ONZE GROENTEVEILINGEN Nieuwstijdingen tterfcest. 54. Gedeelde smart: H.M. bezoekt het over stroomde gebied (Watersnood 1926.) 55. Watersnood een Roomsch-katholiek geestelijke vertelt. 56.. Wa tersnood: vorstelijke belangstelling. 57. Voorzichtig. 58. HM. in de achterbuurt van Vlissingen. 59. Kerk gang te Amsterdam. 60. Eerste steenlegging van de jMlianakerk te den Haag. 61. De KoninkUjke.Famille 62. H.M. In koninklijk gewaad. 63. Koninklijk verle den, heden en toekomst. 64. Het jongste bezoek aan Amsterdam. Plaatselijk Nieuws —OUDKARSPEL. Gisteren ls in het Tehuis voor Ouden van dagen alhier overleden mej. de wed. Jb. Maakal. Zij was de oudste inwoonster dezer gemeente en bereikte den leeftijd van 92 jaar en 5 maanden. OUDKARSPEL. Zaterdagmiddag werd door de rijkspolitie alhier aangehouden en later naar het Huis van Bewaring te Alkmaar getransporteerd een zwervend koopman, die zich aan zulke grove onzedelijke gedragingen overgaf in het bijzijn van minderjarige kinderen, Jat het een geluk mag heeten, dat een dergelijk in dividu voor eenigen tijd uit de maatschappij wordt verwijderd. Het ware te wenschen dat dergelijke verdierlijkte individuen voorgoed aan de samenleving konden worden onttrokken. OUD|KARSPEL. Morgen, Woensdagavond 8 uur, speelt een D. TjS. 1 en 2 combinatie tegen de kaaskoppen uit Alkmaar, terwijl Donderdagavond een combinatie va nDTtS. 2 en 3 zal spelen tegen de 'Zwaluwen. Dit zullen zeber beiden twee mooie oefen- Wedstrijden worden. - ZUIDSCHARWOUDE. Bevolking, r Ingekomen- M. Bruin en gezin, van Harenkar- spel. A. Bout van Amsterdam. Ci^Zutt vau Harenkarspel. Vertrokken: G. Goudsblom naar Noordschar- woude. A. E. Kramer naar Warmenhuizen. R. Cf. Borst naar 'sGravenhage. E., J. l eek naar Anna Paulowna. J. Grootjes naar "Oud karspel. J. C'. J. Kramer en dochter naar Winkel. J. de Groot naar Alkmaar., M. Benschop en gezin naar Broek op Dangendijk. Dl. Swart naar Heerhugowaard. D. E. Grootjes naar Warmenhuizen. Th. L. Bruijn en gezin naar Noordscharwoude. P. Weel naar Hooge en Lage Zwaluwe. O. Heilig naar Velsen. T Uit den Omtrek SINT PANCRAS. Ook In deze gemeente werd Zaterdag 21 Juni, de „Zonnestraaldag" een collecte gehouden in den vorm van verkoop van speldjes. Deze verkoop heeft opgebracht een bedrag van f 33.85*/2. Motorrijwiel tegen automobiel. Bestuurder gedood, duorijder gewond. In het stille dorp Vught, nabij den Boself, is, in den nacht van Zaterdag op Zondag een motorrijder met duopassagier in botsing gekomen met een per sonenauto, tengevolge waarvan de motorrijder werd gedood, terwijl de duorijder bewusteloos en met zware verwondingen naar het gasthuis te Vught ver voerd. Boerderij afgebrand. Gistermorgen omstreeks vijf uur ontstond brand in de boerderij Westerhof, bewoond door de familie Geerdlnk,-aan den-Westermaatsweg te Hengelo. Hoe wel de brandweer spoedig ter plaatse was brandde het gebouw uit. Het vee kon bijtijds gered worden. Het gebouw is verzekerd doch de inboedel niet. Vermoedelijk is hooibroei de oorzaak van den brand. Een nachtelijk bezoeker. Toen de heer B. Albers, houder va nhet hotel-ca- fé-restautrant „Frascati" op den hoek van het Sta tionsplein te Groningen Zondagochtend ontwaakte, kwam hij tot de ontdekking, dat hij des nachts in zijn slaapkamer bezoek had gehad van een onbe kende, die uit zijn vest een gouden horloge èn uit zijn jas een portefeuille met papieren had. meege nomen. De politie heeft Zondagavond den dader, die het horloge al had verkocht, aangehouden, Het was een arbeider uit Scheemda. Ziekenvervoer per K. L. M. Eenlge dagen geleden ontving de KX.M. het' ver zoek om een Nederlander, die te Linz aan den Do- nau plotseling ernstig ziek was geworden, per vlieg tuig over te brengen naar Rotterdam. Het dichtst bij Linz gelegen vliegveld is Salzburg, naar welke plaats Vrijdag jl. een vliegtuig bestuurd door Aler vertrok. Zaterdag heeft deze den terugtocht met den passa gier en een familielid aanvaard. Het vliegtuig ver trok om 9.30 uit Salzburg en landde 5 uur en drie kwartier later op Waalhaven, waar de patient per auto werd afgehaald. De afstand Salzburg-Rotter dam Is 780 kilometer. Auto tegen een boom. Zondagnacht omstreeks half een reed op den Aal- sterweg te Eindhoven iemand, die onder den Invlöed van sterken drank verkeerde, onder de gemente Eind hoven eerst tegen een telefoonpaal en daarna tegen een boom. De bestuurder bekwam ernstige inwendi ge kwetsuren en heeft eenige ribben gebroken. Van de drie inzittenden liep een dienstbode metj. M. Bek kers een beenbreuk op, terwijl een tienjarig jongetje M. Lodewljks genaamd, glasscherven in het oog be kwam tengevolge waarvan hij waarschijnlijk het oog zal moeten missen. De derde Inzittende kwam met den schrik vrij. Na door den geneesheer verbonden te zijn, werden de gewonden naar een ziekenhuis overgebracht. De politie heeft de auto. die grootendeels was vernield, in beslag genomen. Bij het baden verdronken. De 48-jarige J. Bljhold is Zondag te Ide gem. Vries bij het baden in de Drentsche Aa verdronken. Hij laat een vrouw met negen kinderen achter. Overreden. Gisteren ls de achtjarige J. Smit te Vlaardingen, door een sproeiwagen van de gemeente overreden en gedood. Zes weken geleden heeft de vader van het nu overreden ventje bij een auto-ongeluk te Schie dam eveneens het leven gelaten. Motorschip in brand. Zondagavond omstreeks half tien was de heer E. Dupont uit Antwerpen met zijn jacht „De Safier" in de Roompot vlak bij het eiland Noord-Beveland. Be halve de heer Dupont bevonden zich aan boord vier heeren en drie dames. Op een oogenbllk sprong de motor uiteen en het schip geraakte onmiddellijk In brand. De opvarenden maakten gebruik van de red dingboot om zich in veiligheid te brengen. De dames en een der heeren werden op een zand bank gebracht, terwijl de heer Dupont en de andere heeren in de nabijheid van het brandende jacht ble ven. Het jacht dreef nog een uur lang en Werd door den stroom ln de richting van Walcheren gedreven. Hier geraakte het buiten het vaarwater en zonk voor de kust tusschen Vrouwenpolder en Oranjezon. Intusschen waren van Veere uitgevaren de heer C. J. Schippers, veerschipper en de heeren Van Be- veren en de gebr. Minneboom. De heer Schippers be reikte het eerst de schipbreukelingen. Hij kon alles aan boord van zijn schip nemen. De andere te hulp gesnelde Veerenaars en ook een vijftal sléepbooten, die uit Vlissingen waren uitgevaren konden geen hulp meer verleenen om het schip met inventaris te redden. De schipbreukelingen werden te Veere aan wal ge- bi-acht en na eenigen tijd ten huize van den heer Schippers te hebben vertoefd vertrokken zij per au tobus naar Middelburg waar zij den nacht doorbrach ten om hedenmorgen vroeg "naar Antwerpen tetug te keeren. Volgens den eigenaar, die niet zeker, wist of bij verzekerd was, zou de schade zeer groot zijn. Alles waren de opvarenden kwijt ook hun geld. Zelfs moes ten zij hun logies voorloopig onbetaald laten. t Persoonlijke ongelukken zijn er verder niet voorge komen. - Onder stroo geraakt. Te Oude Pekela is de arbeider H. Eggens onder een paar pakkenstroo geraakt. Toen deze van een "lorrie vielen, waarmee ze naar de fabriek „Brittah- nia" werden vervoerd. Eggens is met inwendige kweetsuren naar het R. K. Ziekenhuis overgebracht, waar hij kort na aankomst ls overleden. Sstraaroof. Omstreeks half twaalf gistermiddag liep een loo- per van een bankinstelling op de Glashaven met een tasch bij zich, waarin een aanzienlek bedrag gebor gen was. Op een zeker moment rukte een man de tasch uit de hand van den looper en hij zette het met zijn buit op een loopen. Het publiek dat de roof had zien geeburen, zete den dief na onder het ge roep van „Houdt den dief." Men mocht er in slagen den ma nte grijpen, zoodat en de tasch en het geld aan den looper konden worden teruggegeven. De dief werd naar het politiebureau Pauwensteeg ge bracht, waar hij in bewaring is gesteld. Hij bekende de tasch met het geld gestolen te hebben. Een dief en een nciuwsgierige juffrouw. Zondagmiddag kwam een man in een sigarenwin kel aan de Korte Hoofdsteeg te Rotterdam vragen ,of hij den Gemeentelijken Geneeskundigen dienst op bellen mocht omdat niet ver vandaan een man door een ruit was gevallen. De juffrouw, die in den win kel hielp stond den man toe te telefoneeren en zij zelf ging in dien tusschen tijd naar het ongeluk kij ken. Toen zij in den winkel terugkwam was de man verdwenen en tot haar cshrik ook een rolletje bank papier, tezamen f 500 vertegenwoordigende. Het bank papier had achter de cassa gelegen, evenwel zoo, dat de bezoeker het, bij de telefoon staande, makkelijk heeft kunnen zien. Er is van den diefstal aahgifte gedaan bij de politie. Van een Amerikaan die een Duitscher was. Bij een bankinstelling te Rotterdam heeft eenigen tijd geleden een meneer, die voorgaf uit New Vork te komen op een reiscredietbrief 3000 dollar geind. De cheque werd naar de correspondent van de bank in New York gezonden en van daar kwam bericht dat de cheque tot op één dollar was uitbetaald, zoodat er dus klaarblijkelijk sprake moest zijn van vervalsching. Er werd aangifte gedaan bij de politie en uit het onderzoek dat werd ingesteld, bleek al spoedig, dat de meneer een valschen naam had op gegeven. Bovendien werd hij in Brussel gezocht we gens het opgeven va neen valschen naam en het reizen met valsche papieren. Voorzoover kon wore den nagegaan was de man nu van Rotterdam naar Vaals gereisd en van daar met een jong meisje naar Duitschland vertrokken De marechaussee in Limburg berichtte de politie te Aken en daar kon men mede- deelen, dat de man naar Trier was vertrokken. Te legrafisch werd de politie te Trier gewaarschuwd, maar ook daar was de man niet meer, wel wist men te vertellen, dat hij naar Parijs was vertrokken. Te Parijs stelde de politie een onderzoek in en daar bleek hij weer geld te heben willen innen op een credietbrlef, hetgeen hem echter niet gelukte. Men kwam te weten waar hij logeerde, maar toen men des avonds het hotel beriekte, bleek hij juist dien morgen verdwenen te zijn. De portier van het hotel had den man echter naar den trein naar Frank fort hooren informeeren en daarom werd de zaak onmiddellijk aan de Frankforter politie opgegeven. Ook daar was de vogel al weer vertrokken en dit maal was hij naar Straatsburg gegaan. En deze stad had hij eens, ook op een valschen credietbrief acht honderd dollar weten los te krijgen en nu was hij weer brutaal naar dezelfde bank gestapt, Waar hij thans geweigerd werd. Men stuurde den man een voudig weg en hij keerde terug naar Frankfort waar de politie hem opwachtte en arresteerde. Uit het nu ingestelde onderzoek bleek, dat men geenszins met een Amerikaan maar met een Duit scher had te doen, zoodat hij niet naar ont land kon worden uitgeleverd. In Duitschland bleken echter nog verschillende zaken tegen hem aanhangig te zijn, zoodat hij daar is aangehouden. Buitenland ONTRUIMING VAN HET RIJNLAND1. Zaterdag is de ontruiming van het Rijnland door de Fransche troepen begonnen. Hei ,.Hdbld." schrijft hierover onder het op schrift i Een historische dag. Na ruim elf jaren van vreemde bezetting "wordt heden het Rijnland zich zelf weer. Eerder dan men had durven hopen, daar immers dei ontrui ming is vervroegd, doch lang niet te vroeg voor dé bewoners ,die weliswaar niet onder het vreem de juk hebben ,g,ezucht", doch er het vernederen de ervan sterk hebben gevoeld. Toch is, behalve gedurende de eèrste jaren, de verhouding tusschen de bezetters en de bevolking nooit slecht geweest. De Franschen hebben zich steeds thuis gevoeld in het Rijnland en de Fransche bladen schrijven het onomwonden velen van hen verlaten slechts noode deze schoo- ne streek, waaraan zij aangename herinneringen hebben. Vele vriendschapsbanden tusschen Fran sche. en Duitsche families zijn gesloten en meni ge teedere relatie werd tusschen de Fransche militairen en de Rijnlandsche meisjes aange knoopt. Hedennacht om 12 uur zal het geheele Rijnland door de bezettingstroepen zijn verlaten. Döch ge durende de afgeloopen dagen echter zijn uit tal van plaatsen de Franschen reeds vertrokken, een vertrek, dat steeds met eenige plechtigheid is ge paard gegaan. De houding der Duitsche bevol king generaal Guillamat heeft er in zijn proclamatie op gewezen is waardig en ingeto gen, en vijandige demonstraties hebben tot dus verre niet plaats gehad. Bij de ontruiming; van Aken, dat tot de tweede zone .behoorde en in Jannar ivan dit jaar werd ontruimd, hadden lie bewoners de winkels gesloten en toonden zij zich eenigszins geprikkeld. Dit schijnt thans niet het geval te zijn. Het Vertrek der troepen wordt met belangstelling door de bewoners gadegeslagen en. draagt het karakter van een afscheid. Zaterdag is b.v. het vermaard geworden bruggehoofd van Kehl, bij Straatsburg, ontruimd. Om acht uur 's ochtends werd de vlag neergehaald en even later marcheer de de troep (het 170e bataljon infanterie) over de brug. De weg naar het vaderland was daar mede reeds afgelegd. Die troepen werden ontvan gen door den gouverneur van Straatsburg, en een Elsasser meisje bood den kolonel bloemen ;aan. Vanmiddag om 3 uur zo ude ontruiming van Mainz voltooid zijn. Het detachement Schupo, dat in de plaats der bezetting za| treden, doet om vijf uur zij nintocht. Het zal door een muziek korps worden voorafgegaan en door de voornaam ste strate ndefileeren. Generaal Guiïlaumat, heeft hedenochtend afscheid genomen van de Duitscjie autoriteiten. Zaterdag heeft de hóoge intergeallieerde com missie voor het Rijnland voor het laatst ondier voorzitterschap van den Franschen hoogen com missaris Tirard te Wiesbaden vergaderd. Aan het slot der bijeenkomst heeft Tirard baron Lang- werth van Simmerny commissaris -van het Duit sche Rijk, officieel van de ontruiming in. kennis gesteld. Hij sprak namens de commissie de hoop ui tdat de vervroegde ontruiming als Hét duide lijk symbool zal worden opgevat van den wr- derzijdschen wil om een politiek van eensgezind heid en vrede te voeren, j O phet kerkhof te Wiesbaden, waar de. Brit- sche soldaten, die tijdens de bezetting zijn over leden, rusten, en op het kerkhof te Mainz, waar de Fransohe soldaten nog een rustplaats hebben gevonden, zijn in de jongste dagen kransen en, bloemen neergelegd. Niet slechts op de graven dier gestorvenen, doch ook bij het monument van 1870 en bij dat ter nagedachtenis! van de dooden der Napoleontische legers. De Duitsche commissaris was hierbij tegenwoordig. 'Ter be antwoording de2er hoffelijkheid hebben de Fran schen kransen bij de monumenten der Diuitschers neergelegd. Zaterdag heeft het 150e regiment, infanterie, welks laatste gedeelte het Rijn)and had verlaten, zijn officieelen intocht in Verdun gedaan, waar het in garnizoen is gekomen. Het vertrek uit jMainz. De Fransche Rijn-flottille is Zaterdagochtend vroeg .tezamen met de' pioniers naar Straatsburg vertrokken. De kazernes, die zich nog iii het beezit van de Franschen bevonden, zijn reeds teruggegeven. Alleen de kazerne, waar de'eere- wacht is ondergebracht, bleef nog tot gistefen in het bezit der Franschen. Het vertrek uit Mainz. - Maandagochtend hebben de hier nog vertoeven de Fransche troepen een bataljon infanterie en een afdeeling gendarmerie zich voor het paleis, het hoofdkwartier van generaal Guillau mat, opgesteld. Erven na elf uur verscheen de generaal en liep langs het front, der troepen. De muziek zette de Marseillaise in, onder welker tonen de laatste driekleur werd neergehaald. Onmiddellijk daarop maercheerden de troepen met Volle muziek naar het station. De menigte die rond het plein stond) barstte bij het neerhalen van de Fransche vlag, in dave rende vreugdekreten uit. Ook Wiesbaden ontruimd. Gistermiddag heeft de laatste soldaat van de bezettingstroepen Wiesbaden verlaten. Diés mor gens verzamelde zich een groote menigte voor hotel „Wilhelmina", den zetel der Rijnlandcom missie. Het plein was geheel afgezet. Onder de tonen van de volksliederen werden de drie vlag gen, terwijl de troepen het geweer presenteerden, j ingehaald, eerst de Belgische, dan de Etngelsche j en ten slotte de Fransche vlag. Nadat de leden van de Rijnlandcommissie het hotel hadden ver- laten, maarcheerden de bezettingstroepen naar het I station. Een artikel van Severing. j Be oud-minister van binnenlandsche zaken 3e- ITvering, schrijft in de „Vorwarts" naar aanlei- ding van de ontruiming van het Rijnland om.: 1 De ontruiming beteekent nog niet de herkrij- ging van de volle vrijheid van ons; volk. Een étappe is afgelegd, maar nog steeds drukt op ons de schadevergoeding en de lasten, die voor een I werkelijk egélijkgereehtigdheid van het Duitsche volk met zijn buren in den weg staan. De strijd om de vrijheid duurt nog voort, j Hulde brengt Severing vervolgens niet alleen aan Hermann Muller, Wirth, Ratheuau en Sitre- semann voor alles wat zij in het belang van D'uitschland en het bezette gebied in het bijzon- de rhebben gedaan, maar ook aan Herriot. Blum en Mac Donald, aan wie te dankéni is, dat- de 1 eerste schreden op den weg van onderling begrij pen werden gezet. Aan het einde van de zitting van den Rijksdag die gistermiddag werd gehouden, voerde presi dent Iöbe het woord over de ontruiming. Hij wees in de eerste plaats op de groote rol, die Stre- 1 somann in deze aangelegenheid had gespeeld. De rede werd door alle aanwezigen, onder wie bna alijle leden van het rijkskabinet, staande aangehoord. Werkloosheid in Duitschland. In Duitschland zijn op het oogenbllk 2.000.000 werkloozen, die de regeering voor een harer aller moeilijkste problemen stellen. De minister van Ar beid, Stegerwald zeide op een vergadering van de Alg. Vakfederaties te Berlijn dat er maatregelen wer den getroffen om spoedig werk te verschaffen aan 150.000 werkloozen, voornamelijk in de bouwvakken. En hij voegde er aan toe, dat de volgende maand de Rijksdag zou beslissen over de wijze om geld te krijgen teneinde nog een half millioen werkloozen te helpen De minister voegde er aan toe, dat Duitsch land's twee millioen werkloozen de koopkracht van het land jaarlijks met vier tot vijf milliard mark ver minderen. Spoorwegongeluk bij Leningrad. Een presonentrein uit Iskoetsk ontspoorde tenge volge van verkeerden wisselstand evèn voor Lenin grad. De locomotief en ettelijke wagens werden volkomen vernield. 23 personen kwamen om het le ven, 28 werden gekwetst. De betrekkingen tusschen Frankrijk en Italië. Bestaat er werkelijk gevaar voor oorlog? De berichten dat Italië meer gelden voor zijn lands verdediging beschikbaar gaat stellen, en dat de voor naamste Italiaansche bladen zich op onaangename wijze over Frankrijk uitlaten, hebben sterk de aan dacht getrokken. Naar V. D. uit Londen meldt, wijst de „Times" in een hoofdartikel op de toenemende spanning tus schen Frankrijk en Italië. Het gevaar voor een oorlog tusschen Italië en Frankrijk wordt thans overal, waar kwesties van buitenlandsche politiek worden besproken, openlijk toegegeven. Geheel nietvoor ingenomen toeschouwers achten den toestand reeds zoo slecht, dat bemiddeling van den Volkenbond voor gesteld moet worden. Tusschen de naties is een nieu we bewapeningswedloop aangevangen. Het schijnt onbegrijpelijk dat de staatslieden van Italië en Frankrijk zullen toestaan, dat de in den tijd voor den wereldoorlog gemaakte ernstige fout vin vergif tiging der wederzijdsche betrekkingen door overdre ven bewapening, wordt herhaald. Reuter meldt nog, dat Wickham Steed, de voorma lige hoofdredacteur van de „Times" in een artikel in dat blad zegt, dat Nederland of een der Skandi- navische staten, als neutrale partijen, den toestand nauwletend dienen te volgne, en den Volkenbond te verzoeken den Raad bijeen te roepen indien zich nog meer complicaties mochten voordoen. De Times" twijfelt echter aan de doeltreffendheid van Steeds voorstel en achtt zulk een inmenging op zijn minst voorbarig. Burgerlijke Stand Gemeente BROEK OP LANGENDIJK. Oyer de maand Juni 1930. Geboren: Elsje, dochter van J. Maakal en van A. Zijm. Klaas, Hendrik, z. van P. en Har-' iigh en van T. Boskamp. Guurtje, dochter van J. Dekker en van N. Bak. Agatha, doch ter van W. Hopman en va nJ. R;us. I Getrouwd: A. G. M. Pinxteren, oud 25; jaar, bakker, wonende te Naarden en W- de Roer, oud 22 jaar. G. J. Boonacker, oud,' 27 jaar,'.;ad- junctcommies registratie en domeinen, wonénde te Hoorn en M. de Jong, oud '27 jaar. I Overleden: Guurtje, oud 4 dagen, dochter van J. Dtekker en van N. Bak. Gemeente ZUrCiSCHARWOUDiE. Over de maand Juni. I Geboren: Petrus Johannes, zoon yan Petrus j iSijm en'Aagje Kuijn. Henricus Adrian,,z va nPaulus Westenbrink en Cornelia Elisabeth Leering. Gerrit, z. van'Jacob Petersien Maar- tje Visser. Agatha Geertruida, d. van Adri- anus Groot en Maria Geertruida de Goede. Willem 'Nicolaas, z. van Willem Nicolaas v, d. Vliet en Maria Elisabeth Weel. Getrouwd: Antonius Spaansen te 'Warmephui- zen en Anna Elisabeth Kramer. Theodorus Schipper te Warmenhuizen en D|oTothea Elisa beth Grootjes. Overleden: Guurtje Marsman, 1 maand, d. van Jan Marsman en Sijbregt Wardenaar overleden te i Alkmaar. Hendrik Kapitein, 62 jaar, echtge noot van 'Trijntje Tentij. Radio-Omroep Eerste Langedijker Radio-Centrale Schüitemaker Ir., Noordscharwoude PROGRAMMA HILVERSUM. Donderdag 3 Juli. 89.45 platen. 1010.15 Morgenwijding. 10.3012 concert Haarl. orkestvereeniging. - 12.15—2 middagconcert. 2—3.10 platen. - 3.10—3.30 causerie. 3.30—4 pianorecital. 44.30 ziekenhalfuur. 4.305.30 middagcon cert. 5.306.45 Rembrandtheather. 6.45 7.15 accordeonclub. 7.157.45 volksuniver siteit. 89 concertgebouw. 9.30 voor dracht. 9.3011 Treep-concert. 11—12 platen. <- Vrijdag 4 Juli. 1010.15 morgenwijding. 122 concert Treep 22.30 attractieband. 2.303 voordracht. 3—4 middagconcert. 4 kookles. 4.45' na schooltijd. 5.30 orgelconcert. 68 Voor avondconcert. 8 weekuitzending VPRO. Zaterdag 5 Juli. 10—10.15 Morgenwijding. 122 platen. 24 liedjes en concert. 4.10 fotografie.4.40 nieuws. 56 platen. - 66.30 lezing. 6.307;30 kinderuur. 7.308 politiek over zicht. 811 concert én voordracht. ll112 platen. PROGRAMMA HUIZEN. Dlonderdag 3 Juli. 8.15—9.30 KRO. platen. 10—10.30 NCRV. zang. 10.3011 ziekéndienst. 11.3012 KRO. Godsd. halfuur. 12,.152 Platen. 2- 2,45 NGRV. platen. 2.45—3.45 handwer ken. 45 Ziekenuur. 56 platen. 6 7.10 Concert. 9.107:30 platen. 7.308 brandgevaar. 811 KRO. concertavond. 11 12 platen. Vrijdag 4 Juli. 8.159.30 KRO. platen. 11.3012 ziekenuur 12.152.30 middagconcert. 2.303 lezing. 56 platen. 67.15 muziek. 7.157.45 lezing. 811 concert KRO.-orkést, ll!12 platen. S Zaterdag 5 Juli. 8.15—9.30 KRO: platen. 11.30—12 Godsd. halfuur. 12.152 platen. 23.15 kinder uur. 56.15 platen. 6.156.30 sport. 6.307.15 platen lezing. 7.157.45 lezing. 811. concert KRO.-orkest. 1112 platen. OVERZICHTEN EN PRIISNOTEERINtiEN VEILINGSOVERZICHT LANGENDIJK; Werden vorige week aan beide veilingen samen in totaal 200 wagons vroege aardappelen geveild, deze week is deze hoeveelheid meer dan verdub beld en bedroeg de aanvoer niet minder dan 473 wagons of gemiddeld 79 wagons per dag.. Ook elders is de afzet in vollen gang en worden dus dagelijks uit Noordhollaud honderden wagons verzonden. Deze groote aanvoer is óp de- prijzen mei zonder invloed gebleven en de vorige wéék cpgeloopen prijs, die in het bégin van 'deze week nog stand hield, kon zich op de volgende dagen niet handhaven. Speciaal de partijen, op natte grond gerooid, konden slechts laag noteeren en brachten vaak niet meer dan f3 per 100 Kg. op. Overigens liep de exportprijs om de f4, Welke Zaterdag tot f 4.50 verbéterde. Zeer mooie par tijen maakten voor binnenlandsche bestemming van f5 tot f5.50. Drielingen .varieerden van f2' tot f 3 per 100 Kg. Met deze prijzen wordt slechts een zeer matige opbrengst verkregen, maar met rooien wordt aangezien het nog vroeg in den tijd is, doorgezet om het leeggekomen véld nog te benutten voor een nateelt. Reeds werden ook, behalve Schotten, enkele andere soorten aangevoerd, nl. Schoolmeesters en Blauwe Eigenheimers, die eveneens f4 a f5 op brachten. Op de groentenmarkt is het aantal Tomaten nog steeds het voornaamste product. Hiervan be droe gde totaalaanvoer deze week bijna 100.000 Kg. Dte prijzen vertoonden een geleidelijke ach teruitgang, echter nog op ecu bevredigend -peil blijvends. Maandag noteerde het product nog boven 50 cent, op de laatste veilingen varieerde deze echter voor A.„ B. en O. van 34 tot .36 ct.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 2