Gemeenteraad Oude Niedorp PUROL Revue van de Week Pijnlijke Kloven De Tweede Kamer is Vrijdagmiddag 14 November door de „eerste instantie" vsfn de Algemeene Be schouwingen over de Staatsbegrooting voor 1931 ge komen. De ministers Ruys de Beerenbrouck en De Geer antwoordden namens de regeering op vele vra gen en opmerkingen, gedurende het „groot politiek debat" in ons Lagerhuis gemaakt, en de replieken zijn Vrijdag begonnen. Zij worden den 18en voortge zet en daarbij zal, hieronder volgt weldra de toe lichting dezer opmerking het nu en dan in de Kamer nog wel „spannen.' Zooals te verwachten was heeft de crisis, vooral in de landbouwsfeer het debat voornamelijk beheerscht. En daarnaast ook: de kwestie der verbetering der salarieering van het Rijkspersoneel en de onderwij zers. Numero één bij de Algemeene Beschouwingen was den Hen jl. de heer Kersten, die voor de zoo- veelste maal beperking vroeg van de sociale maat regelen, alsook invoering van beschermende maatre gelen voor den landbouw. Daarna volgde de Platte lander Braat, die niet minder dan drie moties in diende, de eerste wilde de regeering niet berekend verklaren voor haar taak, de tweede vroeg maatre gelen tot steun aan bieten en tarwe-cultuur, de der de tegen dumping met Russisch graan. Geen dier moties werden door het vereischte getal van vijf le den „ondersteund" zoodat ze van de parlementaire vlakte verdwenen. De „groote politiek" kwam aan de orde toen de lei ders van de vrijzinnig democraten en de sociaal de mocratische fracties, respectievelijk de heeren mr. Marchant en ir. Albarda, hun beschouwingen hiel den. De heer Marchant becritiseerde zeer scherp de houding der rechterzijde, waarvan hij zeide, dat zij slechts steunt op twee gemeenschappelijke punten: anti-socialistische en militairistische politiek. Ir. Albarda kwam o.a. terug op de vraag van minister Deckers, naar aanleiding van zijn uitlating over de houding der S. D. A. P. bij eventueele mobilisatie. De heer Albarda verklaarde Nederland niet te willen laten overheerschen door vreemden. Er zijn echter aldus de sociaal democratische leider andere middelen, die geen zee van bloed eischen: Volken bond, economisch verzet, beinvloeden der publieke opinie. De beslissing over een eventueele mobilisatie berust zei Ir. Albarda bij de Volksvertegenwoor diging, niet bij den Generalen Staf, d. i. in deze de regeering. Mr. Knottenbelt, de leider van de Vrijheidsbondsfractie drong o.m. aan op reorgani satie der departementen, waarbij alle economische zaken in één hand zouden komen. Den avond van 11 November jl. heeft de Kamer besteed aan de be handeling der nieuwe overeenkomst met de Konin klijke Packetvaart Maatschappij, welke overeen komst Woensdag werd goedgekeurd met 6425, na dat een amendement ir. Cramer, strekkend om de voorgestelde subsidie van twee ton aan de genoemde Maatschappij, te schrappen (welk voorstel door den minister van koloniën was ontraden) door de Kamer met 6623 was verworpen. In deze zitting van 12 November hield de leider van de katholieke fractie, dr. Nolens, een rede, die zich zooveel mogelijk ver hield van de politiek „in engeren zin" De heer Nolens bepaalde zich tot een bespreking van de welvaarts- politiek. Hij lichtte zijn wenschen toe met betrek king tot de salarieering van ambtenaren en onder wijzers, welke „desiderata" zooals Vrijdag jl. bleek niet door de regeering werden gedeeld, een onder handelingstarief, maatregelen tegen dumping, voor keur voor het Nederlandsche fabrikaat, wettelijke regeling der werkloosheidsverzekering. Den 12en November voerde ook de waarn. leider van de anti revolutionaire fractie, mr. Heemskerk (bij tijdelijke afwezigheid van dr. Colijn) het woord. En liet zich o.a. op scherpen toon uit over de houding der S.D. A.P. tegenover mobilisatie. In deze klaarheid vorde rend, opdat de regeering wete,waaraan zich te hou den. In hare zitting van Donderdag jl. begon de Tweede Kamer met een stapeltje legislatief kleingoed met verrassende snelheid voor den Senaat rijp te maken. Bij de verdere Algemeene Beschouwingen drong de sociaal democraat dr. van den Tempel o.a. aan op herziening van het Bezoldigingsbesluit. Hij erkende dat het indexcijfer is gedaald maar wees er ook op, dat dit nu op hetzelfde peil staat als in In de avondvergadering van 13 dezer vatte de Ka mer de behandeling der begrooting van buitean- landsche zaken aan, waarbij ook onze verhuoding tot België ter sprake kwam. Over het bij hoofdstuk III voor 1931 bespiegelde en gevraagde kom ik in mijn eerstvolgende weekkroniek terug. Dan zal ik ook minister Beelaerts' antwoord kunnen memoree- ren Zooals hierboven reeds aangestipt hebben Vrijdag jl. 14 dezer de premier en zijn ambtgenoot van fi- nantien geredevoerd. Ik verwijs natuurlijk voor de strekking dezer beide zeer belangrijke ministerieele beschouwingen naar de verslagen, daarover gepubli ceerd. Stip slechts aan, dat aangekondigd is: her vorming van 't departement van Arbeid, benoeming van een directeur generaal voor Handel en Nijver heid vorming van een Economischen Raad en betere economische voorlichting. Van salarisverhooging kan op dit moment geen sprake zijn. Een ontwerp tot steun aan de aardappelindustrie is op komst. Den heer Albarda stelde den premier pertinente, cate gorische vragen met berekking tot de houding der S.D.A.P. als het geldt de verdediging des lands bij bedreiging, waarvoor de regeering geen blaam treft, dus: als in 1914, met spanning wordt natuurlijk ge wacht hetgeen ir. Albarda op die vragen den 18en November zal antwoorden. Minister de Geer kondigde aan, dat voor 1 April 1931 regeling der rechtspositie van de zg. arbeids- contracters zal verschijnen. Aan salarisverhooging en herclassificatie denkt de minister niet. Evenmin, aan vermindering van de pensioenbijdragen op het oogenblik. Bij de replieken diende dr. van den Tempel een motie in, waarbij herziening van het bezoldigingsbe sluit voor rijksambtenaren en onderwijzers wordt ge vraagd. De regeering zal natuurlijk deze motie niet kun nen aanvaarden. Bij een deel der Katholieke frac tie vond zij blijkbaar instemming. Ik herhaal: de nu begonnen parlementaire week kan, in ons Lagerhuis extra spannende momenten brengen. De Eerste Kamer vat den 26en November enkele zeer belangrijke ontwerpen, waarbij de Winkelslui ting, aan. - In den „Binnenhof-winkel" is nu evenals in schier alle gewone winkels, terwijl Sinterklaas reeds in volle actie schijnt te wezen, overdrukke bedrijvig heid. Een ontwerp in ingediend inzake het maal- en menggebod, officieel luidende: Bepalingen in het be lang van de inheemsche tarwe-teelt. Dat in de krin gen der belanghebbende vrij hevige oppositie wekt. Een ander de Tweede Kamer toegezonden wets voorstel bevat bepalingen betreffende het hebben van Röntgen-toestellen en het in voorraad houden van radio-actieve stoffen. De strekking is o.a. waar borgen te verkrijgen tegen het gebruik door onbe voegden. De Indische Begrooting voor 1931 is ingekomen. Zij sluit in totaal met een nadeelig saldo van 53V2 millioen gulden. Belastingverhooging wordt voorge- St lil zijn Memorie van Antwoord kondigt Minister Verschuur tal van hoogst gewichtige ontwerpen en plannen aan. Een nieuwe Veiligheids-wet is met ras- schen tred naderend. Z.Ex. van Arbeid, Handel en Nijverheid hoopt te kunnen bereiken, dat op 1 Mei a.s. het werktijden-besluit voor kantoor-personeel in werking zaQcunnen treden. Een Merkenwetje is op komst. Van een staatsdiploma voor drogisten wil de minister niet weten. De memorie bevat nog meer „Sinterklaas surprises". Dat aan Minister Ver schuur's departement extra-hard wordt gewerkt; dit staatsstuk toont 't wel zeer duidelijk. Volgens een der bladen is een ontwerp, den Rechtstoestand voor militairen regelend, op komst. Uit de Personalia. Mr. W. C. Wendelaar, Burgemeester van Alkmaar, wordt genoemd voor het burgemeesters-ambt te Groningen. Jhr. W. H. de Savornin Lohman heeft tegen 1 Januari a.s. eervol ontslag verzocht uit zijn hoog ambt van President van den Hoogen Raad der Jfederlanden. Mej. E. M. M. Versluys heeft, als eerste -sportvliegster te onzent, haar diploma te Rotterdam behaald. De oud-minister Dr. Posthuma is voor zijn gestie als commissaris-generaal voor Nederland op de Belgische tentoonstelling te 's-Gravenhage met warmte door Nederlandsche en Belgische gasten aan een te zijner eere aangericht feestmaal, gehuldigd. Aan de misdadigheids-rubriek der vorige week ontleen ik, dat: een oud-rentmeester van het Bur gerlijk Armbestuur te Grave voor het Gerechtshof te Den Bosch een jaar tegen zich hoorde eischen, wegens verduistering. Te Hilversum wist men in het politieoneele net te krijgen een aartsberuchte inbreker, die weken-lang de Gooi- en Eemlandsche streken onveilig had ge maakt. 't Bleek een te Hilversum wonende doove timmerman te zijn. Bij zijn aanhouding had de man nog twee centen op zAk! Te Amsterdam is een „werkplaats" van valsche munters ontdekt. De beide ingerekende recidivisten legden zich toe op het fabriceeren van rijksdaalders. In de Rotterdamsche Aert van Nesstraat is een zwakzinnige vrouw haar spaargeld je, f1500 bedra gend, ontroofd. Rotterdam is in den laatsten tijd de stad, waar telkens onbeheerde auto's worden gestolen. Ook uit roofzucht, maar tevens telkens uit baldadigheid van knapen, die met andermans „karretjes" tochtjes maken. Men zij gewaarschuwd. Ook elders! Te Rotterdam heeft de politie verschillende inval len gedaan in speelholen. Zij wist enkele beruchte individuen te „ontmaskeren." Maar: de habitué's en habituée's van deze holen verplaatsen zich met wonderbaarlijke vlug- en be hendigheid! De broeder van een Spaarbankboekje-bezitter te Maastricht wist via valsche handteekening een be drag van f 1225 binnen te krijgen Een wissellooper van Amsterdamsche firma werd naar Tiel gestuurd om f3000.te ontvangen. De man kreeg de som uitbetaald, maarweigerde het geld af te dragen, bewerend dat hij nog zooveel van de firma bij wien hij in dienst was, had te vorde ren. Na allerlei avonturen is de looper eindelijk ge arresteerd. Een Dordtsche makelaar is gearresteerd, verdacht van tonnen gouds te hebben verduisterd door in het buitenland schepen te verkoopen, waarop hij in Nederland reeds hypotheek had genomen. Tegen vijf Leidsche studiosi is proces-verbaal op gemaakt wegens het college-loopen zonder dat zij de daarvoor verschuldigde gelden hadden betaald. Uit de ongelukken serie der week teeken ik aan: De buis der hoofdwaterleiding in Friesland bij Leeuwarden is gesprongen, wat geweldige schade en enormen overlast heeft veroorzaakt. Een groote schoenen-fabriek te Tilburg is in de asch gelegd. Te Rotterdam woedde een hevige fabrieksbrand, die eerst een schoenen- vervolgens een confectie fabriek verwoestte. Ik noteer hier even in 't voorbijgaan, dat het roode-haantje zich overigens den laatsten tijd tame lijk mak houdt In Den Haag deed zich het zeer droevig geval voor, dat een zuigeling van drie weken in zijn kinderbadje verdronk, doordien het moedertje, terwijl zij baby verzorgde, door een bezwijming werd overvallen. Bij Amstelveen is een auto op onbewaakten over weg door een trein gegrepen. De auto-bestuurder werd zeer ernstig gewond. Zijn vrouw, mede in de auto gezeten, kwam er wonderbaarlijk gelukkig af. In het Voorl. Verslag der Tweede Kamer over de Begrooting-Posterijen wordt nogmaals op verlaging der tarieven aangedrongen. Dat dit, „desideratum" veel genade bij Minister De Geer zal vinden, lijkt twijfelachtig. De vrede in de sfeer der typografen is bezegeld. Het accoord is door beide partijen met overgroote meerderheid aanvaard. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van den Nederl. Uitgeversbond werd de week van het Boek gevierd. Uitgebreide restauratie van het gebouw, waarin (op het Haagsche Plein) de Hooge Raad der Neder landen is gevestigd, is op komst. Dat gedurende de periode van restauratie ons hoogste rechtscollege worden onderdak gebracht in het paleis aan den Kneuterdijk, in Den Haag, waar eenmaal Kroonprins Willem woonde, is een kranten-bericht, dat verzin sel bleek te wezen. Tenslotte een paar „curiosi". Te Emmen kon de Gemeentebegrooting niet wor den behandeld, wijl.slechts één Raadslid ter ver gadering was verschenen. En te Standaardbuiteen is de nieuwe gemeente begrooting inprecies vijf minuten afgedaan! Ter overweging aan onze soms lichtelijk breed sprakige hoogedelgestrengen van het Binnenhof!.. —SINT PANCRAS. Maandagavond hield de vereeniging „Volksonder wijs" alhier een ledenvergadering in het lokaal van den heer H. Gerritsen, welke werd bezocht door 22 leden. De heer C. Kloosterboer verklaarde zich bereid deze vergadering als waarnemend voorzitter te lei den en heette speciaal welkom den heer P. de Ruij- ter, het nieuw benoemde hoofd der openbare school. Spr. hoopte, met inachtneming van het doel omschre ven in art. 1 van het reglement, nl. het hooghouden van de openbare school, op een goede prettige ver standhouding en dat de nieuwe functionaris zou blij ken te zijn de rechte man op de rechte plaats, zoowel in als buiten de school. De heer de Ruijter, hierop gaarne even willende antwoorden, verkalarde met het bestuur reeds te hebben kennis gemaakt en ook gaarne kennis te maken met de leden. Spr. verklaarde zich aange naam getroffen door de welwillende ontvangst, van alle zijden door hem ondervonden en hoopte dat dit bestendigd mocht blijven. Van samenwerking niet alleen met de ouders, doch ook met het personeel, zouden z.i. nog vele goede resultaten het gevolg kun nen zijn, tot heil van de openbare school en van het onderwijs en spr .hoopte hier zooveel hem mogelijk was aan te kunnen medewerken. Na vaststelling der notulen bracht de voorzitter aan de orde de aangehouden bestuursverkiezing en deelde mede dat de heer de Ruijter had te kennen gegeven, dat hij er bezwaar in zag reeds nu een be stuurszetel in te nemen, in verband met de vele werkzaamheden in de school, welke z.i. niet moch ten lijden onder de werkzaamheden welke hij aan bestuursfuncties verbonden achtte, Hiertegenover SINT NiCOLAAS EN KERSTMIS In de komende weken moeten wij een besluit nemen over de geschenken die wij voor onze huisgenooten, familie en kennissen zullen koopen. PARKER OUOFOLD Pennen en Potiooden Penstandaards n dezen tijd heeft ieder dit efficiente schi ijfgereedschap noodig. Geen andere pen kan het glijdend schrijven van de Parker Duofold benaderen. Zij is een heerlijk bezit met haar smaakvolle .kleuren, haar sierlijk en soliede bouw en haar volmaakte dienst Zij is de eenige verwisselbare pen, in een oogwenk van Zak vulpen te veranderen voor de Standaard ln drie maten, zes penpunten (extra fijn, fijn, medium, breed, stomp en abli en vijf uit gezochte kleurcombinaties. Probeer deze wonderpen eens tegenover andere pennen en zie bet verschil. Laat uw eigen band beslissen, welke het gemakkelijkste schrijfgereedschap is. Laat uw smaak beslissen welke het mooiste is en laat uw gezond verstand U zeggen, welke de beste waarde biedt, welke de pen voo." U is. Wij hebben ruime sorteering Prijzen Pennen vanaf f10—t. e. m. f30Prijzen potiooden vanaf f10t. e. m. f22 P. HEERTJES, Official Parker Dealer OUDKARSPEL merkte spr. echter op, dat tot heden altijd het hoofd der school als voorzitter van V. O. had gefungeerd en was er dan ook door de leden algemeen op gere kend, dat deze functie thans weer zou worden aan vaard, zooals op de vorige vergadering wel duide lijk is gebleken. Spr. wist bezwaarlijk een andere oplossing, dan de bestuursverkiezing aan te hou den en af te wachten. De heer J. van Kampen (wethouder) vroeg om welke reden een hoofd der school juist in het be stuur moest zitten. Het moge altijd zoo geweest zijn doch z.i. sprak het vanzelf dat ook naast, dus niet in het bestuur samengewerkt kon worden en meen de zelfs dat dit hier in het onderhavige geval veel beter zou zijn. Spr. adviseerde een ander bestuurs lid te kiezen en zou het op prijs stellen als het h.- d. s. buiten het bestuur bleef. De voorzitter verklaarde over dit standpunt zeer verwonderd te zijn en was van meening, dat hier geen afdoende motieven genoemd waren om thans anders te handelen dan den gewonen gang van za ken. Z.i. zijn er veel zaken bij het onderwijs die door buitenstaanders niet gekend worden en is juist het hoofd de aangewezen persoon om voor de belan gen van het onderwijs en van het kind op te komen, omdat niemand deze beter kent dan hij. De heer de Ruijter verheugde zich er over dat zijn standpunt door den heer van Kampen werd ge deeld en achtte zich thans niet in staat de functie op zich te nemen. Drie flinke klassen gecombineerd geven veel werk en de school mag er z.i. niet onder lijden zoodat spr. er de voorkeur aan geeft zich eerst een goed in te werken en b.v. na een jaar een vser- der te zien. Na eenige gedachtenwisseling, waarbij verschillen de meeningen naar voren kwamen, werd overgegaan tot verkiezing van twee bestuursleden, nl. één lid in de vacature Sinjewel en een wegens periodiek aftre denvan den heer J. Wit (herkiesbaar). Laatstge noemde werd herkozen bij eerste vrije stemming Bij een tweede vrije stemming verkregen de heeren P. de Ruijter en C. de Jong de meerderheid. Bij her stemming tusschen deze heeren werd de heer C. de Jong met één stem meerderheid gekozen. De heer C. de Jong sprak zijn dank uit voor het in hem gestelde vertrouwen en aanvaardde de be noeming in de hoop mede te kunnen werken in het belang van het onderwijs. De voorzitter feliciteerde den heer de Jong met zijn benoeming en sprak er zijn teleurstelling over uit dat de zaak een zoodanige wending had geno men. Volgens zijn meening was dit niet de juiste weg Uitdrukkelijk verklaarde spr. echter dat deze woor den niet waren bedoeld tegen den persoon, doch uit sluitend uit zakelijke overwegingen. De heer de Jong verklaarde dit volkomen te kun nen billijken. Hierna kwam aan de orde het St. Nicolaasfeest voor de kinderen. Bij acclamatie werd besloten dit evenals vorige jaren te regelen. Op een vraag van het bestuur, verklaarde de heer de Ruijter hieraan gaarne te willen medewerken en werd het vertrou wen uitgesproken dat het onderwijzend personeel eveneens weer zijn gewaardeerde medewerking zou willen verleenen. Op verzoek gaven zich eveneens enkele leden op om behulpzaam te zijn bij het rond gaan met de lijsten. Niettegenstaande de slechte tij den werd gehoopt, dat men voor de kinderen ook dit jaar nog wel wat zou willen bijdragen, opdat dit feest, dat altijd zoo blij is gevierd, en waarop de kin deren zich natuurlijk weer tevoren verheugen, ook dit jaar kan doorgaan. ^e heer -T. de Vrtis rprek nariens de oudercommis sie zijn waardeering er over uit, dat nu sedert zes jaar zulk een mooi kinderfeest door Volksonderwijs in elkaar is gezet en verheugde zich er over, dat, niet tegenstaande het Vele werk, dat hier iederen keer weer aan verbonden is, men zich daar thans weer voor wilde disponibel stellen. Hij hoopte dat ieder ingezetene nóg iets, al was het soms een kleinigheid voor dit mooie doel wilde bijdragen. De voorzitter sloot zich hierbij aan en hoopte dat het feest zou slagen. In verband met een vorig besluit werd medegedeeld dat de heer K. de Vries zich als spreker weer heeft disponibel gesteld en werd deze avond vastgesteld in Januari, zoo mogelijk met medewerking van de zangvereeniging in de tooneelzaal van den heer Ger ritsen. Besloten werd introductie te verleenen tegen 25 cent per persoon. Hierna werd uitvoerig besproken de viering van het 25-jarig bestaan der afdeeling op 10 Mei 1931. In zake de plannen, welke in de vorige vergadering wa ren besproken, had het bestuur zich hierover ern stig beraden en na het inwinnen van verschillende inlichtingen hiervan geheel afgezien. Hiermede ging de geheele vergadering accoord. Met het oog op de groote uitgaven, de groote risico en de tijdsomstan digheden werden hierna plannen besproken tot het houden van een meer besloten herdenking, zoo moge lijk op den juisten datum. De resp. oud-voorzitters zullen hierbij worden uitgenoodigd. Verschillende details werden hierover meer uitvoerig besproken. Tenslotte werd de definitieve regeling aangehouden tot een volgende vergadering. Bij de rondvraag kwamen nog eenige opmerkingen aan de orde omtrent het St. Nicolaasfeest, welke op geanimeerde wijze onderling uitvoerig werd bespro ken en waarbij naar voren kwam, dat er altijd wel iets aan te merken zal blijven. Doch duidelijk bleek hierbij ook, dat dit mooie kinderfeest algemeen, niet alleen door de kinderen, doch ook door de ouders en kindervrienden zeer werd gewaardeerd, zoodat men in dit geval wel vertrouwt, weer op de algemee ne medewerking te mogen rekenen. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. Spoedeischende vergadering van den Raad der ge meente Oude Niedorp op Maandag 17 Januari des namiddags te 7 uur. Aanwezig zijn de leden: J. Bakker Jz., C. de Boer, D. Kriller, G. Liefhebber, J. Ligthart en J. Wit. Afwezig: het lid Jb. v. Zoonen. Voorzitter B. J. F. Meijer, Burgemeester-Secretaris. De Voorzitter heet de leden welkom, opent de vergadering, en stelt voor, de vaststelling der notu len van de vorige vergadering te verdagen tot de eerstvolgende raadsvergadering. Spr. zegt dat deze spoedeischende vergadering is bijeengeroepen ter behandeling van het punt: „de vestiging in de gemeente van een geneesheer". De heer J. Wit vraagt of het niet gewenscht is om over de huisvesting van een dokter in besloten vergadering te beraadslagen. De voorzitter eveneens van oordeel dat zulks ge wenscht is, sluit de openbare vergadering om over te gaan in comité. Na geruimen tijd wordt de vergadering door den voorzitter geopend. Spr. stelt thans aan de orde het eenige agenda punt (vestiging van een geneesheer in de gemeente). Ter toelichting van dit punt, zegt spr. dat het in verband met verschillende omstandigheden is ge bleken dat het gewenscht is, spoedig vestiging van een geneesheer in de gemeente te bevorderen. Dien overeenkomstig heeft het gemeentebestuur pogingen aangewend met het resultaat, dat de heer C. Postma, arts te Amsterdam zich bereid heeft verklaard om zich in de gemeente als geneeskundige te vestigen, mits hem zoo noodig tegen voldoening van een huursom van hoogstens f600.'sjaars eene voor de uitoefening van zijn artspraktijk geschikte wo- ning zal worden verschaft, en hij tegen een jaarlijks toe te kennen belooning worde aangesteld als ge neesheer belast met de armenpraktijk, vaccinatie en doodschouw in de gemeente. Spr. zegt, dat de eerste bovengenoemde voorwaarde moeilijkheden voor het gemeentebestuur opleverde. Immers er is ten aan zien voor een geschikte dokterswoning vrijwel geen De bouw van een nieuw woonhuis, da* aan bijzon dere eischen moet voldoen, wat ruimte en indeeling betreft, ondervindt uit hoofde der daaraan verbon den finantieele gevolgen en het risico daaraan ver bonden in deze minder gunstige tijdsomstandighe den ernstige bezwaren. Bovendien kan een nieuwe woning niet tijdig worden betrokken zoo de dokter zich 1 Januari a.s. wil vestigen. Na overleg heeft de burgemeester der gemeente zich bereid verklaard z n woonhuis met bijbehoorenden erf, sier- en moestuin aan de gemeente te verkoopen. De heer G. Liefhebber vraagt of de moestuin ach ter de woning thans voor 2 jaren is verhuurd. De voorzitter antwoordt dat bedoelde huur loopt van Kerstmis 1930 tot Kerstmis 1931. Nadien kan de gemeente dezen tuin opnieuw verhuren en komen de baten hierna voor de gemeente, zoodat de gemeente deze huur int, boven de huur van het woonhuis. Niemand meer het woord verlangende vraagt d3 voorzitter of de raad zich met de volgende voorstel len kan vereenigen: 1. Van B. J. F. Meijer, burgemeester der gemeente te koopen diens woonhuis met erf en bijbehooren den sier- en moestuin groot 33.07 A. 2 C. Postma, arts te Amsterdam ingaande 1 Janu ari 1931 aan te stellen als geneeskundige belast met armenpraktijk, vaccinatie en doodschouw op een belooning van f 600 per jaar. 3 Het eerder genoemd woonhuis met erf, sier- en moestuin aan voornoemden geneesheer te verhuren voor f600 per jaar. De raad vereenigt zich eenparig zonder hoofdelijke stemming met deze voorstellen. De heer Bakker het woord vragende, zegt gaarne zijn stem te willen motiveeren. Spr. zegt nat hij na- mens de rk. raadsfractie wil verklaren, dat deze aan- i gelegenheid grondig en van alle kanten is bekeken, i Er waren eerst wel allerlei bezwaren zelfs van dien aard dat de fractie eerst niet eenstemmig was, maar tenslotte is men toch algemeen tot het inzicht geko- 1 men na rijp beraad en besprekingen, dat de eenige kans om een dokter in de gemeente te krijgen is, om de voorstellen aan te nemen. Dit is van zoo groot belang, dat de fractie over en kele principieele en finantieele bezwaren is heen ge stapt. Spr. vertrouwt dat deze kwestie in het alge meen belang is opgelost. De voorzitter spreekt de hoop uit, dat de aanne ming van deze voorstellen zullen blijken te zijn in het belang der gemeente en dat de toekomst zal uit maken dat deze raad goed heeft gezien en dat dit besluit juist is geweest. Daar niemand meer het woord verlangt wordt de openbare vergadering gesloten. Pijnlijke verzacht en geneest men met

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 4