Raad Noordscharwoude Revue van de Week Öuitenlandsch Overzicht Of het tijdelijk intreden van wat frisscher tem peratuur, ditmaal vergezeld van regenbuien, grauwe lucht, welke verschrikking vormden voor de drommen feestgangers, die opgegaan waren naar de oude Sleutelstad, ter viering van het 71ste lustrum van de I eidsche Universiteit, - voor 't eerst na den oorlog had het I eidsche festijn wederom de joligheid en den glans van voor 1914... Of 't aan het tijdelijk, geëindigd j zijn van de overmatige warmte ook te danken, of te wijten is.D|e nooit falende recesstemming van onze Binnenhóffers heeft plaats gemaakt voor te respecteeren werklust. Onze Tweede Ka mer kwam de vorige week gedurende drie dagen bijeen, Dinsdag 24 Juni voornamelijk in de afdee- lingen, vervolgens in openbare zitting. En den len Juli zou het parlementaire spel" worden, hervat met een agenda, die „er mag; zijn". In de eerste Juliweek heeft ons Lagerhuis te be handelen o.m. het z.g. Suikerwetje van minister Ruijs de Beerenbrouek, ten bate van den thans onder crisis-druk zuchtenden landbou'w. Het Vóorl. Verslag van wat over dat ontwerp, den 24en in de afdeelingen der Tweede Kamer is verhandeld, is met zeer bekwamen spoed voor bereid en uitgewerkt. De heer Cplijn heeft er een nota- bijgevoegd. De Eegeering krijgt i.e. heel wat kritiek te hooren. Zoodat de beraadslagin gen in de openbare zitting stellig vele uren zul len in beslag nemen. Voorts staat o.m. op de agen da; de interpellatie over 'den noodtoestand bij de Binnenschipperij, den 24en door den soc.-de- mocratischen afgevaardigde De Boer (den opvol ger van wijlen mr. Bannes) aanhangig gemaakt en waartoe de Kamer hem den 24en Juni verlof verleende. Men zal dus de deugd der zelfbeper king bij het debat moeten betrachten om te bereiken, dat op Donderdag 3 Juli zooals voorspeld wordt het groote zomerreces voor het Lagerhuis zal kunnen beginnen. Den 9en Juli komt de Eerste Kamer weer bijeen. Zooals men weet, ligt voor haar nog een zeer dikke stapel legislatief goed ter bewerking en afdoening gereed. O.a. het 'ontwerp-Winkel sluiting, waartegen de actie onverflauwd voort duurt. 'tZou aldus kunnen wezen, dat de Se naat eerst tegen Augustus of nóg latervacan- tie kan nemen in 1930. Tn de zitting n Woensdag 25 Juni heeft de Tweede Kamer een lange reeks ontwerpen voor den Senaat rijp gemaakt. Voor inhoud en strek king daarvan kan ik verwijzen naar de bladen. Ik sf-fyt l,aan, dat o.m. werd goedgekeurd een ontwerp tot wijziging der Begrooting van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw-1930, volgens welke f 25000 wordt verleend voor deelneming van den landbouw aan de in '30 te Antwerpen te houden Wereldtentoonstelling; f30000 subsidie aan de Bacon-controlevereeniging, f 30.000 voor een proefneming mét het gezinspersoonskaarten-, stelsel voor de hevolkings-boekhouding der ge meenten en het overnemen van 'de landgoederen Wolfsberg en Muntberg, bij Nijmegen. Na kort. debat is ook het ontwerp samenloop van vrij willige ouderdoms-verzekering en verplichte ver zekering krachtens de Invaliditeitswet aange nomen, alsmede dat betreffende kosten nachte lijk luchtverkeer. Voor de zitting van Donderdag 26 Juli restte slechts hèt ontwerp, houdende voorziening in het tekort van het iSpaarwegpensioenfonds. Dit be lie pop 1 Juli c.c. 235 millioen gulden. Diekking daarvan zal een annuïteit worden, berekend over zestig jaren, ad 4 pet. en bedragend f9.825.000. De Regeering stelde voor, dat het bedrijf den spoorwegen op zich zal nemen zooveel aïst heti blijkt te kunnen dragen zonder in tekorten te ver vallen. Wat blijkt boven zijn krachten te, gaan, zal de staat dan aanvullen. Vooral van soc.-democratische zijde kwam op positie tegen deze regeling. Zij werd be lichaamd" in een motie-van Braambeek, vragend een regeling waarbij de Staat voor zijn rekening zo unemen wat hij bij ^naasting zoo. hebben te betalen, zes millioen per jaar beloopend. De Ka mer heeft de geheele zitting van 26 Juni besteed aan de behandeling van dit ontwerp. Tenslotte beehaalde de Regeering de zege, 'maar.op; 't kantje af. De motie-van Braambeek duicelde met 3633, het wetsvoorstel kwam er met 3533. Er waren dus 32 absenten? 't. Was de week van de Southern Cross"' van de luchtvlucht naar Amerika. En ook in Patria werd met koortsige spanning de tijding verbeid, dat het vliegtuig, aan boord waarvan zich onze kranige landgenoot Van Dijk bevond, na hevige worsleling met atmosferischen tegenstand in vei lige haven" zou zijn geland. Op Zaterdag 28 Juni was die blijde tijding erl Onze ministers Reijmer en Dickers hebben tele grafisch van hu nbewondering en sympathie met hel geslaagde waagstuk doen blijken. Een Commissie is benoemd tot keuring van het algemeen programma voor een Radio-omroep Di. de Visser heeft er, als voorzitter, de leiding van. Op 1 Juli is in werking getreden een uniform Java-tarief voor de telefonische gemeenschap tus- scheu Nederland en Oi.-lndië. Het bedraagt f33 pc rdrie minuten en f 11 per minuut) meer. Het telefonisch huisverkeer in Patria is daarmee ook voor alle kantoren der Telefonie opengesteld. Van 1 September af zal het geregeld) Post- luchtverkeer met Indfé worden hervat. Dte K.L. M- heeft haar secretaris, den heer Hans Martin, met de voorbereiding daarvan belast. De heer De lieer Martin zal daartoe een studiereis) naar 'Uit Noorwegen kwamen goede berichten om trent de zomerreis, welke H.M. en prinses Ju liana daar doorbrengen. De Prins-gemaal heeft te Dresden verschillende stichtingen bezocht. Te Breda werd op luisterrijke wijze gevierd het feest der ridders van de M .W .0 Personalia: Over den toestand van senator ge neraal Van Voorst, den oud-president der Eerste Kamer, kort geleden door ernstige ongesteldheid overvallen, komen zeer gunstige berichten Ook prof. Treub, onlangs geopereerd, is herstellend. Richard Tauber is gedurende zijn verblijf in Ne derland overstelpt door blijken va nbewondering. Hij is en blijft het „enfant cheri des dames". Den '2 8 Juni was 't een kwarteeuw geleden, dat de heer Van Vuuren, de Katholieke afgevaardig de, lid van de Tweede Kamer werd. Van alle kanten gewerden den hooggeerden man blijken van sympathie. De burgemeester van Liverpool en zijne gade brachten een officieel bezoek aan 'de hoofdstad. Burgemeester Da Vlugt en zijn gade vergezelden hun gasten op hun terugtocht voor eert contra- bezoek aan Liverpool. Uit de doodenlijst: Ir. Aug. Reijding, de valer van de revue in Nederland, o.m. de schepper van de eenmaal zoo vermaarde revue JDe Doofpot", die ook op ander gebied, o.a. van"ihet auteursrecht, gnoote verdiensten had, 67 jaar te Amsterdam. Uit de „Criminalia" van de afgeloopen week teeken ik aan dat: te Amsterdam een kaslooper, die portefeuille met aanzienlijke waarde bij zich had, werd overvallem door een jongen kerel, wiens toeleg echter gelukkig mislukte, dank zij de fiksche houding van den aangevallene. De roover is gepakt De Hooge Raad heeft de eind-berechting van het drama in de Haagsehe Eaber van: Kiems- dijkstraat, waarbij de beklaagde zijn vrouw neer schoot, opgedragen aan liet Hof te Den Bosch. De man was door het Haagsehe Gerechtshof tot vijf jaar veroordeeld. Tal van pogingen tot aanranding worden bij voortduring, zeker in het zomer-seizoen, gepleegd. Men blijve. op z'n hoede In Den Haag zijn enkele afdreigers door de politie eindelijk achterhaald. Te langen leste! Vele tientallen „maitres chan teurs" zich nu Itijdelijk schuil houdend, sluipen nog rond. Intusschen de „groote schoonmaak" is begonnen! Jan Hoek, de van moord op een; verpleegster te Bennekom beschuldigden is door de Rechtbank te Arnhem tot levenslang veroordeeld. Hij heeft hooger beroep aangeteekend. Die man ,die geruimen tijd in voorarrest werd gehouden als verdacht van op een manufacturier te Voorburg sluipmoord te hebben gepleegd en' wegens gebrek aan bewijs moest worden wijge laten, heeft den Staat aangesproken voor f 30000 schadevergoeding. Bij een inbraak, gepleegd in een sigarenfabriek te Ridderkerk, is een bedrag van 1'1200 geroofd. De twee dwaze Delftsche studenten, die in dronken bui het Paleis te Amsterdam op 11 Mei binnendrongen, zijn te Amsterdam veroordeeld tot drie weken voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar. D'e gewone wekelijksche reeks van verkeers ongelukken, waarbij tal van ongelukken, bij zwemmen en roeien voorgekomen, zijn te vermel den. De geweldige onweersbuien, clie op het snik- heete weer volgden hebben tal van boeren-hofr steden in de asch gelegd. In hoever het waar is, dat sommigen van de gelegenheid hebben gebruik gemaakt om... Cetera desunt! Op den onbewaakten overweg bij Zwolle is een 29-jarige onderwijzer onder een trein gedood. Op den Rijksweg tusschen Santpoort en Velsen is een 24-jarige motorrijder, die in razende snel*» heid reed tegen een vrachtauto gebotst. Zijn hoofd werd vermorzeld. Over de nieuwe branden zwijg ik ditmaal. De roode haan was'de vorige week nogal kalm. Be houdens dan wat... de bliksem heeft berokkend. Tot de misere-tijdingen behooren die, betref fende dc kinderverlamming-gevallen, vooral te Gouda. Maatregelen worden beraamd. Het was in de week van congressen en andere, bijeenkomsten. Te Utrecht vergaderde de Diet- sclio Bond tot herdenking van 1930. Het, vijfde Nationale Veiligheidscongres werd te Enschede gehouden. Te Den Bosch hadden de juristendagen plaats. Vooral gewijd aan het determineeren van wat. schuld allereerst in juridischen zin is. Am sterdam, vervolgens Den Haag genoten de eer van het bezoek, ons iand gebracht door den zich als 1 07-jarige aanmeldenden „laatsten opper-aan- voerder der Indianen" van het echte, romanti sche slag, zijnde; Witpaard Arend met zijne gade •W,a-Ihe-Na. Het strijdbijl begraven hebbende oud opperhoofd propageerde vooralen wereldvrede. Eere zij den hoogst-bejaardc Ontkiemend zijn plannen tot het scheppen van een vliegterrein te Eelde, waardoor een vlieg- dienst Amsterdam-Groningen mogelijk zou wor den. Te D;elft is de V.EJT.O. (tentoonstelling voor vei keer en toerisme) geopend. Het rapport is verschenen der commissie, welke had te onder zoeken, onder leiding van dr. De Visser - de toestanden bij de Nederlandsche Reisvereeniging. Zij komt tot de conclusie, dat er> hier van cor ruptie geen sprake kan zijn. Men ziet dus: het boos gerucht mag niet al te ras worden geloofd. In den nacht, van Maandag op Dinsdag, den len Juli, heeft Duitschland en speciaal het Rijn; land, feest gevierd, niet uitbundig, zooals wij dat van de warmbloedige Rijnlanders gewoon zijn, maar kalm, bezadigd, ingetogen. Er wer den klokken geluid, te middernacht waren er openlucht bijeenkomsten, waar door het publiek of door „Gesangvereine" nationale liederen ten gehoor ewerden gebracht, waarna een of andere autoriteit, in de grootste plaatsen in het Rijn land zelfs een der Rijksministers of een Pruisi sche minister een rede uitsprak. Dlat het later in den nacht toch nog wel in sommige steden op de- straten een beetje earnaval-achtig toeging, daar voor is het het Rijnland en zij nde nachten van een te zomersche zwoelte. Het feit, dat feestelijk herdacht werd, was de definitieve ontruiming van het Rijnland door de vreemde troepen. In den nacht op 1 Juli zouden immers fle laatst- over gebleven bezettingstroepen hun kwartieren ver laten om na 12 uur een einde te maken aan de hatelijke herinnering aan het voor Duitschland zoo smadelijke einde aan den wereldoorlog. Na de Union Jack, de Stars and Stripes en de Bra- brantsche kleuren nu eindelijk ook de tricolore verdwenen van de boorden van de „Deutsche Rhein". Eindelijk weer de Duitsche Rijksbanier jgeheschen. Wel is het te begrijpen, dat er feest stemming heerschte in de harten van de Rijnland bevolking. We moeten ons echter niet op een dwaalspoor laten brengen door dié personen en persorganen, die de voorstelling ingang trachtten te doen vinden, of het Rijnland zich thans „be vrijd" voelt van ee nbatelijke tyrannic, waaronder het acht jaar lang heeft gezucht. Natuurlijk, de bezetting was op zichzelf een hatelijk iets,, 'en Incidenten hebben zich tot de laatste maanden voorgedaan, maar de scherpe kantjes waren er al lang af, zelfs bestond er in vele gevallen een uil stekende vërhouding tusschen de bevolking en de bezettingsautoriteiten en -troepen, hoewel de omgang met de Franschen wel stug bleef. De sportieve Engelsch Tommies veroverden makke lijker de harten der Rijnlanders, en niet te ver geten tie Rijnlander innen. Doch dit alles behoort nu tot het verleden, en feestelijk zijn dp laatsto bezettingstroepen uitgeluid. Wij hadden het zooeven over de Duitsche Rijks- banier, die weer geheschen zou worden. Zullen het de zwart-rood-gouden kleuren van de Repu bliek of het zwart-wit.-rood van de reactie zijn? De verkiezingen in Saksen zijn wat dit, betreft een somber voorteeken. Met reuzen-sprongen is het fascisme, in den vorm van het nationaal- socialisme er vooruit gegaan. Maar een kat in nood doet rare sprongen. En in nood verkeert, het Duitsche volk zeker, en dit is dart ook een der redenen, waarom de ontruiming niet al te uit bundig is gevierd. De vreugde over het vertrek der bezettingstroepen werdgetemperd door de gedachte aan de ontzaglijke lasten, die door het Y oung-plan gedurende nog een vijftigtal jaren op het. Duitsche volk zullen drukken, door de her innering aan den noodtoestand, waari nindustrie en vooral landbouw verkeeren, tloor het beeld van de tallooze werkloozen, waarmee de Duitsche arbeidsmarkt en helaas niet alleen da Duit sche, meer en meer overbelast wordt, en last not least door de gedachte aan den schier hopeloozen toestand, waarin de Duitsche financien verkeeren. Want. 'al is Dr. Moldenhauer thans vervangen door Dr. Dietrich, de nieuwe man heeft nog geen nieuwe denkbeelden meegebracht., en het zal wel weer een strijd worden tusschen de verschillende groepen der bevolking, op welke groep de zwaar ste 'lasten zullen worden afgewenteld. En zooals in zoovele landen in tijden van bezuiniging het geval was en is, hebben ook 'thans in Duitschland de ambtenaren het eerste het loodje moeten leg gen. Het „noodoffer" der ambtenaren, d.w.z. de verplichte salarisaftrek der ambtenaren, vormt ee nniet onbelangrijke post. op het lijstje van gel den, waarmee Dr. Dietrich zijn begrooting slui tend wil maken. Voorts bestaan er plannen, om Rij' de vernieuwing van" de collectieve contracten van groote groepen industrie-arbeiders de loonen te verlagen, welke verlaging dan gecompenseerd zal worden door een verlaging van 'de prijzen, voor namelijk van de voor het levensonderhoud nood zakelijke artikelen, waardoor de lagere loonen dus hun zelfde koopkracht zouden behouden. Het eer ste het verlagen der loonen, is reeds' geschied, o.a. voor de metaalbewerkers in de Noord-Weste lijke industrie-groep. Of van het verlagen der prijzen al iets te mer ken is? Wij hebben er nog nietf veel van ge hoord, en wanneer ook de met geringere* loonen thuis komende arbeiders er niet veel van merken, zal er over de loonsverlagingen nog wel een har tig woordje gesproken worden. Vergadering van den raad der gemeente Noord scharwoude op Dinsdag jl. onder voorzitterschap van den Edel Achtb. Heer Jhr. A. L. van Spengler, Bur gemeester. Secretaris de heer K. O. Reinders. Na opening door den voorz. met welkom, worden de notulen van de vergadering van 9 Mei gelezen en onveranderd onder dankzegging aan den samenstel ler, goedgekeurd. De voorz. doet namens B. en W. mededeeling, dat naar aanleiding van het besluit om aan de vereeni- ging de Koophandel een subsidie te verleenen voor de nachttelefoon, het college van B. en W. voorne mens is aan den gemeente-veldwachter een telefoon te verschaffen, om deze spoedig te kunnen berei ken bij brand, misdaad en ziekte. De raad keurt dit voornemen goed. Bij gehouden kasverificatie bij den gemeente-ont vanger bleken de ontvangsten te hebben bedragen f 158402.23 de uitgaven f 154907.77, zoodat in kas moest zijn en was f 3494.46. Onder de uitgaven is be grepen een bedrag van f 10.000 geplaatst op de Boe renleenbank. Van Ged. Staten is ontvangen het verslag over den toestand der provincie. Dankbetuiging van den gemeente-veldwachter om hem vrij te stellen van pensioenbijdrage. Goedkeuring van Ged. Staten op de gemeente-be grooting. Een verzoek van de Noordh. vereeniging „Het Witte Kruis" om een subsidie te mogen ontvangen voor de ontsmettingsinrichtingen. Zal worden behandeld bij de gemeente-begrooting Door Ged. Staten wordt toegezonden een circulai re waarin wordt gewezen op de iepenziekte en een onderzoek is aangevangen naar de oorzaak en bestrij ding daarvan. Voor de desbetreffende commissie wordt verzocht om een subsidie. B en W. stellen voor hierop afwijzend te beschik ken, omdat zij meenen dat dit een taak van Staats zorg is. Overeenkomstig wordt besloten. Bericht van Ged. Staten dat in verband met de finantieele verhouding tusschen rijk en gemeenten het bedrag over de laatste drie dienstjaren voor po litie armenzorg enz. is bepaald op f45608.39'/2 Bericht van de vereeniging van Ned. Gemeenten dat de uitkeering uit het gemeentefonds zal be dragen f 13185.37. Dit bedrag is echter niet vaststaand. Bericht van den minister van Finantien en van den minister van Binnenlandsche zaken en land bouw dat het bedrag waarop de gemeente recht heeft is bepaald op f 6.72 per persoon. Ook dit bedrag staat echter niet vast Een adres van het bestuur van de Middenstands tentoonstelling, waarin verzocht wordt om een bij drage voor den aankoop van prijzen De voorz. meent te mogen veronderstellen dat het doel waarvoor de tentoonstelling wordt gehouden be kend is. B. en W. zien het groote nut van een derge lijke tentoonstelling in te meer waar voorzit deze permanent te doen zijn, en men hierdoor demen- streert wat aan den Langendijk gekocht kan wor den, zonder dat men naar elders behoeft. B. en W. stellen voor een bijdrage te verleenen van f25. Goedgevonden. Een adres van het personeel van de Licht bed rij ven waarin verzocht wordt om tot invoering van n commissie voor georganiseerd overleg over te gaan. De voorz. zegt dat over dit punt in een andere vergadering reeds van gedachten is gewisseld. Niet alleen hier maar ook buiten de raadszaal is het voor en tegen besproken. B. en W. zijn van meening na ampele besprekin gen met het voorstel te moeten komen het verzoek in te willigen niet alleen, maar wenschen nog verder te gaan. Zij wenschen het g. o. ook in te voeren voor de eigen gemeenteambtenaren. Zou het onmogelijk zijn, in het midden latende of het noodig is, dat de gemeente-secretaris, gemeen te- veldwachter of gemeente-werkman daaraan be- B. en W. wenschen geen halve zaken te doen, maar de kwestie in haar geheel onder de oogen te zien. Betreft het een zaak van onze eigen gemeente dan kan onze eigen commissie het af, maar met andere zaken kan zij zich in verbinding stellen met de an dere commissielden. Nadat de voorz. nog een paar vragen van den heer Kwadijk heeft beantwoord zegt hij nog, dat de zaak hierop practisch neerkomt, dat de commissie behalve haar taak in de gemeenschappelijke licht- bedrijven benevens de belangen van de eigen gemeen te-ambtenaren kan behartigen. De heer de Geus zegt, dat het hem genoegen doet, dat B. en W. zich op dit breede standpunt hebben gesteld. Het voorstel wordt hierna aangenomen. Hierna zegt de voorz., dat na gehouden besprekin gen en zich overtuigd hebben dat d estichting van het raadhuis eer doet toekomen aan de stichters en den ontwerper daarvan, men deze waardeering ook kan uiten in iets anders. B. en W. stellen voor uit waardeering voor het werk van den heer Oosterlee hem een gratificatie te verleenen. Bij bouwwerken boven f 1000 geniet de opzichter daarvan 5 procent voor het houden toezicht. B. en W. vinden dit echter te gering in verhouding tot datgene wat is daargesteld en stellen voor een gra tificatie te verleenen van f 250 uit waardeering voor het werk van den gemeente-opzichter. Zonder discussie goedgevonden. Op voorstel van B. en W. wordt besloten de algem. politieverordening aan te vullen dat voor de omge- vingving gevaarlijke honden kunnen worden afge maakt. De voorz. doet hierna mededeeling dat men met het bestuur van de Burg tot overeenstemming is gekomen inzake het verbeteren van den gevaar lijken hoek bij de Oosterstraat door het vernieuwen van de daar staande stal. Het bestuur van genoemd café neemt genoegen met de bijdrage va nde gemeente van f 2000, onder voorwaarde dat de gemeente-opzichter daarvan 5 procent zal genieten en dit bedrag extra zal worden uitgekeerd. Het ligt in de bedoeling van deze N. V. om teeke- ning en opzicht op te dragen aan den heer Ooster lee. B. en W. stellen voor in de vernieuwing bij te dra gen met een bedrag van f2000 en bovendien aan den gemeente-opzichter uit te keeren een bedrag van f 100. De voorz. zegt ook nog dat daardoor ook kan wor den ondervangen een anders zeker uitgevaardigd ver bod van inrijden in de Oosterstraat. Met allen voor wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. De voorz. feliciteert de gemeente met de verkregen oplossing. Een verzoek van het bestuur van de school met den bijbel om medewerking van gemeentewege om tot uitbreiding van de school over te gaan. Na gehouden conferentie met het schoolbestuur komen B. en W. met het voorstel om deze medewer king te verleenen, daar uitbreiding noodig is door uitbreiding van het aantal leerlingen. Overeenkomstig wordt besloten. Een suppletoire begrooting tot een bedrag van f30903.24, verkregen door af- en overschrijving, wordt goedgekeurd. Deze begrooting wordt nu nog verhoogd met een bedrag van f 250 zijnde de gratificatie van den heer Oosterlee. Het kohier voor de hondenbelasting wordt vastge steld op een bedrag van f258. Thans komt in behandeling het voorstel van de Comm. van de Lichtbedrijven om over te gaan tot het leggen van een ondergrondsch kabelnet. De voorz. zegt hierover niet veel nieuws te kun nen vertellen, omdat het reeds in de gemeenschap pelijke vergadering is behandeld en voorgelicht door de commissie en haar adviseurs. B. en W. meenen daarom thans te moeten advi- seeren te besluiten overeenkomstig het voorstel. Z.E.A. zegt echter hieraan nog iets te willen toe voegen. Z.E.A. heeft bezoek gehad van een vertegenwoordi ger van het P.E.N. waar men het verslag van deze vergadering in de verschillende bladen had gelezen, en had men daar gehoopt dan men de voorwaarden zou hebben gevraagd waarop het net door het P.E. TI. zou kunnen worden overgenomen. Dat bezoek plaatste mij. in een moeilijk parket. Waar de finantiën die er mee gemoeid zijn zeer belangrijk zijn kan ik niet anders dan van dit be zoek mededeeling doen. Spr. moet uit den aard der zaak zeer vaag in zijn mededeelingen zijn. Echter stellen B. en W. voor het voorstel van de comm. te aanvaarden onder voorbehoud dat inlich tingen worden afgewacht die kunnen komen. Mochten deze gunstig zijn, dan kan men het plan opnieuw behandelen. De heer de Geus meent dat men dan ook heel gevoegelijk met het nemen van een besluit kan wach ten op den uitslag van de mededeelingen van het P.E.N. en daarna een besluit kan worden genomen. Waarom zouden wij dan nu het voorstel met voor behoud aanvaarden. Spr. wil liever de onderhandelin gen afwacthen. Die interesseeren hem toch ook wel. De heer Ootjers zegt ,dat het hem gewenscht voor komt om het nu aan te nemen met het genoemde voorbehoud. Komt het P.E.N. met voordeelige voor waarden dan zal de comm. van de lichtbedrijven er zeker wel over denken verder met het P.E.N. te spreken. Wij gaan de zaak zeker bespoedigen wanneer we nu het gedane voorstel aannemen. Ook had hij graag gezien dat men eerder van het P.E.N. gekomen was De adviezen van de adviseurs hebben het voorstel doen geboren worden. En de zaak moet nu niet op den langen weg geschoven worden, want men heeft reeds van n uaf aan zijn tijd noodig om nog voor den winter klaar tfe komen. Wanneer we nu het voorstel van de comm. aan nemen met het genoemde voorbehoud, en het P.E. N zou komen met voordeellger voorwaarden, dan kunnen die evengoed nog worden aangenomen. De voorz. meent, dat wanneer het P.E.N. niet met voorstellen komt, het op den weg ligt, om nu daar In lichtingen in te winnen. Spr. kan niet zien dat het P.E.N. alleen belanghebbende is. Spr. vindt dit thans wel zoo belangrijk dat hu meende er eenigszins uitvoerig bij te moeten stil staan. Ieder zal het met mij eens zijn dat de in lichtingen van zoo'n grooten invloed kunnen zijn, dat men het voorstel al of niet gaat aanvaarden. Spoed is goed, maar niet zoo, dat we ons later iets zouden hebben te verwijten. De medebestuursleden van Z.E.A. m de Lichtbe drijven heben ook bezoek van den vertegenwoordiger ^De^besprekingen loopen nog eenigen tijd in den zelfden geest voort, waarbij de een zich uitspreekt voor het aanvaarden van het voorstel met voorbe houd en de ander pleit voor het wachten met het nemen van een beslissing. Aan het einde van de besprekingen wordt besloten de beslissing aan te houden. De^heerK^fadijk vraagt naar de reglementen van de lichtbedrijven die in de andere gemeenten reeds zijn uitgereikt. De voorz. verwondert er zich over dat de heer K. deze nog niet heeft, daar ze toch reeds eenigen tijd op de secretarie aanwezigzijn. Na afloop der vergadering zal hierop door den se cretaris worden geantwoord De heer Schrijver verzoekt B. en W. aandacht te willen wijden aan het plaatsen van waarschuwings borden, bij de scholen, zulks ten gerieven van au tomobilisten en motorrijders, die daar passeeren, wanneer de kinderen op straat spelen .on De voorz. zet toe dat dit in overweging zal worden De^rondvraag levert verder niets op, waarna de ver gadering door den voorz. wordt gesloten.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 3