li 24 Hi 1930 laid Sint Pancras SnVSiinreSSBnar™. SrSn": Rechtzaken Uit den Omtrek Gisteravond half achet kwam de raad van boven genoemde gemeente in spoedvergadering bijeen, on der voorzitterschap van den Edel Achtbaren heer J. Kroonenburg, Burgemeester. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom waarna de notulen der vorige verga dering na voorlezing ongewijzigd worden goedge keurd en vastgesteld. De stemmingen zullen aanvangen bij den heer Muurling. Ingekomen stukken. Van Ged. Staten goedkeuring op de gemeentebe- grooting 1930. Van het Centraal Archief en Inlichtingenbureau te Amsterdam, bericht, dat in de algemeene verga dering is besloten voor gemeenten beneden de 10 duizend inwoners, die als lid wenschen toe te treden de contributie te bepalen op f 5, zulks naar aanlei ding dat de raad dezer gemeente heeft besloten toe te treden mits de contributie op bovengenoemd be drag werd vastgesteld. Van den inspecteur der directe belastingen bericht, huodenede de mededeeling, dat de opbrengst der gem. inkomstenbelasting dienst 19301931 getaxeerd is op f 14000. De voorzitter deelt mede, dat oorspronkelijk een bedrag van f 20.000 was geraamd, doch dit bedrag op verzoek van B. en W. gezien den toestand in den tuinbouw thans tot f 14000 is teruggebracht. Verslag van den toestand der provincie Noordhol land gedureinde 1929. Idem van de vereeniging van Nederlandsche ge meenten. Mededeellngen. De,,yoorzitter deelt mede, dat hoogstwaarschijnlijk op a.s. Donderdag dees namiddags in het raadhuis te Noordscharwoude een gemeenschappelijke raden vergadering van de vier Langedijker gemeenten en Siht Pancras zal worden gehouden ter bespreking van een ondergrondsche kabel voor het electrisch net. Omtrent deze zaak is rapport uitgebracht door de firma Boom en Biezeveld te Haarlem, waarvan aan ieeder lid een exemplaat wordt uitgereikt. Z.E.A..merkt op, dat deze vergadering zeer belang rijk is, daar een groot bedrag hiermede is gemoeid. Voorstel verkoop land in den Westbeverkoog. De voorzitter deelt mede, dat uit de notulen der vorige vergadering is gebleken, dat B. en W. plan nen hebben aangaande het land in den Westbever- Thans is er een vast bod van f 7000, hetwelk ech ter tot morgen wordt gehandhaafd. Na overleg in B. en W. meende dit college, dat deze aanbieding zoodanig was, dat deze niet zonder meer terzijde kon worden gelegd en is deze vergadering uitgeschre ven, opdat de leden van gedachten hieromtrent kun nen wisselen. Naar aanleiding hiervan wordt in comitevergade- ring overgegaan. Na heropening der openbare vergadering deelt Z. E. A. mede, dat na de comitébesprekingen, tij dens deze zaak, breedvoerig is gesproken, B, en W. voorstellen het bedoelde gras- en bouwland groot 6 H.A. 51 A. 90 c.A. aan bieder te verkoopen voor het bedrag van f 7000, terwijl het land te aanvaarden is tegen Kerstmis aanstaande en alsdan de betalingen te doen geschieden. Voorts wordt bepaald dat met ingang van 1 Jan. 1931 de grond- en polderlasten ten laste van den kooper komen en de windmolen welke zich op het land bevindt, in eigendom aan den kooper overgaat De kosten van de acte en overdracht zijn voor re kening van den kooper. Voorts deelt Z. E. A. mede, dat door wethouder van Kampen is verzocht het laatst te mogen stem men, aangezien de bieder, de heer A. Peereboom van Ilpendam een bloedverwant van hem is. Daar hiertegen geen bezwaar bestaat, wordt het voorstel van B. en W. in stemming beracht en aan genomen met 6 stemmdn. De heer Snel setmde blan- Niets meer aan de orde zijnde volgt sluiting. Binnenland GROOTE BELANGEN VAN HANDEL EN ZAKENLEVEN GEDIEND. Het postvervoer tusschen de groote steden in het Westen eenerzijds en de provincie anderzijds m een punt, dat reeds geruimen tijd de afnda^ postadministratie had. Een zoo snel mogelijk brie venvervoer op den dag is weliswaar gewaa^rgd doordat alsdan in ruime mate van tot spoorwegnet voor postvervoer gebruik wordt gemaakt, doch des nachts ligt dit verkeer stil. En voor het zaken- en handelsleven zou het juist van groot belang^ajn, dat.de correspondentie in de groote handelscentra, welke dagelijks bij de sluiting der kantoren is afge- werkt, nog zóó snel kan worden vervoerd datde pro vinciale bestemmingen den volgenden morgen reeds vroegtijdig werden bereikt en omgekeerd. De post dienst heeft reeds jaren geleden getracht door het nachtvervoer deze in handelskringen ster belangen te bevorderen. De hooge kosten, weiKe het inleggen van nachttreinen, alleen voor postver voerzof meebrengen, zijn echter oorzaak geweest dat de vroeger gedane pogingen in deze richting niet tot een resultaat hebben geleid^ Thans is echter tusscnen de sP0°^®gne^petreffende in de eerste bestelling kunnen wordenbezorgda a rtrrmirip-pn Leeuwarden, Assen, Heeienveen, bteen wïS en Meubel omgekeerd is hetzelfde het geval, Men behoeft sléchts te zorgen tijdig vóór het ver- trek van de nachtverbinding te posten. Het is de bedoeling deze nachttreinen van de be- te steden omstreeks middernacht valtzoodatpiac tisch gesproken een ieder zijn ay^dC0^rPXstaande nog kwijt kan met deze verbindingen. De bestaande nachttreinen tusschen Amsterdam en Rotterdam alsmede, die, welke reeds op andere trajecten rijd vttlutïgSV e» na» behoeft. »<««»- gen naar andere plaatsen bijv. door autovervoer, kunnen geschieden. Er wordt gestreefd naar een be vredigende oplossing om ook Zeeland op het nacht- net te verbinden, de moeilijkheden zijn hier echter grooter dan elders, zoodat de verwezenlijkingsmoge lijkheden voor dit deel van het traject nog niet vaststaan en nader in studie zijn De postdienst heeft thans een, op royale schaal geprojecteerd begin ge maakt, dat niettemin voor geleidelijke uitbreiding vatbaar is. Het plan zal met voorbehoud van noodig blijkende wijzigingen met ingang van den komenden winterdienst worden ingevoerd. In den tusschentijd zullen de omvangrijke technische en organisatori sche voorberedingen met de Spoorwegen worden ge troffen. WIJZIGING POSTTARIEVEN. De tarieven naar Nederlandsch-Indië verlaagd. Met 1 Juli treden in het internationaal postver keer nieuwe bepalingen in werking, overeenkomstig het op 28 Juni 1929 te Londen gesloten algemeen postverdrag. Tot de belangrijkste wijzigingen, welke op dien datum in werking treden behooren de posttarieven in het verkeer met Nederlandsch-Indië. Deze zijn verlaagd en nader vastgesteld als volgt a. voor brieven tot 20 gram: 6 cent. b. voor akten tot en met 200 gram per zeepost, 6 cent. c. mlnimumport der monsters per zeepost, 3 cent. d. minimumport cjer gemengde zendingen per zeepost, indien zending akten bevat: 6 cent; in dien de zending bgstaat uit monsters en gedrukte stukken: 3 cent. Het aantal soorten-fan stukken is met een nieuwe categorie uitgebreid, aangeduid als pakjes (maxim, gewicht 1 kilognjff) Het tarief hief voor is vastgesteld als volgt: a. naar Ned. Inüië Suriname en Curacao per zeepost .tot 250 gram, 25 cent; boven 250 tot 500 gram per 50 gram 5 cent; bove» 500 tot 1000 gram voor elke 1000 gram 5 cent mee?; b. in alle andere gevallen, VU cent voor elke 50 gram; doch voor elke zending ohder een afzonderlijk adres niet minder dan 25 cent* Voorts is wijziging gebracht in de bepalingen omtrent postheffing bij aankomst van ontoereikend gefrankeerde stukken. Eveneens wordt de gelegenheid geopend om in het internationaal verkeer gedrukte stukken bij a- bonnement te frankeeren. Groote hoeveelheden stukken, welke zich leenen voor machinale stempeling, kunnen zonder portver- hooging door den postdienst machinaal worden ge frankeerd. Het verrekeningsrecht voor zendingen en pakket ten bestaat, evenals tot dusver uit een vast en een evenredig recht Het vaste recht bedraagt 20 cent per zending, resp. pakket, het evenredig recht 10 cent voor elke f 20.- of gedeelte van f 20.— van het ver rekeningsbedrag. Voor postwissels bedraagt het vaste recht 10 cent, en het eveneredige recht 10 cent voor elke f 20. Het port der pakketten per zeepost naar Ned. In- dië is verlaagd als volgt: tot 1 kilogram f 1.25; van 1 tot 5 kilogram f 1.75; van 5—10 kilogram f 2.35. Een nieuwe lijst der posttarieven en een nieuw ta- rievenboekje zullen binnenkort aan alle post-, bij en hulppostkantoren verkrijgbaar worden gesteld te gen resp. 10 cent. BE WEERSGESTELDHEID. Gemiddeld over de geheele maand Mei waren de overdag-temperatuur, het gemiddeld maximum en het gemiddeld minimum resp. 0.7 gr. C., 0.9 gr. O. en 1.1 gr. C. beneden normaal. In het tijd vak van 1 tot. 17 Juni was' de ochtendtempera- tuur ruim 2 gr. U. boven normaal, het gemiddeld maximum 3.5 gr. C. en het gemiddeld minimum 2 gr. C|. boven het gèmiddelde. Be hoeveelheid neerslag bedroeg gemiddeld over het geheele land in Mei 57 m.M. tegen 48 m.M. normaal. In Noord-Holland was de neerslag normaal tot 10 pet. beneden normaal, in Fries- lan dongeveer 10 pet. beneden normaal. In; het overige deel van het land was de hoeveelheid; boven het gemiddelde; in Zuid-Holland ongeveer 5 pet., in Zeeland, Utrecht en Drenthe ongeveer 20 pet., in Groningen, Overijsel, Gelderland, Noord-Brabant en Noord-I. imburg 30 tot 40 pet., i® Zuid-I.imbutg 50 tot 60 pet. In uni viel bijna uitsluitend van 1 tot 3 en van 12 tot 13 Juni neerslag. De. totale hoeveelheid was over het ge heele land beneden het gemiddelde. In het noor den viel ongeveer 40 'tot 50 pet,, overigens in het algemeen niet meer dan 20 pet. van de nor male hoeveelheid. IHet aantal uren zonneschijn bedroeg in Mei 7'15 tegen 208 normaal en van 1 tot; 17 Juni 153 tegen 110 normaal. Faillissementen in Nederland FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door v. d. Graaf Cp. N.,V. Afd. Handelsinformatiese) Ui. (gesproken J. F. Geerts en F. J. Goerts,, 'beide ieder voor het geheel aansprakelijke vennooten van de Han- dolsvennootschap onder de firma Gebrs Geerts, aannemers van timmer- en metselwerken, Hooi- straat 8, Tilburg. J. P. H. Schoningh, dames- kleermaker, den Haag, Slagthuisdwarsstraat 5. I. Hanning, echtgenoote van L. W. Ingelse, open bare koopvrouw, den Haag, Koningsplein 38, han deldrijvende onder den handelsnaam lm- en Ex port Nederland en Koloniën. J. Verhoeven, den Haag, v. Marumstraat 32. M. J. Ottes, den Haag, Houtmarkt 17a. J. van der Waart, behanger en stoffeerder, den Haag, Beeklaan 380 N.V. Scheepswerven en D&kbedekkingsfabriek, in liquidatie, Delft, Rotterdamschestraatweg 226, qM- F. G. H. de Rijk, weduwe van TI. A. Zegers, den Haag, Frankenslag 357. 'Nalatenschap I Va nA. van Triest, gewoond hebbende te den Haag, Mariottestraat 7. F. W. Wichhart, I koopman, Oosterbeek, Toulon v. d. Koogweg 27. I H. O. Uijlenbroek, koopman ,Geertruidenberg/ Frans Brands, timmerman en aannemer, Tilburg. N.V. Gisbergen, zich ook noemende en schrijven de v. Giesbergen, Tilburg, Paterstraat 370. O. K. Meijer, Tilburg, Borneostraat 26. Daniël Johannes Verpoorte, koopman in veevoeder, Gin- neken. G. Zuidhoek Sr., Amsterdam, Rusten burgerstraat 281. In het faillissement van M. J. Bredero, uitge sproken op 2 Februari 1927) ten tijde der failliet verklaring, wonende te Amsterdam, le Jan Steen- straat 129 is in plaats van Mr. A. van Praag benoemd tot curator Mr. F. W. Meyer, Amster dam, Keizersgracht 431. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 19 Juni J. K. F. Wegener, den Haag. 19 J„ni H. A. Boot, den 'Haag. P. Kramer, Arnhem. In de week van 16—21 Juni 1930 zijn in Ne-« derland uitgesproken 56 faillissementen. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Zitting van Vrijdag 20 Juni. oksels en voeten behandele men het Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel daarvoor. Het kost 45 en 60 ct. per bas en is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. KOEDIJK. In verband met een bekendmaking, uitgaande van de tuinbouwvereeniging „de West" dat op Zaterdag' 22 Juni j.l. in het lokaal van den heer de Weerdt gelegenheid zou bestaan om op te geven de geleden schade, door hagel en water op 12 Juni, waren ver schillende tuinbouwers opgekomen. De heer W. Visser, voorzitter van de tuinbouwver eeniging „de West" deelde mede, dat deze bijeen komst aanvankelijk was belegd ter vorming van een comité, in verband met de geleden schade aan de tuinbouwgewassen, daar bekend geworden was, dat verschillende personen hadden te lijden gehad van water- of hagelschade. Intusschen is echter de burgemeester der gemeen te toegetreden tot de regelingscommisie, die zich heft gevormde op een te Harenkarspel gehouden ver gadering. Spreker meent dat de besprekingen thans kort kunnen zijn en geeft het woord aan den Burge meester. Deze deelt mede, dat hem bekend was geworden, dat te Dirkshorn een vergadering zou worden ge- huoden en telefonisch inlichtingen daaromtrent door hem waren ingewonnen. In verband daarmede heeft spr. zich naar Haren karspel begeven teneinde deze vergadering bij te wonen, omdat het beter was gezamenlijk deze zaak ter hand te nemen, dan dat Koedijk alleen zou staan Tegen toelating van spr. tot bedoelde vergadering be stond geen bezwaar, terwijl hem tevens werd ver gund aan de besprekingen deel te nemen en ver zocht werd zitting te nemen in de regelings-commis- sie, waaraan gaarne door hem werd voldaan. In die vergadering werd besproken op welke wijze moest worden opgetreden, en de wenschelijkheid betoogd zoo spoedig mogelijk aan het werk te gaan, opdat de tuinbouwers in de gelegenheid waren zoo spoedig mogelijk door te gaan. In de bedoelde commissie werden aangewezen de Burgemeester van Harenkarspel, Schagen, Sint Maar ten en Koedijk, dë Rijkslandbouwconsulent (ir. Veen stra) terwijl ook zou worden gevraagd de heer Ha- zeloop. De burgemeesters werden uitgenoodigd voor hun gemeente twee deskundigen aan te wijzer; voor het opnemen der schade. Voor deze gemeente werden gevraagd de heeren W. Visser en W. de Geus, die zich bereid hebben verklaard de bedoelde werk zaamheden op zich te nemen. Hierdoor is het niet meer noodig nog een plaatse lijk comité op te richten. Spreker doet hierop nog mededeeling van een ont vangen schrijven betreffende de Algemeene Vereenig de Commissie tot leniging van rampen door waters nood in Nederland, die bij vorige natuurrampen steun heeft verleend. De regelingscommissie zal zich daartoe om steun wenden. De heer W. Visser deelt mede, dat hij en de heer de Geus reeds een bespreking hebben gehad met den heer Veenstra, terzake de regeling van het opnemen der schade en deze besprekingen zeer vruchtdragend zijn geweest. In verband met den noodigen spoed die moet wor den betracht en de omstandigheid dat alle percee- len plaatselijk moeten worden opgenomen is een zeer korte termijn van aangifte gesteld, welke ein digt Zondagavond. Het is de bedoeling dat de re gelingscommissie a.s. Vrijdagavond weer vergadert en dan moet alles gereed zijn. De Burgemeester wijst nog op een persartikel, waarin de tuinbouwers worden verzocht elkander zooveel mogelijk aan planten te helpen. Hierna dankt psreker de heeren Visser en De Geus voor hunne bereidwilligheid om mede te wer ken voor het opnemen der schade. De heer W. Visser spreekt den wensch uit, dat het resultaat bevredigend zal zijn. De tuinbouwers alhier, die nog koolplanten be schikbaar hebben worden verzocht daarvan opgave te doen aan de genoemde heeren Visser en de Geus. Ten slotte werd aan de aanwezigen gelegenheid gegeven om mededeeling' te doen van de verschcil- lende gewassen, die schade hadden geleden en de grootte der perceelen. OUDE NIEDORP. De heer J. J. Schroevers, hoofd der openbare la gere school alhier, komt als zoodanig voor op een drietal voor een der scholen te Haarlem. OUDE NIEDORP. 'T VELD. Tijdens het hevig onweer, dat hier Zondagavond woedde, werd de heer P. Stroet, die in zijn woning voor het raam zat, door den blik sem getroffen. Aan de eene zijde van zijn lichaam was de man verschroeid. Zijn toestand schijnt niet bepaald hopeloos. Ook sloeg het raak in de woning van den heer J. Pankras alhier zonder echter brand te veroor zaken. Schriftelijk vonnis ter zake overtreding artikel 7 iWinkelwerktijdenbesluit, betrekking hebbende ep de rusttijden.. Verdachte te dier zake van alle rechtsver volging ontslagen. De heer Kantonrechter te Alkmaar, uitspraak doende in de zaak contra mej. Koosje v. D„ ■winkelierster te Alkmaar, aan wie was ten laste gelegd overtreding van Art. 7 Winkelwerktijden besluit, op grond van het feit, dat zij haar win keljuffrouw mej. G. Jas, op een rustdag en wel Maandag 10 'Mei, de winkelwerkzaamheden had doen aanvangen ten 1.30 uur, terwijl de arbeids lijst zulks aangaf ten 2 uur, overwoog, dat het aanvangsuur op 1 uur n.m. door mej., v. D. op ebdoelde lijst vastgesteld, tegen haar zin en bui ten haar tegenwoordigheid door de politie, ge hoord de Arbeidsinspectie te Haarlem, was gewij zigd en gesteld op 2 uur, achtte zulks niet in overeenstemming met bedoeld artikel, verklaar de het feit dus wel bewezen, doch niet strafbaar en ontsloeg mej. v. D. 'dientengevolge vanj alle rechtsvervolging. Gevorderd was f3 boete of 3 dagen. Het zal echter niet twijfelachtig zijn, dat de heer Ambtenaar van deze belangrijke beslis sing in hooger beroep zal komen. VOOR BEN POLITIERECHTER^ Zitting van Maandag 23 Juni. Nu krijgt hij rats, o lieve Heer Und boiinen braiin, und gar niehts mehr! De onevenwichtige houding van den heer Ar ie B., veehouder te Anna Paulowna, tegen wlen f50 "boete was gevorderd wegens melkverval- sching, is vermoedelijk de oorzaak, dat hij thans door den Politierechter Mr. Ledeboer werd ver oordeeld tot 7 dagen onvoorwaardelijke gevan genisstraf. Tot pnpil van den Staat gepromoveerd. De heer Th. M. K„ die voor eenigen tijd in nauwe relatie kwam met den politierechter we gens diefstal, doch wiens meer uitgebreid onder zoek naar zijn geestvermogens op grond van zijn eenigszins zonder zonderlinge gedragingen ten zeerste noodig werd geoordeeld, was heden weer present om het resultaat van deze nasporingen te komen vernemen. Een aan het gesticht Medem- blik verbonden zielkundige medicus had dien aangaande rapport uitgebracht en als diagnose gesteld ,dat genoemde heer wel toerekenings vatbaar was, doch ongeschikt voor de cel. Hij werd a-lsn uop vordering van den officier, die da 'afzondering des heeren Th. K. uit de maat schappij in 't algemeen belang hoogst gewenscht, voorkwam, tot 1 maand voorw. met 3 proefjaren veroordeeld en voorts ter beschikking der re geering gesteld. Het paardenmiddel van Kees had een glad glad verkeerde uitwerking. De 53-jarige landbouwer Oprnelis B., gebo ren Wognummer en te Zwaag- woonachtig, had op obligatie f 5000 geleend van zijn 80-jarige doove en bijziende tante Maart je Bus, wed. Dirk Koning te Blokker en toen hij nu op 'n zeemelap- pigi^n jdag in October bij Tante kwam om de rente te betalen, voelde hij den duivelschen lust bij zich opkomen om zich van deze schuldbekente nis meester te maken, teneinde te verhinderen dat de erfgenamen na Tant-e's dood hem om die 5000 pegels zouden aanspreken. Hij vroeg aan' het oude mensch de schuldbekentenis ter inzage, wat de goeie ouwe sukkel geredelijk toestond en maakte van dit vertrouwen schromelijk misbruik, door de obligatie te vernietigen en dat, niet al leen, maar hij liet tante ook nog een verklaring .teekenen, dat hij de schuld had afgelost, en dus als volkomen gedecharcheerd kon worden be schouwd. Déze machinatiën kwamen echter aan het licht en ter kennisse der justitie, met gevolg dat neef Kees Maandag terecht stond wegens verduistering. Hij had inmiddels het kwaad zoo veel mogelijk trachten te herstellen, door hypo- theekafgifte ten behoeve van zijn benadeelde Tan te, 'die nu neeflief weer alles had vergeven. Maar de officier van Justitie was echter niet zoo vergevingsgezind als Tante Maartje en hield tegen neef Kees een strafpredicatie dat de spaan ders er af vlogen. D;e officier noemde de hande ling- van Kees zóó ondankbaar en gemeen dat hij meend eniet minder dan 4 maanden gevangenis straf tegen den onthutsten Tantezegger te moe ten vorderen. Mr. Judel, advocaat te Bergen, bij wien Kees in zijn benauwdheid, troost had gezocht, trachtte door een meer gunstige belichting van zijn cliënt den politierechter te bewegen, wat water in den zuren wijn van den officier te doen; zulks met het aanvankelijk suoces, 'dat een reclasseerings- onderzoek werd. gelast- en dus de mogelijkheid van een voorwaardelijke veroordeeling, waarop verdediger zinspeelde, niet is uitgesloten. Op 14 Juli zullen we kennis kunnen nemen va:n de resultaten van dit onderzoek.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 3