T1EDS Bi - Mas 21 !li 1930! Een oproep. issie voor Vergadering de door den onweersbui Binnenlandsoh Overzicht ffiSSSSSMSS»' Wat de Volkenbond is en doet SPORT EN WEDSTRIJDEN Op ultnoodlglng van den Burgemeester van Ha renkarspel verzamelden zich op den 19 Juni des avonds in het café van den heer Bruin te Dirkshorn een aantal heeren, ter bespreking van maatregelen, die getroffen zouden kunnen worden tot leniging van den nood van vele tuinbouwers in de gemeenten Schagen, Sint Maarten en Harenkarspel, die getrof fen zijn door ernstige schade tengevolge van het noodweer dat in den avond van 12 Juni boven deze gemeenten woedde. Bijna alle uitgenoodigden hadden aan dezen op roep gevolg gegeven. Aanwezig waren de burgemeesters en de wet houders der drie getroffen gemeenten, de leden van de Staten van-Noordholland de heeren P. Zeeman, J. Koster en P. Kostelijk, de heer Veenstra, Rijksland- bouwconsulent, de heer P. Trapman te Bergen en de heer J. Dam te Dirkshorn. De heer D. Kooiman te Purmerend, lid van Ged. Staten, de heeren Dekker te Obdam en v. Nuland te Schagen, leden der Prov. Staten en de heer G. Nobel te Lutjewinkel waren verhinderd de bijeen komst bij te wonen doch hadden bericht gezonden met het beoogde doel te sympathiseer en. Ook was aanwezig de heer P. Kikkert, burgemees ter van Koedijk. Algemeen was men van oordeel, dat allereerst door betrouwbare personen de geleden schade moest wor den opgenomen. Den burgemeesters der getroffen gemeenten werden daarom verzocht ieder voor hun gemeente twee deskundigen uit te noodigen, zich met deze taak te willen belasten en binnen den kortst mogelijken tijd het resultaat van hun onder zoek mede te deelen aan de Regelingscommissie, die zich staande de vergadering constitueerde en waartoe alle bovengenoemde heeren toetraden. Zoodra het resultaat van dit onderzoek bekend is, zou de commissie weer bijeen worden geroepen om zich te beraden wat haar verder te doen staat. Tenslotte kunnen wij nog mededeelen, dat het in de bedoeling ligt om de door de Burgemeesters aan te wijzen deskundigen te verzoeken ook te willen optreden als bemiddelaars tusschen hen die kool- planten tegen normalen prijs beschikbaar willen stellen voor de getroffenen en hen die deze plan ten noodig hebben. Het Regelingscomité, hetwelk is samengesteld om de belangen der getroffenen, van den op Donderdag 12 Juni plaats gehad hebbenden hevigen hagel- en regenval in deze omgeving te behartigen, heeft ge meend zich langs dezen weg met het publiek in verbinding te moeten stellen. Door vernietiging der te velde staande produc ten, eenerzijds Veroorzaakt door hagelslag, ander zijds door den hevigen regenval, is een toestand in getreden die als zeer ernstig is te beschouwen en dringend voorziening vraagt. Als gevolg hiervan eveneens rekening houdende met de nog geboden gelegenheid om na bewerking dezer vrij komende gronden een product te verbou wen waarvan, in overeenstemming met de aldaar bestaande bedrijven, nog de meeste loonende op brengst van is te verwachten, zal hiervoor uitslui tend in aanmerking komen het land te beplanten met een der late koolsoorten. Waarvoor een beplanting op boven omschreven wijze veel plantmateriaal zal benoodigd zijn, vraagt het comité aan alle tuinders medewerking om indien voor herstel van deze oogstverwoestlng ook van Uw koolplanten gebruik zal worden gemaakt, deze te gen zeer normale prijzen van de hand te doen. Laat u hierbij niet misleiden door misbruikmaking van een gelegenheid die U hier door een toevallige onvoorziene omstandigheid wordt aangeboden. Laat U liever beheerschen door nobele collegiale gevoe lens om Uw medetuinders de schade welke hun door deze natuurramp is berokkend, zoo dragelijk moge lijk te maken. Eveneens verzoekt het comité langs dezen weg aan alle polderbesturen welke met de bemalingszorg, in zonderheid voor de polders in het meest geteisterde gebied, zijn belast, hunne medewerking te willen verleenen om het peil van het aldaar aanweezige water zoo laag mogelijk te doen zijn. Dit zal in het bijzonder medewerken tot spoediger ontwatering van den zoo zilten bodem en zeer bevorderlijk zijn voor hare vruchtbaarheid. Aan de getroffenen zou het comité in overweging willen geven om bij de bewerking der gronden wel actief te willen zijn, doch vooral geeri overijlde din gen te doen. Zoo gij voor de juiste doelmatige grond bewerking voorlichting wenscht, zoo zult gij U zeker kunnen beroepen op de bereidvaardigheid van de in dit gewest geplaatste Rijksland- en tuinbouw- consulenten. HET REGELINGSCOMITE. Menschen met veel - met lange vacanties. Bevoorrechte categorieën. De onderwij- zers. Vacanties en werktijden van W. de Kamerleden. Feitelijk twee-en-tachtig werkdagen in de zittingsperiode 1929-1930 Weinig gedaan. Een goed betaald ambt? Waarschuwingen aan ouders en voogden. Niet met betrekking tot de op. leiding van kamerlid. De eerste maat)^ Crisisste^^o^^ldr^^èren^gévraagd^ Er zijn categorieën van menschen op de wereld, die zich in een of ander opzicht tot de bevoorrech ten mogen rekenen. In een of meer opzichten. Bij voorbeeld met betrekking tot de j aarlij ksche vacan- tie. Het mag als bekend worden verondersteld dat tot de gelukkige categorie van menschen, die zoo heel veel vacantie Ijebben per jaar, in de eerste plaats de onderwijzers gerekend mogen worden. Door meer dan een grappenmaker is uitgerekend dat een on derwijzer eigenlijk maar één dag per jaar te werken heeft of zou hebben indien die eene dag niet op den verjaardag der koningin viel, en dus als zoodanig als een vrije dag viel aan te merken. De rekening klopt natuurlijk precies. Wij zullen ons niet verdiepen in het vraagstuk vacanties in de on derwijswereld. De opmerking, dat de lange vacan ties vermoedeljjk meer terwille van de leerlingen dan van de leerkrachten gegeven wordt, zou allicht eeni- gen grond hebben. Het is maar de vraag wat de eisch van het speciale vak of ambt is. En dan is er een ambt een hoog ambt, waaraan nog meer vacantiedagen verbonden zijn en als de grappen maker bovenbedoeld met betrekking tot dat ambt eens aan het rekenen ging, zou het misschien blij ken, dat een jaar meer vacantiedagen kan tellen, dan er dagen in het jaar zijn. Welk ambt, welk hoog ambt dat is? Het ambt van Kamerlid en niet anders Eenige dagen geleden is de Kamer voor onbepaalden tijd uiteen gegaan en als het niet tegenloopt kan de kamer haar taak haar volksvertegenwoordigende taak voor de preiode 19291930 als afgewerkt be schouwen. Voor wat hoort wat en als de Kamer inderdaad afgewerkt mocht zijn, dat wil zeggen af van-het werken, zij haar de lange periode van rust vanharte gegund. Naar we lezen is de Tweede Ka mer in de zittingsperiode 1929—1930 in het geheel 82 zegge twee en tachtig dagen bijeen geweest en de vacanties de tijden van naar huis-toe wer den mildelijk gestrooid tusschen dé werkperioden van meer of minder hoog belang, waarin o,m. de begrootingsdebatten vielen, die als gewoonlijk tot op zekere hoogte voor propagandistische doeleinden werden gebruikt. Ieder vischt op zijn getij, maar bij de begrootingsdebatten krijgt ieder zijn getij. Men spreekt van goedbetaalde ambten, over de intensi teit waarmede een kamerlid gedurende de werkpe riode werkt of behoort te werken kunnen we niet voldoende oordeelen, maar toch lijkt het niet of de vijf mille de jaarlijksche vergoeding, in korten tijd verdiend werden? En, die negen maanden va cantie, vermoedelijk leenen ze zich er bij vele ka merleden toe een zoeten suiver bij te verdienen in een andere branche. Er wordt beweerd, dat er nog werk genoeg te vinden zou zijn voor een periode langer dan drie maanden. En, er wordt geklaagd, door sommige categorieën van menschen dat de regeering en het Parlement niet genoeg voor hen doen. De land- en tuinbuow bijv. Misschien zou de Kamer meer doen, als ze meer te doen kreeg. Er wordt tegenwoordig van enkele zij den gewaarschuwd (speciaal de ouders en voogden) hun kinderen of pupillen niet voor eenige met name genoemde ambten of betrekkingen te laten oplei den, vanwege de slechte salarissen, de slechte voor uitzichten en, om het feit, dat het aanbod van werk krachten de vraag reeds grootelij ks overtreft. Met betrekking tot het kamerlidmaatschap is ongetwij feld zie de candidatenlijst het aanbod grooter dan de uiteraard beperkte vraag. Naar het ons voor komt is het voorloopig nog wel niet te verwachten dat met betrekking tot het ambt van Kamerlid in den bovenbedoelden zin en strekking gewaarschuwd zal worden. Stel u voor: Medeburgers, laat u niet opleiden tot Kamerlid" en dan verder de gebruikelijke mededeelingen omtrent loon, vooruit zichten, enz. enz. Alser al een „opleiding" tot Kamerlid noo dig mocht zijn. Genoeg hierover. We hebben een extra-parlementair kabinet en dit feit is misschien mede oorzaak voor een deel en in zeker opzicht oorzaak van een ader feit, dat de Haagsche briefschrijver van „De Tijd" de balans op makende over het eerste jaar van het beleid der extra-parlemntaire regeering o.m. zegt: „Het nieuwe kabinet heeft tot heden weinig tot stand gebracht." Waaruit dus kan afgeleid worden, dat de kamerleden niet veel om handen hebben. Nu echter heusch: punctum. We zijn weer in een prettigen, een uitnemenden tijd aangeland. Niet omdat de vaacnties naderen, ook aan hen die buiten de politiek staan, noch omdat de examens zoo zachtjes aan in vollen gang zijn (wat met het warme weer al heel amusant is) maar om het sim pele feit dat de eerste nieuwe Hollandsche haring er weer is en als gebruikelijk aan H. M. de Koningin werd gezonden. En nieuwe haringwe weten hetde dokters kunnen gerustelijk met vacan tie gaan. Ofschoon, er zijn streken, ol liever plaatsen waar ondanks de haring de dokters het druk hebben In enkele gemeenten met name in de pijpenstad Gou da, hebben zich eenige gevallen van kinderverlam ming' voorgedaan. Aan het begin dezer week was het aantal geklommen tot zestien, waarvan drie met doodelijke afloop. Ook enkele oudere personen wer den door de ziekte aangetast, ofschoon de naam zou kunnen doen vermoeden, dat zij zich tot kinderen be perkte. Van gemeentewege werden verschillende maatregelen genomen: sluiting van bewaarschool en Zondagsscholen en van het Gemeentelijk Zwembad. Het feit, dat we in Nederland zoowel als daarbuiten, een landbouwcrisis doormaken, geeft er aanleiding toe, dat van verschillende zijden mogelijk te nemen maatregelen worden genoemd. We wezen er de vo rige week al op. Zoo werd ook door een der Kamer leden gevraagd of de minister bereid was in verband met den noodtoestandwaarin tengevolge van de agrarische crisis de kleine boeren verkeeren, de noo- dige maatregelen te nemen, waardoor ook deze ca tegorie van de bevolking geen faillissementen kun nen worden uitgesproken en geen executies kunnen worden ten uitvoer gelegd. En verder werd gevraagd of de minister tevens bereid was, aan de kleine boe ren, voor zoover hun zuiver inkomen daalde tot be neden de vijftienhonderd gulden per jaar een weke- lijkschen crislssteun te verleenen. Men ziet, van ver schillende zijden tracht men op verschillende wij ze tot steun op te wekken Misschien is het toch niet onmogelijk, dat de landbouwcrisis ten slotte den Kamerleden nog werk, en een of meer zittingen bezorgd, voor het finantieele zittingsjaar ten einde is. De Ned. Vegetariërsbond heeft zijn jaarlijks con gres gehouden. Bij de behandeling van de voorstel len van het hoofdbestuur werd een resolutie aange nomen, waarvan de strekking is dat de Ned. Vegeta riërsbond zich tot de Nederlandsche regeering zal wenden met verzoek om de vegetarische voedingswij ze in de Rijksopvoedingsgestichten, tuchtscholen en jeugdgevangenissen toe te passen. Het is volkomen begrijpelijk dat de Ned. Vegetariërsbond er zoo innig van overtuigd is, dat de door haar voorgestane voe dingswijze groote waarde heeft. Maar, er zijn in Ne derland vermoedelijk ook onder hen, die het bewind voeren, wel eenige menschen nog, die er anders over denken. En zoolang de vegetarische voedingswijze niet algemeen als de juist, en de beste in gebruik is erkend, zal het naar het ons lijkt, nog zeer de vraag zijn of de regeering deze wijze van voeding zal opleg gen aan menschen, jonge menschen in hoofdzaak die zij het dan ook door eigen schuld, in elk geval niet vrijwillig van de rijkskeuken gebruik maken, tenzij met het hier aangeduide verzoek aan de regeering 1 alleen bedoeld zou 'iijn aan genoemde inrichtingen de gelegenheid te scheppen voor daarin verblijvende gasten, zich vegetarische gerechten te doen voorzet ten. Omtrent bedoeling van verzoek en het antwoord der regeering zal wel nader blijken. Om nog even op de Pinksterdrukte terug te komen zij gemeld, dat aan het veer over het Hollandsch diep bij Moerdijk zoo druk geweest, is dat de behoef te aan een burg daar ter plaatse weder duidelijk gedemonstreerd werd aangezien het tegenwoor dige stelsel ondanks het inleggen va nextra booten het verkeer niet verzwelgen kon. PROGRAM EN ACTIE. Oplossing van alle geschillen langs den weg van bemiddeling, arbitrage of rechtspraak en aanvaarding van het beginsel dat elke aanvals oorlog een internationale misdaad is. Nadere regeling van de hulpverleening aan den aangevallen staat. 7. Krachtige ontwikkeling van de internationale arbeidswetgeving. 8. Behandeling van den Volkenbond in het onder - 9. Universaliteit van den Volkenbond. In Januari 1930 heeft men het feit kunnen herden ken, dat tien jaar geleden de Volkenbond zijn werk zaamheden aanving. Vanzelf sprekend wekte dit ju bileum bij velen het verlangen op eens na te gaan, wat nu eigenlijk de Bond in die eerste tien jaar zoo- al gedaan had en wat hij thans waard bleek te zijn. Bij een poging om die vraag te beantwoorden is 't natuurlijk van belang zich voor alles rekenschap te geven van het doel van den Volkenbond. Dit nu is, gelijk de aanhef van het Grond verdrag doet zien: het bevorderen van de samenwerking tusschen de volkeren en het hun waarborgen van vrede en vei ligheid. Naast de positieve taak, op de samenwerking tus schen de volkeren gericht, valt er dus ook een ne gatieve te vervullen: het vermijden van geweldda dige conflicten. Naar mate de volkeren meer en meer gewend raken aan de onderlinge samenwerking en het terrein, waarop zij gezamenlijk belangen heb ben, die zij gezamenlijk behartigen grooteren om vang krijgt, zal het gebied, waarop zich gewelddadi ge geschillen kunnen voordoen, uit den aard der zaak afnemen. Wanneer dus de bond zich met tal van aangelegenheden bezig houdt, die vroeger bui ten de internationale sfeer bleven, dan beweegt hij zich ontegenzeggelijk in de richting, die hij dient in te slaan met het oog op het door hem te bereiken doel. Welnu, in de eerste tien jaar reeds vallen er heel wat waardevolle resultaten van de Geneefsche or ganisatie waar te nemen op hygiënisch, humanitair sociaal, verkeers- finantieel en economisch gebied. Een reeks van doeltreffende internationale overeen- omsten hebben op deze terreinen dank zij den Vol kenbond reeds nuttige regelingen in het leven geroe pen. Er mag nog wel eens in herinnering gebracht worden, hoe de Volkenbond met succes activiteit ontplooid heeft op hygiënisch terrein, wat betreft de bestrijding uit Rusland van de uit Rusland in 1922 West-Europa bedreigende vlektyphus-epidemie, op humanitair gebied, het na den oorlog weer naar hun land terugbrengen van honderdduizenden ge vangenen uit Rusland, de hulp en steun aan een klein millioen Grieksche uitgewekenen verleend, Zijn sociale bemoeienis betreffende o.m. den strijd tegen den handel in vrouwen en kinderen, zijn strijd tegen het opiumkwaad. Wat de verkeerszorg aangaat, op initiatief van den Bond zijn tal van conventies tot stand gekomen, die betrekking hebben op den vrijheid van doorvoer-verkeer, op de ver keersvrijheid op waterwegen van internationaal be lang, op de vergemakkelijking van het internationa le spoorwegverkeer. Met eere moge voorts gewag gemaakt van den onschatbaren finantieelen steun dank zij Genève, aan verschillende landen waar onder Oostenrijk, Hongarije, Griekenland, Bulgarije verleend, die er economisch en finantieel zoo bij zonder slecht aan toe waren, dat zij er alleen door internationale samenwerking weer bovenop zjjn kun nen komen. En wat de economische werkzaamheden aangaat, denken wij aan de conventies, betreffende de douane -formaliteiten, betreffende de in- en uit voerverboden, in zake den tarieven-wapenstilstand en niet in de laatste plaats aan de Economische conferentie. Al staat men, ook op dit gebied, nog pas in het begin, het valt niet te ontkennen, dat ook hier hoopvolle perspectieven te bespeuren zbn. En in elk geval kan er toch zeker wel gesproken worden van een enorme ontwikkeling als men be- «„kt. dat bond pas tien derlandsche liederen, eenstemmig en toch 't klonk zoo mooi en velen zullen óf hebben geluis terd óf hebben meegezongen. Even later, daar klinkt orgelmuziek en zang. De heerlijkheid van den avond heeft \och de menschen gegrepen, en ik hoor de melodie van den 9en Psalm „Het ruime hemelrond, Vertelt met blijden mond, 'Gods 'eer en heerlijkheid." En jl. Donderdagavond verkoos het Broeker I Mannenkoor voor de repetitie de frissche ruimte j buiten in de open lucht boven het warme school- l lokaal. I Toen bleek oók weer, dat wij Langendijkers gevoel hébben voor zang. Slechts één stuk kon ik beluisteren, en 't was me een waar genot, het koor te hooreen. 't,Lied is me onbekend, maar 't werd zóó voorgedragen, dat ik 't tafereel van het optrek kend Geuzenvendel zag, de toespraak van den hopman hóórde, de roffel zag hanteeren. Waar om moeten er nu altijd menschen zoo hinder lijk, vaak onbedoeld en onbewust, hun opmer kingen tijdens de opvoering ten beste geven, waardoor ze anderen 't genoegen ten deele beder ven Daar trok 't vendel weg al minder scherp was het geluid van den roffel te onderscheiden. Maar meer kwam uit het gepraat der spraakma kende menigte 't geroezemoes op straat over stemde het wegstervend geluid van 't instrument. ,En daar staat me een toehoorder en geeft aldoor zijn meening ten beste. Alleen 't geroffel, door den zang voortreffelijk nagebootst heeft zijn attentie. Hoor jullie 't wel die roffel? Waarom kan men niet stil zijn en luisteren? Niettemin, al reageeren wij koele, niet lichte lijk bewogen naturen niet zoo spoedig op het schoone en heerlijke, in de natuur, zooalS b.v. de Rijnlanders, we zijn waarlijk niet ongevoelig op dit punt. I.aat ons dit gevoel zooveel mogelijk eult.i- veeren, het verrijkt ons leven. Een wijle kan onze ziel er door worden verkwikt en we doen krachten op voor den komenden dag. Wc kunnen de dingen van het materieele die tegenwoordig op ons bestaan geheel beslag drei gen te leggen, eens vergeten. Er zijn nog andere waarden, die voor ons mensehenleven groote be- teekenis hebben. A. T. Langs de straat Heerlijk mooie avonden, zeldzaam in het win derige Noord-Holland boven 't IJ, hebben we in de nu afgeloopen week gehad. De Langendijkers hebben er van geprofiteerd, men zat in gezfllige kout op banken en stoelen voor de woningen en 'twas op zichzelf al een genot zoovelen zichtbaar te zien genieten. s. 'kMeende tot heden altijd nog, dat ons wat flegmatiek aangelegd volk maar zelden zoo on der don indruk van zomerweelde en natuurschoon komt, dat liet daarvan uiting geeft. Gemeenlijk vinden wij Langendijkers het wel mooi, en zeg gen het ook wel, maar raakt door het heerlijke schoon en de natuur onze ziel geroerd en rijst dan als vanzelf het lied van dank en lof uit t hart, Zitten we te vast aan 't materiëele gedoe van allen dag, waardoor wij ongevoelig raken van heerlijkheid van de schepping? Daar zaten we dan stil onder de böomen, Tn de zoele avondstilte na een heeten dag. Langs de dorpstraat werd het al stiller, de luchtige fleurige zomertoiletjes der voorbij fietsende I.an- gendijker jonge meisjes werden al minder. Rus tige rust alom, alleen storend onderbroken door een nu. en dan voortjachtend knallend motor„ vehikel. En dan op eenmaal -blijkbaar op 't water klinkt vroolijk, blij gezang in vlug tempo. Va- GUBKARSPEL. IkT.S.-eonibiiiatie— Alcma,ria-eomb. 36. Deze ontmoeting, die gisteravond plaats vond, leverde een kleine Alkmaarsche zege op, een puhtenverdeeling had de verhouding beter weer gegeven, maar bij het maken van doelpunten had A. nu eenmaal vrouwe Eortuna weer op haar hand. f 1 Het was voor het grootste gedeelte een weinig interessant partijtje, een partijtje, zooals er al zooveel geweest zijn, met, weinig bijzondere mo menten. Alleen het laatste kwartier maakte een uitzondering. D;e Doetjes, die toen met niet min der dan 15 achter stonden, volbrachten de lang niet onaardige prestatie, deze terug te bren gen tot 5—5. Dat. ze tenslotte nog met 56 het onderspit dolven, zegt weinig. Het had evenzoo goed andersom kunnen zijn, daar Eeeen even daar voor niet gelukkig was, door van dichtbij vlak naast het A.-doel te kogelen. Aanvankelijk vlotte het bij D(. heelemaal niet. Eerstens speelden zij geruimen tijd met 10 man, en tweedens was 'de voorhoede, ook toen deze compleet was, niet wat je noemt, daar in deze linie een 2-tal spelers waren opgenomen, uit het 2e, die in dit elftal slechts een verdedi gende functie verrichten. Eecen had er van avond de ware zin in. Als back verzette hij veel werk, en ontmoedigend was het dan ook, dat ondanks dit. alles, de Alcmarianen hem zoowel als keeper Slikker 5 maal passeerden, al sprak, zooals we reeds zeiden, het geluk hier een woordje mee. Zooveel te meer voldoening moet het hem dan ook gegeven hebben, dat toen hij in de voorhoede) kwam, door zijn toedoen nog een zoo goed resul taat verkregen werd. Toen de lie man verscheen, ging het iets beter, en wogen de partijen tegen elkaar op. "Een serio aanvallen, door Kuiper meestal geleid, leverden tenslotte een verdiend tegenpunt op, en zoo brak dan de rust ook aan. Het eerste half uur van de tweede helft deed voor de eerste helft niet onder en leverde een zelfde beeld op. De sportiviteit kreeg in dit, gedeelte een knoei, doordat een 2-tal tegenstan ders het niet al te goed met elkaar konden vin den, zóó, dat men zelfs in een vijandige houding tegenover elkander kwam te staan. Jammer, en dat in een vriendschappelijke ontmoeting de goede stemming was er eenigszins door bedorven. Maar tusschen al deze bedrijven door was het de nAlkmaarders, ondanks vinnig verdedigen van Eiecen c.s., gelukt 3 maal te scoren, en vhet had er dan ook alles van dat de Deetjes het weer met dikke cijfers moesten afleggen. G-elukkig echter kwam hierna de verandering. Eecen trok naar voren en bracht in den aanval zoowaar de noo- dige roering, en een serie aanvallen komen voor den dag. Al spoedig had hij den achterstandl ver kleind, welks voorbeeld Langedijk volgde. En het was weer Eecen die in de gelegenheid gesteld werd het, 4e doelpunt te maken, terwijl direct hierna Kuiper op kalme wijze voor den gelijkma ker zorgde. Het A.-doel kroop hierna op de bovenvermelde wijze door het oog van de naald, en uit den laatsten aanval, die de gasten onderna men, gelukte het hun nog zoowaar het winnende goaltje te scoren.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 3