KERMIS 1930 Alkmaar SPOBT EN WEDSTRIJDEN Café-Lunchroom „De Doorbraak." Waapplein Op onze rondwandeling, was dit het eerste caba ret wat wij bezochten en erkennen wij, dat wij hier mede een goed begin hadden ingezet. Henny van Gelder, de welbekende soubrette weet met haar liedjes de gang er wel in te houden en haar succes is dan ook groot. Zij weet het publiek op de juiste plaats te treffen. Ook om het duo van Noordt wordt hartelijk gelachen en weten ook de stemming er in te houden. De heer Anton Konings veld bleek een zeer goede accompagnateur te zijn Het mooie orchestrion laat van tijd tot tijd zijn machtig geluid hooren. Café Central, Nieuwersloot. Gevoegelijk kunnen wij hiervan zeggen „Goede wijn behoeft geen krans." Immers de naam Diede- richs zegt alreeds voldoende. Met genoegen her inneren wij ons de avonden van verleden jaar toen ook naast onzen Herman Diederichts de in den lande beroemde telepaat Maloïtz, avand aan avond volle zalen wist te trekken. Ook nu weer worden de verschillende door het publiek samen gestelde opdrachten onberispelijk uitgevoerd op de hem eigen snelle manier. Herman Diederichs is, als altijd, zeer beschaafd in zijn optreden en met genoegen hebben wij ge constateerd dat zijn optreden verre is vooruitge gaan. Goed zoo, Herman! Zijn conférences werken niet weinig op de lach lust der bezoekers en met zijn liedjes heeft hij een overweldigend succes. Verders zien wij optreden onze welbekende caba retière, Cato Culp, die nog steeds het publiek voor haar weet te winnen en nog niets van haar ta lepten heeft ingeboet. ^en dankbaar applaus was dan ook ten volle verdiend. De muzikale excentriek, Willy Poor, beschikt over een groote vaardigheid in het bespelen van won derlijke instrumenten, waarmede hij groot succes oogstte. Last not least, de schitterende tenor don Almerio, die in zijn schilderachtig Spaansch cos- tuum zijn liedjes ten gehoore brengt. Mevrouw Elize Heijkens, de populaire pianiste, verzorgt op uitstekende wijze het muzikale, ge deelte. Haar begeleiding der verschillende num mers is, zooals wij van haar gewoon zijn, in goede handen. Hotel Het Wapen van Haarlem, Nieuwesloot. De heer N. Kersens heeft voor dit jaar geën gageerd „De Vijf Pierrettes" onder leiding van den heer Jac. van 't bof, die een uitstekende con ferenciercabaretier blijkt te zijn. Op een voor deze week speciaal aangebracht podium treden deze dames op in hun aardige kleedij. Het is een lust deze dameskapel te hooren, dat de vele aanwezi gen tot een ongekend enthousiasme brengt. Avond aan avond is het succes buitengewoon groot. Wij weten niet, wie wij wel het eerste zullen noemen, want hunne muzikale capaciteiten zijn boven alle lof verheven. De aanvoerdster, Annie van Eike ren, bewerkt met groote handigheid het slagwerk, terwijl zij als attractie op buitengewone en uit nemende wijze hare talenten demonstreert op de xylophone, waarmede zij een overweldigend suc ces oogstte en haar eene ovatie werd gebracht. Een instrument, waarmede wij voor het eerst kennismaakte, is de strijkharp, waarmede Leni de Jong weet om te gaan. Door strijken langs klank buizen is zij in staat de mooiste melodiën hieraan te ontlokken. Werkelijk frappant. Greta Meijer is een pianiste, die wij om hare capaciteiten als zoodanig gaarne roemen. De overige dames completeeren op voortreffelijke wijze het geheel. Gaarne vermelden wij „The Yardaz van Kempper" op schitterende wijze gezon gen door Jac. v. 't Hof. Den heer Kersens komt alle eer toe voor dit wel gekozen programma. Café-Restaurant-Lunchroom „De Karseboom", Langestraat t.o. het Stadhuis. Iets nieuws op het gebied van radio vindt men in „De Karseboom". Hoe men kijkt, hoe men zoekt, een luidspreker is er niet te vinden en toch wordt er de mooiste gramofoon- en radiomuziek ten ge hoore gebracht. De heer Luuferzt was zoo welwil lend ons dit geheim te verklappen. In den muur is de luidspreker aangebracht en alleen een ronde plaat toont ons, waar deze is. Dit is flHoSen van Piet- Rfioulin Roufge Te gauw bijna zijn wij in Merxem, een voorstad van Antwerpen. De Heer Gerritse wil mij ineens naar de Wereldtentoonstelling brengen, maar ik geef er de voorkeur aan eerst rustig een hotel te zoeken. Het is 9 uur als wij op de Keyserlei afscheid nemen. Dan ga ik de stad in, die op het oogenblik wel groot is maar niet druk. Het gloednieuwe Century hotel bezit een hall van onafzienbare afmetingen en een legertje portiers. Dit lijkt mij niet heelemaal ge schikt voor mij, en ik vraag een agent den weg naar goedkoopere oorden. Het hotel Monico wordt voor dezen nacht mijn gastheer. En dan, na eenige ver- frissehingen naar de Wereldtentoonsteling. Wat zal ik daarvan vertellen? De pavilloens zijn gesloten, maar er zwermen toch nog duizenden men- schen naar toe. Reeds in de verte ziet men de enor me, met zoeklichten beschenen, kalkwitte gebouwen. Dichterbij gekomen vind ik ze imposant en leelijk. Reusachtige standbeelden van de koninklijke fa milie, op wier voetstukken men belangrijkste uit spraken vermeld ziet staan b.v. Albert, „een vrij volk als het onze moet zijn historie zelf schrijven". Ter wijl ik het lees brult Al Jolson via een verscholen loudspeaker ons zijn liefde voor Sonny, Sonny boy. Dit neemt niet weg, dat ik de spreuk niet goed be grijp: of het is, lettrlijk, een advies aan de Belgische geschiedschrijvers en dan lijkt het mij overbodig, of „schrijven" is hier gelijk maken en dan is iedere Volkenbonds- en vredesgedachte er vreemd aan. Ik kijk tenslotte liever naar de sierlijke fontein of naar het Hollandsche pavilloen, dat Wijdeveld bouwde. Het is meer merkwaardig dan mooi, een beetje ge- een unicum in Alkmaar en geheel nieuw op radio- gebied. Ter afwisseling treedt op de accordeon-virtuoos H. Hartog, die zijn ingewikkeld instrument op wer kelijk virtuooze wijze weet te hanteeren. Juist dat wij binnentraden konden wij genieten van de bekende concertwals van J. T. Hall „Die Hochzeit der Winde", die op sublieme wijze werd vertolkt. Voor muziekliefhebbers is een bezoek aan de Karsebom alleszins aanbevelenswaardig. Centrum Hotel, Mient. De bekende dancing van den heer J. v. d. Molen mag zich in een druk bezoek verheugen en niet ten onrechte. Het gezellige interieur draagt daar niet weinig aan bij. En niet te vergeten „The Williams", de beroemde accordeonvirtuozen, brengen er de gewenschte stemming. Hun spel is subliem en beschikken zij over eene groote dosis muzikaliteit, daar vele instrumenten door hen worden bespeeld; door één van hen zelfs zes. De uitnemende dansvloer verkeert, zoals gewoon- lijk, in een uitstekende conditie en vele danslus- - tige paartjes zullen deze dagen een gang naar het Centrum-Hotel maken. Café de Roemer, Nieuwesloot. Bij het binnentreden van dit cabaret valt onmid dellijk het moderne, grootsteedsche interieur op. I De aankleeding, zoowel de verlichting, geven een intiem karakter aan het geheel. Het damesduo Merks zorgt voor de noodige afwisseling met een rijk voorzien repertoire. Vele bekende melodiën wor den ten gehoore gebracht waarmede een rijkelijk succes wordt behaald. Een uitstekende jazz-band werkt onvermoeid en menige lach weerklinkt door het komische werken van den slagwerker. De heer Leguit heeft voor dit jaar een zeer goede keuze gedaan. Café „Het Wapen van Heemskerk", Breedstraat. Voor het maken van een dansje biedt „Het Wapen van Heemskerk" een uitnemende gelegenheid Richard Tauber als Stephan waarschuwt Peter, als deze verliefd wordt op een meisje van minder allooi. Zij wil echter gaarne een nieuw leven be ginnen. Alhoewel zij aan Stephan belooft, Peter nooit meer te ontmoeten, vindt hij haar toch terug en wil haar naar zijn moeder brengen. Echter ont dekt hij dat zij zijn zuster is, die al jaren uit het ouderlijk huis weggetrokken is. Hij stoot zich van haar af en nu wil zij zich verdrinken. Zij wordt gered en Stephan brengt haar naar hare moeder. Deze wil niets van haar weten, doch door een lied van Stephan verzoenen zij zich met elkaar De hoofdzaak in deze film is vanzelfsprekend het zingen van Richard Tauber, waarvan de liefhebbers nu in volle maten kunnen genieten. Vooraf gaat een film over onbekende sporten, gevolgd door 2 teekenfilmen, waarvan vooral dé laatste de lachlust opwekt, daar deze een allerko mische geluidsfilm is. AdspiranfenJa» Sparta. Zondag toog D.T.S. a en b naar Schagen om deel te nemen aan den adspirantendag te Schagen rX.TijSi. a /moest haar eerste nwedstrijd tegen Spar ta a (Spelen, waarin zij niet erg gelukkig waren Jammer was het dat er een sterke wind van I doel tot doel stond, wat niet bevorderlijk was Vele dansliefhebbers weten al reeds lang, dat j voor het spel der adspiranten. Dieze wedstrijd waardoor werd dan ook met 31 verloren. I De B-baby's wisten er een gelijk spel van te Melksalon van J. Kwadijk Jr, Mient 27. J maken, waarna de wedstrijd door haar keeper Ook de heer J. Kwadijk heeft voor deze kermis werd gewonnen, daar elke partij 3 strafschoppen alle krachten ingespannen om het de bezoekers zoo 1 'r> aangenaam mogelijk te maken. Men geniet hier van een gezellig en kalm zitje, hetgeen voor velen een aangename afwisseling is, terwijl de consump ties van uitstekend gehalte zijn. Café-Hotel-Restaurant ,,'t Paardenhoofd", Dijk. De vele inwoners uit de omliggende plaatsen, die per auto, rijtuig of rijwiel naar de kaasstad trekken, behoeven niet lang te zoeken naar eene garage of stalling,daar de heer J. Sleutel beschikt over eene geheel afgesloten ruimte, waar de stalling dus vei lig is. Men behoeft zich tegen het sluitingsuur der kermis ook niet te haasten, daar deze zaak nog een half uur later geopend is. Tevens biedt het café- restaurant een welkome gelegenheid om van de vermoeienissen, welke nu eenmaal een kermis met zich meebrengt, uit te rusten. De consumptie is van prima kwaliteit en de prijzen zijn als altijd en dus niet verhoogd. Ook biljartliefhebbers kunnen hier profiteeren. Een prima biljart staat voor een ieder disponi bel. had te nemen, waarvan 'Breezand er maar een wist te benutten, terwijl de kleine Dl.-keeper ze netjes alle drie in liet doel deponeerde. Om 4 uur kwam Dl. a Weer in het veld tegen N. Niedorp om den 3en prijs, welke door de Deetjes met niet minder dan 40 werd gewonnen Dj.T.S.b verloor daarop in de Finale om de le prijs van "Wieringerwaard met 41, zoodat zij met den 2en prijs genoegen moesten nemen. Over het geheel genomen kunnen de kleine D(.adspiranten tevreden zijn, daar zij met een 3e en 2e prijs huistoe gingen. Lunchroom Valk, Honttil. Heeft men de verschillende kermisattracties be- de jonge plantjes en kweekte ze op. Al die arbeid Valk en onder net genot van een verfrisscnenden hoov cm+ ommodondfl hmt dronk het drukke gewoel in Alkmaar's straten aan schouwen. Een zeer uitgebreid en rijk voorzien menu zal velen nooden den inwendigen mensch te ver sterken en een ieder komt tot de overtuiging dat de firma Valk beschikt over een prima keuken en wat de hoofdzaak isde prijzen zijn niet hoog, de vele gerechten, gebak en consumpties prima! Kermis 1930 Alkmaar. Cinema Americain, Nieuwesloot. .Richard Tauber" zingt deze week in de Cinema F Wij zien en hooren den wereldberoemden zanger in de sprekende en zingende film „Ich glaub me mehr an eine Frau." In deze film ziet het publiek hoe hij zingt. Zoo komt hij als zwerver op een schip, waar de matrozen een plaatsje voor hem inruimen. De zeelui zingen gezamenlijk maar het duurt niet lang of allen komen onder de bekoring van deze prachtige stem. Zelfs de kapitein staat toe, dat hij aan boord mag blijven. Met een paar leden der bemanning is spoedig vriendschap gesloten. Als men aan wal gaat wordt een bezoek gebracht aan Peter's moeder en ook zij komt onder de betoovering van de machtige stem. Zoo gaan zij met hun drieën passagieren. geworden. Als ik mijn hooge kamer bereikt hebt en net moede lichaam op het bij uitstek schoone bed uitstrek, raast Antwerpen beneden nog steeds als een zee. Het blijkt een slaapliedje te zijn zonder weerga. Den volgenden morgen is mijn eerste gang naar een barbier. Hij neemt niet genoegen met een een voudige scheerpartij, maar behandelt mijn gezicht en haar op alle mogelijk verfijnde manieren, omdat het bijzonder verkoelènd is laat ik hem zijn gang maar gaan; toch kan ik een gevoel van spijt niet onderdrukken, als hij mij de som noemt welke zijn arbeidsloon zou zijn. Hij krijgt er nog een kleinig heid bij en is dan gelukkig verder sprakeloos van verbazing over de prompte betaling. Per tram ga ik vervolgens naar oude God (Vieux Dieu) waar juist een enthousiaste markt aan de gang is. Door een aanplakbiljet verneem ik, dat bin nenkort op een meeting Jef de Vos (gebroodroofd onderwijzer) zal spreken. Peinzend over de treurige toestanden daar gebruik ik mijn ontbijt aan den kant van den weg. De eerste de beste wagen is dan lang niet de eerste-de beste: het is een Imperial six 120463, die op weg naar Brussel is. Haar eigenaar is een heer die zeer moeilijk Vlaamsch spreekt, doch ik hoüd zoo lang mogelijk aan mijn moedertaal vast. De wegen zijn buitengewoon lang en recht en het wordt hier en daar mooier komt wat meer glooiing in het ter rein. De kathedraal van Mechelen verrijst boven de boomen, maar van dichtbij krijg ik hem niet te zien, daar wij om de stad heen rijden. Brussel binnenrijdend kom ik terstond onder den indruk. Het is alles wel zeer groot en ruim: een hotel van 8, en een brasserie van 10 verdiepingen, een verkeer dat verrassend druk is en Fransch, ein delijk niets dan Fransch. Ik ga, na het afscheid van mijn Imperialist, in één van die brasseriën 14 cent verbrassen, waarvoor ik een heerlijke koele drank ontvang. Ik merk dat mijn Hollandsch er nog uit stekend begrepen' wordt, ook door den tramconduc teur, die mij op den weg naar Mons (Bergen) af zal zetten. Wij trammen de boulevards af, die eindeloos lang zijn en heuvel-op, heuvel-af gaan. Het duurt wild, maar tenminste van dezen tijd. Bij den uitgang klamp ik weer een agent aan en i circa drie kwartier eer ik mij in een snikheete straat vraag hem den weg naar het drukste Antwerpen. Ik 1 bevind, die de weg naar Mons moet zijn. Een „volks- heb wel eens van het Schipperskwartier gehoord, zwemdok" is hier blijkbaar de gelegenheid waar de maar dat raadt hij mij sterk af. Als zij zelf daar door de hitte geteisterde Brusselaren zich op laten dienst hebben, loopen zij er met angst in het harte rond, vanwege de vele dronken zeelui der vreemde naties. Hij praat Vlaamsch, wat leelijk klinkt. Niets van het smakelijke taaltje dat Timmermans b.v. schrijft. Het klinkt plat en als het goed gesproken wordt, is het even onverstaanbaar als Friesch. Een langzame tram vervoert mij naar de Schelde. Ik sta op de kade als voor een duisteren afgrond en luister naar het geloei van een Oceaanstoomer, naar het zuivere carillon en naar de ver beneden mij bre kende golven. Als ik mij omkeer sta ik voor een stal letje waar patates frites verkocht worden. Ik ver zoek om een groote zak en het smaakt mij heerlijk, 't Verwekt alleeh steeds meer dorst en zoodoende loop ik een tingeltangelend cafétje binnen. Het bier is er wat schraal, maar verder is er weinig verschil met een dergelijke gelegenheid hier te lande. Na een uurtje toevens wandel ik naar Monico toe en consta teer daar, dat het verkeer inmiddels veel drukker is kalevateren. Doorloopen maar. Nu sta ik buiten Brussel en er is geen schaduw en veel zon. Na een uurtje stopt de eerste Ford 43211 en hij brengt mij 4 kilometer verder maar in de schaduw. Buick 1575 haalt mij er echter weer uit en zet mij na 5000 meter op een mijlpaal in de steeds Zuiderlijker zon. Ik heb nog altijd geen Fransch be hoeven te spreken en krijg nu allen tijd om een paar fraaie zinnetjes te prepareeren. Inderdaad is Renault 37834 uitsluitend Fransch, maar mijn succes is niet groot, want na weinige kilometers zijn wij reeds in de Hal. Wel sta ik hier bij een spoorweg overgang te wachten, maar die gaat bijna nooit dicht, zoodat de auto's ongehinderd door kunnen rijden. Uit verveling probeer ik tweestemmig te flui ten en dit wordt ook nu een fiasco. Een jongetje spreekt mij tot m'n verbazing in vloeiend Fransch aan en wij converseeren zonder moeite en zonder dat wij elkaar begrijpen tot zijn Maman en de dorps- PiaatseB ijk Nieuws De a.s. Floralia-tentoonsteliing. Wie dacht er nu bij een gutsenden regen aan de floralia-tentoonsteliing, die den 17 en 18 September in „Concordia" zal worden gehouden? Maar nu! De Zon lacht ons allen weer toe, 't is weer een Zjomerdag! En intusschen groeiden de plantjes en bloemen, verzorgde men met de grootste zorg daar zit opvoedende kracht in, komt nu op noemde datums, op de tentoonsteling, tot uiting. „Concordia" een bloemhof, een plantentuin, die zal getuigen van kweekkennis, verzorging en tee- dere gevoelens. En laat men er nog eens kennis van nemen, dat er alle gelegenheid bestaat voor vrije inzendingen. D.w.z., dat men z'n eigen ge kweekte planten en bloemen of bloemstukken eveneens ter opluistering kan inzenden. Nu groeit en bloeit 't nog in de huiskamer of in andere ver trekken, welke de planten en bloemen noodig heb ben, maar alras zien wij de kleuren en rieken de geuren der koesterlingetj es, door teedere zorgen tot ontwikkeling en bloei gekomen. Onze Damesvereeniging heeft tot dusver alle eer van haar werk. Wanneer de belangstelling der ouderen zich nu ook aanstonds mag uiten in vele vrije inzendingen, dan is voorloopig het doel be reikt. Voorloopig zeggen wij. Wij komen nog een keer op deze tentoonstelling terug. Houdt haar in uwe gedachte! OUDKARSPEL. Naar de a.s. Bondswedstrijden te Koog aan de Zaan zijn door de Sociëteit „Bijeen als Vrienden" als korpskolvers aangewezen de heeren: A. Eecen, K. Quant en J. Schrieken. OUDKARSPEL. Korfbalclub „Volharding". Tot korpskolvers naar de a.s. Bondswedstrijden stilte volkomen is. Ik ben er van overtuigd Parijs nooit te zullen bereiken en wenk lusteloos naar de weinige auto's. Zij rijden door. Ik uit hardop één Hollandsche vloek en dat geeft lucht maar weinig koelte. Het blijft brandend heet, Parijs„En U heeft zeker een trein gemistvraagt de Heer, wiens chauffeur, Robert, voor mij gestopt heeft. Ik zamel al mijn Fransch bij elkaar en ver klaar hem dat dit een manier van reizen op zich zelf is. Hoewel hij mij begrijpt beproeft hij, als wij weer rijden, of het Engelsch mij beter afgaat. Het blijkt van niet. Dan maar Duitsch. Ik vertel hem mijn wedervaren en hij vindt het wel een aardig denkbeeld. Het verheugt hem en mij niet minder, dat hij mij naar Mons kan brengen." Hij is Monsieur F. Cattier uit Brussel. Die naam zegt mij op dat oogenblik weinig; later, op den terugreis, zal ik het genoegen hebben er meer over te hooren. In Mons brengt hij mij op den goeden weg en dan wenschen wij elkaar: Auf Wiedersehn! A ship that passes in the night (Chrijsler 105636). Die zie ik natuurlijk nooit weer terug. Wel jammer, maar het is niet anders Mons heeft mijnbouw. Allerwege rijzen uit het zachtglooiënde land kleine etna's op van bergen uit gegraven steen. Ik ben hier in de Borinage, waar van Gogh indertijd gewerkt heeft. Met de auto's is het anders weer niets gedaan. Behagelijk tegen een beschaduwde helling aanliggend zie ik ze stuk voor stuk voorbijgaan. Het zijn er niet veel: van 4 uur tot half vyf noteer ik zes auto's richting Brussel en één richting Parijs. Op den verkeersweg Oudkars pelTuitjehorn is het drukker om dezen tijd. Er nadert een ijskarretje, dat vruchtelos reclame maakt door middel van een kindertoetertje. Even later zie ik een heer aankomen, zeer correct gekleed in een blauw jasje, lichte pantalon met stroohoed en wandelstok. Het is de plaatselijke postbode. Ik sta met moeite op en ga wat water vragen bij een boerderijtje. Men biedt mij bier aan, maar daar ik vermoed, dat dit niets dan een beleefdheidsformule is, houd ik mij maar aan het water. Inderdaad wordt overal waar ik om water vraag, bier of koffie aangeboden. Het is één van de weinige beminnelijke karaktertrekken der Belger, die ik heb kunnen ont dekken. Gelaafd als ik ben, besluit ik maar weer eens te loopen, naar Hyon. De toestand blijft er dezelfde: stil en warm. De F.A.I.O.V. vliegt laag en blinkend over. Ik maak een praatje met een oud renteniertje; hij begrijpt mij wel, maar ik hem niet in het minst. En dan stopt eindelijk toch een auto, in het rood, met het type van den Franschman aan het stuur. Hij brengt mij tot de Belgische douana. Die doen achterdochtig, maar ik mag tenslotte passeeren. Ik maak er voorloopig geen gebruik van en blijf in het café wachten, op de dingen die komen gaan. Het lichte bier kost daar 9 cent per glas en het smaakt als donker. Op den heirweg Amsterdam-Perijs is niets te zien. Er heerscht een dorpsstilte, waartus- schen de douaniers kleine glaasjes drinken en groote pijpen smoren. Teneinde raad besluit ik maar eens bij de Fransche douane te gaan kijken, die een kilometer verder gelegen is. Deze vragen mij wat ik in Frankrijk kom doen: toch geen werk zoeken? Ik stel hen gerust en hoor dat de dichtstbijzijnde plaats, Maubeuge, 8 kilometer ver is. Ook is er vol gens hen een onweer op komst. te Koog a. d. Zaan zijn aangewezen de heeren: Jac. Gelder, P. Langedijk Czn. en C. Vlug met P. Gelder, P. Quant en L. Stokman als plaatsvervan gers. NOORDSCHARWOUDE. Onze Gymnastiek-vereenigingen „Hercules" en „Hygiea". Onze gymnastiekvereeniglngen „Hercules" en „Hygiea" zijn weer „uit" geweest. Het turnen zit de dames en heeren in het bloed en waar er maar „geturnd" wordt, daar ontbre ken niet de volgelingen van de Godin der Gezond heid en van die den Augiusstal reinigde. Hygiea en Hercules de bekende figuren uit de Grieksche mythen leven voort in de namen van onze gymnastiekvereeniglngen en de dames en heeren zijn de jongere vertegenwoordiging van wat deze beide figuren uit de genoemde mythen be doelen te zijn. En zoo trokken de turnsters en turners naar Sint Maartensbrug, om daar deel te nemen aan de door de vereenigingen „S. S. S." en „Dindua" uitge schreven wedstrijden ter gelegenheid van haar 5-jarig bestaan óm met lauweren gekroond terug te keeren. Of niet minder dan een achttal prijken heeft men beslag weten te leggen, ja, werden de uitge loofde prijzen voor den tweekamp alle door „Her cules" bemachtigd. Maar laten wij bij het begin beginnen. Marschwedstrijd le prijs: Hercules" en „Hygiea". 2-kamp (paard en brug) heeren: le prijs: 3e ploeg heeren („Hercules"); 2e pr.: 2e ploeg heeren („Hercules"); 3e pr.: le ploeg hee ren („Hercules"). In den Personeelen wedstrijd (zelfde tweekamp heeren) werden de prijzen verworven door de vol gende leden van „Hercules": le prijs: G. Ens; 2e prijs: C. Langedijk. Hoogrek (Pers. Wedstrijd) le prijs: L. Eiland; 2e prijs: P. de Geus. De heeren G. Ens en C. Langedijk turnden buiten mededinging mede. Wanneer men dan weet dat er door 8 vereeni gingen in deze wedstrijden werd meegedongen, is deze prijzen-winnerij zeker een bijzondere prestatie. Onze hulde!! NOORDSCHARWOUDE. Onder verwijzing naar de op de le pag. van dit nr. voorkomende advertentie, willen wij de aan dacht vestigen op het Concert dat Donderdagavond 8 uur (n.t.) door ons Harmoniegezelschap „Excel sior" in de muziektent zal worden gegeven. Het programma biedt wederom een keur van stukken en er behoeft thans toch zeker niet aan te worden getwijfeld, of veler gang zal Donder dagavond zijn naar het Schoolplein achter de O. L. School, om te genieten van al het mooie, dat het Harmoniegezelschap weet te bieden. ZUIDSCHARWOUDE. Tijdens de Zondag gehouden Godsdienstoefening in de Ned. Herv. Kerk trad het Christelijk Zang koor uit Noordscharwoude op. Het optreden van dit koor werd ten zeerste gewaardeerd, wat wel bleek uit het dankwoord van Ds. Staal. Deze sprak daar bij nog den wensch uit, dat in Zuidscharwoude een dergelijk koor zou worden opgericht. ZUIDSCHARWOUDE. en W. stellen den raad voor te besluiten tot plaatsing der gemeente in de 3e klasse der fonds belasting en tot klassificatie der gemeente in de personeele belasting (7e klasse). —ZUIDSCHARWOUDE. Zondag maakten de kinderen van de leden der Coöperatie een boottocht naar Schoorl en Omstre ken. Het weer was goed, zoodat daardoor al veel gewonnen was. Een aantal geleiders zorgde voor de orde en de uitreiking der consumptie. Alles bijeen genomen kan worden vastgesteld, dat dit tochtje goed is geslaagd. BROEK OP LANGENDIJK. Wij vernamen dat den 30sten Sept. de bekende en gevierde spreker J. Schouten, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, voor de A. R. Kies- vereeniging alhier hoopt op te treden en te spre ken over het onderwerp: „Politieke Roeping". We twijfelen niet of dit bericht zal zeer velen welkom zijn. Men houde den datum in het geheugen. KRABBENDAM. Zondagavond nam Ds. P. van der Marei, predikant bij de Geref. Kerk alhier, na een verblijf van bijna vijf jaren afscheid van deze gemeente. Het Kerk gebouw was overvol. Onze scheldende leeraar had tot tekst voor dezen avond gekozen 1 Petrus 5 vers 10 en 11. Na afloop van de predikatie richtte Ds. v. d. Marei nag een meer toepasselijk woord tot Kerke- raad, afgevaardigden van andere kerken en tot het hoofd der Chr. school, de heer Turkstra. Namens Kerkeraad en gemeente sprak ouder ling Goelema en namens de classis Alkmaar en de kerken van Broek op Langendijk en Alkmaar Ds. Donder woorden van dank en waardeering voor allen arbeid hier en elders in de classis verricht. Staande werd nog toegezongen psalm 121 4. KRABBENDAM. Thans is ook hier de zoo gevreesde en zeer be smettelijke veeziekte mond- en klauwzeer uitge broken. 't Is wel te hopen dat het verloop der ziekte niet kwaadaardig mag zijn. Nieuwstijdingen ONGELUKKEN. Uit llpendam kwam de motorrijder De Goe de met zijn motorfiets uit de richting Amsterdam en moest op de brug van llpendam naar rechts uitwijken voor eën van de tegenovergestelde rich ting komende auto. Op de leuning van de brug zalen eenige bejaarde 'menschen. Dezen gingen op 'een verkeerd oogenblik van de leuning af, waar door de motorrijder in aanraking kwam met een dier menschen, de heer Schuit. Zoowel de motor rijder als de heer Schuit moesten naar het zieken huis te Purmerend worden vervoerd. De toestand van beiden was aanvankelijk zeer ernstig. Thans is de toestand van den motorrijder iets beter, doch de heer Schuit is nog steeds buiten kennis; tnen vreest voor zijn leven. Uit de richting Muiden kwam met groote vaart een Amsterdamsch motorrijder, in wiens zijspan zijn vrouw en een vijfjarig kind hadden plaats genomen, aanrijden, toen juist een motor wagen van de Gooische tram Van links naderde. Door het geweldige remmen sloeg de motor over den kop, kwam daarna met de tram in botsing en maakte opnieuw een salto mortal e. De drie inzittenden werden zwaar gewond. De bestuur der was weggeslingerd, zijn vrouw en kind wer den uit de vernielde zijspan bevrijd. Nadat. dr. Keyzer eerste hulp verleend had, werden de slachtoffers naar het Majellastichting vervoerd. Op den Hengelooschen weg onder Lonneker is een motorrijder uit Hengelo in botsing geko men met een taxi. De motorrijder is meti een sche- xdelbreuk naar het ziekenhuis te Enschede ver voerd.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 2