Het onweer van Zondag ONZE GROENTEVEILINGEN Harmonie „Excelsior", Koordscharwoude CONCERT op Donderdag 26 Juni 1930. OVERZICHTEN EN PRI1SN0TEERINGEN Directeur: P. PRANGER. Aanvang 8.30 uur (N.T.) binnen omdat hij de bewoonster moest spreken. De beide inbrekers gaven den heer K. heel brutaal te kennen dat hij zie wel verwijderen kon waaraan hij dan ook onmiddellijk gevolg gaf alleen echter met de bedoeling om de politie te waarschuwen.die dan ook spoedig ter plaatse kwam. Inmiddels hadden de in brekers lont geroken en konden nog juist het huis ontvluchten in de richting van de Bliekwei. Dit was echter weer gezien door den in de nabijheid Wonen den kantonneir V., die ook zag hoe een der mannen een lang vorwerp wegwierp. Hij deelde de politie een en ander mede. Het weggeworpen voorwerp werd gevonden en bleet een breekijzer te-zijn. Een on- middelllijk door de rijks- en gemeente-polltie inge steld onderzoek had tengevolge dat men twee man nen kon aanhouden. De een had zich tusschen de struiken langs den weg verborgen, de ander werd in een droge sloot gevonden. Naar gezegd werd, zou de derde zich langs den zeedijk verwijderd hebben. Een aldaar en ook in de naaste omgeving ingesteld onder zoek leverde echter geen resultaten op. De beied aangehoudenen bleken te zijn de 48-ja- rige H. A. M. v. W„ van beroep bloemenverkooper en de 32-jarige bouwvakarbeider J. A. T. beiden te' Amsterdam woonachtig. De eene werd in Muiderberg de andere te Muiden in de politiecel gezet. Burgemeester de Raadt stelde zicli onmiddellijk met de Amsterdamsche politie in verbinding en het bleek dat de politie de hand gelegd had op een twee tal berduchte inbrekers dlie reeds meermalen hunne euveldaden met gevangenisstraf hebben moeten boe ten. Van de bewoonster van het perceel, waar ingebro ken werd, vernam de politie, bij haar thuiskomst, dat er niets vermist werd. Klaarblijkelijk zijn de in brekers te vlug gestoord om zich iets te kunnen toe eigenen. Een kast was geforceerd met het breekijzer en het gevonden ijzer past juist in de beschadigde plekken op de kast, waarvan de rijksveldwachter te Muiden wasafdrukken heeft genomen. Mevrouw de wed. V. is tegen inbraakschade verze kerd. De droogmaking van de Zuiderzee. Waar de werkzaamheden van de M. U. Z. (Maatsch. tot uit voering der Zuidrezeewerken) de aandacht van de geheele beschaafde wereld trekken, is het wel eens aardig te vernemen, hoe dat grootsche werk van het kleine Nederland wordt beoordeeld door het machti ge Amerika: Het Amerikaansche blad „The Paterson Evening News" schrijft er namelijk het volgende over onder het hoofdje: „De onoverwinnelijke zee moet het af leggen tegen de volharding en het genie van den mensch." „Zuiderzee-werken is tegenwoordig een toover- woord in Holland. Dit opschrift wordt in sprekende letters geschilderd op de werktuigen, de in werking zijn gesteld om de Zuidrezee droog te pompen. Wonderbaarlijke dingen zijn daar reeds tot stand ge komen. Er zal nog heel wat moeten gebeuren, voor deze machinerieën zijn omgeslagen tot ploegscharen en snoeihaken ten behoeve van de kweekers der lage landen. Het dorp den Oever eertijds een der meest doodsche Hollandsche eilanden-dorpjees is nu vervuld met lawaai en de drukte van een modern nijverheidscentrum. Het zal het aanzien van de te genwoordige zeehavens nu geheel wijzigen en veran deren in uitgestrekte landen, steden en marktplaat sen. Mijlen ver zal de grijze zee worden omgewerkt in veel ververige landschappen met bloembollenvel- den. Deze onderneming zal in de hoogste mate bij dragen tot de nationale welvaart. Stel u voor den geest een millioen Honllanders, die met hun vrouwen en kinderen gretig aanvliegen op hun concessie-aanvragen om het bezit van een stuk kleverige klei uit Noordwest Noordholland en ge zult een visioen hebben opgeroepen (zij het nu juist geen verheven) van Hollands „gold rush.' of stormloop op het bezit dat staat te gebeuren als het nieuwe land op de borden komt. Een afdeeling, of polder, zooals deze door de Hol landers wordt genoemd, groot 77 vierkante mijl is nu reeds ingedijkt en dezer dagen zijn twee reus achtige machines tewerk gesteld om dien polder leeg te pompen. Deze pompen hebben een water verplaatsing van 4.500.000 ton per dag. Het leegpom pen zal twee jaren moeten duren. Men verwacht, dat in 1933 de regen den grond reeds zal hebben doortrokken en dat vlijtige bewo ners de klei dan al in cultuur hebben gebracht. Als he geheele gebied is ontgonnen, zal een grond gebied ter grootte van Rhoed-eiland aangewonnen zijn dat woonplaats biedt aan drie millioen men- schen, die met verlangen daarop wachten. Drie millioen geduldige, volhardende Hollanders, die de „onoverwinnelijke" zee hebben weerstaan. Het komt hun wel toe, dat zij zich met blijdschap werpen op hun verkregene concessies in de harde zeeklei. Dit is in zijn soort het machtigste plan dat ooit door de menschheid werd uitgedacht en is zeker een, dat de meeste aandacht trekt." Het water vraagt offers. Zaterdagavond gin gen drie jongens van ongeveer 17 jaar te Lith in de Maas zwemmen. Een man, die daar aan het vis- schen was zag plotseling dat de jongelui in levens gevaar verkeerden en schoot onmiddellijk te hulp. Het mocht hem gelukken een der drenkelingen, Hen ri Meyntjes te redden, doch de twee anderen verdwe nen in de diepte. Inmiddels werd hulp geboden door een voorbijgan ger, een uistekend zwemmer, die er in slaagde de bei de anderen op het droge te brengen. Twee doktoren waren spoedig ter plaatse, doch hun pogingen, om de levensgeesten op te wekken, bleven zonder succes De twee verdronken knapen Nico Schouten en The- odoor van der Sluys waren beide de oudste zonen van groote gezinnen. —Zaterdagavond geraakte spelenderwijze een acht jarig meisje in het water achter de Kloosterlaan te Utrecht Eerst na twintig minuten gelukte het aan omstanders het kindje op het droge te brengen. De levensgeesten bleken echter reeds geweken. Zondagmiddag waren in de Koningshaven na bij de Koninginnebrug te Rotterdam eenige kinderen aan het spelen, toen plotseling de vierjarige Harrie Meyer uit de Feyenoordstraat van den kant gleed in het water viel en in de diepte verdween. De politie, die onmiddellijk gewaarschuwd was, slaogde er eerst na vijf uur dreggen in het lijkje van het knaapje op te halen. Zondagmiddag voeren de 18-jarige kappersbe diende H. van der Velden van den Schoonenberger- weg te Rotterdam en zijn 26-jarigen broer en een zuster in een bootje op de nieuwe Maas. Van de 2 broers, die gingen zwemmen was de jongste die kunst evenwel niet machtig. Plotseling verdween hij in de diepte om niet meer boven te komen. De Schiedamsche politie en de Rotterdamsche ri vierpolitie hebben, zonder succes echter, gedregd. Zondagmiddag ging de 30-jarige Noorsche zee man M. J. Christoffersen in de Leuvehaven te Rot terdam zwemmen. Plotseling verdween hij in de diep te. Eerst na geruimen tijd dreggen is het de politie gelukt het lijk van den man op te halen. Zondagmiddag is bij het zwemmen in het Balg- zandkanaal bij Anna Paulowna verdronken de onge huwde arbeider C. Lourens Meeldijk uit Anna Pau lowna. De verdronkene was Zaterdag juist 25 jaar oud. Wij lezen in „^oord-Holl. D,bld.": iNTa een vrij warmen Zaterdag verraste de Zon dag door een onaangename zwoelheid. Er was veeel waterdamp in de lucht en daarom was het ook zeer drukkend. Dat het in de hoogere lucht lagen ook al niet pluis was, bewezen de witte Wolkentorens, die zich met scherpe spitsen op* stapelden. Er kwamen er den heelen dag. en er gingen er. Tegen den middag begon de radio te bewijzen, dat er ontladingen hoog boven ons wa ren en tegen den avond werden de wolkentorens en wolkenbanken grooter en donkerder van kleur. Het rommelde in de verte, bijna onafgebroken. Tegen zéven uur werd het donker en een donder bui, die in het Noord-Oosten hing en die door de zonnestralen koperkleurig getint was, dreef lang zaam voorbif meldt de „Courant" uit, Amsterdam. Uit Westelijke, richting kwam een haastiger bui aan met donkere tot flarden gerukte wol ken en strecen en toen stak er1 plotseling een feil ewind op. Het stof dwarrelde door de stra ten en in de nieuwe wijken wad het een woes tijnwind ,die het heate zand hoog opjoeg. In al lerijl werden ramen en deuren gesloten. Inmiddels kwam ook nu weer uit, dat donder buien zich boven Amsterdam niet op hun, gemak gevoelen. Inderdaad is onweer boven de hoofdstad in zekeren zin een zeldzaamheid. De buien dreven langs elkander heen en gingen zich met bekwa men spoed elders ontlasten. Vermoedelijk heeft het in de buurt van de Zaan of van IJmuiden flink geonweerd. Het is niet onwaarschijnlijk, dat blijkens eenige knipperingen in het. electrisch licht, dien kant uit een der 50.000 volt bovenlei dingen werd getroffen. Dat was omstreeks 8.15. Later tegen kwart voor negen kwam een nieu we dreigende bui op uit Oostelijk Amsterdam. Diaar het ietwat donkerder was geworden, was het licht zichtbaarder. Eenige vrij krachtige don derslagen kondigden aan, dat het onweer dicht in de buurt van de huizenzee kwam, doch even later schoof het langs onze stad, vermoedelijk Noord-Holland in. Ditmaal ging het onweer ver gezeld van regenval. Een half uur later was de bui al weg en manifesteerde zich slechts door flauwe flikkeringen aan den horizon. Boven een groot deel van Kennemerland, vooral boven Velsen, ging het onweer gepaard met ge weldige regen- en hagelbuien. Gedurende onge veer een kwartier vielen op simmoge plaatsen hogelsteenen zoo groot als duiveneieren. In IJmui den en Velsen stonden op sommige plaatsen! de straten geheel blank, doordat de riolen door de hagelsteenen en de afgeslagen bladeren verstopt Wareen geraakt. In vele huizen kwam het water binnen stroomen. Vele te velde staande gewassen in de omstreken zijn voor een groole oppervlakte totaal vernield, zoodat land- en tuinbouw groote schade leden. Te Rottei-dam pakten zich tegen den avond eveneens donkere dreigende onweerswolken samen. Het eerst ontlastte de bui zich boven;' de rand gemeenten. Omstreeks 7 uur sloeg te Overschie aan den Achterdijk de bliksem in een) hooiberg van den arbeider Suiker. Weldra stond de hooi berg in lichte laaie, doch door het) gezamenlijk optreden van de Overschiesche politie en brand weer wist men het vuur te blusschen en tot den hooiberg te bepalen. Dje zich in de nabijheid be vindende woningen en schuren liepen geen schade op. Later op den avond dreef de bui over Rotter dam, doch het bleef bij enkele donderslagen en een korten, hevigen slagregen. Ongelukken kwa men hier niet voor. Noodweer boven Zwolle. kW* mts* •- Zondagavond omstreeks 10 uur woédde een hevig onweer boven Zwolle en omgeving. De blik sem sloeg in bij een landbouwer in Mastenbroek, gemeente Zwollenkerspel. Onmiddellijk werd de brandweer gealarmeerd. Bliksem ingeslagen. Bij een hevig onweer sloeg om half 8 Zondag avond de bliksem in de boerderij van den land bouwer Terijken te Beek en Donk. De brandweer was spoedig met. een handspuit ter plaatse. De boerderij brandde echter tot den grond to# af. Het vee kon in veiligheid worden gebracht. De slagregen in IJmuiden-Oost. Tengevolge van den slagregen, kwam Zondag avond in beide tunnels aan den Stationsweg te IJmuiden-Oost het water ongeveer 1.25 M. hoog te staan, zoodat het verkeer totaal gestremd werd. Het verkeer werd toen door Velserbeek langs den overweg aan den Groeneweg en langs de Briniostraat geleid. Een geheelen nacht is de gemeentereiniging in de weer geweest, om de modder en het over tollige water uit de riolen te loozen. Een autobus met passagiers geraakte in de tunnel vast en door den hoogen waterstand kon den de passagiers de bus niet verlaten. Men liet er toen een andere autobus van achteren! tegen aan rijden verbond de beide bussen met een plank en 'liet de passagiers toen overstappen. Deze wist daarna uit het water te komen, waar door dus de passagiers uit hun isolement verlost waren. Tijdens den slagregen geraakte de onge- bluschte kalk op een bouwwerk van den aannemer P. W. aan de Kastanjestraat in brand, 'doch het vuur was spoedig gebluscht. IN HET NOORDEN VAN NOORDHOLLAND. Zondagavond ontlastte zich boven de tuinbouw streek te Langendijk en Omstreken een hevig on weer, vergezeld van zwaren hagelslag die te Heer- hugowaard veel schade aanrichtte. Te Broek op Langendijk werd de electrische leiding getroffen. Het onweer bleef vier uur hangen. Zondagavond half zeven is de bliksem ingeslagen bij den arbeider P. Stroet te 't Veld gemeente Oude Niedorp. Een raam werd verbrijzeld terwijl de heer S„ die voor het raam zat, zoodanig door den bliksem werd getroffen, dat zijn lichaam aan één zijde werd geschroeid en in een zijner beenen een gat sloeg. Zijn toestand is niet hopeloos. Aan zijn kleeding was niets bijzonders te bemerken. De bliksem veroorzaakte groote wanorde in de ka mer. Bij den landbouwer Pankras in dezelfde gemeente werd een aantal vorstpannen van het huis geslagen.. ACHT BOERDERIJEN AFGEBRAND. Tijdens het heftige onweer dat boven westelijk Overijsel woedde, sloeg de bliksem in den hooiberg van een boerderij, in gebruik bij Tiemen Kok aan de Oude Wetering in den palder Mastenbroek. Yan den hooiberg sloeg het vuur over naar de boerderij zelf, welke met de bijgebouwen een prooi der vlam men werd. De boerderfj, een der grootste uij, den ge heelen polder Mastenbroek is eigendom van fflrr; dr. I. A. van Royen en was verzekerd. Er kou niets ge red worden. Gedurende een zwaar ohweer sloeg de bliksem in de boerderij van den landbouwer reryken te Beek en Donk. De brandweer was spoedig met een hand spuit ter plaatse. De boerderij brandde echter geheel tot den grond af. Het vee kon in veiligheid worden gebracht. Te Langeawaag is de boerderij van H. de Jong door den bliksem getroffen en totaal afgebrand. De groote boerderij „Boschoord" te Nijeberkoop eigenaar de heer J. Posthuma, is door den bliksem getroffen en totaal afgebrand. De bliksem sloeg in de boerderij van J. W. Lam mers in den Peperhoek te Terwolde gemeente Voorst Hét huis is totaal afgebrand. Alles was verzekerd. Tijdens een hevig onweder sloeg de bliksem in de kapitale boerderij van A. W. Weyenberg Kalver- wei te Beekbregen. De boerderij met een hooiberg brandden geheel uit. De paarden, koeien en de var kensstal, benevens vele landbouwgereedschappen en aantal kippen kwamen in de vlammen om. De Beekbergsche brandweer riep de assitentie van de Apeldoornsche in. Niets was verzekerd. Buitenland Prettig vooruitzicht. De geheimzinnige New Yorksche moordenaar die zich „de redder der moraal noemt, heeft een nieuwen brief aan de bladen ge schreven, wederom onderteekend met 3 X. In dezen brief, evenals de vorige in gezwollen stijl geschreven, wordt medegedeeld, dat zijn taak te New York het terugvinden van een vermist document, voor een ge heim internataionaal genootschap, voltooid is. „Ik keer onverwijld naar Europa terug om er een schrik bewind te beginnen" voegt de schrijver er aan toe, waaruit men afleidt dat hij een Europeaan is. De „Graf Zeppelin." De „Graf Zeppelin" ar riveerde op haar vlucht van Berlijn naar Hamburg boven het Hamburgsche vliegveld waar het lucht schip door de menigte enthousiast werd toegejuicht. Evenals te Berlijn maakte he luchtschip ook hier een landing. Door een groot aantal landingsman schappen werd het gevaarte op den grond gehouden. Waarschijnlijk tengevolge van de groote hitte, die op het vliegveld heerschte, is het gas gaan uitzetten, al thans op een gegeven oogenblik, het was toen on geveer vier uur in den namiddag, ging de achterkant van het luchtschip schuin de lucht in. Door den ruk moesten de mannen, die de achterste landingstou- wen vasthielden, deze loslaten, met het gevolg, dat ook de voorste mannen het gevaarte niet langer kon den vasthouden en statig zweefde de „Graf Zeppe lin" omhoog, gestart tegen den zin van zijn com mandant. Want deze, kapitein Lehmann bevond zich met drie andere leden der bemanning en met drie passagiers nog op den beganen grond en had nu het nakijken, het nakijken. Want aan zich zelf over gelaten was de Zepp gelukkig niet. De plaatsvervan ger van kapitein Lehmann, kapitein von Schiller, bevond zich op het oogenblik van de onvrijwillige start aan boord van het luchtschip en nam het commando op zich. De motoren draaiden, het lucht schip maakte een boog boven het vliegveld en ver dween in de richting van Berlijn. Te 21.10 uur is de „Graf Zeppelin" te Berlijn aangekomen en weer vei lig op het vliegveld te Staken geland. Kapitein Leh mann en de andere achterblij venden werden per vliegtuig van de Deutsche Lufthansa eveneens naar Berlijn gebracht. Per Telefoon. AMSTERDAM, 24 Juni 1930. (V.D. „SOUTHERN CROSS" VERTROKKEN. Uit Londen: Hedenmorgen is de „Southern Cross' met Kingsford Smith en zijn drie metgezellen .waaronder de Ne- derlandsche vlieger Ferd. van Dijk van het vliegter rein Port Marnoch in het graafschap Dublin opge stegen voor de vlucht over den Atlantischen Oceaan in de richting van Oost naar Wets. Bij de start was groote belangstelling. Kingsford Smith achtte de weersomstandigheden zeer gunstig en meende New York te zullen berei ken zonder de noodzakelijkheid onderweg brandstof fen in te nemen. DE MOORD TE BENNEKOM. DE DADER TOT LEVENSLANGE GEVANGENIS STRAF VEROORDEELD. Uit Arnhem: Heden deed de Arnhemsche rechtbank uitspraak in de bekende moordzaak gepleegd op mej. T. Koper berg. De dader werd veroordeeld tot levenslange gevan genisstraf. De Rechtbank overwoog in haar vonnis, dat in het belang der maatschappelijke vrijheid de hoog ste straf moest worden toegepast. V EIL ING3;0 VERZICHT LANGENDIJK Wij moeten dit overzicht beginnen met de vermelding van het merkwaardige feit, dat op den langsten dag des jaars nog Dleenséhs witte kool is geveild, waarvan de kwaliteit nogl zeer behoorlijk was. Er kon 2.50 per 100 Kg. voor gemaakt worden. En nog schijnt de voorraad niet te zijn uitgeput. De aanvoer van vroege aardappelen was in de afgeloopen week al zeer beteekenend, aan beide veilingen samen werd een hoeveelheid van rond 200 wagons van 10.000 Kg. geveild. Het verloop was niet in alle opzichten bevredigend. Web is het beschot reeds vrij goed, maar de prijs bewoog zich steeds meer in dalende richting. Vooral in het midden der week was de stemming traag en Donderdag ging het bepaald slecht. D'ien dag gingen zelfs partijen beneden f4 van da hand en was het maximum voor de mooiste partijen even f 6 per 100 Kg. Drielingen brachten zeer weinig op, soms beneden fl.Op volgende da gen kwam wat meer vraag voor export* zoodat Zaterdag de markt vrij vlug was en de noteering toen Ï56.50 bedroeg en gemiddeld f2.50 voor drielingen. Het komt er nu maar op aan of in de eerstvolgende weken deze prijzen zich kunnen handhaven. Op de groentenmarkt verschijnen nog slechts enkele producten. Bloemkool komt thans in iets grootere hoeveelheden. D|e markt was echter" voor dit product zeer slecht. Alleen in de eerste da gen ging er nog wat van de hand voor ongeveer f 5.,maar in het midden en laatst van de week, kon dit met zooveel risico gekweekte pro duct niete meer als 1 a 2 cent per stuk opbren gen, terwijl afwijkende kwaliteit geheel waarde loos was. Boswortelen deden het beter, hoewel ook dit product, waarvan over de geheele week een goe de 30.000 bos werd geveild, vrij sterk zakkehde prijzen te zien gaf. Maandag bedroeg dei notee ring f6.509.en Donderdag f3.505.20 per 100 bos. De stemming was den volgenden dag echter weer beduidend beter, toen van f5.507 ge maakt werd, wat echter deels veroorzaakt werd door teruggang van het aanbod. Een goede weck had het artikel Tomaten. De uitbreiding van de teelt hiervan wordt gedemon streerd door het feit dat het gemiddeld'e aan bod ruim. 13000 Kg. bedroeg. Dp vorige week opgeloopen prijzen werden nog verhoogd tot ruim 60 cent, om daarna weer op 35—*45 cent tetug te loopen en Zaterdag weer te stijgen/'voor A, B en C, tot 53 a 54/ cent per kilo en voor, CC tot, 26 cent. Het verloop van den hartdel in dit pro duct, stemt dus tot heden weer totl volle tevre denheid. LA NGEDIKER GROENTEOENTRALE. 23 Juni. 346000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 4.90 7.30, drielingen f 2M0—-4,60> ,20500 Kg. toma ten A f57.60, B f56.80, C f56.40, CC f 28.60, 15000 bos wortelen f56.30, 1100 stuks bloem kool f2.60—2.80. 24 Juni. 522000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 4.60 *—7.20, schoolmeesters f5.50, drielingen f 2.10 -4.40, 27000 Kg. tomaten A f47.20, B f44.30, O f44.30, CC f29.20, 13400 bos; wortelen f3.50 6.20, 4500 stuks bloemkool f2.906.30, 1300 Kg. vroege roode kool f9.4013.50. noordermarktbond 23 Juni. 78900 Kg. aardappelen: Schotsche Muizen f5.20 6.50, drielingen f2.803.80, 2500 stuks^bloem- kool f 1.80—2.40. 24 Juni. 181200 Kg. aardappelen: Schotsche, muizen f3.80— 6.20, drielingen f 2.30—3.80, 2900 stuks bloemkool f 1.403.40. WARMENHUIZEN, 20 Jnui. 10050 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 4.60 —6.10. drielingen f2.803.90, grove f2.80. 21 Juni. 32600 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 4.50 6.80, drielingen f3.104.20, grove f55.40. 23 Juni. 17400 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f4.40 —6.60, drielingen f44.80, grove f3.805.10, 225 stuks bloemkool f 3.503.70. AI.KMAARSCHE expoortveiling. 23 Juli. Aardappelen f2.50—6.10, aardbeien f35, alles per 100 stuks, andijvie fl.503.80, bloemkool f 1.80—3.80, kropsla f 1.80—3.80, komkommers f7.50-14, per 100 stuks, doperwten f8—13, snijboonen f22, dubbele spercieboonen f2127, tuinboonen f4—5, tomaten A f28.10, B f27.10, C f26.90, CC f 11, alles per 100 pond. wortelen f47, per 100 bos, postelein per hakje f0.10 0,32. ALKMAAR, 21 Juni. 190000 kipeieren van 5658 Kg. f4.204.60, 58-60 Kg. f4 50—5, 60—62 Kg. f4.70— 5.30 62—64 Kg. f4.90—5.50, bruine f5.50—5.70, al les per 100 stuks. 40000 eendeieren f3.601. UIT BESTREEK. f De afgeloopen week zette zich in met een groote aanvoer van aardappelen, waartegen de markt nog niete bestand bleek, welk verschijnsel wellicht een gevolg kan zijn va nBelgische con currentie naast overvoerde markten in Duitsch- land van oude aardappelen. Op meerdere plaatsen wilde men dit product zelfs van de hand doen voor de vracht en invoerrechten, echter zonder succes. Een en ander deed de prijs sterk achter- uitloopen, waardoor de teelt lang niet loonend was. Door velen werd toen met rooien gestaakt, zoodat 1.1. Zaterdag zelfs 100 schuiten minder ware naangevoerd als- in het begin der week.. Echter was de aanvoer per schuit heel wat groo ter, daar sinds Vrijdag als bij tooverslag bijna alle manden en kisten waren verdwenen en de aanvoer in zakken plaats vond, uitgezonderd en kele uitgezocht mooie partijen. Dat niettegen staande de prijs in twee dagen 70 a 80 ets. per baal opliep, gaf natuurlijk gretig voedsel aan de tegenstanders van kisten en /manden, waar tegen hier heel wat oppositie bestond. "Wat, de. komende week betreft zal de aanvoer niet veel grooter zijn, daar velen thans volop in de tulpen zitten. De vroege soorten zijn ove rhet algemeen best. De latere soorten daarentegen blijven be neden de verwachting, wat zijn oorzaak vindt in het vroege afsterven. Ook vertoont, speciaal de Wil Copland, nogal het euvel van springen. Marktoverzicht der vorige week, inge zonden door Jac. Knoop, Makelaar in aardappelen, groenten en fruit, Nas- saukade 158, telef. 81431, Amster dam. D'e handel in nieuwe aardappelen zit geen schot in, en de verkoop blijft flauw. Slechts j.l.. Zaterdag was de aanvoer van groote en kleinen niet zoo groot, zoodat men hooge prijzen kon maken met grootere vraag. 23 Juni werden de volgende prijzen gemaakt: Andijker muizen f 67, kleine f 23, blauwen f910, Haarlemmermeer en IJpolder muizen f7 kleine f4.50, nieuwe malta f79.West- landsche muizen f 78, kleine f 45, Rijper mui zen f56. alles per 100 Kg. Oude aardappelen per HL f0.40.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 2