AGENDA BEURSOVERZICHT Nieuwstijdingen land. In het bijzonder is beoogd het maken van korte uitstapjes naar de twee landen aanzienlijk te verge makkelijken. Er zal naar'gestreefd worden, de hier omtrent ontvangen regelingen, die nog de goedkeu- ringhel- wederzij dsche regeeringen behoeven nog in den loop van den zomer in werking te stellen. Ons werd per telefoon het volgende gemeld: Gisterenmiddag omstreeks 5 uur kwamen de beide predikanten ds. Jongebreur en ds. Snoek, beiden uit Veenendaal, terug van het Zendingsfeest te Rij- senburg. Tusschen Doorn en Driebergen op den Rijksstraat weg, nabij de garage Bruin, moest de chauffeur uit wijken voor een grooten tourwagen. De wagen, een splinternieuwe Cadillac, slipte in de tramrails, die daar ter plaatse niet bestraat is. De auto werd eerst eerst tegen een boom aan de zijde van den weg ge slingerd, en daarna naar de overzijde van den weg. De chauffeur G. B. uit Veenendaal werd hall' uit den wagen geslingerd, doch wist het stuur vast te hotiden. Daar het chassis weinig werd beschadigd, kon de auto nog verder rijden, en na een 50-tal me ters werd de wagen tot stilstand gebracht. Een vierde inzittende, de heer J. H. Jansen, even eens uit Veenendaal werd uit de auto geslingerd en bekwam wonder boven wonder geen letsel. Het achterste gedeelte van de Cadillac werd to taal vernield. De beied predikanten die achterin zaten, werden vreeselijk gewond. Ds. Snoek bekwam ernstige vleescliwonden en eem ge gebroken ribben. Per ziekenauto kon hij naar Vee nendaal worden overgebracht. Ds. Jongebreur werd met zware hoofdwonden en andere verwondingen opgenomen en naar het Wijk huis te Doorn vervoerd. Zijn toestand is hoogst zorg wekkend. Nader werd ons hedenmorgen per telefoon medege deeld, dat ds. Jongebreur hedennacht te 1 uur aan de bekomen verwondingen is overleden. VERLOOFT DE PRINSES ZICH? Het „Handelsblad" had zijn bericht, welks tegen spraak wij in ons vorig nummer opgenomen hebben, uiterst voorzichtig opgesteld. Er stond heelemaal niet in, waarom de koningin telegrafisch een Minis terraad bijeen geroepen had. Maar iemand die tus schen de regels door kan lezen, en die den laatsten tijd de krant goed bijgehouden had, begreep best, wat het „Handeslblad" bedoelde. Het ging over een aanstaande verloving van Prinses Juliana en de reis van de koningin en de prinses in het hooge Noorden zou gemaakt worden opdat Juliana ongestoord zou kunnen kennis maken met den aanstaanden prins der Nederlanden. Ondanks de officieuze tegenspraak houdt het Hbld. vol dat zijn bericht in hoofdzaak juist geweest is, en een Berlijnsch blad weet zelfs te vertellen, dat Sigward de tweede zoon van den Zweedschen kroon prins de aanstaande van Prinses Juliana is. Daarop heeft echter de Zweedsche hofmaarschalk geantwoord, dat dit bericht allen grond mist. Gisteren meldde „de Tel." uit Stockholm: „Hoewel de hofkanselier officieel ontkend heeft, dat er eenige waarheid is in de reuchten betreffen de de verloving van prins Siegward met prinses Ju liana, verklaart het „Svenska Dagbladet" dat de opperkamerheer van den prins Rudebeck morgen uit Stockholm naar Noorwegen zal vertrekken waar ko ningin Wilhelmina en prinses Juliana een rustkuur maken in Bessheim. Prins Hendrik komt morgen uit Finland in Stockholm aan en aal ten paleize met koning Gustaaf lunchen, die eveneens morgen te Stockhlom terugkomt van Saerae, ten einde de groote regatta van de Koninklijke jachtclub bij te MAN DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Gisteravond is onder de gemeente Kedichem de 50-jarige landarbeider Verhoeven wonende te Arkel, door den bliksem getroffen en gedood. De man was gehuwd en vader van vijf kinderen. LIEFDERDRAMA. De 22-jarige landarbeider M. Pool, woonachtig te Beemster, gedurende eenige jaren, had daarvoor ver blijfplaats in Drente. Hij had hier een verhouding aangeknoopt met de 26-jarige G. Boos. Den laatsten tijd was er nog al eens oneenigheid tusschen het meisje en den man. Eenmaal had hij gedreigd dat, wanneer zij van hem vandaan zou gaan, hij zich van het leven zou berooven. Maandagavond heeft hij aan dit vreeselijk voor nemen gevolg gegeven. Naadt het meisje de verloving had verbroken liep de man de straat op en in vlaag van wanhoop wierp hij zich onder een juist passeerenddh zwaar beladen vrachtauto: Ernstig gewond werd hij opgenomen en kort daar op is het slachtoffer overleden. „IS DIT DE TREIN NAAR KEULEN? Woensdagmorgen kort voor het vertrek van den trein van Amsterdam naar Hamburg, te ongeveer half elf, was het Centraal Station eeven in rep en roer. Een heer, die in den.trein naar Hamburg wil de stappen, werd door een hem onbekend persoon aangesproken, die hem vroeg of dit de trein naar KEteCheer beantwoordde daze vraag en wilde juist in een eerste klas coupé stappen, toen hij bemerkte dat hij zijn portefeuille kwijt was. De vreemdeling had hem aangesproken, had hem aan zijn colbert vastgehouden en de heer begreep onmiddellijk dat de man hem zijn portefeuille ont futseld had. Hij werd in deze meening versterkt toen hij zag, dat de man zich haastig naar den uitgang begaf:. Hij schreeuwde hem na: „Houdt den dief waarop verschillende menschen toeschoten en den man, die het inmiddels op een loopen had gezet, bij de trap naar den uitgang tegenhielden. Toen men hem vastpakte vond men de ontstolen porte feuille op den grond bij den uitgang liggen. Toen de dief zag, dat hij niet meer kon ontkomen, had hij de portefeuille blijkabar weggeworpen. De man is overgebracht naar het bureau Warmoes ^BUUiens zijn paspoort is hij een 42-jarige Deen, en uit hetgeen thans reeds aan het licht is gekomen, meent de politie te mogen aannemen, dat men te doen heeft met een bekenden internationalen zak kenroller en dat men dus een goede vangst heeft Waarschijnlijk zal de aangehoudene reeds heden ter beschikking van den officier van Justitie worderf gesteld. OPHEFFING VAN DEN PASDWANG TUSSCHEN NEDERLAND EN DUITSCHLAND De besprekingen tusschen vertegenwoordigers der Nederlandsche en der Duitsche regeering over ver gemakkelijking van het verkeer tusschen beide lan den welke de vorige week werden aangevangen, zijn gisteren ten einde gebracht. Het resultaat ervan kan worden beschouwd als een stap voorwaarts op den weg naar de opheffing van den pasdwang tusschen Nederland en Duitsch- De J, V. „jEben Haëzerl te Dlirkskorn. Agenda voor Donderdag van C—8 uur n.m. J. Dekker, Gel. Bel. Art. 4. „Kanonieke boeken der Heilige Schrifture". ;Sj. Geertsma, A. Ri. 11. ,,De geschiedenis van ons Kiesstelsel." Buitenland HINDENBURG, PRUISEN EN DE STAHLHELM. De verwachte onderhandelingen tusschen de Prui sische regeering en de leiders van de Stahlhelm hebben nog gisteren plaats gehad en hebben een be vredigend resultaat opgeleverd. Seldte en Düsterberg hebben een verklaring on derteekend, waarin zij de verplichting op zich ne men, niet te zullen toestaan, dat de leden van den bond in het hanteeren der wapenen worden geoe fend en afgericht, en leden, die hiermede in strijd handelen, uit de organisatie te zullen verwijderen. Opheffing van het verbod. Naar aanleiding van deze verklaring heeft de Prui sische minister van binnenlandsche zaken aan de autoriteiten in de Rijnprovincie en Westfalen me degedeeld, dat thans tegen een eventueele wederop richting van de organisatie Stahlhelm in genoemde provincies geen ernstige bezwaren meer bestaan. Hindenburgs bezoek gaat door. Naar het W. B. verneemt, gaat, nu het Stahl- helmverbod is opgeheven, de reis van den rijkpsresi- dent, zooals deze oorspronkelijk was vastgesteld door. (Hbld.) JULI 1905 JULI 1930. 1—29 Juli 1905 werden door het Centraal Genoot- schap voor Kinderherstellings- en vacantiekolonies 12 kinderen verpleegd in een eenvoudig huisje te Egmond aan Zee en het heele jaar totaal 33 kinde ren met 924 verpleegdagen. Vanaf dit oogenblik dagteekent de groote, vaak overrompelend snelle groei van dit Genootschap, dat in 1930 ruim 6000 kinderen zal opnemen met meer dan een kwart millioen verpleegdagen. Vanfa dit oogenblik tevens begint de werkzaam- heid en de vooruitgang van een wassend aantal i zusterverenigingen. In 1905 kwam Nederlandmet de nachtschuit aan. 1 In 1930 is Nederland op weg om aan de spits te komen in verzorging van het zwakke kind. Op het oogenbilk zijn alleen bij het Centraal Ge nootschap 415 plaatselijke en landelijke vereenigin- gen van uitzending als afdeeling aangesloten. Het heeft 10 groote, mooie en hygiënisch ingerichte te huizen met tezamen 1050 bedden. Het stelsel: particulier initiatief, gesteund en on der toezicht van de overheid, heeft, althans in het Centraal Genootschap zijn deugedeiykheid bewezen. De groei van het Centraal Genootschap gaat gelukkig onverminderd door en dit is voor Ne derland zeer noodig. Meer dan 600 gemeenten zenden nog geen kinde ren uit tot herstel van gezondheid, tot verhooging van weerstand Nog een aantal duizenden zwakke stumpers uit behoeftigen en middenstand ontberen een sterkende kuur in licht en zon. En nog altijd ontbreekt het aan het Centraal Genootschap aan voldoende geld voor uitbreiding van het aantal huizen, een uitbreiding die nu in 1930 weder een dringende noodzakelijkheid ls gewor den. Immers telkens moeten aanvragen worden af gewezen wegens plaatsgebrek. De penningmeester, de heer Th. M. Ketelaar, Joh. Verhulststraat 9, Amsterdam (Z.) postrekening 16038 heeft veel zorg met het beheer der gelden voor de ex ploitatie, maar nog veel meer zorg voor de gelden, die er niet zijn voor het bouwfonds, om aan het nijpend plaatsgebrek te ontkomen. A. C. BOS. Egmond aan Zee,, 15 Juli 1930. Nadat het zesde zintuig des beursmans er reeds eeni- gen tijd op was voorbereid, heeft in de afegloopen week iedereen de beurs verscheidene malen hard op den bodem hooren stooten, die verondersteld wordt het laagste punt te markeeren. Dezulken, die reeds lang op dit heueglijke feit hadden geloerd haastten zich van de partij te zijn, en zoo kon de handel vooral in het midden der week bijwijlen meer levendigheid krijgen dan men sinds lang ge wend is. De primaire stoot ging mlrabile dictu uit van de zoo lang verguisde kunstzijde-afdeeling. Het is begrijpelijk, dat deze rubriek na de bittere erva ringen der laatste jaren nog slechts een bescheiden categorie supporters heeft, en dat de meerderheid van het groote publiek tot nader order gezworen heeft aan dit soort waorden nooit of te nimmer meer eenige aanadchb te schenken. Wij zeggen: tot nader order, want het is nu eenmaal een bekend feit dat de suggestie van stijgende koersen juist voor hen, die aan een ofnds „wat hebben goed te maken" op den duur toch niet is te weerstaan. Ondertusschen zijn de positieve berichten uit de zen tak van nijverheid vooralsnog zeer schaarsch. Men kon den laatsten tijd lezen, dat in Engeland de bedrijfspositie iets gunstiger wordt beschouwd, waar bij echter als eenige toelichting het bericht kwam, dat andermaal een kunstzijdefabriek van klein kali ber in het zand had gebeten. In Frankrijk echter kon men wijzen op een lichte prijsverhooging van het product, hetgeen in dezen tijd een geweldig feit mag worden genoemd. De beursafdeeling zegt, dat aankoop van aandee- len A.K.U. binnen niet al te langen tijd een behoor lijk voordeel moet opleveren, maar dat men zich niet moet laten afschrikken, indien voorshands die aankoop soms mocht blijken wat te duur te zijn ge weest, want een lijnrecht stijgende markt is thans nog niet te verwachten. Daarvoor zijn nl. de sen timenten nog veel te ongestadig. Andere kunstzij dewaarden, die zeer de aandacht verdienen zijn o.a. Hollandsehe Kunstzijde Industrie, die het nadeel heb ben van groote incourantheid, maar zoowel in comp tabel als In bakabel opzicht heel wat minder ge ruchtmakende antecendenten heeft. Over 192ft„zou een dividend zelfs zeer gemakkelijk mogelijk zijn ge weest, al ls het begrijpelijk dat heth bestuur de contanten maar liever in kas heeft gehouden. Aandeelen Margarine Unie beleefden rumoerige dagen, met snelle frontwisselingen. Over het alge meen blijft men hier van meening, dat de lage grondstoffenprijzen en de uitbreiding van het de tailverkoopapparaat factoren zijn, die op den duur een hausse ten gevolge moeten hebben. pe zoo zwaar mishandelde aandeelen van Berkel deelden niet in het algemeen herstel, maar de min- der op den voorgrond tredende Industrials toonden meerendeels een vasten grondtoon. Cultuurwaarden konden nog niet aan het jolijt deelnemen. Suikerwaarden trokken weliswaar wat aan, niet zoo zeer op betere termijnprijzen, die nog steeds zeer laag blijven, dan wel op gunstige markt positie der aandeelen, waarvan naast de zgn. incou- ranten ook aandeelen H.V.A. profiteerden. De rechte lust ontbrak echter. Rubberaandeelen konden door gebrek aan zwaar te niet meer vallen en wachtten op verbetering van den productenprijs, die echter niet wil komen. De statistische positie blijft zoo voor als na hoogst on bevredigend, en de werking der Mei-pauze heeft zich zelfs nog niet kenbaar gemaakt. Aandeelen Kon: Petroleum deden behoorlijk hun plicht door het juist gedetacheerde slotdividend weer goeddeels in te halen. Wallstreet bleek sterk oversald. De makelaars- leeningen zijn nu tot een sinds Jaren ongekend peil gedaald. De geringe omzetten toooen ook wel aan, dat geen dringend aanbod meer is te vinden, het geen de markt vrijwel ongevoelig maakt voor verdere ongunstie berichten. Men kan niet zeggen, dat deze vooralsnog ontbreken. Faillissementen in Nederland 12 Jnli opgegeven door v. d. Graa fen C», N.V. Afd. Handelsinformaties. UITGESPROKEN: 14 Juli G. B. van der Werf, schilder, Johan Fran- klinstraat 53 B. te Amsterdam. 14 Juli Hieltje Rudolphy, manufacturier, Gorre- dijk. 15 Juli Pieter Koren, metselaar, Zaandam, Anna Paulownastraat 8. 15 Juli P. Pastor, han delaar in eetalage-artikelen, Haarlem, Medanstraat 9. 15 Juli H. Bouma, meubelmaker, Haarlem, Reitzstraat 81. VERNIETIGD OP GROND VAN VERZET: 15 Juli D. J. Mulder. Zaandam. 15 Juli W. J. Apol. Zandvoort. Land- en Tuinbouw NAGRA8 EN NAWEIDE. In geen jaren heeft het land zoo een groote hooiopbrengst gegeven als dit jaar. Niet' alleen de kwantiteit, ook de kwaliteit van het hooi is zeer goed, zoodat de veehouder met een goed gevulde schuur met prima hooi den winter kan tegemoet zien. Na het hooien staan w ijweer. voor de verzor ging van het nagras, hetzij wij; nog een of twee sneden hooi willen oogsten, hetzij wij' het gras land voor naweide bestemmen. Een der eerste' vragen welke zich dan voordoèn isl of voor de volgende snede, respectievelijk voor de naweide, nog gemest, moet worden en zoo ja, waarmee. De ervaring heeft geleerd, dat de natuurlijke grasgroei op hooi- en weiland in den zomer sterk afneemt. Op een overvloed van gras 'in het voor jaar volgt daardoor dikwijls voedselgebrek in de daarop volgende maanden. In sterke mate zal dit het geval zijn, wanneer, zooalé( dit jaar, de hooiopbrengst zoo groot is. Wat, toch is het ge val? Het gras is rijkelijk gegroeid. Daardoor is de stikstof zoo niet geheel, danf toch voor een' groot gedeelte uit den grond verdwenen, althans niet direct weer in zoo groote hoeveelheid en in zoo een gunstigen vorm aanwezig, als wensche- lijk is, met het oog op een goeden nagroei. Het is daarom wenschelijk aan het grasland na het hooien wat stikstof te geven. Is men niet. verzekerd, dat de bodem voor een voldoende twee de snede of naweide genoeg kali en fosforzuur bevat, zal men ook deze moeten geven, opdat men de goede werking der stikstof niet in de weeg schaal stelt. Zie hiervoor het slot. van dit ar tikeltje. Kort samengevat kunnen wij dus zeggen, dat een stikstof bemesting op grasland, alleen in het voorjaar gegeven, voor een goeden grasgroei tot in het najaar niet voldoende is. Reeds na ééne snede hooi of na enkele keeren afweiden, is veel van de stikstof uit don bodem opgenomen on door het. gras in eiwit, omgezet. Daar echter een aanhoudende grasgroei zonder voldoende op neembare stikstof, wij veronderstellen hierbij, dat de bodem voldoende fosforzuur en kali bevat, niet mogelijk is, moet de stikstofvoorraad na het hooien telkens weer met een gemakkelijk oplosbare stikstofmest worden aangevuld. Nu zijn wij nogal gelukkig, dat (wij kunnen kie zen uit een serie stikstofmeststoffen, welke zich uitstekend hiervoor leenen en welke niet) duur zijn .Wij denken in de eerste plaats aan Kalkam- monsalpeter, een der nieuwste stikstofmeststof fen, die zich voor graslandbemesting bijzonder leent. Het bevat 20i/2 pCt. stikstof, ongeveer voor de helft als snelwerkende ammoniakstik- stof. Voor een tweede snede hooi of een goede naweide, geeft men circa 150 Kg. per H.A., wel ke gift men na eventueel afweiden nog eens kan herhalen. Verder hebben w ijde Ureum, een stikstofmest stof met niet minder dan 46 pCt. stikstof. Als stikstofmeststof voor hooi en weiland ten zeerste aan te bevelen. N(et twee keer, een gift van 75 Kg. per H.A. van deze meststof doet men reeds veel. Dan hebben wij de Kalksalpetèr, een zeer snel welkende salpetermest met 151/2 pCt. stikstof. ZeeT aan te bevelen als stikstofmest) op nagras en naweide. Grootte der gift 200 Kg. per H.A., nu en zoo mogelijk in Augustus nog eens. Is men niet verzekerd dat de grond nog vol doende fosforzuur en kal ibevat, zou men gebruik kunnen maken va nde meststof Nitrophoska, do volledige meststof voor voorjaar en zomer, die 16.5 pC't. stikstof, 16.5 pCt. fosforzuur en 21.5 pCt. kali bevat. Een of tweemaal in den zomer geeft men hiervan, telkens direct na het afwei den of maaien circa 175 Kg. per H.A. Al zijn onze inkomsten gering, toch moeten wij de uitgaven weten te doen voor datgene, waarvan men zekér weet, dat het rendeert. Dit is zeer zeker het geval met een meerder stikstof- gebruik op grasland, aangezien de stikstof nog nooit zoo goedkoop was als in den laatsten tijd, terwijl door het gras groote hoeveèlheden stikstof in waardevol eiwitrijk voeder omgezet kunnen worden. Wat een weer hebben we in verschillende dee- len van ons land in de laatste weken gchaid. Eerst in de omstreken van Zevenbergen, latei- in de achterhoek en in de,_ buurt van Deventer. Hagelslag als sinds menschenheugenis niet meel is voorgekomen en daarbij natuurlijk een gewel dige schade. Het is voor de landbouwers die. door dit noodweer getroffen zijn zeker een zeer slecht jaar. Geen wonder dat er wordt uitgezien wat de regeering in dezen zal doen. Bereids zijn enkele commissies benoemd, die de toegebrachte schade moeten taxeeren. Maar ook is het geen wonder, dat er weer stemmen opgaan om te ko men tot een onderlinge hagelverzekering van landbouwers, zooals dit ook bij de tuinders ge vonden wordt. Daar de jaarlijksche gemiddelde schade, die aan landbouwgewassen lang zoo groot niet is, als dit het geval is bij de tuinders, zou vanzelf ook de premie niet zoo hoog behoeven te zijn. Maar wel kunnen we ons voorstellen, dat de landbouwers in dezen tijd, dat er al maar meer lasten op de schouders der- boeren worden gelegd er niet veel voor gevoelen, om hoe klein deze dan ook wezen mag, deze er vrijwillig ook nog bij te nemen. Toch lijkt het me niet verstan dig, wanneer de landbouwers dit nalaten. Wie gezien heeft, hoe geweldig de schade door den hagelslag veroorzaakt, is, zal dit met me instem men. Van de aardappels vrijwel niets méér over dan de stengels, van de suikerbieten eveneens, de erwten lagen er als gedorschen bij, de koren velden geleken wel stoppelveld. Me dunkt: dat daarvan niet 'veel meer te halen is. Wanneer het gros van de Nederlandsche boeren samenspant om te samen te verzekeren, dan lijkt het me toe, dat met een zeer minieme premie kan worden volstaan. Hier is door samenwerking inderdaad wat moois te bereiken. De een-helpt den ander en daardoor zichzelf. De regeering heeft dan in de Tweede Kamer de eerste schrede gezet om de nood door de crisis veroorzaakt, wat te lenigen. En de Kamer is haar op dien weg gevolgd. Zelfs metj dit onnobzele wetje, waardoor de suikerprijs in ons land mis schien nog niet eens met f 2.40 per 100 Kg. zal worden verhoogd, waren er nog leden, die meen den, dat we nu me't onze tariefpolitiek al aar dig den weg van het protectionisme opgingen, terwijl het toch inderdaad met protectie niet her minste te maken heeft,. Het is wel eigenaardig dat de groote pers zoo afwijzend stond tegenover <lit wetje. Wanneer het noodig is voor handel en industrie dan is het niet erg, wanneer er wat veel uit de staatskas wordt gehaald, maar wan neer het voor den landbouw noodig is, dan is alles wat. er gevraagd wordt te veel. Wanneer de regeering nog met andere steunmaatregelen ko men mocht, dan kunnen de boeren verwachten, wat er uit dat kamp komen zal. Intusschen de eerste stap is gezet,, nu is het uitzien naar wat de commissie l.ovink nog ver der zal uitwerken. Misschien dat de regeering, nadat Duitschland pas gedaan of besloten heeft, wat meer uit den hoek zal komen. Dat heeft n.l, .de douane-overeenkomsten van Genève, waar onze oud-minister Colijn voorzitter was, open lijk verloochend en bekend gemaakt, dat ze zich aan de daar gemaakte afspraken niet langer ge bonden acht. Dat wil dus zeggen, dat het van plan is. nog zwaardere invoerrechten te gaan heffen, dan het tot nu toe gedaan heeft. Dat. ziet. er dus voor onze land- en tuinbouwprodu- centen niet mooi uit, te meer Waar Duitschland in vele opzichten onze grootste afnemer is. We zullen nu maar moeten afwachten wat dat ons brengen zal. Wanneer het zoo is, dat het vrij wel onmogelijk gemaakt wordt, om gewassen van Nederlandschcn bodem naar Duitschland uit te voeren, dan zal een ander afzetgebied gezocht moeten worden. Zooals ik al eens eerder in deze overzichtjes zeide, we zullen reizigers moeten hebben, die ons product in heb buitenland aan den man gaan brengen. Wanneer de landbouw in ons'land het alleen laat afhangen van de activi teit van de. handelaars, dan komen ze er niet, 'hoe veel deze menschen ook presteeren mogen. We zien het aan den tuinbouw. De handel is dankbaar voor de groote reclame, die van kwee- 'kerszijde voor het. product wordt gemaakt,, om dat men begrijpt dat het belang) van den tuin der ook is het belang van den handel. Dat wordt in landbouw kringen niet voldoende ingezien. Men wil daar maar alles aan den han del overlaten, vergetende, dat men ook daar nog wei eens kortzichtig is en in een opzicht buiten gewoon, n.l. in de aflevering van een goed pro duct. Ware dit niet zoo, 'dan zou er geen land- bouwuitvoerwet noodig zijn. Voor alles is echter noodig, en 'daar heeft mi nister Ruys de Beerenbrouck bij de opening van de landbouwweek te Wageningen terecht op ge wezen, dat de boeren veel en veel beter georgani seerd moeten zijn. Dat ze staan als een man ach ter hun organisatie. Dan zal een heeleboel mo gelijk blijken, waar men thans de regeering voor wil sparen.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 6