ÉL'4 PUROL Uit den Omtrek De toestand in het Mand SPORT EN WEDSTRIJDEN Rubriek van den Arbeid N ieuwstijdingen Rechtzaken Burgerlijke Stand HEEBHUGOWAARDl Dinsdag werd in het polderhuis de najaarsver gadering gehouden van het Polderbestuur, waar bij afwezig waren de Heemraad K. Kjruyer, de penningmeester J. Kamp en de Hoofd-Ingeland K. Konijn, Na opening der verg. en, lezing der notulen werden door den Dijkgraaf verschillende mededeel ingen gedaan met betrekking tot pol deraangelegenheden, als de wégen, het water, de bruggenbouw, het stoomgemaal en het personeel. Na toelichting door Dijkgraaf, waaruit bleek, dat do kasgeldleening voor 1930, f40.000, onvol doende bleek te zijn, werd het bestuursvoorstel tot het 'aangaan eener kasgeldleening tot een maximum bedrag van f 50.000 zonder eenige dis cussie aangenomen. geweest. Daar is de bedrijfsuitkomst bedroevend, en wat vooral tegenover het meer stabiele Wjest- landsehe bedrijf opvalt, is wel de groot a risioo in de Noordhollandsche bedrijven. Daar is het óf goud óf bliken jammer genoeg kwam het blik maar te veel voor. Wat de heer Barendsen opmerkt, klopt o.i. ook op de Noordhollandsche tuinbouwbedrijven. De verwarmde kas heeft dooreen genomen goed resultaat gébracht. D'at bedrijf is dooreengeno- men veel zekérder; een schaduwzijde is, daar voor de stichting van dergelijke bedragen veel kapi taal noodig is, terw'ijl er tevens aan de bekwaam heid van den tuinder grootere eischen worden Toch is dit laatste geen onoverkomelijk be zwaar. Er is voorlichting van bevoegde deskun digen te krijgen. Het verdient zeker aanbeveling in dezen tijd Zeer uitvoerig werd gediscussieerd over ver- eerdere bedrijfszekerheid te" letten en uit _T!gen^\TWel,sPeciaal, m^..,betre^ dien hoofde achten wij het van belang, hier de king der grintwegen. Hierbij gaf de Dijkgraaf een overzicht der onderhoudskosten van de on derscheidene wegen van het tamelijk uitgebrei de wegennet. Ter vergelijking werden naast el kaar gegeven de bedragen van 1924 en 1929. Het heele net loopt over ruim 57 K,.M.:; voor 1924 waren de totale uitgaven f32093.02, voor 1929 f77023.25. Voor (Middelweg, Basseweg, Broeker- dijk en Tolweg met Donkere weg weid. uitkee- ring uit het wegenfonds ontvangen en wel f9300 over 1927 en f16600 ove rl928. Broekérdijk, Boterweg, laan weg en Westdijk van "Basserweg tot de [Roskam komen voor op het provinciaal wegenplan. Voorts draagt de gemeente in het wegenonderhoud jaarlijks f 3000 bij, waarvan f2910 voor den polder Heerhugowaard en f90 voor den polder Veenhuizen; deze bijdrage da teert van 1925. Met betrekking tot den' brug genbouw in en nabij den Molenweg kon worden meegedeeld, dat die samen nog geen f 4000 heb ben gekostdoor uitvoering dezer werken in eige nbeheer vielen de kosten zeer mee. Uit, de gegevens bleek, dat het wegenonderhoud een zeer zware last voor den polder is, het eischt verba zend veel materiaal en zeer veel arbeid,! zoodat steeds meer gevoeld wordt voor meer afdoende verbetering. Daar deze echter groote kapitalen zom kosten, werd na langdurige bespreking be sloten met een druk bereden weg een proef te nemen en wel een deel van den Bustenburgerweg b.v. tot 't Kruis of den Hplleweg. Voorts zul len zooveel mogelijk gegevens worden verza meld voor eventueel andere verbeteringen, in de toekomst aan te brengen. Voor ingrijpende ver betering zal aan kapitaal geleend moeten wor den op langen termijn. Algemeen echter is men va(i oordeel, dat op den duur meer afdoende verbetering nog het goedkoopst zal blijken te zijn. Bij de rondvraag kwamen nog verschillende zaken ter sprake, betrekking hebbende op sloot- of wegverbetering; met de gemaakte opmerkin gen zal rekening worden gehouden, ook wat betreft het aanschaffen van materiaal voor de wegen. De heeren O. van (Langen en Appelman; ves tigden de aandacht op een paar zëer belangrijke zaken. Dé eerste wees op den onhoudbaren: toe stand van den Dónkereweg, en vroeg of verbete ring nu maar steeds achterwege moest blijven tengevolge van onwil van een paar eigenaars. Door de Dijkgraaf werd verslag uitgebracht van .de gehouden besprekingen. Algemeen was men van oordeel, dat de onredelijke eischen niet konden worden ingewilligd; bij eventueele ont eigening ten. algemeenen nutten zouden de eige naars ongetwijfeld zich met vrij wat minder wel tevredden moeten stellen, meende men. Ten slotte werd besloten, dat nog eens met, de betrok kenen een bespreking zal worden gehouden. Heemraad' Appelman bracht het kanaalplan ter sprake; van de uitvoering vreesde spreker groot bezwaar voor den polder met betrekking tot den waterafvoer. Gaarne wilde hij weten, hoe de vergadering hierover dacht. Uit de tamelijk langdurige bespreking bleek, dat men bet bezwaar van den heer Appelman volkomen deelde, al zag dan ook niet iedereen het even donker ïn. Uit de gevoelde discussiei kwa men eindelijk twee voorstellen te voorschijn. De 'heer ^Appelman stelde voor bij het gemeentebe stuur er op aan te dringen het besluit tot- subsidie verleening in te trekken, terwijl de heer Poland voorstelde aan Ged. Staten te verzoeken dei ge- lijklegging met Schermerboezem niet eerder tot stand te brengen, dan nadat de afsluitdijk ge reed is. Deze voorstellen kwamen afzonderlijk in stemming. Het eerste werd aangenomen mét 12 stemmen voor en '5 tegen, het tweede met al- gemeene stemmen. Hierna werd de vergadering gesloten met een woord van dank voor de wijze, waarop de dis cussies zijn gevoerd en den wensch, dat; de be sluiten in het belang van polder en ingelanden' zullen mogen zijn. meening van den heer Barendsen te releveeren. Eqn medewerker van de ,,Nieuwe Botterdam- sche Courant" toog dezer dagen naar het West- land, ten einde ter plaatse een onderzoek] in te stellen naar den invloed van de vrij! algemeene malaise op den toestand van den Westlandschen tuinbouw. In het ochtendblad van j.l. Dinsdag geeft de medewerker een artikeltje waaruit blijkt, dat hij een" onderhoud heeft gehad met den bekenden voorzitter van den Westlandschen Veilingsbond, den heer J. Barendsen. Genoemde deskundige acht, dat de crisis tot heden ongemerkt aan het Westland is voorbijgegaan. Wel is waar heb ben de Westlandsche tuinders geen gunstig jaar gehad edoch er is geen sprake geweest van zware verliezen. In de sla kwam heel wat rand en luis voor, wal het financieel resultaat van de vroege teelt ongunstig heeft beinvloed. Echter staat daar tegenover, dat met- name de tomaten prijs zich gedurende 't heele seizoen veel beter hield, dan 't vorig jaar. Kwam toep .toch, door de zware concurrentie uit Italië een prijs voor zelfs tot 4i/2' ets. per Kg., onder, het' dubbeltje is de prijs zoo goed als niet geweest. Zoowel in vóór- als natijd was de tomatenprijs, die zoo groot-en invloed op het bedrijfsresultaat uitoefent, redelijk te noemen. In tegenstelling met andere tuinbouwcentra is de toestand in 't Westland niet bepaald ongun stig te noemen. Anders staat het in de streken, waar men zich toelegt op de teelt van ruwe producten. Dje prijzen van "die artikelen zijn dooreen slecht 9. L. T. O. 1—au. T si 1 1—5 Zou dan toch de kentering gekomen zijn In een aan de D'.T.?.-zijde goed gespeelden wedstrijd is (Si. LT'. O. op eigen terreip met 5- -1 ''versla gen De omstandigheden waren anders lang niet ideaal. De harde, dwars over 'het veld staanden wind, bemoeilijkte het spel dermate, dat het. een kunst was de bal behoorlijk op het groene tapijt te houden. Na de rust ging het uitstekend. De snelle D!. uitvallen waren uiterst gevaarlijk. Vier doelpunten waren er dan ook het gevolg van; ware de iS.-keeper niet in goeden vorm geweest, gewis had de score nog hooger geweest. Slik ker heeft in het begin van den wedstrijd nog wat werk gehad, doch daarna kon hiji het best af. Het deelpunt van S.I.T.O. uit een 'schitte rende kopbal was voor hem onhoudbaar, v. Dijk en Kroon waren goed, evenals de halflinie, wel ke bestond uit Langedijk, J. Mulder en Kooij, aldus twee invallers voor Jpeets en Maars. De voorhoede was vooral na de rust goed op dreef. Het verre opdringen der S,.-backs was een kolfje naar de hand voor hen. Keer op keer werd dan ook het S.-doel belaagd. Scheidsrechter was de heer El ipse, welke het spel nog! al eens on- noodig ophield door vermeend buitenspel te con- stateeren. iS.L.T.O. had al spoedig de leiding uit een schitterenden kopbal. D-.T.S. maakte door Eecein gelijk. Voor de rust wordt er niet meer gedoelpunt. Na de thee is D!. direct in' de meer derheid, wat"zij door 2 doelpunten vani Dekker weet uit te drukken. Hierna worden nog eenige onbegrijpelijke kansen om zeep gebracht. Juist in die periode, dat S>. zich loswerkte, komen, .de beide andere D<.-doelpunten ter wereld. Eleeen en Kuiper waren de makers hiervan. Als het einde wordt aangekondigd, heeft D'.TjS. dus de tweede overwinning te pakken. A.s. Zondag is D'.T.S. vrij. Op 23 November komt' Uitgeest op bezoek. LOONSVERHOUDINGEN. gereden. De heer Sn., destijds terecht staande, ont kende op den Kennemerstraatweg te hebben gere den en werd ook deze zaak aangehouden, teneinde alsnog den betrokken ambtenaar, den heer P Ensing, te hooren. 1 De voortgezette behandeling had heden plaats en was ook de verontwaardigde heer Sn. prompt aanwezig om zijn belangen te behartigen. Ook nu PONTVEER VEL SEN. Naar aanleiding van het onlangs ingediende verzoek door de Kamer van Koophandel en Fa- brieken voor Hollands Noorderkwartier, om bij de ponten duidelijk zichtbare dag- en nachtsig nalen te doen aanbrengen, opdat elkeen bij; het aanrijden dadelijk kan zien naar welken pont hij zich dient te begeven, vernam de Kamer van den Hoofdingenieur-Dir. Van den Rijkswaterstaat, dat de aangelegenheid in onderzoek is. Er wor den daarbij, vooral aan de. Zuidzijde van het Kanaal moeilijkheden ondervonden, doch de des kundigen vertrouwen deze bezwaren wel te kun nen ondervangen. DE HOOGE STAND: VAN DiE ZUIDERZEE. Het Zuiderzeewater was in den loop van den den avond zoodanig gestegen dat te middernacht schutten in de Oranjesluizen niet meer mogelijk bleek te zijn. De stand van het water bedroeg toen 3.50 M. boven A. P. Om 4. uur was het wa ter 25 c.M. gedaald, waarna de vaart door de Oranjesluizen weer kon plaats vinden. Een groot aantal schepen o.a. de l emmer- en'de Meppeler- booten, alsmede de booten van de maatschappij Stanfries hadden aanmerkelijke vertraging. Ook de Oostersche vrouw weet dat Purol de huid gaaf en gezond maakt en bovendien fluweelzacht. Het is bekend, dat het loonpeil in Nederland hte bestreed hy het rijden op den Kennemerstraatweg het algemeen hooger is dan dat in een aantal u? „J" verweer werd krachteloos gemaakt, omdat landen waarmede de Nederlandsche industrie voort- het njden °P den openbaren weg alreeds voldoende durend moet concurreeren. j was> den overtreder er in te werken. Niettemin Nu is het loon een belangrijke factor in de pro- n0u^1,-^ vel'dachte deze geforceerde bekeuring zeer ductiekosten, en hoewel een hoog loon niet in alle 1 °nbllllJk en was de Politierechter niet bij machte, gevallen zonder meer de productiekosten evenredig i n,em,Jan dat ldee af te brengen. Daar evenwel het verhoogt, mag toch als algemeenen stelregel gelden j strafbare feit onomstootelijk vast stond kon een dat het bij een belangrijk verschil in loonpeil voor I fi1?! n,let uitblijven en werd de heer S. de bedrijven met hoog loon zeer moeilijk zal ziin °PS egd f 5. boete of 5 dagen. De veroordeelde aller- hunne producten tegen een gelijken prijs te kunnen miP overtuigd van zijn ongelijk, gaf te kennen leveren als de bedrijven waarbij het loonpeil minder Z1CA. I dez® uitspraak te kunnen vereenigen hoog is. en deed geen afstand van het cassatieberoep. In verschillende gevallen heeft dan ook het hooge loonpeil in Nederland er toe geleid, dat onze fabrie ken hunne producten duurder moesten aanbieden dan de concurrenten in het buitenland, zoodat onze industrie in hare ontwikkeling belemmeringen on dervond. Op sprekende wijze is dit gebleken in de Amster- damsche diamant-industrie. Van oudsher heeft Am sterdam een belangrijke diamant-industrie gehad, doch gaandeweg heeft deze zich verplaatst. In het bijzonder naar Antwerpen en omstreken en ook naar enkele plaatsen in Duitschland. Terwijl er in vroeger jaren meer dan 10.000 arbeiders in de Amsterdam sche diamant-industrie werk vonden, is dit getal tot nog geen 6.000 ingekrompen. Onder de overge blevenen heerscht echter groote werkloosheid, zoodat er op het oogenblik slechts een 1400 diamant-be werkers werkzaam zijn en de rest werkloos rond loopt. Ondanks dit alles was tot nog toe het loonpeil in de Amsterdamsche diamantindustrie betrekkelijk hoog, althans zeer belangrijk hooger dan dat in andere landen, met name in België. De geweldige werkloosheid van de laatste maanden heeft er toe geleid, dat de socialistische arbeidersorganisatie tot inzicht kwam, dat deze toestanden niet langer kon den worden gehandhaafd. In overleg met de werk gevers werd besloten om de voorwaarden, waarop te Amsterdam gewerkt zou kunnen worden, meer in overeenstemming te brengen met den huidigen toe stand in de internationale diamant-industrie. Er zal getracht worden de algemeene onkosten, die in Amsterdam belangrijk hooger zijn dan in de buiten- landsche centra, op een zoodanig peil te brengen, dat het verschil zoo veel mogelijk zal worden ver minderd. Dit besluit houdt dus de erkenning in van het feit, dat het onmogelijk is om op den duur in een bepaalde industrie een veel hooger loonpeil te hand haven dan dat wat in andere landen bestaat. Maar het is niet alleen dat. Immers de algemeene onkos ten, die in Amsterdam belangrijk hooger zijn dan in de buitenlandsche centra, op een zoodanig peil te brengen, dat het verschil zoo veel mogelijk zal worden verminderd. Dit besluit houdt dus de erkenning in van het ,dat het onmogelijk is om op den duur in een bepaalde industrie een veel hooger loonpeil te hand haven dan dat wat in andere landen bestaat. Maar het is niet alleen dat. Immers de algemeene onkos ten die in Amsterdam zoo veel hooger zijn dan in de buitenlandsche centra worden mede veroorzaakt door het hooge loonpeil, dat er heerscht in de zoogenaamde beschutte bedrijven, dat zijn de be drijven, die voor de binnenlandsche markt werken en in het bijzonder de gemeentebedrijven. Het zal zeer moeilijk zijn de algemeene onkosten te vermin deren, wanneer beschutte bedrijven doorgaan loonen te betalen welke ver liggen boven die, welke gegeven kunnen worden in de bedrijven die op de interna tionale markt in voortdurende concurrentie met het buitenland hunne producten moeten plaatsen. Het arbeidsloon is niet maar iets, dat in de lucht hangt en dat men willekeurig kan bepalen. Er bestaat een nauw verband tusschen de loonen in de verschillende bedrijven. Men kan dit verband door de machtsverhoudingen gedurende zekeren tijd ver doezelen, doch dit wreekt zich steeds doordat de bedrijven, die voor de internationale markt wer ken, in moeilijkheden komen en werkloosheid met alle gevolgen daaraan- verbonden, ontstaat. Dit komt niet steeds zoo sprekend tot uiting als thans in de diamant-industrie het geval is, doch daardoor is dit geval een leerzaam voorbeeld en het is te hopen, dat men daaruit de conclusie zal trekken, dat het beter is te werken, zij het dan ook op eenigszins ongunstige voorwaarden dan dat men werkloos rondloopt met geen ander inkomen dan crisis-steun of bedeeling. z Gemeente WAROMEN HUIZEN. Over de maand October 1930. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 10 Nov. uitsluitend gewijd aan behandeling van belastingzaken. De Rijksadvocaat was van daag Troefboer. Evenals in Alkmaar de groote veemarkten op ver schillende tijdstippen worden gehouden, verschijnen op de strafrol der zitting van den politierechter speciale dagen, geheel gewijd aan d'e berechting van belastingovertredingen en waarin de Rijksadvocaat namens de administratie der Directe belastingen op treedt als de werkende Nemesis, die de diverse over treders voordraagt voor de door hem toegedachte straffen, terwijl de officier zich onthoud van aile activiteit en alleen verzoekt toe -af afwijzing van de gelden van vorderingen. Ook hadden we heden weer eens zoo'n verzamel- dag en werden niet minder dan 45 belastingzaken afgehandeld. Een schippersknecht die niet te vlug was met de betaling zijner inkomstenbelasting. De heer H. St., werkzaam aan boord van het schip „Nias", op 12 Dec. liggende in de haven te Enkhui zen, werd op gemelden datum „vereerd" door het bezoek van een rijksambtenaar, aan wien hij helaas niet het gevorderde bewijs, dat hij zijn rijksinkom sten behoorlijk had voldaan, kon toonen, met het droeve en onvoordeelige gevolg, dat hij heden bij verstek werd veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen hechtenis. Gods zonne schijnt over rechtvaardigen en goddeloozen. Op 15 December werd te Enkhuizen aangehou den een auto, waaryan de bestuurder niet kon aan- toonen eenig bewijs dat de vereischte wegenbelas ting was voldaan. Als verdacht dit feit gepleegd te hebben verscheen op de vorige belastingzitting, 'n slordige 6 maanden geleden, de oud Alkmaarder, E. J. Karsten, thans handelsreiziger te IJmuiden, die echter met de hand op het hart kon verklaren dat hij inderdaad de bestuurder niet was geweest doch zijn collega, in betrekking bij dezelfde firma Tijdelijk ingepekeld. Een tuinder te Heemskerk, de 39-jarige heer A. C. B., had op 13 Jan. 1929 met zijn auto rijdende op den Kennemerstraatweg nabij Noorddorp niet ge reageerd op het stopsein hem gegeven door een controleeerend commies, die daarvan gebruik maak te van het instrument, gelijkende op een beschil derde jodenkoek aan een koekepansteel, thans voor H.H. ambtenaren en .politie in gebruik gesteld. De heer B. stond heden te dier zake terecht en ver klaarde, daar hij destijds een passagier naar het station te Castricum moest overbrengen, en dan haast had en dus hard had gereden, niet de noodige aandacht aan het hem vrijwel onbekende voorwerp had geschonken. Hij meende dat iemand assistentie vroeg en dacht aanstonds als ik terug kom, zal ik wel eens zien, wat er te doen is. Hij kwam echter niet terug, want hij was te laat voor den trein en moest alsnu den passagier naar Alkmaar rijden. Waar op een dergelijk verweer niet gerekend en de verbalisant niet was gedagvaard, kan de behande ling Jura et facti niet worden voortgezet en had schorsing voor onbepaalden tijd plaats. Daar viel niets aan te veranderen. De heer N. J. St., chauffeur, in 1899 geboren te Beemster en aldaar woonachtig, had zich op 10 November te Alkmaar gewaagd met zijn rijtuig, zon der in het bezit te zdjn van een geldige belasting- kaart wat al heel spoedig ontdekt werd door den verkeersagent Wijnberg. Zoodat een procesverbaal als een fait accompli kon worden beschouwd. De delinquent erkende heden dan ook zonder omhaal en werd uitgenoodigd den Tol aan Themis te vol doen in den vorm van f 5 boete of 5 dagen. Driedubbel bestrafte zorgeloosheid. Een autobestuurder uit Alkmaar, de heer Joh. Hendr. L., verzuimde op 28 Februari zich op een autotocht te voorzien van de onmisbare papieren als daar zijn, rij- en nummerbewijs, belastingkaart etcetera, welke gewichtige documenten hij in een achtergelaten jasje liet steken. Het bleef dan ook niet uit of hij werd op zijn reis het slachtoffer van verschillende controle maatregelen en te Nieuwe Niedorp gelukkig gemaakt met een drietal proces- senverbaal. Twee, die voor het rij- en nummerbewijs kon hij te Schagen voor den kantonrechter uit den weg ruimen, doch wat betrof de ontbrekende wegen- belastingkaart verscheen hij, juist niet tot zijn on verdeeld genoegen heden voor den politierechter. De heer L. gaf te kennen het aardiger van den kantonrechter te Schagen te hebben gevonden, in dien deze hem had ingelicht dat de vordering voor de wegenkaart nog open bleef staan, want nu werd het een extra tegenvaller. Er viel echter niet aan te doen, ook de fiscus eischte zijn cijnspenning en werd de heer L. veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen. Hij waagde maar won niet. De 21-jarige bedrijfsleider in een autozaak, de heer Gerrit de V., was op 14 April zoo vrijmoedig zich met een auto geletterd en genummerd G. No. 58741 op den Helderschen weg te vertoonen, terwijl hij niet in het bezit was van een geldige wegen- belastingkaart. Hij verloor echter het gewaagde spel met de belastingadministratie, daar hij werd aangehouden door twee actieve ambtenaren, de heer v. d. Kamp en Pyning, waardoor hij onherroepelijk de pisang werd. Heden terechtstaande, onderging het jonge mensch gelaten zijn noodlot en nam direct genoegen met de hem opgelegde straf f5 boete of 5 dagen. Het restant ging bij partijen. In de nog resteerende zaken waren geen verdach ten verschenen en werden geen getuigen gehoord. Hieronder geven de ten dienste van belanghebben de een lijst der veroordeelden. Overtreding Rijwielbelasting. J. A„ zonder beroep, Bussum f 5 of 5 dagen; P. B., arbeider, Schagen f5 of 5 dagen; J. B., groenten- handelaar, Bergen f 5 of 5 dagen; G. A. J. B., land arbeider, zwervende f5 of 5 dagen; H. B., arbeider, Barsingerhorn f 5 of 5 dagenJ. H. B., slager, Enk huizen f5 of 5 dagen; A. M., bakker, Zijpe; C. D„ vischventer, Hoorn f 5 of 5 dagen; Jac. G., loodgie ter, Barsingerhorn f 5 of 5 dagen; C. en S., zonder beroep, Barsingerhorn f 5 of 5 dagen; Joh. K., ar beider, Grootebroek f 5 of 5 dagen; Jac. L., sleeper, Alkmaar f5 of 5 dagen; J. O., landbouwer, Wevers- hoof, Klaas K., Alkmaar f 5 of 5 dagen; Sjoert Zw., landbouwer, Zijpe f 5 of 5 dagen. Overtreding wegenbelasting. A. B., veehouder, Twisk f 15 boete of 10 dagen; Joh. B., expediteur, Beemster f 20 boete of 10 dagen; J. N. S., chauffeur, Beemster f 5 of 5 dagen; J. H. Koopman, Bergen 3 maal f 15 boete of 5 dagen, f20 of 10 dagen, f25 of 15 dagen; J. Br., koopman, Rijswijk f 15 of 10 dagen; C. Br., koopman, Zaandijk f 5 of 5 dagen; J. D., groentenhandelaar, Enkhuizen f 15 of 15 dagen; H. v. E., chauffeur, Helder f 5 of 5 dagen; J. J. de G., depothouder, Alkmaar f5 boete of 5 dagen; P. A. G., chauffeur, Heemstede f5 of 5 dagen; A. K., expediteurs, Zaandam f 15 boete of 10 dagen; J. v. T„ chauffeur, Amsterdam f 5 of 5 dagen; G. K., landbouwer, Wieringerwaard f 15 of 10 dagen; E. M., koopman, zwervende f 15 of 10 dagen; Joh. M., vrachtrijder, Westwaard f 15 of 10 dagen; A. S„ autobushouder, Bergen f 15 of 10 da gen; G. S., teekenaar, Kosterhoef f 15 of 10 dagen; H. T. S., chauffeur, Alkmaar f 5 of 5 dagen; P. N. S., veehouder, Barsingerhorn f5 of 5 dagen; P. S. St. reiziger, Alkmaar f 5 of 5 dagen; H. v. d. V., fabri kant, Amsterdam f 15 of 10 dagen; J. A. T. V., han delaar, Amsterdam f 15 of 10 dagen; W. V., rijwiel handel,, Petten f 15 of 10 dagen; S. J. van W., chauf feur, Bergen f15 of 10 dagen. Hierna sluiting. na.,..rv Het werd toen noodig geacht de zaak aan te Geboren. Jiupherma^d. van Frans Aam en houden en de verdere behandeling had dan ook Euphemia. Punt. Elisabeth Candida Alida, d. van cornelis Tesselaar en Trijntje van Die pen. 'Pietertje, d. van Johan Hinrieh Eilers en Jantje Frederiks van der Heide. Üornelia Agatha, d. van Willem Groit en Cornelia Stoop - Gerrit Dirk, z. van Dirk Groet en Alide Margaretha. Schoen. Divera Maria d. van Ger rit Vlugt en Petronella Maria Kamper. Clatha- rina, d. van Pifeter Roozendaal en Antje Gouds blom. 1 Ondertrouwd: Arie Ooijevaar, 30 jaren, tuin bouwer en 'Oatharina Anna Mosch 26* jaren, Nicolaas Schermer, 26 jaren, bootwerker te den ondanks de lange tusschenpoos zeer correct plaats en verscheen nu als getuige de heer B. N. Okkerse, die onder eede de mededeeling deed, dat hij en niet de heer Karsten indertijd den bestuurder was ge weest, zoodat de verbalisant vermoedelijk had ver gist, waarop vrijspraak volgde. Een landbouwer uit Koedijk, de heer Cornelis Sn., had door omstandigheden, buiten zijn wil, voor 1 November zijn wegenbelastingkaart, hoewel tijdig aangevraagd, verzuimd af te halen. Hij deed zulks op 1 Nov. den dag der betaling, des morgens om streeks 10 uur en had als toen gebruik gemaakt van zijn auto, die hij voor de z.g. Harddraverslaan JaT€n- kantoor der administratie, hadechter den heer s" Getrouwd: Arie (Ooijevaar en Cath-arina Anna opgemerkt en maakte procesverbaal op omdat hij Mosch bei den alhier m bedoeld motorrijtuig, waarvoor op dat moment de vereischte wegenbelasting niet was voldaan, op Uver!eden. Geene. den openbaren weg, den Kennemerstraatweg had ARRONDISSEMENTS RECHTBANK Meervoudige Strafkamer. Zitting van Dinsdag 11 'November 1930. Uitspraken vorige zitting. Fr. L. H., Schoenmaker, voorheen commissionair te Helder, verduistering. 6 maanden gevangenis straf. Jan BI., los werkman te Wijk aan Zee en Gerard T., handelaar te Castricum, beiden in voorarrest: lo. verdachte diefstal onder verzwarende omstan digheden, uitspraak a.s. week. 2o. verdachte medeplichtigheid: uitspraak a.s. week. Wilh. Zw., los werkman, HaarTem, in voorarrest. Rijwieldiefstal. Eisch thans: 9 maanden gev. onvoor waardelijk. Uitspraak: 6 maanden gev. met aftrek voorarrest. Piëter D., winkelier te Egmond aan Zee. Hooger beroep winkelsluiting. Vonnis vernietigd f 4 boete of 4 dagen. Cornelis G., winkelier Egmond aan Zee, als voren. Vonnis vernietigd f 8 boete of 8 dagen. Cornelis Hendrikus L., winkelier Egmond aan Zee. als voren. Vonnis vernietigd f 8 boete of 8 dagen. Johannes N. garagehouder Castricum. Valschheid in geschrifte met gebruikmaking daarvan: 3 maan den gev. voorw. met 3 proefjaren en f30 boete of 30 dagen. Jac. Bern de Gr„ zonder beroep, Alkmaar, in voor arrest. Misdrijf art. 248bis Wetb. van Strafrecht. Uit spraak volgende week. Geen nieuwe zaken.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 4