Nuttige wenken en Raadgevingen Plaatselijk Nieuws NOORDSCIHABWOIJBE. SCHOOLFEEST 0. L. S. Voor het houden van het jaarlijksch school feest voor de kinderen van de O. Lr S., verga derde j.l. Woensdag de commissie met enkele ouders van schoolgaande kinderen, daartoe op geroepen, onder voorzitterschap van het Hoofd der School, den heer L. Mallekote. Slechts een; elftal personen woonde de vergadering bij, waar over de voorzzijn teleurstelling uitsprak. 8pr. begreep echter, dat het de drukke werkzaam heden en wellicht ook de warmte waren, die ve len hadden thuis gehouden. Stellig dacht hij niet aan mindere belangstelling van de zijde der burgerij voor het schoolfeest, overtuigd als hij zich houdt van de volle medewerking, als deze gevraagd wordt, ook wanneer het de geldelijke bijdragen betreft. De notulen werden goedgekeurd, waarna nieu we commissieleden werden gekozen, n.l. de hee- ren W. Tuijn en J. Bleek. Bij tweede stemming werd de heer "K. Wagenaar Wz. als derde lid aan cfe commissie toegevoegd. Allen namen hunne benoeming aan. De volgende vergadering werd bepaald op Vrijdag 27 Jnni. Bij de rondvraag wordt door den heer Heids- ma den wensch uitgesproken, dat reeds op de eerste vergadering het reisplan wordt vastgesteld of althans besproken, waardoor de vergadering meer belangstelling zal wekken en daardoor ook wellicht beter bezocht. Voorgesteld wordt en ook aangenomen om met de lagere klassen te gaan naar Sehoorl, Bergen en Egmond. De reis naar Haarlem en Zand voort (die om het andere jaar wordt gehouden) komt dus nu te vervallen. Men was weldra aan de sluiting toe, maar vooraf werd nog een opwekkend woord gesproken, gericht tot de burgerij, op de lijsten voor een goed bedrag te teekenen. Er wordt wel geoor deeld, dat deze opwekking onnoodig kan woriden geacht, maar, de commissie, met de leiding be last, zou haar taak niet goed opvatten, wanneer z*ij dit verzoek achterwege liet. De gemeente zal in vier wijken worden ver deeld, de commissie zal aanstonds rondgaan en dan wil men er het beste van hopen. Hierna sluiting. Dus, burgers van Noordscharwoude, voor de kinderen in de beurs getast. Ieder naar zijn draagkracht geteekend. Dan hebben de kinderen wederom een feest en de commissie zal voldaan zijn. Wie zou haar werk niet willen steunen Nerveus en overspannen Onrustig en Slapeloos Gebruik hiertegen de Zenustillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 cent. Bij Apoth. en Drogisten. van 1511.45. Beide werden zonder op- of aan merkingen goedgekeurd. Bij de rondvraag zegt de heer Morsink, dat hij' gaarne zo uz'ien dat een paar geëmailleerde peil schalen zouden worden geplaatst die voor een ieder goed zichtbaar waren, opdat de ingelanden zich steeds konden overtuigen van den water stand. t Besloten werd 3 peilschalen te bestellen en' "deze op de meest geschikte punten te plaatsen. Nadat nog enkele punten van ondergeschikt belang werden besproken, sluit de voorz. de ver gadering en hoopt dat de gehouden besprekin gen in het belang van polder Waarland en zijn ingezetenen zullen zijn. Nieuwstijdingen NOODWEER BOVEN ARNHEM. Uit den Omtrek NOODTOESTAND TE KOEDIJK. Thans heeft men een overzlchat van de schade welke de regenval van 12 Juni aan de tuinders te Koedijk en omstreken heeft berokkend. Nu de zon schijnt krimpen talrijke akkers in. Akkers met win- terkool en winteraardappelen zijn totaal waardeloos en op sommige plaatsen heeft de hagelslag groote verwoestingen aangericht in vroege aardappelen, kool uien en erwten. Voor vele tuinders is een noodtoestand ontstaan, temeer omdat de afgeloopen campagne reeds zulke slechte uitkomsten heeft ge geven, Reeds heeft zich in deze gemeente een comi té gevormd om te trachten voor de gedupeerden den toestand te verzachten. Hbld. VERGADERING VAN POLDER, WAARLANDi (Overgenomen uit Noord-Holl. Dagblad). Dinsdag 17 Juni werd ten huize van den heer W. Dekker vergadering gehouden van stemge rechtigde ingelanden, 's avonds half 8. De voorzitter opende de vergadering mét een utoord van welkom; de notulen werden gelezen en vastgesteld. De voorzitter acht het gewenscht, om eerst de bestuursvoorstellen te behandelen, aangezien het mogelijk is, dat door aanneming of verwer ping dit van invloed kan zijn op de begrooting. a. Bestuursvoorstel herziening salaris voor zitter en secretaris, aangezien er steeds meer werkzaamheden aan deze functies zijn verbon den stelde het bestuur voor deze salarissen met resp. f25 en f75 te verhoogen; de billijkheid werd hiervan ingezien en met algemeene stem men werd de door het bestuur voorgestelde ver hooging toegestaan. b. Het bestuur stelde voor om in verband met de verbetering van het vaarwater in de, scheiding en polderslooten, waar dit het meest noodig is, te laten modderen door een paar door het bestuur daarvoor aan te stellen personen, of schoon men hiermede reeds eenigen tijd bezig is, vraagt, liet bestuur toestemming hiermede door te gaan. Na eenige bespreking werd ook dit voor stel aangenomen en zal hiervoor een post van 800 gulden op de begrooting 1990 worden ge plaatst. Het ligt echter in de bedoeling om de bagger voor de helft, van den kostprijs at te staan aan de belendende ingelanden, zoodat alsdan de helft van den begrootingspost weer terugkomt bij de ontvangsten. De heer Adm. Bruin zou gaarne zien dat aan hen, die in de bedoelde slooten modderen met het oog op deze te verbeteren, ook vergoeding zou worden gegeven; dit vond echter niet veel bijval, aangeezien dit soms moeilijk zal zijn te contrcleeren. De heer F. Zutt Jaz, zou het gewenscht vin den, dat de polder- en seheidingsslooten geheel viij zouden worden gegeven en'iedereen het recht zou hebben hierin te modderen. Spr. meent, dat dit een belangrijke verbetering zou zijn. Dit vond algemeen bijval, zoodat t.z.t. zal worden onder zocht in hoeverre het Bestuur in deze vrijheid van handelen zal kunnen verkrijgen. c. Het bestuur stelde voor om aan den heer Morrink een vergoeding toe te staan van f 50, in verband met het- verbreeden zijner brug en de ver betering der doorvaart daar ter plaatse. Na een langdurige bespreking werd besloten om de kosten van een schoeiïng voor rekening van den polder aan te nemen, wat algemeen, wordt goedgevonden. Ook de heer Morsink kon zich hiermede vereenigen, indien dit werk hetf volgende jaar zou worden uitgevoerd, aangezien- de toestand daar ter plaatse reeds wat is ver beterd. Aldus besloten. Daarna werd de rekening over 1929 en de be grooting 1930 bekend gemaakt. Hieruit bleek; dat de rekening sloot met een saldo van f 145.35 en de begrooting gerekend 'tegen een omslag van f13 per H.A., een vermoedelijk saldo aangaf Man doodgeslagen door den bliksem. Hagelslag en overstroomiögen. Van half vijf tot half zes heeft Donderdag boven het centrum en Oostelijk deel van Arn hem zulk een hevig onweder gewoed, dat in zeer korten tijd in de straten in de binnenstad het regenwater zeker een hal ven meter hoog stond. De hevige regen ging gepaard met een hagel bui, waarbij hagelsteenen zoo groot als duiven eieren uit de lucht kwamen vallen. Op Velperweg, Velperplein, in Koningsstraat, Beekstraat en verscheidene andere straten in de binnenstad stond alles blank en in vele winkels stroomde het regenwater naar binnen. Het tram verkeer, dat moest worden stopgezet, was ander half uur daarna nog niet geregeld. Het eigenaardige was wel, dat boven het Wes telijk deel van de stad slechts heel weinig regen is gevallen. Nader vernemen wij nog, dat uren nadat er een einde was gekomen aan den hevigen regenval, het water nog steeds van de hooger gelegen, deden der stad naar de lager liggende wijken stroomde, met het gevolg, dat de straten in de binnenstad nog geruimen tijd onder water bleven. De riolen konden den geweldigen toevloed van water niet verzwelgen, met het gevolg, dat tal- looze kelders onderliepen. De tramrails, zoowel van de lijn VelpOoster beek als in de buurt van het Geitenkamp, stonden diep onder water, én toen dit eindelijk eenigszins was weggezakt of weggespoeld, bleken zij onder den modder te liggen. Met man en macht is men bezig de rails schoon te maken. Op den Velperweg nabij de Huygenslaan, een der laagste gedeelten van Oosytelijk Arnsem, stond op het oogenblik van afzending, van dit, bericht nog een enorme watermassa. Zeer veel is er te Arnhem, maar ook te Velp in de tuinen en aan de te velde staande gewassen vernield, terwijl bovendien tallooze broeikassen werden Te Velp sloeg de.bliksem in een boerderij, van den heer van B., waardoor brand ontstond en het huis geheel uitbrandde. Slechts enkele meu belstukken konden worden gered. Tc. Rheden werd de 35-jarige W. B. in het ach terhuis van zijn woning door het hemelvuur ge troffen en gedood. De Rozendaalsche Watermolen, die in een dal is gelegen, stond .voor een groot deel onder wa ter, tengevolge waarvan het meubilair ten deele naar buiten dreef. Op de tennisbanen van Klarenbeek, waar de open tenniswedstrijden een aanvang hadden ge nomen, moest het spel eensklaps worden gestaakt, daar ook hier het water spoedig een hoogte van wel een hal ven meter had bereikt. KINDERMOORD? De politie van het bureau Kattenburg te Amsterdam onderzoekt een vermoedelijk geval van kindermoord. Een brandwacht zag nl. eergisteren in de Dijks- gracht bij de Kattenburgervaart een pak drijven. Hij haalde het op en vond er het lijkje in van een pasgeboren kindje van het vrouwelijk geeslacht. Om den hals was een doek gewonden waarmede de klei ne hoogstwaarschijnlijk om het leven is gebracht. Heeden is de gerechtelijke schouwing van het lijk je geschied. Omtrent de moeder verkreeg de politie tot dusver nog geen enkele aanwijzing. 19-JARIG MEISJE DOOR DE TRAM OVERREDEN. Gistermiddag even. voor half twee heeft op de Sportlaan te den Haag een ongeluk met doodelijken afloop plaats gehad. De 19-jarige mej. W. van der Z., die zich per rij wiel naar de Huishoudschool aan de Laan van Meer- dervoort begaf, is op genoemde plaats door een wa- gen van lijn 21 gegrepen en onder den baanschuiver van den motorwagen terecht gekomen. Met veel moeite is het gelukt de tram op te vijze len, teneinde het deerlijk verminkte slachtoffer van daar onder uit te kunnen verlossen. De ongelukkige werd eerst naar het Roode Kruis- Ziekenhuis en vervolgens naar het Gemeente-Zie kenhuis overgebracht, alwaar zij bij aankomst reeUs bleek overleden. Als tragische bijzonderheid zij nog vermeld, dat het meisje in hoogst opgewekte stemming hare wo ning had verlaten, omdat haar broer voor het inge nieursdiploma was geslaagd, welk feit feestelijk zou worden herdacht. LOTING VOOR DE MILITIE 1932. Gisteren is te 's-Gravenhage de voor net geheele land geldende centrale loting gehouden voor den dienstplicht voor de lichting 1932. Er werd één num mer getrokken. Bij den loteling .wiens naam in het Amsterdamsche i register correspondeert met dit nummer, vangt de nummering aan. In de andere gemeenten of gemeen- te groepen vangt de nummering eveneens aan bij i dien naam, of bij een die alfabetisch op gelijk niveau staat, dan wel, bij afwezigheid van precies denzelf- i den naam, bij den onmiddellij daarop volgenden. Bij de alfabetische rangschikking wordt ook reke- ning gehouden met de voornamen, terwijl de loting 1 alle ingeschrevenen omvat. Gisteren werd getrokken voor de lichting 1932no. 4111, Hendrik Johannes van Nijkerk, geboren 9 Mei j 1912. SCHORSING VAN MR. VAN GIGCH Jr. Naar het „Volk" verneemt uit goede bron, heeft i het Gerechtshof te Amsterdam bevestigd de beslis- j sing, waarbij mr. L. van Gigch Jr. in verband met I zijn rol in de Liebermann-affaire gespeeld, voor 10 maanden geschorst. TWEE BEWONERS VAN EEN WOONWAGEN GEDOOD. I Woensdagavond te elf uur is op den Bosschen weg te Tilburg ter hoogte van het spoorwegviaduct een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een auto met stu denten van de Tilburgsche Handelshoogeschool be stuurd door den student van Thiel, komende van den IJzeren Man ontmoette ter plaatse een woonwagen, die plotseling den weg overstak om zich naar het kamp te begeven. Er volgde een botsing, waarbij de beide geleiders van den wagen, vader en zoon, ernstig werden gewond De een was onmiddellijk dood terwijl de tweede kort daarop is overleden. De slachoffers zijn de 42-jarige J. B. van Reeken, vader van 4 kinderen, uit Tegelen afkomstig en zijn 14-jarig zoontje Marinus. De vrouw en drie kinderen in den woonwagen bleven ongedeerd, ook de studenten bkwamen geen letsel. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Woensdagmiddag is de bejaarde groenteventer Cornells Pik, uit Hattum, met zijn hondenkar door een motortrein gegrepen op den onbewaakten over weg bij den Eierdijk te Hattum op den lijn Zwolle Apeldoorn. Pik werd op slag gedood. De hondenkar werd geheel versplinterd en den hond werden een stuk van den staart en een achterpoot afgereden. Het salchtoffer was ongehuwd. GEVAL VAN NEKKRAMP. Te Hendrik Ido Ambacht heeft zich een geval van nekkramp voorgedaan bij een 4-jarig meisje. Het kind is naar het ziekenhuis te Dordrecht overge bracht. WEVERIJ GEDEELTELIJK AFGEBRAND. Gisteravond heeft onder de gemeente Gestel, nu gemeente Eindhoven, aan de Hoogstraat een felle brand gewoed, waardoor de linnen en damastweverij van G. Kerssemakers en Zonen voor het grootste gedeelte Is verwoest. De brand werd ontdekt om streeks kwart voor zes. Omtrent de oorzaak staat niets vast. Vermoedt wordt dat een der arbeiders bij het verlaten der fa briek (op de pakkerij was men tot half zes aan het werk) een brandende lucifer achteloos heeft weg geworpen. De aangerichte schade wordt ruw op drie ton geschat en wordt door verzekering gedekt. Het personeel bestaat geheel uit 130 man doch ver moedelijk zullen er hiervan ongeveer honderd onmid dellijk werkeloos zijn. De firma is tegen bedrijfs schade verzekerd. Er is ee nenorme voorraad linnen en damast verloren gegaan. Buitenland HET WEER IN HET BUITENLAND. Boven Bonneville en Brionde (Frankrijk) heeft het zwaar geonweerd. Vele verbindingen zijn afge broken vlakten zijn ondergeloopen, de lijn Chamoix Genève is over 3 kilometer lengte verbroken, hui zen zijn vernield. De schade bedraagt eenige mil- lioenen francs. In de omgeving van Samara (Rusland) heersch te een zoo krachtige storm dat 90 huizen volkomen verwoest en 160 beschadigd werden. Twee personén werden gedood, tien zwaar gewond, circa 1000 boe ren zijn dakloos. EEN BEESTACHTIGE DAAD. De Antwerpsche politie heeft gisteren een acht tienjarige Spanjaard ontdekt die zich in gezelschap van twee landgenooten te Huelva, in Spanje als blin de passagier aan boord van het Grieksche schip The odora Calakonis" had ingeschèept. Het schip voer naar Gent. Op zee werden de verstekelingen ontdekt De kapitein gaf bevel hen over boord te werpen het geen gebeurd. Doch toen werd de kapitein door zijn vrouw onder bedreiging met een revlover, verplicht de drenkelingen te redden. Een was evenwel reeds verdronken. Te Gent aangekomen zijn de Spanjaarden aan wal gebracht met een groote geldsom om hun stilzwij gen te koopen. Het Grieksche schip is sedert enkele dagen uit Gent vertrokken. VERDRONKEN. C SLACHTOFFERS. In den Rijn bij Düsseldorf zijn vier jongelingen van 16 tot 19 jaar oud, bij het baden verdronken. Door het omslaan van een roeibootje zijn twee jonge mannen omgekomen. Hun lijken zijn geborgen GEVANGENE ONTVLUCHT. Detzer dagen werd door de rechtbank te Det- mond het proces begonnen tegen den gestraften op- prewachtmeester Hans Harder, wegens overtredin gen, begaan in de landsstrafgevangenis van Lippe. Er waren meer dan 100 getuigen gedagvaard, waaron der vele voormalige gevangenen. De als getuige eopgeroepen misdadiger Hofrath, die wegens zware misdrijven tot tien jaar tuchthuis straf was veroordeeld en onder politiegeleide uit de strafgevangenis van Münster In Westfalen naar hier was overgebracht, om getuigenverklaringen af te leggen, zag kans op het oogenblik dat het groote aantal getuigen de zaal verliet, tusschen de menigte uit de voeten te maken. Hoewel men onmiddellijk een achtervolging instelde kon men den man niet meer terug vinden. BYRD TE NEW-YORK TERIJG. Een grootsehe huldiging voorbereid. Ee Amerikaansche Poolreiziger en vlieger, ad miraal Byrd, zal heden met zijn metgezellen van zijn grooten Zuidpooltocht te New "York terug- keeren. Er is hem en zijn mannen een grootsche ont vangst bereid en hij zal glorierijk worden inge haald. Men verwacht, dat zijn intocht nog groot- scher zal worden dan indertijd die van Lindbergh, toen deze terugkeerde van zijn Oceaanvlucht. E|E STRIJD' TUSSCHEN „DtROOG" EN „NAT'' in AMERIKA. Wederom heeft zich een teekën voorgedaan, dal. er op wijst, dat de onwil tegen ,de anti- aleoholwetten in de Vereenigde Staten groeiende is. De Senaatsverkiezingen voor New-Yersey hebben n.l. tot resultaat gehad, dat gekozen is de voormalige ambassadeur der Ver. Staten in Mexico Dwight Morrow, de schoonvader van Lindbergh. Morrow, die bekend staat als heftig tegen stander van de prohibitiewetten, behaalde 408.000 stemmen, terwijl zijn tegencandidaat, die „droog" is, Fort, slechts 114.000 stemmen behaalde. Faillissementen in Nederland UITGESPROKEN: 18 Juni de Handelsvennootschap onder de firma „Drukkerij Gebouw Samson" gevestigd en kantoor- houdende te Amsterdam, Haarlemmerhouttuinen 153, en hare individueele leden W. J. van Looy, wo nende te Amsterdam, Adm. de Ruyterweg 379 II, en A. Naafs té 's-Gravenhage, Prinsengracht 126. 19 Juni H. de Klerk, handelende onder den naam Meubileer-inrlchting „Noordholland" Amsterdam, Avenhornstraat 23. 19 Juni G. H. Sulsters, maga zijnbediende Amsterdam, Marnixstraat 64 huis. 18 Juni J. van der Vlis, handelende onder de firma C. Lourens, Gouda, Lange Tiendeweg 57. 18 Juni Paulus Jacob Hoogerwerf, vroeger handelaar in kruidenierswaren en veevoeder, thans zonder beroep Rotterdam, Slaghekstraat 116b. 18 Juni Hermanus Volkert van het Hof, koffiehuishouder, Crooswijk- scheweg 139, Rotterdam. 19 Juni Jan Nannes Tanja, boerenbedrijf, Rijperkerk, 19 Juni Teake Kingma, boerenbedrijf, Rijperkerk. - 19 Juni A. Sijtsma, handelaar in veevooedrartikelen, Hijlaard. -— 19 Juni A. Lemmen, Sittard, Bagijnenhofstraat 11. OPGEHEVEN WEGENS GEBREK AAN ACTIEF: 18 Juni P. J. H. Bierman, Amsterdam. 18 Juni N. A. van der Schouw, Amsterdam. 18 Juni J. J. Dahrs, Amsterdam. 18 Juni B. J. Vega, Amster dam. 19 Juni F. W. H. Oertel, Amsterdam. 18 Juni G. A. Oostveen, weduwe van J. A. Eerdenburgh Rotterdam. 18 Juni M. J. Klompe, Rotterdam. ABEND* Geref. J. V. „Soli Deo Gloria", Afd. II. Broek op Langendljk. Agenda voor Zondag 22 Juni. vr. A. Waijboer, Gew. Gesch. N. T. 39, „De Paaschmaaltijd". vr. Jn. Kok Cz„ M. O. III schets 10, „Sociale verzekering'". (2. Vrijwillige en verplichte verzekering). Levenswijsheid Het geluk is daar, waar men het vindt zelden daar, waar men het ziekt. Haat wordt niet door haat overwonnen haat wordt door liefde overwonnen zoo is van eeuwigheid de orde der dingen. De Daad is allees, de roem niets. Hij, die geleerd heeft te weten, te willen en te zwijgen, bewandelt het pad, dat in waarheid leidt tot vrijheid en macht. Karakter is de eerste voorwaarde tot slagen. Het verleent de grootste hulp bij het verwezenlijken uwer wenschen en is het eenige onvergankelijke goed, dat uit den schipbreuk des levens gered kan worden. Niemand kan het ware geluk vinden, die niet eerst zijn eigen ziel heeft nagegaan en vrede gesloten met zijn eigen ik. Een lezeres vraagt ons; VRAAG: „Hoe krijg ik een botervlek uit Veloutine (Zijde) de kleur is: lichtbruin, teere kleur. ANTWOORD: Met heet water de stof op de plaats van de vlek doorgieten. Men vouwt daartoe de stof zóó, dat de vlek als 't ware in een kuiltje ligt, en giet dan het heete water er door, dan wordt alleen de vlek ge raakt. Men herhaalt dit enkele keeren achter elkaar, waar na de stof tusschen twee grauwe vellen papier wordt gelegd. Nu strijkt men met een heet strijkijzer over het grauwe papier, zonder dat de stof beschadigt, waarbij het papier af en toe wordt verlegd. Het water mag niet al te heet zijn. Predikbeurten Katholieke Kerk Langend ijk. Zondag voorm. 7 uur. Vroegmis zonder preek. Voorin. 10 uur. Hoogmis met preek door past. v. Noord over: ,,En nog is er plaats". Luc. 14:22. Nam. 6 uur: Lof met preek door kap. Rouw over: „Voor die mannen geen plaats". Luc. 14 vers 24. Ned. Herv. Gem. Gndkarspel. Zondag 22 Juni voorm. 10.30 uur, Ds. Zil- Iinger-Molenaar Ger. Kerk Noordscharwoude. Zondag 22 Juni voorm. en namiddags preeklezen. Gewone tijd. Ned. Herv. Gemeente Noordscharwoude. Zondag 22 Juni voorm. 10.30 uur ds. O. J. Staal. Ned. Herv. Gemeente Zuidscharwoude. Zondag 22 Juni geen dienst. Chr. Ger. Kerk Broek op Langendljk. Zondag 22 Juni voorm. 9.30 en nam. 3 uur (o.t. ds. J. Drenth. Doopsgez. Kerk Broek op Langendljk. Zondag 22 Juni geen dienst. Ned. Herv. Kerk Broek op Langendijk. Zondag 22 Juni voorm. 9.30 en nam. 2.30 uur (o.t.) ds. A. E. van Baaien. Ger. Kerk Broek op Langendijk. Zondag 22 Juni voorm. 10.30 en nam. 3.30 uur ds. J. Donner. Ned. Hevr. Kerk Sint Pancras. Zondag 22 Juni voorm. 10.30 en nam. 7.30 uur ds. Jellema. Ger. Kerk Heerhugowaard. Zondag 22 Juni voorm. 9.30 en nam. 7 uur candi- daat van Hoek van Soestdijk. Ger. Kerk Sint Pancras. Zondag 22 J,uni voorm. 9.30 leesdienst nam. 7 uur ds. Donner van Broek op Langendijk. Groentevervoer LAADPLAATS BROEK OP LANGENDIJK. Zaterdag 14 Juni 11 wagons Maandag 16 Juni 7 wagons Dinsdag 17 Juni 9 wagons Woensdag 18 Juni 21 wagons Donderdag 19 Juni 23 wagons Vrijdag 20 Juni 20 wagons Totaal 102 wagons LAADPLAATS WARMENHUIZEN. Zaterdag 7 Juni 1 wagon Maandag 9 Juni l wagon Dinsdag 10 Juni 1 wagon Donderdag 19 Juni 1 wagon Totaal 4 wagons LAADPLAATS NOORDSCHARWOUDE. Zaterdag 14 Juni 3 wagons Maandag 16 Juni 2 wagons Dinsdag 17 Juni 3 wagons Woensdag 18 Juni 9 wagons Donderdag 19 Juni 8 wagons Vrijdag 20 Juni 9 wagons Totaal 34 wagons Marktberichten LANGEDIJKER GROENTEMARKT. 20 Juni. 356000 kilogram aardappelen. Schotsche muizen f4.40—6.80. Drielingen f 1.10—3.80. Kleine f0.70. 12000 kilogram tomaten A f47.40—50.30 B f46.50 C f 44.49-46.50 CC f23.10. 4200 bos wortelen f5.50— 7.10. 21 Juni. 364000 kilogram aardappelen. Schotsche muizen f5.20—6.80. Drielingen f 1.60—4.50. Klein.e f 0.90. 16350 kilogram tomaten A f 53.50—54.70 B f 53.40 C f53.50 CC f26.10. 750 stuks bloemkool f2.10—2.70.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 2