Inwendige zending Nieuwstijdingen BuitenlaiuSsch Overzicht mum Haar taak is heel moeilijk, haar arbeidsveld breidt zich van jaar tot jaar uit, en 't ia zeer de vraag, of de toename van haar arbeiders: hiermede gelijken tred houdt. Vroeger was de kerk het middelpunt van ons volkslevenj niet alleen de steden, maar ook het platteland laat ons zien, dat de groote massa zich thans meer en meer van haar afkeert. De Kerk, geroepen om het Woord der waarheid te verbrei den, heeft er meer dan genoeg aan, althans zoo schijnt het, om te zorgen, dat ze niet verliest wat ze nog heeft. En ook daarom is het goed, dat we allen persoonlijk onze gedachten eens laten gaan over „inwendige zending". Hoe velen rekenen niet met GodZe redden het zonder Hem' Ze hebben met den gddsdienst afgerekend; den Bijbel kennen ze niet; bidden' bewegen. Enkele dagen geleden nu heeft Briand aan de mogendheden, die in het vorige jaar te Ge neve van Briand een en ander omtrent zijn denk beelden hadden vernomen het waren er zes en twintig) een memorandum toegestuurd waarin hij de plannen nader uiteenzet. Er is echter eenig verschil tusschen wat Briand in 1929 over zijn plannen en bedoelingen meedeelde en wat thans in het memo randum gezegd wordt. Aanvankelijk toch werd er de nadruk op gelegd dat met de te vormen bond vooral het gebied der economie zo ubetreffen. Uit het me morandum va nthans blijkt, dat er in zooverre ver andering gekomen is, dat nu in de eerste plaats be doeld wordt het elkander naderen op politiek ter- I rem. Briand zegt het in zijn memorandum, waar hij er op wijst, dat het vorderen op den weg naar eco- nomische samenwerking en vereeniging in de eer- ste plaats afhankelijk is van wat bereikt wordt door de kwestie der veiligheid, die met het voortschrij den op den weg naar politieke vereeniging nauw sa- Maar het tegenovergestelde is wel het geval. De tentoonstelling wordt gehouden in de groote zaal van „Concordia" met daarnaast te bouwen tent. Wel een bewijs dus dat de zaak met kracht wordt aangepakt en doorgezet. Verscheen een week ongeveer terug een'adver tentie in de courant, waarin gelegenheid werd ge geven tot het aanvragen van standruimte, thans kunnen wij melden, dat van de beschikbare 200 M2. reeds zooveel is bezet, dat zij, die nog willen ex- poseeren, zich zullen moeten haasten om bij den heer D. Schuitemaker te Noordscharwoude de noodi- ge ruimte te kunnen verkrijgen. Wij melden dit omdat er nog wat plaatsruimte is en hiervoor nog gegadigden zijn. Dat het werken en streven van de heeren op prijs wordt gesteld moge blijken uit het feit, dat door den bond v. Schilderspatroons afd. Schagen gevraagd is om een flink aantal M2. wandoppervlakte voor het Gistermiddag vertrok blijf te Soestdijk. M. naar haar zomerver- nunten lan de reSppr'n regefmg hee" een viertal I exposeeren met verschillende schilderstukken en de venln tenfriil S mi K1r,-^oord^ell?.f gege~ i me?schen te laten zien, welk modern schilderwerk m t. blijkbaar de tijd voor er tegenwoordig geleverd wordt, kine leknmln u.„ 5™EuroPeesche samenwer- Maar natuurlijk is er verbazend veel aan zoo'n f'?g gekomen. Men zou kunnen opmerken, dat er I tentoonstelling verbonden. eeMed nie^nn hptpi\,ppwenwe^ing, op economisch i Noemen wij bijv. de architectuur, om een mooi en - j»®1ö^dJPftsoo heeel veel terecht gekomen is en dat keurig geheel te verkrijgen, doen ze nooit, den weg naar de kerk! kunnen ze wat .^voorbeeld betreft de pogin- j Reeds is opdracht verstrekt tot het maken van een niet vinden. Ze zijn atheïst! bii lan^p nn n?Pt Sf hpt brenSen nog j ontwerp, en zullen daarover binnenkort zeker weder Anderen zouden niet graag tot de atheïsten gerekend worden, omdat ze vasthouden aan oude rechtzinnige begrippen, die hun vroeger bijge bracht zijn, maar gddsdienst is voor hen niet meer dan een stelsel; in hun arbeid, in hun plannen is voor God geen plaats. En practisch staan ze met de atheïsten op één lijn. Athe.sti- sche theïsten! Zeker de ergsten! Nog weer anderen zijn alleszins godsdienstig. 'Maar het Evangelie namen ze niet aan- Ze heb ben zich zeiven een godsdienstig gebouw opge trokken. Geheel uit den mensch, en naar den mensch! 'tZijn vaak teere karakters en nobele zielen; er gaat op practisch gebied een warmte van hen uit, die weldadig aandoet; ze leven voor hun ideaal, dat ze zich in verband met hun be- stemming en persoon voor oogen hebben getoo- verd. Hun omgang met den naaste is voorbeel dig! Ze jagen naar alles wat goed is, en veredelt-, maar onder het Evangelievaandel, dat alléén in zichzelven verlorenen, die vrede zoeken bij het kruis der verzoening kan bekoren, scharen ze zich niet. Een andere groep zijn jonge menschen in de steden. Ze zijn alles kwijt; ze gaan op in wereld- lust en zingenot; theater en' bioscoop zijn voor hen de centrale plaatsen, die de kerken vervan gen hebben. En wie onzer zou nu ook niet denken aan, vélen in onze omgeving, die bijna geheel ont kerstend is. 't Modernisme heeft hier een geeste lijke verwildering in de hand gewerkt, die ont roerend is! En die nog erger worden zal, a'ls God 't niet verhoedt! Laten we onze oogen niet sluiten: men wenscht zich uit te leven; het gezag wordt veel te Weinig- geëerbiedigdde kerk is een verouderde instel ling. ISymptónen in eigen kring doen ons huive ren! Waarheen dit alles voert? Het eindstation vinden we in Itusland! En nu geeft God ons allen een roeping, eenl roeping, die met diepen ernst ons plaatst voor een hoogst belangrijke vraag. De roeping is deze: uitgaan om op te zoeken, wat verloren is, en dit te brengen bij den Hei land, met Zijn uitgestrekte Middelaarsarmen. .Ja, dit is héél moeilijk! De belangrijke vraag, waarvoor ieder onzer in betrekking tót deze zaak staat is deae: hebt gij, die óók geroepen zijt om te zaaien, het zaad in uw eigen, persoonlijk bezit? Rust gij waarlijk zelf aan Gods Vaderhart? Het geloof overwint de wereld! Ja, maar alleen het persoonlijk geloof in den levenden Heiland! Geen afgetrokken stelsel, hoe mooi ook! Geen dogma, hoe onmisbaar ook.' Als ieder onzer zich bewust was, dat Christus, persoonlijk zijn Verlosser is; dat Hij voor ons zondaarshart het hoogste goed geworden is; dat Zijn leven door ons leven heenging, dan zouden èn onze Kerken, naar haar duren plicht, èn onze personen, naar hun schoone roeping, hier met woord en daad toonen, dat er geen grootor zalig heid is dan onderdaan te zijn van den Koniing der Koningen. Laten we maar beginnen bij Jeruzalem! Bij ons huis, bij onzen familie- en vrienden kring, bij onze kennissenEn zoo wordt de kring al wijder! Alom klinkt de jool der wereld; ook vaak in onze naaste omgeving! Zij is óók doorgedron gen op het christelijk erf! En toch, onderzoeken we het maar eens, is er op den bodem veler har ten een akeligen weedomis er in 't binnenste een onbevredigd gevoel, 'is er een schreien: „ik verga t van honger". Er is zielenood! De vreugde der we reld is ijdel, leeg. 't Is alles hol „Geeft ze 'te eten!" is 'sHeilands gebod. Geeft ze het brood des levens! Doen wij dit dan! Telkens, wanneer we ons hiertoe geroepen weten! Dan zullen we het erva ren ,dat we dit dan alléén kunnen doen dnet groote vreugde en hartelijke liefde, als we ons zeiven mystiek gebonden weten aan Christus, Die Zijn liefdegloed uitstortte in onze, van na ture óók koude harten! hii lnncro no 1, Ij^ubcli "ug «*"""1', auncn uaaiuver Dl hebben o-pIp'i? sommige beoogde doel mededeelingen worden gedaan Vn nUUn,. O WtUUgUC UUC1 hebben geleid, maar dat er eenige landen, en Frank rijk niet het minst, zich ter wille van eigen land- Het tooneel in de groote zaal zal worden ingericht hónw, on VV "6«' »»uu- geheel in den geest van de tentoonstellingszaal, waar «rillen h 'ndustriebelanSen voorloopig niet hebbén de bezoekers onder het genot willen binden aan een overeenkomst van eenig be lang. Het is dus wellicht het beste en ook het vei- I ligste en het minst ondankbare om de eventueele I tot vereeniging leidende samenwerking op econo- misch gebied niet als basis aan te nemen voor het i vormen van een Europeesch geheel Het moet met die economische samenwerking nog niet zoo: glad zit ten. In het hierbedoelde memorandum wordt ook gesproken over yeiligheid en uitbreiding van inter- I nationale waarborgen. En waar nu Frankrijk er blij- ken van gegeven heeft o.a. op het gebied van een douanebestand niet in die mate mee te willen wer- 1 ken als door andere mogendheden gewenscht werd 1 daar blijkt thans, dat Frankrijk van politieke ver- eeniging wel heel wat verwacht en er daarom gaarne naar wil zien streven, ook door de andere mogend- i heden. Het komt misschien ten slotte geheel neer i op het verkrijgen van veiligheid en de noodige waar borgen daarvoor. Frankrijk is in zijn pogingen tot het vormen van een Amerikaansch-Fransch ver- 1 drag niet bepaald geslaagd en ook bleek voor een politiek accoord niet te vinden en toch Frankrijk acht het voor zich noodig in geval van nood op ie mand te kunnen rekenen heeft dus behoefte aan bondgenooten. Tegen wien het eventueel die bond- genooten noodig zou kunnen hebben? Wie zal het zeggen! Links en rechts heeten er banden, hechte banden te bestaan zelfs met Italië. In het buiten- land wordt Briands plan zeer verschillend beoor- deeld. De vraag zou kunnen zijn of een vereeniging I zooals door Briand gewenscht niet noodzakelijk zou j maken dat eerst ook een einde gemaakt werd aan de overeenkomsten welke door sommige mogendheden gesloten zijn tegen andere mogendheden, die mili- taire verdragen hebben bijvoorbeeld. Met den bekenden Noordpoolreiziger Fridtjof Nan- sen, die in den ouderdom van negen en zestig jaar is overleden, is een figuur heengegaan, die zich niet alleen door zijn poolreizen, en zijn poolonderzoek een grooten naam heeft verworven, maar die zich ook vooral op het gebied van het vredeswerk en het herstelwerk na den oorlog als een man van betee- kenis en van groot organiseerend talent heeft doen kennen. Dank zij zijn onvermoeide medewerking werd het moeilijke vraagstuk opgelost hoe eenige honderdduizenden gevangenen binnen niet al te lan gen tijd uit de Siberische gewesten weer naar hun vaderland terug te brengen. Vooral de duizenden vluchtelingen van allerlei naties hebben in Nan- sen een krachtigen helper gevonden. Hij was een warm strijder voor de beginselen waarop de Vol kenbond steunt. Wat door particuliere vereenigin- gen en door de regeeringen voor de duizenden, hon derdduizenden gevangenen en vluchtelingen gedaan is, was voor een belangrijk deel te danken aan het volhardend en energiek werk van Nansen. Uit verschillende landen wordt melding gemaakt van groote overstroomingen Men zal zich herinneren dat het in Frankrijk met de overstroomingen al heel erg geweest is. Vooral was dit het geval in het Zuid Westen, waar dorpen en steden door het uit het hooggebrgteneerstortende water werden overstroomd en gedeeltelijk verwoest. Naar door verschillende Fransche bladen beweerd wordt, zou het, voor de vele duizenden die thans hun have en goed door de waterramp verloren hebben, niet zoo erg zijn toe gegaan als ze maar alleen naar de radio geluisterd hadden. In een door den watersnood getroffen de partement was een uitgebreide radio-informatie dienst georganiseerd door welken met betrekking tot de overstrooming vele en velerlei nuttige wenken werden gegeven aan ieder, die het hooren wilde of hooren kon. De Fransche pers houdt zich thans bezig de menschen te wijzen flp het belang van het luisteren naar de radio-uitzendingen. Het kan in elk geval geen kwaad met het oog op eventueele herha ling van de overstroomingen, dat de menschen zich er aan gewennen het oor te luisteren te leggen bij of aan de radio. De vraag is, of de menschen wanneer ze door watersnood bedreigd worden, rus tig en kalm genoeg zullen zijn om maar heel paci- fiek bfj hun radio te blijven zitten, al zou dit dan ook, naar thans gebleken is, zijn nut wel kun nen hebben. De liefhebberij voor radio schijnt in- tusschen in den Zuid-Westhoek van Frankrijk nog niet bijster groot te zijn. In ons land behoeft de pers heusch de menschen niet op te wekken tot luisteren met het oog op eventueele ongevallen of rampen. Wij Hollanders luisteren toch wel. van eenig consumptie een schitterend overzicht zullen hebben van het geheel. En dat voorop staat om van de stands iets moois, en iets degelijks te maken, moge blijken uit het feit, dat medewerking zal worden ingeroepen van eenige heeren, geheel buiten het verband van de tentoon stelling staande, om de stands aan een critische beschouwing te onderwerpen, terwijl prijzen voor de mooiste stands worden beschikbaar gesteld. Maar ook daarmee is men er nog niet. Een verloting zal worden gehouden, waarvoor de toestemming van B. en W. zal worden gevraagd. Het ligt in de bedoeling de tentoonstelling die I 5 dagen duurt iederen dag open te stellen van 3 tot 11 uur j Om de daar door te brengen uren zoo aangenaam I mogelijk te doen zijn, zullen in het bijgebouw eenige aardige attracties worden geplaatst. Natuurlijk zit voorop om de tentoonstelling voor de bezoekers zoo aanlokkelijk mogelijk te maken. Daarom worden voor de 500e en 1000e bezoeker (ster) aardige surprises beschikbaar gesteld, voor de 1500e een vrij vervoer 2e klas naar Amsterdam met een gratis vliegtocht boven de stad en voor de 2000e bezoeker een vrij vervoer 2e klas naar Am sterdam met een gratis vliegtocht Amsterdam—Rot terdam vice versa. Mocht de betrokken dame of heer niet gaan vlie gen, zoo kan beschikt worden over een cadeau ge lijkwaardig aan den vliegtocht. Natuurlijk zal het in de tentoonstellingszaal niet aan muziek ontbreken.terwijl het bekende strijkje E.L.M.O. op een der avonden een concert zal geven. De voorbereidingen zijn vele, maar er wordt hard gewerkt, en het werk vlot goed, omdat er van alle zijden de onontbeerlijke medewerking wordt onder vonden. Natuurlijk zal het publiek in en buiten Langen- dijk op de hoogte worden gehouden van den voort gang die er gemaakt#wordt en wij twijfelen er dan ook niet aan of den menschen van en buiten Lan- gendijk staan een vijftal mooie dagen te wachten. DiE KOLFWEDiSTRIJD VAN D® NOORDHOLLANDiSOHE. De driedaagsche Kolfwedstrijd van den N.-H. Kolf bond, die in de kolfbaan van den heer O. Vis heeft plaats 'gehad, mocht een zeer prettig en goed verloop hebben. De opkomst van de Noordhollandsche kolvers was vrij' goed en al is deze wedstrijd, wat stem ming en drukte betreft niet te vergelijken met de ,groote Nedtrlandsche", toch waren het een drie tal gezellige sportdagen, waarvan de heer Win- kei, de voorzitter in zijn sluitingswoord getuig de, daarbij dank bracht aan het echtpaar Vis voor de nette inrichting der baan, de goede ontvangst, en de aanwezigen opwekte om leden te winnen: voor den Noordhollandschen Kolfbond. ]>e uitslagen zijn als volgt: MET DE NOORDERZON VERDWENEN. Kleine luyden met finantieele schade bedreigd. Donderdagochtend en den heelen dag bleef het kassierskantoor der firma Wermenbol en Co. te Pnnseenhage gesloten. Ook het particuliere huis van den heer Wermenbol was gesloten.Al spoedig verbreidde zich door het dorp het gerucht, dat de heer Wermenbol zonder achterlating van adres naar Belgie was vertrokken. Heel den middag verzamel den zich groepen menschen voor het bankiershuis Nader wordt gemeld: Met een auto expres uit België gearriveerd, is de heer Wermenbol met zijn vrouw Woensdag tegen middernacht vertrokken. De kinderen waren enkele weken geleden naar kostschool gegaan. Den heelen dag bleef het kantoor gesloten en verzamelden zich tal van groepjes kleine spaarders en zakenlui en boe ren voor het kassiershuis. De firma Wermenbol ge noot de laatste dagen nog zooveel vertrouwen, dat enkele ingezetenen die huizen van 10.000 en 23 000 verkocht hadden er het geld gedeponeerd hadden. Indien de firma failleert zullen vooral veel kleine menschen en zakenlui er de dupe van worden. Donderdagavond tegen 6 uur is het parket gear riveerd en heeft een verhoor afgenomen aan een der vrouwelijke bedienden, die aan het parket den sleutel overhandigde die toegang verleende tot het kantoor, dat thans verzegeld is. De safe de firma had plm. 25 safehouders moet in orde bevonden zijn. Ook des namiddags om 6 uur stonden in de straat waar de firma gevestigd is en voor de kanto ren tal van groepjes menschen. Twee veldwachters bewaken het pand. Van den heer Wermenbol Is nog geen spoor te ontdekken. OPLICHTING TEN NADEELE VAN DE NUTS- SPAARBANK. Een belangrijk bedrag teruggevonden. Eenigen tijd geleden werd te Antwerpen een jonge man gearresteerd verdacht van het vervalschen van spaarbankboekjes van de Nutsspaarb. te den Haag Een medeplichtige inde op die boekjes geld en in totaal werd zoo ongeveer f 19000 ontvreemd. De jon ge man bevindt zich nog te Antwerpen in arrest in afwachting van zijn uitlevering. Thans is door de politie ontdekt, dat hij op ver schillende Nutsspaarbaanken te den Haag, te Delft en in andere plaatsen sommen tot een totaal bedrag van f 11000 belegd heeft. Een belangrijk deel van het ontvreemde geld is daarmede dus teruggevon den. GEVAARLIJK SPEL. Met een katapult schoot de 15-jarige P. te Heijierheide-Kerkrade op musschen. F. trof den zes-jarigen L. met een steentje in het oog, dat daar zoo ongelukkig terecht kwam, dat de jon gen het oog zal moeten missen. IN EEN DIEPE SCHACHT GEVALLEN. Ongedeerd. OJp ide staatsmijn Maurits te Lutterade heeft zich een eigenaardig ongeval voorgedaan, dat nog goed is afgeloopen. Een Dfuitsche mijnwerker uit Stein viel door een 53 meter diepe schacht' naar beneden, maar zijn val werd in den slechts 42 c-M. breeden koker zóó belemmerd dat de man meer naaor beneden gleed en zonder letsel daar terecht kwam. Hij werd in het ziekenhuis te Heerlen ondérzocht, 'doch daar werd niets bij zonders geconstateerd. UIT DiEN TREIN GEVALLEN. Een 21-jarig meisje, mej. Van Straten, dit Zutphen, werkzaam aan de eartonnagefabriek aan de Asschelschestraat te Apeldoorn, is even voorbij Klarenbeek uit den trein gevallen. Zij werd naar het ziekenhuis 'te Apeldoorn vervoerd, waar her senschudding werd geconstateerd. Ie 'Klasse: le prijs. J. iSchrieken, Oudkarspel le prijs: J. Schrieken, Oudkarspel 2e A. Berkhout, Zuidscharwoude (overgekolfd 3 en 2 slagen). 3e T. Kostelijk, Alkmaar Tweede Klasse: le prijs: O. Goet, N. Niedorp 2e H. Dekker, Venhuizen 3e W. Teeling, Koog a.d. Zaan Extra prijs, beschikbaar gesteld door de Pa. Oudes, Alkmaar, toegekend aan den heer J. Ero. Kocg a.d. Zaan (sajetbal met 121 punten). Binnenland 159 p. 159 136 135 134 Plaatselijk Nieuws De plannen van Briand inzake een Euro- peeschen bond. Een memorandum aan de regeeringen. Vroeger economische samenwerking op den voorgrond, thans politieke vereeniging het hoofddoel. Zoekt Frankrijk bondgenooten en waarbor gen voor zijn veiligheid? Fridtjof Nan sen overleden. Poolreiziger, philan- troop, organisator. Het nut van de ra dio. Het is gekend, dat minister Briand reeds in het vorige jaar in September aan de vertegenwoor digers van eenige Europeesche naties medeeeling heeft gedaan omtrent mogelijke plannen inzake de vorming van een Europeesch geheel, een bond van solidariteit welke de Europeesche volken om sluit. De bedoeling was toen in hoofdzaak eenheid te brengen op economisch gebied, immers naar Bri and zelf beweerde, zou de door hem bedoelde ver eeniging zich hoofdzakelijk op economisch gebied TELLING BETREFFENDE HET GRONDGEBRUIK EN DEN VEESTAPEL. Tusschen 20 Men en 20 Juni van dit jaar zal even als in 1910 en 1921 een landbouwtelling zijnde een telling in zake het grondgebruik en den veestapel worden gehouden. Doel va ndeze telling is uitsluitend het verkrijgen van die gegevens, welke voor het vormen van een zuiver beeld van den landbouw en dus voor de behar tiging der landbouwbelangen ten eenenmale onmis baar zijn. Daarentegen staat de telling in geen en kel verband met belastingen of andere op den land bouw gelegde lasten. De grondgebruikers en veehouders dienen op de eerste plaats hun eigen belang door de inlichtingen die gevraagd worden naar beste weten te verstrek ken. Met vertrouwen wordt daarom de medewerking ingeroepen van allen, die het wel meenen met on zen landbouw, om deze telling zoo goed mogelijk te doen slagen. BROEK OP LANGENDIJK. Heden opent de heer W. Aardema zijn kruideniers zaak alhier in het pand, waarin voorheen mej. Strijbis een soortgelijke zaak dreef. De winkel is vergroot, achter groote winkelramen ziet men een tweetal eetalages, die des avonds elec- trisch kunnen worden verlicht. Het geheel keuring in de verf, maakt een pret- tigen indruk en wij twijfelen niet, of het publiek, voornamelijk in Broek Noord zal den weg naar deze zaak wel weten te vinden. NOORDSCHARWOUDE. Reeds eenigen tijd heeft men niets van deze aan gelegenheid gehoord, waardoor onwillekeurig de ge dachte zou kunnen worden gewekt, dat deze zaak „In de beenen" was gezakt. DiE CRISIS IN DtEN LANDBOUW. 'Een steunmaatregel van de Rcgeering. De Minister van Defensie heeft bepaald, dat bij de eerstvolgende aanbesteding voor het leveren van vleesch aan het leger alleen binnenlandsch vleesch in aanmerking mag komen. NU DE VROUWEN BURGEMEESTER KUNNEN WORDEN. Eien vriendelijke attentie aan de vrouwelijke Kamerleden. Bij den aanvang der Tweede Kamervergade ring van gisteren hebben alle vrouwelijke Ka merleden van een onbekende een grooten bos bloeiende brem ontvangen, waaraan een kaartje was gehecht, met het opschrift: „Ter eere van art. 61" (van de gewijzigde Gemeentewet, be helzende de benoembaarheid der vrouw tot burge meester). DE KONINGIN-MOEDER. Hulde der Oisterwijksche jeugd. Donderdagmiddag heeft de Oisterwijksche school jeugd een grootsche hulde gebracht aan H. M. de Koningin-Moeder. H. M. verscheen op het bordes va nhotel „Bosch en Ven" met aan hare zijde eenige leden harer hofhouding, den Commissaris der Koningin in Noord Brabant, en den burgemeester van Oisterwijk. Na het zingen van een welkomstlied boden het dochtertje van burgemeester Verwiel en het zoontje van den heer de Valk, gemeente-secretaris resp. na mens de Oisterwijksche knapen en meisjees bloemen aan. Hierna werden eenige vaderlandsche liederen ge zongen, waarop de uit 1200 kinderen bestaande stoet al defileerend vertrok. De talrijke Oister wij kers, die zich voor het hotel hadden opgesteld, juichten de Hooge Gaste uitbun dig toe, die deze spontaniteit met voortdurend hand- gewuif beantwoordde. Onmiddellijk na de kinderhulde begaf de Konin gin-Moeder zich per auto naar Heeze-Leende, al waar het kasteel van baron Tuyl van Serooskerken bezocht werd. Buitenland DEFTIGE DIEVEN TE GENEVE Kostbaarheden en antiquiteiten. De directeur van "het Parïjsche instituut voor intellectueele samenwerking, luehaire, had in September van het vorige jaar bij Geneve een gemeubeld landhuisje gehuurd, waar hij tijdens de Volkenbondsvergadering met vrouw en zoon introk. Einde September ging de familie weer naar Parijs terug, zonder dat het huisje door den eigenaar was nagezien. Toen deze er na geruimen tijd terugkwam, constateerde hij, dat talrijke kostbaarheden, an tiquiteiten enz. uit geslotenkasten waren ver dwenen. Onmiddellijk telegrafeerde hij aan den heer Luehaire, die antwoordde, dat hij met de kwes tie niets te maken had en dat de eigenaar er maar werk van moest maken bij de justitie. Bij onderzoeek is nu gebleken, dat de zoon van den heer Luehaire en de chauffeur van de i familie de kasten opengebroken en gedeeltelijk van den inhoud beroofd hadden. De eigenaar van het huis heeft thans een ver- volging ingesteld tegen het echtpaar Luehaire en den chauffeur. Failiissementsn in Nederland I Opgegeven middag 22 Mei. VERLENGING VAN SURSEANCE VAN BETALING Bij beschikking der arrondissementsrechtbank te Amsterdam, Eerste Kamer, van 21 Mei 1930, is aan Meyer Nebig, commissionair in aardappelen, groen te en fruit wonende te Bussem( procureur mr. H. G. Th. de Kort) op het daartoe door hem inge diende verzoekschrift tot verlenging van surseance van betaling, deze verlenging verleend, voor den tijd van anderhalf jaar, te rekenen vanaf 17 Maart 1930 met benoeming van mr. Th. F. Berlage, advocaat en procureur te Amsterdam, weder tot bewindvoerder. De griffier dier Rechtbank. UITGESPROKEN. 22 Mei N.V. J. A. E. Wiener's Comm. en Agent. Handel te Amsterdam, Haarlemmerstraat 108. 22 Mei J. C. G. Rademaker, laatst wonende te Amster dam, Marnixstraat 394, thans zonder bekend adres OPGEHEVEN WEGENS GEBREK AAN ACTIEF:' 22 Mei J. B. de Vries Jr., Amsterdam. 22 Mei J. van der Lugt, Amsterdam. 22 Mei M. Voet, echtgenoote van J. Booleman te Amsterdam. 22 Mei C. J. Ruygrok te Amsterdam. P. Schoutsen, voorheen Andijk. Opgegeven ochtend 23 Méi. UITGESPROKEN: 21 Mei Jan Verwoerd, stoker te Rotterdam, Tarwe straat 62, 21 Mei Gijsbert Blok, landbouwer te Vlist. 21 Mei Jacques Henri Diependaal, fabrieks arbeider te Oss. Floraliastraat 36. 22 Mei G. Schenk, aannemer te Maastricht. Franciscus Roma- nusweg 37. 22 Mei M. Porrenga, koopman te Apel doorn, Arnhemscheweg 32. OPGEHEVEN WEGENS GEBREK AAN ACTIEF: 21 Mei de nalatenschap van F. W. Schenk, ge woond hebbende te Rotterdam. 21 Mei J. van Slobbe, te Rotterdam. 21 Mei J. H. F. van Steden te Rotterdam. 22 Mei J. J. Hermans-Hartmans te Wijlre. 22 Mei J. Thiery te Maastricht. 22 Mei A. Butzmuhlen te Blerick. 22 Mei P. J. M. Joor- dens te Meyel.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 8