Pierre Saccene Rechtzaken Plaatselijk Nieuws Langedijk, een streek, meer bekend als den groen tetuin van Europa, zoekt op een andere wijze de aandacht van de buitenwereld op zich te vestigen. Na vele besprekingen en vergaderingen besloot men tot het houden van een tentoonstelling, ten bate van den middenstand, hetgeen zeker een lof waardig streven kan worden genoemd. Juist in dezen tijd van malaise meenden de nering- en zakendoendeo moet men reclame ma ken, de aandacht op de zaken vestigen, het publiek door middel van exposities toonen, wat door den winkelier en den zakenman aan den Langendijk het publiek kan worden geboden. Zoo ontstond de tentoonstelling. De commissie, belast met de uitwerking van de plannen, riep per advertentie de personen op, die zich van een bepaalde standruimte zouden willen voorzien, met het resultaat, dat meer en veel meer werd aangevraagd dan kon worden gegeven. De groote zaal van „Concordia" bleek te klein, zoodat zelfs moest worden overgegaan tot het plaat sen van een bijgebouw, en nog is de beschikbare ruimte te klein gebleken. Meer kon op dat oogenblik niet worden bijgebouwd, zoodat eenige aanvragen moesten worden afgewe zen. Maar dat het iets goeds en moois belooft te worden hebben wel de verschillende uitgewerkte plannen getoond, waaraan door de vergadering de goedkeu ring werd gehecht. Om een mooi geheel te verkrijgen van het gehee- le tentoonstellingscomplex stelde men zich in ver binding met den heer Tauber, bouwkundige te Oud karspel, die een ontwerp heeft gemaakt waaraan de vergadering haar sanctie hechtte en zoodra dit ge heel zal zijn opgetrokken, komen de schilders aan het werk om het geheel, dat in strakke lijn is ge houden, met verf en penseel een frisch en vroolijk aanzien te geven. Ook wordt het geheel natuurlijk een aangenaam aanzien gegeven door het aanbrengen van de noo- dige planten- en bloemenversiering. Ook de electricien zal aan het werk worden gezet om het geheel van een goede en doelmatige verlich ting te voorzien. Zoo ziet men dus dat alles wordt gedaan, om te toonen, waartoe de Langedijker winkelier en zaken man in staat is. Een groote verscheidenheid van stands wordt in gericht, zoodat men waarlijk iets bijznders kan ver wachten op de dagen van de tentoonstelling, die ge houden wordt op Woensdag 2, Donderdag 3, Vrijdag 4, Zaterdag 5 en Zondag 6 Juli. Niet alleen dat men zal kunnen ronddwalen tus- schen de vele en velerlei stands, maar men kan zich ook verlustigen in het halen van een dansje, waar voor een goede gelegenheid is gehouden, terwijl weer anderen een oogenblik van rustige verpoozing vin den op het ruime tooneel, dat wat inrichting en aan kleeding betreft zich geheel aansluit bij de tentoon- stellings-architectuur. Vandaar uit heeft men een schitterend gezicht over de geheeele tentoónsteling. Alle dagen zal men kunnen genieten van concert, terwijl op een der avonden nog door een strijkje een muziekavond zal worden gegeven. Zoo ziet men dus dat niets is en wordt nagelaten om het den bezoekers zoo aangenaam mogelijk te maken. Maar juist voor die bezoekers heeft men het noo- dig geoordeeld ook eenige verrassingen te bedenken. De 500e en 1000e bezoeker, die de controle passee- ren ontvangen een aardige surprise, terwijl den 1500 sten een gratis reis 2e klasse naar Amsterdam met een vliegtocht boven de stad wordt aangeboden. Voor den 2000sten is weggelegd een gratis reis 2e klas naar Amsterdam met een vliegtocht Amsterdam —Rotterdam vice versa. Mocht men van deze gelegenheid geen gebruik wenschen te maken, zoo kan een surprise worden gekozen, in waarde gelijk aan den vliegtocht. Tevens kunnen wij nog mededeelen dat door B. en W. van Noordscharwoude toestemming is ver leend tot het houden van een verloting, waarvoor een aantal prijzen op de tentoonstelling worden aan gekocht. Zóó wil ook thans de Langedijk de aandacht op zich vestigen en men vertrouwt, dat velen vanuit deze streek en de omgeving een tocht zullen maken naar het tentoonstellingsgebouw, om daardoor hun waardeering en belangstelling te toonen voor het onvermoeid streven van den Langendijker Midden stand. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende advertentie. MEERVOUDIGE STRAFKAMER DER ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting* van Dinsdag 17 Juni. Uitspi'aken van Dinsdag 3 Juni. Jac. Corn. G„ Zuidscharwoudo. voorwaarde lijke straf ten uitvoer te leggen. FEUILLETON Mijnheer Guillemot ondervroeg 8 aio mé ,,0! mijnheer Benoit heeft alles meegenomen," antwoordde het dienstmeisje. ,,Hij beweerde dat het onvoorzichtig zou zijn het fleschje hier te laten." Ludovic ging met de ondervraging niet verder. „Het, bezit van dit fleschje," zeide hij, „is niet noodzakelijk, en we zullen zelf onderzoeken." Daarop nam hij Irene's hand. Raymond, Mr. Guillemot, Salomé, volgden met liunne. blikken in angstige spanning zijne bewe gingen. Ludovic begon zijn onderzoek met dezelfde kalmte, als had hij zich alleen en met een onbe kend sujet'in deze kamer bevonden. Salomé had de lamp genomen en lichtte hem bij. Hij onderzocht den pols, maar voelde geen klopping; hij legde zijn hand ter plaatse van het hart en verzekerde zich dat het opgehouden had te kloppen. Ten laatste lichtte hij de oogleden op en vond het oog zonder blik. „Vreeselijkvreeselijk!" riep vader Guillemot weenend. ,,Arme engel! zoo ik haar slechts een i Anth. Bern. B. Zuidscharwoude. Hooger beroep vonnis overtreding winkelsluiting, vonnis vernie tigd f7 boete of 7 dagen. C. A". B. Bergen, als voren f4 boete of 4 d. Di. W. B. Bergen, als voren f10 boete of 4 d. JPieter P., Heiloo, Hooger beroep vonnis over treding motor en rij-wielwet, vrijgesproken. Hendr. Carolus Di. Rossum (Geld.) Hooger beroep vonnis overtreding motor- en rijwielwet gepleegd te Barsingerhorn, vrijgesproken. Jan R. Barsingerhorn. Hooger beroep vonnis over treding leerplichtwet, vrijgesproken. Jan R. Barsingerhorn als voren 2 maal f 8 boete of 8 dagen. Klaas R., Alkmaar. Hooger beroep vonnis overtreding dansverordening f 12 boete of 12 d. Hendr. J., Alkmaar, voorh. Zand, Zijpe. Hoo ger beroep vonnis overtreding vleeschkeurings- wet, f40 bqete of 40 dagen. Jan B., Harenkarspel, thans in voorarrest, misdr. art. 247 wetb. v. strafrecht, 8 maanden gev. met 2 maanden aftrek voorarrest. Deze honorabele verdaehte wordt teederlijk in de besehermende armen van vader Staat gelegd. Aangezocht, van eerbiedwaardige zijde, in den vervolge bij de behandeling der rechtzaken wat meer ernst te betrachten, 'haasten wij ons aan dit sympathieke verzoek te voldoen. De eerste zondaarsbankhouder van dezen vruchtbaren sit tings werd onder de ontroerende klanken van Chopin's indrukwekkende marche fanêbre door een rijksveldwachter binnengeleid en bleek deze eersteling te zijn 'n klein oud kaal en schriebelig mannetje, Joh. v. d. M„ welke ouderling zich te Alkmaar op 15 Jan. een doos toiletzeep uit den winkel van den heer EileTman uit de Hekel- straat had toegeëigend, Aangezien mijnheer Han- nis ,'n zwervend negociant en permanenten gast. iii volkslogementen de goede gaven van Bacchus geenszins versmaad, was hij, inclusief doos zeep op het poltiebureau terecht gekomen, alwaar do heer E. in het. bezit van zijn zeep en 3e heer v. d. M. ter ontnuchtering in arrest werd gesteld. Op 18 Maart kwam.deze zaak reeds aan de orde, doch werd op verzoek van Mr. Sluis, zijn ge heel belangeloozen verdediger, <want dergelijke zeepcliënten vragen wel tijd, doch brengen geen geld) die den ouden drankminnenden zwerver gaarne van de straat wilde hebben, uitgesteld voor een nader geestelijk onderzoek. Thans ech ter had de goede mr. Sluis zijn protégé vglad; vergeten en was welgemoed de Zijpe ingetrok ken, teDeinde een paar dikke polderboeren te, masseeren. Daardoor ontstond een stagnatie en werd de verdere behandeling verdaagd tot heti uur waarop de geachte verdediger weer present; kon zijn. Mr. Sluis, de populaire Alkmaarder, was dan ook 's middags prompt, aanwezig, natuur lijk beleefd zijn excuses biedend voor zijn uit verstrooidheid geboren nalatigheid. Maar Mr. Sluis kan bij het college, een geheele pottebak kerij breken, had dus niet de traditioneele te rechtwijzing in ontvangst te nemen, docli werd door mr. Ledebour zelfs vriendelijk lachend ver welkomd. Over het lot van den 61-jarigen pensiongast zal nu wel spoedig beslist worden. De officie*' was ten volle tot, medewerking bereid en vor derde 1 maand, die door aftrek van weer 1 maand als afgebromd kan worden beschouwd. Voorts,' moest oude Hannis ter beschikking der regeering! worden gesteld en ondergebracht in een psycho- patenasyl, 'u soort toevluchtsoord voor zondaars tegen het wetboek van strafrecht, die niet ten volle voor hun wandaden verantwoordelijk ge steld kunnen worden. Mr. Sluis was over dit requisitoir in de wolken, maar de oude heer, die nog niets van zijn tongvaardigheid heeft verlo ren, mocht ook een woordje meespreken en gaf te kennen dat hij zich wel met, het 'voorstel, kon vereenigen, mits zijn verblijf in het psycho-- paten hotel .uiet te lang duurde, want hij was een overtuigd liefhebber van de vrije natuur. Die president stelde hem echter te dien aanzien gerust. Hartstochtelijke verzamelaar vau Radio toestellen. Nieuwe uitvindingen scheppen nieuwe misdrij ven. We zien het aan de rijwiel- en autodiefstal len en de hypothese wordt nader bevestigd door wederrechtelijke toeëigening van radiotoestellen. Als een sterk staaltje van deze moderne klepto- manie, mocht wel worden aangerekend de kaas maker Klaas K., uit Wijdenes, die in 't voorjaar seconde levend zag, zou ik al het bloed geven dat in mijn aderen is.Kunt ge haar niet doen zien, dokter?" Tot eenig antwoord legde Ludovic een vinger aan zijn lippen. „Wat!" hernam de ongelukkige vader, „ge looft ge dat zij ons hoort! Maar dan leeft zij als dat waar is! Ge ziet, ik weet niet meer wat ik zeg. Ik zal u gehoorzamen, maar zeg mij slechts een enkel woord dat ons gerust stelt." ,,'t Is mij helaas, niet geoorloofd te doen wat gij verlangt,," antwoordde hij; „de toestand van het meisje is voorwaar allerernstigst, het is on mogelijk 'te bevestigen dat het leven geheel dit gevoelloos lichaam verlaten heeft, 't is evenmin mogelijk het tegendeel te verwachten? In allen geval is 't in de onzekerheid, waarin we izijn en bij het onderzoek waaraan we ons overgeven, het voorzichtigst zich te onthouden en aan de zieke niet te doen vermoeden in welken gevaar I lijken toestand zij zich bevindt." ,,Ge. denkt dan dat zij ons zou kunnen hooren „Er is niets onmogelijk. Sommige verborgen heden van den menschelijken dood zijn door de wetenschap nog niet doorgrond. Het is stellig dat de gewone funetiën van het leven hier plot seling gestaakt zijn; maar is het gevolg ons be kend, de oorzaak weten wij niet. De catalepsic veroorzaakt eene soort van hetzij algemeene of gedeeltelijke krampachtige verstijving der spie ren zij kenmerkt zich gewoonlijk door het verlies I van het gevoel en het besef, maar dat is bij j haar het geval niet, en alles doet mij zulks ge- de ietwat zonderlinge liefhebberij beoefende om er 's nachts, terwijl zijn goede vrouw de slaap der j onschuld sliep, er op uit te gaan om radiotoestel- I len en onderdeelen te stelen. Hij schroomde dan niet, om zich tot den winkel toegang te -vexschaf- feu door het verbrijzelen van een etalageruit. Zoo bracht hij in den nacht van 17 Januari een visite i bij den heer Kleij te Bovenkarspel, alwaar hij j een loudspeaker ter waarde van f65 meeflikte. D:en zelfden nacht bakte hij zoo'n bruin broodje bij den heer J. Kunst te Hoogkarspel, die onge- vraagd een radiotoestel moest afstaan en eenige dagen later was de garagehouder A. Kouter te Venhuizen, de gelukkige, die zich van een eom- I pleet radiotoestel beroofd zag. Dit is slechts een greep uit enkelen, doch daar de heer officier hiermede genoegen nam in zijn dagvaard,ng, mee- nen ook wij hiermede te kunnen volstaan. De exentrieke kaasmaker kon echter niet altijd zijn rare stokpaardjes berijden en werd ten sloote tot opluchting der ontstelde radiohandelaars in de geheele buurt, opgespoord en voorloopig achter slot en grendel gezet. Dinsdag maakte de heer Klaas K. onder de gebruikelijke begeleiding zijn entree de salon, terwijl in de zaal schilderachtig waren geëtaleerd de radiotoestellen, inmiddels jloor onoordeelkundige emballage na de inbeslag neming tot gerechtvaardigde ontstemming dei- eigenaars, grondig bedorven en waardeloos ge maakt. Wat de heer K. betreft, deze beweerde geen verklaring van zijn zonderlinge manie te kunnen geven. Evenwel scheen een zielkundig onderzoek te hebben uitgemaakt, dat verdachte volkomen toerekeningsvatbaar is. De officier toonde zich dan ook niet bijzonder barmhartig voor den kaas maker, die voor hem uit het crimineel archief geen onbekende was. Althans werd gevorderd 1 jaar en 6 maanden gevangenis, tot, ontzetting van den verdediger Mr. de Groot, die niet nalaat krachtig te werken op het gemoed van het col lege, door de brave, zich van niets bewuste vrouw vaii verdachte op den voorgrond, te plaatsen. Deze goede ziel had zich bereid verklaard al haar krachten te zullen inspannen haar man in het rechte spoor te houden en misschien dat deze noodkreet van een liefhebbende echtgenoot© de rechtbank aanleiding geeft haar te steunen en mooie, offervaardigheid te beloonen door het op leggen van een voorwaardelijke straf. Een hoop gevend succes is ten dien aanzien al bcre;ikt doordat de rechtbank na het krachtig pleidooi van. verdediger, de zaak schorste en de stukken zaL stellen in handen van den rechtercommissaris tot het houden van een nieuw onderzoek. Sensationeel revolverdrama te Helder op 30 April 1930. Reeds geruiiuen tijd werd den Helder geteisterd) door een serie geheimzinnige diefstallen, waar-1 van de politie, die niet als de best geoutilleerde, des Rijks mag worden beschouwd, vermoedelijk wel omdat de stadsfinanciën niet al te weelderig zijn, dader enkel of meervoud, maar absoluut niel te pakken kon krijgen. Doch in den nacht van 29 op 30 April scheen hoop te geven, dat het in het Oosten begon te dagen. De recherche werd alstoen door een actief burger gewaar schuwd, dat het in een pakhuis in de Eimmastraat, hoek Kikkerstraat niet pluis was en onverwijld begaven zich twee, rechercheurs op het oorlogs pad en troffen in bedoeld pakhuis aan een bij zonder goeden kennis, den alom en zelfs buiten den Helder bekenden 36-jarigen los werkman Piet 8., terwijl een aantal rijwielbanden en andere artikelen, verpakt in een gonjezak, ter expeditie gereed stonden. Monsieur P. werd natuurlijk, onder stimulans van een schietvaardig gehouden revolver .minzaam uitgenoodigd mede te gaan ter conferentie over koetjes en kalfjes op het politie bureau, waaraan hij bereids gewillig voldeed in afwachting van een mooie gelegenheid om adieu vaarwel te zingen. Dit kansje kwam al heel heel gauw, toen de volle aandacht van de twee rechercheurs 'n moment werd afgeslapt en Piet vlug en sterk als hij is, koos onverwijld het ha zenpad, en wist, zijn woning te bereiken, alwaar, hij zien degelijk verschanste. De politie, van oor- deeel zijnde, dat Piet daar goed zat en geen kant heen kon, liet eenige posten bij de woning achter en ging eerst den volgenden dag onder enorme belangstelling tot het offensief over. De bele gerde, hoewel in 't minst niet bevreesd, want' Piet is 'n pooteling, die voor den duivel niet op zij gaat, begreep ten slotte, dat vele honden het haasje den dood berokkenen. Hij gaf heit fort Chabrol over vóór de aanspreker behoefde/ op te treden. Doch eenmaal buiten gekomen, wou loeven; misschien is het eigenlijk slaapzucht, en, dan zou het de slaap in al zijn beteekenis zijn-, maar niet de ongevoeligheid des doods. Zoo het nu geen van deze twee toestanden was, zou men elders de verklaring moeten zoeken der zonder linge verschijnselen, welke wij waarnemen." „En in dat geval?" vroeg Raymond. „Door," hernam de dokter, „bij gevolgtrekking, nieuwe niet reeds bekende feiten saam te bren gen, onder anderen die bij de ongelukkige Mous seline waargenomen zijn, zou men met eenige zekerheid de oorzaken kunnen bepalen, die bestre den moeten worden, en de middelen die aan te wenden zijn om aan dit meisje het leven weder te geven, indien het nog tijd is. Vergun mij dus, mijn vriend, met mijn onderzoek voort te gaan, en geloof dat, wanneer zij gered kan wordeu ik u beiden in weinige uren gerust gesteld zal heb ben." Raymond en vader Guillemot zwegen op dit verzoek, en Ludovic hervatte zijn halsstarrig onderzoek. Hiermede verstreken omstreeks tien minuten, die aan de twee getuigen van dit tooneel een eeuw schenen en gedurende welke de diepste stilte in de kamer heerschte. Men wachtte met ingehouden adem, overgege ven aan de wreedste gissingen, het resultaat van des dokters hernieuwd onderzoek. Eindelijk slaak te Raymond een kreet en naderde haastig Lu dovic." „(Wat hebt ge gezien?" vroeg hij op schier gebiedenden toon. hij toch nog eens toonen, dat Piet nog fcltijd méér dan zijn mannetje stond en waren een aantal agenten noodig den razend vechtenden kampioen knokker te overmeesteren. Onder kolossale be langstelling, want de geheele Helder was op de been om de voortgang en resultaat der belegering waarbij zelfs met scherp werd geschoten, bij te wonen, werd Piet naar den trein gebracht en ge- I vankelijk naar Alkmaar gevoerd. Na vanaf 30 j April in voorarrest" te hebben vertoefd, had de i officier besloten maar eens af te rekenen en ver- scheen Piet, kalm en lachend, want in Alkmaar heeft men geen kind aan hem en gedraagt hij j zich onberispelijk, voor zijn rechters. In de en- gelenbak stonden tal van vrienden en vereerders om hem een amucaal saluut te brengen. Piet voerde een zeer eenvoudig en daardoor juist moei- lijk aan "te tasten verdedigingssysteem. Hij was j den geheelen dag aan'de rol geweest en had tot laat in den nacht doorgebracht in zijn stam- café. Daar was hij ook nog aan 't bakkelijen ge- j raakt met den heer Jan Rieuwers, die hem niet vriendschappelijk gezind is en in verregaand be schonken toestand, stapel dronken, zei ©en getuige 1 in zijn voordeel, had hij het café verlaten en was I hij. bij zijn positieven gekomen, toen hij door I de rechercheurs was beetgepakt. Hij bevond zich I toen in een hem geheel vreemde omgeving en uit instinct om zich in veiligheid te stellen, had hij de vlucht genomen. Maar van diefstallen, autobanden, dynamo, gonjezak en pakjes thee wist hij geen sikkepit af. Het. was hem absoluut een raadsel, hoe hij in dat pakhuis verzeild- was geraakt. En daar de Heldersche politie geen doctyloscopische installatie rijk is, was het ook niet mogelijk geweest, door vingerafdrukken te nemen van het weggebroken schotje in het pak huis va nde heeren Burger en Peters, zoodat Piets verweer niet met eontrabewijzen kon worden ont zenuwd. Verschillende habitués uit de stamknijp van Piet, door de verdediging gedagvaard, gaven uitvoerige beschrijving van Piet's toestand en avonturen van dien veelbewogen middag en wa ren eenstemmig van oordeel, dat Piet ontzettend bepuft was geweest. Alhoeewel de zaak n uniet bepaald schitterend in elkander was gedraaid, desepereerde de offi cier niet en trachtte door getuigenverklaringen én omstandigheden aan elkander te rijgen, te komen tot een voldoend schuldbewijs om tegen Piet. 2 jaar gevangenisstraf te vorderen. De ver dediger, mr. de Groot, (aanvankelijk was aan Piet mr. Buiskool toegewezen, doch met dezen jurist had Piet nog niet samengewerkt en on bekend maakt onbemind, dus kreeg mr. de Groot de eervolle opdracht). Mr. de Groot dan hield icen gloedvol pleidooi om aan te toonen, dat, zijn cliënt absoluut onmachtig, door alcohol verlamd, was geweest om de strafbare daden te plegen, die men hem wilde aanwrijven. Voorts gaf plei- Icr zijn verontwaardiging te kennen over "de ge houden schietoefening op de woning van zijn cliënt, en eindigde pleiter zijn verdediging op eenigszins verrassende wijze door voor den ver rukten Piet, die zelf niet wist hoe hij' 't had, een voorwaardelijke straf te concludeeren met de bijzondere voorwaarde, dat hem een andere woonplaats dan de verleidelijke Helder zal wor den aangewezen. Inderdaad en lumineus idóe. Indien in de Haagsche Post een in 't oog loopende aanvraag wordt geplaatst, kan het niet uitblijven of liet zal aanbiedingen regenen. Verdediger zal wel veel tijd noodig hebben, de sollicitaties al- phabetisch te rangschikken. - Die Heer Officier, aan 't eind van zijn latijntje had geen tabak ineer van dat gijntje! Reeds meermalen had op 't programma een nummer gepronkt, dat niet uitgevoerd kon wor den wegens ontstentenis der artisten. Het betrof een vechtpartijtje, dat in den loop van het vorige jaar had plaats gehad in een danslokaal te Alk maar tusschen twee poonenmeppers uit Egmond a. Zee Het was echter niet moglijk de verdachte Hubert Pen evenmin den mishandelden Jaap P., omdat do heeren steeds op zee vertoeven, in de rechtzaal te krijgen, dus gaf de officier er nu langer de brui van en requireerde vrijspraak. Diat vliegertje ging niet op. Zekere mej. Jacoba B., husvrouw W., wonen de te Zijpe, scheen ongerechtigd haar eenvoudige positie als baakster wat meer gleur en kleur te hebben bijgezet, door zich te preseriteeren als gediplomeerd kraamverpleegster. Daar zij echter niet in staat was dit diploma over te Joggen, kwam zij in minder prettige aanraking met dei' „Ik heb u zooeven zien ontroeren. O! ant woord. Spreek, hebt ge eenig kenteeken ontdek* „Tk geloof ja," antwoordde de dokter. „En kent ge de oorzaak?" „Misschien." „Irene is dus niet dood?" „Neen." „'En kan zij gered worden - „Wie weet." Vader Guillemot knielde zonder een woord te spreken aan Iudovic's voeten neder en nam zijne handen, welke hij met zinnelooze vreugd kuste. wees bedaard, vrienden!" zei Ludovic; „ik heb misschien verkeerd gedaan u mijn gedachten te doen raden, want. het gevaar is vreeselijk en bestaat nog geheel en al." „Ge zult het bezweren, dokter; ge zult haar ons wedergeven, en we zullen u niet dankbaar genoeg kunnen zijn om u voor het geluk te be loonen, dat ge ons gegeven zult hebben." Ludovic was een tafel genaderd, waar hij alles vond om te kunnen schrijven. En haastig met koortsige hand schreef hij eenige regels welke hij aan 8alomé ter hand stelde. „Begeef u onverwijld naar den dichtsbij wonen den apotheker en breng mij zonder uitstel wat hij u gegeven zal hebben." I.'oopend verwijderde Salome zich, en nauwe lijks waren eenige minuten verstreken, of zij was weer terug, maar zonder het door Ludovic ver wachtte tegengif. „Wel?" vroeg hij verwonderd over de verlegen houding der kamenier.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 4