kantonrechter, die haar tot f20 boete of 20 d. veroordeelde. Dieze zaak kwam thans in hooger beroep voor de meervoudige strafkamer en werd onder meer als getuigen gehoord de echtelieden do Kuiter waarvan de vrouw destijds een jonge Huiter wachtende waë en alwaar, naar aanleiding van een in de 3c hag er Courant geplaatste ad vertentie haar diensten waren gevraagd. De juf frouw beweerde alsnu niet van een diploma te hebben gesproken, maar zich te hebben aangebo den als kraamverzorgster", wier handen haar diploma's waren. L'e verklaringen echter van het echtpaar de Ruiter waren niet in haar voor deel. dus moest de ongediplomeerde baker de vlag strijken en werd opnieuw f20 boete of 20 dagen gerequireerd. Ze vegen allemaal mei de spons van Itlanus. De heer Salomon N., destijds autobezittend koopman te Amsterdam, had op 21 Nov. te Alk maar op den hoek N. I.. s'ingel-Heiloërbrug, omdat hij met zijn kar links van den weg reed, een rechts dep hoek omfietsende naaister van de sokjes gereden. Meneer N. stond, toen het met de schaderegeling niet vlotte, voor den kanton rechter terecht en werd veroordeeld tot f 25 Iwete en 25 pop schadevergoeding, waarmede mijnheer geen genoegen nam en in hooger beroep kwam. De film werd nu nog eens opgevoerd en bleek papa Salomon intusschen failliet en in min der goede conditie te zijn geraakt. Hij beweerde althans toen opnieuw f25 boete werd gevorderd, dit bedrag niet te kunnen afdokken, zoodat er van de schadevergoeding aan de juffrouw, die toch al zoo langzamerhand van f 1100 tof 20 piek was afgezakt, wel heelemaal niets terecht zal komen. Hartelijkheid is toch maar alles. De nog jeugdige Maart je 'n Wieringer sohoone, gehuwd mot zekeren heer Klos te YVio- ringerwaanl, scheen motief te hebben, haar schoonmoeedeer eens 'n kool te stoven en plaatste in de Schager Courant van 15 Maart een adver tentie, onderteekend door haar man's vader Cor- nelis Klos, waarin deze het publiek waarschuwde geen geld of goed af te geven aan zijn vrouw Heintje Been, daar zulks door hen niet betaald zou worden. De oude luidjes, van den prins geen kwaad wetend, stonden dele te kijken en werd van dit smadelijk bedrijf aangifte gedaan. Het spoor leidde al dadelijk naar Maartje, en rezen, ondanks haar ontkentenis, tegen haar zooveel bezwaren, dat zij Dinsdag terecht stond, ook toen bleef zij koppig tegenspreken, doch de schrift kundige meeSter Ott uit 'Alkmaar, alsmede de gebruikte papiersoort, wezen haar als de daderes onfeilbaar aan en vorderde de officier tegen Maartje, wier houding niet sympathiek aanvoel de. f75 boete of 75 dagen. VOOR DEN KANTONRECHTER. Zitting van Vrijdag' 20 Juni. Alkmaar. De 28-jarige heer David de L., chauffeur bij den stadsautobussendienst te Alkmaar en wonende te Alkmaar, welke heer ook de vorige week in een aan gehouden strafzaak terecht stond, was als verdach te gedagvaard op grond van het feit, dat hij als be stuurder van een der stadsautobussen op 31 Maart omstreeks 12 uur met tamelijke snelheid komende uit richting Limmerhoek, had nagelaten alvorens de Huigbrouwerstraat te passeeren, tijdig een geluids signaal op den hoorn te doen hooren. Het noodlottig gevolg van dit verzuim bij artikel 23 motor- en rij - wielwet strafbaar gesteld, was, dat de 17-jarige sla gersknecht P. J. Boekesteijn, wonende te Heerliugow. per rijwiel komende uit gemelde Huigbrouwerstraat met het doel, rechts de Laat overstekend, de Hof straat in te rijden, in aanrijding geraakte met ge melde autobus, op de motorkap terecht kwam en daarvan af weer op de straat,terug viel, terwijl hei. rijwiel onder de wielen geraakte. Den chauffeur mocht het door direct en krachtig remmen gelukken, de autobus onmiddellijk tot stil stand te brengen en bekwam deze jeugdige slager geen lichamelijk letsel, wel werd het rijwiel bescha digd, doch deze schade, f 15, benevens een rijksdaal der extra voor den schrik aan den berijder, werd door de directie der stadsautobusonderneming vol daan, welke schaderegeling evenwel de straiwaardig heid niet ophief, getuige de verschijning van dei., heer de L. voor den kantonrechter Verdachtss „r- kende natuurlijk wel de aanrijding, doch gafthans niet toe het signaal achterwege te hebben gelaten. Voorts beweerde hij de hem toegestane maximum vLk breng niets, mijnheer de dokter,' ant woordde iSalomé. ,;lk breng niets, mijnheer de dokter ant woordde Salomé „Hoe is dat mogelijk „De apotheker heeft mij gezegd, hedenmorgen alles wat hem van dat goed overbleef aan dok ter Benoit afgestaan te hebben. „Benoitl" riep Ludovic uit, heeft hij werke lijk 'dien naam genoemd „O duidelijk „De ellendeling. Ha! ik begrijp alies. Voor naar Parijs te vertrekken en opdat men in zijn afwezigheid aan het arme kind geen hulp zou kunnen brengen, heeft hij het eenig tegengif doen verdwijnen waarbij men baat kon vmden. „iMaar we zullen liet, misschien in een andere apotheek vinden?" riep Raymond. „Gelooft ge „Men moet ten minste beproeven. „Ge hebt gelijk. Ga, Salome, verzuim geen seconde en bedenk "dat het leven van uwe mees teres voortaan in uwe handen is. Andermaal vertrok Salomé. Maar nauwelijks had zij de kamer verlaten of Raymond, die haar nageoogd had, trad, twee schreden achteruit. Want op den drempel dei- deur had hij de zonderlingste en onverwachtste verschijning gezien. snelheid niet te hebben overschreden. Dit werd ech ter weersproken door twee der gehoorde getuigen, de heeren N. S. Venneker bietbottelaarsbediende en den heer Jb. Bos, melkslijter, die evenals de slager Boekesteijn geen ander geluidssignaal had gehoord dan op het oogenblik toen de aanrijding reeds plaats had. De snelheid van de bus werd op dat uur en drukke verkeerspunt onverantwoordelijk geacht. Volgens hun verklaring had de slagersjongen geen overmatige vaart, doch de chauffeur daarentegen beweerde, dat de jongen zoo'n snelheid had ontwik keld dat de botsing een deuk in de motorkap had veroorzaakt. Verdachte schreef ook de minder gunstige verkla ring der genoemde twee getuigen toe aan animositeit tegen de stadsbus onder wier traject ook de Laat viel, wat schadelijk werkte op de zaken der nering doenden in de kermisweek. Men wil zulks op de chauffeurs wreken. Bovendien sprak verdachte nog tegen dat hij door overmatige snelheid zou hebben getracht, de door bandenpech verloren tijd in te halen. Door een der getuigen werd nog opgemerkt, dat de chauffeur niet de minste rlótitie zou hebben genomen van de aanrijding en onverschillig zou hebben gezegd „er zijn meer fietsen in de wereld." De verdachte ontkende deze minder lofwaardige houding ten stelligste. Hij had wel gezegd: Beter 'n fiets dan een mensch en later bij den patroon van den slagersknecht naar diens gesteldehid geinfor- meerd, welke laatste bewering door getuige Boeke steijn werd bevestigd. De heer ambtenaar releveerde, dat die stadsauto bussen maar woest en raak rijden endientengevolge slecht bij de verkeerspolitie staan aangeschreven. Daar dient een eind aan te komen en zal het mis schien een heilzamen schrik verwekken indien eens aan enkele chauffeurs de rijbevoegdheid wordt ont nomen. Wat het onderhavige geval betrof i*r. Ie Brues Tack achtte dit ernstig genoeg om tegen verdachte te vorderen f20 boete of 20 dagen. De heer Kantonrechter zich geheel refereerende aan hetgeen dienaangaande door den ambtenaar op gemerkt was veroordeelde verdachte tot f 15 boete of 15 dagen. Veroordeelde gaf het voornemen te ken nen in hooger beroep te willen gaan. De mislukte smulpartij aan de meeuweneierenomelet. aan Zee. Teruggekomen van een strooptocht in de duinen alwaar hij een aantal eieren van beschermde vogels in casu meeuwen had buitgemaakt en in een doek geknoopt met zich droeg, werd op 14 Mei te Schoorl door den rijksveldwachter P. Strooker aangehouden de 28-jarige visschersknecht Krijn BI. uit de ge meente Egmond aan Zee. Volgens ingekomen proces verbaal verzette genoemde heer Krijn B. zich te gen de in beslagname der bedoelde eieren en wierp hij deze, toen de rijksveldwachter zich met gewald van deze overtuigingsstukken wilde meester maken op den grond stuk. Verdachte, in persoon terecht staande ontkende eenig verzet te hebben gepleegd. Ook had hij de eieren niet kapot geworpen, doch waren, deze toen de veldwachter ze wilde afnemen, gebroken. Voorts had de hond van den veldwachter, hoewel hij rustig was blijven staan, hem vier gaten in het dikst van zijn billen gebeten. Met ter zijde stelling van dit verweer werd gevorderd f20 boete of 20 dagen en verdachte veroordeeld tot f 10 boete subsidair 10 dagen hechtenis. Geen wetsverkrachting doch force majeure. Bergen. De 45-jarige Joh. van der W., landman uit de Bergermeer, gemeente Bergen, verscheen als „ver dachte" voor den kantonrechter, aangezien hij op 16 Mei met een aangespannen driewielde kar, zwaar met zand beladen, rijdende over de Sluislaan te Ber gen niet behoorlijk naar rechts had uitgeweken, ten einde een achter hem komend vierwielig motorvoer tuig voldoende gelegenheid te bieden, links voorbij te rijden. In bedoelde auto bevond zich echter in politiek gekleed de heeer Mine, rijksveldwachter-bri gadier-titulair te Egmond Binnen, welke ambtenaar uitstapte en van der W. aanzegde, hem op grond van de gepleegde overtreding van artikel 3 te zul len verbaliseeren. De heer van der W. gaf nu ook volkomen het feit toe, doch voerde ter zijner ver ontschuldiging aan, dat bedoelde Sluislaan, slachts tijdelijk in gebruik was voor voertuigen wegens as falteering van Hof en Eeuwige Laan, zeer moeilijk begaanbaar was en het zijn paard niet mogelijk was, de kar uit het diepe wielspoor ter zijde van den weg te trekken. Hij had echter vergeefs verzocht aan den heer Mine hem in dit geval rechts te willen passee ren. De ambtenaar verzocht daarop voor verdach te die beweerde zich steeds trouw aan de regels van den weg te houden, wel schuldigverkalring, doch geen straftoepassing, overwegende dat verbalisant in dit geval al te handig was geweest en een plaatse lijk onderzoek had verzuimd, De kantonrechter deed uitspraak conform requisitoir en legde geen straf op Ook op het platte land is de leus: „Wij leven vrij, wij leven blij" niet meer van kracht. Egmond aan Zee. Een te Egmond aan Zee wonend winkelier in snoep goed de 44-jarige heer Pieter D., had zich in den avond van 11 Juni, omtrent half elf de vrijheid ge permitteerd, zijn winkel, die krachtens de bestaande verordening ten tien ure gesloten moest zijn, nog bezoekers te hebben, bezoekers waarvan een, zoo als door den verbalisant werd gecinstateerd, de blijk baar gekochte winkelwaar nog in de hand hield. Genoemde heer D. had de moeite genomen, in per soon als verdachte te verschijnen en voerde ter zij ner verdediging aan, dat hij zijn winkel op het voor geschreven uur bereids had gesloten, doch om 11 uur nog was opgeklopt en toen niet wetende wat er aan de hand was, den kloppenden, die wenschte te worden opengedaan, had toegelaten. De heer D. •XXI. Wat de hertog bij mijnheer Guillemot kwam doen. 'tWas de hertog de Palmares. Ofschoon hij slechts flauw beschenen werd door het licht in de kamer, had Raymond hem terstond herkend, en met een onbedachte beweging zou hij zich op hem geworpen hebben, maar Ludovic hield hem tegen, met gebiedende en vaste stem zeggende „Blijf, waarschijnlijk komt mijnheer de hertog mij bezoeken, en 'I behoort mij hem te ont vangen." Raymond bedwong zich. Ludovic evenwel was niet minder verwonderd dan Raymond. Zulk een bezoek op dit oogenblik en in dergelijke omstan digheden was voorwaar zonderling, en vruchte loos zocht hij daarvoor een geldende reden. „U, mijnheer, wensch ik te spreken," zei de hertog, toen hij voor Ludovic stond, „en ge. be grijpt. dat een machtige oorzaak moest bestaan om mij hierheen te doen gaan. Mag ik u Ver zoeken mij eenige minuten onderhoud te verlee- nen?" „Wegens wat?" mijnheer de hertog. „Wegens Irene." „Irene! zegt ge, Irene?" Ludovic nam den bezoeker in de eetzaal, en daar bood hij den hertog een stoel, dien hij wei gerde. vulde voorts zijn „oratio prodomo" nog aan met de mededeeling, dat hij ook was een broodvechter, die niet van den wind kon leven. De heer ambtenaar voegde hem toe. dat hij na sluitingsuur zijn visite maar in de huiskamer moest ontvangen en vorderde de verordening verbindbaar achtend f 4 boete of 4 dagen. De kantonrechter, die nog niet geheel overtuigd is over den verbalisant, zal a.s. Vrijdag schriftelijk vonnis wijzen. Binnenland DE INVALIDITEITEWET. Op 1 Mei 1930 werden 15047 weduwenrenten en 11834 weezen renten krachtens de Invaliditeitswet genoten. Op genoemden datum verkeerden krachtens art. 373 dier wet 82029 persanen in het genot van een als vrucht van hun verzekering verkregen ou derdomsrente van drie gulden per week. Voorts genoten 26.635 personen een invaliditeits- rente als bedloeld in art. 71 dier wet. Krachtens art. 24 der ouderdomswet 1919 waren op vorengenoemden datum 129.219 personen in het genot van een als vrucht van hun verzekering ver kregen ouderdomsrente van drie gulden per week NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Achtdaagsche abonnementskaarten. De Nederlandsche Spoorwegen stellen van 1 Juli tot en met 15 September dagelijks verkrijgbaar abonnementskaarten gedurende acht dagen geldig op dezelfde lijnen als de algemeene abonnements kaarten. De stations zullen ze verstrekken zoo spoe dig mogelijk na mondelinge aanvrage in elk geval binnen 1 uur. De prijs ervan is le klasse f29,— tweede klasse f 22.50 en derde klasse f 16.met een waarborgsom onderscheidenlijk van f2. f2 en f 1. ARBEIDSBEMIDDELING LAND- EN TUINBOUW. Bij den rijksdienst van Werkloosheidverzekering en Arbeidsbemiddeling bestaan, naar wij vernemen plan nen om te geraken tot een betere arbeidsbemidde ling ten plattelande speciaal voor land- en tuin bouwbedrijven. Voor dat doel is de medewerking ingeroepen van de centrale landbouwmaatschappij- en, alsmede van haar provinciale en districtsafdeelin gen, terwijl ook besprekingen zijn gevoerd met de vertegenwoordigers der landarbeidersbonden. Ook door betere organisatie van het instituut arbeidsbe middeling ten plattelande wordt verwacht, dat in de toekomst werkgevers en werknemers uit de agra rische bedrijven meer gebruik zullen maken van de organen der arbeidsbemiddeling. UITVOERING ZIEKTEWET. Het blijkt herhaaledijk voor te komen, dat werk nemers, wanneer zij ziek worden, niet weten bij wel ke bedrijfsvereeniging hun patroon is aangesloten. Ook komt het voor, dat de werkgevers niet weten, welke premie door den werkgever moet worden be taald, zoodat zij niet kunnen beoordeelen of van hun weekloon het juiste bedrag wordt ingehouden. Het College van Toezicht op de Ziektewet acht het gewenscht, dat de werknemers van een en ander op de hoogte zijn en heeft daarom de bedrijfsver- eenigingen in overweging gegeven haar leden te verzoeken in hun fabrieken en werkplaatsen op een duidelijk zichtbare plaats van een en ander me dedeeling te doen. DE KONINKLIJKE FAMILIE NAAR ZEEUWSCH- VLAANDEREN. Het ligt in het voornemen van de Koningin, den Prins en de Prinses op 16 Augustus een bezoek te brengen aan Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen. Nieuwstijdingen EEN BOOTTOCHT MET ONGELUKKIGEN AFLOOP Donderdag maakten ex-keizer Wilhelm en zijn gemalin als gasten van mevrouw von Pannewitz te Bennebroek met gezelschap een motorboottocht op het Kagermeer. De ex-keizer en zijn gemalin waren met een gedeelte van het gezelschap op de motor boot van mevrouw von Pannewitz. De anderen voe ren op een gehuürde motorboot. Terwijl de thee ge bruikt werd waren beide motorbooten naast el kander aan den oever gemeerd. Na de thee werd weggevaren. De boot, waarop de ex-keizer zich be vond, was nog slechts op korten afstand van de andere boot, toen plotseling op deze laatste een dof fen knal werd vernomen, welke achteraf bleek, ver moedelijk het gevolg te zijn geweest van brand in den carburator. De boot van den ex-keizer voer on middellijk terug en narn de passagiers van de bran dende boot over. Hierbij bleek dat een dame en een heer ernstifee brandwonden hadden opgeloopen. Een zich bij het gezelschap bevindend arts verleende de eerste hulp, waarna de gewonden naar Leiden wer den vervoerd, waar zij in het ziekenhuis werden op genomen. De motorboot brandde geheel uit. Nader kan nog worden gemeld, dat de beide ge wonden naar het St. Elisabeths-ziekenhuis te Leiden zijn verbonden. Het betreft Fraulein K. gravin Lehn- dorff uit Prein en den heer Hermann H. graaf Donhoff uit Friedenstein. HET MOEDERHART SPRAK. Er heeft zich Dindsgamiddag in den tuin nabij de boschjes van Pex te den Haag aan den nieuwen verkeersweg een drama afgespeeld, doch dat geluk kig nog niet zulk een einde heeft gehad, als de op zet daarvan bedoelde te znij. Ten huize van de fami lie D„ in het duin, vervoegde zich, zoo vertelt het „Vad." een dame, die in haar armen een kindje van eenig maanden droeg, dat bijna geheel ontkleed was. Beiden hadden te water gelegen, het kindje gaf slechts zwakke teekenen van leven. De jeugdige da me verkeerde in zeer overspannen toestand en deed verwarde verhalen. Het eenige, wat men hiervan begreep was, dat zij om politie vroeg. Nadat men haar eenigszins had gekalmeerd, kon men te weten komen, dat zij zich met haar kind door verdrinking van het leven had willen berooven. Zij was daartoe in een sloot gesprongen, doch eenmaal in het water, kon zij haar kind niet zien verdrinken, en heeft zich nog juist bijtijds met haar kindje weten te redden. Daar de toestand van het kindje zoowel als van de vrouw zeer ernstig was, heeft men den Eerste Hulpdienst en de politie gewaarschuwd Moeder en kind zijn per auto naar het ziekenhuis in den Haag overgebracht. Aan 'den slootkant vond men op de door de vrouw aangegeven plaats den kinderwagen staan waarop de kleeding van de kleine lag uitgespreid. Buitenland DE MERKWAARDIGE NACHTZITTING VAN HET LAGER HUIS. Het is Woesndagnacht een merkwaardige nacht ge weest in het Engelsche Lgarehuis met electriciteit in de atmosfeer, die zich ook in de zaal liet voelen. Verscheidene redevoeringen werden door donderslag onderbroken. De gemoederen werden overeenkomstig verhit, zoo wordt aan het „Hbld" gemeld. Minister Snowden wilde volhouden. Verscheidene leden lagen tegen drie uur op de banken te slapen. Sommigen kwamen tegen acht uur in lichte zomerkleeding terug. Anderen bleven den geheelen ochtend in avondkleeren. Het was in de vergaderzaal des nachts zoo be dompt, dat een van de conservatieve wihps, kapi tein Margeson, flauw viel. Een van de labour wihps ving hem op en behoedde hem voor een val. Een van de arbeidersafgevaardigden die om half zeven des morgens een bad nam werd door een sein aan '4jn stemplicht ehrinnerd. Hij trok een paar kle dingstukken aan en ging barrevoets naar zijn plaats. Telkens werd het debat door onaangename op merkingen onderbroken. Om half negen zeide Chur chill: „Wij worden hier met kwaadwillgheid behan deld; de redenaars van de regeering zitten te grijn zen of zij heer en meester zijn en niemand anders recht van spreken heeft. Sonwden behandelde de oppositie met buitengewone en zelfs onbeschaamde onverschilligheid Dit werd door Snowden betwist, die zei dat hij zijn best deed om te verbergen wat hij van de oppositie dacht. Bijna 22 uur duurde de zitting en Donderdagmid dag ging men na enkele uren onderbreken lustig voort. „Dank," zei Palmares, „ik heb slechts eenige woorden te zeggen eiji ge hebt slechts een ant woord te geven; maar vergun mij' voor ik begin, van u een belofte te verzoeken?" „Waarom .Het geheim, dat ik u zal toevertrouwen be hoort mij niet alleen, verbindt ge u, als ge. 't kent, het aan niemand te openbaren?" „Maar, mijnheer." „Wees indachtig dat het leven van mejuffrouw Guillemot aan dit geheim hangt." „Wat bedoelt ge?" vroeg Ludovic eenigszins verward. „Sedert eenige oogenblikken,hernam Palma res, „weet ik dat het meisje vergiftigd is."' „Wie heeft u dat gezegd?" „Dat doet er niet toe." „2ou het degene niet zijn, die het vergift ge geven heeft?" Misschien." „En ge wilt „Ik verzoek u, mijnheer, het geheim te be waren ,en up die voorwaarde, zal ik u het tegen gift geven ,dat alleen het leven van het slacht offer redden kan wilt ge Ludovic dacht een oogenblik na, vervolgens krachtig het hoofd schuddende riep hij uit: „Goed. ik stem toe. Ge bekent dus dat Irene vergiftigd is?" „.Ta, mijnheer." „Daarbij moet men n gezegd hebben, dat men zoover de schandelijkheid bedreven heeft door uit al de apotheken van Trouville de ze-lfstandig- Rasfio-Omroep Eerste Ljuigediiker Redio-Centrale B. Schuitemeker Ir., Noordscharwoude PROGRAMMA HILVER3ÜM. Zondag 22 Juni. 910.30 VARA. Orgelspel, platen, lezing Zui derzee. 10.30 VPRO. Protestantenbond Hil versum. 1212.40 AVRO. Lezing over ne- germuziek. 12.402 Middagconcert. 2' 2.30 Boekenhalfuur. 2.304 Solistenconcert. 4—5 platen en sport. 5—6 VARA. kinderuur. 67.30 Vooravondconcert. 7.308 AVRO. platen. 811 Concert Nico Treep. 9—9.30 Voordracht. 1112 Platen. Manudag 23 Juni. 1010.15 Morgenwijding. 122 Middagmu- ziek. -- 22.45 Kookkunst. 2.454.30 Film muziek. 56 Kinderuur. 67 Platen. 7—7.30 tooneelhalfuur. 7.308.15 Carillon bespeling. 8.1511 Concert Nico Tïeep. 9.3010 éénacter. 1112 platen. Dinsdag 24 Juni. 1010.15 Morgenwijding. 122 Middagmu- ziek. 23 platen. 34 knippen. 45 debutanten. 5.306 Dinermuziek. 67 platen. 77.30 lezing. 7.308 Joodsch halfuur. 911 Concert Treep. 11—12 Carltonhotel. PROGRAMMA HUIZEN. Zondag 22 Juni. 8.259.20 NCRV. Morgenwijding. 10—12 K.R.O. Hoogmis uit Oudenbosch. 1212.30 Lezing en toespraak. 12.302 platen. 2 —3.30 middagconcert. 3.304.30 platen. 4.305 ziekenhalfuur. 5.50 NCRV. Kerk dienst uit Utrecht. 7.30—8.05 KRO. Lezing melk. '8.0510.45 Concert KRO.-orkest. 6.4511 Epiloog. Maandag 23 Juni. 8.15—9.30 NCRV. Morgenconeert. 10.20 11.30 KRO. Uitzending uit Utrecht. 12.'30 1.45 NCRV. Orgelconcert A'dam. 2.35—3.15' 'auserie. 3.153.45 Knippen. 45 Zie- kenuur. 56.30 Concert. 6.30—45 Pla ten. 6.457.45 liederenuur. 8—11 Uit zend avond. Dinsdag 24 Juni. 8.3010.15 KRO. Plechtige uitzending uit la ren. 11.30—12 Godsd. halfuur. 12.15 1.15 Plechtigheden uit Laren. 1.152 Platen. 2—3 Vrouwenuur. 56 Concert en platen. 6—6.15 Sport. 6.15—6.45 Platen. 6.45— 7.15 Kerklatijn. 7.157.45 Lezing. 8 9.15 Concert Tilburg. '9.1511 Concert KRO. orkest. 1112 Platen. heden te doen verdwijnen, waarmede men de vreeselijkc uitwerkingen van het gegeven vergif bestrijden kan." ,.J a. ,.'E.'i in die omstandigheden?" „In die omstandigheden breng ik u het ver- eischte tegengif, namelijk, ik herhaal het, het leven van het arme meisje." Dit zeggende bood de hertog aan Ludovic een doosje, waarin zich twee fleschjes van zonder lingen vorm bevonden. Be dokter wierp een haastigen blik op die fleschjes en vervolgens op den hertog. Eigen lijk begreep hij niets van hetgeen gebeurde. Wat dreef Palmares, welk belang1 had hij bij dien stap, waardoor ontstond plotseling de begeerte Benoit's sehanddaad te verijdelen? 0(p al deze vragen was 't Ludovic onmogelijk voldoende te antwoorden. Maar wat hem misschien het meest trof, was het vervallen gelaat van den hertog en de blijk bare aandoening die zijn stem deed beven. Hij kon zich niet beletten hem hierop opmerk zaam te maken. „Ge moet met mij erkennen, mijnheer de her tog," zeide hij, „dat ik eenig recht heb mij te verwonderen over hetgeen plaats heeft; en vruch teloos tracht ik te raden waaraan ik uw stap van hedenavond moet toeschrijven." „Zoek niet, mijnheer," antwoordde de hertog; „want ge zoudt niets vinden, dat verzeker ik u."

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 5