ONZE GROENTEVEILINGEN Burgerlijke Stand OVERZICHTEN EN PRIJSNOTEERIHGEN verzoek van de Gymn. 'legen inwilliging, omdat de lieer Bijper, de woordvoerder, van meening was ,dat de vereenigingen zich zelf dienen te redden en bij inwilliging ook andere vereenigin- gen zouden kunnen komen. Nu hoorde men van die zijde niets en het incon sequente van deze houding is, dat men nu den heer Kostelijk alleen in zijn, ook door hun on- dersclireven opvatting liet staan. .Wordt de beteekenis van het geneeskundig onderzoek minder geacht dan het streven 'van dit Instituut Stelt men deze twee zaken tegenover elkaar, dan zijn ze ieder op zich zelf evenveel waard. Waarom bij de Gymn. gewezeivop den weg om bij de voorstanders van de Gymn. een bedel partij te houden, enbij het verzoek van het In stituut een zwijgen in alle talen? Zouden er dan onder, de gemeentenaren ook geen voorstanders van het Instituut te vinden 1 zijn, die iets zouden willen offeren tot finan- tieelen steun? Zeker, wij juichen het doel van het' Instituut toe, maar niet méér dan het geneeskundig onder zoek. J - i Dat de arbeiders, aangesloten bij Si.Dl.A.P. en N.V.V. zich door middel van het Instituut wen- schen te ontwikkelen, goed, maar laten zij hun ontwikkeling dan zelve betalen, en niet de over heidskas daarvoor aanspreken. Wat blijft er anders over van de leuze, bij den strijd voor loonsverhoogingen in verschillen de industrieën gevoerd: geef den arbeider meer loon, en korter arbeidsduur, opdat hij zich meer kan ontwikkelen en meer levensvreugde genie ten Hiermede willen wij niet zeggen, dat het In stituut niet goed is, verre van dat. Het is te beschouwen als een zeer en zeer nuttige instel ling, mét een mooi doel. Maar laten de raadsleden dan ook consequent zijn in hun houding. Elen meer pijnlijke kwestie was die van liet land, waarvan de eigenaar vroeg om ontheffing van huur voor 1930, omdat zijn gezondheid en lichaamsgesteldheid het behandelen van het land onmogelijk maakte, en waarop B. en W. advi seerden goedgunstig te beschikken. Bén ding is jammer, dat één der raadsleden het noodzakelijk achtte deze zaak openbaar te maken, waar reeds eerder in een napraatje, en géén Comitévergadering, een regeling was ge troffen, waar allen mee accoord gingen. De Gemeentewet kwam er bij te pas, en de heer Zaagman liet zich door den voorz. omtrent de beteekenis van art. 139 en 44 der Gemeentewet leeraren. Hm! In hoofdzaak ging de strijd tussehen den heer Bakker (wethouder) en den heer Zaagman, die met elkaar in een conflict gewikkeld waren (zijn?) over deze kwestie. De aanwezigheid van het auditorium, zegge 1 persoon, zal hieraan ook wel niet vreemd ge weest zijn. Zoo juist werd door den voorz. opgemerkt dat men nu nog niets met de borgen te maken heeft. Deze komen pas in het geding na afloop van den huurtermijn, wanneer eventueel de huur niet voldaan kan worden. De wijze waarop deze zaak aan de groote klok is gehangen, kan niemand sympathiek zijn. Eir is thans iemand op onkiesclie wijze getrof fen. Iemand die door ziekte zijn verplichtingen niet kan nakomen. Een eerlijk man die zijn borgen moet laten betalen, woTdt al zwaar genoeg getroffen in zijn eergevoel, maar 'de wijze waarop de open bare behandeling plaats had, ce w'est pas comme il faut. i Wat Wethouder Kroon aanbood ter wille van de gemeente verdient eerder instemming dan aan de hand van art. 24, de zaak op de spits te drijven. met een bedrag van f437.30 voor nieuwe en verlenging van uitzending van t.b.c.-patiënten. 50 pC|t. tot een Maximum van f 750 komen voor de provincie. Dps met het bedrag van de gemeente een totale uitgave van f 1687.30. Die verhooging die zonder 'discussie tot stand kwam, is een daad van medegevoel met .hen, die voor hun gezondheid worden uitgezonden. Hiermede wordt het geld nuttig besteed. De kwestie met de huurwoning, bewoond door H. Bc£>s, op "den dijk, was niet gemakkelijk voor de lieeren raadsleden. Nu is het heel gemakkelijk om B. en W. er op te wijzen, dat zij moeten zorgen voor de Ge- meente-financiën, zooals dat gezegd werd bij het voorlaatste punt over kwijtschelding van land- huur, en te zwijgen bij een bespreking van een zaak als deze. Zeer terecht wees 'de voorz. er dan ook op, dat de Baad ook wel eens mag deelen in ie moèi- lijkheden van B. en W. La critique est facile... maar om het zelf beter te doen. Wij zijn van oordeel dat men met menschen, die zich onverschillig voor aanmaningen toonen, en hun huishuur niet betalen, geen pardon moét, Een berispelijk schrijven, zei de voorz., na ■Maandag huur betalen, en anders zullen strengere maatregelen worden genomen. Echter, de daad alleen zal hier een oplossing kunnen brengen. De plaatselijke overheid mag ook daardoor wel eens toonen, dat zij niet met zich laat spelen. Een „brandende" kwestie is die van de kabe- leering van het G.B.B. In de gecombineerde vergadering werd het rap port van het ingenieursbureau Boom en Bieze- veld aangenomen (officieus), zelfs werd men het er over eens om de leening voor dit werk, groot f175.000 in 50 jaren af te lossen. Het Pi.B-N. leest de verslagen van deze ver gadering stuurt een afgezant naar een der bur gemeesters, en 'het P.E.N. wordt machtiging ge geven ook een rapport in te dienen. Gevolg: wachten het rapport is nog niet binnen geen kabel voor den winter een winter met alle stagnatie aan "het electriseh net staat ons te wachten. En wat moet het nu: een G.B.B. blijven of een net in beheer bij het P.E.N. De beantwoording van deze vraag leze men in ons nr. van Zaterdag j.l., samengevat in een rapport van den Dir. der Gemeensch. Lichtbe- drijven. if aar met cb'i .al: het blijft, voorioqgjg nog sukkelen. Qüous que tandem? (Hoe lang nog?) Een andere kwestie was die van een verhoo ging van de post van f 500 voor t.b.c.-bestrijding De heer Zaagman trachtte met zijn vragen aan den burgemeester: Is u naar aanleiding van de kabeleering naar den Commissaris van de Koningin geweest? En zoo ja, mag'ik dan de re sultaten van dat. bezoek vernemen? zeker „nóg meer licht" te doen schijnen, terwijl hij alleep bereikte dat de burgemeester de verslaggevers „in het zon'nétje" probeerde te zetten. Maar dan zeggen wij net als de burgemeester: [Mijnheer Zaagman, u moe"t goed lezen", want het bericht dat wij publiceerden luidde als volgt De hoofden der gemeenten Oudkarspel en Sint Pancras zouden reeds een bezoek aan Haarlem ihebban gebracht, in verband met het ontstane geschil, dat verband moet houden mét ingrijpende veranderingen in de Lichtbedrijven, waarover de meeningen blijkbaar ernstig uiteenloopen. Wij handhaven nog ten volle wat we schre ven en het resultaat dat de heer Zaagman bereik te was nihil. Het bleef duister! Wanneer wordt het licht?! N ieuwstijdingen EEN CYCLOON OVER HET LAND. Boven de plaatsen Abbenbroek en Heemvliet heeft Zondag een cycloon gewoed, tengevolge waarvan aan een aantal boerderijen en tuinderijen zeer groote schade werd aangericht. De cycloon kwam tegen zes uur opzetten en trok in Noordoostelijke richting over het eiland. Vooral tussehen de plaatsen Heenvliet en Geervliet, werd groote schade aangericht. Van verschillende boerde rijen werden de daken afgerukt, terwijl de te velde staande gewassen vernield werden. De telefoon- en telegraafverbindingen werden door de karcht van den cycloon volledig gestoord. Zeer vele broeikassen zijn vernield. Ook boven Abbenbroek is groote scha de aangericht. De cycloon duurde slechts vijf minuten. Gistermiddag tussehen 5 en 6 uur heeft over het dorp Oud-Gastel nabij Roosendaal een noodweer gewoed, waarbij de storm gedurende een oogenblik van cyclonischen aard was. Te 5 uur kwam met groote snelheid een onweer opzetten uit de richting Esschen-Roosendaal. Boven Oud-Gastel ontlastte zich dit onweer, waarbij hagel- steenen vielen, die geruimen tijd nadat zij gevallen waren nog de dikte van kippeneieren hadden. In het dorp was juist kermis, zoodat de straten vol met menschen waren. Deze vluchtten in de huizen. Te gelijk met de hagelbuien stak een hevige storm op. Men zag boven den Veerkensweg een zwarte streep in de lucht, die met zeer groote snelheid naderde. De boerderijen aan dezen weg en de te velde staan de gewassen werden zwaar beschadigd. Van een ijs- wagen werd het bovenstel afgerukt hetgeen loodrecht in de hoogte ging. De venter zelf kon zich aan het onderstel van den wagen vastgrijpen, anders was hij meegesleept. Een afsluitpoort van een boerderij werd opgenomen en een eind verder op den weg neerge- smakt te midden van menschen, ie wonder boven wonder geen letesl bekwamen. De cycloon zette zijn tocht voort over het markt plein, waar aan kramen en huizen zware schade werd toegebracht. Onderwijl sloeg de bliksem op de lichtleiding van een café, waar de gelagkamer op gepropt stond met vluchtende menschen. Het draai orgel in deze gelagkamer stond nog onder stroom, zoodat de vlammen aan alle kanten uit het instru ment sloegen. Er ontstond een paniek doch men wist het begin van brand te blusschen. Voorts werden nog zwaar beschadigd de boerenhoeven van de fa milies Broos en Backx. Verder werden boomen uit den grond getrokken of afgeknaptl terwij. ter plaatse de Stoof geen en kel huis gespaard bleef. De cycloon heeft zich voort gezet in de richting van den Achterhoek en is daar weer omhoog de lucht in gegaan. Ook boven Ouden bosch heeft het zwaar gehageld, waar eveneens aan de huizen en de gewassen schade werd toegebracht. In de omstreken van Tiel. Te Aalst gemeente Lienden, heeft een zware storm gewoed, die uit westelijke richting kwam opzetten en naar het oosten trok. Een groot aantal fruitboo- men werd vernield, terwijl vele hooibergen uit el kander geslagen werdn. De storm duurde slechts korten tijd. Storm boven Roonsendaal Gister stak boven Roosendaal een zware storm op, die om halfeen nog met onverminderde kracht voort woedt. De windhoos, welke zooals het „Hbld." meldde Zon dag boven de Zuidhollandsche eilanden heeft gewoed is het eerst waargenomen in Koudenhoorn. Een don kere zware wolk met van onderen lange flarden, steeg als het ware boven het Haringvliet op en trok over de polders, waar zij bij verschillende landbou wers schade aan huizen, schuren en gewassen aan richtte. In Abbenbroek werden eveneens woningen beschadigd, boomen werden ontworteld of de kruin werd van de stam gerukt. De hoos trok verder door de Biertsche polder langs de Pernisse naar Heen- vliet, waar zij haar grootste kracht had bereikt. Vlak voor Heenvliet, werden drie goederenwagens van de R. T. M., die bij het stationnetje aan het kruispunt stonden, uit de rails geworpen en onderstboven ge gooid. Van eenige nieuwe huizen in Heenvliet wer den de pannen weggeblazen. Ook hier werden boo men geveld of gespleten en er werden takken af gerukt. De warenhuizen in de tuinderijen van den heer Bodegraven moesten het evenzeer ontgelden. Vele ruiten werden verbrijzeld en van een van de sta len kanssen werd het graamte danig ontzet. Van de boerderij van den heer van der Linde werd het dak weggerukt en een vlak bij de boerderij staande boom werd geveld en over den dijk heengeworpen. Op het marktplein te Heenvliet werden eveneens vele boo men omevrgeworpen, terwijl ook palen van telefoon en telegraafleiding ter aarde werden geworpen, zoo dat de communicatie was verbroken. De hoos heeft recht van de Pernissen in de groo te tuinderijen van den heer van der Snoo voor an derhalve ton schade aan het gewas van de waren huizen, welke in de tuinderijen staan, aangericht. Links van de Perinsse werden verscheidene oude schuren en huizen gedeeltelijk vernield. De wind hoos is verder getrokken over het eiland Rosenburg naar Maasland. Op Rosenburg heeft zij haar grillig spoor nagelaten over een veld waar erwtenschelven stonden. Links en rechts over het veld werden ver scheidene schelven geheel en al door den wind uit elkaar gerukt, terwijl sommige schelven vlak naast de vernielde, onbeschadigd ble ven. Merkwaardig is, dat links van de windhoos gewel dige hagelslag is neergevallen, welke het hevigst is geweest in Nieuwersluis waar groote stukken ha gel zijn neergekomen. Stagnate in het tramverkeer. Storm boven Utrecht. Gistermiddag heeft een flinke storm boven Utrecht gewoed die menig fietser van zijn rijwiel heeft geslin gerd en het tramverkeer ernstige stagnatie neeft doen ondervinden. Op den Blitschen straatweg voor- ai hadden de boomen van den orkaan te lijden, dat talrijke takken werden afgerukt en van een der ie pen de .kruin werd weggeslagen. Deze kwam met kracht op de draden der electrische tram naar Zeist terecht, die daardoor braken zoodat gevaar voor de voorbijgangers ontstond. Ook de stadstarms. hebben den dienst tijdelijk moeten onderbreken, maar"tegen vier uur was de verkeersbelemmering weer opgehe ven. DE INVALIDITEITSWET. Op 1 Juli jl. werden 15521 weduwen- en 11990 wee- zenrenten krachtens de Invaliditeitswet genoten ter wijl op genoemde datum krachtens art. 373 dier wet 83327 personen in het genot verkeerden van een als vrucht van hun verzekering verkregen ouderdoms rente van 3 gulden per week. Voorts genoten 27220 personen een invaliditeitsren te als bedoeld in art. 71 dier wet. Krachtens art. 24 der Ouderdomswet 1919 waren op vorengenoemde datum 129577 personen in het ge not van een als vrucht van hun verzekering ver kregen ouderdomsrente van 3 gulden per week EEN PAS VOOR DUITSCHLAND IS NOG NOODIG. Dezer dagen is een bericht verspreid dat op 1 Au gustus een nieuwe regeling van het Nederlandsch- Duitsche grensverkeer in werking zou treden, tenein de het den vacantiegangers gemakkelijker te maken. Hierdoor verkeerden bijna allen in de meening, dat de pasdwang voor het verkeer tussehen de blede landen is opgeheven. Het gevolg hiervan is, dat reeds Vrijdag en Zaterdag velen aan de grens moes ten worden teruggewezen, daar zij zonder pas zijn. Door de bevoegde autoriteiten is nu in de Duitsche pers er op gewezen, dat het tijdstip voor de nieuwe regeling nog niet is vastgesteld, en dat de pasdwang nog onveranderd voortbestaat. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL BIJ ZWOLLE. Gistermiddag ongeveer vier uur heeft op den Mep pelerweg een ernstig verkeersongeval plaats gehad Een motor met zijspan van de politie reed tegen een boom. De motor werd zwaar gehavend. De duo rijder, majoor Mak werd gewond. Hij is naar het Sophia-ziekenhuis te Zwolle overgebracht. EEN GEOPEND SCHEERMES ALS WAPEN. Te Zaandam heeft Zaterdagavond een ernstige vechtpartij plaats gehad die eindigde in een poging tot zelfmoord en miskende liefde tot ondergrond had Zekere F. W., een 19-jarige veldarbeider uit den Grooten Ypolder dezelfde, die voor eenige weken het slachtoffer is geweest van een berooving had vroeger kennis gehad met ëen Zaandamsche schoo- ne, mej. Anna D., die echter van zijn liefdesbetuigin gen verder niet gediend scheen. Toen hij Zaetdrgavond het meisje tegenkwam in gezelschap van een gelukkigen minnaar, ging hij haar met een geopend scheermes te lijf. Aan de omstandigheid dat zij door haar geleider op zij werd geduwddankte zij het dat het mes alleen aan haar kleedij eenige schade toebracht. Direct ontstond een hevige vechtpartij tussehen de twee minnaars waarbij beiedn over de straat kwamen te rollen. Toen W. zag dat het meisje ongedeerd was, keer de hij het wapen tegen zichzelf en bracht hij zich een diepe snede in den hals toe, zonder dat deze ver wonding zooals later door het onderzoek van dr. van Rooijen werd uitgemaakt, doodelijk bleek te zijn De dader werd daarop door de politie via het po litiebureau naar de kliniek overgebracht waar hij werd verbonden. MOTORRIJDER RIJDT EEN C-JARIG MEISJE AAN Zaterdagmiddag ongeveer half vier is er te Ymui- den-Oost een zeer ernstig ongeval gebeurd. Een mo torrijder F. W. van L. genaamd, uit Santpoort, kwam op zijn „Ariel" den Willemsbeekweg uit rijden en wil de deh Velserduinweg op gaan in de richting Ymui- den. Toevallig was daar een 6 a 7-tal kinderen aan het spelen, waarvan eenige de straat waren overge stoken. Een dezer kinderen, de 6-jarige Alida Visser, uit de Gerard Doustraat, wilde juist oversteken toen daar de motorrijder aankwam met het noodlottig gevolg, dat het kind tegen de straat gesmakt werd. Een voorbijkomend automobilist vervoerde aan stonds het hevig bloedende slachtoffer met zijn auto naar het Sint Antoniusziekenhuis te Velsen. Daar de omstanders tegen den motorrijder nog al dreigende houdingen aannamen, oordeelde deze hetraadzaam zijn weg te vervolgen. De politie van het bureau Engelmundusweg stelde onmiddellijk een onderzoek in en nam na opsporing het motorrijwiel in beslag. De rijder zelf werd door den waarnemend com missaris van politie te Ymuiden gehoord, waarna proces verbaal werd opgemaakt. Het slachtoffer is Zaterdagavond kwart voor acht aan de bekomen verwondingen in het ziekenhuis overleden. BRAND IN HOTEL DES INDES IN DEN HAAG. Zeer aanzienlijke waterschade. Zaterdagnacht omstreeks half drie ontdekte een hoofdcontroleur van den Particulieren Nachtveilig heids dienst te den Haag dat er vlammen stegen uit het dak van het aan de Lange Voorhout gelegen be kende hotel des Indes. Met behulp van eenige poli tieagenten werd onmiddellijk de brandweer gealar meerd. Ook de nachtportier van het hotel werd on middellijk gewaarschuwd. Toen hij in het hotel naar boven ging, ontdekte men ,dat een zoldergedeelte op de hoogste verdieping in brand stond. Met behulp van de brandweer, die met veel materiaal ter plaatse was verschenen, gelukte het den brand te localisee- ren. Behalve he zotldergedeelte zijn nog drie daar onder gelegen logeervertrekken uitgebrand. Kon de brand dus niet al te groote schde aanrich ten, de waterschade is zeer aanzienlijk, en voorloopig niet te schatten. Alle gasten waren gewekt. Een gedeelte werd gebracht naar de dependance en an- dre bleven in d groote hall. Begrijpelijkerwijze veroorzaakte een en nader nog al wat consternatie, maar van een paniek onder de gasten was geen sprake en ales verliep in de vol- maakste orde. AARDBEVING NABIJ DE KASPISCHE ZEE. Uit Moskou wordt gemeld, dat een aardbeving den Noordoostelijken oever van de Kaspische zee zwaar getroffen heeft. De steden Oeritsky en Tsjepajef, die vroeger Goeriëf en Alexandrofsk heetten, zijn vrij wel geheel vernield. Vijfhonedrd inwoners werden volgens de „Courant" gedood en vierduizend gewond. De rivier de Oeral is bovendien buiten haar oevers getreden en heeft Oeritsky overstroomd. Ook vele dorpen zijn vernield, doch daar zijn slechts betrekke lijk weinig slachtoffers gevallen, aangezien de be woners in het algemeen slechts in hutte wonen, waarvan de instorting geen levensgevaar meebrengt. HITTE IN SAHARA EN IN MAROKKO. Talrijke slachtoffers. Naar de bladen melden, heerscht er in het wes ten van de Sahara een ongewone hitte evenals in de aangrenzende gebieden van Marokko. Een groot aantal personen zijn daardoor bezweken. MACDONALD IN OBERAMMERGAU. Geestdrift onder de Engelschen. De eerste minister van Engeland, Mac Donald, is eergisteren met zijn beide dochters alsmede admiraal Mead en Sir Aelxander Grand te Oberammergau Bij zijn aankomst werd hij met een krans door een meisje in nationale kleederdracht begroet. Gistermiddag woonde Mac Donald de voorstelling in de eere-loge bij. Bij het verlaten va nhet theater werd de auto door een talrijke menigte omringd en de aanwezige En gelschen begroetten den minister geestdriftig. Steden en dorpen verwoest. Naar schatting 500 Op Reis Bij felle zon en schralen wind de huid be schermen met een weinig Purol of wat Purol- poeder en vooral tegen den nacht het gelaat, alsook alle schrijnende en stukgaande huid- deelen inwrijven met Purol, dat dadelijk' ver zacht en spoedig geneest. PUROL EN PU B O L POEDER zijn verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. Gemeente ZUIDSCHARWOUDE. Ingeschreven over de maand Juli. Geboren: Anna Marie, dochter van Anthonius Jo hannes Kraakman en Catharina Maria Kaag. Ja cobus Martinus, zoon van Pieter Kraakman en Alida Bruin. Ali, dochter van Piter de Geus en Hille- gonda Joman. Ondertrouwd en Gerouwd: geene. Overleden: Gerrit Peters, 3 weken, zoon van Ja cob Peters en Maartje Visser (overleden te Heerhu- gowaard.) Cornells Johannes van der Vliet, 8 jaar, zoon van Hendrikus Bernardus van der Vliet en Cornelia Schuit. Grietje Vredenburg, 76 jaar, weduwe van Jan Rol (overleden te Alkmaar.) Jan van Duin, 67 jaar, weduwnaar van Antje Buter. BEVOLKING: Ingekomen: J. A. Mettes van Heiloo. E. Boon van Velsen. J. Schuijt van Noordscharwoude. A. Kleverlaan van Bergen N.H. Vertrokken: S. de Boer naar Purmerend. A. Kleverlaan naar Bergen N.H. —Gemeente SINT MAARTEN. Ingeschreven over de maand Juli. Geboren: Anna, dochter van Johannes Jacob Vos en Dieuwertje Dekker. Marie, dochter van Arie Sijbrands en Trijntje Zeeman. Simon Arie, zoon van Jan Vijzelaar en Maartje Schermer. VBILINGSjVERZIOHT LANGENBiIJK. Werden in de geheele vorige week nog geen 30 wagons vroege aardappelen geveild, ook in de afgcloopen week bleef de totaal-aanvoer onder dit cijfer. Wat er dagelijks komt, beteek ent dan ook maar zeer weinig en is voor- een geregelde vandel te gering. Mocht nog worden verwacht dat op de dagen vóór 1 Augustus, waarop het Duitsche tarief werd verzwaard, het aanbod zou toenemen, ook dit is niet het geval geweest. Het weer en het. nog niet uitgeziekt zijn der aard appelen laten dan ook bijna geen aanvoeren toe. Intusschen konden bij zoo gering aanbod de prij zen volstrekt niet verbeteren. Voor groote Schot ten is de prijs nog iets gedaald en werd lJe laatste dagen f3.503.80 per 100 Kg. betaald en voor de gewone sorteering beneden f 3. De mooie par tijen voor binnenland konden maar even 4.50 maken, tot, welk peil ook de eigenheimers zakten. Ben even gedrukte stemming beheerschte de groentenmarkt, voor bijna geen enkel product be stond een zoodanige kooplust dat'prijzen besteed werden, waarvoor maar net kan geleverd worden. Sommige artikelen waren bijna onverkoopbaar. Ook hu konden verschillende-malen partijen groo te roode kool niet de minimumprijs maken en ging het overige voor 0.601.60 per 100 Kg- Er werd een hoeveelheid van nog geen 05 wagons aan beide veilingen samen aangevoerd, veel blijft op den akker achter. Witte en gele kool noteerde bijna niet. hooger. Dé hiervan aangevoerde hoe veelheden bedroegen resp. slechts 40 en 20 wa gons. De aanvoer van bloemkool liep aan beide vei lingen samen, bij vorige week belangrijk terug en bedroeg nog slechts een 35000 stuks. Tegelijk inet het verminderde aanbod liep de prijs naar beneden en kon de beste kwaliteit de laatste dagen niet meer maken dan f6—8 per 100 stuks. Begrijpelijk dat de afwijkende en lichtere kool maar zeer weinig opbracht. Zoodat het met dit product al even mis is als met de andere, want bij deze lage prijs komt ook nog dat er maar een klein deel goede kwaliteit geoogst wordt. Bos wortelen, vorige week zoo goed als onverkoop baar, worden niet meer aangevoerd. Het eenige partijtje, dat Woensdag aan de markt was, kon 2.70 per 100 bos opbrengen. Voor het artikel tomaten, waarvan steeds min der ter veiling komt, zette de week goed in, met prijzen van 20 tot 23 cent per Kg. Daarna was het ook met de animo voor dit product afge- loopen. De laatste veilingen gaven voor A. B. en C|. noteeringen te zien van 611 cent en voor CjC 5 cent per Kg. -- Ook in deze week werd een 20.000 Kg. slaboo- nen geveild en de prijzen bewezen wel, dat ook voor dit product de vraag niet tegen het aanbod opweegt. Zelfs mooie boonën brachten verschil lende malen niet meer op dan 6 of 7 cent per kilo en overigens ging het product van de hand voor 41/2' a 9 cent. Tegen deze laatste nbteering gingen ook de maar gering aangevoerde snijboo- nen van de hand. Besteert nog de uien in zijn verschillende sor teeringen. Na een paar dagen vrij goed weer kwam in het laatst der week van zilvernep een dagaanvoer van 5 a 6 wagons. Hierdoor liep de prijs die aanvankelijk nog om de f 10 per 100 Kg. bleef schommelen, tot f 68 terug. Voor de gro vere sorteeringen werd zeer weinig gemaakt. Ook gele nep was de laatste dagen in flinke voorraad aanwezig, en had over het algemeen een betere markt als de zilver. Ook 'Zaterdag werd nog f 7 9.betaald, terwijl uien voor f45.van de hand ging. I.ANG ED'IJKER GROENTEC.ENTB AL F 9600 Kg. aardappelenSchotsche muizen f 3.20 f4.80, schoolmeesters f2.90, eigenheimer 3.90 —5.40, drielingen f2.102.70, 7900 stuks bloem kool f5.70—8.90, '2e soort f 1.80—2, 25000 Kg. roodc kool f0.602.30, 17000 Kg. gele kool 1.60 —2.60, 18000 Kg. witte kool f 0.80— 2.20, 1300 Kg. tomaten A f4.60—8.10, B f 6, O f 1.70—5.10 CC f2.80, 600 Kg. slaboonen f4.10—5.40, 130 Kg. snijboonen f511.80, 3000 Kg. zilvernep f 7.50-8.40, drielingen f 1.60—1.90, 8000 Kg. gele nep f4.705.90, drielingen f 1.803.90, gele men f5.605.80. 5 Augustus. 7000 Kg. aardapp.: iSchotsche muizen f3.904.60 eigenheimers f 3.80, drielingen f 3.903.70, 3300 stuks bloemkool f7.509.60, 2e srt,. f 0.80—1.90 18000 Kg. roode kool f0.60—1.20, 14000 Kg. geile kool fl.602.60, 14000 Kg. wjtte kooi f 0,90—1.80, 200 Kg. slaboonen f6.20—9.60, 70 Kg .snijboonen f5.209.30, 525 Kg. zilvernep f8.20, 1500 gele nep f99.40, drielingen f3.70, uien f6.50, 14200 Kg. tomaten A f 9.5010.80, B 1'9—9.30, Ci 8.50—9.30, CC f480. - NOOEDEBMARKTBONDi. 18600 Kg. aardapp.: schotsche muizen fl.90 2.80, groote f2.70—3.70, eigenh. f2.60—3.30, blauwe 4.10—4.30, driel. f2.20, 7600 Kg. „ien 4.604.70, driel. 4.305.10, gele nep 8.50 11.10, 14600 Kg. zilveruien 0.200.30, drielin-

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 2