ONZE GROENTEVEILINGEN Om het ziekbed van de patiënt Nederland De Record-Jagerij OVERZIEflTEN EN PRIJSHOTEERIHGEN AGENDA Buitenland INTERNATIONALE MEISJESHANDEL. In Frankrijk is men een nieuwen truc in den internationalen meisjeshandel op het spoor geko men. Vele stoomschepen die naar Zuid Amerika va ren beginnne de zeereis in de Fransche haven St. Lazaire. Daarom is daar een bijzondere politiepost gevestigd, die vooral moet letten op de jonge meis jes voor wie de overtocht betaald is. Zoo vestigde men kort geleden de bijzondere aandacht op een groep jonge Poolsche meisjes, die ach volgens hare verklaring hadden ingescheept om in Buenos Aires en andere steden van Zuid Amerika door jongelui met wie zij verloofd waren, afgehaald te worden. On danks deze verklaringen was men toch van pordeel, dat er wel eens nadere inlichtingen konden "worden ingewonnen over de adressen die de meisjes had den opgegeven. Dit geschiedde en nu bleek, dat de meisjes voor slechte huizen bestemd waren. De ver- karling dat zij aan de overzijde van de Oceaan door hun verloofden verwacht werden, was slechts door de handelaars in blanke slavinnen als lokmiddel op gegeven. Om iedere verdenking af te weren, had men den meisjes minnebrieven gegeven, die uit verschillende steden afkomstig waren. Maar ook deze teedere lief desverklaringen van de gefingeerde verloofden mis ten hun uitwerking bij de wantrouwige politie. Het onderzoek maakte dan ook uit, dat deze briefjes afkomstig waren van menschen, die de meisjes nooit gezien hadden, en die door de leiders der organisa tie alleen gegeven waren, met het doel de overheid te misleiden. De agenten van deze zielenverkoopers aan gene zijde van den Atlantischen Oceaan en speciaal in Havanna, maken er geen gewetensbezwaar van, de meisjes die zoo in de val loopen een huwelijk en een goed leven in het vooruitzicht te stellen. Boven dien werkt men nog met valsche passen, die moeten dienen om alle tijdroovende formaliteiten te vermij den. Na deze ontdekking zal men te St. Nazaire nog strenger dan te voren controle uitoefenen. NA 30 JAAR WEER ZIENDE. Te New York heeft een zekere mr.. Fish eens klaps het gezichtsvermogen herkregen, na geduren de 30 jaren volslagen blind te zijn geweest. Hij zat, zooals steeds, op een middag naar het voorlezen van zijn vrouw te luisteren, toen hij tot zijn onuitspreke lijke verbazing bemerkte, dat er een vaag lichtschijn sel in zijn linker- en vervolgens ook in zijn rech teroog doordrong. De indrukken werden steeds dui delijker en op het oogenblik kan hij weer vrij nor maal zien. Toen zijn vrouw uit de verrukte kreten van haar man begreep wat er gebeurd was, verloor zij als gevolg van al te groote blijdschap het be wustzijn. Of mr. Fish erg verrukt is over het geluk dat hem' zoo onverwachts ten deel is gevallen? Zijn wat wee moedige uitlatingen zouden het bijna doen betwijfe len. „Alles is zoo heel anders" verklaarde hij, „dan ik het mij had voorgesteld.' Al die jaren heb ik de beelden uit mijn omgeving ongerept bewaard, zooals ik ze had gezien, voordat ik blind werd. Natuurlijk heben mijn vrouw en mijn vrienden mij trouw op de hoogte gehouden van de veranderingen die de geheele maatschappij hefet ondergaan, maar ik heb altijd nog een stille hoop, dat zij overdreven." „Vrouwen zonder sleeprokken en mannen zonder bakkebaardjes kon ik mij eenvoudig niet voorstel len. En waar de duizenden paarden gebleven zijn, die vroeger kris en kras met hun wagentjes door de stad draafden, is me gewoonweg een raadsel." „En mijn eigen vrouw? Ik kon me haar niet an ders voorstellen dan toen we een paar dagen met elkaar getrouwd waren. Ze is heelemaal grijs gewor den in dien tijd en genoten heeft ze nog niets." „Trouwens het eenige, dat in al die jaren onver anderd is gebleven ,is de heerlijke natuur met haar bloemen, boomen en blauwen hemel Nieuwstijdingen EEN CYCLOON TE AAALTE|N. Omtrent deze cycloon, die Maandagavond deze gemeente teisterde, lezen wij nog het volgende: Die cycloon had een breedte van 20 tot 25 M- Gelukkig was de kracht van den wind niet zoo hevig als eenige jaren geleden. In de banen van den cycloon werden van vele huizen; de pannen en schoorsteenen afgerukt. Kippenhokken werden vernield en ontelbare boomen ontworteld. Op enkele plaatsen werden de aardappelen en bieten uit den grond getrokken en op> verren afstand weer neergeworpen. Veel schade is aangericht bij den landbouwer Hennepe op het Port. Hij bevond zich in de schuifr en toen hij zich naar buiten wilde begeven, kon hij de deurf cloor de kracht van den wind niet openen. Even later vlogen alle pannen van de schuur, evenals van 't nabij gele gen woonhuis. Stukken van den schoorsteen wer den op grooten afstand teruggevonden. Bij: het het station Breedevoort werd de houten land- bouwsehuur van den landbouwer Navis geheel opgenomen en daarna gedraaid weer neergezet. Ook op andere plaatsen werd groote schade aan gericht. Vele vruchtboomen zijn ontworteld. In „Oude Paden" no. §15 lezen wij „Zonnige en zomersche gedachten zweven als een luchtig waas over onze denkwereld neer, die zwaar is van vraagstukken en moe van het zoeken naar antwoorden. Maar in dezen zomer hoe stralend heeft hij zijn intocht gehouden vermag dat waas niet den minsten invloed te oefenen op de stemming der velen, die het economische vertragingsproces dezer dagen van nabij volgen. Het voorwerp van be langstelling en zorg is een zieke, die wel geen doo- delijke krankheid doormaakt, maar toch door het raadplegen van doktoren, het gebruik van medicij nen en de verpleging een dure patient wordt. Vooral de doktersrekening wordt hoog; de aard van het ziektegeval brengt mee, dat men aan den huisdokter niet genoeg heeft en dat niet een specialist maar een gansche reeks van deze heeren zich om het ziekbed verdringen. Daar komt bij dat de zieke allerminst lijdelijk is; zoowel in het uitmeten zijnder kwalen als in het roe pen om reddingsmiddelen heeft hij een zekere vir tuositeit bereikt, welke het den geneesheeren niet gemakkelijk maakt de diagonse zuiver te stellen. De officieele dokter, eigenlijk meer een waarnemer dan een schrijver van recepten zegt: „Teekenen van achteruitgaande conjunctuur. Inkrimping van personeel en/of arbeidsduur. Minder orders uit bin nen- en buitenland. Dalend prijspeil. Verscherpte internationale concurrentie." De patient schreeuwt het uit van pijn. Ja ja, dokter, zoo is het. Het is verschrikkelijk! En mijn werkloosheidsgezwel wordt nog steeds grea ter." „Kom, kom!" sust een naderbij komend specia list ,,'t gaat nog al. Moet u ook eens terug zien: de welvaartstoeneming in ons land is sedert 1914 aanzienlijk geweest. Kijk eens naar de toene ming van het scheepvaartverkeer, van het goede renvervoer in de havens, va nhet electriciteitsver- bruik, van onze handelsbeweging en naar de wijze, waarop we onze verliezen, geleden in Russische pa pieren, en door de inflatie van het Duitsch, Oosten- rijksche en Fransche geld zijn te boven gekomen!" Maar de patient, (men kan het hem als homus economicus niet kwalijk nemen) is niet gewoon ach teruit te kijken, en wat hij vooruit ziet, doet zijn angst groeien; het gebaar van zijn bevende hand wordt breeder; hij ziet een „economische crisis over de geheele wereld"3) en hij in Nederland onbe schermd tegen de, van hooge triefmuren rondom op hem gerichte pijlen. Er komen geroepen of «ongeroepen, andere specialis ten. Maar die zijn niet alle even zachte heelmeesters. „U hebt zelf ook schuld" zegt er een4) „ik weet wel, dat het een teer punt is, doch dat is geen re den om het te verdonkeremanen: de loonen in den landbouw zijn nog 2 a 3 maal zoo hoog' dan vóór den oorlog." De zieke trekt een leelijk gezicht, en dat wordt er niet beter op als nog een specialist binnen komt en opmerkt5): „ja, ziet u, er behoort we leenige moed toe om met u over de billijkheid van loonsverlagingen (au! au!) te spreken, maar door de groote daling der indexcijfers staan we er nu wel even anders voor. In de jaren 1918-1920 is de stijging der kosten van het levensonderhoud ge bruikt als motief om hooger loon te krijgen, welnu, dan kunt u nu hetzelfde motief in omgekeerde orde gebruiken, om lager loon te bedingen." De huisdokter bemerkende hoe snel deze woorden de koorts doet oploopen, trekt den specialist zacht weg van het ziekbed en fluistert hem in6):„gr zijn ook andere schuldigen. Amerikaansche electro-tech- nische industrie voert een onsociale prijspolitiek; ik ken geen industrie waar de verkoopsprijzen het vijf- tienvoudige van de productiekosten bedragen." De verpleegster, die dit hoorde (verpleegsters verstaan het fluisteren zoo goed) kon zich niet weerhouden den huisdokter toe te voegen (wat een deskundige schreef over de pogingen, om weer versch brood in den ochtend verkrijgbaar te stellen)„bij ons is het ook niet in den haak dokter. De winsten in het groot bakkersbedrijf naderen bij de reeds tijdenlang ongekende lage tarweprijzen, op zijn zachtst uitge drukt, het ongeoorloofde." Intusschen was de patient weer wat gekalmeerd en trachtte de rijksdokter7) hem weer moed in te gieten, met te wijzen op het goedkooper wordend geld, op mooie opdrachten uit het buitenland e. a. Met dat al blijft de ziekenkamer het middelpunt van belangstelling en zorg. Eenig bepaald uitzicht kunnen de dokters niet geven, de- kwaal zit door door het gansche lichaam. Wij zullen nog menig maal op ziekenbezoek moeten, eer de patient mag opstaan, en weer buiten komen. Dat wordt wel herfst, zoo niet winter, want evenmin als in 1922 en daarom heen, staat de crisis nu los van buiten- landsche invloeden, waartegen de patient Nederland niet voldoende is opgewassen." Maandschrift Centraal Bureau voor de Statis tiek over den bedrijfstoestand in 't le kwartaal 1930. Ir. Koster lid der le Kamer in „De Vrijheid." 3) „N. R. Crt." Colijn. 5) De heer Gelderman Ec. Stat. Ber. Amerikaansche gezant te Berlijn op de Wereld- Energie Conferentie. Centraal Bureau bovengenoemd. De heer Henri Polak schrijft: „Majoor Segrave, de profeet van den Mamman der Snelheid heeft zijn leven geofferd op het altaar zijner godheid. Eenige malen heeft hij in een automo biel gezeten, die met een snelheid van eenige hon derdtallen kilometers per uur liep. Bestuurd heeft hij haar niet, want zulke auto's kunnen niet be stuurd worden en kunnen dus slechts loopen op een speciaal daarvoor uitgezocht volkomen vlak terrein. Practische waarde heeft dus heth zitten in een der gelijk toestel hoegenaamd niets. Daarna heeft hij op een der Cumberlandsche meren een boot gestuurd die eveneens met een snelheid van eenige honderd tallen kilometers per uur zich kon voortbewegen. Practische waarde had dat evenmin, want als een met zoo razende vaart voortsnellend scheepje een drijvend voorwerp van zelfs geringe afmetingen raakt is het verloren, zooals afdoende gebleken is bij de proefvaart, die Segrave en twee^anderen het leven kostte. Waartoe dit alles? Waartoe Everest- en Karakorum bestijgingen? Waartoe vliegen over den oceaan met daartoe ongeschikte machines? Waartoe het vliegen van een meisje van Engeland naar Australië geheel alleen? Waartoe zelfs het verblijf in de Zuidpool streken van Byrd en anderen. Een paar dagen nadat Kingsford Smith met drie anderen naar Amerika was gevolgen, waarbij het ook maar een haartje had gescheeld of zij hadden er hun hachje bij ingeschoten, deelde het „Handels blad" mede, dat Smith, in een interview had ver klaard „dat hij er niet aan dacht ooit weer een tocht te ondernemen gelijk die, welken hij thans achter den rug heeft. „Waartoe dient het ook?" voegde hij er aan toe. Inderdaad: waartoe dient het? Maar waarom heeft Smith zich deze vraag niet gesteld vóór hij zijn toch ondernam en aldus vier menschenlevens waag de aan een onderneming, waarvan hij zelf verklaart niet te weten waartoe zij dient? Ik wil niets zeg gen van of afdingen op den moed en andere eigen schappen van degenen, die zulke even hachelijke als nuttelooze stukjes uithalen. Maar ik geloof niet ver van de waarheid te wezen als ik zeg, dat de groote drijfveer gelegen is in de zucht naar (o zoo kortstondige beroemdheid) naar het verlangen om gevierd, bewonderd, bewierrookt te worden. Indien alle kranten ter wereld eens overeen kwamen geen woord te publceeren aangaande zulke bravourstuk- jes en degenen die ze ondernamen, mijn kop er af als er ooit weer een vertoond zou worden. Dat zal na tuurlijk niet gebeuren. Want de menschen zijn be lust op, begeerig naar sensatie, en de kranten zijn er op uit deze begeerte ten volle te bevredigen. Zoo dat de rampzalige onzinnigheden van vluchten over den oceaan, autorennen, kanaalzwemmerijen, beklim mingen van ontoegankelijke gebergten, Pooltochten in luchtschepen, vliegtuigen en duikbooten voort gang zullen hebben. Beroemdheid voor den duur van één week za lhet lokaas blijven. Het publiek zal van de eene sensatie gevoerd worden naar de andere en in de omstandige relazen van avontuur- en grie zeligheden een welkome aanvulling vinden voor de veslagen van voetbal-heldendaden en tinnis-won deren. Het is alles even onafscheidelijk va nhet potsier- lij k-wanhopige stadium van verval van het kapita listische tijdperk als militairisme en werkloosheid als mechanisatie en rationalisatie. Het is met elkan der een der onmiskenbare symptomen van den na derenden ondergang, als hoedanig wij deze dingen gelaten en zelfs goedsmoeds kunnen aanvaarden." De laatste alinea zouden wij een beetje anders schrijven. Dat deze razernijen met het „kapitalisme" wat te maken hebben, kunnen wij niet inzien. Mocht het al zoo zijn, dan zouden wij willen vragen hoe he staat met het kapitalistische karakter van „Het Vlok" welk lad al deze zotternijen veel breeder uit meet, dan kapitalistische bladen als „Standaard", „Nederlander" en „Rotterdammer" plegen te doen. Dat het een met het ander symptomen zijn van een naderenden ondergang, wij zullen het niet te genspreken, doch dan een ondergang van heel ande ren aard dan Polak hier op het oog heeft. (Vr. Wfr.") Per Telefoon - AMSTERDAM, 24 Juli (V.D|.). DE AARDBEVING IN ITALIË. Volgens de laatste berichten is het aantal dooden in het aard be vin gsgé bi ed rond Napels veel groeter dan men gisteren kon vermoeden. De „Picolo di Roma" maakt melding van 600 dooden in de gemeenten Lacedonië, Biscia, Ro- chetta en Monteverde en van 10O dooden in de gemeenten Montecaloo, Cungoli en Savignano. Te Melfi alleen zouden 200 dooden en 400 gewonden te betreuren zijn. Bij deze cijfers zijn echter lang niet alle slacht offers van de aardbeving inbegrepen. Tengevolge van den toestand van de straat wegen en het gebrek aan verkeersmiddelen heeft men vele afgelegen plaatsen, dorpen en buurt schappen, alsmede alleenstaande boerderijen en villa's nog niete kunnen bereiken. Een troostelooze aanblik biedt Ariona. 2 ker ken en Carabiniriekazerne zijn geheel met) den grond gelijk gemaakt. Van de meeste huizen zijn slechts de zijmuren blijven staan. Oude rde puinhoopen de ringestorte muren zijn soms heole gezinnen bedolven. UIT AMSTERD AM. Voor het examen Nuttige Handwerken is ge slaagd Mej. ML H. Buijze te> Broek op Langen- dijk. Voor het examen Fraaie Handwerken zijn ge slaagd de dames J. P. Koopman en P. Koopman te Nieuwendam. VEIEIN GSOVERZICHT LANGEND I JK. 14—19 Juli. De afgeloopen week is wel een zeer ongunstige geweest, niet alleen voor de groenten, maar ook voor de vroege aardappelen. De geweldige regens van den laatsten tijd waren niet alleen oorzaak, dat er stagnatie kwam doordat het vele dagen te nat was om te rooien, maar heeft het allang verscholen kwaad der aardappelziekte naar voren gebracht. Te meer is dit te betreuren, omdat de goede vraag bleef bestaan en er kans was, nu de aanvoer geleidelijk minder werd, de prijzen nog iets zouden aantrekken. Thans verminderde het aanbod, bij vorige week met meer dan de helft en bedroeg dit aan beide veilingen samen niet meer dan 220 wagons. Aanvankelijk hielden de prijzen goed stand en verbeterden voor de grove sortee ring nog tot bij de f 5 per 100 Kg. inaar speciaal op de Zaterdagmarkt ging het er eigenaardig toe. Er gingen partijen voor minder dan f 3 en bij de lossing was het vindgn/van een' paar zieken,' bij velen oorzaak dat men de partij weer mee naar huis kon nemen. Het ist buitengewoon toe te juichen, dat alles wordt gedaan om de buiten- landsche markt niet te bederven, maar) dat er weer misbruik van deze ramp is gemaakt om voor een zacht prijsje toch te exporteeren/ dus toch de markt te bederven, 'is zoo allertreurigst, dat, hoewel het niet in het kaden van dit overzicht past, wij ons toch geroepen gevoelen hiervan melding te maken. De puike partijen, meestal voor binnenland ge kócht, waren eveneens de laatste dagen goedkoo per, maar brachten ook' nu nog, evenals goede blauwe eigenheimers boven f5 per 100, Kg. op. Zooals gezegd was ook het verloop der groen- tenveiling ongunstig en vooral voor het artikel roode kooL De gemiddelde aanvoer bedroeg aan beide veilingen samen 15 wagons per dag. Hier voor was echter bij lange na geen afzet en zoo gingen soms partijen mooie kool voorf 60 a 75 centen weg en konden anderen niet eens koopers vinden voor dit minimum. Voor mooie kleinere kool werd f 1.502.gemjaakt, soms iets daar boven. Ook de noteeringen voor witte kool hiel den het midden tusschen 6t) cent, en f2.20, on danks het aanbod niet meer dan gemiddeld 4 wagons per dag bedroeg. Gele kool bleef ook nu beter in trek en noteerden van f57.50. Toen echter Zaterdag het aanbod tot een 4 wagonsi was toegenomen, daalde hiervan eveneens de prijs en varieerde deze soort van f3.505.50 per 100 Kg. Bloemkool is een paar dagen (kuur geweest en liep voor de beste kwaliteit tott boven f30 per 100 stuks. Ook hiervan nam het aanbod iets toe, maar bleef toch beperkt tot een totaal van 40.000 stuks over de geheele week. Op de laat ste dagen maakten de besten echter hoogstens f 20 en bracht het overige vanaf f 10 op. Van boswortelen alleen Maandagavond een flink aanbod, wat echter de reeds lage prijs tot f 2 a f3 per 100 bos. deed terugloopen, welke prijs ook gehandhaafd bleef tot alle volgende dagen dezer week, toen als gevolg van deze lage notee ringen nog slechts enkele partijen werden geveild. Slaboonen brachten aanvankelijk nog een 20 cent per kilo op. Van dit product eveneens een toenemend aanbod en daarmede dalende prijzen. De laatste dagen kwamen deze op het peil van plukloon' 7 a 9 cent per Kg. De aanvoer van tomaten liep ook deze week beduidend terug en bedroeg alles bijeen niet meer dan 30.000 Kg. Na de prijsdaling in de vorige week tot ongeveer 20 cent per KJg., kon deze prijs zich voor A. en B. op resp. "22 en 20 cent hand haven en liep alleen O. een paar cent terug, ter wijl voor CC. de noteering op 7 a 8 cent kwam. Voor het marktklaar maken van zilvernep leende deze uiterst natte week zich heel slecht. Er kwam dan ook niet veel ter veiling en de kooplust was al evenmin groot. Alleen Zaterdag was er een beduidend aanbod, maar de prijzen liepen daardoor nog terug tot f1013.per 100 Kg., terwijl drielingen zeer weinig opbrach ten. - NOORD EiRMARKTBOND. 23 Juli. i 19400 Kg. aardappelen: Schotsche muizen fl.70 —4.80, groote f2.20—3.30, blauwe eigenheimers f4.30—5, drielingen f2.20—2.40, 1700 Kg. zil veruien: drielingen f4.104.50, zilvernep fl 7 19.10, 350 Kg. spercieboonen f6.709, 225 Kg. tuinboonen f3.20, 23400 Kg. roode kool' f0.60 —1.10, 42000 Kg. witte kool f 0.60—1.60, 11800 Kg. gele kool f0 702.30, 2500 stuks bloem kool f 6.5(^13.60. 24 Juli. 12000 Kg. Aardappelen: schotsche muizen f2.80 4.70, groote f3.203.90, eigenheimers f4.70 blauwe eigenheimers f4A05.30, drielingen 1.60 3600 Kg. zilveruien: zilveruien f0.40—1.50, drie lingen f2.60—5, zilvernep f 12.90—18.40, 1000 Kg. spercieboonen f8.5010.60, 25200 Kg. roo de kool f0.60—1.10 14800 Kg. witte kool fl —1.80, 6600 Kg. gele kool f 1.20—2.20, 500 st. bloemkool f 1517. - WARMENHUIZEN, 22 Juli. 16950 Kg. aardappelen: schotsche muizen fl.50 1.80, grove f2.102.40, drielingen f22.80, eigenheimers f3.203.80 blauwe aardappelen 3.704 80, 275 stuks bloemkool f59.80, 11000 Kg. roode kool f0.60—1, '800 Kg. gele kool 2.40 5350 Kg. uien zilvernep 'f 11.8013.50, zilver uien f0.30O 80, zilverdrielingen f 23.30. - alkma'arsche EXPORT VEILING 23 Juli. I Aardappelen f4.306.60, aalbessen f512, per andijvie f2.505.90, bloemkool f 12.9019, krop sla f 0.50—2.60, komkommers f 13.30, meloenen f 40-56, roode kool f 26, alles per 100 stuks, aalbessen f512, augurken f313, doperwten f212, druiven f4148, snijboonen f5.609, enkele spercieboonen f 9, dubbele f 3.905.60, tuinboonen f 1—3.30, zwarte bessen f69, alles per 100 pond. perziken f17 pen stuk, postelein per bakje f0.650.95, spinazie per bak;'0.79 1.17, wortelen per 100 bos fl3.80. - UIT DE STREEK Bleven we tot heden gevrijwaard van de aard appelziekte en haar funeste gevolgen, thans heeft deze zich ook hier in tamelijke, hevige mate ge openbaard en wel in zulk een) omvang, dat de meeste exporteurs op Duitschland de handel heb- bengestaakt. Mede wel doordat bijna geen ziekte- vrije partijen kunnen worden gekocht, daar een klein percentage wordt toegestaan. "Waar de praktijk leert dat in een partij de zieke exempla ren tijdens het rooien nimmer geheel er uit kun nen worden verwijderd, is deze maatregel wel denkbaar; dat deze echter bevorderlijk isi voor den handel, betwijfelen we ten zeerste. Velen durven deze risico niet te dragen, met als gevolg, dat de prijzen Woensdag, trots een) kleine aan voer sterk naar beneden liepen. Grovei schotten zoowel als Geldersche gingen resp. van f2L20 op f2.15 naar f 1.65 per baal. De middelsortee- ring liep het geheel mee mis; op het laatst bleef zelfs een partij fijne Geldersche onverkocht, even als enkele partijtjes Idealen. Van Wjlde Due wordt nog weinig aangevoerd. Deze, practisch ziektevrije soort bracht nog f2.502.55 op. BI. eigenheimers, tot heden erg gewild, soms' f 3.50 opbrengende, kregen plotseling op de Amsterdam schei Inarkt concurrentie uit Zeeland, waardoor deze tot op f 2 per baal terugliepen. Bloemkool komt er momenteel iets meer aan de markt .echter met het beruchte gebrek van rot- struiken. Een gunstige uitzondering maakt hier op een aanvoerder, die zijn planten vanaf de eer ste blaades tot het laatste moment regelmatig heeft besproeid met een oplossing van zeep-sipi- ritus. Waar hier een buitengewone uitkomst werd verkregen, hemen we ons voor, hierop; nog eens terug te komen. Om de treurige prijzen van de» kool te rele- veeren lijkt ons minder opbeurend; waarom we maar liever het gunstiger perspectief van de tulpen vermelden. Speciaal de betere soorten mochten zich in meer belangstelling bet hoogere prijzen verheugen. Dit is dan ook wel het eenige lichtpunt in deze troostelooze omstandigheden. V- BOVENKARSPEL21 Juli. 12140 baal aardappelen: Due f 1.90—2.40, ni- netyfold f 1.30—1.65, schotsche f 1.65—2.10, kl. 1.151.50, eigenheimers 1.701.95, grove schot sche f22.40, Geld. Schotsche 1.101.60, 815 stuks bloemkool f 1516, 2e srt: 2.103, 3e srt. 0.90, 7300 Kg. roode ||iool 0.501.30, 2500 Kg .gele kool 1.40—2, 9200 Kg. witte kool 0.30 2130 Kg. (omaten A 20.70, Bj 18.60, Cl 19.30, CC f6. - purm:erend, 22 Juli. 18 st. kleine fabriekskaas r.m. f 41,"23 st. kl. boerenkaas f41, 2 st. Goudsche kaas), f40, 2282 Kg .boter 1.40—1.60, 360 vette koeien 1.101.18 182 melk- en geldekoeien f200—425, 25 paarden f 100—200, 81 vette kalveren 1.10—1.30, 206 n. kalveren, slacht 0.580.66, zouterij 0.60-0.64, 55 magere varkens f28—47, 2070biggen f 1826 348 schapen f 34—43, 494 lammeren f 1828, 21 bokken en geiten, kipeieren f 5—6. eendeieren f4. Eierenveiling23374 kipeieren A 5.306.20, B 4.40—5.20, 5548 eendeieren A 4.30, oude kip pen en hanen 0.75—2.25, piepkuikens 0.50—2.40, konijnen 0.50—2.50, eenden 0.40—1.25, duiven per paar f0.60. Ger. M. V. „T»n Arbeid geroepen" Afd. B. Broek op Langend ijk. Agenda voor Vrijdag 26 Juli. N. Vroegop N.T. schets „Jezus in, Galilea". G. Wagenaar M- O1- schets 18. „Het kind". A. Glas. Bijdrage.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 2