Kamerkroniek BEURSOVERZICHT lioen per jaar wil helpen, door den binnenlandschen suikerprijs met zes millioen op te Betten, dat dan voorkomen zal moeten worden, dat die zes millioen weer geheel of gedeeltelijk verloren zullen gaan aan verliezen op den uitvoer van suiker die we hier over hebben. We moeten er dus maar voor zorgen, dat we geen overschotten hebben, wat kan geschieden door te zorgen dat niet meer suiker wordt verbouwd, dan noodig is om aan de behoefte in het binnen land te voorzien. Het Centraal Bureau der Tuinbouwveilingen te 's-Gravenhage heeft aan den minister van Water staat telegrafisch verzocht onmiddellijke verlaging der spoorvrachten van vroege aardappelen. Genoemd Bureau heeft van den minister tot antwoord gekre gen de mededeeling, dat met het oog op de tegen woordige buitengewone omstandigheden door de re geering besloten is een reductie van dertig procent te verleenen op de Nederlandsche spoorwegvrachten voor het vervoer van aardappelen van Nederland- schen bodem in binnenlandsch verkeer of naar het buitenland. Deze reductie geldt van l Juli tot 15 Augustus. Een nieuwe phase Die Broeker Raad nam Maandagmorgen een beslissing over de wijze, waarop Re bepalingen der op'1 Januari 1931 in werking tredende wel de Geer, regelende de financieele verhouding lusschen 'Rijk en Gemeente voor zijn gemeente moesten worden ten uitvoer gelegd. De bedoeling van Minister de Geer iS' deze: de groote verschillen in belastingdruk tusschen de onderscheiden gemeenten wegnemen. 'Nu vervalt overal in de toekomst (dit jaar nog niet! de gemeentelijke inkomstenbelasting met inbegrip van opcenten op de Rijksi.nkomstcn- Ibelasting en komt daarvoor in de plaatst ,.de ge meentefondsbelasting". Het Rijk vormt een centrale kas, het Gemeente fonds. Die kas wordt gevormd uit dei gemeente fondsbelasting geheven in alle gemeenten. Uit die kas ontvangt de gemeente van het Rijk uit keeringen voor haar gedane uitkeeringen voor onderwijs, armenzorg, politie enz. enz. De oude uitkeeringen, die het Rijk vroeger aan de Gemeenten deed, vervallen nu. Het Rijk staat. 75 pL't. der grondbelasting aan de gemeente af. De gemeenten kunnen op Üie grondbelasting opcenten blijven heffen. Broek op I.angendijk doet dit ook: 40 voor gébouwd en 10 voor ongebouwd. De Personeele belasting wordt als Rijksbelas ting afgeschaft; zij wordt gemeentebelasting. Hierbij krijgen de gemeenten ruimere bevoegd heden met betrekking tot de inrichting dei" ta rieven. zoo bijvoorbeeld wat betreft die op den grondslag der huurwaarde en óok wat de opeen ten op deze belasting aangaat. Broek op Langendijk houdt deze als van oiïds: zij blijven 80. Al et de nieuwe belastingheffing laat onze Raad ook dadelijk de opcenten op Re gemeentefonds- belasting ingaan. Broek op Langendijk zal be knoren tot de derde klasse. De gemeentefondsbelasting niettegenstaande de 40 opcenten die onze gemeente daarop nog heeft, zal, inzonderheid voor de groote gezinnen, minder drukkend zijn dan de gemeentelijke inkomsten belasting, die thans geldt. Blijde tijding voor hen, die reeds den zegen genieten van een'talrijk kroost te hebben. Onze Raad is slim! Handelt economisch zeer juist! En als ,,regeeren beteekent vooruitzien" dan worden wij goed geregeerd. Het wil ons voorkomen, dat door de overgang van den ouden naar den nieuwen toestand er vermoedelijk een extra-bate in de gemeentekas zal komen. .Misschien vergissen we ons, doch we vermoeden 't sterk. Maar onze Raad zal deze bate niet willen soupeeren, doch opleggen, con- serveeren, en er Reel goed op passen't Geld komt in andere huishouding, ook in de gemeente lijke, wél van pas"! En onze vroede vaderen zor gen, zorgen trouw De laatste raadsvergadering van Broek op Lan gendijk was alzoo hoogst belangrijk; ze geeft, ons méér democratie door 't georganiseerd overleg, méér licht door de kabeleering van het electrisch net en 't laatste 't meest minder finan eiëelen last. Wat willen we nu nog meer? Ik zie nu al voor 1931 mijn belastingbiljet met verlangen tegemoet! 'tWordt een te verwachten surprise geklaagd, dat slechts een kwart ton aan land- en tuinbouw werd toegekend voor de tentoonstel ling te Antwerpen, terwijl handel en nijverheid 8>/g ton ten deel vielen. Minister Ruys de Boeren brouck verklaarde, dat de tekortkomingen der Regeering toe te onder den invloed van het H.V.A.-verslag 1929 is ingezet, gaat zij uit vam de verkeerde prae- misse, dat de resultaten over dat jaar van eenige beteekenis zijn voor 1930. Het kan zijn, dat ©en plotselinge verbetering van de produetiemarkt de koopers tenslotte nog in het gelijk stelt, reden sclirijven waren aan de bijzondere oms'tandig- waarom men bij de vigeerende, in'leder geval *- -J n1—1--1-"V" J-1 abnormaal lage suikerprijzen met adviseeren ui terst voorzichtig moet zijn, want de aantoonbare argumenten zijn alles behalve a la hausse geori ënteerd. Van een gunstige stemming profiteerden ook aand. Margarine Unie. Voor zoover in deze markt überhaupt adviezen zijn te verstrekken, blijven wij bij onze eerder uitgesproken meening, dat deze speculatieve aandeelen een behoorlijke kans op koerswinst boeken. Het zeer teleurstellend koersverloop van aand. Philips Gloeilampen is anders wel in staat om Ieder initiatief den kop in te drukken. Aand. A.K.U. bleven vrijwel op de laagst© koersen hangen, nu nog geen enkel lichtpunt aan den kunst zijdehemel wil verschijnen. Koninkl. Petroleum verzetten zich met kracht tegen de aanvankelijke paniekaehtige stemmin gen, die van Wallstreet uitgingen, en toen later de stemming iets opklaarde, was dit, aandeel er direct bij om weer tot boven de 390 pOt. terug te veeren, mede in het vooruitzicht van de spoe dige detacheering van het slotdividend. Dit aan deel kan er althans op bogen dat het zijn houders nog nooit in den steek heeft gelaten. Aand. Boeton konden, na eenige contramine- deekkingen ,geen belangstelling meer wakker ma ken. Er moeten wonderen gebeuren, voordat het publiek 'hier weer wat durft te ondernemen. Aand. Kuchenmeister Accoustiek bleven zeer heden. Oorspronkelijk was 'hij van meening) dat d© tentoonstelling te Antwerpen slechts was voor handel en industrie. Toen zij echter tot de con clusie kwam, dat op de tentoonstelling) ook de landbouw vertegenwoordigd zou zijn heeft hij zi<$i dadelijk in verbinding gesteld met de com missie en haar voorzitter, dr. Posthuma, welke direct bereid was aan land- en tuinbouw ook een plaatsje te gevéh. Van de 81/21 ton bestemd voor handel en nijverheid kan niets worden afgeno men ten bate van den land- en tuinbouw. Spoorwegarbeiders worden op zekeren leeftijd gepensioneerd en in verband daarmede hebben de Nederl. spoorwegmaatschappijen een pensioen fonds opgericht, waarin door de maatschappijen en het personeel zelf gestort wordt. Volgens den wiskundigen adviseur bestaat er momenteel een tekort van 230 millioen, welk tekort; dient te worden aangezuiverd. Het schijnt dat de staat in 1912 de moreele verplichting tot het betalen dezer tekorten op zich genomen heeft, althans voor een deel, niet voor zoover deze ontstaan zijn door de salarisverhoogingen. Door de regee ring wordt deze moreele verplichting echter ont kend. Er is nu een annuïteit van een kleine f 10 millioen tyj «ene aflossing in 00' 'jaar vastïge- steld en het ging er nu om, wie deze annuïteit te betalen had. Dte regeering vond het de eenvoudig ste oplossing, dat het spoorwegbedrijf van de an nuïteit telkens op zich neemt, zooveel als het blijkt te kunnen dragen zonder in' tekorten te i goed prijshoudend, hangende de veelbelovende sa- vervallen en dat hetgeen mocht blijken boven menkomst te Parijs tusschen de leidende Europee- zijn krachten te gaan, wordt gedragen door den 1 sche en Amerikaansche figuren. Thans verluidt Staat. ook, dat Thobis de eerste groote film voor éigen TWEEDE KAMEiR, N atuurwet enschappelij k onderzoek Land- en tuinbouw op de tentoon stellingen te Antwerpen. Spoor wegpensioenfonds. Verschillende wetsontwerpen. Iedere rationalisatie, welke men wenscht door te voeren ,kost in den aanvang geld. En zoo zal de regeering om te komen tot me^er rationeel natuurwetenschappelijk onderzoek in den aanvang een kleine ton kosten. Het (s daarom maar te wenschen, dat er resultaten bereikt worden. Er ziju thans onder allerlei departementen ressor- teerende instellingen op het gebied van toege past natuurwetenschappelijk onderzoek alsmede vel egesubsidieerde particuliere instellingen, wel ke voor een deel hetzelfde werk verrichten. Zoo kan b.v. de keuring van vezelstoffen geschieden te Delft, Utrecht, Den Haag, in Twente en in het koloniaal instituut te Amsterdam. Wanneer het aanhangige wetsontwerp ook door de Eerste Ka mer wordt aangenomen, komt er eene centrale in stelling. die tot taak heeft te bevorderen, dat dit onderzoek óp de doelmatigste wijze dienstbaar gemaakt wordt aan het algemeen belang. Daar mede wordt niet het natuurwetenschappelijk on- deerzoek aan 'den Staat gebracht, doch getracht om de samenwerking tusschen de bestaande in stellingen zoo intensief mogelijk te maken. Een amendement van den christ. hist, afge vaardigde I.ovink om te voorkomen, nat labora toria en instituten van universiteiten voor over dracht aan een bijzondere instelling in aanmer king komen, werd met 50 tegen 23 stemmen ver worpen. De verzekering van den minister, dat zulks niet geschiedt, achtte, men voldoende. Door den he^r v. Happard (lib.) werd er over Van verschillende zijden zijn tegen deze oplos- sing bezwaren gemaakt. Ondanks de verzekerin- j gen van den minister, dat het spoorwegpersoneel van deze regeling geen schade zou ondervinden, was men bevreesd, dat de spoorwegmaatschappijen j dezen post op haar personeel verhalen. Em welke politieke part-ij durft het aan het: spoorwegper- j soneel tegen zich in het harnas; te nemen! Toch ging het ontwerp er ten slotte met 35 tegen 33 stemmen door, 'twas dus wel een dubbeltje op zijn kant. Een motie Braambeek ((s.d.a.p.) om maat regelen te nemen tot dekking van; het tekort in het spoorwegpensioenfonds, dat de Staat blijft opkomen voor het bedrag dat hijf ook in geval van naasting voor zijn rekening had moeten ne men .werd verworpen met 36 tegen 33 stemmen. Bij een suppletoir© begrooting van Binnenland - sche Zaken en Landbouw heeft de Tweede Ka mer goedgekeurd den aankoop van de landgoede ren de Wolfsberg en de Munt berg onder Groes- beek. Van verschillende zijden en ook; van den Minister had de Vereeniging tot behoud van natuurmonumenten daarbij dank te oogsten voor het door haar gepresteerde. Er was ook nog een wetsontwerp tot goedkeu ring van de besluiten van den gouverneur-gene,- raai van Ned.-Indië tot wijziging en aanvulling van de onderscheidene afdeelingen van 'de begroo ting van Ned.-Indië voor 1930. Die heer Joekes (v.d.) had critiek op de verhoo ging van den post voor de overplaatsing van de pyrotechnische werkplaats in het munitiemaga zijn te Soerabaja met f 1.350.000 en over het geringe resultaat der huiszoekingen bij de P.N.I. waarbij de soc. dem. afgevaardigde Cramer zich aansloot, daarbij tevens wijzende op de kleine celruimte van den gevangen genomen ingenieur Soekarno. De waarschuwing der heeren Joekes en Gra- mer tégen overdrijving van de Indische versobe- ringspolitiek scheen op minister de Graaff, be dacht als hij is op eene sluitende begrooting, niet erg veel indruk te maken. Dje heeren H. Oryens en Zonen te A'dam melden ons De marktpositie van de meeste fondsen is van dien aard geworden, dat ook eventueel nieuwe slechte berichten nauwelijks meer in staat zijn om een lichte reactie uit te lokken, terwijl er slechts zeer weinig toe noodig is om de koersen door gebrek aan eigen zwaarte naar boven te laten vallen. In het bijzonder kwam deze situa tie tot uiting door aand. H.V.A., die nu de pu blicatie van de te verwachten niet' ongunstige jaarcijfers over 1929 ca. 50 punten konden stij gen ofschoon ieder kan nagaan, dat het jaar 1930 bijzonder slecht moet worden. Er had zich in dit fonds een aanzienlijke contramine ontwik keld, en deze heeft geforceerde aankoopen uitge voerd, zoodra de psychologische invloed van het bedoelde verslag begon door te dringen. Indien nte ner zeker van was dat de suikerprijzen niet belangrijk konden stijgen, aan zou men aand H.V.A. kortweg als te duur kunnen qualifioee- ren. Het prijspeil der producten is echter het terrein der allergrootste verrassingen, en daar van Cuba nu weer berichten komen, dat de planters aldaar door finantieele moeilijkheden gedwongen, vele velden braak laten liggen, zoo is het maar het beste er in het geheel geen meening op na te houden en ieder naar zijn eigen inzicht te laten koopen of verkoopen. Er zijn genoeg argumenten aan te vhoeren voor de meening, dat suikeraan- deelen thans niet koopwaardig zijn. slechts 1U pOt. van oogst 1930 is verkocht,/ en dan toch 1 1 _.lJn '/nor 1 a opa TYT11ZCT1. rekening zal vervaardigen „Drei Groschen Oper". In dank terug Fantasie naar aanleiding vani een krantenbericht. Lange jaren had zij samen Met haar braven man gesjouwd, En, waar zij niets konden sparen, Op de toekomst maar vertrouwd. Op de toekomst: Voor hun jongen Hadden alles zij gedaan En die zou hen, als hij groot was Zonder hulp niet laten staan. Alles lieten zij hem leeren, AVpt in hun vermogen was. Want zij zeiden: „Wat geleerd is Komt. toch later steeds te pas. Groot geworden trok de jongen Naar heel verre landen heen En toen zaten zij weer samen Net als vroeger, saam al-een. Maand'lijks zond de brave jongen Alles wat hij missen kon Aan zijn ouders, tot op éénmaal Al de narigheid begon. Vader was te oud geworden; Moest den arbeid laten staan. En zijn vrouw, zoo goed zij» kon nog Zou dan maar uit werken gaan. Toen begon haar man te sukk'len Blind was ieder, die het niet! zag, Dat hij, die voorheen zoo sterk: was, Minder werd, schier bij den dag. Eens, dat moeder zat te tobben, Kwam er nu maar gauw wat geld, Bracht de post een brief waarin hun Iets heel droevigs werd verteld Ziek lag daar hun brave jongen, Ziek' al vele weken lang. En toen werd het de twee oudjes .Om het hart zoo droef enl bang, Vele weken kregen beiden Van het plaatslijk armbestuur Net genoeg om brood te ^popen Medicijnen en dan de huur. O, hoe erg zij 't beiden, vonden Dat die hulp zoo noodig was! Dankbaar waren ze echter zeker Voor wat hun zoo kwam ta pas. Eind'lijk was de jongen beter, Kwam er daar een brief met geld Dat door moeder heel voorzichtig Aan haar man werd voorgeteld, Meer was 't, dan ze wel verwachtten Honderd gulden, wat een som! En de moeder dacht: Nu breng ik 'tGeld aan 't armbestuur weerom. Op een donk'ren winteravond, Niemand zag haar, bracht ze vlug 't Geld in een papieren zakje, iWaarop stond: In dank terug! FOREST, Land- en Tuinbouw ONZE GROENTEN. Doperwten, Capueijners, Peulen. Wij kunnen bovenstaande gewassen rekenen tot de eliten onder de groenten. Zij vormen zeer zeker de meest smakelijke groenten, die in den zomer* op onze tafel verschijnen. Dé teelt is zeer eenvoudig en vereischt, geen bizondere vakkennis. Alle drie dezer soorten worden als kruiperwten en als stokgewassen ge- 0_. teeld. De eerste blijven laag en kunnen vrij dicht tegen scherp terugloopende, zeer lage prijzen. wor<jen; de laatste verdeelt men in: half- Cndertusschen worden door de voornaamste oe- h eQ hooge> naajmate zij 1 o? 2 Meter en langhebbenden conferenties gehouden als pogmg ho WOrden. Men kan ze laten opklimmen bij om de bedrijven weer op rendabele basis te uren- r»shout of vjecptwerk. De afstand tusschen de In de prijscouranten vinden wij een zèêï groot aantal variëteiten. Toch treden betrekkelijk wei nige daarvan op den voorgrond. Wij noemen van de doperwten: Krupdoppers: Wonder van Ame rika, Bliss' Abondence en Witham Wonder. Dit zijn zeer smakelijke doppers, die vroeg klaar zijn. Vroege halfhooge zijn Lentedopper, Vroege Amsterdamsche en de gewone Meidopper. Zij worden ongeveer 1 Meter hoog. Tot de hooge en late doppers rekenen wij de groene Rasperdopper en de Knombekdopper, die beide 2 Meter en hooger kunnen worden. Dit zijn voor den handel 2 zeer veel gevraagde varië teiten. Voor versch gebruik zijn ook de capucijners zeer aan te bevelen. Ook hierbij hebben wij lage, iniddelhooge en hooge soorten. Van den stam vorm noemen wij lage, middelhooge en hooge soorten. Van den stamvorm noemen wij Grauwe Stam-Capucijners, goede middelhooge zijn Lage Kaapsche en een zeer aan te bevelen hooge capu- cijner is de Hooge Witte Capucijner. Dieze vormt groote, zachte zoete erwten, mits ze niet te laat geplukt worden. Zij kunnen, wat den smaak be treft, concurreerden tegen de beste doperwt; zij behooren niet tot de grauwe soorten. De oogst is meestal overvloedig. De capucijners kunnen ook in gedroogden toe stand gebruikt worden. Daartoe laat men ze zoo lang mogelijk aan de plant zitten, om ze daarna goed te drogen. Van de peulen noemen wij: lage: Stam- of kruippeul, de Grace. Tot de middelhooge behoo ren vroege Hendriks, Veertj.endaagsc.he of Len tepeul en Manheim's Reuzenpeul. Een goede soort is Gioote Krombek of Slierpeul. Peulen mogen vooral niet te laat geplukt worden, omdat zij dan minder zacht worden. De zaaitijd is, in tegenstelling met dien van de boonen, zeer vroeg. Zij kunnen reeds in Februari gelegd worden, als de grond het toelaat, Ook wordt wel onder glas en dan dicht gezaaid om de jonge planten later uit te zetten op de be stemde plaats. De bemesting komt in hoofdzaak overeen mét die van de boonen. Men dient dus) in de eerste plaats gebruik te maken van Slakken meel en Patentkali en wel per Are van elk 10 a 12 Kg. Chilisalpeter is alleen noodig in de eerste groei periode, dus bij het zaaien of uitplanten. Erw ten toch evenals boonen voeden zich, als de plan ten een zekere ontwikkeling hebben verkregen, met behulp van bacteriën met de stikstof uit de lucht. Een bemesting met Chili van 24/ 'Kg. per Are komt ons echter noodzakelijk voor. Daar door zullen we de jonge planten doorj de eerste groei-moeilijkheden brengen en later een steviger gewas verkrijgen. Wij hebben ook hiervan o.a. te Frederiksoord prachtige voorbeelden gezien. I P- Ctedertusschen heeft men tech nogte vechten tegen abnormaal geprikkelde suikerproducties binnen zwaar l>eschermde tolgrenzen. Kortom: wie baisse-argumenten voor suikerwaarde wil aanvoeren, heeft ze maar voor het pijpen. In zoo verre de rijzing1 in suikeraandeelen op confra- mine-dekkingen berustte, wekt zij weinig ver trouwen voor de toekomst en voor zoover zij rijen moet ten minste 1 Meter bedragen. Te dichte stand geeft lager oogst, terwijl oókThet plukken dan vrij groote bezwaren oplevert. Bo vendien, hoe meer zon, hoe beter. Men fegge de rijen zooveel mogelijk Noord-Zuid aan. Bij de kruiperwten is dit niet zoo noodzakelijk, ofschoon deze richting toch haar goede zijde lieeft met. het oog op het gemakkelijk schoonhouden. VAN HIER EN DAAR! Eureka! Gevonden! zoo riep een jaar of acht geleden de heer van den Berg uit, toen er een ge duchte reclame gemaakt werd voor het middel te gen mond- en klauwzeer dat hij meende uitgevonden te hebben. Nadat het middel o.a. in de omstreken van Rotterdam was gewogen en te licht bevonden, hoorde men langen tijd niets meer van den heer van den Berg. Wel werd er gezegd, dat hij een bui tengewoon gunstig onthaal had gevonden in Zwit serland maar hoe het hem daar vergaan is met zijn middel, weten we niet, zeker niet al te best. Anders was dat wel aan de groote klok gehangen. Maar nu is het dan Eureka! Gevonden het land waar men het wagen durft enkele millioenen peseta's in de on derneming te steken, om daar de lboerenbevolking te zegenen met de vondsten van den heer van den Berg. We willen hopen, dat hij in Spanje meer suc ces heeft dan in zijn eigen vaderland. Maar voorals nog staan we wel een beetje sceptisch tegenover de ze heele onderneming. Het kon wel eens zijn dat men daar is afgegaan op niet al te serieus genomen proeven. Dr. van Leeuwen wijst daarop ook in de Veldbode, maar en daarmede zijn we het heelemaal eens, hij dringt er op aan dat ook van onze regeering nu eens officieele proefnemingen worden gedaan met dit middel. Wat eigenlijk in 1922 had moeten gebeuren om voor ons land tot een zekere conclusie te komen. Eureka! Dat zeide de heer Colijn verleden week Zaterdag niet toen hij in Goes over de crisis in den landbouw sprak. De boeren onder zijn hoorders zul len dat misschien wel gehoopt hebben maar ook bij hem was het eind van het liedje: Help u zelf. Van bescherming in het algemeen wilde hij niet weten, wat wel niet te verwonderen is van den man van Ge- nève. Intusschen is 'het te hopen, dat de boeren meer krijgen dan de heer Colijn zou willen geven, nl. alleen wat steun op de suikerbietenteelt en wat steun aan de aardappelmeelfabrieken. Dat is niet al te veel. Hij drong wel zeer aan op versobering van levenswijzen, piaar zoo als het er nu voor staat, zal het niet lang meer duren, of men zal wel moeten versoberen of men wil of niet. Maar het Eureka! hoe men moest geraken uit de impasse waar de productiekosten thans op 165 staan, terwijl de waarde van de producten 75 aanwijst wist hij niet te geven. En dan zal men het er toch wel over eens zijn, dat er meer zal moeten gebeuren dan wat steun aan suiker en aardappelmeel en versobering van levenswijzen. We hadden van eein econoom als de heer Colijn is mogen verwachten, dat hij andere wegen had aangewezen maar helaas die bleven uit. We moeten dus maar vragen zuster Anna ziet ge nog niets, nog niet een vleugje van herstel komen? Misschien dat de commissie Lovink daar een ant woord op geeft. Deze week komt de Tweede Kamer bijeen om over de landbouwcrisis te beraadslagen. We zullen dan wel hooren, wat de commissie meent, dat er te doen valt. Het is zeker gemakkelijk nu van de regeering een heele massa te vragen, maar de boeren blijven graag baas op eigen erf en over de zelf verbouwde producten. En nu komt het me voor, dat de boeren wel wat meer recht van yragn zou- den hebben wanneer ze zelf al het mogelyke imdden gedaan om, op welke wijze dan ook afzetgebied voor hun product te zoeken. Dat konden ze niet omdat ze nog zoo buitengewoon slecht zijn georganiseerd. In de organisatie van de boeren ligt hun kracht Dat ze dat zelfs nu nog niet beseffen, ^ijst ei wel op, dat de groote ernst van den toestand nog niet vol komen tot hen is doorgedrongen. Zoo goed als de tuinders er zelf op uitgaan om hun P™^ten1 aan den man te brengen, zoo zullen ook de boeienorga- nisaties er hun reizigers op af moet?n eaa"psntu^ om afzetgebied te vinden. En dan zal men zien dat er nog plaats is voor ons product. Al was het alleen maar zaaizaad en Pootgoed Daarvoor alleen is nog ruim plaats, maar men moet niet wachten, tot men er om komt. Men moet er op uit. En dan zal men wanneer men tenminste een hechte organisatie be- 711 zeker een goed deel van het beste van onze ge- wassen als laaf- en pootgoed over de grens gaan te gen een behoorlijken prijs.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 5