Nieuwstijdingen Concours van den Wesffrieschen Bond van Harmonie en Fanfare corpsen fe Nieuwe Niedorp De Zaterdag stond in het teken der feestelijkheden Des namiddags werden de kinderspelen gehouden, waaraan door alle schoolkinderen uit de gemeente werd deelgenomen. Tijdens eenlge flinke regenbuien werden de kinde ren in de groote festetent onthaald en gingen de kleinen opgetogen en welvoldaan huiswaarts. Des avonds werd door Winkels Harmonie te Win kel, onder leiding van den directeur den heer Pran ger, wien een bloemenhulde werd gebracht, een uit stekend geslaagd concert gegeven, waarna het bal- masqué een aanvang nam. Het aantal deelnemers mag zeker groot genoemd worden en de jury, bestaande uit den Heer Q. J. van Leersum, Notaris te Winkel, en den heer en mevrouw P. H. Holzmuller te Alkmaar, .had geen ge makkelijke taak. Verscheidene costumes trokken bijzonder de aan dacht en over het algemeen genomen was er veel werk van gemaakt. Na lang beraad kende de jury de volgende prijzen toe: PAREN: le prijs Ranja en Rojo. 2e prijs Straadacrobaat en vrouw. 3e prijs Kaasdragers. 4e prijs Koolpaar. ENKELINGEN (afd. allegorl.) le prijs Nederlandsch fabrikaat. 2e prijs De Nacht. Afd. Fantasie, le prijs De Damestaseh. 2e prijs Odol. 3e prijs Kapel. 4e prijs Champagne. Afd. Personiflcatei. le prijs Zigeunerin. 2e prijs Volendammertje. 3e prijs Nar. 4e prijs Sultane. 5e prijs Charlie Chaplin. De voorz. van de feestcommissie, burgemeester Visser, bracht een woord van dank aan de jury voor het volbrengen van haar moeilijke taak en bood het vrouwelijk Jurylid een prachtig bloemstuk aan. Hierna werd de feestpret nog eenlge uren voort- De extra prijs voor dezen dag viel ten deel aan „Ons Genoegen" van Wijdenes, terwijl de wlsselprijs is overgegaan in handen van „de Vrelndschap" te Schoorl En hiermede was het concours geëindigd, een concours dat buitengewoon prachtig is verloopen en waarvoor „Excelsior" van Nieuwe Niedorp alle eer toekomt. De politie stond deze dagen voor een zware, maar niettemin gemakkelijke taak, daar egen enkele wan klank is vernomen. Met genoegen en met trotsch kan „Excelsior" en ook zeer zeker de Bond op dit concours terug zien. Ook een woord van dank voor dewljze waarop men de Pers in alles is tegemoet getreden. Plaatselijk Nieuws NOORDSCHARWOUDE. Gevonden voorwerpen: l heerenhorloge. 1 lederen handschoen 1 Alpacca damestaschje. Inlichtingen kunnen worden verstrekt door de po litie te Noordscharwoude. -BROEK OP LANGENDIJK. Geslaagd voor het examen typen te Amsterdam, mej N de Wit. IN EEN TON OVER DE NIAGARA. Een zekere William Hall is in een stalen ton on gedeerd door de gevaarlijke stroomversnelling ge gaan. Dit Is de-eerste keer dat de poging geslaagd is. Uit den Omtrek - KRABBENDAM^ Naar wij vernemen hebben de pogingen die worden aangewend om alhier een publieke tele fooncel te krijgen, zeer veel kans van slagen. Zoo het beoogde doel werd bereikt zou dit ongetwij feld in een lang gevoelde behoefte voorzien. OUDlE NIEDORP. Onder het vee van den veehouder J. D. te Zijdewind in deze gemeente komt de gevreesde ziekte „Mond en Klauwzeer" voor. TWEEDE EN LAATSTE DAG. VAN HET CONCOURS. Reeds menigmaal werden in de morgenuren de oogen naar boven gewend, want vele dreigende re genwolkjes vertoonden zich. Bleek in den aanvang, dat God Pluvius zich over ons zou ontfermen, in den middag ontlastte zich menig buitje, wat echter aan de feeststemming geen fabreuk deed. De groote tent herbergde velen, die onder het ge not van een verfrisschenden drank den tijd kortten, tot het moment was aangebroken, waarop het corps, waarbij men geïnteresseerd was, moest optreden. Werd de jury op een oogenblik verrast door een flksch regenbuitje, waardoor de partituren en daar bij behoorende papieren dreigden te „verwateren", rappe handen spanden al flukse een zeil, waardoor ook deze ramp werd voorkomen. Intusschen werd de wedstrijd voortgezet en ont moetten wij heel wat bekende gezichten, wat zijn oor zaak vond in het feit, dat het programma vermeld de het optreden van .„Kunst na Arbeid" van Zuid- scharwoude. Terloops spraken wij den heer Pranger, die de minder prettige mededeeling deed, dat twee der beste krachten door ziekte verhinderd waren mee te spelen. Een groote handicap! Niettemin waren wij vol moed en met spanning zagen wij het gewichtige moment naderen. Menig Langedijker hartje klopte snel. Eindelijk was het oogenblik daar, dat het fanfare corps de tent betrad en de heer Pranger den diri geerstok ter hand nam. Het belletje, het signaal der jury weerklonk, en dra daverden de ereste tonen van het „Preclosa" ouver ture van Weber, gearrangeerd voor fanfare door P. Caffé, over het terrein. Het was het verplichte nummer. En terwijl wij de verschillende mededingende ver- eenigingen in de eere-afdeeling reeds gehoord had den, waren wij steeds hoopvol gestemd over den uit slag van dezen strijd om den eerepalm. Het bleef echter een vraag, de strijd zou zwaar zijn, de Jury zo uhieromtrent beslissen. Volgens onze bescheiden meening werd dit nummer zeer goed uitgevoerd en kregen wij hierna te hooren het vrij nummer „Trane" ouverture van L. Boyer. Hieraan haperde wel een en ander hetgeen ons eenigszins bevreemdde. Dan betrad de laatste vereeniglng de tent, waar- ne de uitslag werd bekend gemaakt. Alvorens hiertoe over te gaan dankte de voorz. van den bond het gemeentebestuur, de corporaties en inwoners van Nieuwe Niedorp voor de hartelijke ontvangst en voor alles wat het concours zoo uit stekend heeft doen slagen. Spreker verklaarde dat de woorden van den bur gemeester, dat „Excelsior" een goede gastvrouwe kan en wil zijn, volkomen bewaarheid zijn en hoopt spr., dat het concours 1930 steeds in aangename her innering mag blijven. De uitslag van den wedstrijd luidde: DERDE AFDEELING FANFARE: „Eensgezindheid" Heiloo 2e prijs. EERSTE AFDEELING FANFARE. „Onder Ons"' Hauweret 3e prijs. „Willen is Kunnen" Lutjebroek le prijs. TWEEDE AFDEELING HARMONIE: „Harmonie Benningbroek" 3e prijs. EERSTE AFDEELING HARMONIE. „Concordia" Oudesluis 3e prijs. „Concordia" te :ezand 2e prijs. „De Eendracht" Kolhron le pr. „Schagens Harmoniekapel" Schagen le prijs. AFDEELING UITMUNTENDHEID FANFARE: „Concordia" Hoogkarspel 2e prijs. „H.U.G.O." Heerhugowaard le prijs. „Excelsior" Warder 2e prijs. EERE-AFDEELING FANFARE: „Andante" Oosthuizen 2e prijs. „West-Frisia" Twlsk le prijs. „Onder Ons" Dirkshorn le prijs. „Kunst na Arbeid" Zuidscharwoude le prijs. „Ons Genoegen" Wijdenes le prijs. Nadat eenige uren was gepauzeerd werd een aan vang gemaakt met den Eere-wedstrijd, waarin 8 vereenigingen zouden kampen. Hierin werden de volgende bekroningen behaald: „Kunst na Arbeid" Zuidscharwoude le prijs. -- „Ons Genoegen" Wijdenes 2e prijs. „De Vrelnd schap" Schoorl 3e prijs. .„Onder Ons" Dirkshorn, 4e prijs. „Schagens Harmoniekapel" Schagen 5e prijs. Hieruit blijkt, dat „Kunst na Arbeid" een prach tige prestatie heeft geleverd en wij kunnen niet na laten den directeur met zijn wakker korps vanaf de ze plaats van harte geluk te wenschen met het be haalde succes. Langs de straat (Historisch). Het middernachtelijk uur in een der nachten van de Meimaand was reeds vergevorderd; In een der woningen, op een dorp van de vier Langendijker gemeenten was het feest. Mer jubelde, men zong ter eere van 't groene paar. i Wegens het late uur maakte men aanstalten om te vertrekken en men zong met luide stemme ongeveer bij 't scheiden, het bruidspaar nog eens toe: „Van je hela, hola, houdt er de moed maar in." Daar het scheiden zoo moeilijk valt, werd het jonge paar nog wat handdrukken en nog wat. uitgeleide gedaan, in het nachtdonkerte kon men, elkaar bij het weggaan niet meer onderscheiden. Het laatste contact dat waarneembaar was, klonk in zuiver Langendijker dialect: dag, hoor, dag, daaag Toen waren eindelijk ook deze klanken in de stilheid van dezen Mei-maand-nacht verstorven. Het groene paartje peddelde in heerlijk ver wachten naar hun eigen toekomstige haardstede, in die verwachting n.l., zooals wij' ouderen eerder met het toekomstbeeld de wittebroodsweken voor oogen, het groote oftewel huwelijksleven eens ingingen. In deze stemming en gezelligen kout, zoo mid den in den nacht peddelden zijvoor enkele uren nog jongeling en jonge dochter en nu, als echtelieden, zooals gezegd, naar hunne hei mat b. Echter, nabij een kromme brug, zagen zij iets blinken en hoorden zij een een stem. Hè, was dat een der a.s. buurtgenooten, die hun reeds alhier wilde verwelkomen in het Nieuwe Huis? De gewaande buurtgenoot kwam nader, hij blonk zoo mooi, hij geleek wel een Prins. O, wat- is het huwelijks begin verrukkelijk. Het is of het Geluk zoo maar naar je toe komt Edoch, bitter was de ontgoocheling: het was geen nieuwehuis-bode in de gedaante van prinse lijke waardigheid neen, de stem werd duide lijker, de gedaante zichtbaar het was de ^nachtelijke rijkspolitieen forscher klonk nu de stem, ja, bevelende: hoe is jullie naam, ik verbaliseer jelui wegens het rijden zonder licht.... Nog slechts enkele uren geleden had de hoofd ambtenaar van den Burgerlijken Stand hunne namen geboekstaafd in een groot Nederlandsch wettisch register,en nu, nu moest de jonge man voor het eerst in het openbare leven gebruik maken van zijn gecombineerden 'naam, zooals dat van echtelieden verwacht wordt Nu gingen zij maar wankelend naar hunne wo ning de wittebroodsweken tegemoet. la, vrouw, zeide hij, het leven "is toch moeilijk, dat ondervinden wij nu, althans in ons huwelijksbe- gin. De jonge echtgenoote repliceerde wat mis moedig. O, nu begrijp ik het beter als ze je je toezingen: hou er den moed maar in. Nadat de diender had gedaan, wat des dienders is, vervolgde hij zijn weg zuidwaarts het dorp in. Natuurlijk overtuigd een zeer gewichtige daad te hebben vervuldwant er is diendersmoed voor noodig, om in het holst van den nacht zoo maar een zonder licht fietsend echtpaar van enkele uren tot stilstaan te bevelen, op de bon te zetten en daardoor te noodzaken, dat zij hun eerste penningske offeren op het altaar van Neer- land's zede-moraal Geluk viel in het beginstadium van het jonge paar niet ten deel, dat is zoo, doch de handeling van den gerechtsdienaar ten eenre en van de kersversehe echtelieden ten and're, dient ter waar schuwing. Plicht, dal is zedelijk moeten, gaat voor alles. In bovenstaande lezing kent plicht geen par don, hij is hard en meedoogenloos zelfs als de wittebroodsweken in 't verschiet liggen. Deze jonge menschen zullen zeker wél de lee ring geput hebben, om voortaan op wettische verordeningen meer acht te slaan, oo'k dat is plichtmaar ook zullen zij de ervaring heb ben opgedaan, dat tusschen zedenmoraal en men- schelijk aanvoelen nog een a'fstand -ligt. X X - HULDIGING KONINGIN-MOEDER. In de slotvergadering vzan de huldigingscom missie voor de koningin-moeder werd de voor zitter door de leden van "het bestuur gemach tigd, om het Batig saldo een gepaste bestem ming te geven. De voorzitter ging met het werkcomité te rade en na gepleegd overleg met den hof maarschalk van de koningin-moeder werd be sloten H. M. een staande klok aan te bieden, bestemd voor de eetzaal van het paleis te Soest dijk. Het comité heeft, beslag kunnen leggen op een zeer zeldzaam voorkomende staande klok uit het tijdperk van Lodewijk XVI. De maker van deze Xklok is de beroemde klokken- efi chronometer maker Ferdinand Berthoud te Parijs (17271807 Dtez instaande klok heeft een z.g. universal uurwerk. Zij is zeer gecompliseerd en geeft het juiste tijdsverschil weer, dat dagelijks ontstaat tusschen den waren zonnetijd en den middelbaren of burgerlijken tijd. Behalve de uren, minuten en seconden wijst dit uurwerk den datum van dag, de dagen der week en de maanden aan Het geschenk der Amsterdamsche burgerij Woensdag 28 Mei jl. ten paileize Soestdijk aange boden waar de koningin-moéder aan de commissie een dejeuner aanbood. De koningin-moeder betoonde zich ten zeerste ingenomen met het fraaie geschenk. ONTZEGGING VAN, TOEGANG TOT DE TECHNISCHE HOOGESCHOOL De rector-magnificus der universiteit van Am sterdam schrijt aan de N. R. Qrt., dat hij van harte zijn instemming betuigt met het betoog van Mr. 'Snijder van Wessekerke. Gegeven een in zijn bedoeling en gevolgen toch vrij onscha- delijke studentenstreek, bedreven in overmatige, maar verklaarbare feeststemming, acht ook ik het een veel te zwar straf, den daders het onder wijs der Hoogeschool 2 jaar lang te ontzeggen Hetgeen praetisch wellicht neerkomt op het ver storen van hun geheele loopbaan. Die vraag rijst, of hier zelfs wel eenige akademische tuchtmaat- regel op zijn plaats is. Het binnendringen in het Amsterdamsche paleis, hoe onbehoorlijk ook, is immers geen vergrij pgeweest tegen het akade- misch gezag te Delft, noch eene verstoring van het onderwijs aldaar. Evenmin kan men beweren! dat sinds die baldadigheid elk akademisch kon tact met. de bedrijvers voor hoogleeraren of medestudenten voorshands onmogelijk is gewor den I Indien er dan ook geen ander, nog niet gepu bliceerd, vlergrijp is bijgekomen, had men de be rechting van het gebeurde te Amsterdam geruste- lijk kunnen overlaten aan den strafrechter, voor wien de betrokkenen zich inderdaad ook nog te verantwoorden hebben. Ten zerste hoopt schrijver, dat de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, een be zadigder en menschelijker standpunt zal inne men. DE SCHATGRAVERS VAV ZAANDAM- Het vinden va rile kist jl. Dinsdagmorgen schijnt een grap te zijn geweest, waardoor heel' Zaandam jl. Dinsdagmorgen in rep en roer is geraakt. Uit vrij zekeren bron vernam „Het Volk", dat deze kist, waarin zich een oorbelletje bevond, den vorigen avond door een der omwonen den v *n het graaf terrein, een Zaandainaehef win kelier, in den kuil was gesmeten. Het schijnt zelfs, dat een of meer agenten van politie van deze grap op de hoogte zijn geweest. Zaterdag is de heer Langhirt naar Diuitsch-l. teruggekeerd. De arbeiders ontvingen de opdracht de kuilen dicht te werpen. De mogelijkheid be stond, dat hij heden nog zou terugkeeren. GRIEZELIGE ONTDEKKING. Dertien paar menscbenooren uit den trein geworpen. Een onbekende heeft Vrijdagmiddag in de nabij heid van Lodz een in geel papier gewikkeld pakje uit het raampje van een spoarwegcoupé op den weg ge worpen. Een spoorwegbeambte vond het en ontdekte in het pakje dertien paar afgesnneden menschenoo- ren. De onmiddellijk gewaarschuwde politie heeft tot dusver tevergeefs beproefd de identiteit van den passagier vast te stellen. Tevens heeft men telegra fisch aan de hoogescholen te Krakau Lemberg enz. gevraagd, of wellicht uit de anatomische afdeelingen een groot aantal menschelijke ooren was verdwenen. Het geheimzinnige voorval heeft begrijpelijkerwijze te Lodz groote opgewondenheid veroorzaakt. PRINSES JULIANA. Prinses Juliana heeft het eerelmldaatschap aan vaard van de Kon. Nederl. Vereen, van de lucht vaart. OUD KERKHOF IN DE WIERINGERMEER. Tegenover paalhoofd 12 bij het einde van den Groetpolder, is op de droog geloopen gronden van de Wleringermeer een zestal doodkisten met steenen zerken gevonden, ongetwijfeld de overblijfselen van een voormalig kerkhof.. De opschriften op de zerken zijn niet meer te ontcijferen. AANVARING IN DE SLUIS TE IJMUIDEN. Ernstige schade aan sluis en schip. Een der nieuwe motorvrachtschepen met passa- giersaccomodatie van de Stoomvaart-maatschappij „Nederland" de „Poelau Tello" Is Zondagmorgen te gen 12 uur bij het binnenkomen in de middensluis te Ymuiden met zijn stuurboordboeg op de keien gestooten, waarna het achterschip tegen de Noorder remming van deze sluis liep. De bakboordboeg van de „Poelau Tello" is hierbij over drie platen en spanten vrij ernstig ingedeukt, terwijl in den stuurboordboeg een minder ernstige deuk ontstond.. Ook de sluis liep schade op. Op het oogenblik is geconstateerd, dat twee wrijfhouten ge broken zijn en een langsgording gescheurd. Maandag zou bij duikersonderzoek worden vastgesteld of in de sluis onder water ook schade is aangebracht. De „Poelau Tello" die in den sneldienst vaart, moet Zaterdag a.s. naar Nederlandsch-Indië vertrek ken. Het schip dat van Bremen kwam, is op eigen kracht naar Amsterdam opgevaren, waar de averij zal worden hersteld. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN GROENTEWAGEN De groentenhandelaar gedood. Zaterdagmiddag omstreeks twee uur stond op den Rijksweg nabij café „Rozenstein" te Santpoort de groentewagen van den heer J. Blom. De wagen stond links van den weg in de richting Velsen. Ter wijl de heer Blom achter den wage nstond, voor het nemen van groente, kwam van de richting Velsen een auto van de firma van Zanten te Ymuiden. De bestuurder van deze auto bemerkte plotseling, dat iemand achter den wagen was, die er vermoede lijk achter vandaan zou komen en matigde daarom zijn vaart, wijl van de richting Santpoort ook een autokwam. Daar het juist geregend had, was de as- faltbedekklng van den weg glad, waardoor een der wielen slipte en de auto in aanraking kwam met den wagen. Een deel van de kisten vloog daar door achter van den wagen en trof den heer Blom tegen het voorhoofd en schedel. Direct was een vier tal geneeskundigen ter plaatse doch hulp baatte niet meer. Tien minuten na de aanrijding was het slacht offer overleden. Door den ZeerEerw. Heer Pastoor van der Meer te Driehuis, die ook spoedig aanwezig was, werd nog het H. Oliesel toegediend. De getrof fene, die een groot gezin achterlaat, was 48 jaar en vierde verleden week pas zijn zilveren huwelijksfeest. INBRAAK TE LEIDEN. "V Zaterdagnacht omstreeks drie uur werd de land bouwer A. C. van Pariden aan den Haagweg 74 te Lelden uit zijn slaap gewekt door gestommel In zijn woning. Toen hij naar beneden ging zag hij dat er was Ingebroken. Eenige surveilleerende agenten van politie troffen kort daarop twee personen aan, die op hun sommatie om halt te houden over een sloot sprongen. Een der agenten zona hen toen een re volverschot na, waarop zij een grooten koffer, die later kleeren bleek te bevatten in een sloot wierpen. ZD wisten te ontkomen. Het bleek, dat zij voor een bedrag van f 300.— aan geld en een aantal zil veren en gouden voorwerpen hadden meegenomen. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Bij een hevig onweer is te Albergen de 17-jarlge van Rlel door den bliksem getroffen en gedood. In de Kasperenstraat te Kerkrade is een kindje der familie S„ 7 maanden oud dat bij een open raam sliep, door den bliksem gedood. PIJL IN HET OOG. Tijdens op de banen van Landsmans Genoegen te Roosendaal gehouden handboogschieten werd een ll-jarige knaap zekere A. B., die als pijl- ordonnance dienst deed, met een pijl in het oog geschoten. De knaap werd per auto naar het ziekenhuis te Breda overgebracht. Gevreesd wordt, dat het ventje het oog zal moeten missen. ROTSBLOK LOS GERAAKT. Drie en zeventig leerlingen en zeven leeraren van de Rijkskweekschool te Haarlem brachten een vier- daagsch bezoek aan Valkenburg. Tot besluit van de uitstapjes werd Zaterdagmiddag naar Geulhem ge wandeld, met het doel om aan de verlaten rotswonin gen een bezoek te brengen. De vroolijke groep trok naar Houthem en ging vervolgens naar Geulhem waar zij omstreeks half arriveerden. Daar gekomen beklom men een ln een rots uitgehouwen trap die naar de op ongeveer vier meter hooger gelegen oude rotswoningen leidde. Geen enkele aanwijzing was er dat er gevaar dreigde. Toen evenwél een gedeelte van het gezelschap zich in de verlaten rotswoning thans niet meer dan een groote holte ln den rots wand bebond, stortte plotseling uit het dak een groo te steen, welke ruim 3000 kilogram woog, naar bene den. De zeventienjarige Plet Vissers uit Zandvoort werd op slag gedood. Het soffelijk overschot kon slechts na groote moeite geborgen en werd overge» bracht naar het St. Jozef Ziekenhuis te Heerlen. Gewond werden de zeventienjarige Annie Jellema, uit Haarlem (lichte beenfractuur) de zeventienjari ge Jan Lieven uit Haarlem (zware beenfractuur) en de veertienjarige Lena Weesma, uit Haarlem, die een ernstige beenwonde opliep. Deze gewonden zijn in het Ziekenhuis Calvariënberg te Maastricht ter ver pleging nopgenomen. Nog enkele andere leerlingen kregen verwondingen die evenwel niet van gevaar lijken aard waren. Radio-Omroep Eerste Langedijker Radio-Centrale 0- Sctmitemeker Ir., Noordscharwoude PROGRAMMA HILVERSUM, Woensdag 4 Juni, 1010.15 Morgenwijding. 12—2 Middagmu- ziek. - kinderkoorzang. 2.303 liedjes-ver haaltjes. 34 naaicursus. 44.30 pianomu ziek. 57 platen. 5.306 dinermuziek. 78 lezing en voordracht. 811 Concert om roeporkest Treep. 1112 platen. Uunderdag 5 Juni. 1010.15 Morgenwijding. 12—2 Middagmu ziek. 24 platen. 45 ziekenuur. 5.3C --7 Vooravondconcert. 77.30 biologie. 7.308 pianorecital. 8 kinder koorzang. 8.30 „Janus i'ulp" blijspel. Hierna tot 12 dans muziek. Vrijdag 6 Juni. 10—10.15 Morgenwijding. 12—2 Middagcon eert. 22.45 iSehooluitzending. 34 maak het zelf. 4130—5.30 platen. 5.306.45 vooravondooncert6.457.15 lezing. 7.15 8 platen. 810.30 concert Treep.99.30 éen-acter. - 10.30 Russische kleinkunst. Zaterdag 7 Juni. 10—10.15 Morgenwijding. 122 Middagcon cert. 2—2.30 módepraatje. 2.304.30 film muziek. 4.305 sport. 56 platen, popu lair. 68 concert Treep. 8 Vara, concert en platen. PROGRAMMA HUIZEN, Woensdag 4 Juni. 8.159.15 Ncrv. concert. 10.3011 zieken- dienst. 11—11.30 lectuur. 11.3012.30 harmonium. 12.302.30 vroolijk programma. 2.30 lezen. 34.30 coneerl.4.305 platen. 6 kinderuur. 67.15 concert. 7.15— 7.45 declamatie. 89.30 liederenzang. 9.3011 Boris Lensky trio. Donderdag 5 Juni. 8.15—9.30 Nerv. Morgenconcert. 9.40 Kro. consecratie-plechtigheden van den aartsbisschop van Utrecht. 12.302.45 Ncrv. middagcon eert. 2.453.45 handwerken. 45 zieken uur. 55.30 landbouw. 5.306.15 platen. 6.15—7.15 orgelconcert. 7.15—7.45 literatuur 811 uitzendavond. Vrijdag 6 Juni. 10.3011 Ncrv. ziekendiensf. 11.30—12 Kro. Godsd. halfuur. 12.152 lunchconcert. 5 Ncrv. platen. 5—6.30 concert. 6.30— 7.30 Kro. platen en lezing. 7.30 Vpro. week uitzending. Zaterdag 7 Juni. 8.15 9 Kro. platen-concert. 11.30—12 Kro. Godsd. halfuur. 12.152 concert. 2—3.15 kinderuur. 4.405 zwemmen. 5—6 platen. 7.15 sport; platen, journaal. 7.15—7.45 lezing Leo Speet. 88.30 lezing arbeidsbeurs. 8.30—11.30 concert, 11.30—12 platen. Per Telefoon. AMSTERDAM. 3 JUNI (V.D.) Hedenmorgen omstreeks zes uur is de autobus van den dienst Fra- neker-Sneek van den ondernemer War in de nabij heid van Bien in de Franeker-Sneeker Zeilvaart gereden. De bus vervoerde een dertiental passagiers, meeren deels kooplieden, die naar de veemarkt te Sneek gin gen. Drie inzittenden zijn vedronken, nl.: S. ZONNE VELD C. TERPSTRA en H. W. van SMEDEN, alle uit Franeker. De slachtoffers zijn van middelbaren leeftijd en gehuwd. De zoon van Z. werd vrij ernstig gewond. De heer F. Terpstra werd bewusteloos aan wal ge bracht, doch kwam spoedig weer tot bewustzijn. Alle passagiers werden licht gewond. Nadat de auto in de diepte was verdwenen, werden alle pogingen aangewend om de inzittenden te red den. De justitie stelt een oderzoek in. De oorzaak is vermoedelijk gelegen in den afsluit boom van de brug, die door een tot nu toe onbe kende jongen werd geopend alvorens de brug was gesloten. De chauffeur, meenende door te kunnen gaan, kon de auto niet tijdig genoeg tot stilstand brengen, en reed de anto voorover de vaart in en verdween in de diepte. Burgerlijke Stand Gemeente SINT PANCRAS. (Ingeschreven over de maand Mei.) Geboren: Jeltje, dochter van Klaas van der Bijl en Lleuwkje Bijlsma. Jannetje dochter van Pie- ter Booy en Marle Emilie Martha Meier: Arijanna dochter van Jacob Wit en Elizabeth Geertruida Sta pel. Grietje, dochter van Hendrik Wiedijk en Sijt- je Bakker. Overleden: Jacobus de Graaff, 40 jaren, ecbtge- not van Wilhelmina Woutering. Gehuwd: Rinke Troost en Anthony Booy. Hen drik Hendrikse en Susanna Kloosterboer. Cornells Vijzelaar en Maria Geertruida Gerritsen. Klaas Snel en Grietje Stammes. Ondertrouwd: Dorus Louwen en Alida Maria Beerse

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 2