Pierre Saccone NI Spoorlijn Station-Dorp Woordscharwoude Algemeene Vergadering der N-V. Spoorlijn- Dorp Noordseliarwoude, in het eafé der N.V., paehter G. Hop. Te ruim half 3 opent de voorzitter, de heer G. Barten, de vergadering met een woord van hartelijk welkom aan de leden. Ouder gewoonte, aldus spreker, is de belangstelling niet overgroot door belanghebbenden moeten worden betaald. De voorz. heeft de overtuiging, dat bij de Maatschappij onwil de overhand had- De heer P. Deutekom zegt, dat allen in Ut recht direct werden doodgeslagen door de mede- deeling, dat er nimmer goed te Noordscharwoude is achtergebleven. Toen is de gelegenheid afge wacht, het tegendeel te kunnen'bewijzen en is het op S April j.l. voorgekomen, flat het aan tal wagons te groot was om deze op het terrein te kunnen opstellen. Door den heer C. Keeman is aan de maatschappij op dien dag een uitvoerig t-elegram verzonden, dat de 1 aadge legen li e id te klein was. Door spr. is tevens een uitvoerig sehrij- ven verzonden. Hierop is een antwoord ino-eko- en zijn wij gewoon, dat er weinig leden aanwezig men, waarin de feiten, welke werden aangetoond zijn. vjpr. hoopt, dat het eene geanimeerde ver- worden weerlegd, echter is hierop wel eene nieu- gaderuig zal zijn, tevens in het belang der ven- we regeling gekomen aangaande het eonvooi, dat nootschap en tuinders. Na een hartelijk welkom nu een uur eerder hier is. aan de pers, verklaart spreker de vergadering De Voorz. sluit de discussies, voor geopend j Ingekomen is een schrijven van de eigenaars rinowT111 ^0r notulen der vorige vergade- van de perceelen aan de Handelskade, waarin v3ofwr, Tif ]8' dfn,heer A wordt aangedrongen dat de brug voor rekenin- voorgelezen, welke onder dankzegging aan den j van de N.V. in orde wordt gemaakt, daar alleen samensteller, ongewijzigd worden goedgekeurd en de straat voor rekening is van genoemde eigena- Uitgaaf Onderhoud üafé Div. Belastingen Administratie en verg. Uitgekeerd dividend: over 1924, '25, '26, '27 en 1928 8.996.— Saldo nieuwe rekening 12.286.22 840.17 Totaal 22.758.87 Bezittingen: Café met inventaris en erf. Schulden: Nihil. vastgesteld Van den heer A. Dekker bericht van ver hindering, tevens de mededeeling, dat hij zijne benoeming als bestuurslid, welke het vorige jaar heeft plaats gehad, als zoodanig aanvaardt. Naar aanleiding van de notulen, deelt de voor zitter mede, dat de vergrooting van de spoor lijn Dog steeds een belangrijk punt is en heeft er eene conferentie plaats gehad te Utrecht met de Maatschappij, waarop is gebleken, dat er bezwa ren zijn bij de Ned. Spoorwegen, en zal de maat schappij de zaak in gedachte houden. De voorzitter heeft den indruk gekregen, dat deze gedachte niet zoo heel sterk is, daar de Maatschappij meent, dat het plan voor haar niet zooveel geeft. Wat er nu van zal komen, aldus spreker, weten wij niet. Gezien echter de ver anderingen, waaraan men nu, bezig is, blijkt de Maatschappij toch wel eenige verbeteringen aan te willen brengen. De heer Brugman merkt op, dat de moeilijkheid zit in het rangeeren. De heer Kliffen zegt, hoe graag de Noorder- marktbond ook wil, gelooft spr. toch, dat het plan stuit op technische bezwaren, De laadruim te is voldoende en kan eventueel nog vergroot worden, doch de rangeerruimte is te klein en is er geen weg voor de wagons. Spr. was, bij het bezoek van den Inspecteur, dan ook niet bij machte dit tegen te spreken. De heer Vroogop vraagt den heer Kliffen, of hij iets gevoelt voor uitbreiding, waarop de heer Kliffen met nadruk bevestigend antwoordt. De heer Vroegop zegt het idee te hebben, dat er voor uitbreiding te weinig aanhang is. De heer Kliffen merkt op, dat de kleine verbe tering ontzaglijke kosten met zich meebrengt en weet spr. niet of het voordeel hiertegen op- De heer Vroegop zegt, als het nu blijkt, dat wij het niet. aan het rechte eind hebben, is het j Kassaldo dienst 1928 misschien het beste het min of meer te laten Onuitgekeerd dividend loepen Pacht CaTé De heer Kliffen zegt, dat allen die naar. Ut- j Pacht Gebr Witte recht zijn geweest wel duidelijk het scheeve in Pacht Betaalkantoor De heer Kliffen vraagt wie de eigenaar van de brug is. De heer Deutekom deelt mede, dat volgens notariëele inlichtingen de N.V. eigenares is. Des tijds is door de gemeente de Bruggracht mot de daar liggende brug overgenomen, echter niet deze brug. De heer Brugman vraagt of de brug noodzake lijk is. De heer Deutekom zegt, dat er met den bouw van het nieuwe betaalkantoor veranderingen kan nen komen. De heer Kliffen hoopt, dat dan de poel wordt gedempt en dat de Noordermarktbond hier- in zal bijdragen. Vermoedelijk zal de brug dan kunnen vervallen, in ieder geval verlaagd. De voorzitter zegt in overleg te zullen treden met het bestuur van den Noordermarktbond. Dc h^er Kliffen geeft in overweging zulks ook te doen met de eigenaren. De heer Vroegop verwacht dat èn de brug èn de. straat door de gemeente worden overgenomen, mits deze in goeden staat zijn. De secretaris zegt, dat reeds toezegging is «e- daan en is een bedrag van f 1300 genoemd. Spr. stelt voor als de hrug gerepareerd is de gemeente te verzoeken tot, overname over te gaan. Aldus wordt, besloten. De heer Vroegop dringt op spoed aan ook- wat betreft^ het dempen, daar hiervoor toestemming moet worden gevraagd aan het polderbestuur Voorts deelt de voorz. mede, dat liet laatste stukje grond genaamd „de Piek" is verkocht. Door den penningmeester, den heer P. Deute kom, wordt het navolgend 'finantieel verslag uit gebracht: Dienst 1929 Ontvangst Uit te koeren dividend: Over 1925 1926 1927 1928 1929 Belastingen Reservefonds Saldo Totaal Saldo nieuwe rekening Balans Saldo Reservefonds Bedrag 'twelk door de Staat bij overname betaald wordt Totaal Aandeelen A andeelhouders Do»r de Commissie tot het nazien der reke ning wordt, bij monde van den heer Kliffen; rap port. uitgebracht, waaruit blijkt dat boeken en lingen uit de Statuten voor, waaruit blijkt, dat het fonds kan worden aangewend voor buiten- 1 aio £eTTOne verliezen en voor buitengewone üitga- j ven, goed te keuren door de algemeene vergade- Hrig .Indien het fonds f 50.000 bedraagt, wordt dit bedrag aan de aandeelhouders uitgekeerd. Vervolgens wordt het dividend over 1^29 be- paald op 5 procent. Voorts wordt het bestuur machtiging verleend tot verdere verpachting van het café. Door den penningmeester zal op 26 en 27 Mei a.s., van 9—12 en van 1—5 uur n.t. fitting worden gehouden voor de uitkeering van divi dend. Als kasnazieners voor het volgende jaar wor den aangewezen de heeren .7. Heeman, Dl. Kansen en N. Kooij. Bij de rondvraag wordt opgemerkt dat dooi den pachter eenige veranderingen zijn gevraagd en wordt het bestuur machtiging verleend het café naar eigen inzicht in orde te brengen.. Nu het terrein van Gebr. Witte Ls vrijgeko men, zal eene publieke verpachting worden ge houden. Niets meer aan de orde zijnde, dankt de voor zitter den leden en de pers voor de belangstelling Uit den Omtrek heerhugowaard! Dinsdagmorgen trachtte het oudste zoontje op den met kunstmeststoffen wagen van den heer A Groen te klauteren. Het ventje kwam daarbij ech ter te vallen met het ongelukkig gevolg, dat hij een voorwiel over een der beenen kreeg. Bij onder zoek bleek dit gebroken te zijn zoodat het ventje terstond per ziekenauto naar Alkmaar is vervoerd OUDE NIEDORP. Auto-ongeval. Dinsdagmiddag reed de heer A P., reiziger van den heer van Herwerden van Nieu we Niedorp met een twee-persoons „Citroen" door de kom van het dorp. Terwijl hij een jongetje, een zoon van W. Woud van Terdlek voorbij wilde rijden f 20.— 40.50 120.— 373.50 '9712.50 874.12 1000.— '1456,0 'f 12.286.22 f >2.286.22 f 145.60 1000.— f 201.145.60 f 194.250.— 6.895.60 i„ vólko»,„ oi'de zijnbevonden zelfs steekproeven zijn genomen en adviseert tot déchargeering van den penningmeester. De Voorz. dankt de Commissie voor haar ar beid en den penningmeester voor zijn accuraat beheer en stelt voor tot goedkeuring ovér te I gaan, waartoe met algemeene stemmen wordt be- I sloten. i De heer Kliffen merkt op, dat weinigen weten Opgegeven ochtend 20 Mei. welke omslachtigheid de boekhouding is en is I UITGESPROKEN stopte onmiddellijk doch kon niet verhinderen, dat de jongen werd aangereden. Dr. Maats die spoedig ter plaatse was, constateerde een lichte hersenschudding bij het ventje. De autobe stuurder heeft niet de minste schuld aan het on geluk. Faillissementen in Nederland deze hebben gevoeld en was de positie van hen niet benijdenswaardig, niettemin eischt dit punt evengoed de belangstelling. Voor het groote plan, aldus spr., schrikken wij terug, als de kosten FEUILLETON Gedenkschriften van een Commissaris van Politie. Rangeerloon Ned. 8poorwegen Totaal 1' 10.296.49 822.25 1.752.33 180 50,- 9.657.80 f 22.758.87 dit lang niet in evenredigheid met liet honora rium. Vooral het niet halen van het dividend veroorzaakt steeds vele beslommeringen door de overschrijvingen. Al het werk, aldus spr., ver richt de penningmeester in zijn vrijen tijd en heeft hij hierin veel liefhebberij, wat niet wegneemt dat het traktement lang niet in overeenstemming h met de werkzaamheden. Hierna wordt besloten het honorarium van f150 te stellen op f250. De heer Deutekom zegt, dat het niet zijn be doeling is geweest, daar door andere bestuurs leden eveneens veel werk wordt verricht. Bij de hierna vólgende bestuursverkiezing wordt de heer A. Dekker met groote meerderheid herkozen Besloten wordt, de f 1000, bestemd voor het reservefonds, te plaatsen voor 1 jaar vast op eer. bank. De heer Kliffen vraagt welke bestemming aan het reservefonds Ls gegeven. De heer Deutekom leest de betreffende bepa- ,,Toen werd liet arme meisje ang-stig," riep Salome, „want zij geloofde dat zij ging sterven, en beval mij u op te zoeken." ,,Kn is dat alles?" vroeg Raymond „Allesoverigens zijn wij aangekomen en kunt ge nu zelf over baar toestand oordeelen'." „Salomé opende, dit zeggende, de deur der ka mer en deed Raymond binnentreden. Hij hield een oogenblik stand op den drempel Irene zat in een lange causeuse dicht bij (iet venster, ineengezakt en zoekend haar blik in d.- kamer latende rondwaren. Zij ontroerde bij liet gedruisch der geopend wordende deur, en keerde zich naar Salomé, die j gloeit, Raymond - mijn borst brandt binnentrad. „Ik weet niet meer „Beproef u te herinneren." „Ik dnrf niet zie nooit heb ik iets'derge- j Rjks gevoeld hoort ge mijn hart kloppen! Ik I ben evenwel niet zieker dan gisteren on gc- I loof dat dit drankje...." Irene zweeg. Zij had zich ten halve opgericht, naar koortsige blik strak op Raymond gevestigd, terwijl zij met hare vingers met geweld de kant van haar peignoir scheurde. Vervolgens zonder overgang, zonder dat iets een dergelijke verwarring kon rechtvaardigen, deed een snik haar "boezem zwoegen, een rilling- liep over haar lichaam en weenend wierp zij zich in Raymond's armen. „Ach wat doe. ik! ik schaam mij," stamelde zij, het gezicht met tranen besproeid; „veracht j mij niet, mijn vriend, heb medelijden met mij." i „Wat deert u toch!" bad Raymond ten hoogste verwonderd. „Neen! Zwijg... spreek niet," hernam Irene, »°f vertrek liever blijf geen oogenblik lan ger bij mij... Ik heb verkeerd gedaan u'te roe pen. Ik was zinneloos. Vergeet het, Ge ziet dat ik mij zelve niet meester ben. Mijn hoofd beuren jian kunt ge mij daar vinden. Maar, „voeg de liij êr bij, „mocht ik u niet voor morgen we derzien, dan heb ik u een aanbeveling te doen, waarnaar ik u verzoek u te gedragen." „Welke aanbeveling?" „[Wanneer dokter Benoit zich morgen aan het huis vertoont, moet ge hem laten zeggen, dat mejuffrouw Irene slaapt, en hij in den loop van den dag zoo goed gelieve te zijn terug te komen. Belooft ge me dat?" „Ik zweer het f „Wees indachtig dat het leven uwer meesteres van uw zorg bij het volbrengen van deze aanbe veling- afhangt." Toen wierp hij een laatsten blik op Irene, die zeer rustig sliep, en na Salomé eeni ge goudstukken gegeven 'te hebben, 'begaf hij zich naar den tuin. Plotseling staakte hij zijn schreden. Hij was voorbij een groep seringboomen gegaan, toen hij op twee schreden afstand van zich, ais een ge- smoorden uitroep, zacht zijn naam hoorde noe men- Hij keerde zich om. E-n in de schaduw der groep boomen onder scheidde hij iets dat de gedaante van een man geleek. „Hectorriep hij met een verschrikte be- Doch nauwelijks had zij Raymond gezien of zij slaakte een kreet, zacht en levendig als van een vogel ,en verborg haar blozend aangezicht in hare handen. Raymond snelde op haar toe. „Ge hebt mij geroepen, Irene," sprak hij zijn aandoening pogende te onderdrukken, „en ik ben terstond gekomen, zooals ge ziet!" Irene dankte met een gebaar, vervolgens beteekende zij Sa lomé zich te verwijderen. En daar d'eze scheen te aarzelen om te gehoorzamen, nam Raymond- hem driftig ter zijde. „Verwijder u niet," zeide hij haar zachtjes, „blijf in het aangrenzend vertrek en kom zoodra ik roep." Nu verwijderde Salomé zich, en Raymond zette zich weder bij Irene. Wat in het arme kind omging was onverklaar baar. Haar wangen waren hoog gekleurd, een som bere gloed schitterde in haar oogen, hare handen waren heet en klam. Zwijgend aanschouwde hij haar een oogenblik en onwillekeurig voelde hij zich in het diepst van zijn hart ontroerd. ,.Ge hebt aanstonds veel geleden," hernam hij na een kort zwijgen: „Salomé heeft mij gezegd dat ge angstig waart u alleen te bevinden." Irene glimlachte zonderling. „Ik was niet angstig alleen zijnde," antwoord de zij, „maar angstig omdat ge niet in mijn nabij heid waart." „L'ievc Irene!" „Want ik bemin u, Raymond, en ook gij be mint mij ik wilde u dicht bij' mij zien, uw stem hooreu, uwe hand in de mijne voelen en dan er is nog iets... ,'Wat?" u, vertrek! en zeg aan Salomé dat ik sterf Zij slaakte een kreet, en Salomé snelde bijtijds toe om" haar in haar armen op te vangen. Zij. Wjvs onmachtig. Raymond hielp de kamenier haar te bed bren gen, en'bleef .een oogenblik onbewegelijk en pein zend bij dit wezenloos lichaam. „!t Is de derde crisis," zei Salomé, „deze is min der sterk geweest, en 't, Ls te hopen dat, het- de laatste zij." Raymond zweeg. Hij wandelde een paar keeren door de kamer en bleef bij den schoorsteen staan. Er bestond een raadsel waarvan hij tevergeefs de oplossing zocht. Eensklaps viel zijn blik op een klein, halfvol fleschje op den schoorsteen mantel. Een bliksemsnelle gedachte schoot door zijn hersens, tegelijkertijd greep hij het en deed liet in zijn zak verdwijnen. Met haar rnees'teres bezig, had Salomé niets Ik bid weging, „gij, hier in dit uur!" „'tis inderdaad vreemd," zeide hij iets later tot de mooie kamenier, „ik begon te gelooven dat ge uw meesteres te veel van het drankje van den dokter ingegeven hadt." „Dat, is onmogelijk," antwoordde zij, „overigens is het fleschje daar en zoo ge wilt zien. Salomé zocht, maar vond niets. ,/Waar is het gebleven," hernam zij, „aanstonds was het nog op den hoek van den schoorsteen mantel." Raymond was rëeds aan de deur, zeggende: „In allen geval geloof ik dat uw meesteres op dit oogenblik in een kal men toestand is en ik mij verwijderen kan." ik zal baar niet verlaten, dat verzeker ik u," antwoordde Salomé. „■Overigenshernam Raymond, „ga ik op het strand een sigaar rooken, mocht iets ernstigs ge- ,,En gij dan," hernam Hector. Raymond sloeg zich voor het hoofd als had een weerlieht plotseling zijn geest verhelderd. „Neen, neen!" zei hij mét nadruk, „'tis onmo gelijk) nooit zal ik aan een dergelijke eerloosheid van uwentwege gelooven." ,/Wat komt je in de gedachte? vroeg Hector een weinig ontroerd, „en wat gelooft ge?" Raymond liet hem niet uitspreken. Met een beweging van gezag trok hij Hector over de paden van den tuin, ging met hem door. het hek het strand en, daarbuiten zijnde, sprak hij op gebiedenden toon: „Hector, zég mij op uw eer, waaraan ik nog geloof, wat ge heden nacht in de woning van mijnheer Guillemot gingt doen. En als ge mij die vraag beantwoord hebt, zweer ik u op mijn eer, u op mijn beurt te zullen zeggen, waarom ge mij er op dit oogenblik gevonden hebt." Ilector aarzelde slechts een seconde. Hij was, "in allen geval ridderlijk van aard en kbesierde voor Raymond een oprechte, innige vriendschap. JGoed,' antwoordde hij, „ik zal 't u zeggen. Op verzoek van Medina begaf ik mij naar vader Guillemot; hij schijnt er veel belang in te stel len dat ik mijn nicht huw, en alles was zoodanig voorbereid, dat papa Guillemot mij morgen de hand zijner dochter niet had kunnen weigeren.' Raymond maakte een gebaar van walging. „En gij, Hector, gij, mijn vriend, leendet u tot zulk een schandelijkheid!" Tot eenig antwoord barstte Hector in een komi%;hen lach uit. X. Voornemen. „Nu, 'lis waarachtig niet lief van je," zei 19 Mei C. J. Verschuur radiohandelaar te Amster dam. van Hallstraat 61 huis,. 19 Mei J. van San ten koopman te Amsterdam, Borssenburgerstraat 4. 19 Mei Juda Wertheim, koopman in lompen, te Amsterdam, Lange Houtstraat 47 III. 19 Mei Lie- kele Zeilstra, Amsterdam, Stolwijkstraat 59 III. OPGEHEVEN WEGENS GEBREK AAN ACTIEF: 19 Mei L. van Wilderen te Naarden. 19 Mei E. E. Daub, echtgenoote A. W. Harre te Amsterdam. 19 Mei J. Salomons, te Amsterdam. Opgegeven ochtend 21 Mei. UITGESPROKEN: 19 Mei D. Alter, bakker te Scheveningen, Pansier- straat 56. 19 Mei H. Kroeze Jr., zónder beroep, Leiden, Oranjegracht 111. 19 Mei B. L. Beumer, expediteur, den Haag, Rijswijkscheweg 233. - 19 Mei W. P. Mingelen, kellner, te Scheveningen, Har- stenhoekstraat 33. 19 Mei E. Nieuwstede, kappers bediende den Haag. Laurierstraat 30. 20Mei de I nalatenschap van Jan Oosterman, in leven landbou- 1 wer te Scliagerbrug gem. Zijpe. 20 Mei N. V. Scho tensche Auto Garage Centrale Haarlem N. Raadhuis plein 1. 20 Mei J. Blokker, rijwielhandelaar, Lisse. I Wagenstraat 1. 20 Mei A. Ch. Stubert, behanger, Zandvoort, Kostverlorenstraat 14. 20 Mei Petrus Johannes van Schooten, timmerman te Haarlem* I Kennemerstraat 1. OPGEHEVEN WEGENS GEBREK AAN ACTIEF: 20 Mei R. van den Boogaard, *e Haarlem. 20 Mei C. Verdam te Haarlem. Ilector, toen hij uitgelachen had. „Men is licht zinnig, speler en losbol zooals papa Guilemot zegt- Maar er is nog- een zékere afstand van daar tot den graad van eerloosheid, welke ge bij mij veronderstelt." „Ge zijt toch den tuin binnengeslopen," zei Raymond. I „Medina had mij er den sleutel van gegeven." „En indien ik u niet ontmoet had Hector haalde de schouders op. „■Indien ge mij niet ontmoet hadt," voegde hij er'hij, „weet ge wat dan gebeurd zou zijn? Of ik zou een uur op de paden heen en weer ge drenteld hebben om vervolgens weer heen te gaan zooals ik gekomen was, óf ik zou naar "Irene zijn gegaan en mij aan haar voeten geworpen heb ben ,on er haar vergiffenis voor te vragen, dat ik aan anderen had doen gelooven dat ik hun afschuwelijk voorstel aannam." „Maar dan," stamelde Raymond, wiens ziel opgetogen was. „Dan." hernam Hector, was dit louter komedie spel alleen dienende om mijn vrijheid tegenover Medina te herwinnen en tegelijkertijd mij te veroorloven in de huid van tien beruchten Ri- eordi eenige kerven te maken." Raymond kwam plotseling in eene verrukking welke hij niet bij machte was té bedwingenmeer malen omarmde hij Hector. „Goed, goed!" riep hij hartelijk, „ge kunt niet gelooven hoe gelukkig ik ben u mijn achting terug te kunnen geven." „Er was een zeer eenvoudig middel om zulks te verhoeden," hernam Hector; „namelijk, mij die niet zoo schielijk te ontnemen. Maar denken wij er niet verder aan, morgen zal ik het genoegen hebben Medina te zien, en..." /Waarom zoudt ge hem een bezoek geven? Misschien is het niet voorzichtig hem te doen vermoeden, dan men eerlijker is dan hij." „O, dat weet ik wel; maar ik had b'eloofd als bewijs mijner schandelijkheid hem een voorwerp uit Irene's kamer te brengen... en ge begrijpt „Welk voorwerp?" ,,v een kleinigheid, een fleschje, dat ik op den schoorsteen zou vinden." Raymond nam den arm van zijn vriend en troonde hem naar het hotel der Roches noires. In een seconde wns een geheel plan ii/ zijn geest gerijpt en wilde hij geen oogenblik dralen het ten uitvoer te brengen. /Welaan.' zeide hij levendig tot Hector, „nu dit wolkje voorbij is en ik weet welk edel hart in u woont, aarzel ik niet u alles te openharen en uw bijstand te verzoeken voor het werk waar aan ik arbeid." „Welk werk?" vroeg Hector verwonderd. „Ik zal u dat later uitleggen. Luister voors hands en tracht vooral niet te begrijpen, wat u duister mocht schijnen. Het zij n voldoende te weten, dat het doel, waarnaar ik streef heilig is en dat, als ik slaag, ge mij geholpen zult hebben mij schitterend te wreken over de afschuwelijkste van alle misdaden

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 6