Pierre Seccone Radiorubriek Faillissementen in Nederland Opgegeven ochtend 6 Junt. UITGESPROKEN: 4 Juni M. J. Klompe, schoenmaker, handelende te Rotterdam, Transvaalschestraat 60b en wonende te Rotterdam Tolhuisstraat 31a. 5 Juni H. J. Wes- sels, Nice, 183 B, Promenade des Anglais, laatstelijk wonende te Bussum, Prins Maurltslaan 24. 5 Juni Wed. Anna Maria Hubertina Huismans, geboren Fris sen, koopvrouw, Maastricht. Corversplein 9. 5 Juni Mej. N. Huismans, Corversplein 9, Maastricht. 5 Juni D. van Baaien, loodgieter, Colmschate. 5 Juni R. Bouma, handelaar in veevoeder, Terwispel. 5 Juni de nalatenschap van wijlen U.'A. Faber, in leven smid te Sneek. 5 Juni Tetje van Dijk, zonder beroep St. Nicolaasga. 5 Juni Jacob Hen- drikus Ottehnheim vrachtrijder, Maarheeze. 5 Ju ni N. V. Beeldenfabriek A. van Erp en Co: Venlo. OPGEHEVEN WEGENS GEBREK AAN ACTIEF: 28 Mei L. Boeren, wed. K. W. Bouwmeesters, te Papendrecht. 4 Juni J. Mosterd, Rotterdam. 5 Juni C. P. J. van der Gevel, Amsterdam. 5 Juni F. L. Meier, Amsterdam. 5 Juni N. V. Industrieele Handel- en Cultuurmaatschappij te Amsterdam. 5 Juni P: van der Waarden, Brunssum. Opgegeven ochtend 7 Juni. UITGESPROKEN: 5 Juni J. J. de Jager, kruiednier, Voorburg, Zeven bergenstraat 49. 5 Juni J. Pars, Graanhandelaar, Zoetermeer, Vlamingstraat B 18. 5 Juni Th. R. Sheriff, den Haag, Trompstraat 93. 5 Juni H. M. Onderstal, Wageningen, Burgchstraat 3. 5 Juni J. C. Bovens, Nijmegen, Faalscheweg 30. 5 Juni A. Verbeek Arnhem, Vossenstraat 32. 6 Juni Wil- helmina Jansen, Eindhoven, Hagenkampweg 124. 6 Juni Loe van Drunen Pzoon, wegenlegger, Ros malen. 6 Juni L. Moenen, Waalwijk, Stationstraat 67. 6 Juni Johannes Builtjes, Genenp. 6 Juni Leljn Sanderse. letterzetter, Eindhoven (Gestel Kas- teelweg 90. 6 Juni G. van Olst, koopman, Niebert gem. Marum. 6 Juni T. Burema, caféhouder en commissionair, Zeerijp gemeente 't Zandt. 6 Juni G. S. D. Helder, echtgenoote van J. van Zandbergen Groningen, Stationstraat la. In de week van 27 Juni 1930 werden in Nederland uitgesproken 70 faillissementen. OPGEHEVEN WEGENS GEBREK AAN ACTIEF: 6 Juni J. P. Verhagen, Oeffolt. 6 Juni K. Hor sten, Oeffolt. 6 Juni L. Gerritse, Eindhoven 1 6 Juni A. C. Kruijsen, Gestell. De bouw van den Engelschen regionalen zender vor dert snel. j Men is op het oogenblik druk bezig aan den bouw 1 van den Noordelijken regionalen zender. Dit station wordt gebouwd te Moorside. in de nabijheid van Slaithwaite. Het hoofdgebouw nadert sneel zijn vol- tooiing, Zeer waarschijnlijk zal dit reeeds in den herfst van dit jaar gereed zijn. Voor de installatie van de zendapparatuur is lsechts enkele maanden in „RADIO-EXPRES" lezen we verschillende in- nood'g' December zal de zender dus wel kunnen teressante artikelen. In de kortegolfrubriek wordt Proefdraaien. Ookmet de constructie van de mas- 1 ten, die bijna 170 meter hoog worden, is reeds een aanvang gemaakt. UIT DE RADIO-BLADEN. 7 Mei 1930. wederom een en ander gezegd over stuurlampzen ders. „RADIO-WERELD" opent met een artikel over de reorganisatie van den Zwitserschen omroep. Aan 'n publicatie van het Philips-laboratorium ontleent het tijdschrift een artikel van dr. C. Zwikker over luid spreker-installaties. Een bouwbeschrijving wordt ge publiceerd van een wisselstroomontvanger. Een en ander wordt nog gezegd over de AVRO terwijl wij voorts de vaste rubrieken aantreffen. Een rede die mr. Teulings, bestuurslid van de KRO in de Tweede Kamer heeft gehouden, wordt in de „KATHOLIEKE RADIOGIDS" gepubliceerd, evenals een toespraak, die de voorzitter van den KRO voor de microfoon heeft gehouden. Het redactioneele ge deelte van het tijdschrift is voornamelijk samenge steld uit artikelen over de zendtijdverdeeling. De „OMROEPGIDS" publiceert een rede, die door J. M. Krijger in de Tweede Kamer is gehouden. Voorts een artikel „met de radio op zeeêê en vereeni glngsnieuws. De „RADIOBODE" opent met een artikel getiteld „Wat wij no ghopen." Een andere bijdrage handelt over den radio-omroep ijj Italië. De AVRO-program ma's worden besproken. Over de interpellatie betreffende de zendtijdver deeling publiceert „RADIOGIDS" een artikel. De VARA-concerten van de komende week worden be sproken, evenals een nieuw radiospel „De Eekhoorn- kooi:" Behalve verschillende andere Interessante ar tikelen lezen we nog het vervolg van den artikelen reeks over Beethoven. Copyright 1930 Press Agency Industrla. Radio voor zieken. Speciale postzegels in Denemarken. Denemarken staat bekend als het land, dat het groottse percentage radio-luisteraars telt Men streeft er thans naar ook hen, die niet in staat zijn zich- i zelf een radio-ontvanger aan te schaffen, van zulk I een "apparaat te voorzien. Ongetwijfeld is het een goed idee van de Deensche posterijen geweest om 'n speqialen postzegel uit te geven, waarvan de extra- opbrengst bestemd zal zijn om zieken en ouden van I dagen radiotoestellen te kunnen schenken. Politieradio in Canada. e Politieradiozenddienst in Canada breidt zich steeds meer uit. Thans zal Ontario een uitmuntend ingerichten radiodienst krijgen. De hoofdzender be- vindt zich in Torento, terwijl voorts op verschillende andere plaatsen zenders en ontvangers zullen wor- i den geïnstalleerd. De golflengten, waarop gewerkt zal worden, blijven geheim, terwijl men bovendien I van een speciale code gebruik maakt. Hoogstwaar- schijnlijk wordt dit politie-radio-netwerk nog deze maand in gebruik genomen. Slapeloosheid tengevolge van de zomerwarmte, overwint men spoedig door het gebruik van een paar Mijnhardt's Zenuwtabletfen O lazen Buisje 75 et. Bij Apoth. en Drogisten 83N ,jGelooft ge?" vroeg Air. Derbois een weinig teleurgesteld zich in zulke omstandigheden te moeten verwijderen. -Zeker," antwoordde Ludovie Malon. „Deze arme jonge vrouw is dan wel degelijk dood „O, dat verzeker ik u, haast u dus en over handig den politiebeambte mijn kaartje, het zal hem de noodzakelijkheid van mijn tegenwoordig heid in uw huis doen blijken." Mr. Der be is vertrók. Ludovie en Baymond waren nu alleen. Zoodra de deur gesloten was, wendde de jonge geneesheer zich tot Raymond en hem de tafel wijzende waarop inkt en papier was, zeide hij: „Wees zoo goed, mijnheer, plaats te nemen aan de tafel en van de eerste waarnemingen, welke ik doen zal en u zal opgeven, notitie te nemen. Alles wat we hier opmerken is van ge- wieht en niets mag veronachtzaamd worden." Raymond gehoorzaamde. Het tooneel had overigens, zelfs in zijn een voud, iets groótsch. De tegenwoordigheid van den dood geeft aan de gewone handelingen des levens een bijzonderen ernst, en Raymond kon zich niet verweeren tegen een zeker gevoel van aandoenlijke bijgeloovigheid bij de gedachte dat op een paar schreden afstands van hem een der bekoorlijkste vrouwen, welke hij ooit. bewonderd had, levenloos uitgestrekt lag. Evenwel zette hij zich aa.n de tafel, nam de pen op en aanschouwde l udovie Malon. Deze lag neergeknield bij den doode en had een harer handen opgeheven. „Zij is immers dood, niet waar?" vroeg Rav mond voorover gebogen, angstig. De jonge arts bewoog het. hoofd en antwoordde „Achgeheel en al Én lager op het lijk gebogen, "kernam hij met rustige heldere stem, die slechts aan de profes soren in de ontleedkunde eigen is: „Er zijn ver scheidene zekerekenteekenen van den dood: eer stens de strakheid, en ge kunt met eigen oogen u overtuigen, dat hier de strakheid volkomen is, vervolgens de kilheid: armen, hals, voorhoofd zijn ijskoud; zie voorts, de kinnebak, zij is als met geweld neergezakt, en 't is mij onmogelijk die weer op haar natuurlijke plaats te brengen. AVij hebben wel degelijk een lijk voor ons, en de dood is stellig. Maar wat nog overblijft te on derzoeken is de soort van dood waaraan deze ongelukkige vrouw gestorven is, en de misdadige middelen die gebruikt zijn om dat doel te be reiken." j)Gelooft ge dan aan een misdaad?" vroeg Raymond. ,,'tls niet te betwijfelen," antwoordde Ludovie. Radioverbinding tusschen Engeland en Engelsch- Indië. Er bstaan in Engelsch-Indië plannen om daar een kortegolfzendstation te bouwen dat speciaal bestemd zal zijn voor communicatie met Engeland. Dezelfde- installaties, die in Engeland worden gebruikt voor de verbinding met Australië, zullen eventueel ook dienst doen voor kruisgesprekken met Engelsch- Indië. „Kunt ge er de bewijzen van verkrijgen?" „Dat zullen we onderzoeken." „'Welke soort van dood is het eigenlijk?" Ludovie had zijn onderzdek hervat. He jonge geneesheer was verre van dezelfde verwarring en aandoeningen van zijn vriend te ondergaan. Tic woon aan dergelijke verrichtingen, was 't hem alsof hij in de snijkamer bij een lijk aan aandachtige leerlingen ontleedkundige lessen gaf. Hij hief het hoofd van het lijk op, onderzocht de hand die in het dikke haar van het slachtoffer bedolvên was, scheurde het batist van de schou ders, om die en de borst beter te kunnen onder zoeken, en hief het hoofd niet eerder weer op dan toen hij met zijn onderzoek geheel ton einde was. „Welnu?" zei Raymond die met de pijnlijkste belangstelling al de bijzonderheden van dit too neel gadesloeg „O!'" antwoordde Ludovie, „het is stellig dat de arme Heloïse vergiftigd is." „Gelooft ge?" „Ik ben er zeker van, en zoo mij cenigcn twij fel kon overblijven weet ik nu een onfeilbaar middel om mij er van te verzekeren." „Welk De dokter antwoordde niet. Met een bewoging sneller dan de gedachte scheurde hij het laatste lijnwaad dat Mousseline'» borst, nog bedekte, en zijn beschuldigende vinger legde zich ccnige stre pen boven het hart. „Zie." riep hij vol koortsigheid in zijn stem, „zie! De schurken vreesden dat zij in leven zou blijven, er, zij hebben gebruik gemaakt van het geweldigste vergift, dat tot nog toe bekend is Raymond was opgestaan en met zijn .blik I.u- dovie's vinger volgend, zag hij een zwart, schier onzichtbaar stipje ter plaatse waar de vinger wees „AVat i3 dat?" vroeg hij ontsteld. De dokter glimlachte flauw en antwoordde: „Ge hebt waarschijnlijk wel hooren spreken van een zeker vergift, waarmede de Amerikaan- schjo Vilden hunne pijlen vergiftigen. Het is zwart, harsachtig van aanzien en oplosbaar in water. Volgens eenige reizigers zou deze zelf standigheid een, uit het lichaam van groote pad den gezweet vocht zijn dat, door de wilden aan het vuur blootgesteld, tegelijk mot plantensap gedroogd wordt. Volgens Claude Bernard heeft dat vergift de eigenaardigheid do bewegendte ze nuwen te verlammen maar de voelzenuwen te sparen: 'tis de curare." „En wat denkt ge?" vroeg Raymond. „Er is geen twijfel mogelijk." „Maar hoe verklaart ge. Ludovie lag op de knieën, het hoofd in de handen, en peinsde. Plotseling hief- hij het hoofd op, en een weer licht schoot uit zijn oogen. „Ja, zoo is 'tzeide hij, gisteravond is tus schen negen en tien ure. nae misdaad begaan Radio in de Fransche scholen. Bij een rondvraag is gebleken, dat meer dan twee- duizend Fransche scholen voorzien zijn van een ra- dio-ontvangtoestel. Men heeft thans een bond ge vormd, die tot doel heeft het gebruik van radio-toe stellen In de scholen te bevorderen. Deze commissie zal tevens met de omroepstations onderhandelen over speciale uitzendingen. Hierbij neemt men vooral een voorbeeld aan het buitenland. Copyright 1930 Press Agency Industrla. Radio-Omroep Eerste langettijker Radio-Centrale D. Schuitenraker Ir., Noords&harwoude PROGRAMMA HILVER UM. Woensdag 11 Juni, MO10.15 Morgenwijding. 122 Middq.geon- ceTt. 23 uurtje voor kinderen. 34 naai- eursus. 44.20 studiemuziek piano. 5— 5.30 platen. 5.307 vooravondeoneert -- 7' —7.30 lezing pinkstergebruiken. 7.308.30 I platen. 8.308.45 Louis Davids. 8.459.45 moeten zijn - do arme vrouw had gegeten ziehier nog de overblijfselen van haar maal in een der gerechten heeft men waarschijnlijk een slaappoeder gemengd. Zij is ingesluimerd daar aan de tafel, waar ge zijt en waar' zij plaats genomen heeft, vermoedelijk om eenige regels te schrijven, want de middenvinger der rechterhand is met. inkt bevlekt; toen heeft,, zooals we zeggen, de slaap haar bevangen en is de moordenaar hier binnengeslopen." „"Wie?" „AVe zullen het. weten. Deze moordenaar is overigens geen gewone schurk geweest; hij moet zijn plan rijpelijk beraamd hebben en is met de noodlottige vooraf in curare gedoopte naald, in deze kamer gekomen. Ee nprik hoven de linkerborst, en in minder dan tien seconden was het gedaan mét de ongelukkige Heloise. Ziedaar, mijnheer, wat is voorgevallen, en ge moogt gelooven, dat ik mij 'niet bedrieg!" Raymond zweeg een oogenblikeen andere I gedachte was i.n hem verrezen en hield zijn geest bezig. /Vergeving dokter," hernam hij, ,,maar hebt ge niet gezegd dat Mousseline vóór te sterven eenige regels moet geschreven hebben." I „Zekerlijk," antwoordde Ludovie „en wat zulks bewijst „Ik zoek niet het bewijs, maar wel wat zij geschreven heeft. Gelooft go niet, zooals ik, dat het in deze omstandigheden van veel belang zou zijn dat papier te vinden?" „Ge hebt gelijk." „Waar kan het gebleven zijn?" ,7De móordenaar heeft het misschien vernie tigd of meegenomen." „Zeker, maar het slachtoffer kan het ook be houden hebben." „I aat ons zoeken." „Ja." En de twee jonge mannen begonnen de onge lukkige te visileeren. Terwijl zij zich hiermede bezig hielden, staak ten zij plotseling met dezelfde onrustige en ge stoorde, beweging hun werk. Dreunende voetstappen beklommen de trap van het huis. „'tls de commissaris van politie!" zei Ludovie, „Waarschijnlijk," antwoordde Raymond. Schier in hetzelfde oogenblik opende zich de deur, en een man verscheen op den dremppl. Het was de hertog van Palmares. Raymond was ijlings opgestaan, terwijl Ludo vie ziju onderzoek voortzette. De. hertog had den tijd gehad in de kamer te komen en verloor niets van de bezigheid, waar aan de jonge dokter zich overgaf. Hij had even wel Raymond gegroet zonder hem Me hand te reiken, en 'toen Raymond zijn groet beantwoord had, zeide hij: ,3et doet mij waarlijk leed u te komen sto ren, maar ik was uitgegaan om u een'bezoek' te brengen en aan het hotel verzekerde men mij concert Treep. 9.4510 Louis Davids. 1011 Treep-eoncert. 1112 platen. Donderdag 12 Juni, 1010.15 morgenwijding. 123 lunchcon cert, platen 33.30 declamatie, 34 Djp- ten. 4ziekenuur. 5.306.45 vooravond concert. 6.457.15 lezing over uilen 7.15 —8.30 concert Nico Treep. 8.30 radiotooneel „candidatuur van Bommel", blijspel in 3 bedrij ven. 1112 platen. Vrijdag 13 Juni. 1010.15 Morgenwijding. 122 Middagcon cert 22.45 schooluitzending. 2.453 platen. 34 maak het zelf. 4.305.30 platen. 5.307 vooravondeoneert, 77.30 waterpolo 7.309 stafmuziek v. d. Glas. 99.30 voordracht 9.3011 'concert treep. 1112 I.a Gaité. Zaterdag 14 Juni. 10 -10.15 Alorgenwijding. 122 Middagcon cert. 22.30 modepraatje. 2.304.30 Tu- schinsky. - 4.305 sport. 56 platen (popu lair). - 68 concer t Treep, met accordeon- ensemble. - - 811.30 Vara-concertoude wal sen, platen. PROGRAMMA HUIZEN. Woensdag 11 Juni 8.159.30 Ncrv. Morgenconeert. 10.3011 ziekendienst. 11 11.30 platen. 11.30— 12.30 harmonium. 12.302 middagconcert. 2—4 solistenconcert. 2.453.15' lectuur. 4—5 inariuekapel. 56 kinderuur. 66.30 radiotechniek. 6.457.15 pianoconcert. 7.157.45 lezing. 8Ij uitzendavond. Donderdag 12 Juni. 8.159.30 Ncrv. Morgenconcert. 1010.30 zang 10.3011 ziekendienst. 1111.30 lezing 11.3012.30 landbouw 12.302.45 concert, platen. 2.45—3.45 handwerken. 45 ziekenuur. - 5—6 platen 67 orgel concert. 7.157.45 lezing. 811 evange lisatie-samenkomst Vrijdag 13 Juni. 10.3011 Ncrv. ziekendienst. 11.3012 Kro. Godsdienstig halfuur. 12.152 concert. 45 Ncrv. daten. 56.30 solisteneoncert. 6.307.30 lezing en platen. 7.30 Vpro. week- nitzending. Zaterdag 14 Juni. 8.15—9 Kro. platcnconcert. 11.30—12 gods dienstig halfuur. 12.152 concert, 2—3 kinderuur. - 4.405 zwemles. 57 platen 77.45 lezingen. 811 1 concertavond. 11-12 platen. dat ik u hier zou vinden." „Zoudt ge mij iets gewichtigs hebben mede te deelen?" vroeg Raymond. „Ja, inderdaad," antwoordde Palmares, „maar ik verklaar u oprecht, dat, toen men mij het treurig einde van de arme Mousseline mededeel de, nieuwsgierigheid mij overweldigde en ik do begeerte niet kon weerstaan in persoon te komen1 zien." s Raymond stak de hand naar het lijk der jonge vrouw uit. „Daar ligt zij," antwoordde hij; „en zoo ge naderen wilt." De hertog naderde eenige schreden. „Zij is dus dood," zeide hij na een oogenblik. „en zoo plotseling, 'tls zonderling, ge moet het erkennen." „O hernam Raymond, „er is geen menschelijk geheim dat niet eindelijk ontsluierd wordt, en zooeven bewees mijnheer Ludovie Malon met de duidelijkste helderheid. „Mijnheer ludovie Malon is van veel gezag in de wetenschap," viel Palmares hem in de rede, „en zijn meening moet van veel gewicht zijn. Ik zou gaarne weten wat hij van 'den dood dezer arme vrouw denkt." ,,Bieze jonge vrouw is aan vergift gestorven!" antwoordde de dokter. Da hertog maakte een beweging. „Vergiftigt zij! Mousseline?" riep hij uit, „deze verklaring moet van u komen om er aandacht aan te schenken. Aiaar 'de arme meid had geen en kelen vijand." Integendeel, zij had vreeselijke vijanden, mijn waarde heer," antwoordde Raymond. „Zelfs sinds eenigen tijd was zij ongerust geworden, zij had het voorgevoel van een ongeluk, dat haar zou treffen, en zoo ge u herinnert wat ik u eenige- dagen geleden van haar zeide, zult ge gereedelijk begrijpen vanwaar de slag komt, die haar ge- getroffen heeft." „Gij gelooft, dus dat men door haar te ver giftigen geen ander oogmerk gehad heeft, dan haar te verhinderen te spreken." „Hiervan ben ik zeker." „Maar," voegde Ludovie Malon er bij. Ray mond een brief reikend, dien hij op het ongeluk kig slachtofefr gevonden had, „de moordenaars konden zich wel in hun berekening bedrogen vinden, want hebben zij haar verhinderd te spre ken, zij hebben haar ten minste den tijd gelatert te schrijven." De hertog voelde een zenuwachtige siddering. „Heeft zij geschreven vroeg hij mèt een gedwongen glimlach. ,|Ja, mijnheer de hertog." „En wat zegt de arme meid?" „Mijnheer Raymond zal 't spoedig vleten, want voorshands... Palmares betoonde zich verwonderd. „AVat!" riep li ijuit, „wilt ge u veroorloven de justitie zulk een gewichtig dokument te ont houden. Mij dunkt evenwel, dat ik in uwe plaats 'tals een heiligen plicht zou beschouwen, dat stuk in handen van de politie te stellen."

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 4