De Lichtbedrijven en het ALLERLEI BEURSOVERZICHT INGEZONDEN AGENDA Thans toch aan het woord zijnde, wil spr. van deze gelegenheid gebruik maken den voorz. te danken voor de hartelijke welkomstwoorden. Als vaste be zoeker van deze en vele andere algemeene verga deringen acht spr. het zich tot een plicht hierop tegenowordig te zijn om op de hoogte te blijven van hetgeen er in de leden omgaat en waarmede reke ning kan worden gehouden. Voorts kan spr. het niet direct goedkeuren dat de afgevaardigden met een bindend mandaat ter verga dering komen, terwijl men door de algemeene bespre kingen dikwijls van inzicht kan veranderen. Echter is men aan het mandaat gebonden. Wat betreft het bonnenstelsel merkt spr. op, dat men overal hiervan beu is, doch komt overal tot uitdrukking, dat men op reëele wijze een zoo hoog mogelijken prijs tracht te krijgen. Het is niet de bedoeling om door den verkoop over de veiling een veillnkje te houden, doch het is een schakel tus- schen de kooplieden en de bouwers. Voorts wil spr. een onaangenaam onderwerp aanroeren en wel den angemeenen toestand. Mocht er verleden jaar wor den vergaderd nadat een goed jaar achter den rug was, thans is het zeer schriel, en is er een groote tegenstelling nu de producten niets waard zijn en ondanks dit betalen de consumenten hooge prijzen, waarvoor de groenteventers worden aangezien. Dit is echter niet juist, want als zij oud zijn, zijn ze in den regel nog arm, maar de oorzaak is te wijten aan het distributiewezen dat niet in orde is. Bij de regeering wordt er zelfs geïnterpelleerd dat de groente wordt weggegooid, maar wij kunnen er niets aan doen, want men komt de groente niet halen. Aan den Kennemerstraatweg hebben borden ge staan met het opschrift „Vrij spinazie halen," Wie kwam er? Niemand! In Heerhugowaard stonden de borden vermeldende „Gratis uien afhalen!" Wie kwam er? Niemand! Spr. geeft de verzekering, dat als de uien morgen aan den dag duur zijn, ze beslist worden gekocht. Wat spr. alreeds den geheelen winter onder zich heeft gehouden, wil hij thans wel zeggen, nml. dat de lage prijs voor de deensche witte kool ook een goeden kant heeft, want in geval een goede prijs was gemaakt, zouden het volgend jaar geen 5000 maar 8000 wagons hiervan zijn, niet te vergeten, dat deze soort de roode en gele kool beconcurreert. Ook wijst spr. op een fout in den aanvoer. In het begin is er steeds vraag naar le kwaliteit, doch dan is er geen aanvoer. Het is speculatiezucht en men wacht liever tot er nog betere prijzen komen. Het is geen vormkwestie, maar spr. hoopt, dat het einde van het dienstjaar na noesten vlijt en harden arbeid nog een goed Jaar mag aanwijzen. (Applaus.) Na woorden van dank aan alle afgevaardigden, aan de nheer Balk en de vertegenwoordigers van de Pers, sluit de voorz. de vergadering. Dinsdagavond j.l. had in Concordia een bijeen komst plaats, uitgeschreven door de Afd. Noord- seharwonde van den Ned. Bond van Personeel in Overheidsdienst en waarbij raadsleden van de l.angedijker gemeenten en St. Paneras waren uitgenoodigd. Het doel van deze bijeenkomst was om een uiteenzetting te geven van de waarde en de beteekenis van het Georganiseerd Overleg, zulks naar aanleiding van een adres dat aan de genoemde raden was gezonden. Behalve het bestuur en eenige leden, waren nog aanwezig de heer Jb. Ivroon, wethouder te Oudkarspel, en de raadsleden, de heeren P. Kos telijk jOudkarspel, 1 Schrijver en A. Kwadiik. Noordseharwoude, J. du Burck en P. Zeeman, Zuidscharwoude, L v. Zuijdam, H. Ivamp en J. Smak te Broek op ï.angendijk, terwijl van de hee ren Jb. de Boer en E. Zaagman uit Oudkarspel bericht van verhindering was ontvangen, onder de toezegging, dat beide heeren sympathiseerden met het G.O. Voor het Hoofdbestuur van den bond van Overheidspersoneel was aanwezig de heer Porrer, die een inleiding over het. G.O. zou hou den. De voorz., de heer J. v. d. Abeele, opende de bijeenkomst met een hartelijk woord van wel kom, zijn verwondering er over uitsprekend, dat er klaarblijkelijk velen waren, die zich voor de vraag al of niet invoering van G.O. weinig inte resseerden, gezien hunne afwezigheid. Spr. me moreerde dat de motie Zuidseharwoude door de 'Gascommissie was verworpen, evenals het adres van het personeel. Het personeel is echter de vaste overtuiging toegedaan, dat G.O. noodio; is in 't belang van beide partijen- Spr. schreef de afwijzende houding der Gascommissie hoofd zakelijk toe aan de onbekendheid met de betee kenis van het G.O'., waarom het personeel nu een adres tot de raden had gericht en meende er goed aan te doen alle raadsleden, 'die het. onder werp onder de knie wilden hebben in de gelegen heid te stellen een duidelijke uiteenzetting te ont vangen Hierna verkreeg de heer Porrer het woord.- "Het deed spr. genoegen in de gelegenheid te zijn een uiteenzetting te kunnen geven. Immers was de ervaring, dat in plaatsen waar nog geen G.O. was, velen er nog door onbekendheid afwijzend tegenover stonden. Was het eenmaal ingevoerd, dan werden de tegenstanders spoedig voorstan ders. Zonder G.O. heeft men conferenties met B en W. en tenslotte een bespreking in den raad. Gewoonlijk kan de meerderheid van den raad geen juist oordeel vellen over de verschil lende loonklassen. Bovendien heeft men het on gerief in grootere plaatsen, dat er een schier eindelooze reeks debatten gevoerd word! met. vaak onbevredigende resultaten. Die positie van het overheidspersoneel berust dus gewoonlijk bij B. en W., of hier bij het bestuur der Gascommis sie. Tot 1914 werd hier in Nederland de positie van hel personeel bepaald door de raden. Daarna kwam in Amsterdam de eerste Commissie van G.O. tot stand. Natuurlijk nog zeer onvolledig, maar thans heeft het zich tot een hooge ont wikkeling ontplooit. Van toen af maakte het G.O. gezien de gunstige resultaten in Amsterdam een ware zegetocht door het land. Men is van de idee, als zou het G.O. het prestige van den raad schaden, afgestapt. Het G.O. beteekent dan ook niet alleen verbetering van arbeidsvoorwaar- 1 t I1 J! I,114- n n r. 4 nn Jo den, maar 3e organisatie die in dit G.O. steeds door een hoofdbestuurder is vertegenwoordigd, beschikt over een schat van gegevens niet alleen over de arbeidsvoorwaarden in andere plaatsen, maai ook over de bedrijfsinrichting uit, andere plaatsen Ook voor hier zal het G.O. een betere verhouding scheppen, mede in het belang van het bedrijf. Als regel geldt dus dat een besluit van het G.O., waar beide partijen zitting in hebben, door den raad wordt aanvaard. Echter blijft de raad altijd het recht behouden, een be sluit van het G.O. te vernietigen, in welk geval de Commissie van G.O. een ander advies heeft samen te stellen. Dit gebeurt practisch bijna Waren aanvankelijk de R.K., A.R. en de V.B. fracties de tegenstanders, dit veranderde spoedig en tegenwoordig heeft het de instemming van alle partijen, die erkennen dat het G.O. het aan gewezen instituut is voor een Overheidsbedrijf. Na de uiteenzetting werd er gelegenheid tot gedachtenwisseling gegeven. De heer Jb. Kroon informeerde naar de samen stelling van het G.O. en haar zeggenschap. Al leen over de loonen^en arbeidsvoorwaarden of ook over de aankoop van steenkolen en materi alen. De heer Porrer antwoordde dat zulk een com missie eenerzijds kan bestaan uit bijv. 3 leden der Gascommissie, en anderzijds uit een hoofdbe stuurder en een óf twee leden van het georgani seerd personeel. Iedere partij heeft 1 stem, dus gaat het nimmer op een stemmen, maar steeds moet er tot overleg gekomen worden. Over de aankoop materiaal en het beheer van het bedrijf heeft die commissie niets te zeggen. De voorzitter deelde nog mede, om misverstand te voorkomen, dat nu al het personeel in dienst- der Lichtbedrijven is georganiseerd in één bond. De heer Schrijver was in de gelegenheid ge weest in Amsterdam de ontwikkelingsgeschiede nis van het G.O. daar te volgen en is een warm voorstander geworden. Spr. was van meening dat bij instelling van G.O. deze de taak' van de Gascommissie wel kan overnemen- De heer Forrer wees er op dat deze vorm medezeggenschap beteekent en dat is voor hier voorloopig nog wel een utopie. De heer du Burck was als warm voorstander van G.O. alleen gekomen om acte de presence te doen. Bij een belangrijke bespreking als deze behoort men tegenwoordig te zijn. Spr. appre cieert het zeer dat deze vergadering was belegd, maar of zij het beoogde doel zal hebben bereikt, meent spr- te moeten betwijfelen. Volharden en niet versagen is ook hier het parool. De bond kan op spr.'s volle medewerking rekenen. De heer P. Kostelijk was uit nieuwsgierigheid gekomen. Onbekendheid met het wezen van G.O. deed spr. in de Gascommissie tegen stemmen. Uit de raden had spr. nimmer de verdediging van het G.O. gehoord. Na de uiteenzetting van dezen avond, verklaarde spr. zich een warm voorstander van liet G.O. en waar de heer du Burck nog geen resultaat verwachtte, is spr. van een an dere meening en zal het nog wel eens in de Gas commissie ter sprake worden gebracht. Als Gas- eommissielid is het onmogelijk de juiste verhou dingen van het personeel te beoordeelen. De heer Jb. Kroon was eveneens door onbe kendheid tegenstemmer geweest, maar na dezen avond was dit veranderd en was spr. ook voor het G.O. De heer H- Kamp verklaarde zich eveneens voorstander, ofschoon het in Broek wel geen resultaat zou opleveren. Als Langedijk één was, kwam het G.O. er zeker door. Hierna werd tot sluiting overgegaan, waarbij de voorzitter de gedachte uitsprak, dat het G.O. er wel zal komen, en indien nu nog* niet, voort gaan zou de-bond zeker. Besloten werd nog aan de Burgemeesters lectuur over het G.O. toe te zenden om voor raadsleden ter visie te leggen, terwijl wanneer het bij den voorzitter wordt aangevraagd, deze lectuur voor de raadsleden gratis beschikbaar is. Nieuwstijdingen EEN HOTELRAT? In een hotel in den Haag is dezer dagen een heer, die geregeld daar logeert, bestolen. Toen hij des morgens opstond, miste hij uit de lade van een nachtkastje 2600 Belgische francs, en 90 gulden, benevens een sigarettenkoker. De logeergast had zijn kamerdeur des avonds niet op slot gedaan. Ook be merkte hij, dat zijn koffers waren nagesnuffeld, waarin zich echter niets van waarde bevond. De si garettenkoker is later teruggevonden op het Be- zuidenhout. Vermoedelijk heeft men hier met een hotelrat te doen. DOOR EEN LEEUW AANGEVALLEN. In het circus van Bever, staande op de voor- jaarskermis te Bergen op Zoom, viel bij het leeuwen- dressuurnummer tijdens de avondvoorstelling een der leeuwen zijn dresseur aan. waarbij deze man ernstig aan de knie werd gewond. De man slaagde er in de dieren in bedwang te houden, waarna ze naar hun kooien werden teruggevoerd. Onder het talrijke publiek dreigde een paniek uit te breken, die echter door tactisch optreden kon worden voor komen. TER BEVORDERING VAN DEN SPAARZIN. Teneinde den spaarzin te bevorderen hebben alle kinderen, die op 1 Mei op de openbare en bijzondere scholen te Doetinchem werden toegelaten, een spaar bankboekje met een inlage van 1 gulden op de ge meentelijke spaarbank ontvangen, terwijl de school kinderen, die reeds een boekje op de spaarbank hebben, hun tegoed met 1 gulden verhoogd zagen. EEN 101 -JARIGE OVERLEDEN. Dinsdagavond is te Amsterdam op 101-jarigen overleden de oudste verpleegde van de Joodsche In valide M. S. Elkan. De overleden zou 21 Juni a.s. 102 jaar geworden zijn. De heer Elkan die tot voor enkele weken nog een zeer krachtig grijsaard was, was een bekend figuur in de Joodsche gemeenschap te Amsterdam. ARM EN TOCH GELE- Bte weduwe Mathieu van Diest, le Borgharen, wier echtgenoot op 2 Februari 11. jammerlijk in de Maas verdronk, moest 'dezer dagen wegens krankzinnigheid naar Venray worden overge bracht. i Het vrouwtje, aldus vertelt de ,,L- K,", gal' voor, geheel zonder middelen van bestaan te zijn en verzamelde letterlijk alles, wat zij op haar dagelijkse lie omzwervingen tegenkwam of van goedgeefsche inwoners kreeg- Bedelen deed zij wel niet maar zij liet zich verzorgen op kosten van het armbestuur. Na haar overbrenging naar Venray bezochten een gemeente-veldwachter en een Rijksveldwach ter onder toezicht van den burgemeester en mede werking van den gemeente-secretaris haar verla ten woning, die volgens geruchten in ©en verre- gaanden toestand van vervuiling moest verkeeren. Wat 'daar werd aangetroffen, was erger dan te verwachten viel- De eerste lade, die geopend werd, bevatte naast allerhande anderen rommel een aantal ineen gefrommelde koffiezakjes. De politic ontdekte al spoedig, dat in elk dier zakjes enkele geld stukken geborgen waren. In dezelfde kast bevonden zich de kleeren van den overleden Van Diest én van het vrnfciwtje zeil' Deze kleeren waren meerendeels gpheel vergaan en zwaar beschimmeld. Het onderzoek dnarvan le verde niets op Wel werden op den bodem van de 'kast weer eenige koffiezakjes gevonden met klein- geld en zelfs eenige rijksdaalders. Een tweede kastje was op slot en zag er op liet oog heel - gewoon uit. De opening van het kastje leverde een walgelijk gezicht, de geheele inhoud (hoofdza kelijk nieuw linnen), was totaal verrot en ver gaan, brokstukken papier en lompen kleefdesman 1 bgeheel vermolmde planken. Uit dezen c"haos van 1 vuil en viezigheid kwamen echter twee pungcls Ier grootte van een voetbal te voorschijn; hét geheel bestond uit aan elkaar genaaide lompen en vodden en was buitengewoon zwaar. De gevonden schat werd losgesneden en bleek weer opnieuw- gevuld uit kleine omsnoerde en ingenaaide bun deltjes te bestaan, die elk afzonderlijk een drietal zilverstukken en wat kleingeld bevatten. Dit geld was geheel beschimmeld en aaneen gekleefd. Bij verder onderzoek werd in afval en viezig heid ook nog een aantal koffiezakjes gevonden, waarvan er een zelfs een bankje van f 25 en een va f10 bevatten. Omstreeks half drie uur in den namiddag, na ruim drie en ee nhalf uur zoeken en ploeteren* kon in een der emmers reeds een bedrag viin onge veer f640 geborgen worden. Zorgvuldig nazoeken van het ledikant bracht in een kussensloop verborgen een massa kleine pakjes met ingenaaid zilvergeld meestal guldens on rijksdaalders, aan het licht. Hier en daar wer den nog kleine vondsten gedaan en de eindtelling op het gemeentehuis leverde eeri gezamenlijk be drag van 999 gulden en zeven en zestig en een, halve cent op. Het geld is bij de Boerenleenbank te Limmel vastgezet ter bestrijding van de kosten van over- j brenging en verzorging van 't arme vrouwtje. NAPOLEON EN BE MO B E- Zijn liemden. i-.e hemden van Napoleon Bonaparte werden vervaardigd in de groote zaak van mademoiselle Lolive een uiterst forsch gebouwde dame. AT en toe moest mademoiselle den keizer, die twee hoofden kleiner was dan zij, de maat nemen. Bij die gelegenheid werden over en weer allerlei grapjes gedebiteerd, waarvan" het. volgende be waard is gebleven: (Mademoiselle Lolive," sprak 'Napoleon, „als u ooit wilttrouwen, waar-schuw me daudan zal ik zorgen, dat u den grootsten kurassier uit mijn regimenten krijgt." „Liever niet!" lachte Lolive. „Het linrteAi is zoo duurj ik heb liever een. klein onderkruipsel van een mannetje." Waarop Napoleon weer: „Jammer, dat ik al getrouwd ben!" Van de firma Debeuvry Cie. betrok Napo leon dassen van zwart fluweel, die in den winkel acht francs kostten. Toen hij de rekening kreeg, vermeldde deze een bedrag vau ruim honderdzestig francs- Woedend riep de keizer tegen zijn kamerdie naar Constant: .(Waarom moet ik meer betalen dan andere nienschen?' Een uur later stond madame Df'beuvry, bleek en bevend voor den keizer. Tot haar groote verbazing werd zij hartelijk ontvangen. „Madame," sprak Napoleon, terwijl hij haar zijn hand toestak, „ik heb u hier ontboden om u dank te brengen.. Uw miserabele dassen hebben mij het leven gered.' „Wat bedoelt u. sire?" stamelde de onthutste' zakenvrouw. „Wel," vervolgde Bonaparte, „ik wou mij aan een van die dassen ophangen uit wanhoop over uw hooge rekening. Maar het fluweel was zóó slecht, dat het direct scheurde. Vandaar, dat ik nog'leef. Nogmaals mijn dank." De audiëntie was geëindigd. Van toen af betaalde Napoleon vier frans voor de bestë fluweelen dassen van Parijs. Als men de pers wilde gelooven dan zou men moe- ten aannemen, dat de Amsterdamsche beurs werd I beheerscht door een koortsachtige spanning naar de nieuwe aandeelen der Bank voor Internaationale be- talingen en naar de oorlogsschatting-obligaties, eu- phemistisch herstelobligaties genoemd. Wat de eer- I lang aangeboden pref. aandeelen der bank betreft, peinzen de internationaal georiënteerde effecten- menschen er wel degelijk over, op welke wijze ze geld liquide kunnen maken om straks in het bui tenland voor een zoo groot mogelijk bedrag in te schrijven, daar ze 25 procent van hun Inschrijvingen op voorhand moeten storten, wat ze dan eenige da gen na de toewijzing pro rata terug krijgen. Die be langstelling bepaalt zich echter in hoofdzaak tot de kansen op een min of meer vet agio, dat dan ook door de reeds betaalde koersen zeker is. Het primaire dividend van 6 procent os zoo goed als safe te ach ten, met een buitengewoon aanlokkelijk kans op aanzienlijk meer. Buitendien kan men nooit weten, waar zulk een superinstituut naar toe groeit, Mis schien is de buitengewone geldruimte te Amster dam gedeeltelijk verklaarbaar door zulke aspirant inschrijvers, die hun kruit droog houden, maar veel waarschijnlijker en minder ver gezocht is de uitleg ging, dat er een verregaande lusteloosheid is voor hel op touw zetten van beurstransacties. Neen, er was geen sprake van, dat Amsterdam uiterlijk ook maar eenig teeken van opwinding voor deze internationale geldtransacties toonde, of het moest dan zijn in de binnenkamers van sommige aspirant-emissiehuizen. De lusteloosheid ter beurze vond in de afgeloopen week wel een soort culmina tiepunt. Zelfs de verbeide claimhandel van Marga rine-Unies bracht slechts ongedacht.weinig vertier. Het aanbod blijke wel te overzien ten bewijze dat het Nederlandsche belang nog slechts matig genoemd mag worden. En na de neersten stormloop bleek de Londensche steun ruim voldoende om een goed prijs huodende stemming te handhaven. Zoo gezien, lijkt het dus eerder aan te bevelen van flauwe claimda- gen gebruik te maken door eenige stukken te koo- pen, daar voorshands niet is te verwachten, dat zich ongunstige factoren va nbeteekenis zouden kunnen V°De*aandeelen AKU handhaafden zich alsmede uit stekend na de officieele bevestiging der Londensche aandeelentransactie. Het bericht da de Nederladsche AKU fabriek voor het eerst sinds langen tijd weer personeel liet aanvoeren mag wellicht als een symptoom van bete re tijden gelden. De lezers van dit bericht kunnen Het Wiegekind. Moeders, als het huidje van de kleine op sommige plaatsen Smet, branderig is of stuk gaat, genees het dan met Purol. Doos 30, 60, 90 et Tube 80 et. Bij Apoth. en Drogisten. weten, dat wij langen tijd scherp afwijzend tegen over kunstzijdewaarden hebben gestaan, maar kop pigheid is ter beurze onvergeeflijk en al zien wij hier nog niet direct een loonende quick turn, en zeker nog geen solide beleggingen, zoo dunkt het oogenblik tot aankoop ons toch nabij te liggen. Philips Gloeilampen bleven merkwaardig verwaar loosd, ofschoon anders toch wel de aanstaande deta- cheering van het jaardividend prikkelend werkt. Wat deze aversie betreft meenen wij met Coué, wel te mogen beweren ?a passe, ?a passé. Dejaar- vergadering bracht weinig nieuws, behalve dan dat de aandeelen Electric General reeds jaren geleden zijn verkocht, en dat de aandeelen Philips t.z.t. ook te Parijs zullen worden gintroduceerd. Voor het overige wordt gelijk bij alle groote concerns, een blind vertrouwen in de directie gevraagd. De beurs is daartoe momenteel niet erg in de stemming. Aandeelen van Berkels Patent bleven om en nabij de laagste koersen hangen. De suikreprijzen toonden aanvankelijk verder hun virtuositeit in het bereiden van nieuwe laagtere cords. Rubber blijft de schoone slaapster in het helaas al te uitgebreide bosch. De Meirestrictie heeft haar noe niet kunnen wekken. Aandeelen Kon. Petroleum going strong again, maar totaal verwaarloosd, nadat Wallstreet de in zettende rijzing had gesaboteerd. Te Amsterdam was het geld buitengewoon ruim, waarvan uiteraard eerste klasse beleggingswaarden profiteerden. Mijnheer de Redacteur, In het artikeltje „zonnetijdZomertijd" wordt ter rechtvaardiging van de invoering, van den zomertijd in Nederland het oiide argument ge- oruikt, dat we elkander steeds napraten: het be lang van het internationaal verkeer. Het zij mij vergund daartegenover twee feiten te noemen. Ten eerste, dat Duitschland, onze groote buur man, waarmee we toch ook nog wel in eenige handelsverbinding staan, geen zomertijd kent, en ten tweede, dat wat de overige landen om ons heen betreft, daar de zomertijd is ingevoerd op ëen vroegeren datum dan dit bij ons geschied is; en wat inzake treinverbindingen mogelijk is gebleken gedurende dien tijd, toeh zeker ook wel voor langeren duur mogelijk is. Met dank voor de plaatsing. EEN LEZER, Broek op Langendijk, 21 Mei 1930. Ger. M. V. „Ten Arbeid geroepen Afd. B. Broek op Langendijk. Agenda voor Vrijdag 23 Mei. G. Jonker, O.T. Schets 12—1. „De plagen en de uittoeht: van Israël". M- Balder. Geloofb. Art. 13. „Van de voorzie nigheid Gods en de regeering aller dingen". Gr. Wagenaar. Bijdrage. üffiarkffoepichten - LANGEDIJKER GROENTEMARKT 21 Mei. 2800 kilogram deensche witte kool f2.20—3.10 22 Mei. 10200 kilogram deensche witte kool f2—2.40. 1250 kilogram peen f 1. 1452 kilogram tomaten A f53.50— 53.70. B f48.90—50. C f47.—49. CC f 20.10—22.60. NOORDERMARKTBOND. 21 Mei. 7200 kilogram uien f0.60—1. Dreilingen f 0.20. Grove f 0.901.20. 1600 kilogram peen f 0.10—0.50. 12000 kilogram roode kool f3.60—7.50. 4000 kilogram gele kool f2.204.40. 117400 kilogram deensche witte k. f 0.60—2.70. 22 Mei. 750 kilogram aardappelen. Blauwe aardappelen f2. Bravo's f 1.40. 6400 kilogram uien f 1—1.50. Grove f 1.201.40. 7500 kilogram peen f 0.20—0.60. idem kl. f 0.60. 23800 kilogram roode kool f 3.808. 4200 kilo gram gele kool f 3.305.50. 125400 kilogram deensche witte kool f 0.602.70. 20 stuks bloemkool f 15.50—17.60. W ARMENHUIZEN. 20 Mei. oode kool f3.60. Witte kool le kwaliteit f2.103.40. Uien f 0.60. Grove f 0.40. Aanvoer500 kilogram roode kool 10400 kilogram witte kool 325 kilo gram uien. 21 Mei. Witte kool le kwaliteit f 0.301.60. Uien f 1.20. Bra vo's f 0.50—2.50. Aanvoer 14400 kilogram witte kool 275 kilogram uien 750 kilogram aardappelen. ALKMAAR. 21 Mei. Aardbeen f0.18—0.37 per doos. Andijvie f3.20 per 100 stuks. Asperges f2148 per 100 bos. Bloemkool le kwaliteit f 2031 idem 2e kwaliteit f 1418 per 100 stuks. Kropsla f 1.60—8.10 per 100 stuks. Kom kommers f 9—18 per 100 stuks. Prei f 2.50—5 per 100 bos. Postelein f 0.65—0.85 per bakje. Peulen f3544 per 100 pond. Rabarber f 15 per 100 bos. Raapste len f 0.90—1.50 per 100 bos. Radijs f2.404.90 per 100 bos. Rood ekool f2.80—5.30 per 100 kilogram. Spi nazie f 0.41—1.41 per bak. Dubbele spereieboonen f 65 per 100 pond. Tomaten A f 25 B f21 C f 18 per 100 pond. Uien f 0.90—1.50 per 100 kilogramè Worte len f 716 per 100 bos. UIT Kwamen er tot heden alleen wat kasproducten* aan de markt, nl. een weinlgje bloemkool en wat sla, zoo langzamerhand begint daarin wat verande ring' te komen. Gepasseerden Maandag is nl. een voorveiling gehouden van rabarber met levering op zeer korten termijn. Echter blijkt voor deze groen te zoo weinig vraag te zijn, dat hier slechts één par tijtje is verkocht na eerst nog op gehouden te zijn voor f 1 per 100 kilogram. De vooruitzichten van deze teelt knnen dan ook lang niet gunstig genoemd worden. In hoever de verwachtingen van de knollen zullen worden vervuld, zal a.s. Donderdag blijken, als de eerste veiling zal worden gehouden. Trots de slechte uitkomsten van het vorige jaar zijn toch nog heel wat knollen verbouwd geworden. Wat den stand be treft van de aardappelen, wordt de verwachting ge koesterd, dat we deze maand nog wel nieuwe aard appelen aan de markt krijgen, als tenminste de prijzen een redelijken opbrengst mogelijk maken. Hoewel sommige akkers tulpen nog wel kleine af wijkingen In het gewas vertoonen, belooft het over het algemeen een flinken oogst te worden. Waar bovendien de teelt enorm is uitgebreid geworden, ligt het voor de hand, dat de handel momenteel tamelijk gereserveerd is met koopen. zoodat met recht gezegd kan wordenhooge prijzen met stugge handel. Wel troost men zich nog met vast te stel len, dat dit verloop een wederkeerend verschijnsel is van alle jaren.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 2