nieuwstijdingen Zomerppoeiera ver dwijnen spoedig door een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. KON. BEZOEK AAN ZEEUWSCH VLAANDEREN. Volgens het officieuze programma voor het bezoek van de Koningin den Prins en de Prinses aan Oos telijk Zeeuwsch-Vlaanderen op 16 Augustus zal de Koninklijke familie des morgens vroeg per terin naar Vlake reizen en van daar met een der provin ciale booten naar Terneuzen. Vandaar gaat het dan per auto over Axel, Zuiddorpe, Westdorpe, Sas van Gent, Philippine en Hoek naar Terneuzen te rug. Per boot zal dan weder naar Walsoorden worden gevaren waar de auto's weder gereed staan voor een tocht over Kloosterzande, Graauw, Cllnge, St. Jans steen Koewacht naar Hulst, waar eenigen tijd ver- teofd zal worden, om dan via Walsoorden, Hansweert en Vlake de terugreis te maken. Met het bezoeken van bovengenoemde plaatsen, wordt het doel bereikt, o.a. die gemeenten toe be zoeken, die nog nimmer de koninklijke familie bin nen haar grenzen hadden. POGING TOT DOODSLAG. Zaterdagochtend tusschen 11 uur en half 12-"werd de Valkenobschlaan te 's-Gravenhage in rep en roer gebracht door een poging tot dooslag, welke daar ge pleegd is in perceel 112, welke poging echter geluk kig geen ernstige gevolgen heeft gehad. In genoemd perceel woonde op de eerste etage een Jong echtpaar met een kind. De man, de 30-ja- rige A. B. had des morgens de woning verlaten voor een reis bulten de stad. Hij ging echter eerst nog even schoene koopen en wilde deze voor zijn vertrek nog aan zijn vrouw laten zien. In zijn woning te ruggekeerd, begaf hij zich naar de slaapkamer waar hij meende zijn vrouw te zullen vinden. Deze was evenwel in de voorkamer doch toen B. zich daarheen wilde begeven, werd plotseling de deur van een kast •geopend en hieruit kwam een man te voorschijn die snel een revolverschot op B. loste. Het schot trof B. echter slechts aan het been en bijtijds, voor dat een ander schot kon worden gelost, wist B. een raam aan de straatzijde open te schuiven en door het roepen van „moord" de aandacht van het pu bliek te trekken. Spoedig had zich voor het perceel een groote menigte nieuwsgierigne verzameld en ook eenige agenten hadden kennis van het geval gekre gen. De laatste traden de woning binnen en op aan wijzen van B. begaven zij zich naar boven, waarheen de dader na zijn aanslag was gevlucht. Inderdaad troffen zij dezen daar aan, waar hij zich opgesloten had in een kamertje. Op het bevel van de politiemannen gaf hij zich echter gewonnen, waarna hij werd gearresteerd. Het bleek te zijn de 20-jarige Dultsche student Walter U., uit Buer, in Duitsch- land. Na eerst naar het politiebureau te zijn overge bracht is hij later getransporteerd naar het hoofd bureau op het AJexanderplein. Inmiddels was de geneeskundige dienst ten huize van den aanslag gearriveerd waar de getroffene, die slechts een schampschot aan het been had be komen, werd verbonden. De vrouw van B. was in middels spoorloos verdwenen. Het kind ls tijdelijk bij buren ondergebracht. Nadere bijzonderheden. Het slachtoffer, een Indisch verlofganger, werk zaam bij een Petroleumonderneming was gedurende eenige maanden in gemeld perceel met vrouw en kind woonachtig. Juist einde dezer maand zou hij weder naar InJië terugkeeren. Tijdens afwezigheid van den heer B. was diens vrouw en kind alleen thuis. De benedenetage wordt bewoond door de familie E. Kort nadat de heer B. na een korte afwezigheid thuisgekomen was, hoorde mevrouw E. een geweldig gestommel op de tweede etage. Toen zij zich naar boven begaf vond zij twee mannen vechtend op den grond, waarvan de een, de Duitsche student een revolver in de hand had. Zij slaagde erin hem die te ontnemen waarop de ma nin een andere kamer vluchtte en zich daar op sloot. Volgens nadere berichten is uit het politie-onder- zoek gebleken, dat de echtgenoote van B. het plan had opgevat, om, zoodra haar man vertrokkei- zijn om op reis te gaan, de woning te verlaten. Zij had den Duitschen student verzocht haar bij het inpakken van haar koffers behulpzaam te zijn. Toen haar man plotseling thuis kwam en zij zich in haar plannen gestoord zag, gaf zij den student den raad, zich in een kast te verstoppen waaraan deze gevolg gaf. Toen B. den student in de kast ontdekte, ont stak hij in woede. Er ontstond een worsteling waarbij de student een revolver greep, die eigendom van B. was en daarmede schoot. De vrouw kwam in den na middag te voorschijn uit een brandstoffenkast. Zij gaf toen alle inlichtingen aan de politie die een an der licht op het gebeurde deden vallen, dan aan vankelijk gebeurd was. De student U. blijft nog in politiebewaring. EEN TRAGISCH STERFGEVAL. Zaterdagmiddag heeft zich op den Parkweg te Voorburg ter hoogte van de Julianastraat een droe vige gebeurtenis afgespeeld. Terwijl de echtgenoote van het Tweede Kamerlid, den heer W. Drop, aldaar liep te wandelen, ontstond er een gevecht tusschen haar hond en die van andere wandealras. waardoor mevrouw Drop zoo overstuur raakte ,dat zij plot seling bewusteloos neerzeeg. Dadelijk toegeschoten aanwezigen brachten haar in den tuin van een na bij gelegen villa vanwaar onmiddellijk om een doktor werd getelefoneerd. Een ongelukkig toeval wilde, dat geen der doktoren thuis was, zoodat het 20 minu ten duurde eer dr. Pieck ter plaatse verscheen. De ze kon helaas niet ander dan den dood eonstateeren Per rijwielbrancard van de politie is de overledene daarop naar haar nabijgelegen woning in de Vlie- tenburgstraat gebracht. Het plotseling sterfgeval wekte bij ooggetuigen en anderen in de buurt groote deelneming. Getrouwd: Christiaan Wolf 24 jaren, plaatwerker te Noordscharwoude en Catharina Stet, 23 jaren, zonder beroep alhier. Jan Schaafsma, 23 jaren, electricien te Schagen en Geertruida Antonia Quant 24 jaren, zonder beroep alhier. Gerardus Tesselaar 25 jaern, tuinbouwer te Sint Maarten en Elisabeth Petronella Quax 21 jaren, zonder beroep alhier. Mattheus Pronk, 39 jaren, schilder en Margaretha Maria Vlugt 24 jaren, zonder beroep, beiden wonen de alhier. Jacob Kammen 27 jaran, groentenhan- deaka, te Amsterdam en Jantje Biersteker, zonder beroep alhier Overldeden: Anna Maria Tak, weduwe van M. Dekker 81 jaren, alhier. INGEZONDEN Burgerlijke Stand Gemeente OUDE NIEDORP. (Ingeschreven over de maand Juni.) Geboren: Cornelis Jacobus, zoon van Laurentius Bleeker en Hiltje Pannekeet. Willem George Fre- derik en Pieter Johannes zoons van Izaak Jacobus Schroevers en Johanne Geertruid Wilhelmina de Ruijter. Overleden: Adriaantje Over, 86 jaren, (overleden te Koedijk.) Loop der bevolking: Wilhelmus Theodorus de Oroot van Sijbecarspel Wouter de Jager van Noordscharwoude. Marie Bakker van Hoogwoud Adriaantje en Pietertje Hop man van Wageningen. Vertrokken: Lambertus Busker naar Harenkarspei, Anna Pe tronella Bart naar Hoorn Breed 3. Brgje Schagen naar Midwoud. Trijntje van der Molen naar Mid- woud. Jacob Kwakman naar Heerlen. Gemeente WARMENHUIZEN. (Ingeschreven over de maand Juni.) Geboren: Christina Alida dochter van Johannes Smit en Geertruida Maria Klaver. Adriana Elisa beth, dochter van Klaas Koning en Elizabeth Peek. Cornelis Nicolaas zoon van Johannes van den Berg en Yda Jonker. Fredericus Mattheus zoon van Petrus Johannes Pronk en Yda Molenaar. Le na dochter van Cornells Dekker en Adriana Jo hanna van 't Riet. Ondertrouwd: Gerardus Tesselaar, 25 jaren, tuin bouwer te Sint Maarten en Elisabeth Petronella Quax 21 Jaren alhier. Mattheus Pronk, 39 jaren, schilder en Margaretha Maria Vlugt 24 jaren z. b. beiedn wonende alhier. Jacob Kammen, 27 jaren, groentehandelaar te Amsterdam en Jantje Bierste ker, 23 jaren zonder beroep alhier. Jan Winkel, 24 jaren, tuinbouwer te Oude Niedorp en Guurtje de Ruiter, 21 Jaren, zonder beroep alhier. ('Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Oneerlijke concurrentie. Mijnheer. Gaarne zag ik mijn ingezonden stukje in uw Courant geplaatst, bij voorbaat mijn dank. ITet gaat hier over de oneerlijke concurrentie welke de Spoorwegmaatschappij de Langedijkcr schippers op 't. oogenblik aandoet. Dje vrachtprijs van de Maatschappij is op 9 Juli maar even 30 procent verlaagd, dat be tee kent voor de I.ange- dijker schippers, dat hij het balenwerk voor over zee voor zegge'tien cent per baal kan varen (als hij wil) naar Rotterdam. Wat in dezen nog altijd duren tijd voor de schippers onmogelijk' is. En oneerlijk is de concurrentie, omrede de Spoorwegmaatschappij, als het bedrijf niet toe kan. wij daar allen nog aan mee mogen betalen. Dus hel weinige wat de tuinbouwer meer zal' ont vangen door die oneerlijke concurrentie, "komt voor een beduidend gedeelte ten koste, van den I angendijker schipper. In een vergadering van Koophandel, een paar jaar geleden na dien stren gen winter is eens besloten, om de schipperij kleine vrachtsverhooging te geven, (wat nooit is gebeurd). Nu is het de tijd voor Koophandel om dat'besluit uit te voeren. De Langedijker schipper staat bekend om zijn sloverig leven, ze staan dag en nacht klaar voor de heeren kooplieden, ook voor zeen kleine par tijtjes wordt steeds gezorgd dat het; weg komt. En ï^u. 'de laatste dagen groote partijen voor over zee zijn verzonden, liggen ze met hun vaar tuigen voor dood voor de wal. Is dit nu noodig? U mijnheer de Redacteur nogmaals mijn dank. Hoogachtend, Schipper W. LUDIEKE, 1 Noordscharwoude. Rechtzaken ALKMAAR, VOOR DEN KANTONRECHTER. Zitting van Vrijdag 4 Juli. Verweer van nul en geener waarde geacht In do voortgezette zaak tegen den 18-j'arigen schoenmaker Corn. V. uit Egmond a. Zee, ver dacht van overtreding der vogelwet-, bestaande in het zoeken van beschermde vogels, in casu meeuweneieren, werd thans gehoord de heer P. Stiooker rijks veldwachter (e Schoorl, die met zijn medeverbalisanten v. d. Wal en Wittebrood had gezien en waargenomen dat V. meeuwenei eren had opgeraapt en overgereikt aan een ander persoon. Den ambtenaar noemde het verweer, dat verdachte geen eieren in zijn: bezit had ge houden, uiterst kinderachtig en meende dat die houding gestraft moest worden, reden waarom hij f-15 boete, of 15 eischic. Verdachte noemde di teen verschrikkelijke som, waar<yi de kan tonrechter ,die hem tóch eenige reductie, wilde toekennen ,hem veroordeelde tot f8 boete of 8 dagen. Gedesillusioneerde eomparani. De heer Petr. R„, slager te Amsterdam, die de vorige week terecht stond ter zake het vis- schen met twee hengels, zonder vereischle! ver gunning in den Elandspolder, welke zaak; werd aangehouden teneinde den verbalisant brigadier Tals.ma te hooren, mocht heden ook' weer ont waren dat uitstel lang niet altijd op afstel uit draait. Ter elfde rure nog gearriveerd, werd zijn verweer, door ons vorige week' meer uitvoe rig gereleveerd, krachtig weersproken door rlen biigadier, wiens opvatting het was dat. de heer R. wel degelijk zich bewust wasi dat het hem nier was vergund met twee hengels te vi'ssohen. De heer R. mocht zich dan ook nog zr^-> aan aandoenlijk beroepen op zijn onschuld en, goede trouw, hij vond geen minzaam onthaal meer en werd veroordeeld tot f3 en f5 boete subs. 3 en 5 dagen hechtenis, terwijl één der twee in be slag genomen hengels, waarmede op karper was geviseht, verbeurd werd verklaard. De heer R;. zag verstandig genoeg af van verdere oppositie en smaakte althans de voldoening, een der hen- geels terug te mogen ontvangen. Een vrachtauto in onvoldoenden toestand. Door den heer Webster, motoragent te Alk maar, werd op 14 Juli een onderzoek ingesteld na-a' rden Tijwaardigen toestand van een vracht auto, in gebruik bij N.V. Ijzerhandel, firma de W. aldaar en werden door hem aan banden, visépen, stuurkrans, gasmanet en radiateur zul ke overmatige gebreken geconstateerd, dat be doelde auto buiten dienst werd gesteld, en door Webster deswege proces-verbaal werd opgemaakt tegen den verantwoordelijken directeur en be stuurder der vennootschap, de heer 8. W. A. en deze heer, heden te dier zake terecht stond. Voor namelijk om aan te toonen, dat de toestand van bovenbedoelde vrachtwagen niet zoo ernstig was, als door verbalisant was voorgesteld, eensdeels en anderdeels om te weerleggen de meening van den verbalisant, dat hij tijdens zijn onderzoek minder aangenaam zou zijn bejegend, had de heer A. een yiertal getuigen a decharge meege bracht.' Als getuigen a charge werden gehoord de heer Webster en de heer Schoen, chauffeur der firma, wien de gebreken der auto bekend waren, en 3ie zulks ,op liet kantoor der firma kenbaar had gemaakt. Die strafzaak droeg uiteraard geen bij zonder gemoedelijk karakter en stonden vooral ambtenaar en verdachte tamelijk fel tegenover elkander. De directeur bestreed de opvatting dat de auto in zulk een minderwaardigen toestand zou verseeren, alsmede de zijns inziens onjuiste bedoeling, hem toegeschreven, om de verantwoor delijkheid op de schouders van den boekhouder te werpen- Van de verschillende gerelateerde ge breken van de auto trachtte verdachte een plau sibele uitleg te geven, daarin tot op zekere hoog te gesteund door zijn monteur als getuige a de charge gehoord. Voorts wenschte verdachte aan te toonen, dat hij, waar hemj "bedoelde gebreken ter kennisse waren gebracht, hij opdracht had ge geven ,die gebreken te herstellen wat door den monteur werd bevestigd, echter met de restrictie, dat- dikwerf geen tijd was kunnen! vinden, deze reparaties ten uitvoer te brengen. Ontkend werd nog door den directeur, dat hij, kennis zou heb ben gedragen van de bekeuringen, toch zou heb ben toegelaten, dat bedoelde auto nog( werd ge bezigd tot het vervoer van 'ijzerwaren. Ook wees de heer A. op het feit^ dat geen enkele bekeu ring had plaats gehad. De heer Ambtenaar deed in een scherp gesteld requisitoir uitkomen, dat hij de houding in deze aangelegenheid van iemand in de positie als ver dachte, sterk veroordeelde en eischte 2 maal f30 en twee maal f50 boete of 2 maal 30 en 2 maal 50 dagen hechtenis. Waarop de kanton rechter slechts 1 ten laste gelegdj feit, wat be treft de onvolwaardige banden bewezen verkla rende, den heer Averoordeelde, tot 1 maal f f>0 boete of 1 maal 60 dagen hechtenis. Dw onpraetisch geplaatste verbodsbordjes. Een te Amsterdam gevestigde handelsvertegen- woordiger, de heer W. v. d. H., reed op 15 April met zijn vierwielig motorrijtuig het Verdronken- oord bij de Groenmarkt op, terwijl deze smalle gracht vooir; ;het automobielverkeer was afge sloten. Een bekeuring volgde en de heer v. d. H. stond heden terecht, het feit erkennend, doch zich beroepend op zijn onbekendheid, omdati hij bedoeld bord dat tamelijk hoog geplaatst is, niet had opgemerkt. Dit excuus had natuurlijk! geen schuld ontheffing ten gevolge, dus werd de heer v. d. H .veroordeeld, zij het dan tot slechts- f2 boete of 2 dagen., doch het feit is niet weg te ïedeneeren, dat voor sommige straten bedoel de borden te hoog zijn aangebracht om door autobestuurders in gesloten en zeer lage wagens te worde nopgemerkt. In Haarlem is aan dit bezwaar, dat onvermijdelijke overtredingen schept trouwens reeds op voldoende wijze tegemoet ge komen Alleen achterblijvende zieke vrouw en geen verpleging. Een 37-jarig vormer, de heer J. A. K„ wonen de te Alkmaar, moest zich verantwoorden we gens overtreding der leerplichtwet, omdat- hij op 1, 2 en 3 Mei zijn schoolgaand zoontje zon der dat hem daartoe vergunning -wis* <verkend, had Thuis gehouden. De vader erkende zulks, doch beweerde dat zijn zieke vrouw op voor schrift van Dr. S. beslist het- bed moest houden. Geldmiddelen voor een behoorlijke verpleging heeft hij niet en dus had bij bedoeld zoontje op gedragen zijn zieke moeder bij te staan en op de kleine kinderen te passen. Deze regeling' was1 getroffen in overleg met den geneesheer. Natuur lijk kon en mocht de dokter geen permissie ver- leenen, wat dan ook niet waij geschied en dus weerd de heer K. schuldig geacht en veroor deeld tot f2 boete of 2 dagen. Hel ontbrekende nummer van bet nummer bord leidde tot ontdekking van den' schuldige. Iri den avond van 25 Mei werd te Castricum nabij de spoorwegovergang op den rijksstraatweg een wielrijder, die met een vriend op het rijwiel pad, door een achterop komende ford met slechts 1 ontstoken koplamp, w^k motorrijtuig geen sig nalen gaf .aangereden en wel zoo hevig, dat het. rijwiel geheel vernield werd en de berijder op de radiateur terecht kwam, 'n 500-tal meter werd meegesleurd en er toen afviel. Hij bleek tamelijk gekwetst en werd in een nabijzijnde woning in gedragen. De automobilist was onbekommerd door gereden ,zich van niets iets aantrekkend, zijn nummer was niet genoteerd, dus was het voor de politie een moeilijk onderzoek. Echter ging de rijksveldwachter Gorter, gebruik makend van een hem door zijn zoon beschikbaar gestelde luxe auto direct op onderzoek in de richting Beverwijk uit. Dit onderzoek had aanvankelijk geen succes, doch later, dank zij een gevonden, fragment van een nummerbord, dragende het cijfer 6, zulks ter plaatse waar een fietsbel en' een stuk ijzer werden gevonden, vond in een garage te Bever wijk een fordje, waaraan een nieuw nummerbord en vond hij een oud nummerbord,, waaraan be doeld nummer 6 ontbrak en welk nummer pre cies paste. Ook kon slechts éen lantaarn ver lichting geven, terwijl bleek, dat op dienzelfden avond de Rijksveldwachter de Koekoek de, hou der van dit nummer had geverbaliseerd} wegens het voeren van een onvoldoende verlichting. Ook te 'Heemskerk was de bestuurder terzelfder ge legenheid bekeurd. Gedurende het ingesteld on derzoek werd mede geconstateerd, dat ,4e be stuurder had gereden in gezelschap, waarover hij zich liever niet wenschte uit* te laten. Het rijden met onvoldoend licht had hij inmiddels bij den ambtenaar doen schikken, omdat hij lie ver geen soesah had. Thans echter, nu hij terecht, moest staan wegens de ernstige aanrijding, die bijna het karakter droeg van een schuldmisdrijf, was verdachte niet verschenen. De aangeredene knaap, de 18-jarige tuinder C'. G., diende een Schuldvordering in ten bedrage van f 200, wegens geneeskundige behandeling en het vernield rij wiel. He vordering kon evenwel nietf in behan deling worden genomen, omdat George minder jarig was en de kantonrechter geen kennis neemt van bedragen boven de f 50. Evenwel gaf de kantonrechter hem het advies met het indienen van zijn vordering, wat door den vader van- hem kioet geschieden, te wachten tot het vonnis in kracht van gewijsde was gegaan, te stellen in handen van een deurwaarder. Het vonnis werkte dan mede tot bewijskracht der pretentie. Van den verdachte werd door den lieer Gor ter getuigd, dat hij een persoon ls, niet afkeerig van alcoholische dranken. Onlangs was hij nog waat genomen in gezelschap van zijn dochters met \un respectieve aanbidders, terwijl het gezel schap merkbaar „dik onder de olie" was, aldus de rijksveldwachter. Zoowel de Ambtenaar als de Kantonrechter brachten als om strijd hulde aan het doortastende en van goed politioneel doorzicht getuigende op treden van den heer Gorter, dat zoo succesvol' had geleid tot de ontdekking van dezen, roekeloozen automobilist, tegen wien door den ambtenaar werd gevorderd f,200 boete of 10O dagen hech tenis en ontzegging van rijbevoegdheid voor den tijd van 1 jaar. De kantonrechter, zich geheel refereerende aan het scherpe ooTdeel van den alWbtenaar en even eens van meening zijnde dat dergelijke autobe stuurders uit het verkeer moeten verwijderd wor den, veroordeelde verdachte tot f 100 boete of 100 dagen en ontzegging om te rijden voor den tijd van 1 jaar. Een onvriendelijke bnllebljte-r. De heer C. Pauls, machinist der N. 8., Zondag 25 Mei met kinderen en familieleden vertoeven de op het stille strand te Bergen, werd daar plotseling zeer onheusch bejegend door een groo te zwarte en ruigharige hond, die hem zonder eenige aanleiding aanviel, hem gevoelig in do kuit beet en zijn pantalon verscheurde. Dit on betrouwbaar gedierte is zoo men beweert., inmid dels afdoende onschadelijk gemaakt met mede werking van het welbekende gaskastje, wat cch- ter geen beletsel was, dat de heer Roelof D., ondier wiens toezicht de aan het Bonbonhuis be- j hoorende hond stond en welke toeziende voogd geen enkele poging deed het gevaarlijke dier terug te roepen, heden tot f8; boete of 8 dagen I werd veroordeeld, terwijl de civiele vordering I van den gedupeerden machinist tot een bedrag van f8 billijk bevonden en toegewezen werd. Mei een Vaartje van ruim 80 K.M. door het druk verkeer. Op 29 Mei, de dag der Courses te Alksmaar. werd door den motoragent Webster te Alkmaar, die met zijn politiemotor met in den zijspan den inspecteur Zoll, zich nabij den Regulierslaan ter zijde van den Rijksstraatweg had geposteerd, teneinde het momenteel drukke verkeer te, eon- troleeren, opgemerkt een automobilist, die zich in een ford tweezitter van de nieuwste construc tie gezeten, behendig doch met roekélooze snel heid begaf in de richting Haarlem, 'n8topsein kon niet tijdig meer worden gegeven, Mus reed de motoragent met zijn fonkelnieuwe Harley Da vids den woesten rijder na, niettegenstaande even wel pl.m. 80 K.M. werd gereden, gelukte het niet den automobilist voor te komen, doch stopte deze haastige gebakerde heer, toen hij bemerkte}' <la( hij zoo hardnekkig werd gevolgd. Een ander automobilist was ook ter plaatse gekomen en hield een zoo heftige phlippica tegen den ford rijder over diens bij liet. drukke wegverkeer on verantwoordelijke snelheid, 'dat hij door agent Websier, gekalmeerd moest worden. Deze hield échter geen strafpredicaties, doch maakte pro cesverbaal op ter zake overtreding van- artikel 22 jMotor- eu R.-wet, het in gevaar brengen van de veiligheid van het verkeer. De overtreder, de heer Hendr'. Joh. L., student te Haarlem, stond dan heden voor dit, feit, terecht, absoluut niet overtuigd dat hij als zeer sportief en be kwaam rijder, die duizende kilometers zonder ongevallen had 'afgelegd, door de ontwikkelde snelheid de verkeersveiligheid zou hebben be dreigd. Die heer ambtenaar was ecliter een ge heel andere meening toegedaan, en achtte die wijze van rijden onder de gegeven omstandighe den zelfs zoo gevaarlijk, voornamelijk omdat liet door verdachte niet werd ingezien, dat. hij f100 boete subs. 50 dagen hechtenis en ontzegging van rijbevoegdheid voor den tijd van 3 maanden ter waarschuwing in bijkomende maatregel van veiligheid, requireerde. Toen echter de student te kennen gaf, dat hij door die ontzegging zeer zou zijn benadeeld, en voornemens scheen zich in 't vervolg te regelen naar de voorschriften, der wet, volstond de kantonrechter Tiem) alléén-- tot f 60 boete of 60 dagen te veroordeelen en ver dachte ditmaal zijn rijbewijs niet, tijdelijk te ont- Moment van onoplettendheid. De 'heer W. J. 8., brandstoffenihandelaar te Alkmaar, vervoerde op 7 Mei naar Bergen een partij Tïiplex zonder groote wicht, maar veel ruimte eischend, per vrachtauto naar Bergen en had op diens verzoek het stuur overgegeven aan den meubelmaker B., hoewel deze niet tot rijden bevoegd was. Op een punt, waar de weg geideel- teelijk was opgebroken en een der aldaar aan wezige werklieden, de heer Houtenbosch, een soort teeken gaf, dat opgelet moest, worden, merkte de nieuwbakken chauffeur niet, dat ter zijde en rechts van den weg een voetganger met een ftjwiel aan de hand, voortliep en stuur de hij tie auto zoo sterki naar rechts, dat deze voetganger, den handelsreiziger Jb. Mulder uit Haarlem, door een haag belemmerd, geen kans zag meer uit te wijken en. nu door h<\t rechter spatbord en de uitstekende lading werd aange reden .D'i aanrijding had gelukkig geen ernstige gevolgen, doch de heer 8t. als verantwoordelijke bestuurder, stond heden terecht. Zijn middel van verweer, dat bedoelde heer Mulder door den heer B. noch door hem was opgemerkt, was niet vol doende om hem van schuld te ontheffen en volg de veroordeeling tot f 16 boete subsidiair 16 dagen hechtenis. Niet afgesloten rijwiel mag niet onbekeerd «lp of aan den openbaren weg)' worden achtergelaten. Art, 157 seeundo Politieverordening. D,e 19-jarige heer Nico H., los 'werkman te Alk maar, in de meening verkëerende dat hij op 27 Juni zijn rijwiel in een pakhuis had opgeborgen, kwam dooi een hem uitgereikte oproeping tot. de. ontdekking, dat die meening onjuist was en zijn fiets door de politie was; aangetroffen aan den openbaren weg en niet voldoende tegen dief stal beveiligden toestand. Gevorderd werd f2 boete of 2, 'dagen., doch de kantonrechter, in aanmerking nemende de niet bepaald weelderige positie van verdachts*, legde hem de minimum boete f0.50 of 1 dag op.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 4