F SINT MICOLAAS-CADEAUX DAMES - HEEREI - KINDEREN - Houdt nu onze etalages in t oog 4KKER Abdijsiroop IIV FE9Ë9I1 W ft 919 Houttil 54 Aehterstraat Hf. ucnfinu wunm Houttil hoek Langestraai De Vrouw en de H 1U= Mode Asthma-aanvallen li vindt u bij ons in den meest uitgebreiden zin voor Ziet wat wij brengen!! SINT N1CÜLAAS EN KERSTMIS In de komende weken moeten wij een besluit nemen over de geschenken die wij voor onze huisgenooten, familie en kennissen zullen koopen. PARKER DUOFOLD Pennen en Potiooden Penstandaards n dezen tijd heeft ieder dit efficiente schi ijfgereedschap noodig. Geen andere pen kan liet glijdend schrijven van de Parker Uuofold benaderen. Zij is een heerlijk bezit met haar smaakvolle kleuren, haar sierlijk en soliede bouw en haar volmaakte dienst Zij is de eenige verwisselbare pen. in een oogwenk van Zak vulpen te veranderen voor de Standaard ln drie maten, zes penpunten (extra fijn, fijn, medium, breed, stomp en abli en vijf uit gezochte kleurcombinaties. Probeer deze wonderpen eens tegenover andere pennen en zie het verschil. Laat uw eigen hand beslissen, welke het gemakkelijkste schrijfgereedschap is. Laat uw smaak beslissen welke het mooiste is en laat uw gezond verstand U zeggen, welke de beste waarde biedt, welke de pen voor U is. Wij hebben ruime sorteering Prijzen Pennen vanaf f 10—t. e. m. f30Prijzen potiooden vanaf f 10 t. e. m. f22—. P. HEERTJES, Official Parker Dealer OUDKARSPEL NIEUWE WOLLEN STOFFEN. Onder de nieuwe wollen stoffen moeten wij Vooral de verschillende soorten „Djersa" noemen, die vooral geschikt zijn vor de populaire driedeelige costuums. Wij noemen o.a. djersalto Lissyl, djersa surellio, djaspor, djersatussabure en djersaburaflex. De stof fen zijn even fantasties als hun namen en worden gemaakt in alle modekeulren, voor dezen winter Bordeauxrood, marineblauw, goudbruin en groen. Deze wollen stoffen zijn niet zwaar en vallen onge looflijk goed. Wat dat betreft staan de moderne wollen stoffen niet ten achter bij zijde. De mantel pakken voor overdag worden met groote bonten kragen versierd. dorp .Moerbeek) voor f5.—; perc. 20 verhuurd aan F. Berghuis, voornpemmd, voor f 11.perc. 21 ver huurd aan C. Weij te Nieuwe Niedorp voor f30. perc. 22 t. m. 25 verhuurd aan P. de Jong voor f21.—; perc. 26 (Zwarte weg) verhuurd aan C. Moras voor f 6.—. Totaal f 291.50. Vorige jaar f 331.50. Bouwakkers: Perc. 1 verhuurd aan S. Roozendaal voor f 12. perc. 2 verhuurd aan alsvoren voor f 14.perc. 3 verhuurd aan alsvoren voor f 12.perc. 4 verhuurd aan alsvoren voor f 13.perc. 5 verhuurd aan F. J. Groen voor f 12.perc. 6 verhuurd aan alsvoren voor f 12.—; perc. 7 verhuurd aan alsvoren voor f 12.perc. 8 verhuurd aan alsvoren voor f 12.—; totaal f 99.—. Het vorige jaar f 134.—. raadt. De raadsels bleken al weer moeilijk te zijn Maar als ze niet moeilijk zijn, is er geen aardig heid aan! Of hebben jullie liever raadsels, die je in twee tellen oplost? Nee toch. Hieronder volgen de Wanneer ge het benauwd hebt, de lucht toevoer als 't ware versperd is en Gij niet weet waar Ge 't zoeken moetneem dan Abdijsiroop. Wonderlijk zal U de ver lichting toeschijnen, welke deze U geven kan, waardoor Gij kalmer wordt. Wonder lijk en toch zoo eenvoudig is de werking van Abdijsiroop Ze lost de dikke laag slijm op, die U het ademhalen belemmert, zooals de zeep het vuil, waardoor Uw borst vrij wordt om de lucht door te laten! ,,Voor de Borst'1 Alom verkrijgbaar. Prijs F]. 1.50, Fi. Z75, F1.450 ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop) VOOR DE JEUGD RAADSELOOM AAN HET WOORD. Lieve kinderen. Wat gaan we een leuke tijd tegemoet, hè? Denk eens aanEerst komt de goede Sint en brengt uit Spanje een heelboel mooie cadeautjes mee, daar na is het Kerstmis, en zooals jullie weten, komt het Kerstmannetje, je weet wel, dat kleine kereltje, met 'zijn rooden pelsjas aan, als hij een goede bui heeft, ook wel eens naar Holland. Vroeger was hij daartoe niet te bewegen, maar sinds hij heeft kennis gemaakt met een paar Hollandsche jongens komt hij, als hij nog tijd overhoudt, altijd uit Enge land dat is het land, waar hij meestal vertoeft even hierheen. Ik heb hem geschreven, of hij dit jaar ook komt, maar hij heeft mij nog niet geant woord. Zeker door de drukte! En daarnaoliebol len! En niet te vergeten, de kerstvacantie. Alleen die beroerde rapporten, hè? Maar daar hebben alleen kinderen, die niet goed hebben opge past, last van en ik geloof, dat ik niet één neefje of nichtje heb, die niet goed zou hebben opgepast op school, is het niet? Nu heb ik nog een verrassing voor jullie. Je moogt me allemaal je verlanglijstje voor St. Nicolaas toesturen, dan zal Oom die de Sint heel goed kent een goed woordje voor jullie bij hem doen. Misschien krijg je het dan wel. Maar vóórdat je het aan me stuurt, éven aan je moeder of vader laten zien, hoor. Want die moeten weten, of je dingen aan St. Nicolaas vraagt, die hij je kan geven. De oude Sint heeft niet alles wat je maar hebben wilt bij zich, die moet ook wel eens uitzoe ken. Weten jullie nu al hoe Oompje heet? DenK eraan, 26 November is de uiterste termijn! Oom is erg nieuwsgierig wie die snuggerd is, die het pecies 1. Geeuw, de voorbode van „bedtijd" Eeuw. Leeuw. 2. Dedemsvaart (Mes; dam; tram; Maas; das; vast; vet). 3. De klok. 4. Nat 5. De Kreeft, want die wordt pas rood, als hij ge kookt wordt, dus als hij dood is. 6. Omdat het hoofdhaar ongeveer 20 jaar ouder is! 7. Een- paar schoenen (meerdere oplossingen mo gelijk!) Er waren dezen keer maar bitter weinig goede oplossingen. Ik heb daarom den grooten prijs maar achtergehouden en een kleinere troostprijs gegeven aan het nichtje „Letje". Ze wist alleen niet, waarom het hoofdhaar eerder grijs is, dan de baard. En het is toch zoo eenvoudig. Heb jij wel eens een jongetje van 5 jaar met een baard gezien? Maar hoofdhaar hebben ze toch allemaal wel. Je prijsje wordt je toegestuurd, lie kind. Zoo zie je, al heb je dan niet alle raadsels kunnen oplossen, een kans heb je toch. Maar je moogt wel dapper meedoen, want ik heb heel wat neefjes en andere nichtjes, die tegenwooordig heel goede oplossingen in sturen en die gaan eerstdaags vast met den prijs strijken. Dezen keer eens héél erg gemakkelijke raadsels, om iedereen een k ansje te geven. Maar voor één enkel keertje maar, want de volgende keer maak ik ze weer moeilijker. 1. Als je door bosch en velden loopt. Kijk dan eens goed en buk je. Ik ben een grappig bont gekleurd Levend pianokrukje. 2. Koffie, die koud is En drie dagen oud is, Hoe heet men die? 3. Wie heeft een kruin en toch geen hoofd? 4. Welke steen heeft twee stemmen? 5. Welke menschen leven van water en wind? 6. Wat is de overeenkomst tusschen het eiland Urk en de letter e? 7. Met welke handen kan men geen geld tellen? Dat zijn ze. Vindt jullie ze moeilijk? Ik niet. Er zijn er wel een paar bij, die moeilijk lijken, als b.v. nr. 4, 6 en 7,- maar deze zijn zoo eenvoudig, dat je, als je het wist, zou zeggen, „die had ik zelf best kunnen vinden." En nu maar aan den slag. Waar blijven mijn briefjes? Zeker druk zoo tegen het einde van het schoolkwartaal, hè? Wat zal ik dan tegen het begin van 1931 een hoop briefjes krijgen, want dan is het vacantie en hebben jullie ook den tijd om te schrijven. Huismoedertje: Beste Anneke, waarom schrijf je je Oompje niet terug op zijn brief. Ik ben erg ge steld op vlotte antwoorden, hoor! Doe je het? Ik moet toch weten, of je mijn briefje ontvangen heb? blouse of een casaque. Ook in de japonnen ziet men deze cassaque-lijn herhaaldelijk door een van het middel tot halverwege den rok vallenden volant; het meest opmerkelijke is echter de taille zelf, die op mantels is het aangegeven taille door ceintuur of snit een van de voornaamste punten. Zij zijn ook van voor een ietsje korter dan van achter, zon der dat men daarom nog den indruk van ongelijke lengte krijgt. De bontkragen zijn minder groot dan te voren, doch de mouwen zijn soms tot aan den elleboog met bont versierd. De lange japon heeft althans bij de avondtoilet ten over de geheele linie gezegevierd. De japonnen voor diner en theaterbezoek zijn gewoonlijk rondom even lang en reiken tot de enkels. De grond wordt niet of slechts op enkele plaatsen aangeraakt. De galatoiletten zijn dikwijls voorzien van een korte sleep, tewijl zij meestal bestikt zijn met paarlen of loovertjes, dan wel twee bij elkaar afstekende en toch harmonieus bij elkaar passende kleuren veï- toonen. De lengte der avondmantels is zeer ver schillend; de halflannge mantels worden het meest gedragen, doch een avondmantel, die even lang is als de japon, is misschien het meest elegant. (Nadruk verboden). FLUWEEL OVERAL. Deze winter zegeviert het fluweel werkerlij k over de geheele linie. Deze soepele bekoorlijke stof, die door haar weerschijn zoo goed staat bij de huid, heeft nog nooit zoo'n succes gehad. Voor alles wordt nu fluweel gebruikt, voor mantels, japonnen en hoeden. Het wordt gedragen op alle uren van den dag of den avond. Voor 's morgens is er niets mooiers dan het klassieke zwart- of bruin fluweelen costuum. Voor theeuurtje en visites wordt soepel zijden fluweel ge nomen en wel in schuine richting, waardoor de plooien beter vallen. 's Avonds worden pompeuse japonnen gedragen van bij voorkeur zwart fluweel, dat bijna zoo licht is als mousseline. De namen zijn op zichzelf be koorlijk, zooals paradijs- of prissonfluweel. Sportieve japon van piquézijde met schulpen en plooien en een ceintuur van dezelfde stof, die meer malen overelkaar gestikt is en het moie geheel voltooit. Flatteuse japor; van wol of crêpe. Het boven stuk doet denken aan een pullover en is versierd met reepjes, die met knoopen bezet zijn; een er van gaat over het ceintuur heen. Eenvoudige japon, die ook voor den middag ge schikt is. De halsversiering met gepliseerde jabots is van witte crêpe georgette, de japon zelf van een lichte kleur crêpe de chine. De klokrok is aan de pas aangezet. DRAISItlA-vANVALKEMBURG'S e A .-,LEVERTR LEEUWARDEN PAR1JSCHE MODEPRAATJE. De tijd is voorbij, dat wij den dag in drieën deelden en deze drie deelen door onze kleeding markeerden. Een elegante vrouw spreekt nu niet meer van een japon voor 's ochtends, maar van een japon om te golfen, een bezoek af te leggen of boodschap pen te doen. Het uur van den dag is onbelangrijk vergeleken bij het doel waarmee men uitgaat. Des morgens behoeft men dan ook niet altijd in tweed te loopen, evenmin als men 's avonds na 9 uur een avondjapon behoeft te dragen, die tot den grond reikt, het is n.l. heel iets anders of men naar een diner; een tooneelvoorstelling of een groote avond partij gaat; hoewel het aanvangsuur hetzelfde kan zijn, wordt een ander genre van toilet vereischt. De mode is rijk, gecompliceerd en vol van nieuwe ideeën. Doch deze veelzijdigheid, die ons in staat stelt, onze persoonlijkheid tot uitdrukking te bren gen, heeft slechts betrekking op fijne nuances, op kleine details, die schijnbaar weienig belangrijk zijn, doch in werkelijkheid van grooten invloed zijn op den indruk, die de japon maakt. Doch diezelfde veelzijdigheid heeft niets te maken met de groote algemeen geldende lijnen; zij dient alleen om te voorkomen, dat de kleeding een uniform zou wor- den en dat is dan ook wel het laatste, wat men van de nieuwe en interessante wintercollecties der groote modehuizen kan zeggen. De sportensembles vertoonen minder opvallende veranderingen. De mantels en rokken zijn nog vrij j kort, sweaters een blouses blijven in de mode, het j nieuwste is misschien nog de japon uit één stuk 1 met een driekwart lange mantel van dezelfde stof. Voor wandeltoilet zien wij kortere of langere bont jasjes, die over wollen japonnen gedragen worden. Voor bezoeken, wandelingen enz. bestaat een groote verscheidenheid van modellen; een standaardtype is niet te onderscheiden. De mantel is kort. halflang en lang en wordt gedragen met een sweater, een van zwarte wollen crêpe de Chine met een vest en manchetten van beige crêpe Georgette Hf "ogende onderstuk va^ den rok il aangeknipt aan een stuk, dat tot op het vest door- wL6n ?aar met een kno°P wordt vastgehouden. Wollen japon in de populaire zwarte stof met een ietsje wit. De over elkaar geslagen blouse vertoont een uitgeschulpten kraag met bijbehoorende 'man chetten van beige ccrêpe. Het ceintuur is van leer. Ingezette geplooide stukken geven de noodige wijdte aan den rok. „Als je zoo ondeugend blijft, zal ik je in het kip penhok opsluiten." „Kan me niks schele, ik leg toch lekker geen ei." Pass. Show. Leide Saager: Jij schrijf me ook al niet meer, hoe wel ik al tweemaal een briefje aan je in de krant heb gezet! Hoe komt dat? Je bent toch niet boos, omdat ik per ongeluk Leida, in plaats van Aleida heb geschreven? Ik bewaar al je briefjes ('t was er tot nog toe maar één) keurig in een omslag en kijk dan telkens, of je me al geantwoord hebt. Maar neen geen woordje hoor ik van je. En waar blijft je schuilnaam? Als je me niet héél gauw een briefje schrijft, al is het maar één heel kleintje, blij met het portretje. Wat een leuk kiekje zeg! wordt Oom boos hoor! Broertje: Wel, jongenlief, wat was je Oompje En wie is nu „Zusje"? Dat is zeker de grootste, aan je rechterhand, hè? Die zusjes van je hebben gelukkig nog leuk lang haar. Je ziét tegenwoordig zooveel pagekopjes, dat het weer eens leuk is, als je kindertjes met lang haar ziet. En dan zoo mooi blond Is dat jullie tuin. Wat een groote, zeg. Daar ravotten jullie zeker wel eens in. Je raadseloplossin gen waren dezen keer niet zoo goed, hoor. Denk eraan, dat je zusje niet van jou de oplossingen mag overnemen. Dat zou niet eerlijk zijn. Dan zouden jullie twee kansen,, hebben, tegen andere kinderen éen. En het lijkt er verdacht veel op, want haar oplossingen zijn altijd hetzelfde als de jouwe Dus eigen werk, he! Je zusje is ook al een dichteres, hè. Heb jullie op 4 November een nieuw zusje gekregen' Leug, zeg. En nu gegroet van Oompje. Je portretje heft een eereplaatsje gekregen, omdat je me altijd zoo trouw schrijft. Kruisridder: Heb je je prijs al ontvangen? Schrijf je me het even. Je bent ook al geen vlugge schrijver he. De volgende keer meer."

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 4