STRUUS KöSTERS Co. s OPENING der zaak van in Dames- en Kinderhoeden Transpireerende DE BERENPLAAG TE ZEVENBERGEN. Sedert het jachtverbod verspreiden de beren zich steeds meer, schrijft men uit Csikszereda aan de „Nemzete Ujsag" In de buurt van Gyimesbukk dron gen drie beren in de gemeenteweid'e en verwondden de beide gemeenteherders levensgevaarlijk, trwijl zij zeventien koeien doodden. ONTPLOFFING IN EEN VUURWERKFABRIEK TE LEIDEN. 30-jarig arbeider gedood. Een gebouwtje uit elkaar gesprongen. Maandagmiddag js in de vuurwerkfabriek van de firma de Kat aan den Haarlemmerweg te Lelden, waar reeds meermalen ontploffingen met doode- lijken afloop hebben plaats gehad, opnieuw een ont ploffing ontstaan, waarbij de 30-jarige arbeider Schouten om het leven is gekomen. S. was in een der houten loodsen, waaruit de fa briek bestaat, bezig hulzen met buskruit te vullen. Waarschijnlijk ls door wrijving eenig buskruit ont brand en daardoor een ontploffing ontstaan. Het houten gebouwtje werd geheel uit elkaar ge slagen. i Deerlijk verminkt en met zware brandwonden overdekt is S. naar het St. Elisabethsgesticht overge bracht waar hij kort na aankomst is overleden. S. was gehuwd en vader van twee kinderen. Zijn medearbeider W .is aan het gevaar ontsnapt doordat hij juist een halve- minuut tevoren het gebouwtje had verlaten. De justitie heeft op het lijk beslag gelegd. HET WEER IN JULI. Nu Juli geheel achter den rug is, kunnen we nog even onderzoeken, hoe erg het nu wel ge weest. is met het weer, waarover we zooveel tie klagen hadden. Van de drie dekaden was de eerste warm en trvooi de middelste de slechtste. Het weertype van midden Juli duurde tot den 24sten. Daarna bleef het nog wel regenrijk, maar het weer knap te toeh geleidelijk op. 1-10 11-20 21-31 Juli De Bilt Juli Juli Juli 1930 norm. Neerslag (som) 30 110 53 193 77 Max. temp. ((gem.) 25.2 19.2 21.3 21.2 21.8 Min. temp. (gem.) 14.0 11.4 13.5 13.0 12.2 Ove rhet geheel was het dus een extreem natte maand (te De Bilt zijn deze maand met. 193 m.m.) en Juli 1865 met, 194 mm. de natste Juliemaa.n- den van de geheele reeks, maar wat de andere elementen betreft, viel liet nogal mee: gemiddelde maximumtemperatuur slechts weinig onder nor maal, gemiddeld minimum zelfs 0.8 gr. O. erbo ven. Ook de zonneschijn, hoewel onder normaal, was niet zoo heel gering. Amsterdam had 178 uren, het normale zal ongeveer 200 bedragen. Was het dus in het algemeen niet zoo koud, als soms in regenrijke zomermaanden het geval is, een paar dagen waren wel erg kil; het ergste was de 22ste, toen het maximum te De Bilt. xtslechts 14.2 gr. O. bedroeg, te Amsterdam 13.7 Zoo iets is ongeveer 20 April normaal, maar niet op 22 Juli? „GABNALEN'-OORLOG TE VOL;ENDAM. Men schrijft aan het „Hbld.": De rustieke eenvoud en gemoedelijke burger zin in het pittoreske Volendamsche visschers- oord wordt wreedelijk verstoord idoor een bur geroorlogje. Het Betreft hier een bittere strijd tusschen de garnalenvisschers en de -venters van deze schaaldieren. Die goed georganiseerde vis- schers trachten de garnalenprijzen te doen stij gen door den aanvoer zoo beperkt mogelijk te houden. Hun bestuur (door de bevolking de in- quisitorale naam van de „Bloedraad" gegeven) bepaalt nu het aantal manden, welke iedere vis- seher mag aanvoeren. Het teveel wordt aan de eenden gevoerd of wordt over boord gegooidt. Nauwkeurig letten .spionnen" op, of er ook over tredingen geschieden. Anders volgt een belang rijke boete en bij niet-betaling daarvan royement, van den overtreder. Practisch kan zulk een vis- scherman zijn botter wel opleggen, daar geen enkele handelaar in scheepsvictualiën en derge lijke hem meer wil leveren. Dit laatste ook alweer ten gevolge van een boycot dreigement van den Bloedraad. Het be hoeft gee nbetoog, dat de 200 vischventers hier in hooge mate door worden gedupeerd, daar de aanvoer zo ogering is,1 dat velen hunner geen garnalen kunnen krijgen met als gevolg werk loosheid en broodeloosheid. Een enkele meer ge goede venter-koopman tracht het waakzame oog van den Bloedraad te ontsnappen, door met een snelvarende motorboot de vissehers op zee op te zoeken en clandestien eenige manden met garna len te bemachtigen. Er heerscht dan ook tusschen beide groepen der bevolking een gespannen ver houding, te meer, daar volgens de. venters, bij normalen aanvoer de consumptie groot genoeg is (vooral de AmsteTdamsche huisvrouw is een belangrijke afneemster), om zeer loonende prij zen te kunnen verwachten. Door deze maatregelen gaan ongeveer 20000 manden garnalen per sei zoen voor den handel verloren. EVERT VAN DJJK EN INDIë. Een rimboe-figuur. Op het telegram van de K. N. I. L. M. aan Evert van Dijk, waarin liij gelukgewenseht werd) met het slagen van de Oceaan-vlucht, antwoordde hij, zooals de lezer weet, met het verzoek de groeten te doen aan al zijn vrienden in indie. Die vrienden dateeren niet van de enkele kee- re ndat Van Dijk als piloot van de K.'L. M- zijn vliegtuig naar Indië heeft gebracht, maar van lang daarvoor, meldt het „Nieuws". Ruim vijf- tie bjaar geleden kwam Evert van Dijk als jong broekje op goed geluk naar Indië. Hij werd ge plaatst als opziener bij den Dienst van de In- en Uitvoerrechten. In deze functie moest hij naar Bali. Op zekeren dag zat Van Dijk in de soos van zijn standplaats te praten, toen hij hoorde, hoe de civiel-gezaghebher zich smalend uitliet over de douane, 'die, naar hij zeide, niets >deed dan ,,gqppen". Van Dijk' meende de eer van het douanecorpe te moeten hooghouden en vond de beste manier daarvoor den civiel-gezaghebber onder het bil jart te boksen! Voor straf werd hij toen overgeplaatst naar Oleleh, ook daar bleek hij vlug met zijn vuisten te werken en daar men bang was dat de'Atjehers hem om die hardhandigheid van kant zoucLen ma ken, werd hij overgeplaatst naar Batavia, schrijft de „N. 8. Ort." Hij werd controleur aan de poort van de loodsen te Priok. Toen zijn hoog ste chef op zekeren dag de ronde deed en hij aan merking maakte op het werk van v. Dijk, vroeg dez eof mijnheer de chef misschien een „pak op zijn bliksem" wilde hebben. Nadat hij een flinke, uitbrander had gekregen, gaf men hem een laat ste kans bij den dienst der accijnzen te Batavia. Dit was het werk voor Van Dijk. Hij moest overvallen doen in duistere sloppen, waarbij hij zijn vuisten kon gebruiken.-Zijn chef was ditmail best over Van Dijk te spreken. Maar hij had een zwerversnatuur en wilde niet langer op één plaats blijven. Hij vrdeig overplaatsing naar de 'Buitenbezittingen om m??r zelfstandigheid te hebben. Daar hij in Batavia nog al met zijn jachtge weer manoeuvreerde en alle honden, katten, kip pen en eenden in de buurt het moesten ontgelden, besloot men aan 'zijn verzoek te voldoen en hij wer dovergeplaatst naar Poloh, in Noord-Borneo. Hij was daar de eenige Europiaan in de wilder nis, zijn huis stond op palen. D'aar kon hij dus zijn hart ophalen. Maai dat be viel hem ook niet. Hij had geen aanspraak. En daarom zat hij meer in Serawak dan in Poloh, vanwaar hij er per zeil prauw heentrok. Als men !hem moest hebben, was hij nergens te vinden en als men hem dan telegrafisch te iSerawak te pakken kreeg, seinde hij terug, dat het erg jam mer was, maar erwas tegenwind en hij kon dus niet met de zeilprauw terug. T.oen dit enkele malen was Voorgekomen, gaf men hem den raad, zijn ontslag aan te vragen. Hij deed dit en ver trok met 'n buitenlandsche boot naar Holland. Zoo eindigde de veelbewogen en avontuurlijke Indische periode van Eivert van Dijk. HET „GELOOF" VAN DEN HOLLANDER. Brabant in caricatuur. Een medewerker van „de Tijd" heeft de waanvoor stellingen van den Hollander omtrent den Brabanter vastgelegd in een aantal „geloofs"-punten. Ieder Hollander gelooft, zegt hij: dat de menschen in Noord-Brabant onmiddellijk na hun geboorte een literkan bruin bier te drinken en fruit nagenoeg geheel mislukt is. De tot dus verre aangerichte schade is reeds zoo aanzienlijk, 1 dat de gevolgen nog lang zullen worden gevoeld zelf sindien thans spoedig regen zou vllen waar- op echter weinig hoop bestaat. HET NEBERLANDiSCiH ESKADER TE ANTWERPSEN. I Men schrijft uit Antwerpen aan de „N.R.Crt." Men behoeft er niet aan te twijfelen: het. be zoek van het Nederlandsche eskader aan de Ant- werpsche haven wordt hier zoo gunstig mogelijk opgenomen. De Belgen waardeeren het als een hoffelijk, vriendschappelijk gebaar van onze re- ring en dat het in den officiëelen Belgischen kring op hoogen prijs gesteld wordt is opnieuw ten duidelijkste gebleken bij de audiëntie, die de commandant, van het eskader, vice-admira&l Quant, Vrijdag bij den Koning en den Kroon prins gehad heeft, bij welke gelegenheid Z„ M. het. den heer Quant in de hartelijkste termen ge- gezegd heeft. Ongetwijfeld mag het als een bijzonder bewijs van waardeering bovendien be schouwd worden, dat de Kroonprins Zaterdag een bezoek aan het eskader gebracht heeft. Een der gelijke onderscheiding is nog geen van de buiten landsche eskaders, die hier geweest zijn ten deel gevallen. D;e Kroonprins bleef bij den admiraal, die mede een klein gezelschap Belgische autori teiten-en den Nederlandschen consul-generaal te Antwerpen den heer A. Ruys genoo'digd had, aan de lunch, Men mag het onder deze omstandig heden te njeer betreuren, dat er voor dit soort van vlagvertoon niet een moderner en meer represen tatief schi pbeschikbaar was dan de Jacob van Hcemskerck, doch hoewel het bezoek van den Kroonprins slechts zeer kort van te voren was aangekondigd, was alles aan boord keurig in orde. i 1 ZATERDAG a.s. 3 UUR Boterstraat No. 5 - ALKMAAR krijgt. „dat ze ter bevordering van de doorbraak der tanden tijdens hun twee eerste levensjaren twintig pond spekzwoord verknagen; dat ze op hun derden verjaardag drie Brabantsche pannekoeken eten en daarmee ieder jaar doorgaan, telkens het aantal pannekoeken vereffenend met het aantal jaren tot hun vijf- en-zestigsten ver jaardag nauwkeurig; dat ze hetzelfde afschuwelijke dialect spreken als Merijntje Gijsen in zijn jeugd; dat ze allemaal misdienaar worden en als zooda nigde wijn-ampullen ledigen in hun keelgat; dat ze zich na hun eerste communie nooit meer dat ze met Carnaval elkaar dood steken of anders geen pret hebben; dat ze geen respect gevoelen voor geestelijken, die alle tien geboden Gods onderhouden of dit althans beproeven; dat ze alle Brabantsche kermissen bezoeken en bij al die gelegenheden beschonken zijn; dat ze alleen veldwachters dulden, die per dag- meer kunnen drinken dan er in den Bosschen Raads kelder in een jaar tijds geschonken wordt; dat ze een koestal hebben, die 's zomers gebruikt wordt als dancing; dat ze hun vrouwen schandelijk mishandelen in en buiten kennelijken staat van dronkenschap; dat ze geen herberg voorbij kunnen gaan zonder een borrel te drinken en de meid te zoenen; dat ze zonder uitzondering gemeenteraadslid zijn van het dorp waar ze wonen dat ze allemaal hun zilveren bruiloft vieren bij wel ke gelegenheid alle andere Brabanters van uren ver in den omtrek hun gast zijn; dat ze allemaal kaartspelen met den pastoor en op die avondjes de hevigste vloeken debiteeren; dat ze zich tevreden stellen met een leelijk kruis beeld langs hun landwegen; dat ze op het stuk van vervoermiddelen eerst aan de uitvinding va nden kruiwagen toe zijn; dat ze een schorre stem hebben en daarmee t>p het koor van hun parochiekerk zingen; dat ze onbeschaafder leven, maar vromer sterven dan ieder Hollander; dat ze begraven worden in de schaduw van een kruis of van een kerk. maar altijd in de schaduw; dat ze op den Laatsten Dag des Oordeels dansend naar het dal van Josaphat opgaan; dat ze den hemel begeeren vanwege de rijstepap en de hel verfoeien, omdat ze zeker zijn, daar Hollanders te zullen aantreffen. Buitenland GROOTE HITTE EN DROOGTE IN DE VER 'STATEN. Ernstige gevolgen voor <len landbouw. Do geweldige hitte van 4045 gr. O., die van 17 Juli af onafgebroken in de Midden-Wesf- Sftaten en het Oosten des lands heerscht en ten gevolge waarvan reeds talrijke personen ten of fer gevallen zijn, heeft, ook zeer groote schade aan den landbouw aangericht, sinds eenige. we ken is er geen regen meer gevall-en, en de mete orologische bureaux verwachten voorloopig nog geen regen. Dje voorzitter van het landbouwkundig Ge nootschap heeft, aan president. Hoover medege deeld, dat.'hitte en droogte een groote catastro phe dreigen te veroorzaken in twee derde van de Ver. Staten. Het te velde staande graan is veoji- ihet grootste deel verdord en de weiden zijn door de zon geheel bruin gebrand. Ten oos ten van de Missisippi zijn uitgestrekte weilanden op deze wijze voor mense.h en dier onbruikbaar gemaakt. Rivieren en meren verdwijnen en de vissehen sterven op het droge. Ook de veestapel wordt ernstig door de droogte geteisterd, daar men dc diereh niet voldoende water kan geven. In dc meeste streken wordt het drinkwater steeds schaarscher. In verband met dezen buitengewonen toestand beeft men president Hoover verzocht aan den landbouw groote credieten te verstrekken, alsmede de transportprijzen zeer aanzienlijk te verlagen, opdat het vee uit de droge streken naar water rijke streken vervoerd kan worden. In landbouwkringen wijst men er op, dat de oogst van vlas, katoen, ma is, aardappelen, tabak De Kroonprins -legde uitvoerige belangstelling aan den dag voor alles, wat hem getoond werd, in het bijzonder aan boord van een van de onder zeeërs en van den jager "Witte de With. De indruk, dien onze marine bij het publiek maakt, is, naar men allerwege hoort en in de bladen leest .onverdeeld gunstig. Vele Antwer penaars maken van de gelegenheid gebruik om de Heemskerck te bezichtigen, de matrozen heb ben reeds connecties aangeknoopt met de Ant- werpsche meisjes en de officieren worden zoowel van den Nederlandsehen als van den Belgischen kant mét beleefdheden, ditnoodigingen, overla den. De danspartijen, maaltijden, enz., volgen elkaar in snel tempo op. Gelukkig, dat men met mannen van stavast te doen heeft! Geen beter man voor een gelegenheid als deze dan admiraal Quant, die onder alle omstandig heden tegen de plichten van de representatie op gewassen is en aan het vermaak met een animo deelneemt, welke hem jongeren benijden. Zaterdagavond was het 'geheele gezelschap Ne derlandsche officieren, met de adelborsten genoo digd tot een feest te hunner eere door onzen consul-generaal, den heer Antony Ruys, gegeven op zijn magnifieke buitenverblijf te Wijneghem. De seigneuriale huizinge van den heer Ruys was voor deze gelegenheid geheel en al ter be schikking van de gasten gesteld, doch het feest speelde zich in hoofdzaak in den tuin of liever het park af. Dit was met eeen ontelbaar aantal electrische lampjes van het eene einde tot het andere verlicht. Diepe lanen leverden daarbij ver rassend fraaie perspectieven op. Aan de achterzijde van het huis was een zeer groot met- planten omzoomd plankier gelegd voor den dans. Dit had nog een bijzondere verlichting met lampions. Er omheen kon men aan tafels zitten. Mede door de liefelijkheid van het park was er wel een ideale omgeving verkregen voor een dergelijk feest. Een elegant, en geanimeerd gezelschap van een honderdvijftig personen waren de gasten. Nadat men zich eenigen tijd op de muziek van een jazzband aan den dans had gewijd, (deden de tamboers en pijpers van de mariniers, welke admi raal Quant had laten overkomen, hun intocht op het feest. Van Antwerpen per autobus naar de grens van Wijneghem gekomen, marcheerden zij met de kapel van de koninklijke marine door het dorp en men begrijpt, dat dit ongewone daar -de bevolking in beweging bracht. Honderden men schen volgden de muziek en bleven voor het hek van het landgoed toekijken naar het zich daar achter afspelend feest. In den tuin had daarop bij fakkellicht een uitgebreide taptoe plaats met ^medewerking van de muziek en de tamboers en pijpers, die het geheele repertoire van de bij dergelijke gelegen heden gebruikelijke muziek ten gehoore brachten; de eigenlijke taptoe geblazen en getrommeld, ge volgd door het bekende lied „Ich bete an idlie Macht der Liebe", „Wilt heden nu treden" en de Nederlandsche en Belgische volksliederen, met een vroolijken marsoh van de kapel tot slot. Zooals men kon verwachten, was deze opluis tering van het feest een groot succes. De muziek werd met luide toejuichingen beloond, ook van de toehoorders buiten. Nadat de twee corpsen waren afgemarcheerd, werd het bal voortgezet. Onderwijl werd met kleine tusschenpoozen op verschillende gedeelten van het landgoed vuurwerk en Bengaalsch vuur ontstoken. j Do stemming was onder invloed van dit alles zoo geanimeerd mogelijk. (Onder degenen, die on vermoeibaar schenen in het dansen was dr. van Oouwelaert, wiens uithoudingsvermogen in deze maanden van onafgebroken feestelijkheden bewon dering afdwingt. Tot laat iji den nacht bleef men bijeen. oksels en voeten behandele men met Purolpoeder. Dit ia het meest afdoende middel daarvoor. Het kost 45 en 60 ct. per bust en is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Dlrogisten. 99 De Wandelaar" Zooeven verscheen bij de uitgever A. G. Schoon- derbeek te Laren, onder leiding van Rinke Tolman, de Augustusaflevering van „De Wandelaar" maand blad gewijd aan natuurstudie, natuurbescherming, heemschut, geologie, folklore buitenleven en toeris me. L. van Wallenburg' schetst welk een fleurig volks vermaak het ringrljden op Walcheren is, terwijl Her man Walle stil staat bij de,schoonheid van den pa radij svisch. Prof. dr. A. van Veldhuizen werd getroffen door de schoonheid welke er uit gaat van een Drentsch schroompje en ds. J. I. van Schaick betrekt ons in avonturen, die vastzaten aan een reis door den Eifel. De stemming van een zomeravond te Deventer werd vastgelegd in een schets Van J. Rietsema; Jae. Gazenbeek brengt ons nader tot de onvol prezen schoonheid der Vel uwe. „De hond als metgezel" is de titel van een onderhoudende schets, die P. M. *B. Toepoel af stond; met. A. E. d'Ailly als gids maken wij een prettige en leerzame wandeling langs den Spaarn- da.mmerdijk. Na een rubriek van A. IBongaards over „Or chideeën" volgt dan de rubriek „Voor en van de lezer", waarin een groote verscheidenheid van onderwerpen wordt aangeroerd. O.a. zwerven wij met een inzender mee langs den Waterlandschen dijk. Als steeds is dit nummer weer kwistig ge ïllustreerd. Marktberichten - BOVENKAR3PEL, 6 Aug. 2275 baal aardappelen Due. f 1.702.30, Schotse f0.90—1.60, kleine fl.20—1.45, eigenh. f2.10 2.15, grof f 1.802.25 per baal, 7600 st. bloem kool f7—18.40, 2e srt. f 1.90—6.90, 3e srt. 0.75 —0 80, 18200 Kg. roode kool f 0.50—1.10, 12600 Kg. gele kool f0.70—1.80, 17000 Kg. witte kóól 0 50—1.80, 2200 Kg. tomaten A f 9.60, B. f7.40, C, f9.40, rabarber f8.90. - LANGED'IJKER GROENTEOENTRALE 6 Augustus. 9800 Kg. aardappelenSchotsche muizen f 3 4.10, schoolmeesters f3.20, eigenheimers f4.30, drielingen f3.403.90, 3900 stuks bloemkool le soort f7.70—14, 2e soort f 0.90—2.50, 56000 Kg. roode kool f 0.60—2, 40000 Kg. gele kool f0.70 —2.30, 52000 Kg. witte kool f 0.90—2.10, 1250 Kg. slaboonen f77.80, 250 Kg. snijboonen 9.40 12.30, 1500 Kg. zilvernep f6.709.30, zi]ver- drielingen f 1.5Ct—3.10, 4500 Kg. uien f 6, nep 7.70—9.30, drielingen f2.20—4, 1000 Kg. bie ten f 2.90. 7 Augustus. 9500 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f3.10 5 30, drielingen f 2.503.60, '2000 stuks bloem kool f7.20—9.20, 2e soort 'f 1—1.40, 56500 Kg. roode kool f0.601.40, 45200 Kg. gele kool f0.60—1.90, 41300 Kg. witte kool f0.90—2.10 7850 Kg. tomaten A f 10.20—11.30, B f3—3.10, C f8.50, CC fl.80, 2400 Kg. slaboonen f4—7.30 75 Kg. snijboonen f 10.30—10.80, 1800 Kg. zil vernep f5.507.20, drielingen f213.60, 4200 Kg .uien f5.206.10, nep f6.107.80, drielin gen f2.90—3.50. - noordermarktbond. Vt Augustus. 32600 Kg. aardappelen: Schotse he muizen f2.80 3 60, groote f3.504.30» 4Jauwe f4.70, drie lingen f2.50— 3.70, 18200 Kg. uien f4—5.20, drielingen f 3.704.50, gele nep f 6.50—8.40, 26200 Kg. zilveruien f 0.200.4Ó, drielingen 1.30 2.70, nep f47.10, 5700 Kg. spercieboonen f6.50—8.10, 1900 Kg. kroten f 1.70—2, 35000 Kg. roode kool f0.601.70, 83000 Kg. witte kool f0.602".10, 16200 Kg. gele kool f 0.70—1.90, 200 stuks bloemkool f7.608.10. 7 Augustus. 30200 Kg. aardappelen: iSchotsche muizen 2.70 —3.80, groote f 3.40—4.60, kleine f 3.60, eigenh. f2.503.70, blauwe eigenh. f5—5.10, drielingen f2.50—3.70, 12800 Kg. uleen f4.40—5.80, drie lingen f2.80—3.60, gele nep f3.50—6.80, 16000 Kg. zilveruien f0.30, drielingen f 1.202.50, zil vernep f46.50, 7900 Kg- spercieboonen f5.80 7 30, 120 Kg. tuinbooneen f 1.80, 2100 Kg. kroten fl.40—1.60, 28400 Kg. roode kool f0.60 1 70, 50000 Kg. witte kool f0.901.80, 2920O Kg. gele kool f0.60—1.70. 220 st. bloemkool f9 - WARMENHUIZEN, 5 Augustus. 15000 Kg. aardappelen: SSchotsche muizen f2.70 340, grove f3.30—3.60, drielingen f 3.30— 3.50, eigenheimers f5.60, blauwe aardappelen 4.80 5.40, 1900 Kg. gele kool fl.20, 2850 Kg. zil vernep f5.307.60, zilveruien fO.100.20, drie lingen fl.401.60, 6600 Kg- gele nep f6.90 8.60, drielingen f3.203.60, uien f55.90. 6 Augustus. Schotsche muizen f 2.70f 3.50. Grove f 3.40f 3.80. Drielingen f 3.60. Blauwe aardappelen f 5.40. Bloem kool le kwaliteit f 7. Gele kool f 0.70—f 1.20. Zilver- nep f4.80—f6.50. Zilverdrieling f 1.70—f2.30. Gele uien f 4.30f 4.60. gele drielingen 1 2.60—f 3.60. Ge le nep f 6.10—f 7.70. Slaboonen f 4.10—f 7.10. Aan voer 5450 kilogram aardappelen 3800 kilogram gele kool 4700 kilogram gele nep 3550 kilogram zilveruien 120 stuks bloemkool 1275 kilogram uien 95 kilogram slaboonen. - ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. 6 Augustus. Aardappelen f2—f4.30 per 100 kilogram. Aalbessen f4f 13 per 100 pond. Andijvie f 1.50f4.40 per 100 stuks. Bloemkool le kwaliteit f 5.60—f 15.30. Druiven f 33.f 44 per 100 pond. Gele kool f 5f 6 per 100 stuks. Groene kool f3—f8 per 100 stuks. Kropsla f180f4 per 100 stuks. Komkommers f 1.10f3.80 Meloenen f26—f51 per 100 stuks. Postelein f0.31— f 0.62 per bakje. Rabarber f2.90—f6 per 100 bos. Roode kool f 1—f 3 per 100 stuks. Spinazie f 0.41— f 0.75 per bak. Snijboonen f 3.80—f 8 per 100 pond. Dubbele slaboonen f 2—f 4.20 per 100 pond. Tomaten A f 5.50 B f 4 C f 4.70 CC f 1.70 per 100 pond. Worte len f 2.90—f 6.10 per 100 bos. - PURMEREND, 5 Aug. 17 st. kleine fabriekskaas r.m. f43. 28 st. kleine boerenkaas .r.m. f42.50, 1 st. Goudsche kaas r.m- f37 50, 3087 Kg. boter f 1.25—1.50, 260 vette koeien f 1.10—1.20, 177 melk- en geldekoeien f190425, 80 stieren, 36 paarden f100200, 71 vette kalveren f 1.10—1.30, 229 nuchtere kalve ren slacht- f 11—36, fok- f 16—26, 335 vette var kens ,slaoht- f 0.64—0.68, zouterij fO.62 0.67, 41 magere varkens f3244, 255 biggen f 18-^-26,

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 2