Rechtzaken Land- en Tuinbouw Damrubriek SPORT EN WEDSTRIJDEN Voor den Kantonrechter. Zitting van Vrijdag 22 Augustus. Het verkeer bü de vlotbrug in de war gestuurd? Als eerste comparant ter zitting van Vrijdag pre senteerde zich de 49-jarige heer W. H. O., een hui zenverhuurder uit Bergen, aan wien was ten laste gelegd dat hij op 24 Juni te Alkmaar in een door hem bestuurde automobiel, afkomende van het Hei ligland, terwijl het doorgaand verkeer wegens de opengedraaide vlotbrug was stopgezet, niettegen staande het door den brugwachter van Meeteren ge geven stopsein en last om terug te rijden, vóór den wachtende auto's was voortgereden, niettegenstaan de ook een auto naderde vanaf de inmiddels dicht gedraaide Vlotbrug. Gehoord worden in deze zaak de heeren Van Meeteren, brugwachter en Robben, adj. Keurmeester bij den Keuringsdienst, als-gdtui gen. De heer H. ontkend per sé alle schuld. ïhdien er fouten gemaakt waren dan was het door den brugwachter en niet door hem. Waarom bleef U niet in de file, vroeg de ambte naar. Maar meneer, ik moest niet over de Vlotbrug, ik moest de Kanaaldijk op, dus behoefde ik niet op het verkeer over de Vlotbrug te wachten, repliceerde verdachte, voorts overleggend een situatie-teeke- ning om een en ander duidelijk te maken. De brugwachter Van Meeteren verklaarde belast te zijn met de regeling van het verkeer over de brug en overlegde als zoodanig zijn instructie. In 't belang van het verkeer gelastte hij ver dachte, die door reed, te stoppen en achteruit te gaan, waaraan deze slechts een oogenblik voldeed. Toen stak hij eensklaps zijn richtingaanwijzer uit en reed door, zoodat een van den Kanaaldijk ko mende auto gedwongen was links van den weg te stoppen, teneinde verdachte doortocht te verleenen De heer Robben, daarop gehoord, verklaarde in den zelfden geest. De Kantonrechter acht de verklaring van den brugwachter afdoende. Diens; volmacht als ver keersregelaar bij de Vlotbrug stelt zelfs de politie achter. Verdachte had zich dus naar diens aanwij zingen moeten gedragen, en daarmede was de zaak uit. De ambtenaar noemde het optreden van ver dachte onhebbelijk en zou de politie verzoeken, spe ciaal op hem te letten, requireerde ten slote f25 boete of 25 dagen. Verdachte noemt het gebeurde overdreven voor gesteld. Hij rijdt reeds 7 jaar en is in dien tijd slechts 4 maal voor onbeduidende overtredingen bekeurd. De Kantonrechter waarschuwt verdachte voor ontzegging van rijbevoegdheid, die bij herhaling dreigt en veroordeelde hem tot f15.— boete of 15 dagen. Aan het kortste eindje getrokken. Ingevolge het op de voorgaande zitting genomen besluit werd heden de zaak tegen den heer Cornelis R., particulier te Heiloo, die op 1 Juli aldaar, tijdens de huldiging van den jubileerende burgemeester zou hebben verkeerd in kennelijken staat, voortgezet met het hooren van den verbalisant, brig, titulair A. Bergsma van Egmond aan Zee. Deze ambtenaar bleef pertinent bij zijn procesverbaal volhouden en vulde zulks aan met de mededeeling dat verdachte slingerde, lastig en vervelend was tegenover andere personen. De heer R. bleef een en ander ontkennen en schreef zijn niet vasten gang toe aan de om standigheid dat hij geruimen tijd op een stoel had gezeten en van dit zitten stijf was geworden. Dat hij op zijn weg naar huis was gevolgd door een af dee ling baldadige jongens, had niet tot oorzaak zijn dronkenschap, doch wordt hij meermalen door de jeugd op een dergelijke ongepaste wijze bejegend en zelfs met steenen gegooid. Hij was voorts van mee ning dat men steeds op hem een pik heeft en deze attentie hoofdzakelijk in verband gebracht moet worden met zijn ongewenscht vertoeven in het Heilooverbosch. Nadat de heer R. er door ambtenaar en Kantonrechter er op was gewezen, dat bij een volgende overtreding ter zake art. 453, opzending naar een rijkswerkinrichting kan worden opgelegd, werd verdachte schuldig verklaard en veroordeeld tot f 10.boete of 10 dagen. Een gevaarlijk hoekje bij Nieuwstraat en Schoolstraat. Uit de naburige gemeente Koedijk verscheen de 23-jarige werkster, mej. Petronelle van D„ dame op 11 Juli op haar rijwiel vanaf de N. Sloot te Alkmaar de Schoolstraat in willende rijden, te veel links hield met gevolg, dat een aanrijding ont stond tusschen een van de andere zijde, de rech terzijde van de Schoolstraat houdende wielrijder, de 24-jarige heer G. Kaper, Kantoorbediende te Alk maar. Gelukkig vloeide geen bloed, doch de wielrij der geraakte tegen de vlakte en werd zijn rijwiel beschadigd. Onverstandig genoeg weigerde de juf frouw een minnelijke schikking door betaling van f7.— en smaakte zij het dubieus genoegen, heden wegens overtreding van art. 6 der motor- en rijwiel- wet terecht te moeten staan. Hoewel werd toege geven, dat het hoekje aldaar zeer gevaarlijk is en voorzichtig rijden vereischt, kon toch niet worden uitgeschakeld de schuld van het meisje door haar links rijden, al deed zij dit dan ook, volgens haar opgaaf, uit vrees linkshoudende voetgangers te zul len ontmoeten en werd verdachte veroordeeld tot f 4.— boete of 4 dagen plus betaling van f 12.— schadevergoeding aan den heer Kaper. De heer Kantonrechter merkt in verband met deze zaak op, dat het aanbeveling zou verdienen, indien in de Schqolstraat éénrichtingverkeer werd voorgeschreven. Niet alleen vrijgesproken, maar zelfs ontslagen van alle rechtsvervolging De heer C. M. van L., aannemer aan den Scher- merweg te Alkmaar, die vorige week terecht stond ter zake overtreding der arbeidswet, welker zaak in verband met het door verdachte gevoerde ver weer, dat de in de dagvaarding genoemde arbei ders, belast met dakbedekking, niet waren in zijn dienst, doch onderaannemers tegen een vastgestel de som, had alle reden tevreden te zijn over het verloop der voortgezette behandeling. Gehoord toch als getuige werd de heer Zacharias Schreuve uit den Haag, een van de ter sprake gebrachte dakwerkers, die geheel overeenkomstig de opgaaf van den aan nemer verklaarde en zulks door overlegging der schriftelijk aangegane overeenkomsten kon be krachtigen. Hij noch zijn collega Bure bevonden zich in loondienst van den heer van L. en hun namen kwamen op de arbeidslijst niet voor. Waar de zaak zoo zwak stond, kon de heer ambtenaar niet anders dan vrijspraak requireeren, doch de Kantonrechter ging zelfs nog 'n stapje verder en ontsloeg den heer van L. van alle rechtsvervolging. Het gaat niet aan een wielrijder a tort et a travers in het mulle zand te jakkeren. Op den 22 Juli reed op den slecht onderhouden duinweg onder Schoorl een groote touring autobus, beladen met leden van het Luthersche Mannenkoor chauffeur H. W. L., werkzaam bij den garagehou der Menius Bakker te Amsterdam. Voor de bus uit reden een tweetal wielrijders, de heer Cornelis Mol, bakkersgezel te Schoorl en de los arbeider Jan Beeldma, eveneens aldaar woonachtig. De twee wielrijders reden uiterst rechts op den nog berijd baren rand van den slecht onderhouden weg, door een strook mul zand gegarneerd. De chauffeur van den Touringbus probeerde met zijn geweldig vehi kel de wielrijders te passeeren, doch haalde niet voldoende uit naar links, waardoor de bakker Mol werd aangereden, van zijn fiets geraakte en met zijn arm tegen het achterste wiel van den bus kwam, waardoor zijn arm zoodanig letsel bekwam, dat geneeskundige hulp bij dr. Heringa moest wor den ingeroepen. Aangezien geen poging werd gedaan deze zaak onderling te regelen, volgde aangifte en stond heden terecht genoemde chauffeur wegens overtreding van artikel 3 van de Motor- en Rijwiel- wet. i he^f,tVfprmaaCnhHte;eilJ,^f0n aanTzig' ontkende fairen tegenstander hadden doen kennen. Ook Kleine en groote j getuige a decharge medegebrachT^ijn patroon die F61*** sPr> °P> dat d® Zilvermeeuwen technisch Een klein koopmannetje, dat om zijn sluwheid verklaarde dat L. bekend stond als een voorzichtig :ho°ger staan dan DI.E.&. iSjpr. besloot met een 1 'bekend was, werd op de beurs „de kleine boef" en gewild chauffeur. uitnoodiging om nog eens in Barsingerhorn te genoemd. i _Y5.Fer[?,i1Fenin? Yan verdachte, was de aange- komen spelen. Daarna werd de Meeuwenaanvoe'r- i Eens vroeg men hem, waarom hij dien naam metezün rïwte6! tfhet muUe^and^recht gekomen h?t"klein?od overhandigd, die spr. dankte had. toen verdachte, die niet voornemens was voortdu- VOor de waardeerende woorden, en de heop^uit- reini achter de wielrijders aan te rijden, hen voorbij sPrak dat de Z{. nog eens in de gelegenheid zouden reea. Inzittenden uit de bus hadden hem ook toe- worden gesteld om zoo'n sportleven wedstrijd geroepen, dat er niets van beteekenis was gebeurd en de wielrijder zelf de schuld droeg. Verdachte noemde het een opgeschroefde zaak en de recher cheur in Amsterdam had er ook om gelachen en zich verwonderd dat zoo'n onbenullig zaakje was vervolgd. Indien hij werd veroordeeld, zou ver dachte met niet minder dan 30 getuigen a decharge terug komen. De heer ambtenaar bekeek echter de kwestie uit een meer bedenkelijk oogpunt en was van meening dat het niet aanging om maar op een wielrijder in te rijden, ook dezen hebben recht op den weg Gevorderd werd f 20.— boete of 20 dagen en de heer Kantonrechter het volmaakt eens zijnde met de opvatting van het O. M. zwichtte ook niet voor de bedreiging met 30 getuigen en veroordeelde den touringbusbestuurder tot f15.— boete of 15 dagen met toewijzing der billijke civiele vordering ad f 5.aan den heer Mol wegens kosten voor ge neeskundige behandeling door Dr. Heringa. Een niet onverdeeld voldaan gemeentenaar. De 48-jarige heer J. P. B., directeur eener zuivel fabriek te Castricum, verscheen als verdachte voor den Kantonrechter, naar aanleiding van het hem bij dagvaarding ten laste gelegde feit, dat hij op 2 Juli, in strijd met de verordening een 9 en 10 P.K. motor in werking zou hebben gehouden. De heer B. zeide zich grootelijks over deze vervolging te verbazen. Bedoelde motor had slechts een capa citeit van 3/10 P.K., waarmede b.v. een stofzuiger in werking wordt gesteld. Hij had daaromtrent een onderhoud gehad met Burgemeester Lommen, die hem had toegezegd, dat deze zaak geen verdere ge volgen zou hebben. Later had de heer B. bedankt als bestuurslid en lid van „Castricum Vooruit" en bracht hij dit feit in verband met het voortzetten der strafvervolging. Hij herinnerde voorts, dat in Castricum wel wat met gunsten wordt gewerkt en merkte voorts op, dat hij van den motor een nogal kostbare teekening had doen vervaardigen en dat er geen overeenkomst bestond tusschen de respec tieve datums, waarop de overtreding zou zijn ge constateerd. In verband met het door comparant gevoerde verweer, vermeende de Kantonrechter dat het onderzoek niet volledig was geweest en werd besloten dat deze zaak meer uitvoerig zou worden onderzocht en derhalve voor onbepaalden tijd zou worden aangehouden. Een niet toelaatbare faciliteit. Een werknemer, in dienst van den heer C. M. v. L„ te Alkmaar, had tengevolge van een heuglijk fami liefeest een vrijen dag genomen en aan den patroon verzocht, den verloren arbeidsüjd door overwerk te mogen inhalen, zoodat hij geen loonverlies zou be hoeven te lijden. De heer van L. had daartegen persoonlijk geenerlei bezwaren, doch wees er zijn knecht op, welk risico door hem kon worden be- loopen. Niettemin werkte bedoelde werknemer in den nacht van 14 Juli naarstiglijk door, doch deze ongewone nachmtarbeid ontging niet de politie controle, zoodat procesverbaal volgde en de heer van L. als verantwoordelijk werkgever, heden tot f4.— boete of 4 dagen werd veroordeeld. Een gevaarlüke ooggetuige. De 18-jarige melkventer, Simon Sch. uit Heiloo, had zich den 23 Juli op zijn rijwiel met onverant woordelijke snelheid voortbewogen in de steeds druk bezochte Langestraat te Alkmaar en was door deze roekeloosheid oorzaak dat een tweede andere wiel rijder werd aangereden. De jeugdige bakker, heden ter verantwoording geroepen, erkent wel een over matige snelheid te hebben ontwikkeld, doch de aanrijding achtte hij van weinig beteekenis. Het bleek echter dat niemand minder dan de inspecteur van politie het gebeurde had gade geslagen en bracht zijn verweer hem weinig voordeel. Hij werd dan ook vermaand en veroordeeld tot f 7.boete of 7 dagen, terwijl de Kantonrechter de hoop uitsprak, dat het toezicht op het snelle racen ter plaaats, met onverminderde scherpte zou worden voortgezet. tegen D.E.3. te kunnen spelen. Na een gezellig rcndej gingen de heeren met een flinken omweg huis toe. Zilvermeeuw. JWiel ,dat is nogal wiedes, omdat de anderen allemaal groote boeven zijn," antwoordde hij lachend. J. W. VAN DARTELEN ONZE GROENTEN. UIEN. Uien behooren tot die groenten, welke uit een gezondheidsoogpunt alle aanbeveling verdienen. On langs vernamen wij nog van een rheumatieklijder, dat hij baat had gevonden door op zijn nuchteren' maag een kleine lepel fijn gesneden rauwe ui te ge bruiken. Wij kunnen deze geneeskundige kracht van de ui niet beoordeelen, doch kwaad kan het in geen geval. De teelt van uien is zeer eenvoudig. De bollen kunnen, indien zij goed droog zijn lang bewaard worden en geven bij schaarschte van andere groen ten een aangename afwisseling. Zij vormen ook een belangrijk handelsartikel en worden dus, behalve in moestuinen, ook in het groot veel geteeld. 1. Pootuien. In Augustus-September worden de bekende Zwijn- drechtsche pootuien vrij dicht op een beschutte plaats gezaaid. Bü strenge winters kan eenige be dekking geen kwaad ter voorkoming van misluk king. Begin Maart worden de planten op de bestemde plaats uitgezet. Wü merken op, dat de planten met de fijnste wortels en een fijnen hals de beste kwali teit uien leveren. In Juni kan gewoonlük geoogst worden, waardoor een nateelt zeer goed mogelük is, Lang bewaren kan men deze pootuien niet; dat is ook niet noodig, omdat zü in een rijd komen, dat er geen andere uien meer zijn. 2. Zaaduien. Deze zaait men in Maart dadelük op de bestemde plaats. Een vruchtbare en goed bemeste grond, die niet spoedig uitdroogt, is gewenscht. Indien wat dicht gezaaid is, worden de planten min of meer uitgedund. Dit laatste wordt betrekkelük weinig gedaan. Meer zorg eischt het wieden. Een uitstekend hulpmiddel vormt hierbü het stoffün gemalen kai- niet, dat op tüd en goed toegepast zeer veel arbeid Raadhuisstraat 1, DAM-PESSIMISME. Rook'rige zaal, rumoer en gepraat, Wieb 'lende tafel, die aan 't foxtrotten slaat, Toeschouwers, die heen en weer exerceeren, Dringen en duwen, analyseeren. Wedstrijdleider, die rumoert door z'n „stil!" Kellner, die in tüdnood afrekenen wil, M'n heele systeem gaat vandaag als op krukken, M'n Meester-illusiesliggen aan stukken! A. K. W. DAMME. Hieronder plaatsen wü een interessant partüge- deelte uit den wedstrüd om het 2de klase kampioen schap van Haarlem en Omstreken 1929. Partij-fragment Nr. 80. Wit: J. van Berkum. Zwart: H. van Lunenburg Jr. Stand na den 32sten zet van Zwart. Dl. El S. 1Zilvermeeuwen 12. Zondag waren de Zilvermeeuwen uitgenoodigd o"mi in Barsingerhorn een medaillewedstrijd te komen spelen tegen D.E.S. 1. Het resultaat was dat de jongens van D.TJS. zegevierend uit den strijd zijn gekomen. Voor ons, Meeuwen, was de wedstrijd niet zoo, dat er wat te leeren viel, want het spel heeft veel van den dwars over het veld staanden wind geleden. Het nieuwe terrein an D'.E.ij. was nog zeer hobbelig. Over den wedstrijd het volgende: Z. wint den toss en D|.E,.3. trapt af. De Zil vermeeuwen hebben de volgende opstelling: A. Kroon, doel; Ohatillon en v. d. Plas achter, Kooij, Kokkek, Borst, midden; Drost, b'tam, Maaïcal, Bakhuys, Maakal voor. Dte eerste 10 minuten gaat het vrij gelijk op, maar dan krijgen wij iets meer de overhand. Even. buiten strafschopgebied wordt hands gemaakt, en uit deze vrije schep wordt ons eerste puntje gescoord. De D.E.2;.-mannen willen dolgraag hun medaille in B. houden, maar hun vleugelspelers geven slecht naar binnen. Herhaaldelijk schie ten zo naast. De Z. komen slechts sporadisch bij het B.E.8.-doel, maar toch na eenige afgeslagen aanvallen, weet. Kokkes door alles heen te drij ven, het tweede punt onhoudbaar te scoren. In middels heeft Kroon het hard te verantwoorden gehad, doordat hij een zeker schijnend doelpunt van D.EjS. op schitterende manier voorkwam. Zijn hoofd raakte bekneld tusschen doelpaal en binnenspelers van D.ElJS, Maar als een zalfje op wonde zat hij onder de schapen'weg. Na de thee hebben de D.EJS.-mannen gedaan wat ze konden om den achterstand' in te halen, maar liet is niet verder gekomen dan 21. Een penalty, die door hands van Kokkes ontstaan is, wordt door hun spil vriendschappelijk!! heel hard vlak naast den paal gepunterd. Het is uit stel van executie, want 5 minuten later doelpunt de D.E.S. rechtsbinnen houdbaar, maar het ach tertrio, dat een Tceurigen wedstrijd speelde, was door de verlokkende Barghorner dames naar de doellijn getogen, zoodat hun plaats open was. Kroon viel te laat uit. Nu ging het er warm toe. Maar als het eindsignaal van den leider klonk, hebben de Meeuwen hun eerste medaille gewon nen. Hatsjekie! Scheidsrechter Westenberg'was een bijzonder prettige arbiter voor den saaien wedstrijd. Bij de uitreiking van het plakje door den waarnemenden voorzitter, mochten wij vernemen, dat wij Zilvermeeuwen ons als een prettigen en In den herfst heeft de oogst plaats. Men laat de bollen goed drogen, verwijdert alles, wat door insec ten is beschadigd en de uien, die een breeden hals hebben en de schieters. In Holland en Zeeland, waar de meeste uien ge teeld worden, gebruikt men meest Stroogele Holland- sche en Zeeuwsche bruine. 3. Inmaakuien. Deze zün ook bekend onder den naam van Zilver uièn of St. Jan's uitjes. Goede soorten zijn o.a. Füne witte Parel en St. Jan's füne Witte. In Maart worden zü dicht gezaaid en later niet gedund, waardoor zü klein blüven. Zü zün bestemd voor den inmaak en moeten daarom goed wit en mooi rond zijn. Voor den handel moeten deze uitjes in drie soor ten gesorteerd worden. 4. Sjalotten. Hoewel deze ook* door zaad vermenigvuldigd kun nen worden, past men dit zeer weinig toe. Meestal worden de gave bollen in Maart op 10 c.M. diep in den grond gezet. Vrij spoedig ontwikkelen zich de wortels, waardoor de plant meestal wat hooger komt te staan. Daarna verschünen de püpvórmige bladen. De zoogenaamde okselknoppen ontwikkelen zich tot nieuwe bollen, waardoor één bol meermalen 10 12 nieuwe bollen levert. De oogst heeft plaats in Augustus ook wel in Juli. Voor het volgende jaar neme men de beste bollen, die men droog bewaart. De sjalot wordt in hoofdzaak gebruikt voor den inmaak en leent zich daarvoor zeer goed, doch vraagt meer bewerking dan de zilveruien. Bemesting. Deze uigewassen vragen een goed bemesten bodem. Per Are geve men 12 K.G. Patentkali, wat ons beter voorkomt dan een overeenkomstige hoeveelheid kali- zout; 12 K.G. Slakkenmeel of Superfosfaat en 8 K.G. Chilisalpeter. P. Jiven lachen Wat kan gebeuren. ,,En woont u al lang buiten? J?inds ik binnen ben." Versproken. Een jonge man kwam op een partijtje en begaf zich regelrecht naar de gastvrouw. ,.!Wat vind ik dat aardig van u, dat n gekomen is," zei ze hartelijk. „Maar waar is uw broer?" ',;0, onze zaken zijn zoo druk, dat maar één van ons wegkom. Toen hebben we er om gedob beld." i „En?" „Ach," antwoordde het jongmenseh verstrooid, „ik verloor natuurlijk." Het kenteeken. Inspecteur: „Waaruit concludeerde u de dron kenschap van dezen arrestant? Agent: „Hij stond voor een zij-uitgang van een cioscoop, en toen ik hem vroeg wat hij daar uitvoerde, zei hij, dat hij Mary Pickford naar huis wou brengen." Stand in cüfers: Zwart 12 schijven op: 3, 5, 8, 9, 13 14, 15, 16, 19 21, 23 en 24. Wit 12 schüven op: 25, 27, 28, 32, 33, 35, 37, 38, 39, 42, 43 en 44. Zwart heeft oogenschijnlijk voordeel door het ont breken van een Witte schüf op veld 48, doch dit voordeel wordt gecompenseerd door het geringe aantal stukken waaruit Zwart's rechtervleugel be staat. 33. 37—31. Dwingt Zwart tot 21—26, want op 8—12 speelt Wit 31—26, Zwart 12—17, Wit 4237 en daarna 2822 met soihüfwinst. Na Wit 31—26 kan Zwart wel uitruilen door 38 en 12 21, doch dan komt Zwart's linkervleugel door 't ontbreken van een schüf op 3 er zeer slecht voor te staan. 21—26 Gedwongen. 34. 42—37. 8—12. 35. 2722. Terecht forceert Wit eene beslising op Zwart's ver zwakten rechtervleugel. 12—18. 36. 22—17. 16—21. 37. 17—12. Niet 1711 wegens 21—27 enz. 18 7. 38. 31—27. 13—18. 39. 27 16. 9—13. 40. 37—31. 26 37. 41. 32 41. 23 32. 42. 38 27. 3 8. 43. 27—21. 8—12. 44. 43—38. 18—22?? Fout. Nu was 18—23 de gewezen voortzeting. 45. 38—32. Natuurlük. 22—27? Veel beters is er niet. 4C. 16—11. 27 29. 47. 11 2. 13—18. 48. 2—16. Zwart kan nu wel c ven. 18—23. 49. 35—30. 24 35. 50. 21—17. 12 21. 51. 16 2. 23—28. 52. 2—16. 14—19. 53. 1649. 19—24. Zwart geeft op. Analyse van J. W. VAN DARTELEN. Dat onze ex.-kampioen van Nederland, meester moge blijken uit z'n onderstaande rijm: Partij-fragment Nr. 81. Uit Kindermond. Bezoeker (tot den vijfjarigen zoon des huizes) „Jij bent een patente kerel. Wedden, dat je latei- net zoo iets wordt als je vader." .ti'Kind in kwestie: „Ja, daar is moeder ook I al bang voor." Opgehelderd. „Ik dacht ,dat Jansen op reis ging?" ,,'Neen onder ons gezegd, de rechtbank heeft, zijn reis in een geldboete omgezet." i l... ::a Onderstaande stand is uit een partü, gespeeld in den massakamp „Gezellig Samenzün"„Haar- lemsche Damclub" te Amsterdam op 13 November 1927 tusschen J. W. van Dartelen met Wit en J. H. Vos (kampioen van Nederland) met Zwart. Stand in cijfers: Zwart 12 schüven op: 3, 6, 11/13, 16, 18, 19, 20, 23, 24 en 26. Wit 12 schüven op: 27, 28, 32/35, 37/39, 42, 43 en 45. Deze partü verliep als volgt: 33. 34—30. 20—25; 34. 28—22. 25 34; 35. 39 30. I 11—17; 36. 22 :11. 6:17; 37. 33—28. 17—21; 38. I 38—33. 3—9; 39. 42—38. 12—17; 40. 43—39. 9—14; 41. 45—40. 17—22 (de eenigste)42. 28 17. 21 22; 46. 33—28. 1217 (wederom de eenigste); 44. 39— 33. 16—21; 45. 27:16. 24—29; 46. 33:24. 18—22; 47. 38—33. 22—27; 48. 32:12. 23:41; 49. 30—25. 1930; 50. 35 24 en na enkele zeten werd de partü remise.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 4