J- Centrale Veilingsverceniging Radio-Omroep pijnloos scheren Wetenswaardigheden op admini stratief en fiscaal terrein Over het invullen van het Aangiftebiljnt Inkomstenbelasting. Het inkomen ,d.at men per 1 Mei aangeeft, is de totale Zuivere opbrengst van de bronnen, die op 1 Mei bestaan, geschat op de jaarlijksche zui vere opbrengst, wanneer de bronnen niet een vol kalender- of boekjaar bestonden en berekend op de jaarlijksche zuivere opbrengst gedurende het afgeloopen kalender- of boekjaar, wanneer dit wel het geval is. Wanneer men een bron van inkomen heeft, be- teekent dit allerminst, dat deze bron steeds ba ten zal opleveren. Het is heel goed mogelijk, dat er bronnen van inkomen zijn, die. niet alleen den bezitter geen gewin brengen, maar hem zelfs schade kunnen berokkenen. Een zakenman kan winst maken in zijn zaak, maar ook verlies lijden. Constateert een zakenman over een zeker jaar een verlies, dan mag hij dit verlies in mindering brengen van de opbrengst der andere bronnen. Het verlies kan zoo groot zijn, dat per saldo (dus al brengt de zakenman zijn verlies in' min dering van de opbrengst der andere bronnen) nog verlies overblijft. Wanneer het verlies zoo groot is, mag hij dit verlies (het verlies dus dat overblijft; het netto verlies dus) in mindering brengen van de op brengst der bronnen, die hij een. volgend jaar moet aangeven. Het verlies kan zoo groot zijn, dat er ook' dan nog te verrekenen verlies overblijft, in welk ge val hij het nog te verrekenen verlies in het daar op volgend belastingjaar ook nog in mindering mag brengen. Maar dan is het ook uit. Een en ander is toegestaan op grond van ar tikel 17. Wij laten dit artikel volgen- „Wanneer ten aanzien eener bron van Inkomen bij toepassing der regelen omtrent de bepaling der zuivere opbrengst ee nverlies wordt verkre gen, komt dit in mindering van de zuivere op brengst der verdere bronnen van inkomen. Indien en voorzoover verrekening van een ver lies volgens het eerste lid niet mogelijk is,, heeft verrekening plaats bij de vaststelling van het inkomen voor het volgend belastingjaar en indien en voorzoover zij ook dan niet kan plaats vinden, bij 'de vaststelling van liet inkomen in het daarop volgend belastingjaar." Met enkele voorbeelden willen wij de beteeke- nis van dit artikel duidelijk maken. A- heeft een zaak, woont in een eigen, huis en heeft verder f 10.000 a 5 pC't. uitgeleend. In 1929 leverde de zaak een verlies op groot flO.OOO, in 1930 een winst ad f 5000 en in 1931 een winst groot f 6000. Voor het belastingjaar 1930-'31 (dus in Mei 1930) geeft A. dus aan: Rent eö pC't. van f 10.000 f 500 Huurwaarde eigen woning (door ons gesteld op - «>00 Af verlies zaak 10.000 f 9000 A. betaalt dus voor het belastingjaar 1930-'31 geen belasting. Voor het belastingjaar 1931-'32 (dus in Mei 1931) geeft A aan: Rente Huurwaarde Winst zaak 1930 f 500 500 - 5000 Af restant verlies 1929 f 6000 - 9000 Verlies f 9000 Ook over het belastingjaar 1931-'32 betaalt A. geen belasting. Aangifte voor 1932-'33 (in Mei 1932 dus) Rente g f 500 Huurwaarde 500 Winst zaak 1931 Af restant verlies 1929 f 6000 f 7000 - 3000 Belastbaar inkomen f 4000 A. betaalt dus voor het belastingjaar 1932-'33 naar f4000 'belasting. Had A. in 1929.een verlies geleden van f 20000 dan zo uop de aangifte 1932-'33 nog een verlies moeten worden verrekend a f13000- A. zou dan op f6000 verlies voor dat belastingjaar komen en voor het belastingjaar 1932-'33 geen belasting betalennog te verrekenen bleef dan over f 600 J maar deze f6000 zouden een volgend jaar niet in mindering mogen komen. Binnenlandsch Overzicht Zomertijd en zomerdienst. Een nieuw spoorboekje. Vredesdag. Herdenking ook in de scholen. De strijd in den ae ther. Ministerieele beslissing. - Bevredig den en teleurgestelden Tien jaar lucht vaart. Schiphol jubileerde. Verbin ding Amsterdam-Boven Rijn, De omni- bustrein van Breda. Jubelend Schei- dam Te gladde asfaltwegen. De Ne- deriandsche koe ln Frankrijk. - Ramp op Midden-Java. De zomertijd is ingegaan en als gevolg daarvan, het weer is yan Ueverlee wat milder geworden al was het dan d®. laa*f1 gen nog niet in alle opzichten ramersch De klok ken zijn op den juisten tijd gezet b^alve hi vele plattelandsgemeenten, waar men van meening is en blijft (en vermoedelijk niet zonder gegronde reden) dat de nieuwe tijd zich kwalijk aanpast bij de instel lingen, waarop het bedrijf te plattelande gebaseedd is. En dat naar den ouden tijd leven kan op de dor pen, de ervaring heeft het geleerd zeer goed ge schieden kan zonder dat het feit onaangenaam heden met de stadslui en hun bedrijf veroorzaakt, en hieruit vloeit voort, dat zelfs voor de tegen standers de zomertijd zoo al niet door hen ge- wenscht, dan toch dragelijk genoemd kan worden. Er zijn gemeenten waar men half met den zomer tijd, half met den ouden tijd meegaat. Waar bijv. de scholen om half negen beginnen. Met den zomertijd is ook het nieuwe spoorboekje gekomen misschien is de relatie omgekeerd en begon de zomertijd omdat de nieuwe regeling van de sporen begon. Het nieuwe spoorboekje heeft een ander formaat dan het vorige en naar we hoorden beweren, het is niet zoo gemakkelijk er den weg in te vinden. Als dat zoo is is het toch dunkt ons in elk geval een kwestie van tijd. Verschenen Zondag was het de zoogenaamde Vre desdag de dag waarop herdacht werd het feit, dat de eerste vredesconferentie te 's-Gravenhage werd georganiseerd. Dat was in 1899. Sinds dien dag is er ontegenezeggelij k veel, heel veel ernstigs gebeurd, dat het inzicht betreffende de noodzakelijkheid van vredes-actie moet versterkt hebben. In 1899, wel toen wisten we eigenlijk van oorlog niet veel af. althans niet van een oorlog zoo in de onmiddellijke nabijheid van onze landsgrenzen gevoerd als de oorlog van 1914-1918. Wat we toen toch nog iets anders dach- ten over oorlog, dan we nu doen, nu we, ofschoon we niet tot de oorlogvoerende naties hebben behoord, desniettemin aan den lijve gevoeld hebben wat oor log is en wat oorlog beteekent. De Vredesgedachte wordt uitgedragen op dagen als den 18en Mei in het bijzonder, waar op dien dag of op den dag daarna of daarvoor in verband met den Zondag op de inrichtingen van onderwijs over vrede ge sproken wordt en getracht wordt al naar de bevat ting der leerlingen zulks mogelijk maakt de jon geren iets bij te brengen omtrent de beteekenis va nden Volkerenbond. Dat is alleen daarom al goed gezien, omdat immers de kinderen van tegenwoordig de mannen en vrouwen van de toekomst zijn. De vredesgedachte! Toch is er nog niet allerwege en overal vrede. Dat is bekend. Ook niet binnen onze landspalen. Maar wat we beleven is gelukkig een bloedelooze strijd. We bedoelen den strijd om den zendtijd voor den radio-omroep, ook wel genoemd den strijd om den ae ther, wat eigenlijk niet geheel juist is. De beslissing van den minister van Waterstaat in zake den zendtijdverdeeling door hem getroffen zou een einde aan den strijd hebben kunnen maken, ware het niet, dat er tengevolge van die beslissing zoowel tevredenen als ontevredenen zijn, zoodat er voorloopig met betrekking tot de radio-omroepveree- nigingen nog bij voortduring van twee kampen ge sproken kan worden, die wellicht na de beslissing nog wat scherper tegen elkaar gekomen zijn al ligt het momenteel in den aard der zaak, dat de actie die er gevoerd wordt meer van de zijde der ontevre denen der teleurgestelden komt. Intusschen is en blijft de aether geduldig als hij was voor dezen. Dezer dagen vierde onze luchtvaart haar tienja rig bestaan, was het nl, tien jaar geleden, dat het eerste vliegtuig va nde K.L.M. van het (in 1920) nog zeer primitief ingerichte vliegveld Schiphol vertrok. Sinds dien hebben de Nederlanders zich door ener gie en volharding zoodanig op luchtvaartgebied ont wikkeld, dat we zonder bluf mogen zeggen, dat ons land op het gebied van luchtvaart en vliegwezen een groede plaats inneemt in Europa. Het eerste vliegtuig, dat zooals gezegd in 1920 van Schiphol hol vertrok werd bestuurd door een buitenlander. Thans hebben we een corps Nederlandsche vliege niers, dat er wezen mag. Het werk van de K.L.MT en van onze vliegtuigindustrie (de Fokkerfabriek) werd op den herdenkingsdag wel terdege genoemd. De kwesti eomtrent een nieuwe verbinding van Amsterdam met den Boven-Rijn is als sinds lang de orde van het gesprek geweest. Verschillende moge lijkheden werden voor het tot stand brengen van die verbinding geopperd, maar zooals het met de plannen meer gaat, er waren voor- en tegenstan ders. Thans heeft de minister van waterstaat zich uitgesproken voor een ook door Amsterdam ge- wenscht plan, volgens hetwelk de nieuwe verbin ding loopt van Amsterdam-via Utrecht, Wijk bij Duurstede. In ons land, waar het aantal autobussen in de laatste jaren verbazend is toegenomen zeer ten gerieve van vele vroeger afgelegen gemeenten, doet zich, als wel overal elders, de behoefte naar meerdere volmaking van het overigens reeds zeer practische vervoermiddel gevoelen. Het nieuwste zal vermoedelijk wel zijn de omnibustrein, bestaande uit een tractor en ean aanhangwagen. De eerste proef rit werd dezer dage ngemaakt in de residentie. De aanhangwagen kan ongeveer vijftig passagiers be vatten. Bij dezen wagen of liever in dezen wagen hebben de passagiers geen last va nschokken, mo- torgeraas trilling of uitlaatgassen. Ofschoon de ca- rosserie een lengte heeft van ongeveer, negen meter wardt er heel gemakkelijk mee gemanoeuvreerd. De eerste omnibustrein is bestemd voor een Tramweg maatschappij in Breda. Afgezien van den proefrit, die in de residentie gemaakt werd, hebben dus de Brabanders de primeur va nde hierbedoelde nieu wigheid. Waarschijnlijk zal er op dit gebied nog wel wat nieuws komen, voor het luchtverkeer zich ge heel heeft ingeburgerd. Maar, het dent gezegd, we zijn in ons land wat het laatste betreft al aardig op weg. Schiedam heeft gejubileerd. Jubelt wellicht nog. De vijftigduizendste inwoner (die een inwoonster is, want het is een meisje) werd geboren en al was de jubel niet zoo groot als indertijd toen de Amster dammer het eerste levenslicht aanschouwde, die het drie kwart millioen volmaakt, en al was het totaal aan giften en gaven minder dan hetgeen den jeug digen Amsterdammer te beurt mocht vallen, van verschillende zijden werden haar klinkende bewijzen van erkentelijkheid voor haar verschijnen toege dacht. Wat te begrijpen is, wanneer men in aan merking neemt, dat er eenige jaren terug van een bevolkingsaanwas voor Schiedam geen sprake was, maar dat Schiedam zich in den laatsten tijd sterk uitbreidt, er zich vele bedrijven uit Rotterdam gin gen vestigen en Rotterdam al heel wat inwoners aan het kleinere Schieda mheeft moeten afstaan. Voor het snelverkeer kunnen de wegen ook te mooi zijn, zoo mooi, dat ze tegen de bedoeling in natuur lijk, gevaarlijk worden. Dit geval doet zich o.a. voor in de buurt van Utrecht, op den Amersfoortschen weg, waar de gladheid va nhet asfalt aanleiding was tot ongelukken. De besturen van den A.N.W.B. en de K.N.A.C., hebben zich met een adres tot den mi nister van Waterstaat gericht waarin wordt aange drongen op onderzoek en afdoende verbetering van te gladde asfalt betonwegen. De Hollandsche koe houdt den naam van ons land hoog in het buitenland, in Frankrijk. De prijs voor de beste productiekoe van Frankrijk werd nl. toege kend aan een koe van Hollandsch origine, die in driehonderd dagen bijna tienduizend liter melk gaf en daarmee vierhonderd een en dertig kilogram b°Midden-Java is getroffen door een ernstige vul- canische ramp. Uit een vulkaan in de residentie Kedoe is een modderstroom gekomen, die zich langs de berghelling naar beneden bewoog, al wat hij op zijn weg ontmoette, verwoestende Vonlegns de eerste berichten was een dorp geheel verwoest en waren eenige tientallen menschen daarbij om het leven gekomen. Het jaarverslag uitgebracht in de vergadering v. Woensdag jl. laten wij hier thans volgen: Mijne Heeren, Het is mijn plicht u thans weder een overzicht te geven van het afgeloopen seizoen. Was dit niet het geval, dan zou ik er maar het liefst over zwijgen en zeggen, alles is weer geleden, laten we trachten het zoo spoedig mogelijk te vergeten. Maar dat gaat nu eenmaal niet en daarom, al is het met weinig opge- i wektheid, noodig ik u uit met mij een terugblik te 1 werpen op het afgeloopen seizoen. Het seizoen begon met lage prijzen voor de vroe- ge aardappelen. Daar dit product evenals de bewaar- i kooi, door bijna al onze leden verbouwd wordt, werd valler algemeen gevoeld als een geduchte tegen- j Met de nep ging het de eerste twee weken vrij i goed, zoodat zij, die in dit tijdvak hebben geveild I nog weï een behoorlijk „nepbuultje" hebben beko- I Daarna,was het vet van de ketel en waren de R evenals voor de uien beslist laag. f met. ons nieuwe product tomaten was het treurig gesteld. De prijzen waren noodlijdend 1 et de herfstkool ging het tamelijk goed. Met de gewone witte kool echter het allerminste ™rho*op was hu op de winterproducten geves tigd Want we weten het allen, deze kunnen zeer veel goed maken. Het stond er dan ook voor de bewaar- kool niet slecht voor. De prijzen van roode en gele kool waren in het begin der campagne reeds zeer vredigend. Met de Deensche witte was het slechter gesteld. Daarvoor was zoo goed als geen vraag 2 £?ril,,t0,e ging het met de Prijzen van de kool goed. Zij, die hun roode kool met April reeds nage noeg of geheel hadden verkocht, hebben dus voor dit product behoorlijke prijzen kunnen maken. Na April liepen de prijzen terug en bereikten in het begin van Mei een noodpeil. In dien tijd is zelfs vee! eerste kwaliteit roode kool beneden f 1.— per 100 kilogram verkocht. De prijzen van de gele kool bleven steeds iets be neden die van de roode: Voor een loonende o-p brengst hadden ze eigenlijk duurder moeten zijn, want over het algemeen was van deze soort weinig geteeld. 6 Met de deensche witte kool bleef het misère tot heden toe. Gedurende eenigen tijd werden nog groo- te hoeveelheden naar Amerika verzonden voor prij zen van f 1.50— f 2.— per 100 kilogram. Doch toen ook dit ophield was deze koolsoort vrijwel waarde loos. Ook uien en peen waren de laatste maanden bijna of geheel onverkoopbaar. Groote hoeveelheden kool, uien en peen zijn dit jaar op de mesthoop terecht gekomen. De voornaamste oorzaak van al deze misère zullen we wel moeten zoeken in het bijzonder zachte weer va ndezen winter en in den overvloedigen oogst in het buitenland. Doch voornamelijk wel in het zachte winterweer, want de ervaring leert ons, dat zulke winters in het verleden ook altijd slechte bedrijf suit- komsten hebben gegeven. Voor de vroege aardappelen zijn de groote bui- tenlandsche concurrentie (vooral van Italië en Bel gië) en de steeds toenemende invoerrechten en in- voerbelemmeringen wel de ongunstige factoren. De ongunstige toestand teekende zich natuurlijk duidelijk af in den verminderden omzet van de vei ling. Bedroeg de omzet in het seizoen 1928—1929 f 1.826.180.37 in het seizoen 1929—1930 slechts een bedrag van f988.767.90. In het afgeloopen seizoen is tot heden 286 maal geveild. Dat is meer dan in eenig jaar tevoren en nog wordt dagelijks veiling gehouden. Verhandeld werden van 1 Mei 1929—1 Mei 1930: 3.711.332 K.G. aardappelen. 10.920.625 K.G. roode kool. 1.192.990 K.G. gele kool. 5.259.300 K.G. deensche witte kool. 3.382.850 K.G. gewone witte kool. 725.625 K.G. uien. 338.665 K.G. gele nep. 137.088 K.G. zilveruien. 157.900 K.G. peen. 37.450 K.G. bieten. 22.088 K.G. slaboonen. 265 K.G. snijboonen. 22.343 K.G. tomaten. 3.080 K.G. groene erwten. 13.405 K.G. grauwe erwten. 12.520 K.G. vale erwten. 12.953 K.G. Chineesche witkrop. 20.000 K.G. rabarber. 84.450 K.G. bloemkool. 444'/s snees roode kool. 66 snees deensche witte kool. 33 snees gele kool. Aardappelen met 35 wagons roode kool met 52 wagons gewone witte kool met 96 wagons gele nep met 20 wagons zilveruien met 2 wagons. Afgenomen is de aanvoer van Gele kool met 77 wagons deensche witte kool met 44 wagons Uien met 46 wagons Peen met 3 wagons rabarber met 10 wagons Bloemkool met 87000 stuks. De aanvoer van erwten is met 9000 kilogram afge nomen. Met de rewtenveiling loopt het nog niet. Wel zijn er enkele trouwe veilende leden, doch de meerderheid heeft voor het veilen nog geen belang stelling. Bij de beschouwing van de aanvoercijfers kan nog worden opgemerkt, dat zij zeker veezl gunstiger zou den zijn geweest, indien niet zooveel voor koevoer was aangewend en op de mesthoop was terecht gekomen. De tusschenkomst van den keurmeester is in 1929 70 maal ingeroeen tegen 62 maal in 1928. Bovendien heeft de keurmeester 24984 baal aard appelen voor verzending naar het buitenland ge keurd, waarvan zijn verzonden naar: Frankrijk 4200 balen Zwitserland 3800 balen Duitschland 14282 balen België 2702 balen. Als een bijzonderheid van dit seizoen kan helaas worden vermeld, dat de aanvoer van de producten aan de veiling zelfs niet één maal door vorst is onderbroken. Het groote nut van de overkapping is dit jaar wel duidelijk bewezen. Steeds werden groote hoeveelhe den ter veiling aangevoerd. Op sommige dagen zelfs zooveel, dat thans reeds de overkapping te klein bleek te zijn. De inrichting van het veilingsgebouw werd m het afgeloopen seizoen, ik zou bijna zeggen volmaakt, door de aanbrenging van voetverwarming. Deze ver betering werd door de belanghebbenden zeer op prijs gesteld. Met de aflossing van schulden is een begin ge maakt. De eerste verplichte aflossingen zijn geschied en ook is reeds een tiende gedeelte van de renteloo- ze obligaties uitgeloot. In het Centraal Bestuur is eenige wijziging geko men door het vertrek van de nheer K. Biersteker, Met den heer K. Biersteker is weder een bestuurslid heengegaan van de oude garde, die den ontwikke lingsgang van onze vereeniging van het begin af heeft meegemaakt. Hij heeft zijn functie steeds met veel ambitie en bekwaamheid vervuld en hij wordt inonzevergade ringen wel gemist. Aan zijn vreindelijk en bedacht zaam optreden behouden wij een prettige herinne ring. Wij wenschen hem in zijn nieuwe woonplaats nog vele gelukkige jaren toe. Hiermede meen ik u de voornaamste gebeurtenis sen van het afgeloopen seizoen te hebben gememo reerd. Als men zoo een blik in het verleden heeft gesla gen is men onwillekeurig geneigd ook eens naar de toekomst te kijken. Ik geef u direct toe, dat deze er op het oogenblik vrij donker uitziet. Het is aller wege crisis en malaise. Toch moeten wij ons hierdoor niet laten ontmoedigen, we hebben het al zoo vele malen ondervonden, dat het tuinbouwbedrijf onder alle omstandigheden onberekenbaar is. Het zal ech ter in elk geval zaak zijn te trachten zoo sterk mo gelijk te zijn door een goede organisatie en door de kwaliteit en sorteering van de producten zoo hoog mogelijk op te voeren. Juist de donkere vooruitzichten moeten ons prik kelen tot verhoogde krachtsinspanning tot een slui ting der gelederen, tot het bevorderen van alles wat afzet en opbrengst der producten kan bevorderen. Als wij allen zoo het nieuwe seizoen tegemoet gaan en niet door de omstandigheden verslappen, zullen wij zeker alle moeilijkheden te boven komen want tenslotte zullen zij overwinnen, die getoond hebben de meeste volharding te bezitten. Eerste Langedijksr Radio-Centrale 0. Schuitemaker Jr., Hoordscharwoude PROGRAMMA HILVERSUM. Zondag 25 Mei. VARA: 9—10.15 berichtren, lezingen. 10.1512.00 concert. AVRO: 12—12.40 scheikundige lezing. 12.402 middagconecrt. 22.30 boeken. 2.30 4 solistenconcert. 45 platen. VARA: 56 kin deruur. VPRO: 6—6.30 jeugduur. 6.30—8 le zing. AVRO 8 sport- en persberichten. 8.15 9.30 studio-zangspel „de Doove." 9.30—10 „Over troefd" klucht. 1011 populair conecrt Treep. 11—12 platen. Maandag 26 Mei. 1010.15 morgenwijding. 122 middagconcert. 23 kookkunst. 34.30 filmmuziek. 56 kin deruur. 66.45 platen. 6.457.15 tooneellezing. 7.158.10 orgelconcert. 8.10—9 gewijd concert. 911 concert Nico Treep. 9.4510.15 voordr. E. Verkade. 1112 platen. Dinsdag 27 Mei. 1010.15 morgenwijding. 122 middagconcert. 23 platen. 34 knippen. 45 solisten. 5.306.40 dinerconcert. 6.457 platen. 7—7.30 lezing Maria Stuart. 7.308 Bernard Shaw. 8 —9 platen. 911 concert Treep. 1112 Carl- tonhotel. Woensdag 28 Mei. 1010.15 morgenwijding. 122 middagmuziek. 23 platen. 34 naailes. 44.30 studiemuziek. 55.30 platen. 5.306.45 Tuschinksy. 6.45 7.45 Italiaansch. 7.458 platen. 89 vereeni- gingsuur Zaandam. 911 concert Treep. 11 12 populaire platen. Donderdag 29 Mei. 89 gewijd concert. 910 platen. 1011.30 concert Rembrandt theater. 11.3012 concert bios cooporgel. 122 middagconcert. 22.45 platen. 2.454 middagconcert Louis Schmidt. 45 zieken uur. 5.306 platen. 68 concert Haagsche har monie. 6.45—7.15 boeken. 811 Wagnerconcert. 9.159.45 radio-tooneel, blijspel. 1112 platen. V- -Ur:«Jdi* Vrijdag 30 Mei. 10—10.15 morgenwijding. 122 middagconcert. 22.45 schooluitzending. 2.453 platen. 34 maak het zelf. 4.30—5.30 platen. 5.306.30 vooravondconcert. 6.307 zangplaten. 78 ka mermuziek. 811 operette „Boccaccio." 1112 „La Gaité" Amsterdam. Zaterdag 31 Mei. 1010.15 morgenwijding. 12—2 middagconcert. 3-3.45 .Tuschinsky. 3.45—4.30 Carré Amsterdam. 4.305 Sport. 55.30 modepraatje. 5.306 platen. 68 concert Nico Treep. 8—11.30 VARA concert en platen. PROGRAMMA HUIZEN. Zondag 25 Mei. NCRV: 8.259.20 morgenwijding. KRO: 10.30— 12 Hoogmis uit Utrecht. 12—12.20 spreker. 12.30 1.301unchmuziek. 1.30—2 godsdienstonderricht. 2—2.45 platen. 2.45—3.45 bezoek aan Schiphol. 3.45—4.15 platen. 4.155 kerkdienst uit Ut recht. NCRV: 5.20 kerkdienst uit Veendam. K RO. 7.308.05 lezing en voetbaluitslagen. 8.05— 10.45 concert KRO orkest. 10.45—11 Epiloog. Maandag 26 Mei. NCRV: 8.15—9.30 morgenvoncert. 10.3011 zieken dienst. 11—11.30 lteratuur. 12.30—1.45 orgelcon cert. 2.35—3.15 plantenlezing. 3.15—3.45 knip pen. 45 ziekenuur. 56.30 concert. 6.30 7 declamatie. 7—7.30 literatuur. 7.30—8.30 pla ten, bestuursmededeelingen. 8.3011 uitzend- avond. Dinsdag 27 Mei. KRO: 8.15—9.30 platen. 11.30—12 godsdienstig halfuur. 122 concert en platen. 23 vrouwen uur. 56 solistenconcert. 66.15 sport. 6.15 —6.45 platen. 6.45—7.15 latijn. 7.15—7.45 lezing. 8—11 concert KRO orkest. 11—11.30 platen. Woensdag 28 Mei. NCRV: 8.159.30 morgenconcert. 10.3011 zieken dienst. 11—11.30 platen. 11.30—12.30 orgelbe speling. 12.302 middagconcert. 24.15 con cert. 2.45—3.15 lezing. 4.155 platen. 56 kinderuur. 6—6.45 platen. 6.45—7.45 zanguur. 8—11 uizendavond. Donderdag 29 Mei. NCRV: Landdag 1930. 9—9.30 ontvangst. 9.30—10 orgelspel. 1010.50 kerkdienst. KRO: 10.50 12.30 Hoogmis uit Amsterdam. NCRV: 12.304.30 vervolg landdag, concert, zingen, samenkomst, ver gadering. 4.30—5 platen. 5—7 mannenzang. 7—7.45 kerkconcert Bennebroek. 810.15 concert avond. 10.15—11 orgelconcert. Vrijdag 30 Mei. NCRV: 10.3011 ziekendienst. KRO 11.3012 godsdiensti ghalfuur. 12.15—2 concert, platen. 4—5 NCRV platen. 5—6 concert. 6.307.30 KRO spreker, platen. VPRO 7.30—11 weekuitzending. Zaterdag 31 Mei. KRO 8.15—9.30 platen. 11.30—12 godsdienstig half uur. 12.152 lunchconcert. 23.15 kinderuur. 4.40—5 zwemmen. 5—6 platen. 6—7.15 espe ranto, platen. 7.15—7.45 lezing. 8—10 populair concert. 1011 uitzending uit Rotterdam. 11 12 platen concert. zonder dat Uw huid stukgaat of naschrljnt, al is Uw baard nog zoo zwaar en hard, ifldi« maar vóór het inzeepen de baardoppervlakte

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 7