Gemeenteraad iSt. Pancras Burgerlijke Stand Vergadering van den raad der gemeente op Dins dag 1 Juli 1930 des avonds half acht ten raadhuize. De voorz., burgemeester J. Kroonenburg, opent met een woord van welkom deze spoedvergadering, die is belegd hoofdzakelijk om een raadsbesluit te ne men ten aanzien van het voorstel der gascommissie om over te gaan tot kabeleering van het electrisch net. Alvorens tot behandeling hiervan over te gaan wordt, na vaststelling der notulen, medegdeeld, dat zijn ingekomen de volgende stukken: Goedkeuring van Ged. Staten op de laatste wijzi ging der begrooting 1929. Bericht van ontvangst der wijzigingen op de Poli tieverordening betreffende maximumsnelheid voor het varen van motorbooten. Proces verbaal van kasopname bij den gemeente ontvanger, alwaar aanwezig volgens de boeken aan kasgeld I3568.49'/2 en aan banksaldo f5000. Deze stukken worden voor kennisgeving aahgeno- men Hierna stelt de voorz. aan de orde een schrijven van het hoofdbest. van het Witte Kruis verzoekende wederom een subsidie voor 1931 ten bedrage van 1.5 cent per inwoner ten behoeve der ontsmettings diensten. De voorz. stelt voor dit te behandelen gelijk met de begrooting. wat algemeen wordt goedgevonden. De Voorzitter deelt mede, juist voor den aanvang dezer vergadering een schrijven te hebben ontvan gen inzake de wijkverpleging en brengt in herinne ring, dat door den raad is besloten dat men hier niet afwijzend tegenover zal staan en ongetwijfeld den gevraagden steun zal verleenén, doch in het belang van de zaak en in verband met het aantal inwoners te Koedijk-kanaal in verhouding tot het aantal in gezetenen die aaneengesloten wonen te Sint Pan cras, Zuideinde Koedijk c.s. een gedeelte Oudorp, on der één bepaalde voorwaarde, nl. dat wordt vastge legd, dat te benoemen verpleegster zich daar zal vestigen waar het grootste arbeidsveld ligt, nl. te St. Pancras of zuideinde Koedijk. Dit is medegedeeld aan het bestuur te Sint Pancras, dat blijkbaar hier over met het bestuur van het witte Kruis te Koedijk overleg heeft gepleegd, met als resultaat dit schrij ven, dat ons wijst op het h. i. onbillijke van ons be sluit op grond van het feit, dat de gemeente Koedijk zonder voorwaarde f 500 subsidie heeft gevoteerd, terwijl Sint Pancras f350 wil toestaan onder een h. i. onbillijke voorwaarde, alhoewel toegegeven wordt, dat het arbeidsveld hier grooter is. Tenslotte wordt verzocht het kiezen der woonplaats aan de te benoe men zuster over te laten en de voorwaarde te laten vervallen. De voorzitter zegt, dat er geen tijd is geweest voor B. en W. om dit schrijven te behandelen, doch geeft als zijn meening te kennen, dat hierin een paar din gen worden gezegd, die als grond moeten dienen om ons op onbillijkheid te wijzen, doch z. 1. al zeer ge makkelijk zijn te weerleggen. Men zegt Koedijk geeft f 500 en Sint Pancras maar f 350 hetgeen tegenover een totaal bedrag van f2200 te klein wordt geacht om condities te maken. Het is maar hoe men de zaak ziet. Per inwoner geven beide gemeenten pre cies evenveel, zoodat dit argument vervalt. Doch daar gaat het niet om. Van de toekomstige leden van Wijkverpleging wonen hier aaneengesloten 1400 plus 800 in het zuidelnde tegenover 1200 aan het kanaal. Het grootste arbeidsveld litg dus hier en daarom is het niet anders dan in het belang van haar taak dat de zuster hier woont. Het is mij onbegrijpelijk dat men dit te Koedijk niet inziet. Het is m. i. toch ook Koedijk-zuideinde met 800 inwoners die meetel len. Dit is, aldus de voorz. mijn meening. Ik weet niet hoe de wethouders er over denken omdat dit schrijven vandaag pas inkwam, doch ik zou meenen, dat, indien geen degelijke gronden hiertegen kun nen worden aangevoerd, wij onze voorwaarde diénen te handhaven in het belang van de zaak. Weth. van Kampen vraagt, door wie dit schrijven is verzonden Het vorige adres kwam van het bestuur der afd. Sint Pancras terwijl dit aan ons is gericht door het bestuur te Koedijk Spr. wenscht zich te hou den aan de corporatie die de subsidie-aanvrage in- genzonden heeft en aan wie het vorig raadsbesluit is medegedeeld. Dat is het bestuur te Sint Pancras. Hij ziet geen reden om hierover thans met een af- deeltngsbestuur te Koedijk te polemiseeren en stelt voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. De voorz. meent dat beide besturen zich in ver binding heben gesteld en ziet geen bezwaar het in gezonden adres te behandelen. De heer van Kampen kan zich hier niet mee ver eenigen. Het W. K. alhier heeft zich tot ons te wen den. Er zijn in de gecombineerde vergaderingen vage toezeggingen gedaan dat de te benoemen zus ter het wellicht het beste zou achten hier te wonen. Welnu, laat men flink voor de zaak uitkomen als men het hier niet mee eens is. De heer Lek; Dat is moeilijk te bewijzen. De heer van KampenIk zeg het in het openbaar. Wethouder Duif wenscht er tegen op te komen dat alle regelingen hier buiten ons om worden klaar gemaakt. Thans stelt men ons voor de consequentie om datgene wat wij het beste achten, te laten varen. Spr. wil dit niet, doch is er volstrekt niet tegen orri de zaak te subsidieeren. De heer Lek wijst op het goede werk dat hier door beide W.K. afdeelingen is aangepakt. Volgens den lieer van Kampen wil Koedijk de zuster vrij laten, zou zeggen, misschien is dit beter. Laten wij hier toch niet zoo aan vasthouden. De voorz. zegt, dat de heer Lek de taak van de zuster uithet oog verliest. Twee derde van haar werkkring ligt hier en een derde aan het kanaal, dus is hier meer werk en zullen hier ook meer on voorziene omstandigheden voorkomen. ,De heer Lek merkt op, dat Koedijk geen eisch stelt. De voorz. Juist daarom begrijpen wij Koedijk niet. Dat de zuster hier zal wonen is mede in het belang van 800 ingezetenen in het zuideinde, dat is ruim een derde der gemeente Koedijk. Mij persoonlijk laat het volkomen koud, doch ik laat allereerst de belangen der inwoners gelden en in verband hier mede en met de ligging is onze eisch niet onge grond. Met klem betoogt spr., dat B. en W. niet afwij zend tegenover de zaak staan, dit is wel gebleken uit het feit, dat wij de aanstelling van een verpleegster steunden, doch deze voorwaarde die niet op goede gronden aanvechtbaar is, wenschen wij te handha ven. De heer Slijker verklaart 't hier volkomen mee eens te zijn, doch de heer Koelemeij verklaart het tegen overgestelde en zou dit niet per sé willen eischen In dien er kans bestaat dat het hierdoor niet doorgaat. De heer Muurüng zegt, dat hij zich volkomen kan vereenigen met B. en W. en zou er niet aan den ken hieraan toe te geven. Het gaat weer denzelfden kant op met Koedijk. De heer Lek kornt hier tegenop terwijl de heer Snel zegt, dit geen goed standpunt te vinden. I-a ten wij hetzelfde doen als Koedijk en geen voorwaar den stellen. Dan zijn we royaal. Spr. zou niet graag hooren dat wij de zaak tegenhouden. De voorz. Integendeel, wij willen de zaak steunen en juist in het belang der zaak hebben wij deze voorwaarde gesteld. Hierop ontspint zich een drukke onderlinge discussie tusschen de heeren over dingen die in het W. K. al of niet zijn gezegd en waarbij een en ander noge eens uitvoerig wordt herhaald. Tenslotte wenscht de voorzitter het adres in stem ming te brengen. Wethouder van Kampen handhaaft zijn voorstel zijn voorstel om het adres voor kennisgeving aan te nemen en zegt een antwoord te verlangen van het W. K. bestuur te Sint Pancras Daar hebben wij mee te maken en niet met het bestuur van Koedijk. Spr. zal zijn steun niet aan de zaak onthouden doch wenscht spijkers met koppen en wijst op de zaak met het pad. Daarmee was ook gezegd, het komt wel terecht doch wat waren de gevolgen. Het pad is allang klaar en nog is de arbtitrage hangende, nog is die zaak niet uit. Wij staan niet tegenover het W. K. Dat is wel gebleken uit het feit dat alle subsidie aanvragen voor t.b.c.bestrijding enz. steeds zonder eenige bedenking onzerzijds zijn verleend. Samen werking met verschillende gemeenten kan zeer goed mogelijk zijn, doch spr. ondervinding heeft hem geleerd dat alle puntjes van te voren definitief ge regeld moeten zijn. Wij moeten precies weten waar wij ons aan te houden hebben dan valt er later niets en kan de zaak een vlot verloop hebben. Het ac- coord moet echter goed zijn, zoodat later geen ver schilpunten kunnen ontstaan. De voorzitter brengt het voorstel van van Kampen thans in stemming, nl. om het ingekomen adres voor kennisgeving aan te nemen en een schrijven te richten aan het W. K. te Sint Pancras. Daarna Ran het antwoord hierop in den raad worden behan deld. Op een vraag van den heer Snel of dit het eenige puntje is dat de zaak tegenhoudt, wordt door den voorzitter bevestigend .geantwoord. Hierna wordt het voorsel met op een na algemeene stemmen aangenomen. De heer Lek verklaart zich van stemming te ont houden. Thans stelt de voorzitter aan de orde het bekende voorstel der commissie van de lichtbedrljven om over te gaan tot kabeleering van het electrisch net. Een terzake ingekomen schrijven van het P.E.N. wordt voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter acht deze zaak voldoende toegelicht in de gecombineerde vergadering te Noordscharwou- de aan de hand van de rapporten van de deskundi ge ingenieurs Boom en Biezeveld. In deze gemeente wordt één ringkabel gelegd langs den kant van de wegen met zoo min mogelij dwarssleuven en acht de capaciteit ook in de verre toekomst ruim voldoen de ,ook indien later electrische grondverwarming voor kassen en bakken mocht worden toegepast. De kwaliteit van het licht zal een groote verbetering ondergaan, terwijl de stroomprijs die thans redelijk laag is, nl. 23 cent per K.W.U. er zeer zeker niet hooger door zal worden. Aan de hand van de bereke ningen mag er op worden gerekend dat de jaarlljk- sche exploitatierekening een bati gsaldo zal blijven geven en is de mogelijkheid niet uitgesloten dat bij uitbreiding der stroomlevering tot verlaging kan worden overgegaan. Na enkele opmerkingen brengt de voorzitter in stemming het voorstel van B. en W. om zich uit te spreken voor de kabeleering van het electrisch net Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aange nomen. Hierna sluiting. Woensdagavond half acht veTgaderde de Raaii van bovengenoemde gemeente ten raadhuize, on der voorzitterschap van den Ed.Aehtb. heer Jhr. A. I,. van Spengler, burgemeester, secretaris de heer J. Th. Kunnen. Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom. De notulen van de vorige vergadering, welke ter visie hadden gelegen, worden onveranderd, goedgekeurd. Ingekomen stukken. Aanwezig is het procesverbaal van opname van kas en boeken bij den gemeenteontvanger. In kas was en moest zijn f 1480.19. Van de Kroon goedkeuring van het besluit, tot toepassing art.. 32 Werkbesluit. Van Ged. Staten opgave van het bedragt der utkeering, krachtens de wet van 1897. Van Ged. iStaten opgaaf krachtens de wet op de Financieele verhouding tusschen Rijk en Gp- Tmeente, van de kosten van Onderwijs, Politie en Armwezen over '26, '27 en '28. Dit is voor deze gemeente f 37269.101/2. Bericht van de Vereen, van Ned. Gemfdat. vermoedelijk een uitkeering uit het Gemeente fonds zal worden verkregen van f 12031.57. Van den Min. van Financiën de mededeeling, dat de uitkeering uit het gemeentefonds onge veer f7.25 per inwoner zal bedragen. Bovenstaande stukken voot kennisgeving aan genomen. Van den heer C. de Boer Wz. is een verzoek ingekomen, om ontheffing van een half jaar hon denbelasting, daar hij niet, meer in 't bezit is van een hond. Wordt toegestaan. Van het Bestuur der Middenstandstentoonstel- ling is een verzoek ingekomen om een bedrag ter beschikking te stellen voor den aankoop van prijzen voor de eventueele bekroningen op deze tentoonstelling. De nreerdi'erheid van B. en W;. erkennen het nut van de tentoonstelling en meenen een bedrag van f25 beschikbaar te moeten stellen. Wij moeten ons niet. onbetuigd laten en het streven der Mid dcnstand steunen. De mindderheid van B. en W. wilde geen sub sidie geven. De heer Groen vraagt voor welke organisatie het uitgaat. Voorz. antwoordt, dat het niet van een orga nisatie uitgaat. Het gaat uit van enkele midden standers. De heer Groen zegt dat de georganiseerden er dan geen nut van hebben. Spr. voelt zeer weinig voor subsidie. Wethouder Bekker was er tegen, de midden stand moet zich toch kunnen bedruipen. Moeten wij ze nu een fooitje geven. Voorz. antwoordt den heer Bekker dat het heelemaal geen fooitje is. De Middenstand zal het zeer op prijs stellen. De heer Zeeman heeft geen bezwaar. De heer Du Burck juicht het eveneens toe, dat de Middenstand pogingen doet om ide menschen hier aan den Langendijk 'te houden. Er gaan er veel te veel naar Alkmaar, Spr. vraagt, of ook entrée wordt geheven, als dat het geval is, zoft Spr. een medaille beschikbaar willen stellen. Vootz. zegt dat winstbejag uitgesloten is. Het streven der Middenstand moet. worden aangemoe digd, volgens spr. is het een stuk gemeentebelang. De heer Kramer merkt op da,t er geld wordt gevraagd voor prijzen en niet tot dekking) van exploitatiekosten. Spr. kan zich met B. en W. vereenigen, maar dat er ook op de tentoonstelling wordt verkocht, vindt hij niet in den haak. Voorz. zegt dat het moeilijk is, om zich in de interne aangelegenheden van het Bestuur te men- gen. ledereen heeft de gelegenheid gehad om mee te doen. Met de heeren Bekker en Groen tegen, wordt j besloten f 25 beschikbaar te stellen. Hierna is aan de orde het adres van het Per soneel der licht bedrijven met het verzoek aan de Gascommissie te adviseeren tot het instellen j van het Georg. Overleg. B. en W. stellen voor dat schrijven voor ken- nisgeving aan te nemen, daar reeds in een vorige vergadering een dergelijk besluit is genomen, i tfjet College meent echter, dat de gelegenheid j voo? het Geórg. Overleg niet alleen voor het j personeel aan de Gasfabriek moet openstaan, doch ook voor 'de andere Gemeenteambtenaren én stelt I voor deze gelegenheid meteen open'te stellen. De heer Zeeman wil er niet lang over discus- scoren. Hij wil het eens genomen besluit} hand haven. En wij moeten ons bij het eerste bepalen, wij hebben toch maar één secretaris, éen véld- wachter en éen losse gemeentewerkman. Spr. stelt voor om zich opnieuw uit te spreken voor. het Gerorg. Overleg. Voorz. zegt zeer verwonderd te zijn over het door den heer Zeeman gesprokene. Hëf moet toch voor alle ambtenaren hetzelfde zijn. B„ en W. stellen dit niet voor om de zaak te vertroebe len. Wie Georg. Overleg verlangt, krijgt het. Die heer Du Burck begrijpt voorz. niet': best. Het schrijven betreft toch het personeel aan de Lichtbedrijven. Wij moeten gewoon besluiten, dat wij ons eens genomen besluit handhaven. In een volgende vergadering kunnen B. en W. dan met een voorstel komen. Voorz. acht de zaak niet zoo 'ingrijpend, "dat het in een volgende vergadering moet. worden be handeld. De heer Kramer zegt, dat het twee afzonder lijke zaken zijn, die niet gelijk kunnen worden behandeld. Na eenige discussie wordt aangenomen, dat liet eens genomen besluit wordt gehandhaafd. Als volgend punt staat op de agenda „De voor ziening in de gehoorigheid van de Raadzaal". Voorz. zegt, dat alles, wat hier boven gespro ken wordt, beneden kan worden verstaan. Dat is een zeer ongewenschte toestand, Vooral met het oog op de comité-vergaderingen en de poli- tieverhooren. Voorz. heeft er mét den gemeente opzichter over gesproken en nu zijn er twee ma nieren om dit gebrek te verhelpen: le. een nogal ingrijpende, welke ongeveer f250 tot f375 zal kos'ten; waarbij dan het plafond in de secretarie zal moeten worden gestucadoord, doch hierdoor zal de secretarie zeer verleelijken. 2e. Een minder kostbare, n.l. de vloerbedek- ken mét eelote. De kosten hiervan zullen onge veer f 150 bedragen. Na eenige discussie wordt besloten de vloer te bedekken met celotex. Voorz. deelt mede dat de gemeenteveldwachter zal worden voorzien van een Telefoon. Voorz. is er als Hoofd der Politie niet op gesteld om le worden aangesloten. De heer Kramer merkt op, dat alA de veld wachter een 'doorverbinding krijgt op het toe stel van het raadhuis, de kosten veel minder zul len bedragen. Voorz. zegt den heer Kramer dank voor deze mededeeling en wordt aldus besloten. De heer Zeeman zou er toch wel prijs op stel len, dat het Hoofd der Politie ook! werd aange sloten, daax die toch degelne is, die optreedt in geval van brand óf iets dergelijks. Voorz. antwoordt den heer Zeeman, 'dat hij dan voor alle futiliteiten wordt opgebeld. Vooiz. deelt 'mede dat met het oog op'het vele onweer, het wel gewenscht is, dat een bliksem afleider wordt geplaatst op het Raadhuis. Aldus besloten. Vervolgens wil voorz. den heer Graen even pnt- woorden op zijn in een Vorige vergadering! ge dane vraag, ovei het fietsverbod op het Kerke- pad. De meerderheid van B. en W. is geen voor stander van de opheffing, daar de verordening is gemaakt, op verzoek van de bewoners van het' Kerkepad. In het belang van de openbare veilig heid is het gewenscht dat het verbod blijft. Het is een wandelpad en geen fietspad. Be heer Groen dankte B. en W. voor het' on derzoek en stélt voor tot opheffing van het fiets verbod. Hij betreurt het dat B. en W. dit voor stel doen. Voer hen, die het pad dagelijks passee- ren is het èen paskwil. De verordening was voor namelijk voor de kinderen, doch die zijn nu toch wel met de gevaren van den weg bekend. Spr. heeft wel eens voor bewoners van het- Kerkepad moeten uitwijken, die op de fiets zaten. De heer Du Burck zegt, dat wij de gevaren zoo klein mogelijk moeten maken. De heer Dijkhuizen zegt, dat als de verorde ning van practisch nut wil zijn, het. heele pad moet worden verboden. De heer Zeeman zegt, dat het de taak der ge meente is, een beter pad te maken. Overal gebeu ren ongelukken, dus kan het op het} Kerkepad ook gebeuren. Het voorstel van den heer Groen wordt met 5 tegen 2 stemmen, die der heeren Du- Burck en Kroon aangenomen. De omlergrondsche kabel. Nu is aan de orde de ondergrondsche kabel voor het electrisch. Voorz. zegt dat dit onderwerp in de vergade ring te Noordscharwoude wel voldoende bespro ken is, doch spr. heeft een verrassing. Hij heeft n.l. dezer dagen bezoek ontvangen van een verte genwoordiger van het P.E.N., die meedeelde, uit dé couranten te hebben vernomen dat ment hier bezig was voor een electrische kabel en sprak er zijn spijt over uit, dat het P.Ei.N. niet in staat was gesteld het bedrijf over te nemen. Verschil lende. gemeenten hebben hun bedrijf overgedaan en de prijzen zijn bij het P.Ei.N. laag. Spr. vindt het onverantwoordelijk om niet aan het P.E.N. inlichtingen te vragen. Het is best mogelijk dat P.E.N.-belang en gemeentebelang samen kunnen gaan. Het zou toch nog de vraag( zijn of Ged. (Staten de besluiten goed zouden keuren. Die hooren niets anders dan Tuindersnood, en nu zullen wij een kapitaalsuitgaaf doen van twee ton. Als men mij vraagt baas in. eigen huis en licht voor 23 cent óf geen baas in eigen huis en licht voor 16 cent, dan kies ik} het laatste. Het is niet verantwoord. !Wij zouden met ons figuur ver legen zijn als het aanleiding geeft tot; misver s-landen Als wij zelf voor minder konden leveren, zou ik zeggen „zelf exploiteeren". Het is geen kleinig heid en het spijt mij deze mededeeling te moeten doen. De héér Groen juicht de mededeeling toe, eens deels is het jammer, doch als er met het P.E'.N. onderhandeld wordt, het licht van den winter niet in orde zal zijn. Dat toch was de bedoeling geweest. Kunnen wij het niet handhaven en hel werk door laten gaan. Er kan toch worden ge handeld als de kabel er ligt. De heer Dijkhuizen heeft ook bezoek gehad van een vertegenwoordiger van het P.E.N. wien hij heeft voorgesteld epn vertegenwoordiger naar de 5 gemeenteraden te zenden. Het P.E.N. zal dersgewenscht kosteloos adviezen geven. Het heeft spr. verwonderd, dat op de vergadering in Noordscharwoude de prijzen bij het P.E.N. hoo ger werden opgegeven dan bij ons. Of de adviseut was slecht op dc hoogte, of hij noemde een ander tijdstip op. Er zijn slechts 3 plaatsen van de 43, bij het P.E.N. aangeslotenen, waar de prijs hooger is. Anders zijn de prijzen van 14 tot 18 cent. De gemiddelde prijs is 17 cent. De kosten zullen niet hooger komen dan het gemiddelde, eerder lager. Als men 17 cent rekent,'verschilt dat per K.W.U. 6 cent. Bij een jaarlijks gebruik van 500000 K.W.U. is dus het verschil f30000 per jaar. Er is dus alles voor fe zeggen, om: heit P.E.N. te verzoeken, met een rapport te komen. - Voorz. stelt voor de beslissing uit te, stelleh. De heer Kramer adviseert om voor 'de bespre kingen met het P.E.N. er nog nieti toe over 'te gaan met het zelf verbeteren. Het P.E.N. kan het wél liever in eigen beheer doen. De heer Dijkhuizen voegt nog even er aan toe, dat .de vertegenwoordiger heeft gezegd, dat het voor den winter niet klaar kan, ook niet als wij het zelf doen. Hij kon ons echter wel garandeer en dat het voor 1 Januari 1931 klaar zou zijn. De heer Zeeman zegt, dat niet. alle stroomver bruikers 17 cent betalen, er zijn er die meer en ook die minder betalen. Het is zeer gewenscht, dat het P.E.N. rapport uitbrengt, het klopt niet dat er maar 3 gemeenten boven onze prijs zijn. Die wegen zijn niet bewandeld, die bewandeld moesten worden. In centralisatie is de beste be diening. Wij zijn wel eenigszins beinvloed. Er moet een onderzoek worden ingesteld. Het. beste is, dat de raden, welke het plan\ reeds hebben aangenomen, hun besluiten weer intrekken. De Provincie voelt voor centralisatie, het Bedrijf zal er wat voor over hebben. Nu is het het juiste tijdstip om te onderhandelen. Voorz. zegt, dat als er een aanbieding komt, de prijsopgaven naast elkaar worden gelegd en degene, aie ons heit best ^instaat wordt aan vaard. Dè heer Du Burck zou van hieruit' een ge*- meenschappelijke vergadering willen beleggen. Voorz. is niet voor gemeenschappelijke ver gadering. Het ligt op den weg der» Commissie het P.E.N. te vragen. (Spr. zou zich gaarne dezen winter nog willen behelpen. Na eenige gedachtenwisseling wordt besloten tot de volgende vergadering te wachten. Kond vraag. Dte heer Dijkhuizen vraagt hoe of het staat met de schoolartsen. Voorz. antwoordt dat het is besproken ini de vergadering van de Ver. van Ned. Gemeenten, doch dat vele gemeenten niet willen aansluiten. De heer Du Burck vraagt waarom de vergade ring op Woensdag wordt gehouden. Spr. heeft zitdag van de Boerenleenbank. Voorz. antwoordt dat het een spoedvergadering is. Anders wordt wel met de wenschen der leden 1 gerekend. j De heer Du Burck verzoekt tevens de aanbren ging van lantaarns op, enkele donkere eilanden. De kosten zijn niet zoo groot. Voorz. zegt de opmerking te zullen overwegen. Plaatselijk Nieuws I - BROEK OP LANGENDIJK. I Aan liet postkantoor Broek op I.angendijk en de daaronder fessorteerende hulppostkantoren, weTd gedurende de maand Juni ingelegd f4045.49 terugbetaald f7151.86. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 1528. OUD KARSPEL. Het noodweer van 12 Juni j.l. heeft aan de te veld estaande gewassen in den Dieps- en 'Moors meerpolder, de Derg- en Kerkmeer groote schade aangericht, zoodat eigenaren en huurders pogin gen in het werk stellen schadevergoeding te krij gen. Het bestuur der I.T.B.'te Zuidscharwoude, va n„de Tuinbouw" te Noordscharwoude en van „de Eendracht" alhier, hebben bereids met be langhebbenden vergaderd en Vrijdag j.l. hebben eenige vertegenwoordigers dier organisatie's de 'schade opgenomen. Deze schade wordt ter kennis gebracht van de regeeringscommissie, welke daar toe is geconstitueerd en wier zetel is, te Dirks- horn. Op verzoek van bovenvermelde organisa ties heeft de burgemeester dezer gemeente zich bereid verklaard in deze commissie zitting te nemen, ter behartiging van de belangen der eige naars en huurders van bouwland in bovenver melde polders. Gemeente iST. MiAARTEN. Over de maand Juni 1930. Geboren: Margje, dochter van Dirk Leijen en Stijntje Bonthuis; Trijntje Haartje, d. van Adriaan Marinus Witte en Haartje Boerman. Grietje Haartje, d. van Jan Schermer en Aaltje Bruijn Marie, d. van Mathijs Kriek en Jannetje Baas. Ondertrouwd: lourens Barten, oud 56 jaren en Aaltje Bijvoet, oud 50 jaren, beiden alhier. Piet er Molenaar, oud 43 jaren, te Warmenhuizen en Elisabeth Filmer, 40 jaren, alhier. Klaas Mcijles, 35 jaren en Grietje Bonma, 24' jaren, beiden alhier. Gehuwd: Teunis Paarlberg en Klasina Johan na Dialenberg. Cornel is Hink en Grietje Blee- ker. Pieter Molenaar en Elisabeth Filmer. Lourens Barten en Aalt.je Bijvoet. OOverleden: Grietje Jonker, 81 jaren, weduwe van Klaas de Groot. Anthonie Raap, 61 jaren, echtgenoot van Antje van Loenen. .J'an Jon ker, 56 jaren, echtgenoot van Antje Brommer. Gemeente KOEDIJK. 'Over de maand Juni 1930. Geboren: Pieter Elbert, z. van Pieter I.eijen en Johanna Hovius. Arie, z. van Jan Vennik en Jannetje de Graai'. Adrian us, z. vau Hen- dricus Wester en Sijts'ke Linstra. Geert,, z. v. Hendrik Norder en Elisabeth Catharina Roo- beek. Joannes Cornelius, z. vau "Nicolaas Zent- veld en Clasina Hes. Jacob, z. van Pieter Bol en Barbera Wjedijk. Overleden: Adriaantje Over, 86 jaren, wed van Pieter Timmerman. Cornelis Bol, 59 jaren, echtgen. van J. M. 1.. Volker. Gehuwd: Jacob Molenaar te Broek op Langen dijk en Rinkje Butter te Koedijk. Dorus Louwen en 'Alida Maria Beerse.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 6