas met als plaatsvervanger de heer A. Louw Aan de afgevaardigden werd vrij mandaat verleend Hierna werd als afgevaardigde naar de e.k. federatie 'vergadering gekozèn de heer J. Glas met als*plaats vervanger de heer J. de Pee. Wijl de rondvraag niets opleverde, sloot voorz. on der dank deze vergadering, de hoop uitsprekende, dat deze vergadering haar vruchten mocht afwer pen. DE SCHATGRAVERS VAN ZAANDAM. Het terrein van de schatopgravingen is weer ge heel vlak gemaakt. Alle vorens en geulen zijn ge dicht. De arbeiders, die bij het opgraven werkzaam zijn geweest, hebben voor het oogenblik het plan, om voor eigen rekening de zaak voort te zetten, la ten varen. Oieraan is misschien niet vreemd de toe zegging van de Duitsche expeditie, om Maandag, voorzien van eleetrische boormachines terug te kee- ren en dan het werk op grooter schaal opnieuw aan te pakken. Wijl echter Zaterdag de vergunning van het gemeentebestuur afloopt, zal opnieuw overleg gepleegd moeten worden. Naar de heer Langhirt mededeelde, heeft men zich met een klacht tot den officier van Justitie gewend omtrent de vermelde uitlatingen van den Amster- damsc'hen correspondent van het „Berliner Tage- blatt." EEN TROUWPARTIJ DIE NIET DOORGING De 29-jarigee J. H„ en diens uitverkorene de 31- jarige C. K., beiden te Utrecht, hadden gedurende een drietal jaren het voor en tegen van een huwe lijk gewikt en gewogen en voor hen was het eindelijk vast komen te staan, dat trouwen toch maar het beste was. Maandag jl. zou het gebeuren. Dien dag op het stad huis en den volgenden dag in de kerk. De aanstaan de echtgenoot liet zich in de setatiekoets van huis halen om via dat van zijn bruid naar het stadhuis te worden vervoerd. Nog één uurtje en de boot zou voorgoed vast liggen. Edoch, toen hij aan de woning van zijn meisje kwam moest hij tot zijn groote ergernis ervaren, dat de bekende „oprechte trouw" vólgens Vondel, alleen maar te vinden tusschen man en vrouw, uitsluitend slaat op diegenen, die de plechtigheid reeds achter den rug hebben en niet, zooals hij, nog voor den boeg. Want dezelfde jongedame, die hem drie jaar lang trouw gebleven was, bleek nu het er op aan kwam, plotseling van meening veranderd te zijn en wilde van trouwen niet meer weten,, met het ge volg, dat hij onverrichterzake kon terugkeeren. EEN 100-JARIGE. Dezer dagen vierde de wed. P. Kroes te Ferwerd haar honderdsten verjaardag. Ter eere van deze zeld zame gebeurtenis prijkte al vroeg in den morgen de vlag op den toren, terwijl ook van de Gereformeerde kerk en van enkele woningen de vlag woei. Het knusse woninkje van den jarige, welke met haar ruim 70-jarigen zoon samenwoont, was bij de ze gelegenheid met bloemen feestelijk versierd. De oude vrouw, nog recht van postuur zijnde, geniet een goede gezondheid. Steeds kan zij lekker eten en nog zeer goed kan men met haar een gesprek voeren. Wel is zij eenigermate doof en ook is haar gezicht niet al te best meer, zegt de „L- Crt." maar zij beweegt zich toch dagelijks nog door haar woning. Ze verricht nog steeds kleine huiselijke bezigheden Bij mooi weer vertoont zij zieh ook nog wel eens buiten. Op dezen dag vroeg in den morgen kwamen reeds .velen, waaronder de leden van het dagelijksch be stuur der gemeente, de jarige de hand drukken en met dezen voor haar zeer belangrijken dag geluk- wenschen. Het oudje bleek zeer erkentelijk voor het een en ander en dankbaar nam zij dan ook de geluk wenschen in ontvangst. Ook in den namiddag ge voelden nog velen zich geroepen de oude vrouw te feliciteeren. Des avonds werd haar door het plaatselijk muziek corps een serenade gebracht.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 3