Mo 12 Hi 1930 Koedijk Binnenlandsch Overzicht Uit den Omtrek Donderdagmiddag vergaderde de raad dezer meente voltallig. De notulen der vorige vergadering werden onveran derd vastgesteld. De voorzitter deelde -mede, dat: Op 17 Juni jl. opneming van kas en boeken van den ontvanger der gemeente heeft plaats gehad In kas moest zijn en was f 5630.—. Van heeren gedeputeerde staten goedgekeurd terug ontvangen het raadsbesluit tot wijziging der gemeentebegroo- ting dienstjaar 1929. het besluit tot verhuring van een gemeentewoning, het besluit tot vaststelling der onderwijsverorde ning. voort19301Ult t0t wlJziging der gemeentebegroting van het bestuur van de af deeling Koedijk van de N.H. vereeniging „Het Witte Kruis" is ingekomen een dankbetuiging voor de subsidie voor de uitge zonden t.b.c.-patienten en de toegezegde medewer king ten opzichte van het bekomen van een eigen wijkzuster. is ingekomen het verslag van den toestand der provincie over het jaar 1929 en het jaarverslag van 1929 8reeniging Van Nederlandsche gemeenten over van de afdeeling Sint Pancras van de N.H. vereeni ging „Het Witte Kruis" te Sint Pancras is Ingekomen een verzoek om betaling van den verpleegprijs van een patient in een sanatorium. Burgemeester en Wethouders stellen voor dit ver zoek in comité te behandelen. Op 9 Juli jl. opneming van kas en boeken van den administrateur van het gem. E. B. heeft plaats In ka? moest zlJn en was f 3501.52'/* waarvan f 1580.25 geplaatst bij de coöperatieve boerenleen bank. Deze mededeelingen worden voor kennisgeving aan genomen. Ingekomen stukken: Van Burgemeester en Wethouders van Alkmara concept overeenkomst voor levering van gas aan de ze gemeente. Burgemeester en Wethouders stellen voor met deze overeenkomst, behoudens aanvulling met eenige be palingen terzake muntgaslevering en gasdruk ae coord te gaan. De Voorzitter zegt dat in verband met de bespre kingen in de vorige vergadering hij een onderhoud heeft gehad met den directeur der lichtbedrijven en daarbij geen bezwaar werd gemaakt tegen het opnemen van een bepaling terzake muntgaslevering en gasdruk. Intusschen is van burgemeester en wethouedrs van Alkmaar reeds bericht ingekomen dat geen be zwaar bestaat tegen toevoeging van bedoelde bepa lingen. Woningen met een huurwaarde van hoogstens f 260 per jaar of f 5 per week en daar beneden kunnen muntgas krijgen. De concept-overeenkomst heeft ter inzage gelegen. De heer Hart zegt, dat hij niet in de gelegenheid is geweest inzage van de stukken te nemen en niet zonder meer hierop wenscht te beslissen. De con cept-voorwaarden worden daarop door den secreta ris voorgelezen. De heer Hart vraagt of rekening is gehouden met de aansluiting van de eilanden, waarop bevesti gend wordt geantwoord. De voorz. zegt, dat ook gelegenheid bestaat voor huurkoop. Het voorstel van burgemeester en wethouders wordt hierop zonder hoofdelijke stemming aangeno men. De voorzitter brengt nog een woord van lof aan den gemeentebode voor de vele moeite die hij heeft gedaan om zooveel mogelijk verbruikers te verkrij gen. Van D. de Goede is ingekomen het verzoek om een half jaar ontheffing van hondenbelasting. Besloten wordt een half jaar ontheffing te verleenen. Van Burgemeester en wethouders aanbieding wij ziging gemeente begrooting 1929 en 1930. De voorzitter deelt mede, dat op de wijziging voor 1930 een bedrag is geraamd van f4000 gedeel telijk van het vermoedelijk batig saldo van den dienst 1929. De wijzigingen worden zonder#hoofde- lijke stemming vastgesteld overeenkomstig de aan bieding. Hierna wordt vastgesteld het kohier van de hon denbelasting tot een bedrag van f 440. Vervolgens komt aan de orde een voorstel van bur gemeester en wethouders om de wedde van den doodgraver te verhoogen met f 30 en te brengen op f150. Overeenkomstig het voorstel wordt zonder hoofde lijke stemming besloten, terwijl tevens de pensioen grondslag wordt vastgesteld op f 150. Hierna voordracht ter benoeming van een tijde lijke schoonmaakster van het raadhuis. 1. Mej. But ter—Grin. 2. Mej. M. de Maijer. De heer Mulder verzoekt deze voordracht in comi té te bespreken welk verzoek wordt gesteund door den heer Smit. De voorzitter schorst hierop de openbare verga dering. Na heropening der vergadering verzoekt de voorz. den heeren Mulder en Smit de stemmen op te ne men en wordt overgegaan tot stemming. Mej. Butter —Grin kreeg 5 en Mej. M. de Maijer 2 stemmen, zoodat eerstgenoemde is benoemd. Voorstel van burgemeester en wethouders om te bepalen, dat de aanleg van electrlsche installaties binnenshuis alleen mag geschieden door erkende in stallateurs. De voorz, deelt mede, dat dit voorstel wordt ge daan in verband met een schrijven van het verbond van electrische handel en industrie en het de be doeling is de verordening regelende de voorwaarden voor de levering van electriciteit door het gemeen telijk electriciteitsbedrijf te Koedijk met een derge lijke bepaling aan te vullen. De heer Hart vraagt hoe die eischen worden ge steld aan installateurs, waarop de voorzitter mede deelt, dat het de bedoeling is om installateurs die niet bekend zijn te weren, indien zij niet als instal lateur zijn erkend. De heer Groen vraagt wie dan in de wijk St. Pro eras in aanmerking komen of dat dit alleen dour Zeeman moet geschieden, daar hij vreest dat de leiding zal worden afgekeurd, indien een ander dan Zeeman dit doet en de leiding door dezen wordt ge keurd. De voorzitter zegt, dat zij die bewijzen van be kwaamheid hebben de leiding kunnen leggen. De heer Hart begrijpt de bezwaren van Groen wel. Voor den Kanaaldijk gelden die bezwaren niet. De voorzitter zegt, dat wanneer de installateur aan de gestelde eischen voldoet geen vrees behoeft te bestaan voor het afkeuren van een leiding, daar Burgemeester en Wethuoders een onderzoek kunnen gelasten. Met de gemaakte opmerking zal echter re kening worden gehouden. Het voorstel wordt hierop zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Aanbieding gemeenterekening, rekening burge armbestuur en G. E. B. over 1929. De voorzitter deelt mede, dat het saldo der ge- meenterekening bedraagt f 7.978.38, van het burg. armbestuur f220.257* en van het G.E.B. f 1261.64. Burgemeester en wethouders stellen voor den ge- neelen raad met uitzondering van de wethouders aan te wijzen als commissie voor het onderzoek der rekeningen. Aldus wordt besloten. Vervolgens komt in bespreking een verzoek van de commissie tot regeling van de schade tengevolge van het noodweer op 12 Juni jl. tot het verleenen eener geldelijke bijdrage. De voorzitter zegt dat dit schrijven eerst gisteren is ingekomen en leest dit voor. Door burgemeester en wethouders is dit schrijven ampel besproken doch zij zijn het er over eens dat spoedig hulp moet worden verleend. De deskundigen voor het opnemen der schade in deze gemeente de heeren W. Visser en W. de Geus hebben deze werkzaamheden belangeloos verricht en spreker acht een woord van dank voor hetgeen zij in zoo'n korten tijd hebben tot stand ge bracht wel op zijn plaats. Spreker betreurt het, dat het initiatief moet uit gaan van de gemeentebesturen. Bij andere rampen werd ook hulp van rijk en provincie ondervonden, doch hier is nog niets daarvan gehoord, ofschoon het wel op den weg van rijk en Provincie ligt om de tuinbouwbelangen in de eerste plaats te beharti gen, terwijl daarnaast de gemeenten zouden kunnen helpen het tekort aan te vullen. Het is nog. niet bekend hoe de uitkomsten dit jaar zullen zijn, doch zijn deze slecht, dan zijn die men- schen dubbel getroffen. Het betreft hier in hoofd zaak kleine tuinbouwers, die direct hulp noodig heb ben. Burgemeester en wethouders stellen voor een be ginselbesluit te nemen in afwachting wat de an dere gemeenten zullen doen. Spreker hoopt, dat die gemeenten niet alleen zullen uitgaan van het be drag der geleden schade, doch wanneer die schade in hun gemeente gering is, zullen overwegen dat zij er goed zijn afgekomen en zullen medewerken den last van de andere gemeenten te verlichten. Wanneer de gemeenten voorgaan zullen rijk en provincie niet achterblijven. Burgemeester en wethouders stellen voor in be ginsel te besluiten tot het verleenen eener bijdra ge van 2000 gulden, onder voorbehoud, dat de an dere gemeenten naar verhouding een minstens even hoog bedrag beschikbaar stellen. De heer Hart zegt dat door den voorzitter duidelijk naar voren is gebracht dat steun spoedig noodig is. Dit is inderdaad het geval. De gedupeerden zit ten om het geld verlegen. Hij kan zich met het voor stel wel vereenigen, doch vraagt of er geen stuw kracht in is te krijgen om zoo spoedig mogelijk den steun van rijk en provincie te krijgen. Tevens vraagt spr. of rekening wordt gehouden met de weistandsgrens der gedupeerden. Wethouder W. Visser dankt den voorzitter voor de vriendelijke woorden tot hem gericht en zegt zich wel te kunnen vereenigen met het gespro kenen door den voorzitter en de nheer Hart. Hij zegt nog dat door den voorzitter van de regelingscom missie is opgemerkt, dat niet van een provinciale ramp kan worden gesproken, doch hij zag graag dat het tot rijk en provincie dorodringt dat hulp zoo noodig is. Wanneer het gaan zal, zooals spr. zich voor stelt, zijn er over een jaar nog geen centen. De heer Mulder vindt het treurig, dat gemeente en burgers voor moeten gaan. Rijk' en Provincie hadden er al moeten zijn. Hij is er voor van dezen Raad een schrijven te richten toti den Minister om spoedige afdoening van deze zaak. De heer Smit zegt dat het hem voorkomt, wanneer deze schade hoofdzakelijk door kleine tuinders is geleden, de oorspronkelijke schade veel hooger is, daar nog verschillende tuinders geen opgave hebben gedaan, uit eergevoel. Wanneer de gemeente dit geld voteert, zullen die menschen daar ook aan mede moeten betalen. Hij zou eerst naar Rijk en Provincie willen gaan en als het dan kan lijden, van de gemeente een bijdrage te verleenen. De voorz. zegt, dat door de commissie is over wogen, dat de gemeente-besturen voor moeten gaan. Aan den Minister en de Prov. Staten zijn al verschillende brieven gezonden en aan laatst genoemden is een telegram gezonden uit de laatst gehouden commissievergadering, doch er is nog niets van vernomen. Wat betreft de. welstands- grens, deelt spr. mede, dat hierop ook in de commissie is gewezen. Wat betreft het voorstel van den heer Mulder om vanuit dezen Raad een schrijven aan den Minister en de Staten te rich ten, merkt spr. op dat da commissie al het mo gelijke reeds heeft- gedaan en door hem krachtig zal worden verdedigd om opnieuw een schrijven te verzenden. Wat betreft de opmerking van den heer Smit zegt spr. dat de ervaring heeft ge leerd dat de gemeenten moeten voorgaan, waarop de heer Smit opmerkt dat de schade veel groo- er is dan f 10.000 voor deze gemeente en 'dat zij, die mede schade hebben geleden zullen moeten meebetalen. De heer Hart vraagt, wanneer de commissie denkt klaar te zijn waaro pde Voorz. mededeelt dat hij hoopt dat de gemeentebesturen binnen een paar weken een beslissing hebben- genomen. De heer Mulder zegt, dat hij het wel aan de commissie wil overlaten en er niet op aan wil dringen van uit deze vergadering eén, schrijven te verzenden. Het voorstel van B. en W. wordt hierop zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Tenslotte komt nog in behandeling een ver zoek van het R,.K. Schoolbestuur om een bijdrage in de kosten van het schoolfeest. Op de begroo ting is een bedrag uitgetrokken en dit zal door B. en W'. beschikbaar worden gesteld.. Hierna sluiting. Een gezegend land is het onze. Toch ook natuurrampen. Speci aal het Oosten van ons land getrof fen. IJs op den warmen bodem geeft mist. Liefdadigheid. Een dankbetuiging uit Frankrijk. Het Nederlandsche antwoord op het memorandum Briand inzake een Eu- ropeesche federatie. Voorwaarde of gevolg? Beurskoersen en het algemeen radio-programma. Het suikerwetje aangenomen. Mod- derspuiten is strafbaar. IV ij Nederlanders hebben vele en velerlei rede nen tot tevredenheid, wanneer'we denken aan de ontzettende natuurrampen waardoor andere lan den zoo af en toe getroffen worden. Nietwaar, wij kennen geen aardbevingen, geen vulkanische uitbarstingen, geen bergs tor tingen, geen oever- aischuivingen van eenige beteekenis, we hebben zoo goed als geen giftig wild, gedierte, kortom we hebben niet veel, wat in andere overigens door de natuur rijk bedoelde landen, wel gevon den wordt en waardoor meermalen dood en ver der f gebracht wordt. En als we zoo hier en daar geen zeer hooge belastingen hadden, zouden we kunnen wanen in het gelukkigste land der wereld te wonen. Doch belastingen behooren nu eenmaal niet tot de natuurverschijnselen/'al zou het de vraag kunnen zijn, of er nog niet een spreken, als het tegenwoordige geslacht het! al beleven zal Met beitrekking tot het uit te zenden „alge meen programma" heeft zich als een verschil van meening geopenbaard, waarop vermoedelijk door weinigen in den lande was gerekend. 'tGaat namelijk om de uitzending der beurskoersen als onderdeel van het algemeen programma, welke uitzending verboden werd. Het Persbureau Vas Dras heeft naar aanleiding van dit- verbod stap pen gedaan bij den secretaris van den Radioraad en als antwoord vernomen, dat de Algemeene Programmacommissie haar besluit tot niet toe lating van de beurskoersen in het algemeen pro gramma handhaaft. De commissie zegt er van overtuigd te zijn, dat het aantal luisteraars naar de beurskoersen niet gering s, maar dat tegenover den kring van die luisteraars een veel grootere groep staat, die in de .beurskoersen; niet alleen geen belang stelt, maar voor wélke de beurs koersen zelfs een ongewenschte onderbreking vor men van het Radio-programma. En dan,, meent de Commissie, is het voldoende, dat) de uitzen ding plaats heeft op éón station, waarvan de mo gelijkheid blijft bestaan, daar het algemeen pro gramma 'telkens slechts op één station wordt uit gezonden. Daar valt, zou men zeggen niet veel tegen in te brengen. En of men nu de beurskoer sen hoort via de Vara, of via de Avro. of de Kro. of de Nerv., dat zal aan de waarde weinig ver anderen. Alieen, wie naar het algemeen program ma luistert en zich het genoegen wil veroorloven op de hoogte gebracht te worden van de schom melingen cp de beurs, zal zijn algemeen pro gramma even moeten afbreken en dan min of S WTP V,U1 dafn' i lukraak a»d« moet™ „a.wrt zatoa <«?"- I.«k-»«k, «md„ i» da» tegel niet op de» minuut, ai te treffen valt, wanneer van een zeker station de uitzending van de beurskoersen zal aanvangen en men dus de kans loopt midden belasting wordt geheven. Dat zullen we maar afwachten. Protesteeren bij voorbaat helpt geen steek. Een gezegend land dus, het onze, maar zal kei11 maffoV en ïafwél °nfT ^^snooden. ZT j in de bêurnkoerwm' terecht te komen en dan juist 7 l thanS levende te missen wat men 't vurigst verlangt te verne- men. \v at nu betreft het ongewenschte van de onderbreking van het algemeen programma daar van valt iets te begrijpen. Tusschen twee mooie concert-nummers in doen de overigens wellicht zeer nuttige opsommingen van heel en halven en kwarten welke de daling of de rijzing van de koersen ongetwijfeld velen zeer droog en dor aan. Het suikerwetje is met groote meerderheid van stemmen in de Tweede Kamer aangenomen en de Kamer is waarschijnlijk tot half September op reces. Ook.de overheid kan onrechtmatige din gen doen. Ongeveer een hal fjaar geleden had de Ledische brandweer een brandje te blusschen„ ergens, maar 'dat ging met eenige moeilijkheden gepaard, o.a. 'doordat er in de buurt geen water was. Eenige Leidenaars, die beweerden door den brand en het blusschingswerk schade te heb ben geleden, hebben een rechtsvordering tegen de stad Leiden aanhangig gemaakt. Aanleiding was o.m .het nemen van overbodige maatregelen, waaronder werd gerekend het spuiten met, mod der. Alleen wat het modderspuiten betreft kreeg de eischer zijn zin. D'it modderspuiten heeft de stad Leiden f 200 gekost. Politie-agent: „Hoe gebeurde het, mijnheer?" Automobilist: „Ik kwam de brandweerauto tegen toen ik den hoek van de straat om reed." (Passing Show.) geslacht heugt, sinds luttele jaren, onze natuur rampen, die wellicht in vergelijking bijv. met de uitbarsting van een vulkaan niet eens, van zoo heel groote beteekenis zijn, maar die desniette min voor ons landje al heel erg bleken. Opmer kelijk mag het. genoemd worden dat het speciaal het Oosten van ons land is, dat bij herhaling ge troffen werd. Bijzonder 2ware onweders hebben zich boven eenige gemeenten in Overijsel ont last. Behalve dat eenige boerderijen een prooi van het vuur werden, is over een uitgestrekt ge bied al wat te velde stond vernield en zag menige boer do vrucht van langen en harden arbeid in enkele oogenblikken te loor gaan. Niet alleen het veldgewas, maar ook veel vee ging verloren. De geleden schade is nog niet in cijfers uit te druk ken .maar zeker zal zij vele duizenden bedragen. Melding werd gemaakt van een merkwaardig natuurverschijnsel. De geweldige hagelslag had op de velden een ijslaag gebracht! van acht tot tien eentimeter. Dat die ijslaag terecht kwam o;p een lang en sterk verwarmden; 'bodem was oorzaak, dat boven de velden een dichte mistlaag ontstond. Het is te voorzien, dat ook hier weer de liefdadigheid een steentje zal hebben bij te dragen om in de ontstane nooden zoo goed moge lijk te voorzien. Aangenomen mag worden,, dat door velen diep in de beurs getast zal worden. Is de liefdadigheid van het Nederlandsche volk niet overbekend. De voorzitter van het Haagsche Co mité tot leniging van den nood der slachtoffers van den watersnood in Zuid-Frankrijk mocht van den Franschen gezant hier te lande een dankbe- tuiging ontvangen voor zijn milddage bemoeiin gen, waarvan het resultaat is geweest, dat ruim tweehonderdduizend franc ten behoeve van de Fransche slachtoffers kon worden afgedragen. De Nederlandsche regeering heeft aan liet Fransche ministerie van Buitenlandsche Zaken haar antwoord toegezonden op het plan van mi- ter Briand inzake de stichting van een federatie van Europeesche Staten. Onder meer zegt, onze regeering dat het door Briand aangewezen, plan alleen dan met succes uitvoerbaar schijnt,, wan neer de Staten bereid zouden ziju in zekere mate de uitoefening van hunne souvereiniteitsrechten te beperken. En verder zal alles vermeden dienen te worde# wat het gezag van den Volkenbond zou kunnen verzwakken. Naar aanleiding hiervan zou opgemaakt kunnen worden, dat door de alge meene erkenning van het Volkenbondsgezag (wat dit dan ten slotte ook zou mogen zijn cn hoe ver zich dit dan ook zou mogen uitstrekken) reeds vanzei ftot op zekere hoogte van de thans be staande en gehandhaafde souvereiniteits-rechten van eiken staat zal moeten worden afgeweken. Een federatie, van welke de verschillende dee- len niet door een zeker gezag binnen bepaalde perken werden gehouden, zo uwellicht haar doel missen. De Nederlandsche regeering is verder van meening, dat de eventueel te vormen federa tie het geheele Europeesche staatswezen behoort te omvatten. De Fransche opvatting is deze, dat elke mogelijkheid van vooruitgang, op econo misch gebied gebonden is aan dc politieke kwes tie, dus aan de veiligheidskwestie. Blijkens haar antwoord deelt onze regeering die meening niet, waar zij zich op het standpunt stelt, dat juist het opheffen van de,tolmuren een van de meest we UIT BE ALKMAARSGHE S.DiA.P. De corr. van 't Hbld. schrijft: Men weet, dat in den loop van het vorige jaar vier raadsleden der 8. D. A. P.-fractie ontslag hebben genomen wegens geschillen in de afdee ling. In het bijzonder ging de strijd tusschen de beide raadsleden Bonsema en Westerhóf en nadat laatstgenoemde, die de leider der fractie was, met drie anderen had bedankt, werd de heer Bonsema leider der nieuw gevormde fractie, waarna al spoedig, na het overlijden van den heer Hoogen- booin, het aantal candidaten voor een) zetel van de S.D.A.P. was uitgeput. Evenwel hadden de bedankende raadsleden zich weer onderaan de lijst doen plaatsen en na het geval-Van Drunen is in Alkmaar uitgemaakt, dat deze leden weer recht op een vacanten zetel konden laten gel den, ook al was hun verzoek om onder aan de lijst te worden geplaatst niet gelijktijdig met het bedanken als raadslid gedaan. Nu de candidaten voor de 3.D.A.P.-lijst uitge put rahkt en de zetel aan den Vrijheidsbond dreig de te komen, was men zeer benieuwd naar de hou ding van de raadsleden, die het vorig jaar en bloc hadden bedankt en nu weer aan de beurt kwamen. Het partijbestuur had destijds twee commis sies benoemd, de een om de persoonlijke geschil len te onderzoeken en de andere om het gevoerde politieke beleid der afgetredenen te beoordeelen. Nog altijd had deze zaak geen voortgang, 'daar de rapporte nniet verschenen waren en de afge tredenen geen zitting wilden nemen, alvorens de geschillen in de afdeeling uit den weg waren geruimd. De heer Schats, kort geleden tot raads lid benoemd, bedankte en daarna werd de oud wethouder Westerhóf opnieuw benoemd verklaard die zijn houding liet afhangen vaij den uitslag der onderzoekingscommissie. Woensdagavond heeft het partijbestuur een en ander in de afdeeling behandeld en de commissie zenlijke elementen moet vormen voor het schep- I va nonderzoek heeft aan beide zijden eenige re pen van een regime van veiligheid. Wat dus A-ol- piimandes toegediend. De geschillen waren naar gens het Fransche standpunt voorwaarde zou moeten zijn, zou naar Nederlandsche opvatting meer gevolg dan voorwaarde zijn. Blijkens, het commentaar in de Fransche pers is men in Frank rijk met het Nederlandsche antwoord wel in zijn schik, waar uit dit antwoord blijkt, dat de wensch van Nederland is loyaal mede te werken aan het werk, waartoe Frankrijk het initiatief heeft genomen. Ons land is een vrijhandelsland en als zoodanig heeft het veel te lijden van de alge meene verhooging van de tariefmuren. Uit! dit feit verklaart de Fransche Pers dat ons land het probleem teruggebracht zou wenschen te zien tot een vermindering van invoerrechten, wélke niet door een of ander politiek accoord werd voorafgegaan. Aan het slot van haar antwoord zegt onze regeering, dat naar haar inzicht het terrein niet lang genoeg is voorbereid. Daarmee zal men het zeker in Frankrijk; en elders wel eens zijn. En zal nog heel wat gepraat en geschre ven en onderhandeld moeten worden voor we van een Europeesche Sitatenfederatie zullen kunnen het oordeel der beide commissies niet. zoo diep gaand, dat niet getracht moest worden de par tijen tot elkaar te brengen. Uit hoofde van zijn kwaliteiten oordeelde de commissie den heer Wes terhóf de aangewezen leider en het dictatoriaal optreden ,dat hem ten laste gelegd, werd, werd niet bewezen geoordeeld. Na heftige discussies stelde de partijvoorzitter, die met den partij-secre taris aanwezig was, in het licht dat men eenvou dig het uitgebrachte rapport had te verwerpen of te aanvaarden. De heer Westerhof verklaarde zich bereid weer een raadszetel te aanvaarden wanneer de afdee ling daartoe den wensch te kennen gaf, waarna de vergadering, welke door 150 menschen werd bezocht, met op één na algemeene. stemmen het rapport heeft aangenomen en zich met de weder zittingneming van den heer Westerhof accoord verklaarde. Het conflict in de Alkmaarsche afdeeling! der S. Dl. A. P., dat sinds; 19 September van het vorig jaar bestaan heeft, is hiermee geëindigd.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 3