Revue van de Week Uit den Omtrek Radiorubriek 12 Augustus. De menschen, die in de afgeloopen week ver toefd hebben te ©cheveningen op het oogenblik toen de heer Veraart, de „regenmaker", die nu ook verklaart, zonneschijn te kunnen brengeto. via zijn ijsstrooierij boven de wolken, ze zullen zich wellicht eenig denkbeeld kunnen vorppm over 'het antwoord op de vraag of deze „tove naar" ons met een meteorologisch fopspeentje aan de lijn houdt dan wel zuivere koffie schenkt? Den 28en Augustus herhaalt de heer Veraart zijn proeven. Sommigen beweren dat de man inderdaad eenig succes heeft, anderen blijven sceptisch of nóg een tikje koeler gestemd. Ik voeg me bij de „afwachtenden". De achter ons liggende week beeft tenslotte wat zonniger en zoeter weer gebracht, maar blauwe en grauwe luchten wisselden elkaar af. En de weervoor spellingen zijn over 't algemeen niet vah dien aard, dat het perspectief voor de exploitanten van seizoen-zaken, die nu reeds, evenals de arme landbouwers, voor wie de hardnekkige re gens een geweldigen strop berokkenden en dezen toch reeds zoo somberen tijd, in „majeur-stem- ming konden verkeeren. 't Was de week van storm, van cycloon, die vooral Voorne en Putten teisterden, in de Betu we rondbulderden, speciaal het arme Haastrecht, Putten, moest 't geweldig ontgelden. De ver nieling, door het noodweer aangericht, was schrik kelijk. Woningen en schuren werden ingedrukt, boomen ontworteld, over groote vlakten zijn de gewassen vernield. Met dankbaarheid mag wor den vermeld, dat het getal persoonlijke onge lukken uiterst gering was. .Storm en regen heb ben tal van tenten-kampen doen opbreken of tot ruines gemaakt. Voor de midzomer-vacantiegan- gers is Augustus 1930 tot nu toe een booze peri ode geweest! 'tls en blijft nu voorloopig nog „komkommer moesson" in de regionen van het Rijkskeukenbe- stier. iSchoon achter de deuren dier „cuisines" ook thans heel wat meer bekokstoofd wordt dan de buitenwacht vermoedt. De bestuursmaatregel ten opzichte der nieuwe regeling van uitkee- ring aan de oude gepensionneerden zal naar ,,'het Volk" aankondigde den len September a.s. van kracht worden. Een ontwerp tot nieuwe regeling van de strandvonderij heeft het depar tement van Justitie verlaten. De Nederlandsche Week in België verliep vol komen naar wensch. De oud-minister Dir. Pos- thuma, commissaris-generaal van het Uitvoerend Comité te Antwerpen, heeft zich in een persge- sprek uiterst optimistisch uitgelaten over de toe komst der verhouding tusschen Nederland en België, gelijk hij zich die thans ziet ontwikkelen. Een en ander kan van zeer beduidende invloed zijn op het tractaat, dat eindelijk zal tot stand komen ter vervanging *van het verdrag-1839. Het vergeten van oude veeten is zeker voor kleine volken nu een levensvoorwaarde! Er zijn al meer dan geno.eg crisis- en andere zorgen. Het aanstoken of uitlokken van „eco nomische oorlogen" kan voor alle partijen slechts verergering van de reeds heerschende ellende te weegbrengen. Voor Nederland is het steeds hoo- ger maken van tariefmuren zeker een beangsti gend verschijnsel. Zoo zal men in Duitschland het invoerrecht op erwten van 4 op 20 brengen, wat dus eventjes 400 pet. beloopt! Toch is van Nederlandsche zijde aan de Duitsche Pers be duidt, dat men hier ook met de Oostelijke nabu ren geen eeonomischen oorlog wenscht. Wat niet belet, dat de Nederlandsche Zuivelbond ge vormd door 4.33 coöperatieve zuivelfabrieken en 130.000 aangesloten boeren tot een boycot van Duitsche machines wil overgaan. Terwijl gedreigd wordt met uitsluiting van Duitsche kunstmest stoffen. Men poogt te onzent uitbreiding van repressaille-maatregelen en tarief-verhoogingen tegen te gaan. 'Of die pogingen effect zullen 'hebben, de toekomst moet 't wederom leeren. Den 9en dezer is H. M. de Koningin van het Paleis iSoestdijk, waar Zij, de Prins en prinses Juliana gedurende eenige dagen gasten waren van'Koningin Emma, naar het Loo vertrokken. 't Was op Soestdijk, dat de Koningin ontving én aan den vorstelijken disch noodigde den Ja- panschen Prins Katamatsu en zijne gemalin Prin ses Kikuko, alsmede den Siameeschen prins D'amrong met zijn beide dochters, - - die ons land voor de tweede maal in kort tijdsbestek bezochten. Zoowel de Japansche als de Siameesche Prins ontvingen van H-M. de hooge onderscheiding van Grootkruis in de Orde van den Nederlandi- •eheu Leeuw. Personalia: Kingsford Smith, de vermaarde aeronaut, onderging in een ziekenhuis te Middel burg eene blindedarm-operatie met zeer goeden uitslag. Tot advocaat-generaal bij den Hoogen Raad der Nederlanden is benoemd Mr. Dr. J. Wijnveldt, rechter te Rotterdam. De heer J. Oudegeest, partij-voorzitter van de 8i. D. A. P„ vierde zijn zestigsten verjaardag. Dr. C'. J. Vin- kesteijn, inspecteur der gymnasia, is te Utrecht zeer ernstig ongesteld geworden. Mocht hij her etellen, dan zal de heer V. zijn functie toch niet kunnen hervatten. Tot inspecteur-generaal van het Nijverheidsonderwijs is met ingang van 1 November benoemd ir. G. Hofstede, directeur der Middelbare Technische School te Deventer. De heer G. H. W. ridder Huyssen van Katten- dijke, legatieraad te Brussel, zal Nederlandsch gezant te Lissabon worden. De oud-tooneelspeler Alex Faassen, vierde onder vele blijken van sym- pa'thie zijn 91sten geboortedag. Uit de doodenlijst: A. L. de Gelder, hoofd ingenieur-directeur Rijks-Waterstaat, 55 jaar, Den Bosch. A. J. M. ?tumpff, lid der Algem. Rekenkamer, 66 jaar, Den Haag. J. H. v. d. Velde, oud-hoofdinspecteur Posterijen, 74 jaar, Den Haag. Dr. E. D. A. C|. van Moll, 81 jaar, rustend oogarts, zeer bekende figuur op medisch gebied, Arnhem. Gep. majoor-tit. O.-I. Leger G. C. Minders, 80 jaar, Den Haag. E. J. W. Hoffert, gep. referendaris aan Koloniën, 72 jaar Den Haag. Jos. Schurmann, de bekende im- pressario, 74 jaar, Rotterdam. De honderdjarige mevrouw de wed. Termeer, gëb. Wareman, Den Haag. De jongste criminalia-rubriek verschaft o.a. stof tot het memoreeren, dataan het Bezuiden- ho\it, in de Hofstad, het lijk is gevonden van een naar schatting dertigjarigen Italiaan. Bij het lijk werd een revolver aangetroffen. Geruchten over misdaad, in verband met deze lugubere vondst verspreid, zijn nog niet bevestigd. Een oplicnter te Delft wist enkele goudsme den te pakken te nemen. Hij verdween met c.c. f1000 roofbuit. Het kinder-koloniehuis te Soest kreeg visite van „krakers", die zich van een kistje met. f 150 wisten meester te maken. Den 12en Augustus neemt de adv. gen. bij den Hoogen Raad con clusie in de moordzaak van het Haagsche Be- zuidenhout, waarbij de verdachte tot twintig jaar werd veroordeeld. De zaakwaarnemer, ge wezen adv.-procureur in Den Haag, 3ie onlangs terechtsond, is van oplichting vrijgesproken, maar wegens het verduisteren van een stuk ver oordeeld tot zes maanden, met aftrek van preven tieve hechtenis. Hij is op vrije voeten gesteld. Een kellner te Helmond ging er met een spaarkas van f800 vandoor, heeft zich aangemeld. Van de buit was niets meer over. Over de verwoestingen, wederom door den roo- den haan aangericht, teeken ik aan, dat bij den brand in het bekende Haagsche hotel des Indes, te Den Haag, welke in den nacht va.n 3 op 4 dezer woedde, een paar 'ton schade is berokkend'. Door het energiek optreden van dc brandweer kon worden bereikt, dat het bedrijf werd voort gezet. Kostbaarheden, die men aanvankelijk ge stolen waande, werden teruggevonden. Te Zwart sluis werden twee boerderijen en tien hooiber gen door het vuur vernield. Men miste in do geweldige verwarring een kistje met. groot be drag, dat later in veilige handen 'is terugge vonden. 1 Bij een ontploffing in een vuurwerkfabriek te Leiden is een dertigjarige werkman om het leven gekomen. Eien landbouwer is te Woens-. drecht bij een geweldig onweer door het hemel vuur doodelijk getroffen. Uit dc ongelukken- serie teeken ik nog aan, dat op de Haagsche. Prinsengracht een achtjarig meisje onder een auto is gedood en een zevenjarige knaap in het ïcheve- ningsche kanaal, bij (Seinpost, is verdronken. In de week van 27 Juli tot 2 Augustus zijn 38 ge vallen van kinderverlamming in Nederland voor gekomen. In de misère-rubriek hoort ook nog thuis de jobstijding over een kakkerlakkenplaag, waar mee men te Deventer is opgescheept. En mis schien ook nog, dat de ontwerp-begroot ing van Amsterdam! 6 a 7 millioen hooger is dan die voor het loopende jaar. Met vijftig opeenten- Vermogens belasting. Wat 61/2 ton bedraagt. Te Ommen werd het Internationale iSterkamp gehouden. Dr. Annie Besant en Krishnamurti waren aanwezig, 'tls nu, weet men de periode van de Congressen. In de hoofdstad kwam het 3e Internationale Congres voor Anatomen bijeen. De Kon. Brand- weer-vereeniging hield haar algemeene vergade ring te Rotterdam. Waar ook de Internationale Brandweer-tentoonstelling is gehouden, die de eer genoot van een bezoek, er door den Prins-Gemaal gebracht. Van 16 September af zullen radio-telefonische gesprekken kunnen worden gehouden tusschen Nederland «1 Zuid-Amerika. Van den uitslag dei proef-gesprekken, welke eerlang zullen plaats hebben, hangt 'nmf, of de geregelde verbinding- zal worden opengesteld. Zij, die 't in het oude Patria niet meenen te kunnen harden, lotsverbetering verwachten van. emigratie, bijv. naar de Vereenigde Staten, mo gen ter harte nemen de ernstige waarschuwin gen tegen zulke landverhuizing-plannen telkens en pas wederom gepubliceerd. Voor buitenlanders is daar geen werk. Zoodat men in vele geval len te laat, tot de conclusie moet komen, vervat in het oude woord: „Oost West. Thuis best" Plaatselijk Nieuws NOORDSCHARWOUDE. HET EINDE DER TENTOONSTELLING. Dinsdagavond kwamen standhouders en bestuur van de jl. gehouden Eerste Langedijker Midden standstentoonstelling in de groote zaal van „Con cordia" bijeen waarbij de dames van de heeren natuurlijk niet mochten ontbreken om te verne men wat de finantieele resultaten van deze ten toonstelling waren geweest. Tevens waren aanwezig de meisjes, die zoo bereid willig hare medewerking hadden verleend. De voorz., de heer J. Keizer, zegt bij zijn opening, dat het hem een waar genoegen is, hier allen nog eens met elkaar vertegenwoordigd te zien. Het doet de herinneringen aan de tentoonstelling, die van den meest aangenamen aard zijn, weder her leven. Heb ik in mijn opening en sluiting van de ten toonstelling reeds woorden va ndank en hulde ge sproken tot corporaties, en openbare lichamen, me dewerkenden en standhouders. Ik kan niet nala ten allen in het algemeen nog eens een woord van dank te brengen, voor de wijze waarop de sympathie met deze tentoonstelling tot uiting werd gebracht. Dan gaat hij in het krot nog eens het verloop van de tentoonstelling na, waarna hij opmerkt, dat het bestuur meende, dezen gemeenschappelijke arreke- ningsavond te moeten houden, opdat allen zouden weten, hoe het finantieele gedeelte van de tentoon stelling was geweest. - Zonder op de mededeelingen van den Penning meester vooruit te willen loopen, wil hij toch nu reeds zeggen, dat de uitkomsten tot groote voldoe ning aanleiding geven. Dit hebben wij te danken aan de ongeveer 2500 bezoekers, die op de tentoonstelling zijn geweest, aan standhouders en medewerkenden. Wij meenden tevens aan dezen avond een eenigs- zins gezellig karakter te moeten geven, zonder er een feestavond in optima forma van te maken. Maar toch hopen we, dat wat geboden wordt, u den tijd van het samenzijn zal korten. En zeker is het voor u een belangrijke mededeeling, wanneer ik zeg, dat het bestuur van verschillende groote zaken en fabrieken nu alreeds aanvragen en inlichtingen om standruimte heeft gekregen voor een volgende tentoonstelling, zoodat het bestuur zich genoodzaakt ziet, het volgend jaar weder een tentoonstelling te organiseeren, maar dan op een grooter leest geschoeid. Bij voorbaat roep ik nu reeds de medewerking in van de dames en heeren, die ons van den beginne af terzijde hebben gestaan. Daarna richt hij nog een woord van dank tot de aanwezige dames voor de wijze waarop zij zich van haar taak tijdens de tentoonstellingsdagen hebben gekweten. Hierna wordt de penningmeester, de heer P. Tuijn in de gelegenheid gesteld, verslag uit te brengen over het gehouden finantieele beheer. Volgens de rekening hebben de ontvangsten bedra gen f 1739.84, de uitgaven daarentegen f 1673.76, al- zoo een batig saldo van f 66.08. Door de heeren Ter Hofstede en Van Barneveld worden de boeken en bescheiden gecontroleerd, waarna eerstgenoemde namens de controle-commis sie rapporteert alles in orde te hebben bevonden en adviseert tot dechargeering van den penningmeester De voorzitter dankt de commissie voor haar ar- beid en stelt voor de rekening op bovengenoemde cijfers goed te keuren, waartoe wordt besloten. De voorzitter brengt den penningmeester een har telijk woord van dank voor het gehouden beheer. De wijze, aldus spr, waarop de finantiën zijn beheerd heeft bewezen, dat het de rechte man op de rechte plaats is, daar hij de rekening sluitend heeft weten te krijgen. Voorts deelt spr., mede, dat het hout, hetwelk voor de architectuur was benoodigd, verkocht is ge worden, terwijl de eerepoort het eigendom der E.L.M. blijft. Was aanvankelijk besloten de helft der eventueele baten terug te storten aan de standhouders ter te gemoetkoming in de pachtsom voor plaatsruimte, nu stelt het bestuur voor het geheele bedrag te storten in de algemeene kas. Dit voorstel heeft aller instemming en wordt al dus goedgevonden. Hiermede was het officieele gedeelte ten einde, en werd een aanvang gemaakt met het onofficieele, Velen gaven iets ten beste, waarvan ten volle ge noten werd en waarvoor menig dankbaar en harte lijk en niet minder verdiend applaus werd gebracht. In den loop vanden avond kwam de burgemeester van Noordscharwoude, Jhr. A. L. van Spengler bin nen, die ongeveer als volgt door den voorz. werd toegesproken Burgemeester, Het is op het oogenblik voor mij hoogst aange naam U namens de aanwezigen welkom te kunnen heeten, nadat u had laten mededeelen, iets later op deze bijeenkomst te zullen verschijnen. Het offici eele gedeelte is achter den rug, maar toch acht ik mij geroepen u de genomen besluiten en het resul taat der tentoonstelling te moeten mededeelen. (Hierna worden de mededeelingen gedaan, die reeds zijn vermeld.) Wanneer wij het finantieele resultaat van deze tentoonstelling zien, dan stemt het zeker tot groote voldoening en is het een spoorslag om het volgend jaar weer een tentoonstelling te organiseeren. Reeds nu kwamen toezeggingen en aanvragen voor standruimte van groote zaken en fabrieken bin nen, mits de tentoonstelling het volgend jaar weder zou worden gehouden. En ik kan u ook wel mededeelen, dat de plannen bij het bestuur zoo goed als vast staan, om de orga nisatie voor het volgend jaar weder ter hand te nemen. Er behoorde waarschijnlijk moed toe, om de ten toonstelling thans te houden, maar de grondslag is gelegd voor volgende exposities. De gemeente Noordscharwoude was als centrum gemeente zeker de aangewezen plaats en zal het volgend jaar ook weder in deze gemeente de ten toonstelling worden gehouden. Thans hebben wij de overtuiging gekregen, dat door de tentoonstelling de belangen van den Mid denstand, of liever, de belangen van het groote al gemeen worden gediend en tevens de belangen van de gemeenten. Gemeente- en Middenstandsbelangen loopen in dezen parallel. U, Burgemeester, wil ik een woord van dank bren gen voor de wijze waarop door U uwe medewerking is verleend. Wij kunnen dat niet genoeg waardeeren. Wij hebben geen feestavond in optima forma, maar toch hoop ik dat u eenige uren, of zoolang u hier zult zijn, op de meest gezellige wijze in ons midden zult mogen vertoeven. Nogmaals hartelijk welkom. De Burgemeester dankt den voorz. naar aanleiding van de vele vriendelijke woorden tot hem gericht, en tevens voor de uitnoodiging om dezen avond bij te wonen. Aanvankelijk had spr. willen berichten niet aanwezig te kunnen zijn door een vergadering welke hedenavond plaats heeft en die thans nog niet geëindigd is. Echter is hij van dit voornemen te rug gekomen omdat hij hoopte het bestuur te kun nen gelukwenschen met het resultaat. Maar dubbel verheugd is hij, dat zijn wensch, om nog meer van deze tentoonstellingen te houden, in vervulling zal gaan, waar reeds nu het voornemen is uitgesproken het volgend jaar weder een expo sitie te houden. Met genoegen heb ik de uitvoerige details der re sultaten van de E.L.M. vernomen en verheug ik mij in het streven van het comité. Moge dit bekroond worden met groot succes, dan is dit loon naar wer ken. Het bestuur wensch ik van harte geluk en u kunt op het succes trotsch zijn, want het is 'n pres tatie. U behoeft niet pedant te zijn, indien u dat zelf erkent. Alles is geschied met opoffering van veel ar beid, tijd en geld, waarbij ge niet gedacht hebt het eerst aan u zelf, doch waarmede gij het algemeen belang hebt gediend. Over de uitkomst der finantieele resultaten kunt u tevreden zijn en ook dat verheugt mij ten zeerste. Niemand kan ontkennen dat dit in de tegenwoor dige tijden een factor van groote beteekenis is. Het getuigt van wijs beleid, van een wijze opzet. Het is geen kunst een tentoonstelling op te zetten en later de mededeeling te doen, dat zij is mislukt. Spr. hoopt een jaarlijkschen gast te mogen zijn bij de afrekening en voorspelt dat de opzet nog grooter zal zijn. Tevens hoopt Z.E.A. dat ook de resultaten grooter zullen worden. Het resultaat dezer tentoonstelling is ook voor namelijk te danken aan de krachtdadige hulp der dames en breng ik H. M. de Vrouw, hiervoor extra hulde. (Applaus.) Weder was het een opeenvolging van aardige din gen en werd er naar hartelust genoten. Voordat het gezelschap er aan dacht naar huis te gaan, werd door den burgemeester Jhr. A. L. van Spengler afscheid genomen, die het Bestuur en medewerkenden 'n hartelijk woord van dank bracht voor de prettige afleiding die men hem had bezorgd. Z.E.A. hoopte nog menig jaar den afrekeningsavond van het tentoonstellingscomité te kunnen bijwonen Nu ik weet, aldus Z.E.A., dat het volgend jaar we der een tentoonstelling wordt gehouden, meen ik u thans nog de toezegging te moeten doen, dat, zoo gij inlichtingen wenscht, ik deze zal verstrekken, zoo veel in mijn vermogen ligt en ik mijn volle mede werking zal schenken voor het organiseeren van de tentoonstelling ,daar deze mijn volle sympathie en belangstelling heeft. (Applaus.) De voorz. dankt Z.E.A. voor zijn aanwezigheid in de allereerste plaats, waaraan hij toevoegt, dat de toezeggingen, zoo even door u gedaan, een rugge steun temeer zijn voor het comité, om het volgend jaar met nog meer energie de tentoonstelling te organiseeren en deze op nog grooter voet in te rich ten. De woorden zooeven door u gesproken zullen ons het volgend jaar nog vrij er naar u toe doen gaan om uwe medewerking te vragen en te erlan gen voor het daarstellen van de tentoonstelling. Zeker spreek ik namens alle aanwezigen, wanneer ik wensch, dat U nog vele malen op onze afrekenings avonden zult en kunt vertoeven. Nogmaals dank ik u voor uw aanwezigheid. (Applaus.) Nadat men nog eenigen tijd gezellig bijeen was gebleven, werd deze gezellige bijeenkomst gesloten, waarbij woorden van dank werden gebracht aan standhouders en medewerkenden en niet minder aan de familie Hop, die op zoo een royale wijze haar steun en medewekring aan de tentoonstelling had geschonken. Nadat nog een beroep was gedaan op aller hulp en medewerking voor de volgende tentoonstelling, gingen de dames en heeren huiswaarts. Het was een waardig slot. HEERHUGOWAARDl Woensdag ongeveer 12 uur had een autoonge val plaats nabij den Molenweg alhier. Voor het leggen van een brug in den Middelweg is al daar een stevige hulpbrug gebouwd, waarvan echter de leuning er niet op berekend is een auto te keenen. Uit de richting Alkmaar kwam een A msterdamsche familie met. de lüxeauto G 36228 en wat de oorzaak is geweest hebben we niet kunnen uitvorschen, doch de auto reed tegen de brugleuning en stortte met den kop in de werkput, terwijl de achterwielen nog juist op het brugdek bleven staan. Door eenige pol derarbeiders, die daar werkten, kon aan ie inzit tenden spoedig hulp worden geboden, zoodat. de zen binnengebracht konden worden bij de fami lie Maurits. Döor mej. v. d. Pol,'daar aanwezig, werd onmiddellijk Dr. iSpierings gewaarschuwd. Met diens auto en die van den polderopzichter, den heer Wijter, werden de gewonden naar de woning van den dokter gébracht, waar het noo- dige verband werd gelegd. Gelukkig bleken de wonden niet van heel ernstigen aard. Inmiddels was ook de firma Rus en Zonen te hulp geroe pen om de auto weer op den beganen grond te brengen. Hoewel de auto er heel raar bij lag of hing, alnaar men het zeggen wil, gelukte' dit na een paar uur* werkens toch. Het rijtuig bleek niet veel schade te hebben bekomen, doch werd zekerheidshalve op sleeptouw genomen om in de garage te worden nagezien en vermoede lijk óok werd opgeboend. Het verkeer onder vond heel wat stagnatie, hoewel dit zoo goed mogelijk werd geregeld, en zelfs een zware ver huiswagen met 4 paarden bespannen, nog kon passeeren op een gegeven moment. Natuurlijk ver wekte het geval heel wat belangstelling; door een au'topassagier werd zelfs van het geval een foto genomen. VOETBAL. DlE CüMPETITIE-INDEFLING 4e KLAS A. De competitie-indeeling voor het seizoen 1930 1931 is thans bekend. D1. 'T. is wederom in de 4e klasse A. inge deeld, en ziet deze er als volgt uit: D. T. S., Uitgeest, Zaandijk, J. O. S-, Ahrends V. O., Eilectra, Rivalen, iSi. L. T. O., Swift. UIT BE RADjIO-BLADiEN. 9 Augustus 1930. 1 „Radio-Expres" bvengt verschillende interes sante technische artikelen, o.m. een waarin ver schillende merkwaardige verschijnselen bij tele visie-ontvangst worden besproken. F. Brouwer schrijft over „Rustige ontvangst". „(Radio-Wereld" bespreekt uitvoerig de Phi lips ombouwgarnituren. Een andere bijdrage han delt over de groote Berlijnsche radio-tentoon- stelling. „Antennes en bliksemgevaar" is de titel van een interessant artikel, waarin duidelijk ge maakt wordt, van hoeveel belang een goede an tenne-veiligheid is. Voorts artikelen over het Duitsche radio-museum en „Plaatsingsapparaten en de keuze der plaatspanningslamp". Do „Katholieke Radiogids" brengt een uitvoe rig artikel over Joh. Seb. Bach. Van P. Pinot wordt een novelle gepubliceerd, getiteld „Bijna een Familie-drama". Wj. A'. A. Grul schrijft over „De Antenne". Ds „Omroepgids" beperkt zich tot \?ereeni- gingsnieuws en programmabesprekingen. Max Tak schrijft in de „Radiobode" een arti kel, getiteld „Wanhoopsdaad van een dirigent", geïllustreerd door W. Heskes. Een lijst van Eu- ropeesche omroepzenders wordt 'gepubliceerd. Ver dere de vaste rubrieken. De „Radiogids" brengt voornamelijk program mabeschouwingen en vereenigingsberichten. Een nieuwe rubriek onder den titel „Op den Uitkijk" wordt geopend. Medegedeeld wordt, dat Martien Beversluis en Eli Bomli vaste aanstellingen bij de V.A.R.A. hebben gekregen. L. J. van Looi schrijft óver zenderproblemen.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 4