te begrijpen dat de Boerenleenbank geen rente- looze voorschotten kan 'geven. Wanneer we echter geld van deze instellingen ontvangen, hebben we het direct en worden de kleine tuinbouwers er mee uit den put geholpen. Spr. is van meening, dat de vergadering bij het beginstandpunt moet blijven, daar het bij de Boerenleenbank is te probeeren met kans op resultaat. De vergadering van de L.G.C. zal spr. zoo spoedig mogelijk' ter sprake brengen. Het beste was echter, wanneer onze vereenigingen twee andere aanschreef, om zoodoende gezamenlijk een vergadering van de li.G.Ö. te verzoeken. Spr. vindt liet echter nog beter alle vereenigingen, die bij de il.G.O. zijn aangesloten, aan te .schrij ven. Thans wordt overgegaan tot behandeling van punt 7 der agenda: Hop "krijgen de tuinders ver betering in hun zeer slechte bedrijfstoestand De heer Beets zegt dat nu de eerste nood be sproken is'. Spr. stelt de vraag hoe men het in de toekomst beter moet krijgen? Hoe komen we toe tot het volgende jaar Augustus? De geheele tuinbouw verkeert in een hachelijken toestand. Ik vraag me nogmaals af, hoe we door dat kwade jaar heen moeten komén De voorz. zeg* dat we eerst maar eens door den directen nood mogen zijn. We telen wel geen kool, maar als alles goed was, zouden we dan geld ontvangen Indirecte steun van de regeering wis voor ons bedrijf beter. Wanneer men b.v. kool naar Amerika moet verzenden, gaal er veel te veel af voor transport. Wanneer de ta rieven werden verlaagd, zou dit ook in het voor deel van de tuinbouwers zijn. De heer P. Hart voelt hier ook wel voor. De bond van tuinbouwers moest meer op de regee ring zitten, waarop de voorz. antwoordt dat de Centrale bond veel bij de regeering doet. De heer P. Hart zegt dat de tuinbouwers bond overwegend christelijk is en deze mensehen berus ten er eerder in. Wij zijn van een andere rich ting en moeten hen warm maken. De voorz. zegt dat de menschen hier zitten met Duitschland. Dat land moet te veel geld opbrengen en moet toch ook de begrooting slui tend maken, doch de Duitsche tuinbouw is even noodlijdend als de onze. Spr. betreurt het dat 60 pC'-tder kamerleden uit de ambtenarenwereld voortkomt. Die meeste menschen in Den Haag weten niets van den boerenstand en degene, die den boerenstand daar vertegenwoordigen, wor den meestal nog voor den gek gehouden. De heer Jb. 'Otto zegt op zijn belastingbiljet te hebben gelezen, dat men bij misgewas gedeel telijke of geheele vrijstelling kan verkrijgen van het betalen der Grondbelasting. Daar bijna elke tuinbouwer eigen land heeft, stelt spr. voor geza menlijk vrijstelling te vragen. De vrijstelling wordt 'verkregen bij een misge was van 20 pOt. en dit bedraagt hier bijna ge middeld 80 pCt. Spr. gelooft dat met het vra gen der ontheffing, de hooge nood der tuinbou wers daar door zal dringen. Het is een duidelijk beeld van den toestand. Hij hoopt dan ook 'dat de leden hem steunen met het vragen van ont heffing. De heer P. Hart stelt voor, den burgemeester, die steeds zooveel belang stelt in de tuinbouw en ook de vergaderingen getrouw bezoekt, thar.s midden in het bedrijf te stoppen, n.l. door hem eerelid van de vereeniging te maken. Wanneer er iets moet worden besproken, is de burgemeester ook volledig op de hoogte met den toestand van den tuinbouw, hetgeen zeer zeker in het belang van de geheele gemeente zou zijn. De voorz. is van gedachte, dat. men eerelid wordt, wanneer men zich gedurende een geheelen tijd verdienstelijk voor de vereeniging gemaakt heeft, hetgeen met onzen burgemeester nog niet het- geval is, daar deze nog slechts korten tijd in do gemeente vertoefd. Spr. wil echter over wegen of het mogelijk is den burgemeester be stuurslid te maken. Bond vraag. De heer A. Hart zegt een dwangbevel voor de Pers. Belasting te hebben ontvangen en vraagt wat hij daarmede aan moet. Tevens deelt hij mede dat zijn buurman nog 65 snees haver heeft staan en vraagt, de leden of zij, wanneer het slecht weer is en de haver gedorscht moet wor den, niet een van hen kan helpen. iSpr. heeft hem gewaarschuwd met het zichten. De voorz. zegt, wat de eerste vraag betreft, de heer Hart- zich schriftelijk bij den Ontv. der Dir. Belastingen moet vervoegen. Wat de tweede vraag betreft, de tuinbouw- vereeniging kan hare leden geen verplichting opleggen elkaar te helpen. Hierna volgt een geschil tusschen den heer A. Hart en de heer W. Dutter over het verwij deren van vuil van den akker, toebehoorende aan eerstgemoemden persoon. Na breedvoerige bespreking en uitlegging van beide kanten, sluit de voorz. de discussies, daar deze aangelegenheid niet tot de agenda behoort. Hierna sluit 8,pr. de vergadering, onder dank voor de aangename besprekingen. Plaatselijk Nieuws OUDKARSPEL. DE V.V.V.V.V. EN DE QRASBAAN-WIELERWEDSTRIJDEN DOOR „OLYMPIA" VAN AMSTERDAM. De tijd is al weer- achter ons, dat we voor de ver- eeniging hierboven genoemd, de verschillende pro- pagandastukjes schreven, ten behoeven van deze wedstrijden die op den eersten dag van de kermis 1 alhier werden gehouden. Beloofde het weer in de laatste dagen van de week niet veel goeds, de Zondag werd begunstigd door schitterend weer. Een frissche wind en een helder zonnetje, maakten het tot een genot op het terrein aanwezig te zijn. Des morgens kwamen de renners van „Olympia" bij groepjes de gemeente binnen rijden, waardoor; natuurlijk alreeas de belangstelling werd gewekt voor hetgeen des middags zou worden gegeven. Het terrein, dat in de laatste dagen een modder poel was, was des Zondags in een zoodanige conditie dat met gerustheid kon worden gezegd, de baan is uitstekend in orde. Beter ware het geweest, wanneer de baan nog grooter was geweest, maar de grondtoestand liet op het moment een grooter maken van de baan niet toe. „Olympia" heeft een flink aantal van haar goede krachten naar onze gemeente gezonden, want er wa ren er niet minder dan 42 komen rijden. Voor den aanvang van de wedstrijden werd nog 'n rèdameritje door de gemeente gemaakt, en dit zal zeker invloed hebben gehad op het publiek, want de opkomst kon uitstekend genoemd worden. De verschillende wedstrijden werden met groote belangstelling gevolgd, en menig aanmoedigend ge roep werd gehoord, wanneer een der rijders dreigde te verslappen, of wanneer op de andere rijders werd ingereden. Het was een fleurig gezicht, al die renners over de baan te zien racen, waarbij ongelukken achterwe ge zijn gebleven. Maar zeker niet minder trok de belangstelling naar de Langedijker jongens, die zich met „Olympia" i zouden meten. I En van hen mag worden geuigd, dat zij een zeer j goed figuur hebben gemaakt tusschen de Amsterdam mers. Jammer genoeg zag Jan Langedijk mooie kansen verloren gaan, doordat hij twee maal kort achter el kaar kwam te vallen. De heer Jongsma, die zich zoo uitstekend in weg- wedstrijden weet te plaatsen, moest hier het onder spit delven, door het zware rijden op de grasbaan, waarop hij nog niet is getraind, j We twijfelen echter niet, of de drie Langedijkers .waaronder ook de heer van der Molen zullen door serieuse training, niet te onderschatten tegenstan- ders worden, want „ausdauer" bezitten zij wel. i Zooals we reeds zeiden hadden de wedstrijden j een vlug en vlot verloop, zelfs zoo, dat reeds te on- geveer half vijf alles was afgeloopen, en nadat de drie Langedijkers nog een rit tegen elkander had- den gemaakt. i De verschillende eerstaankomenden van de diverse wedstrijden werden nog In de bloemetjes gezet, en maakten onder luid applaus van het ruim duizend- 1 koppig publiek een eererondje. Daarna ging het naar het Hotel „De Brederode" waar de prijzen zouden worden uitgereikt. Nadat allen in de bovenzaal zijn vereenigd, zegt de voorz. van de 5 V.'s het bestuur en de renners van „Olympia" hartelijk dank voor de ondervonden medewerking en spreekt den wensch uit, dat mocht weer een wedstrijd worden georganiseerd, het be stuur van de 5 V.'s mag rekenen op den steun van „Olympia." Hiermede wordt het woord gegeven aan den be schermheer der vereeniging burgemeester A. J. Wijn- veldt voor het uitreiken van de prijzen. Mij is verzocht zoo vangt deze aan om heden de prijzen uit te reiken, een verzoek waaraan ik gaarne voldoe. In de allereerste plaats wil ik een woord van dank brengen aan het bestuur van „Olympia" dat bereid werd gevonden, om hier wedstrijden te organiseeren. Dat stellen wij op hoogen prijs. Ook hartelijk dank aan de renners van „Olympia" om naar Oudkarspel te komen. Twee jaar terug, toen hier ook wielerwedstrijden werden gehouden hebben wij kunnen constateeren, dat er onder het publiek veel belangstelling voor deze sport bestond, waarom wij meenen nogmaals dergelijke wedstrijden te moeten uitschrijven. Ik zie er dan ook een zeer propagandistisch karak ter in. Oudkarspel staat op het gebied van de sport zeer hoog en heeft een vermaardheid gekregen, zooals weinige gemeenten, Daarbij denk ik aan de turners, en aan de ijssport, welke laatste ons een Europee- sche vermaardheid heeft bezorgd, welke wij te dan ken hebben aan den helaas zoo vroeg ontslapen Willem Kos. Ik hoop dat wanneer nog eens door ons een be roep op u zal worden gedaan, dit beroep niet te vergeefs zal zijn, en daarom wil ik u ook niet een vaarwel maar een tot weerzies toeroepen. Wat de wedstrijden betreft, we weten dat er onder de wielrenners groote kankerpittenvoorkomen maar zij hebben ons hedenmiddag goede wielersport te genieten gegeven. Dan wordt overgegaan tot het bekend maken van den uitslag: Sprint Amateurs. Ie prijs G. Pelser. 2e prijs J. Engelmoer. Als no. 3 en no. 4 werden geplaatst de heeren J. van Dijk en Muus. Buis. 25 ronden-race voor nieuwelingen en begin nelingen. Aan deze rit werd deelgenomen door 26 renners, De prijzen vielen ten deel aan: le F. Blekemolen. 2e. N. Walst. 3. S. Jurel. 4e. J. de Jel. 5e. K. Stiemstra. 6e. G. van Nassau. 10-ronden-race Juniores. le. H. Mester. 2e. B. Draayer. Als derde werd geplaatst F. Hauser. 20-ronden-race Veteranen. le. H. Voorn. 2e. F. B. van Huijstee. Afvalwedstrijd voor niet-geplaatsten. le. J. Mars. 2e. J. Langedijk van Oudkarspel. 3e S. Kap. 4e. A. Engeln. Tevens waren drie premies van 5 gulden uitgeloofd welke ten deel vielen aan J. W. Visser no. 1. in de 100 ronden. H. Voorn, no. 1 in de 20 ronden. J. Mars, no. 1 in de afvalwedstrijd. Deze werden aan den secretaris van „Olympia" ter hand gesteld. De prijzen werden door den beschermheer aan ieder met een felicitatiewoord uitgreikt. Aan het einde van deze taak brengt hij nog in het bijzonder een woord van hulde aan de jongens van den Langendijk, die tusschen de „Olympianen" zeker geen slecht figuur gemaakt hebben. Spr. hoopt dat de heeren Jongsma, Langedijk en van der Molen zullen voortgaan met de beoefening van de wielersport en hun training. Tevens kon hij nog aan de renners mededeelen, dat ieder een fl vergoeding zou ontvangen in de onkosten. Hiermede was men aan het einde van dezen dag die zeker volkomen geslaagd mag heeten. Van de altijd gevolgde gewoonte, om des Maan dags de kinderwedstrijden te houden voor de school gaande jeugd van Oudkarspel, werd dit jaar afgewe ken, en werden deze gesteld op hedenmiddag. De V.V.V.V.V. had voor Maandagavond op haar programma staan, het optreden van „de Maskerspe lers' van Bergen, onder leiding van den heer G. Kooiman, met „De Distel" een blijspel in drie bedrij ven Paul Saudek. Hoewel over het bezoek niet te klagen viel, had dit toch grooter kunnen zijn. Het was echter wel eenigs- zins te verwachten, daar de omstandigheden op het oogenblik niet van dien aard zijn, dat zij tot uitgggn nooden. Om ruim acht uur werd deze avond door den voorzitter van de V.V.V.V.V., den heer A. Ootjers, met een woord van welkom aan de aanwezigen ge opend. In de allereerste plaats echter wenscht hij dit welkom te doen gelden voor de optredende too- neelvereeniging, een avond, waarvan men vooruit weet, dat hij zal slagen. De laatste maal dat „de Maskerspelers" hier op traden, was hun debuut schitterend. Daarom ook had het bestuur van de 5 V.'s den moed gehad deze vereeniging uit te noodigen. Spr, eindigt met de woorden, dat hij hoopt, dat zij, die thans niet aanwezig zijn, er spijt van zullen hebben tot in lengte van dagen. (Applaus.) Dan werd begonnen met de vertolking van „De Distel" en er kan niet anders van gezegd worden, dat de vereeniging haar naam weder heeft hoog gehouden en opnieuw deze heeft versterkt. Er werd naar hartelust genoten van het vlotte, vrije en uitstekende spel. Oeen wonder dan ook, dat er meermalen bij open doek een hartelijk applaus opklonk. Het was waarlijk welverdiend. Aan het einde van dezen avond werd door den be schermheer nog het woord gevoerd. Z.E.A. begint met te herinneren aan het bekende spreekwoord van „Goede wijn behoeft geen krans." en zeker mag dit van toepassing worden gebracht op „de Maskerspelers.' Waar deze vereeniging een uitvoering geeft, daar weet men voor een goed bezette zaal te spelen. Ik wil hier thans consteeren, dat wij een pracht avond hebben gehad met de opvoering van „De Distel." Hulde wil ik brengen aan de spelers, voor de voor beeldige wijze waarop zij hun rollen hebben vertolkt. Alles was tot in de puntjes verzorgd, zoowel de tooneelaankleeding als de grimeering. Groote hulde wil ik daarom brengen voor de op voering van „De Distel." En een woord van dank voor den genotvollen avond. Ik roep u dan ook geen vaarwel maar een tot weerziens toe. Ook aan het orkest wordt een woord van dank ge bracht waarop het zich van zijn taak heeft gekwe ten. Met deze woorden werd de avond officieus gesloten en stemden de aanwezigen met een hartelijk applaus met deze woorden in. Nog langen tijd bleef men daarna gezellig bij een. Wij meenen niet verder over het optreden van „de Maskerspelers" te moeten uitwijden, omdat wij ons volkomen bij het gesprokenne door burgemeester Wijnveldt aansluiten. Hedenmiddag worden de kinderwedstrijden ge houden, waarop wij in ons volgend nummer terug komen. Om 7 uur vanavond wordt door D.T.S. een partij voetbal gespeeld tusschen D.T.S. en een Haarlem- cobinatie. Het zal een waardig slot van deze kermis zijn. Wij kunnen een leder aanraden dezen wedstrijd bij te wonen. Uit den Omtrek NOORDSCHARWOUDE. In verband met het verdrinken van het 6-jarig knaapje, waarvan wij in ons vorig nr, melding maak ten verkeerde de familie opnieuw in ongerustheid door het spoorloos verdwijnen van den grootvader T. R. Na het droevig ongeval was deze weggegaan en niet meer teruggezien. Ook des nachts keerde hij niet naar zijn woning terug. Ten einde raad werd de zaak in handen van de politie gesteld, en na een grondig onderzoek wist men eindelijk de verblijfplaats van den verdwenen te ontdekke.n Hij was in Enkhuizen en zooals men ons mede deelde verkeerde hij in zeer overspannen toestnd. ZUIDSCHARWOUDE. Het was Zaterdag voor den heer Prins, gemeente veldwachter van Zuidscharwoude ,den heer F. H. Prins, een dag van groote beteekenis. Op dien dag toch herdacht hij het feit, dat hij voor 121/2 jaar in deze gemeente als zoodanig werd benoemd, na eerst elders als zoodanig werkzaam te zijn geweest. In de raadszaal werd deze politieman door B. en i W. waarbij tegenwoordig waren de gemeente- secre taris, gemeente-ontvanger en gemeente-opzichter en zijn Echtgenoote, ontvangen. Een prachtig bloemstuk prijkte op de tafel en na i een hartelijke toespraak van den burgemeester, werd den jubilaris een keurige Fongersfiets, namens j den geheelen gemeenteraad aangeboden. Na dez eaanbieding werd ook nog het woord ge- I voerd door een van wethouders, waarna door den heer Kunnen, gemeente-secretaris, namens de ge- I meente-ambtenaren aan den heer Prins een pla- j teel rookstel werd aangeboden. Ook thuis had de heer Prins nog eenige cadeaux i en bloemstukken in ontvangst te nemen. Des middags kwamen B. en W. bij den jubilaris op bezoek en ook des avonds mocht hij zich verheu gen in de belangstelling van vrienden, kennissen enburen. Wij voegen gaarne onze felicitatie bij de reeds op Zaterdag uitgesprokene, en gelooven, dat deze poli- j tieman nog langen tijd een goed gebruik van zijn rijwiel zal maken. OUDKARSPEL. Na afloop van de wedstrijden op Zondag jl. te Oud karspel, keerde een der renners per auto naar huis, en werd in Sint Pancras door hem een voetganger door zijn ter zijde van de auto vastgebonden rijwiel, geraakt. De man sloeg eenige malen over den okp, en werd tamelijk ernstig geblesseerd aan armen, beenen en hoofd. Niet tot zijn eer, werd door den bestuurder van het ongeval absoluut geen notitie genomen. i OUDKARSPEL. Zondagavond werd tijdens de kermis bij het café van den heer M. Visser een rijwiel toebehoorende aan den knecht van den heer van der Veer, ont- j vreemd. Later werd mededeeling gedaan, dat in de ge- i meente Broek op Langendijk een onbeheerd rijwiel was gevonden. Of dit het ontvreemde rijwiel was, konden wij nog niet vernemen. OUDE NIEDORP. In het veefonds waren alhier in het afgeloopen kwartaal verzekerd 420 runderen. Hiervan werden 4 stuks afgekeurd. De omslag werd vastgesteld over de maand Mei en Juli 0.2 procent en van Juni 0.3 procent. Dit is gemiddeld over het kwartaal per rund berekend f 2.—. Binnenland HHhaer Over het afgeloopen jaar was de gemid delde exportprijs van kool de helft, van tuinwortelen en tomaten een derde, van uien 70 pClk, van komkommers 20 pöt. lager dan vorig jaar, Bat de prijzen der tuinbouwproducten in het afgeloopen kalenderjaar zéér slecht zijn geweest, i vergeleken bij de overeenkomstige periode van het vorige jaar, blijkt héél duidelijk bij nadere bestu- deering der statistische uitvoer-cijfers. I Om te beginnen met de koolsoorten, wjjzen wij er op, dat de export van witte en savoyekool 1 quantitatief steeg van '47.6 tot 54.8 millioen Kg. j dus met 'bijna 15 pet., maarbet daarvoor ge maakte bedrag daalde van f4.25 tot f2.31 mil lioen ,dus met ruim 45 pet. De gemiddelde prijs 1 van deze producten was dit jaar dus met niet minder dan 52l/2' pet. of meer dan de helft ge daald. i I Die roodekool-export daalde van 30.14 mill, j Kg. voor f3.13 millioen tot 33.79 mill. Kg. voor f 2i.07 millioen. Wanneer men deze cijfers uit- i werkt, blijkt, dat de gemiddelde prijs daalde met 41 pet. - .I j M«t bloemkool was bet helaas al niet veel I beter, weliswaar steeg het uitvoerquantum van 7.66 tot 17.21 millioen Kg.,, doch de waarde- j stijging hield daarmede lang geen gelijken tred, nl. van f.1.83 tot f2.05 millioen; een berekening j leert dan ook, dat de gemiddelde prijs precies 50 pet. lager was. 1 Neem vervolgens belangrijke uitvoerproducten j als sla, tomaten en uien. j De sla-export steeg van 19.07 'tot 30.51 mill. Kg., doch de waarde slechts van f66.50 mill. I gulden, zoodat de gemiddelde prijs ruim 32 pet. j of een derde lager was dan vorig jaar! De tomatenuitvoer sprong even van 8.21 op 20.26 millioen Kg. doch de waarde van bet uitgevoerde bracht het niet verder dan van f5.35 tot f8.6'l millioen; men kan dus bere kenen, dat de gemiddelde prijs juist 30 pc't. lager was. Bij de uien en sjalotten was de prijsontwikke ling niet minder dan catastrophaal, want boe- wel de uitgevoerde hoeveelheid steeg van 37.02 tot, 51.39 millioen Kg. daalde de uitvoer-waarde van f4!25 tot fl.75 millioen. "Wij berekenden, dat, dit beteeltetat een daling van den gemiddelden prijs met 70i/2 pet. Een ander belangrijk tuinbouw-exportproduct is de komkommer. Welnu, de uitvoer steeg van 18)65 mill. Kg. voor f4.33 millioen tot 26.171 mill. Kg. voor f 5 millioen. Dit komt overeen met een daling van den gemiddelden prijs van bijna 20 pet. Aan peen en tuinwortelen werd in het afge loopen halve jaar uitgevoerd 31 mill. Kg. voor f 21.00 millioen in denzelfden tijd van 't vorige jaar; een berekening wijst uit, dat de gemiddelde s dit jaar juist 90 pet. lager was... spruitkool-export steeg van "1.50 mill. Kg. voor f336.000 tot 5.78 mill. Kg. voor f 1.02 millioen, zoodat de gemiddelde prijs „slechts" 30 pet. lager was. Aan versche aardbeien werd in de afgeloopen campagne uitgevoerd 2.97 millioen Kg. voor f.1.19 millioen, tegen 389.000 Kg. voor f263.000 vorig jaar, betgeen echter niet wegneemt, dat de gemiddelde prijs 40 pc't. lager was. Va nkruisbessen steeg de export in .hoeveelheid van 1.90 tot 3.07 mill. Kg., maar de prijs daalde van f257.000 tot f209.000, zoodat de gemiddelde prijs 50 pet. lager was. Aardbeienpulp echter kwam van 2.42 mill. Kg. voor f861.000 op 2.90 mill. Kg. voor fl.436 millioen, zoodat daarvan de gemiddelde prijs ten minste bijna 40 pet. hooger was. Ondanks het feit, dat de uitgevoerde hoeveel heden stegen: iWitte en Savoyekool met löo/o Boode kool llo/o Bloemkool 1250/0; (Sla 6O0/0 'Tomaten 1300/0 Uien en sjalotten 40%' Komkommers 430/0 Spruitkool 430/0. Spruitkool 285 0/0: Aardbeien 6630/0 A ardbdienpulp 190/0 Kruisbessen "6I0/0' —NOORDSCHARWOUDE. De Herv. Meisjesvereeniging had Donderdag jl. haar jaarlijksche uitstapje. Dit keer ging het per autobus naar Haarlem en omgeving. Tevens werd nog een bezoek gebracht aan Am sterdam waar de gemeenschappelijke maaltijd werd gebruikt en tevens een bezoek werd gebracht aan het Rembrandt-Theater. Ondanks dat het een dag van regen was, werd ons verzekerd, dat men naar hartelust had genoten. Opgewekt en zingende arriveerden ze des avonds te ongeveer half tien weer thuis. HUIDJEUK Bij huidjeuk, jeukende huiduitslag en eczema, zal met Purolpoeder de jeuk spoedig bedaren. Dit werkt bovendèen opdrogend en genezend Het kost 60 et. per bus en is evenals Parol,; verkrijgbaar bij Apotb. €n Drogisten. terwijl de export van wortelen alleen met iets meer dan 2°/o daalde, ondanks 'dit alles, daalde de gezamenlijke uitvoer-waaarde van deze 12 'producten van f33.87 tot f33.42 'millioen, dus met 1.35 pet. Al bij al geven deze cijfers en berekeningen dus wel een héél droef beeld van den toestand onzer tuinbouwers! (Handelsblad). Nieuwstijdingen EEN VECHTPARTIJ. Twintig gewonden. Gisternacht heeft te Kampen een geweldige vecht partij plaats gehad tusschen boerenzoons uit den omtrek, waarbij een duchtig gebruik gemaakt is van messen. Het slagveld was de Grafhorsterdijk op de grens van Kampen en Yselmuiden. De aanleiding tot het gevecht was minnenijd. Het ging tusschen twee groepen: de Onderdijkschen en de Bovenbrugschen. Bijna alle vechtersbazen, een twintigtal, liepen min

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 2