Nieuwstijdingen Buitenland BOERDERIJ AFGEERANDu Vermoedelijk tengevolge van 'hooibroei is te de boerderij, bewoond door den heer G. Mulder, eigenaar de heer L. Bolhuis, tot den grond toe afgebrand. Meer dan zestig voer hooi is verloren gegaan, evenals een gedeelte van den huisraad. Het vee 'kon echter worden gered. De schade wordt door verzekering gedekt. BRONKEN MOTORIST VEROORZAAKT TWEE GEWONDEN. Zondagavond is op den Rijksstraatweg te Sit- tard oen motorrijder mei een tamelijke vaart tegen een fietser gereden. De duorijdstei-' werd over den motor geslingerd en bleef bewusteloos liggen. Het. meisje had een ernstige hoofdwonde bekomen. De fietser werd slechts lieht| gewond en de fiets totaal vernield. Naderhand heeft de politie den motorrijder gearresteerd. Hij was on der den invloed van sterken drank. ZWARE REGENVAL. Hef filiaal van het Êbn. Ned. Meteorol. In stituut meldt: In den nacht van Vrijdag 11'. op Zaterdag 12 Juli en gedurende den Zaterdag heeft het in veel plaatse nvan ons land meer dan overdadig gere gend. Te de Bildt, Maastricht, Amsterdam, Den Helder viel 56, 53, 46 en'18 en 16m.m. ONGEVALEEN. De heer J. J. Veth uit' Voorburg reed met zijn motorfiets in groote vaart door een bocht van het Groene Kerkje bij Oegstgeest, op het «ogenblik, dat van den anderen kant een vracht auto aankwam. V. kon niet tijdig genoeg uitwij ken, waardoor hij in volle vaart, tegen de vracht auto opbotste. Zoowel hij als zijn, duorijder zijn ernstig gewond aan hoofd en beenen. Beiden zijn naar het academisch ziekenhuis te Leiden overge bracht. De heer Assen, werkzaam bij het herstellen van het 'elcctriciteitsnet te Hardenberg, heeft een draad aangeraakt, waarop stroom stond. Hij bleef er aan hangen. Een monteur wierp een stuk "ijzer over den draad, waardoor de zekering stuk ging en de stroom werd afgeleid, zoodat, A. in een sloot viel. Zijn toestand is redelijk. Bij het rangeeren op het. rangeerterrein hij de haven te Willemstad, werden den stoker A Jongenelen, wonende te Fijnaart, beide beenen afgereden en werd de man verder ook deerlijk aan hoofd en lichaam gewond. In deerniswekkenden toestand werd het slachtoffer per ziekenauto- af gehaald, om hem naar het ziekenhuis te Etten te vervoeren. Aldaar aangekomen is hij kort daarna overleden. De man was £7 jaar oud en sinds twee maanden gehuwd. Tengevolge van het spelen met, lucifers ■tiiii Maandag de kleertjes van de zesjarige A. K wonende aan de markt te Maastricht, in brand geraakt. De vader, die op het) geschrei van het meisje toesnelde, slaagde er niet in de vlammen te dooven, zoodat. het kind zeer ernstige brand wonden bekwam. In zorgwekkenden toestand werd het naar het ziekenhuis, vervoerd, waar het is overleden. De 18-jarige H. Kolen uit. Margraten, die per fiets den rijksweg Gulpen-Maastricht bereed, is door een vrachtauto gegrepen en gedood. VAN EEN KOLDE KERMI-' 1|KUI Het gebeurde in een der Oost-Brahantsche dor pen. Een nog nauwelijks 16-jarige kant oorklerk" di enog pas de korte broek heeft verwisseld met de lange, piekerde er over, om zich eenige uren te gaan overgeven aan het dans venna aki op de kermis in een der dorpen. Zijni vader dacht er anders over en oordeelde het beter,» "dat de jon gen na afloop zijner dagtaak naarl huis kwam. Deze echter kon aan den sterken (drang geen- weer stand bieden en ging toch naar de kermis. Toen hij echter wat lang wegbleef, besloot de vader, die niet met zich liet spot ten ,r den zoon eens te toonen, dat hij gehoorzaamheid verschul digd was. Dies toog ook dezej op weg naar de plaats, waar de was en haalde den niets kwaads vermoedende jongen, die lustig over den dansvloer zweelRe, uit het voor hem verboden vermaak. Hoewel tegen zijn zin moest de jongen mee. Nau welijks was men echter de Maas, genaderd, of zoonlief, die zich verschrikkelijk kwaad scheen te hebben gemaakt, sprong In jeugdige onbezon nenheid plotseling van den steilen oever en dreef spoedig hulpeloos rond. Het frissche bad bracht, hem echter dra tot bezinning, want smeekend stak hij zijn arm omhoog en vroeg om redding en vergiffenis. Met moeite werd de kermis vierder, die in letterlijken zin van een '„koude en natte" kermis thuiskwam, op het droge gebracht en volg de zwijgend zijn vader. Dat deze laatste thuis zijn vaderlijk gezag zal hebben getoond en zijn veelbelovenden zoon op de maat van andere dansmuziek over den vloer zal hebben laten huppelen, laat zich denken. EEN NEL. CiCNiSUL GEWONDl BIJ EEN AUTG-ONGEEUK. De Matin" meldt uit. Toulouse, dat de Nederl. Consul, de heer Van Ulkfcn, te Malaga ernstig is gewond bij een auto-ongeluk in den pas van Portes. Zijn broeder, die eveneens in den wagen zat, werd licht gekwetst. EEN TREIN-MAC'HINKT PLOTSE|LING ElGODi GEBLEVEN. Bij Meehelen voelde de machinist, van een goe- deientrein uit Leuven zich plotseling onwel ge worden. Hij trachtte nog de remmen te sluiten, toen hij, door een beroerte getroffen, levenloos neerplofte. De trein bevond zich op een zeer druc bereden baanvak zoodat gevaar voor een botsing1 geenszins denkbeeldig was. Gelukkig wist de stoker den trein nog tot in het station Meehelen tè 'brengen, waar deze op een zijspoor werd geran geerd. Een dokter kon enkel nog den dood van dqn machinist constateeren. DE MIJNRAMP IN SILEZIë. In den aanvang van de Rijksdagzitting werd hij de debatten over het mijnongeluk' te Neu- -sode de volgende beslissing genomen: De rijksregeering wordt verzocht in verband met de groote mijnramp te Neurode maximum een millioen rijksmark ter beschikking te stellen van het mijnwerkersfonds voor het neder-Öile- zische mijndistrict bij de inspectie te Breslau, ter ondersteuning van de nagelaten betrekkingen de rverongelukte mijnwerkers en ter verbetering var. de hygiëne van de mijnwerkersbevolking in dat district. EEN IN BESLAG GENOMEN GAT. Waarin men eerst geen gat zag. Een gat is een opening in een vaste stof, en dus eigenlijk is het iets wat er niet is, maar er had kunnen zijn. De politie die zich zoo vaak voor vreemde opdrachten ziet geplaatst, heeft dezer da gen de puzzle op te lossen gekregen, toe men zoo iets wat er niet is, in beslag kan nemen. Een kegelbal heeft een gat, waarin de kegelaar zijn duim steekt, voor hij den aanval op alle negen gaat ondernemen. Nu heeft een fabrikant te Rot terdam kegelballen in den handel gebracht met een gat, dat in vorm iets afwijkt van de oude ballen, maar de vervaardiger van de origineele kegelballen vindt het verschil eoo miniem, dat hij, op grond van zijn octrooirechten, den nieuwen fabrikant aan geklaagd heeft, wegens oneerlijke concurrentie. De politie kreeg toen de opdracht twee gaten, een van het oude en een van het nieuwe model In be slag te nemen. En toen zat men voor de moeilijkheid Als niet net toevallig een kegelaar zijn duim ln het gat steekt, bevat het gat niets dan lucht. Men kon toch moelijk den rechter twee hoeveelheden lucht voorleggen en om de ballen was het niet te doen, want deze zijn nu eenmaal rond. Maar de politie is vindingrijk. Zij heeft de ballen middendoor gezaagd en de helften met de openin gen erin in beslag genomen. Misschien ziet de rechter er verder een gat in. (N. Dbld.J EEN AUTOBUS MET 30 PASSAGIERS HANGEND BOVEN DE MAAS. Zondagmiddag keerde de autobus van P. van Alem uit Kerkdriel met 30 passagiers van den Om gang te 's-Hertogenbosch te Hedel terug. De autobus reed door een defect aan de stuur inrichting bij het oprijden der schipburg tegen de linkerlandhoofdbrug. Een deel daarvan werd afgerukt, de autobus feleed door en botste tegen een der kettingen, welke de afrastering der burg vormen. Gelukkig bleef de bus op de zware ketingen boven de Maas hangen. Waren de kettingen bezweken, dan zou de ramp niet te overzien zijn geweest. Niemand werd thans gewond met den schrik kwa men de vele passagiers vrij. De autobus is in beslag genomen. LIMONADEVERGIFTIGING. Het uitstapje dat gisteren gemaakt werd door een 250-tal personen van de Hervormd Apostolische Ge meente te Amsterdam, naar Laren, heeft een minder prettig einde gehad. Toen het gezelschap nl. met een aantal groote autobussen de terugreis wilde onder nemen, klaagden eenige kinderen en een aantal ouderen over misselijkheid. In minder dan geen tijd was een 25-tal personen ongesteld. Men bracht hen in den zomertuin van hotel Hamdorff over. De ont boden geneesheer, de gemeentearts dr. Holtmann, was spoedig ter plaatse en constateerde een lichte vergiftiging bij de meeste personen. Vermoedelijk is deze vergiftiging veroorzaakt door limonade, wel ke het gezelschap van Amsterdam had meegenomen en waarin zich veel zuren bevonden. Gelukkig was een en ander niet van ernstigen aard en later op den avond konden de zieken weer per autobus naar Amsterdam worden teruggebracht. NA HET DRAMA IN DE FABER VAN RIEMSDIJK - STRAAT. De koopman B., die door het gerechtshof te 's-Gra venhage wegens doodslag op zijn echtgenoote in de echtelijke woning aan de Faber van Riemsdijkstraat tot 5 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, welk vonnis later door den Hoogen Raad werd vernietigd, is thans uit het buitenland waar hij in een krankzin nigengesticht was opgenomen, naar den Haag te ruggekeerd. EEN JEUGDIG FANTAST. Maandagavond kwam een kellner van-hotel „Mo- nopole" te Amersfoort een bijna 9-jarigen jongen aan het bureau van politie brengen, die zich aan genoemd hotel was komen melden om nachtlogies. Het bleek te zijn een jongen uit Amsterdam ge naamd A. J. E. Bij verhoor dischte hij een heel ver haal op. Hij was met toestemming van zijn ouders met vier vriendjes voor vijf dagen op reis en zou naar Soest en Amersfoort gaan. Hij had vijf gul den meegekregen om te eten en in een hotel te slapen. Op de vraag waar zijn vriendje waren, wier namen, adres en ouderdom hij reeds had opgegeven, gaf hij ten antwoord, dat ze ieder in een ander hotel zouden logeeren en dat degene, die den volgenden morgen het eerst op het plein voor het station zou zijn, iets zou krijgen. Een spoorboekje was gekocht in een boekhandel te Amersfoort en een tramboekje in het gebouw der V. V. V. Verschillende hotels werden opgebeld doch nergens hadden zich jeugdige personen aangemeld. Toen werd het dichtst bij - >n wni g te Ams'erdan. zijnde politiebureau op gebeld en bleek dat het jongetje des morgens de deur was uitgegaan met medeneming van drie brief jes van f 10 en dat de ouders doodelijk ongerust wa ren. Het bureau ging uit op informatie naar de vier anderen, die in Amersfoort maar niet gevonden wa ren en het bleek dat deze jongens thuis waren. Weer ondervraagd vroeg het ventje snikkend om vergiffenis, hij was alleen op stap gegaan. In zijn bezit werd de rest van het geld aangetroffen, be dragende f 16.55. Den eigen avond nog werd de jeug dige fantast onder geleide naar Amsterdam terug- getransporteerd. ONWEER, Een kort maar helg onweder ontlastte zich gister middag omstreeks half drie boven den Haag. De re gen viel bij stroomen neer, zoodat de straten ln een oogwenk geheel verlaten waren. Iedereen zocht een goed schuilplaatsje. De riolen konden op sommige plaatsen het water nauwelijks verzwelgen. Op drie plaatsen in de stad sloeg de bliksem in. Aan het Hollandsche spoorstation sloeg de bliksem door een luchtkoker ln de overkapping van het per ron. Juist was hier gearriveerd de trein, die om 2.25 uur uit Rotterdam aankwam. De bliksem sloeg door de overkapping op den beugel van den trein. Een geweldige slag weerklonk, een groote vlam was zicht baar aan den beugel.a Even ontstond er een paniek onder de passagiers in dezen wagon. Enkele dames holden gillend den trein uit. Er werd echter nie mand gewond, alleen waren allen zeer verschrikt. Ook werd geen schade aangericht en men behoefde de bluchapparaten niet te gebruiken. Aan het gat in de overkapping waardoor waarschijnlijk de blik sem geslagen is, waren juist werklieden bezig met re paraties. Het mag een wonder genoemd worden, dat geen van hen getroffen is. De wagon waarop de bliksem geslagen was, is later op dood spoor gereden voor onderzoek. Voorts zijn tijdens het onweer boven den Haag drie tramwagens door den blikse mgetroffen. Bij den landbouwer B. Hopman te Sloten is een voor een melkwagen gespannen paard door den bliksem getroffen en gedood. De bestuurder kreeg geen letsel. EEN GEDUPEERDE AUTO-VERHUURDER. Donderdagavond huurdë te den Haag een heer een taxi en ging er mee uit rijden. Het-beziel hem zoo goed dat hij den chauffeur verscheidene steden liet aandoen. Aldus werd voortgepassagierd tot Za terdagavond. Toen vertrok men met twee inderhaast te Rotterdam tot vrienden gemaakte personen van uit Amsterdam naar Utrecht, kwam daar laat in den avond aan en legde aan in een hotel aan de Bilt- straat. Daar stalde men de auto en sliep men. Zondagmorgen, de chauffeur sliep nog, bleek de Haagsche heer geen geld genoeg te hebben om de rekening te kunnen betalen. Daarom gaf hij den hotelier den auto in onderpand waarna hij met de beied Rotterdamsche vrienden ,r op uit toog om bij een Utrechtschen vreind geld te leenen. Zij raakten van elkaar en de vrienden zagen den Hagenaar niet weer. Inmiddels werd de chauffeur wakker. Woe dend wilde hij met den auto een vervolging begin nen. Maar de hotelier liet den auto dien hij in onderpand had niet los. Tenslotte heeft de auto-ei genaar, die reeds f 90 moest hebben van den Hage naar den auto kunnen loskoopen door betaling der f 20 hotelkosten. De Haagsche heer bleef zoek en de Rotterdammers zeiden hem niet bij name te kennen Thans speurt de politie. STRAATKEIEN DGOR DIE RUITEN. Dezer dagen is de heer A. J;. K.,, die te Rotter dam en in enkele andere plaatsen e'igenaar is van verschillende afbetalingsmagazijnen, het slacht offer geworden van een even ongewone als hard nekkige wraakneming. Op een zijner reizen maakte hij» kennis met een jonge dame, die bij den poelier F. B. in een woonschuit woonde. De behandeling die zij bij dezen man ondervond scheen nogal te wenschen over te laten en toen zij dit den heer K. meedeelde,, stelde deze haar voor bij 'hem te komen. Hij zou haar wel,helpen. De poelier bleek' echter met dezen, gang van zaken absoluut niet ingenomen te zijn en in een reeks van wraaknemingen uitte hjj zijn misnoegen Op een avond trof hij het tweetal in een café in de Rechthuislaan. Fr ontstond een hevige woordenwisseling, waarbij hjj ten slotte het veld moest ruimen, niet echter dan nadat hij met een mes alle vier de banden van K.'s auto, die voor he^ café stond, had doorgesneden. Alleen voelde hij zich blijkbaar niet sterk genoeg voor den strijd en hij zocht en vond hulp bij zijn vriend J. W. Zij zonden een dreigbrief naar K. en toen daarop antwoord uitbleef, openden zij het offen sief ,door op een avond alle ruiten van 'K.'s wo ning in te gooien. Den daarop volgenden avond werden de ruiten van K.'s filiaal aan de Polder laan vernield. De filiaalhouder K., die naar buiten was ge gaan, had een man zien wegloopen., Even later zag hij dezen weer terug en wees hem een agent aan Deze man bleek echter een alibi te hebben en men moes! hem weer loslaten. Toen, vlak nadat, de ruiten van K.'s woning weer hersteld waren, een nieuwe aanval: daarop werd gepleegd, die evenals de eerste volledig slaagde, werd het den heer K. toch te machtig. Het personeel kreeg opdracht 's nachts de wacht te houden. Hetgeen een niet overbodige maatregel bleek, want Woensdagavond .omstreeks 11 uur, zag de houder van het filiaal aan deTolderlaan, die zich verdekt had opgesteld, iemand naderen, dien hij onmiddellijk herkende als den man, dien hij de politie had aangewezen. Het bleek, dat het wel degelijk de bedrijver van de ruitenvernielin gen was geweest, want ook nu legde de onbekende man. later bleek hij de helper van den poelier te zijn twee groote straatkeien gereed, met de onmiskenbare bedoeling deze stras, als alles veilig was, als projectielen te gebruiken. De filiaalhouder deed het verstandigste wat hij kon doen; hij haalde beide steenen weg en waarschuwde zijn patroon, den heer K. Deze trok er direct met zijn. auto op uit om den vernieler op te zoeken, waarin hij al vrij spoedig slaagde. Dé helper van den poelier was juist bezig een straatklinker op te nemen, toen hij door, den heer IC. verrast werd. Er volgde een hevige worsteling, er werd zelfs moord geroepen. De filiaalhouder begreep, dat de vogel eindelijk' gevangen was. Hij. wapende zich met een flinken stoelpoot en schoot zijn patroon te hulp, In een minimum/ van tijd lag de ruitenvernieler neergeknuppeld, en kon hij aan de j>olitie worden overgeleverd. de ruitenvernieler neergeknuppeld en kon hij aan de politie worden overgeleverd. Blijkbaar hebben de wraakplannen van het twee tal zich nog verder uitgestrekt. Gebleken is, dat de poelier ook onderzoek heeft gedaan naar de plaats van de filialen van den heer K. in Delft en Gorcum. De politie in deze plaatsen is gewaarschuwd om even tueele aanslagen te verijdelen. Ondanks het Ingrijpen van de politie schijnen de polier en zijn helper nog niet van hun wraakneming te hebben afgezien. Zondagavond werd de Beijersche laan plotseling in opschudding gebracht doordat de helper daar met een hond verscheen, achtervolgd door K., die een re volver in de hand droeg. De hond bleek niet bepaald een schootdiertje te zijn, want hij droeg een stevigen muilkorf. Toen de helper van den poelier den muilkorf afdeed, aarzelde niet lang maar schoot op den hond. Het gevolg was natuurlijk dat het publiek in angst geaakte en om de politie riep. Twee agenten hebben den helper, die met een ijzeren roe gewapend was toen overmand en naar het politiebureau gebracht. Hopenlijk heeft de wraakneming die van een meio drama nog wel eens een targedie had kunnen wor den, daarmee haar einde gekregen, merkt de „Msb." ten slotte op. „DE GEEST VAN CONAN DOYLE." Voor de heer Conan Doyle uit het sterfelijk leven scheidde heeft hij zijn mede spiritisten toegezegd, spoedig iets van zich te laten hooren uit de andere wereld. Aan deze omstandigheid zijn ongetwijfeld de vol gende berichten toe te schrijven die we louter a titre documentaire hier afdrukken. Volgens een uit New York ontvangen telegram aan „The Evening Standaard" is in Nw York een seance gehouden, met het bekende medium Nino Pocoraro, waarbij een stem werd gehoord, die her kend werd als die van Conan Doyle en die zei: „Te legrafeer mijn vróuw dat ze Dinsdagavond in 'n dort ker vertrek moet gaan zitten, ik zal met haar in verbinding komen. Ik heb een belangrijke meda- deeling voor haar. Nu ik dood ben, zal de wereld de waarheid weten." De stem voegde er aan toe dat hij hoopte ln de geestenwereld een boek te schrijven en ook deelde „de geest van sir Arthus mede, dat hij blij was. Houdini in het hiernamaals te hebben ontmoet. Daarna sprak een andere stem die wordt toege schreven aan Houdini, en die zijn vreugde uitsprak over zijn ontmoeting met Conan Doyle. De journalist die hiervan verslag gaf, bleef tot het einde der seance sceptisch. Ook uit Parijs kwam volgens „Ev. Standard" een bericht van Coann Doyle's geest bij den heer Jean Masson, een journalist, wien Conan Doyle een jaar geleden toegezegd zou hebben, dat hij na zijn dood Masson's geleigeest zou worden. Twee dagen na zijn door zou Doyle's geest zich aan Masson geopenbaard hebben. Een Engelsche clarivoyante, mrs. Cottreil, zou te Vancouver een lang bericht van Copan Doyle hebben ontvangen, waarin de laatste o.m. mededeel de dat hij met buitengewone hartelijkheid in de geestenwereld ontvangen w^ts en dat hij zijn in den 'oorlog gevallen zoon had ontmoet. Marktberichten I.ANGEiDIJKEiR groentecentrale. 16 Juli. 19S0Ü0 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f3 —5.90, schoolmeesters f2.405.40, eigenheimers f44.7 06.40, drielingen f2.203.—, 2400 bos woriele nf2.202.80, 5000 stuks bloemkool le soorrf f l9.90—34.20, 2e soort f7.20—10.50, 128000 Kg. roode kool f0.60-4.20, 17500 Kg. gele kool f4.906.80, 20000 Kg. witte kool fl.202, 2500 Kg. slaboonen f 10.80—20.10, 1525 Kg. uien zilvernep f 13.60—14.90, drielin gen f .50. 3 17 Juli. l'25000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 3.80 —6.80, eigenheimers f 5.50 - 6.70, drielingen 2.10 —3.20, 1300 bos wortelen f3.50—3.90 4500 st. bloemkool f 1629, 2e soort fö7.80, 9000 Kg tomaten A f21—24.20, B f 19, O f 18.50—19.50 CC f7.10, 147000 (Kg- roode kool f 0.60—3, 21000 Kg. gele kool f3.906.70, 11000 Kg. witte kool f 1—2.30, 270 Kg. slaboonen f15.60—17.70. NOORDERMA RKTBON'L 16 Juli. 246800 Kg. Aardappelen.' Schotsche muizen f3 5.50, Grove f 3,704.40, blauwe eigenheimers f5.80—6.10, drielingen #1.50—2.40, 2200 Kg. zilveruien: drielingen f3.504.50, nep f 12.10 14.90, 200 Kg. spercieboonen f 1721, 100 Kg. fuinboonen f 2/.6t^*27600 Kg. roode kool f 1—2.60, 39000 Kg. witte kool f 0.90—1.80, 1500 Kg. gele kool f 6.20-7.90, 2200 st. bloem kool fl 5.70—27.50. 17 Juli. 144200 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 3.50 —6.20, grove 'f 4.10—'4.50, blauwe eigenheimers f5.10—7.10, graafjes f6.30, drielingen f 1.80 2.60, 600 Kg. zilveruien: uien f3.70, drielingen f4.506.20, wilvernep f156017.60, 500 Kg. spercieboonen f 13—16, 0 Kg. snijboonen f 3.20, 37000 Kg. roode kool f0.80—2, 29400 Kg. witte kool f 0.60—1.50, 2600 Kg. gele kool f6.70— 7.40, 480 bos wortelen f3 1200 stuks bloemkool f 17-34. WARMEiNHUIZEN. 15 Juli. 66283 Kg. aardappelen: Schotsche muizen fl.80 6.60, drielingen fl.903.90, grove f 1.30 2.70, eigenheimers f 4.40, blauwe aardappelen f5.205.60, 319 stuks bloemkool f 18.5025.70 2e soort f 1.50—2.30, 11150 Kg. roode kool f 1 70 1.90, 575 Kg. gele kool f4.30—5.20, 100 Kg. zilvernep f 6.90, 16 Juli. 24798 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f2.10 —6.30, grove f i .803.30, drielingen fl.90 f2.70, kriel f0.70, blauwe aardappelen f6.60, 250 stuks bloemkool f3 0.70, 2e soort f 10.70, 3400 Kg. witte kool f0.600.80, 628 Kg. zilveruien nep l'12.6013, drielingen f2.903.30, 123'o Kg. tomaten A f20, C f20, CC f 11.90. AIKMAARSCHE EXPORiTVETLINO. 14 Juli. Aardappelen f 3.604.80, aardbeien f 3344, per 100 Kg., andijvie fl.504.40, bloemkool f19.10 27.10, kropsla f0.803.60, komkommers f 1 4.30, meloenen f 3266, roode kool f 37, alles per 100 stuks, doperwten f38, druiven f 39—- 49, snijboonen f8.9020.30, dubbele spercieboo nen f 11.4013.70, tuinboonen f2.80—5 10, to maten A f 11.50, B 'f 12.50, Q f 10.10, CC f5.50, zwarte bessen f 12—17, alles per 100 pond, per ziken per stuk f519, postelein per bakje f30— 59, rabarber f3.805.10, selderie f2.604.80, wortelen f2.104 80, alles per 100 bos, spinazie f41—71, BOVENKARSPEl, 14 Juli. Aardappelen. Koks f2.853.20, Due f2.85 3.20, Ninety fold f2.85—3.20, Schotse f2.20— 2.50, kleine f 1.10—1.70, eigenheimers f2.85 3.50, grof f 2.45—2.70, ronde f 1.60. aanvoer 8'800 baal. Bloemkool f20.2022.40, 2e soort f9.80 11.40, 3e soort f4.10, aanv. 275 stuks. Roode kool 1'1.30—1.70, aanvoer 11600 Kg. 1500 Kg. witte kool i'2, 1500 'Kg. tomaten A f20 70, B f 19.50 C f 17.30, CC f14 60. PURMFREND, 14 Juli. 8 stapels kleine fabriekskaas r.m. f41.— 22 st. kleine boerenkaas f42, aanvoer 30000 Kg. 2298 Kg. boter f 1.40—1.75, Meiboter f 0.85—1.20, 320 vètte koeien f 1—1.18, 131 melk- en gelde koeien f 190400, 39 paarden f 100200, 84 vette kalveren fl.101.30, 297 nuchtere kalve ren, slacht f932, fok- f 1626, 465 vette var kens, slacht- f0.56—0.66, zouterij f0.600.64, 55 magere varkens f2840, 201 biggen f20—26, 327 schapen f3342, 419 lammeren f 1826, 17 bokken en geiten, kipeieren f4.755.75, eend eieren f3.70. Eierveiling. 32130 kipeieren A f 56, 123 B f4.40—4.70, 813447 eendeieren A f3.90—4, oude kippen en hanen f0.752.25, piepkuikens f0.054.konijnen f0.503.50, eenden f0.40 1.10, duiven per paar f 0.60.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 2