Voor de Tuinliefhebbers SPORT EN WEDSTRIJDEN Rechtzaken WERK IN TUIN EN STAL VOOR OCTOBER. Het voornaamste werk is het oogsten van het winterooft en het binnenhalen van de winter groenten; bij beide geldt: eerst goed rijp laten Wbrden en dan droog oogsten. Nieuwe aanplantingen of het opnieuw beplanten van een bed moeten wachten tot de tweede helft van de maand. Meer haast hebben wij met het planten van de besseboompjes; als wij daar in Sep tember nog niets aan gedaan hebben, wordt het nu hoog tijd. Ook beginnen wij met de voorbe reidende werkzaamheden voor de vruchtboomen, die wij wenschen te planten. De grond wordt diep om geploegd en de noodige mest ingebracht. De beste boompjes zijn nauwelijks goed genoeg. Hierop kan niet uitdrukkelijk genoeg gewezen wor den; beknibbelen geeft later eindelooze teleurstelling en ergernis. Goede boompjes groeien veel sneller en men oogst er later ook veel meer van. Zij worden zoodanig 'geplant, dat de wortelhals juist boven de aarde uitkomt. Bij het vullen van het gat werpt men de aarde tot een heuveltje op, omdat die zich in het plantgat later nog weer samenpakt. In plant- gaten mag geen versche mest komen, wel vergane van den mesthoop. Afdekken met vochtige turfmolm bevordert het vormen van wortels. De aarde wordt rondom goed platgetreden en met een paar kannen water begoten. Daarna kan men er wel een dunne laag versche stalmest overheen leggen. Vermoedt men, dat de boomen stokken noodig zullen hebben dan plant men deze mee in het plantgat. De stok moet eindigen onder den kroon en vooreerst worden de pas geplante boomen slechts losjes aan de stok ken verbonden. Het aanbinden gebeurt pas in de lente. Zoo noodig zet men hekjes om de boomen om ze te beveiligen tegen het vee, dat de schors ervan afknebbelt. De groentebedden, waarvan men geoogst heeft, worden goed ongegraven en gemest, waarna men de losse kluiten laat liggen, zoodat de vorst er zijn werk kan verrichten. Boonenstaken, enz. worden uitgetrokken en in een droge schuur bewaard gedu rende den winter. Alle gereedschappen', die men niet meer noodig heeft, worden schoongemaakt, in het vet gezet en weggeborgen. Voordat het begint te vriezen, zorgt men ook voor de waterhoudende voor werpen door ze binnenshuis te halen of te ledigen, terwijl men pompen en buisleidingen tegen de vorst beschermt door in te wikkelen. Boerenkool kan goed tegen lichte vorst; men zorge er alleen voor, dat de kooien niet te rijp worden, omdat dan het hart in den loop van den winter gaat rotten. Ook gekneusde plekken worden mettertijd rotte plekken, zoodat er niet met de kooien gegooid mag worden en zij altijd voorzichtig behandeld moeten worden. Om het water eruit te laten loopen, legt men ze eerst met de stronken naar boven. Slechts laat geplante soorten zijn geschikt om gedurende den winter te worden bewaard. Worteltjes kunnen tegen vorst, zoolang zij in den grond staan. Zij overwinteren het best in schuren en droge kelders tuschen zand. Spruitjes, prei, en schorseneeren zijn ook tegen den winter bestand. Om de kortgeleden gezaaide plantjes en de in den grond blijvende groente te beschermen, legt men bladeren, reisjes of mest met veel stroo klaar, om het dadelijk bij de hand te hebben, als er vorst dreigt te komen. De voor den winter benoodigde Peterselie wordt in potten geplant. In het kippenhok worden de aftandsche kippen en de overtallige hanen opgeruimd. In een rendabel bedrijf kunnen wij ze niet langer het genadebrood geven. Verder worden alle dieren, die in het afge- loopen fokjaar niet aan de verwachtingen voldeden, eveneens geslacht. De hoop op verbetering wordt haast nooit verwezenlijkt. De jonge dieren worden zoo goed mogelijk gevoerd, zoodat zij spoedig beginnen te leggen. Als 't eenigs- zins kan, worden zij gedurende den winter van de oude dieren gescheiden gehouden, zoodat men ze beter voeren kan. Geiten worden op zonnige herfst dagen naar buiten gestuurd, wanneer de daüw van het land verdwenen is. Men haalt de dieren des avonds wat vroeger binnen, in ieder geval voordat de herfstnevels opkomen. Hoe langer ze buiten kunnen blijven, hoe gezonder zij gedurende den winter zullen wezen. Voordat zij definitief in de stal gaan, wordt deze nog eens schoongemaakt en de dieren zelf ook. Vooral de hoeven worden nage zien en bijgesneden. Door de groenteoogst hebben wij veel groene afval, die wij met hooi vermengd als voer geven. Want, met rijp bedekt of bevroren voer is zeer slecht voor de geiten. Bij de konijnen wordt er in de wintermaanden niet gefokt; wij kunnen alleen in de maand Maart geboren dieren laten dekken, wanneer zij althans voorspoedig opgegroeid zijn. Wacht men n.l. tot het voorjaar, dan worden zij misschien te vet en onbruikbaar voor de fok. Men is echter gedwon gen te wachten, wanneer men met de dieren een prijs hoopt te halen op een tentoonstelling; dat is dan de reden van de vaak vernomen klacht, dat tentoonstellingsdieren niet deugen voor den fok. De jonge moederkonijnen laat men slechts een paar jongen behouden, omdat ze anders te veel verzwakt worden en benadeeld in hun verdere ontwikkeling. Daardoor zal men in de lente be schikken over beproefde en betrouwbare fokdieren. Alle dieren, die men in de aanstaande lente niet meer voor den fok gebruiken Wil, worden na korten mesttijd geslacht. (Nadruk verboden). HET INKUILEN VAN WINTERPEENEN. Winterpeenen, die moeten overwinteren, moet men tot in de maand November toe in den grond laten, want een lichte vorst schaadt hen absoluut niet. Bij het uitnemen worden zij voorzichtig uitge trokken en van alle overtollige aarde en onkruid bevrijd, waarbij men er speciaal tegen waakt de worteltjes te beschadigen. Zijn de bladeren niet al te sterk, dan kan men ze eenvoudig vlak boven de peen afbreken in het tegengestelde geval moet men deze bladeren één tot twee centimeter hierboven verwijderen. De peenen worden goed van aarde gereinigd, dpch niet gewasschen. Daarna wor den zij gesorteerd; de groote en gladde peenen, de middelsoorten en de kleine, niet geheel uitgegroeide worden ieder gescheiden. Op een drogen poreuzen bodem wordt de winter voorraad in een gat ingekuild van een meter breedte en een diepte van ongeveer 40 centimeter. De gesorteerde peenen worden hierin zoodanig opge stapeld, dat de bovenkant steeds naar buiten steekt en de wortelpunten naar elkaar en naar binnen.zijn gekeerd. Iedere laag wordt met zand bestrooid, zoodat de peenen aaneengesloten in een soort zand- bed komen te liggen. De wortelkronen moeten aan beide zijden van den stapel een zoo glad mogelijken wand vormen. Geen uitstekende deelen mogen dus te zien komen. Heeft de stapel den bovenkant van den kuil bereikt, dan wordt over dezen stapel heen een zandhoop geworpen van 40 tot 50 centimeter hoogte, zoodat de wortelen daardoor geheel en al bedekt zijn. Op dezen zandhoop wordt op beide zijden een laag stroo gelegd, waarna men de ge- heele zaak met aarde dusdanig afdekt, dat het water naar de zijden kan afvloeien. Daarbij moet men er echter opletten, dat het hoogste punt van den zandhoop steeds vrij van aarde blijft, zoodat daar het stroo zichtbaar is en de uitwaseming hier van vrij in de buitenlucht kan geschieden. De eerste aardlaag maakt men ongeveer 10 centimeter dikbij het optreden van vorst kan men deze laag tot 40 c.M. toe opvoeren. De daarvoor benoodigde aarde wordt uit een smalle greppel, langs de geheele lengte van den kuil gehaald. Het beste is deze greppel nog iets dieper (dus meer dan 40 c.M. diep) te maken, dan de kuil zelf, zoodat het water in deze greppel kan afwateren, waardoor een verzameling van vocht op den bodem van den kuil en de daar mede gepaard gaande verrotting van de laagstlig- gende peenen wordt voorkomen. Zoodra in den na- winter de koude weer iets vermindert dekt men den stapel nog eens extra af. Als men de wortelen op deze wijze laat overwinteren, kan men er verzekerd van zijn, mits men natuurlijk gezonde wortelen heeft genomen, dat zij in Mei nog even frisch zijn j als pas-geoogste winterpeenen. Wil men voor particulier gebruik winterpeenen laten overwinteren, dan is een „wortelpyramide" in i den kelder reeds voldoende. Ook hiervoor benoodigt j men vochtig, grof zand, desnoods tuinaarde. Daar mede wordt eerst een cirkelvormige, ongeveer 10 centimeter hooge laag gelegd. Daarop worden de winterpeenen in stervorm, met de punten naar binnen geplaatst zoodanig, dat de boveneinden wederom gelijk met den buitensten rand komen. De tusschenruimte tusschen de onderste peenen, waar voor men hoofdzakelijk de groote wortelen gebruikt kan men met kleine peenen opvullen. Zoo komt, evenals bij het inkuilen, de eene laag boven de andere, in pyramidevorm (de punten van de hoogere uijdn mogen wel iets naar beneden wijzen). De laat ste rij wordt met een dek van zwaardere aarde be dekt. (Nadruk verboden). Faillissementen in Nederland opgegeven door v. <1. Graaf en, Co's N.V. (Afd. Handelsinformaties). Uitgesproken 16 October: Elisabeth Neijenhuis, echtgen; P. ,1. Hannema, verloskundige, Amsterdam Witte de Withstraat 97. J. B. L. Roelvink, Amster dam, Valeriusstraat 98. W;. Koetsier Jr., tuinder, Pijnacker, Overgaauw E. 203. H J. de Blaauw, behanger en stoffeerder, Delft, Ach terom 60 en Raam 10. Th. J. v. d- Meij, han delsreiziger, Sassenheim, Rusthoflaan 5. C. Jansen, loodgieter, den Haag, Rijswijkscheweg 162. P. Matveld, kamerverhuurster, Sche- veningen, Neptunusstraat '146. J. W. A. F. de Raad, koopman, den Haag, Nieuwe Haven 186. A. Bauer, den Haag, Laan van Meerdervoort 773. J. H. -Schpperis, Berg en Dal, gem. Groesbeek. Theodoras Bartholomeus Antonius Marie Opmeer, hotelhouder Egmond aan Zee. P. Bakker Jzn., groentenhandelaar, Bergen N.- H. Dorpsstraat 66. Gerrit Bambacht, slager en koopman,'Haaften. H. J. Legger, graanhande laar, Groningen, 'Oosterhaven. Gerardus Wil helmus Hermans, koqpman in comestibles, Bre da, Nieuwen Haagdijk 27) A. P. Huijbrechts, Tilburg, Aleart van Hameplein 11. A. H. Schoppink, reiziger Sambeek, Grootestraat 43. E. Schmaal, Eindhoven, Hendrik de Keizerlaan 9. B. v. Stratum, reiziger in oliën en vetten, Amsterdam, Dintalstraat 52 hs. J. F. Mid- delbusker Jr., Amsterdam, Marnixkade 76IIT. 16' October. Lee Emile en Leonard Gustave Mer- tens, exploitanten eener electrische timmerfa briek, Locht bij Spekholzerheide gem. Kerkrade. 17 'Ojct. Antonius Johannes Jacobus van Beur den, caféhouder, Rotterdam, Beyerlandschelaan 4, tevens aldaar zaak doende. Meyer van Esso, muziekhandelaar, Rotterdam, Stationsweg 44. N. Moerman, landbouwer, Vlaardingen, v. Riebeekstraat 53. Bij beschikking van de Arrondissements-recht- bank te Dordrecht dd. 16 October 193Q is de heer Mr. A. de Jong, advocaat, en procureur te Dordrecht benoemd tot curator in het' door genoemde rechtbank op 15 October 193(0 uit gesproken 'faillissement van P. G. Kreukniet te Gorinchem en zulks in de plaats van den heer Mr. A. Murman, advocaat en procureur., Opgeheven wegens gebrek aan actief: P. W. Licht, Amsterdam. 8;. G. en H. v. d. Doorn,. Rustenburg gem. Ursem. J. H. Hen zen, v.h. den Bosch. II. Diekman, Kalver- dijk, gem. HarenkarspelChr. .1. Hogervorst den Haag. R. A. Schutz, den Haag. O. Rietveld, den Haag. 16 'Oct. J. J. van Mourik, Velp gem. Rheden. P. J. van Acker Jr., Heerlen. C'. v. Leeuwen, Rotterdam. 17 Oct.. H. Vugts, den Bosch. J. Broere, Krimpen aan de Lek. O. Renders len'j.,. Kievits, fa. G. Renders en Co., Eindhoven. Franeina van Os, Sambeek. J. Welters, Eind hoven, i I VOETBAL. DJ. T. S. 1 J. 0. 1 1—2. Ook de derde wedstrijd van D'.TjS. is op een nederlaag uitgeloopen. J.O.lS. ging met een zwaar bevochten 21 overwinning huistoe, hiermede hun eerste twee punten in de wacht sleepend. Het wil tot nog toe met D.T.S. niet èrg vlotten. Hoewel in het veld niet de mindere, was de Am- sterdamsche voorhoede toch veel gevaarlijker dan die van D'.TJS;. Het primitieve spel. van de laatste stak hier wel zeer bij af. Slikker in het doel, kan op een goede wedstrijd terugzien. Vooral voor de rust weerde hij zich uitstekend. De wijzp, waarop hij een drietal „keien" verwerkte, was subliem. Het was wel jammer voor hem, dat hij aan het tweede doelpunt de meeste schuld had. Bij 'een tam boogschot op doel, sloeg hij er finaal naast, met het gevolg, dat de ijlings toeschietende rechtsbinnen kalm kon doelpunten. De backs en halflinie hebben zich ook behoor lijk van hun taak gekweten. Hier vonden wij v. Dijk de beste. iSpeets hoede zich voor te ver opdringen, waardoor soms de gevaarlijkste situ aties voor het D).-doel ontstonden. Van de voor hoed eging nog weinig kracht uit. Op de links binnenplaats debuteerde 13. Kuiper, die in het veld aardige dingen deed. Voor het doel ontbrak echter het goede schot. Een kwaal, waar de ge heele D.-voorhoede aan leed. Het spel was ech ter beduidend beter dan in voorgaande ontmoetin gen. Hopenlijk houdt dit een belofte in voor de toekomst. De J.OJ3:.-ploeg is ons meegeval len. In 'het kopepn waren zij dö D'.-spelers ver de baas. Voor de rest deden 'de ploegen niet voor elkander onder, al durfden Ide J.-spelers nog wel eens te schieten. D|e wedstrijd. v. Dijk had de toss verloren, zoodat Dl- tegen wind in aftrapt. 'Die eerste aanvallen zijn voor de Amsterdammers. Slikker is echter in goeden vorm. Elnkele malen breekt de D!.-voorhoede door. Het beslissende schot is nog zoek. Eecen is een paar maal ongelukkig door hard naast of over te schieten. 'Ook een mooi schot van H. Kuiper tegen den paal had beter lot verdiend. De partijen geven elkaar geen haar toe. Het spel golft vlug 'heen en weer. Pas heeft Slikker een bal goed weggewerkt, of IS. Kuiper schiet uit een corner vlak naast. Toch krijgt de D'. achterhoede meer werk dan hun collega's aan de overzijde J Doch goed gesteund door de kahthalfs wordt elke aan val der Jossers in de kiem gesmoord. Als de rust wordt aangekondigd is de stanld nog steeds 00. Na de thee is D1. eerst in de meerderheid. Het duurt niet lang of na een paar vergeefsche po gingen komt bij een corner eindelijk het zoo lang verbeide oogenblik. Deze goed. genomen* komt bij lElecen terecht, die buiten bereik' van den keeper in het doel vliegt. Verwoed komen del Amsterdammers thans opgezet. Ook zij hebben weldra succes. Als bij een prachtig vleugelschot Slikker gepasseerd wordt. Dit schot verraste hem volkomen, daar een ieder een voorzet' had verwacht. Op de wijze als hierboven omschreven komt spoedig het tweede doelpunt van J.OjS. Vanaf de aftrap neemt Eecen in combinatie met v. Meurs de bal mede. Vliegensvlug worden een drietal spelers gepasseerd, maar het harde schot van Eecen wordt precies tegen den J.-keeper geschoten. Dé terugspringende bal wordt wegge werkt. D.T.S, stelt nog wanhopige pogingen in het werk gelijk te maken, doch Vrouwe Fortuna is niet" met hen. Als de scheidsrechter* die uit stekend voldeed, zijn instrument voor de laatste maal bespeelt is de stand nog steeds 2—1 voor J.OJS. Eten uitslag, waarmede zij dubbel en dwars tevreden mee mogen zijn. A.s. week) Re „big-match" Vrone 1D'.TjS. 1. DLT48. 3—N. Niedorp 2. 115—1. N. Niedorp verscheen met 8 man, zoodat D. 3 een zacht kostje aan hen had, zij) scoorden niet minder dan 15 maal, tegen N. N. li maal, In!de twee wedstrijden, door D. 3 gespeeld, scoorden zij niet minder dan 23 maal, voorwaar een heele prestatie. 1 1 DJ.T.IS'. 2 moest naar Andijk,-om daar tegen den kampioenscandidaat Andijk 1 te spelen. De D.- reserves konden het dan ook niet bolwerken, zij verloren met 40. VOOR DEN KANTONRECHTER. Strafzitting van Vrijdag 17 October. Duin verinaak of jachtamusement De eerste strafzaak tegen den 20-jarigen Petrus de Gr. te Egmond aan Zee en zijn meer jeugdigen kameraad J. J. E„ wiens ouderlijke woning zich j in de koninklijke Residentie bevindt, had reeds op 26 September op het repertoire gepronkt, doch was destijds aangehouden teneinde den ver balisant, jachtopziener H. Holtz te hooren en ■werd heden door mr. de Groot, die de functie van plaatsvervangend kantonrechter vervulde, op nieuw behandeld. De jongeheer E|. was ook dit maal niet verschenen, doch had diens vader van persoonlijke belangstelling blijk gegeven. Dp aan wezige verdachte, de chauffeur de Gr. bleef ont kennen, dat zij destijds de bedoeling hadden te stroopen met assistentie van de hen vergezellende honden. Het was het plan geweest om een duin wandeling naar het strand, alwaar de familie E. een tent had, te maken. 11e jachtopziener legde echter een zeer verzwarende verklaring af, zelfs had hij waargenomen, 'dat de honden werden aan gehitst en eenige konijnen hadden gepakt. Hij was echter niet in de gelegenheid geweest dezen jachtbuit op te sporen en in beslagt e nemen. Heel wat woordjes, vriendelijk en minder vriende lijk werden gewisseld, doch het slot was een veroordeeling van de Gr. tot f15 boete óf 10 dagen en den minderjarigen E|. tot f 5 boete of 1 week tuchtschool. Be allerlaatste kans die geboden werd. De 36-jarige transportarbeider Jan B., wo nende te Alkmaar, is helaas den slaaf, van zijn ongebreidelde zucht naar alcohol en al zooveel malen veroordeeld, dat hij thans vertoeft in de rijkswerkinrichting te Hoorn, in den mond des volks, in hooge mate vindingrijk in het beden ken van schuilnamen, den „krententuin" genoemd. Begeleid door een rijkspolitieman, had deze zwak keling de reis naar Alkmaar aanvaard om, op nieuw en wel bij 4e herhaling terecht; te staan ter zake het zich in kennelijken staat bevinden op den openbaren weg „Het Verdronkenoord" in den kermisnacht van 25 op 26 Augustus, we'lk feit was geconstateerd door den politieagent Staats aldaar. Het stond cr voor dezen delinquent dan ook niet te best voor, aangezien hij ondanks al zijn mooie beloften en heilige voornemens, voortdu rend weer in hetzelfde euvel vervalt en ook de hem verleende gunst van een voorw. veroordee- lingïeeds hopeloos had verspeeld. De heer Amb tenaar wilde dan ook niet meer van, eenige cle mentie hooren en vorderde 4 dagen hechtenis en 8 maanden opzending naar een rijkswerkinrich ting, doch de waarnemend kantonrechter, mis schien verteederd doör het gezicht van de vrouw des overtreders, die met een jammerende kleine op den arm, de terechtzitting bijwoonde, wilde hem nog een laatste kans geven en veroordeelde den vergeefs met zijn betere natuur worstelenden Bachusvereerder tot 5 dagen hechtenis en op zending voor den tijd van slechts 1 "maand. Een eind consumptiewortel als projeetiel gebruikt. Een te Egmond \aan Zee wonende winkelier, de 39-jarige heer Gerrit A., uitgenoodigd om als verdachte op deze zitting te verschijnen, naar aanleiding van het hem ten laste gelegde, feit, dat hij op 29 Augustus in de plaats, van zijn in woning der arbeider ;W,illem Abi met een, éind consumptiewortel tegen het oor had geworpen, waarop de aldus bejegende heer als contra pres tatie een klacht had ingediend wegens straat schenderij. De minder aangename verstandhou ding was ontstaan, omdat de heer A., die haid aan genomen om voor verdachte te werken voor een weekloon van 'f 14, deze betrekking zonder eenige voorafgaande formaliteit had verlaten, omdat een ander gegadigd werkgever hem f18 had toege zegd. Nu had de heer Anog_ een, middag voor den winkelier gewerkt en kwam nu daarvoor fl loon vorderen, doch volgens getuige, die de stel ling huldigde, die het meest geeft, heeft me, had de verontwaardigde winkelier geantwoord: Eien klap op je sm. kun je krijgen en hem toen een eind wortel, waarop hij kouwde in het gelaat ge slingerd, welk projectiel zijn. oor gevoelig raak te. De getroffene, die voorheen voor politieagent hggft gestudeerd, was van meening dat deze be jegening, als vallende onder artikel 424 wetb. van strafrecht: straatschenderij daarstellende, een strafbaar feit opleverde en de kantonrechter stelde hem heden in 't gelijk, dooij den wortel - werper te veroordeelen tot f 1 boete of 1 dag, een meer clemente straf dan door den ambtenaar die f 10 boete of 10 dagen had gevorderd, was gerequireerd. Geen medewerking verleend tot een goede arbeidsraadadministratie. De 29-jarige monteur-chauffeur, Corn. Pieter K. to Texel, had in loondienst gewerkt) bij den heer Boekei en later die betrekking weer verla ten, zonder op eenige wijze de administratie van den Arbeidsraad te Alkmaar met al die mutaties in kennis te stellen. Daar een dergelijke noncha lance van lieden ter wier behoeve deze instelling in het leven is geroepen, zeer hinderlijk werkt, bestaat daaromtrent dan ook een strafbepaling, en werd de heer K. alzoo ter verantwoording geroepen. Het "bleek dat hij reeds vanaf 1 Sept. 1929 Dij Boekei had gewerkt en reeds, een tweede rentekaart had ontvangen, alvorens de eerste nog was ingeleverd. Volgens verdachte was die kaart voortdurend in het bezit geweest van den werk nemer, doch uit het feit, dat de monteur werd veroordeeld tot f 3 boete of 3 dagen,, kan gevoege lijk worden afgeleid, dat deze opheldering door mr. de 'Groot niet voldoende werd geacht en geen straffeloosheid waarborgde. Een vrijspraak, die niet op prijs werd gesteld. Een Alkmaarsch ingezetene, all round sports man en asphaltrenner van erkende groote capaci teit ,de 22-jarige monteur J. J. T., stond terecht naar aanleiding van de door hem op, volgens het procesverbaal, niet volgens de gregoriaansche tijd rekening op Zaterdag 28 Aug. te Heerhugowaard op den Middelweg begane overtreding en wel zich op een rijwiel voortbewegend, had vastge klemd en laten medevoeren door een in beweging zijnde auto. De heer T. erkende dit feit, doch beriep zich op den hevigen wind, die destijds woef en liij zich op deze wijze het wielrijden had vergemak kelijkt. Het gemak dient dan ook den mensch, doch in casu was deze efficiency nog al hoog in prijs, aangezien de heer ambtenaar f10 boete of 10 dagen requireerde. 'Toen bleek echter dat de verbalisant een onjuisten datum had genoteerd, aangezien het feit was gepleegd op Zaterdag 30 Augustus en had vrijspraak moeten volgen. Maar de ambtenaar liet in geen geval los en zegde een nieuwe vervolging toe, zoodat de verdachte die vrijspraak liever van de hand wees. Gelukkig echter werd het moeilijke geval tot aller ge noegen geregeld, omdat de heer T. genoegen nam met de voorgestelde schikking ad f 6. Praetiscli, maar niet gevaarlijk. De heer Arie V., 'n toonaangevend jongmensch uit de agrariërskringen van Oudorp, bevond zich in den laatsten nacht der jongste. Alkmaarsehe kermis, 31 Aug. 1 Sept. j.l. per rijwiel op den Zuid ervaar tweg in de Schermer, gem. Akersloot en teneinde zijn vaart met hesparing van parti culiere arbeidskracht zooveel mogelijk te bespoe digen, had hij' zich vastgeklemd aan een motor- i rijder en liet hij zich met een behoorlijk vaartje, I dat hij met persoonlijke trapvaardigheid nimmer had kunnen bereiken, .zalig medevoeren. Het schijnt echter wel, dat iii de Schermer de veld wachters nimmer behoefte hebben aan nachtrust, althans de overtreding van den practischen fiet ser werd geconstateerd, gereclateerd en geverbali seerd en moest hij heden ontwaren, dat al te veel spoed niet altijd goed is, daar hij tot niet minder dan f8 boete of 8 dagen (werd veroordeeld. Een wereldmotorrijder slachtoffer van benepen Hollandselie wetsopvattingen. Een landbouwer uit Winkel, de heer Adriaan R., viel den lOen Oct. j.l. op den Alkmaarschen weg in de strikken der Politie en bleek het dat hij een motorrijwiel bereed, niet voorzien van twee afhankelijk van elkander krachtig wer kende remmen, met gevolg dat hij zich kon be schouwen als te zijn, wat men noemt: de «pi sang. Hij stond dan ook heden te dier zake (art. 14 motor- en rijwielwet) terecht en erkende het feit ten volle. Doch ontkende de noodzakelijk heid van het voorschrift. Hij had op zijn 9-jari- gen Harley Davidson verschillende werelddeelen afgetuft en er in Amerika zelfs wel bergen mee beklommen, zonder dat hem de noodzakelijkheid van die tweede rem ooit was gebleken. De hoe ren magistraten toonden echter ten dien aanzien! wat minder ruim van opvatting te zijn, doch omj dat de heer R. zijn goeden wil demonstreerde door voorziening in de bestaande remleemte te beloven, werd de gevorderde stra ff 15 boete of 15 dagen tot f8 of 8 dagen genadiglijk geredu ceerd. Het eontaet liet liier aan stevigheid niets te wenschen over. De heer Herman Dl. H., 'n jeugdig kantoor bediende of iets in dien gesoigneerden geest, al thans kennelijk geen Zuiderzeewerker of bedie naar van een hei-toestel, had zich in den laten avond van 10 Oct. omtrent het elfde uur per rijwiel bevonden op den Kanaaldijk gem. Bergen en werd alstoen door een bevoegd ambtenaar ge constateerd, dat het door den wielrijder gebezig de lichtapparaat onvoldoende werkte, zoodat een bekeuring in den vorm van een oproeping op schrift gesteld, het onontkoombare gevolg was, benevens verschijning 'des Heeren H. voor den kantonrechter als verdachte. Volgens toelichting van den wielrijder was het gebrek te wijten ge weest aan een zwevend contact. Op 't moment na dc bekeuring waren de wispelturige kuben van het lantaarntje weer tot rust gekomen, doch toen had het onheil zich alreeds voltrokken. Gevor derd werd f3 boete of 3 dagen, doch mr. de Groot achtte aan den tol der Gerechtigheid vol daan door de oplegging van f 2 boete of 2 dagen hechtenis.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 4