Pierre Saccone Uit den Omtrek AfiENDA Nieuwstijdingen MOOIE RESULTATEN. De Eokvereeniging „de Vooruitgang" te N. Niedor pvierde dezer dagen haar 25-jarig bestaan. Als een bewijs van den invloed en de kracht wel ke op het gebied van weeverbetering door een fok- vereeniging wordt bereikt moge het onderstaande gelden. De opbrengst per koe per jaar was in 1905: 142 koeien, 4171 Kg. melk, 131 Kg. vet,, 3.14 pOt. vet; 1915 153 koeien, 4262 Kg. mel,k, 151 Kg. vet, 3.25 pCt. vet; 1925: 155 koeien. 4800 Kg. melk, 160 Kg. vet, 3.33 pCt. vet; 1929' 140 koeien, 4690 Kg. melk, 163 Kg. vet, 3.47'„ pCt vet. Na 25 jaar zijn de opbrengstverschillen dus per koe 163—131=32 Kg. vet a i2.H0 is f80 per jaar. In 1929 werden dus van de 140J'koeien J -40 maal f80 is fl 1.200 per jaar meer geproduceerd dan in 1905. Vajn een der leden zijn deze cijfers nogt spre kender, Die begon in 1910: 13 koeien 3936 Kg. melk, 120 Kg. vet, 3.01 pCt. vet; 1920: 15 koeien, 4337 Kg. melk, 161 Kg. vet, 3.71 pCt. vet; 1929: 23 koeien, 1526 Kg. melk, 175 Kg. vet, 3.86 pOt. vet. Een verschil dus per koe van 175—120=55 Kg. vet; 55 maal f2.50 f 137.50. Die jaaropbrengst van deze stal van 23 koeien vergeleken bij 1910 'is dus 23 maal f 137.50 is f3162 meer, aangenomen natuurlijk dat in 1910 ook 23 koeien op stal stonden. PAARIDENKEURING TE CiHAGFN. De harddraverijvereeniging „Voorwaart s" te Sehagen hield haar jaarlijksehe Paardenkeuring met den volgenden uitslag Eenjarige paarden, warmbloed; le prijs P. de Graaf, behagen; 2e prijs ,T. Broersen, St. Maar tensbrug; 3e prijs D. Sleutel, Sehagen. Eenjarige paarden, koudbloed: lie prijs .T. Roos, Sehagen; 2e prijs C. Spaans, Wicringerwaard3c prijs J. Stammes, Wïeringerwaard. Tweejarige paarden, warmbloed: le prijs ,1b. Schilder, Sehagen; 2e prijs P. Timmerman, Seha gen; 3e prijs L. Visser, Si. Maarten. Driejarige paarden, warmbloed: le prijs P. de Graaf, 'Sehagen; 2e prijs W. Klok, Schagerbrug; 3e prijs J. Zwaag, c'chagen. Paarden van 4 jaar en ouder, warmbloed: le prijs L. Visser, St. Maarten: 2e prijs K. Reijne, Barsingerhorn3e prijs G. Visser, St. Maartens brug; 4e prijs W. Nieman, Oudesluis. ALKMAAR. Gisteravond vond de heropening plaats van het café „Mignon Bar", Lombardsteeg hoek Veer straat. Op dezen avond mocht de nieuwe eigenaar, de heer C. Smit-, zich in een druk bezoek ver-, heugen. Vele vrienden en kennissen kwamen een kijkje nemen, terwijl eenige prachtige bloemstuk ken van "bevriende zijde gezonden, op de diverse, tafeltjes prijkten. Een en ander gaf aan het inte rieur, dat er keurig en gezellig uitziet, oen! feestelijk aanzien. Door het. schenken van prima consumpties zal de heer Smit trachten een ruimen bezoekers kring waardig te zijn. Plaatselijk lieuws ;J ZUILSCHAKWCUDiE. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer T. de Jong, tegenwoordig werkzaam als boekhouder aan de Coöperatie te Winkel is als bedrijfsleider benoemd aan de Coöperatie te Assen. Chr. J. V. „Dra Ileere zal 't Voorzien". Broek op Langendijk. Agenda voor Zondag 15 Juni des avonds 6 uur in de Nieuwe "Zaal. Bijbels onderwerp KI. Huibers over Hand. 2: 4247 en Hand. 3. „Aan de schoone poort". Vrij onderwerp KI. Wagenaar Jbz. Voordracht Jac. Bak. Buitenland SIS HENRY SEGRAVE OMGEKOMEN BIJ EEN ON ZINNIGE POGING OM HET WERELDRECORD TE VERBETEREN MET DE „MISS ENGLAND II. Een ontzettende ramp heeft heden een einde ge- 85) De hertog was geweldig vergramd; bij wijlen zweefde een bloedige' sluier voorbjj zijn oogen, en toorn bulderde in zijn hijgende borst. Nooit had hij zich zulk een avontuur kunnen voorstellen. Hij was in 't openbaar, voor de cogen der geheele aristokratische wereld van Trouville beleedigd geworden, en een gloeiende wraakzucht verteerde hem. Al de zoo levendige sympathie,, welke hij voor Raymond gevoeld had was verdwenen. Niets bleef in zijn hart over dan een bloedige razernij, en hij gevoelde dat in hem voortaan geen aarze ling of zwakheid meer bestaan zou. „Ik zal hem doodenl" prevelde hij, „hij wilde het, en morgen..." En na een kort oogenblik voegde hij er bij „Morgen, tenzij ik niet inmiddels van onge duld en woede sterf, zal de ellendeling... Maar wat drijft hem, wïen gehoorzaamt hij, welk ge voel doet hem zoo'den dood tarten?" Hij was zoover met zijn rede, toen Benoit binnentrad, die toesnelde, vernomen hebbende wat gebeurd was. Na de eerste vragen nam hij den hertog ter zijde. „Wat wilt ge toch van mij vroeg deze, ver wonderd over Benoit's geheimzinnige manieren. 'Benoit glimlachte. maakt aan de poging van Sir Henry Segrave om met zijn motorboot op Lake Windermere het wereldre cord over de mijl met vliegende start te verbeteren. De boot, die bij de vorige proeftochten op vorige dagen reeds verscheidene malen averij had gehad door gebroken schroeven, is gisteren bij de officiee- le poging omgeslagen en gezonken. Sir Henry Se grave en de mecanicien werden ernstig gekwetst en Sir Henry is aan de bekomen verwondingen overle den. Het lid van de bemanning Halliwell verdronk. BRAND IN EEN SCHOOL. Gedurende een bioscoopvoorstelling te Kiejew op de derde verdieping van een schoolgebouw welke door 500 kinderen werd bijgewoond, vloog een film in brand. Onder de aanwezigen brak een hevige paniek uit, die nog verergerde tengevolge van het instorten van een trap. Bij de catastrophe kwamen 28 kinderen om het leven, vele anderen liepen zware brandwonden en kneuzingen op. DE ZUIGELINGENSTERFTE IN LIJBECK. Wederom zijn twee zuigelingen gestorven, zoodat het aantal slachtoffers thans 38 is. ERNSTIG ONGELUK. Donderdagavond is bij Veckerhagen een ernstig ongeluk gebeurd, meldt een Wolffbericht uit Kassei. Een troep soldaten hield op den weg naar Vecker hagen oefeningen. Bij het wegrijden van een groot aantal vrachtauto's weigerde de rem van den eer sten wagen die met groote snelheid tegen een muur reed en omkantelde. Vijf der volgende vrachtwagens reden op den omgeselagen wagen en sloegen over den muur naar beneden in een diepte van ongeveer 5 meter. Vijf soldaten werden zwaar gewond en zes licht. DOOR EEN KRAAN GEGREPEN. In het station Kloesterlie aan de Elbe, werden b'J het passeeren van den trein Karlsbad-Praag, eenige passagiers, die uit de coupé leunden, door een kraan gegrepen. Een reiziger werd gedood, zes reizigers werden ge wond. DE ONRUST IN ENGELSCH INDIE. Dertien personen bij een schietpartij gedood. Toen een vijandige menigte 11 dezer in het dorp Khaira de arrestatie van plegers van civiele onge hoorzaamheid wliden beletten, voerde de politie een charge uit. De menigte deed een tegenaanval met knuppels. Ten slotte ging de politie, na sommaties, over tot het gebruik van haar vuurwapenen. Men zou dertien dooden en verscheidene gewonden hebben geteld. EEN REEKS BOMAANSLAGEN TE BELGRADO. Donderdagavond 9 uur ontplofte in een wacht kamer derde klasse van het station Niesj een in een kachel verborgen bom. Een burger werd gedood, twee soldaten werden zwaar en een schoolmeisje lichter gewond. Twee uur later exploreeerde vlak bij de rails der spoorlijn Niesj-Pirot op 900 meter afstand van het station een tweede helsche machine, juist op het oogenblik, toen een sneltrein uit Pirot voorbijreed. In de onmiddellijke nabijheid ontdekte men een derde bom, die 1.5 kilogram woog, welke nog voor de aankomst van den ontboden deskundige die ze onschadelijk zou maken, ontplofte. Ten slotte barstte om 3 uur in den nacht van Don derdag op Vrijdag een vierde bom, die bij een spoor wegovergang nabij Leskowatsj was verborgen. De drie laatstgenoemde helsche machines ver oorzaakten bij haar ontploffing geen schade. DE WERKLOOSHEID IN ITALIË. Het N. T. A. meldt uit Rome, dat het aantal werk- loozen, hetwelk sedert de vorige maand met 7u is toegenomen en thans over geheel Italië 365.000 be draagt. In zorgwekkenden toestand is hij naar het aca demisch ziekenhuis te Leiden 'overgebracht. VERDRONKEN. - Te Hoogezand is gisteravond de 21-jarige mon teur E. Kremer in het zwembad Foxholstermeer ver dronken. Reddingspogingen faalden. Uit de Hoofdstad INGEZONDEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). HET GEORGANISEERD OVERLEG. VERKEERSONGEVALLEN. Een bejaard vrouw die enkele dagen geleden te Warmond door een auto werd overreden toen zij de straat wilde oversteken, is aan de gevolgen overle den. Op den Rijksstraatweg te Alphen is gisteravond de engenjarige B. Melchers, wonende in een woon schuit door een uit de richting Zwammerdam ko mende auto overreden. Het ongeluk werd veroor zaakt, doordat de jongen plotseling van achter een boom den weg overstak. EEN GEHEIMZINNIGE, ZEILBOOT. Oproep der politie. Op 3 Juni 1930 des namiddags te circa 4.10 uur is in het Noord zeekanaal ter hoogte van.de Petroleumhaven te Amsterdam een' zeilbootje, ka nomodel, omslagen, voorzien van mast, zeil en fok, alles wit en ongemerkt. Verder bevonden, zich in de boot: haakje, pagaai, een bruinge- streepte colbertjas en drie overjassen, nl. een. donkere, een bruinachtige en een lichtgele regen jas. if. Er bevonden zich drie onbekende personen in de boot en deze zijn met de Zaandammerboot, die om 4.30 uur namiddag aan den steiger bij de Petroleumhaven aanlegt, naar Amsterdam ver trokken. Volgens hun mededeelingen zouden zij den volgenden dag "de boot, welke thans lg ie mand in bewaring is, komen terughalen, hetgeen tot heden niet geschied is. De commissaris van politie in de 8e sectie ver zoekt deengenen, die inlichtingeln omtrent perso nen of boot kunnen verstrekken, zich te wenden tot het politiebureau iSpaarndammerstraat 100. EEN LUXE AUTO VEIRJUWENEN. De eigenaar deed aangifte bij de politie, dat zijn. luxe auto, staande yoor een perceel aan de xJ. 'J. Viottastraat, is ontvreemd. Elk spoor van den wagen ontbreekt sindsdien. ONGELUKKEN. Naar het Binnen-Gasthuis is vervoerd een zes jarig meisje, dat op den Buiksloterweg door een vrachtauto was aangereden, doordat zij onver wachts den rijweg overstak. In de Eerd. Bolstraat schrok een 87-jarig man voor een auto, waardoor hij kwam te val len. Hij brak hierbij een been en is naar het Tes- selschade-Ziekenhuis overgebracht. In het "WTlhelmina-Gasthuis is opgenomen een 25-jarig varensgezel, die, in staat van dron kenschap verkeerende, den rijweg van de Eerd. Bolstraat overstak, tegen de achterzijde van een rijdende auto aanliep en daardoor bewusteloos geraakte. Tn het O. L. V. Gasthuis is opgenomen een 20-jarig werkman, die op den Amsteldijk, op een rijwiel gezeten, werd aangereden door een auto, waardoor hij aan 'het rechteroog werd.ver wond. In het Wilhelmina-Öasthuis is nog opgeno men een wielrijdcV, die op den Amsteldijk door een auto aangereden werd en in het water van den Amstel was terecht gekomen. Hij werd uit het water met teekenen van leven gered door een 32-jarigen bewoner van de Diezestraat, die zich daarto egekleed te water begeven had. In het Ned. Jsr. Ziekenhuis is opgenomen een 54-jarige. man, die, doordat hij aan den wa terkant een toeval kreeg, in het water van de Ringvaart was geraakt. Binnenland DR. C. K. J. VAN AALST benoemd tot lid van de Eerste Kamer. Het Centraal Stembureau heeft gisteren in zijn zitting, in de vacature, ontstaan door het overlijden van mr. H. Verkouteren, tot lid van de Eerste Kamer benoemd verklaard dr. C. J. K. van Aalst te Hoeve laken. Faillissementen in Nederland „O, bijua niets," antwoordde hij, „ik verfoei dien Raymond, dat heb ik u reeds gezegd, en of ge hem morgen doodt of kwetst, ik verzeker u dat hij heden nacht niet veel genoegen zal hebben." „Waarom vroeg de hertog. ,,'t Is lang geleden dat wij de. jongejuffrouw Guillemot niet hebben gesproken." „Irene „Men had mij den toegang geweigerd. Ray mond had Salomo achterdochtig gemaakt, en de deur was voor mij gesloten; maar toen ben ik door het venster binnengekomen. D'at wil zeggen, dat vader Guillemot sedert gisteren te Trouville terug is, dat hij mij in mijn functie als zij:n huisarts hersteld heeft en ik gezorgd heb den verloren tijd te herwinnen." „Wat hebt ge gedaan?" „Dal zult ge zien. Maar als zij er van opkomt, kan men zeggen dat zij geluk heeft." Er ontstond eenig zwijgen. Tiaar ik nu in allen geval," hernam de dok ter, „eenige laatste verwikkelingen voorzie, wel ke 'ik niet wil bijwonen, hen ik voornemens even naar Parijs te gaan." „Vertrekt ge?" „Met den trein van negen uren." „Maar ge komt immers terug?" „Wanneer Raymond en Irene niet meer leven." Bij die woorden boog de dokter en ging naar de deur. Maar toen hij over den drempel wilde gaan, trad hij ter zijde om een in rouw gekleede Opgegeven'ochtend 13 Juni. UITGESPROKEN: 11 Juni H. Siepel Ter Apel. OPGEHEVEN WEGENS GEBREK AAN ACTIEF: 12 Juni P. van Klaveren Nieuwer Amstel. 12 Juni A. de Jong Amsterdam. VERNIETIGD NA GEDAAN VERZET: 12 Juni H. A. Engels, gescheiden echtgenoote van den Bijllaardt, Amsterdam. VERNIETIGD OP GROND VAN HOOGER 7 Juni D. van Dellen Gerkesklooster. dawie door te laten, wier gezicht met een zwarte voile bedekt was. Verwonderd keerde de hertog zich om. Met een wenk zond hij Ricordi en Medina weg. Toen alleen zijnde, naderde hij de dame. VIaar deze had haar' voile reeds opgelicht, en Palmares bevond zich voor Germaine. „[Germaine!" riep hij, „wat komt ge op dit oogenblik 'doen De dame glimlachte spottend. „Ge,vraagt mij waarom ik hier kom, iMikaël," antwoordde zij, „hebt ge de samenkomst verge ten, welke ik u vroeger bepaald heb?" „Mij een samenkomst 'bepaald zei de hertog. „Zekerlijk, ik heb u gezegd dat ge mij zoudt weerzien den dag wanneer ik zeker van mijne wraak zou zijn, en zoo ik 'heden bij u kom,( is zulks omdat ik het- vurig verlangde doel bereikt heb ,?n gij thans stellig verloren zïjt." En daar de hertog een ongeloovig gebaar maakte, hernam zij „Ge twijfelt er aan, Mikaël, welnu zet u naast mij, wees zoo goed mij nog eenige minuten te hooren, en ge zult het u niet berouwen." XIX. Openbaringen, De hertog had werktuigelijk gehoorzaamd en nam plaats aan de zijde der dame. In weerwil der gedachten, welke de ontmoeting van dèn Geachte Redactie, Naar aanleiding van het artikel „Nog eens uit de Raadszaal" in uw blad van 12 dezer verzoek ik u mij nog eens de gelegenheid te willen bieden, hierop te antwoorden. De heer A. T. komt er tegen op dat ik van mislei ding spreek. Zoo had ik het echter gezien en nu weer is de heer T. onvolledig, wat eveneens een onvolledige voorstelling geeft. Het G. O. van Amsterdam wordt er weer met de haren bijgesleept en wel aan de hand van het boekje samengesteld door onzen bondsvoorzitter F. van Meurs. De heer A. T. citeert daaruit een gedeelte van bladz. 21. Daar is inderdaad sprake van de regeling van loonen, overuren, straffen, arbeidstijd, scheidsgerecht enz. Ja, een comm. voor G. O. is er nu eenmaal om regelingen te maken, maarmijnheer T„ al leen de raad of hier de gascommissie kan die rege lingen wettigen. En had u daarvoor één bladz. om geslagen van het aangehaalde boekje, dan kon u daar het volgende lezen, ook over het G. O. in Am sterdam. Op bladz. 22 en 23 staat nl.: „Art. 24 van het werkl. reglement luidt: Een door een commissie vastgestelde regeling kan, indien de uitvoering hiervan een uitgave uit de ge meentekas noodig maakt, het in werking treden ten zij de hiervoor benoodigde gelden beschikbaar zijn op de jaarlijksehe begrootingen, door den gemeente raad vastgesteld, of zij alsnog door den gemeente raad beschikbaar worden gesteld. De gemeenteraad kan de regeling, die door de Centrale Commissie zijn vastgesteld, te allen tijde schorsen of vernietigen, voor zooveel zij naar zijn oordeel strijden met de wet, een gemeenteverorde ning of het gemeentebelang, enz. Mij dunkt dat dit aan duidelijkheid niets te wen- schen overlaat. De Centrale Comm. voor G. O. kan net zooveel verordeningen in het leven roepen als zij wil, wanneer de raad er neen voor zegt, dan ge beurt het eenvoudig niet. Schrijvende over de f 3.000.000 in Amsterdam zegt de heer T. woordelijk „in dezen tijd van economi sche inzinking, zwaren belastingdruk bewilligt de raad van de hoofdstad dergelijke sommen tot posi tieverbetering van zijn personeel. Wederom is de heer T. onjuist. De raad van Amsterdam heeft nog geen uitspraak gedaan. Er is alleen nog maar het advies van de Centrale commissie. Maar nog eens, wat hebben wij met Amsterdam te maken? Wanneer straks de meerderheid der raden hier tot invoering van G. O. besluit, dan zal de be voegdheid van de commissie voor G.O. reglementair worden vastgelegd. D. w. z. invoering van G. O. be- teekent niet „met het reglement van Amsterdam", maar met inachtneming van de wettelijke bepalin gen, kan haar bevoegdheid worden geregeld in over leg met de organisatie., en zooals het voor hier het meest geschikt en gewenscht wordt geacht. Waar art. 136 van de gemeentewet heel duidelijk be paald: „de raad regelt de bezoldigingen van alle plaatselijke ambtenaren en bediendenis de kans, dat het bedrijf geslachtofferd zal worden door het G. O. geheel uitgesloten. En nu nog eens de rechtspositie van het perso- neeel. Ik heb mij toch heusch eerst nog eens moe ten bezinnen, of die argumenten nu heusch waren aangevoerd voor de rechtspositie, waarbij ook de tuinbouwers niet worden vergeten. De bedrijfsresul taten van de laatste vijf jaren dienen daarom tot maatstaf. Vindt de heer T. dan dat de doorsneebou wer in dat tijdvak ruim voldoende heeft verdient, of is hij het met mij eens, dat hun harde werken met lange arbeidsdagen op geen stukken na wordt beloond? En omdat het de bouwers slecht gaat, moet daarom het personeel van de Lichtbedrijven óók slecht betaald worden? De rechtspositie zou perfect in orde zijn? Heeft u soms een bouwer gevraagd om het werkliedenreg lement van zijn werkman te mogen zien? Dan was u verkeerd. Een Langedijker fabrikant? Eveneens verkeerd. Wilt u objectief onderzoek? Werkelijk? Vraag dan een reglement van de omliggende licht bedrijven Alkmaar, Sehagen of Warmenhuizen, maar ga niet naar Winkel, want daar is heelemaal geen reglement. U is echter weer abuis mijnheer T. Die artikelen 5, 6 en 12 beteekenen niets anders dan datgene te omschrijven wat wettig is voorgeschreven. Salarissen volgenden dag in hem verwekte, hadden de hou ding en de woorden van 'Germaine hem eeh le vende nieuwsgierigheid veroorzaakt, en hij aan schouwde haar met bizondere aandacht. Germaine was niet meer dezelfde vrouw, wel ke "hij gekend had. Een zekere levendigheid openbaarde zich op haar gelaat, haar oogen schitterden, uitdagend had zij het hoofd opgericht, en alles aan haar verried een innige vreugde en den grootsten hoog moed over haar triomf. Er was zooveel niet noodig om den hertog op merkzaam te maken, voornamelijk in de gemoeds stemming waarin hij was. 'En evenwel verzette hij zich krachtig tegen deze indrukken, waaraan zijn wil zich slechts spijtig onderwierp; hij riep zijn gewone verachting en spotternij te hulp, en loen de dame begon te spreken plooide een spot lach zijue lippen. ,;Hoe ik tot dat uiterste ben gekomen," „kunt gij, Mikaël en ik alleen weten, misschien herin nert ge u nog, misschien, zijt ge niet geheel de dagen vergeten onzer vervlogen, gelukkige liefde. >,Tk was nauwelijks achttien jaar oud, toen ik u voor de eerste maal zag, ik schonk u geheel mijn hart. O toen was ik schoon, en meermalen hebt ge mij bekend, u nooit zoo geheel zonder nagedachten aan de liefde overgegeven te heb ben." „Dat loochen ik niet," viel de hertog haar in de rede.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 4