Radiorubriek INGEZONDEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Geachte Redacteur. Gaarne zag ondergeteekende plaatsing van on derstaand stuk. Bij voorbaat mijn dank. „Wijkverpleegster Koedijk:St. Paneras." Het is niet mijn gewoonte om op uitingen in raadsvergaderingen van zustergemeenten in te gaan. Doch in den Raad van iSit. Paneras wordt het toch wel wat al te bont gemaakt. Het raads lid Van Kampen beweert alsof de Raad van Koedijk hun bij den neus w*l nemen. Ik zou zoo zeggen, Van Kampen bemoeit zich met zaken, die hem niet aangaan. De zaak is als volgtrHet Witte Kruis" meent dat de Wijkverpleging (in 't belang der burgers) beter geregeld is wanneer St. PanerasKoedijk samengaan. Om dat tot stand te brengen, daarvoor is noodig subsidie der beide gemeenten. Maar bedenk wel, „Het Witte Kruis" regelt daarvoor de zaken, niet de Gemeente. De Gemeente offert, omreden de nut tigheid van haar bestaan. De Gemeente kan naai* aanleiding van haar subsidie, voorwaarden stellen, doch de voorwaarde van verplichte woonplaats vervalt, omreden de doctoren ver klaren, dat het niet uitmaakt waar de verpleeg ster woont, (dit zijn toch deskundigen?). Ik zou zoo zeggen, .laat het Witte Kruis dit regelen. Wat zit er bij de meerderheid van den raad van iSit. Paneras voor dat de woonplaats daar moet zijn? Wie zegt het, dat ze uit vrijen wil daar niet komt wonen? Ik ken die plaatselijke toestand niet goed, maar het lijkt mij toch eigenaardig. In onze raadsvergaderingen is er nooit over gesproken. Wij beTooven niet iemand van zijn vrijen wil, wanneer het niet noodig is. Em de beide afdeelingen van het Witte Kruis zijn zorg zaam genoeg om in het belang van beide Gemeen ten haar werk te doen. Het is niet waar Van Kampen, dat Koedijk de samenwerking met War- menhuizen-?ohoorl kwijt raakt, Als jelui deze zaak kapot maakt, gaan wij op den bestaanden voet door. Je hebt, bedenk dit goed, niet Koe dijk bij den neus, maar de belangen van je eigen burgerij zijn daarmee gemoeid. Laat die niet de dupe worden van dit kleinzielig standpunt. Ik herinner me de woorden van v. Kampen bij de opening, (van het rijwiel en voetpad van beide Gemeenten) uitgesproken. Deze zei het vol gende Wat zijn wij toch kleine mensehen, wat heb ben wij toch onnoodig een woorden verspild over dit mooie pad. Laat het voor de meerderheild van den Raad van S,t. Paneras een les zijn en toon nu groote menseken te zijn. Het is juist het kleine bekrompene, v. Kampen, dat mij steeds angstig maakt, ook wat het gezamenlijk onder houd van het rijwiel-voetpad betreft. Ik zie elk jaar hetzelfde krakeel terug en daarom pleit ik er voor, dat het onderhoud voor elke ge meente op zich zelf blijft. Ik heb in mijn "igen Gemeenteraad werk genoeg. Maar ik duld toch niet dat ons college op een manier besproken wordt als in den Raad van St. Paneras. P. HART, raadslid Koedijk. 3 Aug. 1930. Burgerlijke Stand Gemeente BROEK OP LANGENDIJK. Ingeschreven over de maand Juli. Geboren; Pieter, zoon van Jan Krap en van Alida Schrijver. Elizabeth Johanna, dochter van Petrus Bijpost en van Catharina Sophia Meijering. Griet je, dochter van Gerrit de Wit en van Margaretha Johanna Nottelman. Overleden; geene. Gehuwd: geene. BEVOLKING: Ingekomen personen: C. van Twuijevr en gezin van Alkmbaar. J. A. Snijders van Oudorp. K. Steensma en gezin van Sint Maarten. D. Timmer en gezin van Hoorn. T. de Geus van Alkmaar. M. Hiemstra, van Wonseradeel. J. L. Hellemons, van Andijk. D. Nol, van Sint Paneras. C. I. Vos van Zeist. Certrokken personen: P. J. Schekkerman en gezin naar den Helder. Faillissementen in Nederland UITGESPROKEN: 30 Juli Lodlwijk Herominus Voogt, alleen handel drijvende onder den firmanaam M. F. Henke te Schiedam, kruidenier. 30 Juli Johannes Huber- tus Molenaar, Rotterdam, Aleidisstraat 290. 30 Juli F. A. M. C. Verheyden, wonende te Rotterdam, Claas de Vrieslaan 169b en aldaar hndelende onder de firma Frans Verheyden en Co. 30 Juli M. Segeren, paardenhandelaar, Rotterdam, Marktveld straat 5a. 30 Juli J. F. Swemmer, sleepbooteige naar, Ritterdam, Feijenoordkade 10c. 30 Juli Ja cobus Antonius van Tiel, kleermaker, Rotterdam, v. der Leckestraat 7a. 30 Juli J. Sies, gewezen kleer maker, Rotterdam, Assendelftstraat 12b. 31 Juli J. van Randwijk, hanedslreiziger Rotterdam, Groote Visscherij straat 8. In de week van 28 Juli tot 2 Augustus 1930"zijn in Nederland uitgesproken 31 faillissementen. OPGEHEVEN WEGENS GEBREK AAN ACTIEF: 30 Juli A. W. L. Henke, handelende onder de firma Agentuur en Commissiehandel „Heweke" Rotterdam. 30 Juli De nalatenschap van Franciscus Hendricus Hyacinthus Zoetmulder, overleden te Rotterdam. 30 Juli Catharina Poortier, Rotterdam. UITGESPROKEN: 31 Juli L. Gerritse, caféhouder, Eindhoven, Aal- sterweg 27. 31 Juli Berend van der Laan, Kapper, Eindhoven, Kempensche Baan 74. 1 Aug. B. Els- hout, schilder, den Haag, Vaillantlaan 549. 1 Aug. H. Th. Nieuwenhuijsen, verlofhouder, den Haag, Ka terstraat 23. en Boekhorststraat 112. 1 Aug. M. Vermeer, gescheiden echtgenoote van A. J. Edens, den Haag, Piet Heinstraat 57a. 1 Aug. J. Horten- sius, metselaar, Poeldijk, Nieuwstraat 5. 1 Aug. A. de Kort, koopman Delft, van der Spiegelstraat 14. 1 Aug. H. van Rijn, melkboer, Leiden, Pieter- krekkoorsteeg 20. 1 Aug. J. S. I. van Rijn, Zoeter- woude. 1 Aug. N.V. Glascommissie den Haag, vh. E. Menzel, den Haag, van Hogendorpstraat 11. 1 Aug. A. H. Christiaanse, carossereifabriek, Noordwij- kerhout. 1 Aug. de handelsvennootschap onder de firma W. de Bruin en Zoon, boomkweekers, Boskoop en de ldeden D. de Bruin en G. de Bruin, Boskoop, boomkweekers Boskoop. 1 Aug. H. Bos, kleerma ker en koopman, Alfen aan den Rijn, Juliaanstraat 10. 1 Aug. J. A. Meijer, bouwkundige, den Haag, Conradkade 83. 1 Aug. W. Baving, gewoond heb bende te Leeuwarden thans wonende te den Haag, Hobbemastraat 161. UIT DE RADIOBLADEN. 2 Augustus 1930. In „RADIO-EXPRESS" schrijft J. Corver over „Eind lampen en de onvervormd afgegeven energie." Een andeïe bijdrage in dit tijdschrift handelt over de capaciteit van electrolytische condensatoren. In de j kortegolf-rubriek lezen we een uitvoerig verslag van I een radio-vossenjacht. I „RADIO-WERELD" opent met een artikel over den nieuwen zender te Straatsburg. Een uitvoerig geillustreerd artikel handelt over de inrichting van den zender te Boedapest, die als voorbeeld van een modern station genoemd wordt. Voorts treffen wij het slot va ifcen artikel getiteld „De radio en effi ciency in het dagbladbedrijf" en een bijdrage over radio voor de luchtvaart aan. De „KATHOLIEKE RADIO-GIDS"wijdt een artikel aan de radio-storingen. D. Cevaner schrijft over „tijdseinen." Verder voornamelijk vereenigingsnieuws Artikelen over „Netstoringen" en „Raanantennes" treffen we in de „OMROEPGIDS" aan, evenals een bijdrage over den strijd tegen de radio-storingen. Verder wordt in verschillende artikelen de verhou ding tot andere omroepvereenigingen nog eens dui delijk gemaakt. Het hoofdartikel van de „RADIOBODE" is gewijd 1 aan de AVRO-uitzending op den verjaardag van de 1 Koningin-Moeder. De programma's worden uitvoerig besproken. De „RADIOGIDS" publiceert een hoofdartikel over het „Zender-vraagstuk." Eli Bomli schrijft over Gustav Mahler. De jaarvergadering van de AVRO wordt besproken Voorts programma-besprekingen en vereenigingsnieuws. Radio-Omroep Eerste larpliiker Radio-Centrale D. Schuitemaker lr„ Hoordscharwoude PROGRAMMA HILVERSUM. Dinsdag 5 Augustus. 5— 6 orgelconcert. 67.10 dubbel mannen- kwartet. 7.10—8 lezing. 8.05—11 concert, i 910 topneel. 1112 platen. Woensdag 6 Augustus. 89 Orgelconcert. 9-10 platen. 1010.15 morgenwijding. 10.1511.30 ziekenuur. —2 platen, lunchmuziek. 2.30—3.30 kinderma- tinée. 3.30—4.30 Maak het zelf. 4.305 Orgelspel. 5—5.45 kindervragen. 5.45— 7.15 vooravondconcert. 8 Kurhaifsconcert. Hierna platen. Donderdag 7 Augustus. 8—9.45 platen. - 10—10.15 morgenwijding. 10.30—12 oehtendconcert, 12.15—2 middagmu- ziek. 22.30 dames halfuur. 2.3013.30 platen. 3.304 orgelconcert 44.30 half uur voor zieken. 4.30—5.30 populair concert, 5.306.-15 Concert, Max Tak. fi.457.15 pla ten. 7.157.45 volksuniversiteit. 810.45 concert Treep en solisten. 10.45—11.30 hotel Hamdorf. 11.30-12 platen. Vrijdag 8 (Augustus. 89 orgelconcert. "910 platen. 4010.15 morgenwijding. 10.1511.30 ziekenuur. 11.30—12 platen. 12.15—2 middagconcert. 2—2.45 voor de 'kinderen. - 2.45—3 platen. 1 34 middagmnziek. '44.445 onze keuken. 4.456 voor de kinderen. G6.45 muziek. 6.45 7.45 excursie naar Zonnestraal. .810.30 weekuitzending V.P.R.O. - 10.30 platen. Zaterdag 9 Augustus. 89 orgelconcert. 910 platen. 1010.15 morgenwijding. 10.15—'11.30 'ziekenuur. i 11.30—12.15 platen. 12.15—2 lunchmuziek. 24 liedjes en concert, 44.30 fotografie. 4.305 platen. 55.30 ons huis. 5.306 lezing. 67 kinderuur. 78 mededeelin- gen, plateu. 8.1511.15 populair concert. 11.1512 platen. PROGRAMMA HUIZEN. Dinsdag 5 Augustus. 5-7.30 platen. 7.30—8 lezing. 8—11 Con cert E RG. orkest. 1112 platen. Woensdag 6 Augustus. 8.15 9.30 Ncrv. morgenconcert, 10.3011. ziekendienst. 1111.30 platen. 11.30 12.30 harmonium. 12.302 middagconcert. 25 middagconcert. 2.453.15 lectuur. 5—6 kinderurn-. 6—7 platen. 7—7.30 decla matie. 7.308.30 wijdings-samenkomst. 88.3010 Concert Boris Lensky. 1011 or gelconcert, Dbudenlag 7 Augustus. 8.15—9.30 KRO. platen. 10—10.30 Ncrv. zang. 10.30IJ ziekendienst. 11.30—12 Kro. godsdienstig halfuur. 12.15—2 lunchmu ziek platen. 23 Ncrv. platen. 4f—5 zieken uur. 5—5.30 platen. 5.306.30 concert, 6.40 -7.40 orgelconcert. 7.408 platen. 811 concert met solisten. Vrijdagt8 Augustus. 8.152.30 Ncrv. morgenconcert. 10.3010.15 bijbellezen. 12.302 middagconcert. 214 platen. 45.20 concert, 5.306.30 orgel concert. - 6.308 platen. 77.30 rPdio- dokter. 810.25 zendingskapel A'dam. 10.30—11.30 platen, i Zaterdag 9 Augustus. 8.15—9.30 Kro. platen. 11.30—12 godsdien stig halfuur. 12.152 lunchmuzieek. 2 3.15 kinderuur. 56 platen. 67.30 sport- platen. 7.30—8 lezing. 8—11 Concert Kro. orkest. 99.15 radiotooneel. 1112 pla ten. i SPORT EN WEDSTRIJDEN OUDKARSPEL. D.T.?. 1—„iSportlust" (Alkmaar) 5—1. D T.S. 1 speelde Zondag een vriendschappelijk partijtje tegen een tourclub uit Alkmaar, ge naamd „ISportlust", samengesteld uit V.A.F.Q. en AIcmaria-spelers. Te ruim half 3 werd onder leiding van Hartog begonnen. Di.TjS. was volledig. Beide partijen wegen tegen elkaar op. De 'Alkmaarders, die den steun van den wind hadden, wisten dit voordeel niet te benutten, deels door goed verdedigen der Dl.-verdediging, 'deels doorlat het combineeren te ver werd doorgevoerd. Eivenzoo verging „het de D.-voorwaartsen, en moesten zij meestentijds de vlag voor de S.-backs strijken, terwijl de S> keeper eenige goede schoten naar behooren stopte. ,Eef> ïnooie kans om de score te openen kreeg Eecen, maar hij zag kans om oip 'slechts enkele meters afstand nog naast, te "kogelen. Reeds meen de men dat de rust met blanken stand zou in gaan, als Kuiper langs de lijn snelt, en keurig naar Eecen doorgeeft, 'die met een schitterend schot den 8,.-keeper laat visschen. Rust 10. Het voordeel van den wind wist D.T.S. beter te benutten, en direct wordt er met een serie aanvallen begonnen. Eien goedkoop doelpunt werd verkregen, doordat de iS.-doelman, hoewel bui ten zijn schuld, het leder in eigen doel werkte (20). D. blijft domineeren, het samenspel vlot uitnemend. Het is Dekker, die daartoe in staat gesteld door Eecen, met een prachtschot het der de doelpunt scoort, De Deotjes overspelen de Alkmaarders thans geheel. Met een hoog ver schot verraste ISpeets ten vierde male den S>.- keeper. D. vindt het nu welletjes en langzamer hand gaat de strijd weer gelijk op. De Alkmaar ders kregen eenige goede kansen, weten echter geen dezer te benutten. Onder al deze bedrijven door is het aardig beginnen te regenen, maar met animo werd doorgespeeld. Niet eerder dan nadat Eecen nr. 5 heeft gescoord, gelukt het den gas ten de eer te redden. Spoedig hierna bespeelde Hartog, die op aan gename wijze zijn taak vervulde, voor de iaatste maal zijn fluitje, en kwam het slot van dezen aardigen wedstrijd met een 51 zege voor DT.S. Rechtzaken ALKMAAR. VOOR DlEN KANTONRECHTER. Strafzitting van Vrijdag 1 Augustus. Een minder welriekende naaste gelegenheid. De firma N. Timmerman, fouragehandel te Si. Paneras, welke firma wordt gevormd door de drie gebroeders T. heeft de beschikking over een pakhuis aan het I uttik Oudorp te Alkmaar, dat tot bergplaats dient voor visch en vleeschmeel, juist niet tot onverdeeld genoegen van den belen dende bewoner, de heer Th. H. Jos. Vermeulen, orgelfabrikant, die op sommige tijden van de uitwasemingen van deze overigens zeer nuttige en voortreffelijke producten, zooveel hinder on dervond, dat hij verplicht is ramen en deuren van zijn woning zorgvuldig dicht te houden. Daar verzoeken tot. opruiming niet het gewenschte ef fect sorteerden, werd aangifte gedaan door den hoofdagent Rademakers proces verbaal opgemaakt en verscheen heden voor den plaatsvervangend kantonrechter casu quo mr. de Groot, de heer Jan 'Tter zake overtreding der gemeenteveror dening, welke heer ontkende dat de bewuste stof fen een zoodanig hinderlijken stank zouden ver spreiden als door den reclamant werd beweer^, lederen fourageur heeft deze artikelen in voor raad en nimmer worden bezwaren ingebracht. Door den verbalisant was in bedoeld pakhuis een onaangename reuk geconstateerd, niet echter daar buiten of in het perceel van den heer Ver meulen. Aangezien echter op verzoek van den verdediger in deze strafzaak, die momenteel was verhinderd, besloten werd tot, aanhouding voor onbepaalden tijd, zal voorzekér alsdan meer uit voerig op deze zaak moeten worden teruggeko men. Den heer Vermeulen werd inmiddels ver zocht, wanneer de geur weer op hinderlijke wij ze in zijn woning merkbaar mocht zijn, om als dan onmiddellijk de politie zulks mede te deelen, opdat ook ambtelijk deze lucht, die door ver dachte wordt ontkend, kon worden waargenomen, ter versterking van liet vereischte bewijs. Een zaak zonder luchtje. Een te Zaandam wonend handelsman, fle 35- jarige heer Jan Christoffel van N. had zich te verantwoorden omdat op 26 April door de politie te Alkmaar was waargenomen, dat hij zijn al daar opgerichte zeepziederij, zonder vergunning van Burgem. en Weth. dier gemeente had uitge breid met een vetsmelterij. Voor de zeepziederij als z(odanig had de heer van N. wel vergunning bekomen en de verdachte verklaarde dat een zeepziederij zonder vetsmelterij eenvoudig onbe staanbaar is. De ketels voor die vetsmelterij waren dan ook reeds tijdens de aanvraag voor de verleende vergunning aanwezig. De heer van N. was trouwens van meening geweest dat het politieonderzoek betrof een benzinemotor, waar voor hij had nagelaten vergunning te verzoeken, omdat hij zulks niet noodig had geacht op grond van de geringe capaciteit van dien motor. Ook' deze zaak werd voor onbepaalden tijd aangehou den en aan verdachte geadviseerd lie vergunning voor het plaatsen van bedoelden motor, inmiddels tan te vragen. Bij het nemen van een bocht de linkerzijde van den weg gehouden. In de gemeente iSchoorl reed met zijn vier wielig motorrijtuig als bestuurder de heer Ka- rel Cihi-istiaan Wjilhelm B., 'u 34-jarig koopman, wonende Dorpsstraat te Broek op Langendijk eenigen tijd achter een auto, die met, een sukkel gangetje werd voortbewogen, zonder dat het hem mocht gelukken dit rijtuig zonder haast voorbij te rijden. Bij het z.g. kerkpleintje en parkeer terrein nam hij echter de kans waar door be doeld pleintje over te steken, waarbij hij echter naar het, oordeel van den veldwachter, zonder noodzaak de linkerzijde van den weg bereed. Voor dit feit. terecht staande, werd zulks door den verdachte ontkend, daar hij niet wenschte te aanvaarden de hypothese, dat, bedoelid pleintje deel zou uitmaken van den rijweg ter plaatse. Door dit niet verwacht verweer werd het noodig bevonden den niet gedagvaarden verbalisant als getuige te hooren en dus ook deze zaak onbe paald aangehouden. Het naam -en adreskaartje was weggekrabt. De heer Cornelis T., voorheen politieagent te Alkmaar, thans wonende te Haarlem en belast met het commando van een vrachtscheepje, werd op 19 Juli onder de gemeente Akersloot met zijn fregat aangehouden door een tweetal in een roei bootje gezeten rijksveldwachters, -die constateer den dat op het 4$ ton metende vaartuig ontbraken de vereischte naam en aanduidingen, van welke overtreding procesverbaal werd opgemaakt en de verschijning van den gezagvoerder Cornelis T., voor den kantonrechter tengevolge had. De com parant, erkende dan ook het. feit, doch veront schuldigde zich, dat het destijds nog aan tijd en gelegenheid had ontbroken, het opgeknapte en nieuw beschilderde vaartuig van de verlangde Jtenteekenen te voorzien. Gevorderd werd f 5 boete of 5 dagen wat de oud-politieman rijkelijk hoog noemde voor zoo'n snertovertreding. De waarnemende kantonrechter, hoewel deze min of meer vernederende qualifieatie niet onderschrij vend, was toch zoo welwillend de straf tot f 2 boete of 2 dagen terug te brengen. Onaangenaam avontuur op de badplaats Ciastricum sur Mer. Een tweetal levenslustige paartjes uit Am sterdam, de heeren G. B. R. en M- G. W. Th. A., vergezeld van hun onmisbare duo-gezellinnen, wa ren op Zondag 22 Jüni recht, opgewekt op de inotor vertrokken naar Gastricum aan Zee, om naar hartelust te genieten van het gezellige bad en strandleven. Natuurlijk werd in het aanwezige cafeetje allereerst gebruik gemaakt zich te res- taureeren en de motorrijwielen achtergelaten, on der het toezicht van een persoon, die zich wel willend beschikbaar stelde en aan wien de heer (M{. welwillend een kwartje bewaarloon uitreikte. Het bleek echter uit de inmenging van een veldwach ter, dat het parkeeren van deze motorrijwielen buiten het aangewezen terrein niet was toege staan en bedoeld kwartje dan ook ten onrechte was geaccepteerd. Dit kwartje ontving de heer A. dan ook terug, doch in de plaats daarvan werd hem en zijn vriend R;. een'bekeuring toegedacht, waarvoor beiden achtereenvolgens voor'den kan tonrechter waren gedagvaard. De heer R. was evenwel niet verschenen, doch in zijn plaats was aanwezig zijn echtgenoote, die echter, als zijnde niet voorzien van een volmacht, niets in het voor deel van haar echtgenoot kon verrichten. Doch gelukkig was de heer A. niet in gebreke gebleven aanwezig te zijn en boeide hij het oor van zijn auditorium door een levendig verslag zijner we derwaardigheden en verzuimde hij niet te doen uitkomen, dat de ter goeder trouw gepleegde, overtreding groojendeels het gevolg was van de onvoldoende aanwijzing met betrekking tot het wettige parkeerterrein in die zeebadplaats. De Die heer ambtenaar vorderde in beide zaken f 2 boete of 2 dagen, 'doch de waarnemend kanton rechter onderschreef in zekere mate de bezwaren van den heer A., verklaarde het feit wel straf baar ,doch legde geen der beide overtreders straf op, welke blijde tijding ook mevrouw R. aan haar echtgenoot kon overbrengen. Gevaren van een niet officieel erkend rijwielpad. Langs den zeer slecht onderhouden Frieschen weg naoij den z.g. pelmolen onder de gemeente Alkmaar is aan de eene zijde een meer effen ge deelte gelegen, dat door wielrijders maar al te gaarne en liefst van beide zijden wordt gebezigd met gevolg dat daardoor meermalen de linkerzijdfe van den weg wordt bereden, wat gevaarlijk is en verwarring sticht voor autobestuurders. De koopman in manufacturen, Pieter WI., wonende te St. Paneras, maakte 'dezer dagen zich eveneens aan deze overtreding schuldig en werd alstoen gesnapt door een veldwachter, die optrad als dienaar der vrijwillige verkeerspolitie en op wiens onverwachte verschijning de heer Wdus allerminst had gerekend. I.aatstgemelde heer stond dan ook voor dit feit terecht en werd, ondanks zijn deerniswek kend betoog,, dat hij niet in staat was door de onvoldoende opbrengst zijner negotie, dit bedrag af te zonderen, veroordeeld tot f boete of 3 dagen. De ambtenaar verzocht heeren politieamb tenaren voorts in 't vervolg scherp op 'dit euvel te willen letten. Van buiten en van binnen vochtig. Een 44-jarig los arbeider, gedomicilieerd te Alkmaar, genaamd Arnold D.. stond terecht ter zake openbare dronkenschap, gepleegd op 16 Juli te Schermerhorn. De man erkende hetgeen hem was tenlaste gelegd, doch beweerde geen drinker van professie te zijn. Hij was op gemelden datum met andere werklieden in die gemeente werkzaam, doch werd, wat men noemt, er uit geregend en had hij beschutting en troost gezocht in een café, doch de genoten consumptie had zoodanig aange pakt, dat hij buiten gekomen, niet meer in staat was om op zijn fiets te klauteren >efn z'ijn abnorma- len toestand werd geconstateerd met het hier- voren gereleveerde gevolg. Verdachte ontving een vermaning de matigheid te betrachen en werd veroordeeld tot f5 boete of 5 dagen. Klare op bier gaf geen plezier. Die nagenoeg 70-jarige arbeider Gerrit K. te Alkmaar had in den avond van 19 Juli zich bij kennissen geamuseerd met kaartspelen en daar bier gedronken, waar hij, zoo hij beweert, abso luut niet tegen kan. Om deze uitwerking te neu traliseeren gebruikte hij op weg naar huis in, een tapperijtje nog een glaasje klare, doch het bleek, dat het geneesmiddel de kwaal nog verergerde, al thans achtte een agent van politie het gewenschl den beschonken man in te rekenen en over te brengen naar het politiebureau. Dé oude heer, hoewel erkennende dat hij in kennelijken staat had verkeerd, beklaagde er zich over dat hij met zijn ouwe lichaam op de planken had moeten liggen om zijn roes uit te slapen. De heer ambte- naa rtoonde zich niet bepaald welwillend tegen over den delinquent en requireerde zelfs f 15 boete of 5 dagen, doch de waarn. kantonrechter, overwegende dat verdachte de laatste jaren niet meer met den strafrechter in aanraking was geko men, veroordeelde hem tot f 5 boete of 5 dagen, hem voor herhaling ernstig waarschuwende voor een verzwaarde straf.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 4