Voor onze Lezeressen ALLERLEI Rechtzaken WAT PARIJS VOORSCHRIJFT! Juweelen-mode. Parijs blijft zich nog altijd even sterk interes seeren voor ensembles en maakt daardoor de mode meer ingewikkeld. Op de modeshows, die aan het winterseizoen 1930-1931 vooraf gingen, zagen wij verschillende nieuwe methoden om onderdeelen van het toilet bij elkaar te doen passen; zoo waren er hoeden van dezelfde stof als de japon, of bij elkaar passende hoeden en handschoenen; zijden ceintuurs, die pasten bij de voering van den mantel en de grootste attractie kleine, met juweelen bezette zakspiegeltjes, die overeenstemmen met de versiering buiten op de handtasch. Het vorige seizoen was een tasch ultra-modern, wanneer de accessoires binnen met hetzelfde leer van de tasch waren afgewerkt, doch nu moeten zij bezet zijn met dezelfde kristallen of turkooizen, die den DUitenkant ervan sieren. En zij zijn met even veel zoig ontworpen als een broche en zeer bewer- keuj*.. in een lametaschzagikeenspiegeltjeaodietaoin ke-gn.. m een lame tascn zag ik een spiegeltje met oiijA, LuiKOOis en lapis lazuii. t)OVenuien zijn ae juweeien der Parijsche vrou wen xen-ernjk naar het hoofd gestegen, terwijl juwe liers en ontwerpers van hoecten net erover eens zijn, dat nooit tevoren in de geschiedenis der mode ae vrouwen zooveel geld hebben uitgegeven voor juweelen, die op straat bij een eenvoudig japonnetje worden gedragen. Er woraen twee soorten hoeden gedragen: baret- vormige en driehoekige, en op beide worden bij voorkeur juweelen als versiering gedragen. De hoe den zelf moeten dan natuurlijk zoo eenvoudig mo gelijk worden gehouden, doch in den namiddag worden de juweelen erop bevestigd. Nu het haar langer wordt, komt de oude mode weer op om bij diner en theatherbezoek juweelen in het haar te dragen. DUBBELE KOUSEN TEGEN KOUDE VOETEN? Nu het kouder wordt, draagt bijna iedereen twee paar kousen over elkaar, waardoor de voeten veel warmer blijven. Wanneer de schoenen echter te nauw zijn, om er met twee paar kousen in te kun nen, bereikt men het tegengestelde, want dan wordt de bloedsomloop in de vaten door knelling ver stoord. mogelijk, dat een overigens voedzame spijs het kind slecht bekomt. Wanneer het goed gaat, kan men geleidelijk meer geven; overeten is echtere voor een kind veel schadelijker dan voor een vol wassene en daarom moet daar bijzonder voor ge waakt worden. Als een kind de neiging vertoont, zich te overeten, kan men het laten knabbelen op gebakken brood. Bij het eten geve men ook eerst hfct vaste, daarna het vloeibare voedsel. Een kind van I1/» jaar zal aan de smaak van verscchillende soorten voedsel gewend zijn en on verdunde melk kunnen drinken. Wanneer het des morgens wakker.wordt, krijgt het een pas geschilde appel, waaruit het klokhuis verwijderd is. Later voigt het ontbijt pas, bestaande uit een sneed je geroosterd brood met boter, gevolgd door niet te vochtige pap met weinig melk en suiker. Daarbij wordt warme melk gedrongen. 's Middags is de keuze veel ruimer. Den eenen dag kan men roerei met stukjes brood geven, gevolgd door ongeveer 4 eetlepels rijstpudding met gebak ken stukjes appel. Een anderen dag geeft men b.v. wat gestoomde viscch met een aardappel en witte (.geen zure) saus, waarna een eiervlaadje met pruimen. Men kan het kind ook purée met spinazie en witte saus geven. Er wordt weer melk ge dronken; als het kind nog niet verzadigd is, krijgt het een appel toe, doch het moet daar goed op kauwen. Omstreeks vier uur krijgt het kind geroosterd brood met boter of wat cake. Thee is echter onge zond. Om zes uur begint men weer met geroosterd broood met boter, gevolgd door pap en pruimen of een appel. Zoo noodig geeft men nog wat cake en natuurlijk weer melk. In den loop van den dag late men het kind volop water drinken. Het kind moet bij voorkeur geen vleesch krijgen, voordat het twee jaar is, terwijl versche vrucnten en veel groenten noodig zijn voor de gezondheid. Ook kip, soep en bouillon kunnen gegeven worden. Tenslotte enkele recepten. HET JONGE KIND. De voeding. Wanneer een kind vast voedsel begint te eten, moet daar groote zorg aan besteed worden ter voorkoming van voedingsstoornissen. Vele moeders denken, dat zij het kind dan een beetje kunnen ge ven van alles, wat voor de ouderen klaargemaakt wordt. Dit is niet juist; zelfs voor een kind van I1/* jaar moet het eten nog afzonderlijk gekookt worden. Juist voor dezen leeftijd is voorlichting noodig, want de meeste moeders stellen zich alleen op de hoogte van de eischen, die gesteld worden aan de voeding van een kind onder het jaar. Wanneer een kind iets nieuws en onbekends te eten krijgt, begint men eerst met een kleine hoe veelheid, b.v. een paar theelepeltjes. Het is altijd GEBAKKEN BROOD. Het gebakken brood, waarop het kind zoo graag knabbelt, bereidt men door brood in reepen van 2 c.M. breedte te snijden en deze reepen op een bakblik in een matig warmen oven te zetten. Na ruim een uur zullen zij door en door hard zijn. Bros mogen zij natuurlijk niet zijn ter voorkoming van verslikken. PRUIMEN. De pruimen worden goed gewasschen en een nacht in koud water geweekt. Zij worden gedu rende een uur gekookt zonder suiker. Vervolgens worden zij fijngemaakt en door een zeef gehaald. GESTOOMDE VISCH. Een klein stukje visch zonder graten wordt ge wasschen, op een groot bord gelegd met wat zout en melk en desgewenscht wat boter. Er wordt dan een ander bord overheen gelegd, waarna men het geheel 15 of 20 minuten laat staan op een pan kokend water. Dan wordt ook het vel verwij derd en de viscch met wat witte saus, een aard appel en desgewenscht fijngemaakt brood ver mengd. DE RACE VAN DEN DUCE. Wie weieens met een Italiaanschen chauffeur 100 K.M. gereden heeft, op een bochtigen weg van 2 M. breedte, begrijpt, dat ook Benito Mussolini, de koning der Zwar'themden, de meeste Itaiiaansche Italiaan, niet graag minder dan 100 K.M. snelneid rijdt. Wat een echte Itaialan vindt dat een slakken gangetje! Maar een echte Italiaan vereert ook zijn Duce en uit sympathieke of politieke overwegingen wenscht hij hem een lang leven toe. En daardoor ontstaat tweespalt, want het rijden met een snel heid van 130 KM. is nooit en nergens een garantie voor eeen lang leven geweest. Tenslotte zijn de politieke overtuigingen sterker gebleken, dan de sportiviteit. De menschen begin nen te fluisteren, dat de Duce toch liever niet zoo hard moest rij den.-Niet dat hij de macht over zijn stuur zou verliezen de machtige behoudt zijn mauit altijd maar omdat de eene of andere vieeinueiing, idioot of misdadiger of politieke moor- uoiiaAi (oe begrippen zijn vrijwel synoniem in het iana van de sinaasappelen) op hem in zou kunne lijatn. maar zou men den Duce kunnen verzoeken lang zaam te r ij den, wanneer men weet, dat een recht geaard Italiaan niet langzaam kan rijden? Dan moet men toch krasser optreden! Een krant in Cremona heeft daarom van den prefect van Rome geëischt, dat hij het rijbewijs van den burger Benito Mussolini zou Intrekken, opdat het hem onmogelijk gemaakt werd, zijn kostbaar leven op het spel te zetten. (Nadruk verboden). werkelijk van te voren bestond? Op het laatst zou den wij zelfs een verkoudheid moeten laten consta- teeren door een beëedigde commissie. Neen het leven is niet gemakkelijk (Nadruk verboden). _HET LEVEN WORDT INGEWIKKELDER. Een dokter heeft op een zijner patiënten twee buikoperaties verricht. En nu staan zij allebei voor het gerecht, aangeklaagd wegens oplichting. De patient had zich namelijk eens laten ontvallen dat hem nooit iets gescheeld had, maar dat hij zich tweemaal door den dokter had laten opensnijden een weer dichtnaaien, om van het ziekenfonds een flinke som los te krijgen. En die hadden ze vol gens hem, samen broederlijk gedeeld. Maar de dokter moet van al die broederlijkheid niets hebben en houdt bij hoog en laag vol, dat er geen woord van waar is. De patient moest noodig geopereerd worden, tweemaal zelfs!" Maar de mar. is een afzetter; hij wou geld van me hebben en een auto en weet ik niet wat al meer. Ik heb hem natuurlijk niets gegeven en nu vertelt hij dit uit wraak. Zoo staan ze tenslotte alle twee terecht, de beide „broeders", en de recher gelooft den patient eerder dan den dokter. Maar een rechter mag niet „geloo- ven een rechter moeten weten en concludeeren. En het zou alleen na te gaan zijn, wanneer men den patient voor den derden maal opensneed en door een deskundige liet onderzoeken, of er wat met hem gedaan was. Maar daar had de rechter het recht niet toe.en de patient de lust niet tooe. Het leven wordt ingewikkeld! Welke dokter zal dat een weegenomen blindedarm werkelijk ontstoken was, of dat de gehechte breuk De beruchte inbreker Perenace is in zijn vak een ster Vier maanden lang heeft men hem in Engeland tevergeefs gezocht, hoewel de politie wist, dat hij in het land moest zijn. Doch hij liet niet het minste spoor na en het werd zoeken zonder resultaat, in den blinde weg. Eén van de detectives, die daartoe opdracht had gekregen, was James E. Berlin, een goed werkman, die echter geen promotie kon maken, omdat zijn ge zicht door een litteeken misvormd is, zoodat alle boeven hem direct herkennen, ondanks zijn ver mommingen. Deze Berlin paste de tactiek toe, bij kellners en kappers te informeeren naar onbekende menschen ,die plotseling in hun woonplaats waren opgedoken. Zoo zat hij ook eens in een kleine kapperszaak in een dorpje bij Oxford. Hij stelde in den loop van het gesprek weer zijn gebruikelijke vraag aan den kappersbediende, die hem hielp. Deze zei: dat hij niemand gezien had. Doch hij voegde er aan toe: „Er is er wel een aangekomen. Twee maanden gele den. Maar dat is geen onbekende, want dat ben ik zelf." „Ik zou U ook niet aanraden, de onbekende te zijn die ik zoek," bromde rechercheur. „Waarom?" antwoordde de kappersbediende droog, „veronderstel, dat U een misdadiger zoekt en ik zou die misdadiger zijn, dan behoef ik alleen maar een beetje harder op het mes te drukken, dat ik over Uw keel haal". De detective bedwong een onaangename gewaar wording en zei luchtig: „Gelukkig maar, dat U geen misdadiger is"! En toen hij wegging, gaf hij den bediende nog een fooi Doch Perenace, de inbreker, is een maand later gearresteerd in dat kleine plaatsje bij Oxford, waar hij m een kapperssalon een ijverige en nette be diende was. Hij had zich daar nog wel zoo goed vermomd (Nadruk verboden). VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Zitting van Vrijdag 28 November. Wat meer respect voor de wet wenschelijk. De heer N. C. S.. slager te H. H. Waard, die be reids in conflict kwam met den Politierechter, aan gezien hij een eigen gefabriceerd keurmerk had gebezigd, stond nu terecht wegens het slachten zonder vergunning en verkoop van vleesch, dat niet voorzien was van de wettige en officieele keurings- merken. De heer St., door den heer Buren, dieren arts, afgeschilderd als lastig en weinig meegaand, had het voor den kantonrechter niet bepaald lekker en moest menig veertje laten waaien. Voorts werden hem alle troefkaarteen, die hij ter verdediging had medegebracht, een voor een uit de hand geslagen De heer ambtenaar was allerminst over zijn optre den als dorpsslager te spreken, wat hij toonde door 2 maal f250 boete of 2 maal 200 dagen hechtenis te requireeren. De heer kantonrechter, hoewel ook niet liefdevol gestemd, toonde zich echter meer ge matigd in zijn oordeel en legde den heer St., die ver standig zal doen voortaan wat meer zuiver mee te zingen, 2 maal f100 boete subs. 2 maal 50 dagen op. Het is moeielijk het ieder naar 't zin te maken. De verbetering van den rijksstraatweg naar Haar lem geeft natuurlijk veel aanleiding tot stagnaties, doch uit eigen ervaring weten wij, dat de omleg ging van het verkeer te Limmen op voortreffelijke wijze, vele grootere plaatsen ten voorbeeld, was geregeld. Daarvoor alle hulde aan den burgemeester. Wie evenwel misschien niet met dit huldelied zal instemmen, was de heer J. B. uit Runxputte, gem. Heiloo, welke heer met zijn vrachtauto, trots alle waarschuwingsborden, toch op verboden terrein was beland en deswege door den burgemeester werd bekeurd. De heer B., thans terecht staande, ont kende vanaf den Vischweg komende eenig bord op gemerkt te hebben, doch dit verweer werd niet als deugdelijk geaccepteerd en de heer B. veroordeeld tot f 6.boete of 6 dagen. Voorzichtigheid is de moeder der veiligheid. De heer Jan B., chauffeur te Egmond Binnen, had op 29 Augustus te Akersloot met zijn nieuwe en geweldig breede vrachtauto het malheur in aan rijding te komen met een door een Amsterdamsch architect bestuurde luxeauto. De reden van die curambole, waardoor de luxewagen nogal werd ge kwetst, was dat B., ondanks de waarschuwing van den burgemeester, die per fiets voor den architect reed en zijn hand op stak om op den smallen weg tot voorzichtigheid en klam rijden te vermanen, toch op dien uiterst smallen weg maar doorraasde, zoodat een botsing niet kon uitblijven. De heer B., heden terecht staande, wees alle schuld beslist af en scheen geneigd die op de mindere rijvaardigheid van den architect te werpen, doch de ambtenaar was hem ver van welgezind en eischte niet alleen f 50 boete of 50 dagen, doch ook ontzegging van de rijbevoegd heid voor den tijd van 3 maanden. De kantonrechter bracht echter nog wat licht in dit donkere pers pectief, door „alleen" f40 boete of 40 dagen op te leggen. Nachtelijke avonturen. De 241jarige landbouwer, P. H. B. uit Winkel, die zich in den nacht van 25 Mei met zijn uitver korene op de motor te H. H. Waard, alwaar weer eens kermis werd gevierd, zich bevond, overkwam daar motorpech en begaf zich op een geleend rijwiel naar den reperateur Moeyes om diens hulp in te roepen, onderweg evenwel had hij een aanrijding met het rijwiel van zekeren heer C. Botman, die met zijn fiets aan de hand op den weg met een vriend stond te boomen. Daaruit werd eqn nieuw incident geboren dat den heer B. voor den kantonrechter bracht. Het liep hem hier echter minder tegen dan in dien kermisnacht, want hij werd gelukkig vrijge sproken. De bekende verwijten van Pot en Ketel. Een te Heiloo wonend arbeider en tevens motor rijder, de heer J. H. Z., kwam op 31 Augustus met zijn machine in duchtige aanrijding met een auto bestuurd door den jeugdigen kleermaker Jan Rozing. Dit ongeval gebeurde op den hoek Westerweg en Mallevoortsdijk. De heer Z. ontkende evenwel pertinent eenige schuld te hebben, terwijl de heer Rozing, daarbij geassisteerd door zijn broeder Cornellis, die zich eveneens in het rijtuig bevond, niet minder beslist den heer Z. aanwezen als de oorzaak van de aan rijding. Beide partijen legden elkander wederkeerig snel rijden ten laste. Aangezien echtereen der getui gen, mej. Groot ongesteld was, werd besloten haar herstel af te wachten en alsdan de behandeling voort te zetten. Misschien kan de verklaring van deze dame den doorslag geven. De napijn van kermis en koninginnefeest De werknemers van de koffiebranderij van den heer W. H. grossier te Alkmaar, werden door den patroon in de gelegenheid gesteld naar oud gebruik om op Donderdagmiddag kermis te houden, terwijl ook voor koninginnedag een meerdere vrijstelling van werktijd was gereserveerd. Daar echter toch het noodzakelijke werk moest worden afgemaakt, waren op 30 Augustus nog eenige arbeiders na 1 uur in de branderij werkzaam, wat natuurlijk overtre ding der arbeidswet daarstelde. De heerH 'moest als gevolg daarvan heden terecht staan, doch werd vertegenwoordigd door zijn bedrijfsleider, die een en ander nader toelichtte. Rekening werdgehouden met de omstandigheden, en de heer H. veroordeeld tot 3 maal f4 boete of 4 dagen. De heele familie in staat van beschuldiging gesteld Voor den kantonrechter verscheen de familie Jan H. uit Limmen,, welke familie in den nacht van 31 Augustus zich na sluitingstijd had bevonden in het cafe van den ouden heer C. Groot, die daarvoor reeds op 31 October had gecompareerd, doch op wien geen straf was toegepast. De familie H. kwam er evenwel minedr goed af, daar vader, moeder en zoon ieder werden veroordeeld tot f2 boete of 2 dagen wat den zoon betrof of 1 week tuchtschool. Een onduidelijke schetsteekening. Volgens dagvaarding had de heer J C A O te Helder op 7 September met zijn auto op den hoek Schoolstraat en dorpssrtaat te Bergen een aanrij ding veroorzaakt met een kleine Peugot, bestuurd door den heer G. H. Raad, die komende van links den voorrang had. De heer O. had dus die gelegen heid moeten geven. Er was van deze zaak voorhan den een situatieteekening, die echter meer op een kruiswoordenraadsel scheen te gelijken. Niemand kon er wijs uit worden. Besloten werd tot aanhou ding en a.s. week den heer Tamminga, veldwachter te hooren. Een Methusalem onder orgeldraaiers leelijk gedupeerd. °P d?P smallen Huiswaarderdijk nabij Alkmaar, en Koedijk, reed op 21 October met zijn kettewagen- tje, waarop een groot draaiorgel de 90-jarige heer Jozef Otges uit Egomnd Binnen. Ook zijn 68-jarige vrouw Catharina had op het wagentje plaats ge nomen, Hun pleegzoon was per fiets vooruit gereden om te Koedijk vergunning tot spelen aan te vragen Achter het orgelwagentje kwam echter rijden" een vrachtauto bestuurd door den pluimveehandelaar Muus B. uit Schoorl, die voorbij wenschte te rijden De oude orgelman, gewaarschuwd door zijn vrouw haalde zooveel mogelijk naar rechts uit, doch niet temin werd het wrakke spulletje van achter aange reden en tuimelde wagen, ket, orgel en orgelman van den dijk af. Ongelukken hadden niet plaats, ook de oude heer bleek ongedeerd te zijn, doch het orgel bleek geheel vernield, was niet meer toon gevend, noch toonbaar. Volgens den patriarch leed hy een schade van wel f800. De heer B. weigerde deze schade te erkennen en stond nu terecht. Hij kwam alstoen geheel terug op de bekentenis, voor de Alkmaarsche politie afgelegd, tot groote veront- waardiging van de oude vrouw die in een zonderling taaltje den heer B. beschuldigde te staan liegen ook de oude heer was nog present voor zijn hooge jaren hij werd geboren in Januari 1840, nog bijzonder De ambtenaar toonde zich hevig ontstemd over de manier waarop verdachte, ondanks het merkbaar was, dat het passeeren gevaar opleverde, toch maar was doorgereden en vorderde, toen gebleken was dat ook de handerm niet in orde was, twee hooge geldboeten een van f 100 of 100 dagen en 1 van van f 40 boete of 40 dagen, benevens intrekking van het rijbewijs voor den tijd van 6 maanden. De kantonrechter veroordeelde verdachte echter alleen tot f 60 en f 15 boete, subsidiair 60 en 15 dagen hechtenis en gaf den ouden heer Otges den raad bij den burgemeester van Egmond Binnen ver gunning te vragen om met een lijst voor steun te mogen rondgaan. Ook de kantonrechter gaf de be lofte daarop te zullen teekenen ten einde mee te werken de oude menschen weer aan hun broodwin ning te helpen. Magere Hein zat hem op de hielen. De 19-jarige A. P. Gr. grossier te Heiloo, ontkwam op 16 October op den onbewaakten overweg al daar ternauwernood aan een gruwelijken vernie- lingsdood. Hij bevond zich met zijn bestelautotje, waarin 54 pakjes boter op de rails, juist toen de snelterin van Amsterdam-Helder kwam aangeda- verd. De auto werd geraakt en tot puin gestooten, doch gelukkig bleef de bestuurder volkomen onge deerd. Van de 54 pakjes boter heeft hij echter niet een terug gezien. Ook de vernielde auto had hij aan zijn principaal moeten vergoeden door schadebetaling van f375. De heer Gr. moest boven dien heden terecht staan wegens overtreding van het spoorwegreglement en verklaarde als toen zijn min of meer roekeloos gedrag door de mededeeling dat hij bij den overweg was afgeleid door een kind, dat plots den weg wilde oversteken en hij zijn aandacht vestigde op het voorkomen va neen aanrijding. Hij toonde voorts een foto van het to taal vernietigde karretje. Rekening werd gehouden met de omstandigheden,de verdachte geluk ge- wenscht met deze,, nurrow escape" en vervolgens veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen. Een usccesvol amateur jurist. Een te Alkmaar wonend werkman buiten werk, de heer F. J. K., was geinviteerd door den kanton rechter om te verschijnen omdat hij op 18 Oc tober had gepeurd op aal in het N. H. kanaal, waar van het vischrecht was verpacht aan den heer Dek ker. De verdachte deed echter de verrassende me dedeeling dat hij heelemaal niet voor dit feit was geverbaliseerd doch wegens vervoer van verboden vischtuig, waarmede hij door een agent op het Baanpad was aangehouden. Deze verklaring werd juist bevonden en de heer Ambtenaar niet ontvanke lijk verklaard. Het is echter zoo goed als zeker dat het slechts uitstel van executie zal zijn. Een nieuwe dagvaarding en het spel kan weer opnieuw beginnen Dat belooft interressant te worden. De heeren Willem G. en L. G. S., beiden arbei ders in staatsdienst, in casu de duinen te Castricum moesten terecht staan wegens het loopen over ver boden grond. De heer G. alleen verschenen, ontkende echter stel lig niet gerechtigd te zijn en een rijksopzichter in wiens dienst zij stonden, had hen zulks verzekerd, zoodat het den heer G. aangenaam was, te mogen hooren dat deze zaak werd aangehouden tot a.s. week teneinde den verbalisant als getuige te hoo ren. Het scheen dat verdachte rekende op een vol ledige rehabilitatie. Eerste onaangenaamheden van een nieuwbakken chauffeur. De heer Nic. B., van beroep boomenontwortelaar te Akersloot, had zich sedert kort de kunst van chauffeeren eigen gemaakt en zich een auto aange schaft. Hij moest echter al spoedig ontwaren, dat het autobestuurderschap vele zorgenen verplichtin gen medebrengt, aangezien hij op 20 October te Limmen op Dusseldorp rijdende, door den bur gemeester in hoogst deszelfs eigen persoon werd gecalangeerd, omdat het achterlicht niet brandde, zoodat heden veroordeeling tot f2.50 boete of 2 dagen het onvoordeelig gevolg was. Dat moet weer naar de rechtbank toe, zoete lieve Gerritje. Een sigarenwinkelier te Bergen, de heer W. F. K., stond heden terecht te zake overtreding op de ver ordening der winkelsluiting aldaar. De ambtenaar vorderde f 10 boete of 10 dagen, doch de Kanton rechter, hoewel de meervoudige strafkamer in hoo- ger beroep deze overtreders veroordeelt, hield zich onwrikbaar vast aan zijn Juridische overtuiging, dat deze verordening, nu een rijkswet is aangeno men, niet verbindbaar moet worden geacht en ont sloeg den verdachte van alle rechtsvervolging. Het paard had de pret en de baas droeg de lasten. Een landbouwer te Egmond aan Zee, de heer Theodorus B., hield zich op 20 Nov. naarstigl-k bezig den akker te beploegen en had zich even ver wijderd, tot groote voldoening van het ploegpaard, dat alstoen kans zag met ploeg en al de plaat te poetsen. De deserteur werd door det politie opge vangen maar het was de baas die het gelag moest betalen en heden tot f3 boete of 3 dagen werd veroordeeld. Alkmaar is zeer gesteld op goede maatjes. De 27-jarige werkman zonder vast metier, Joh. P., Alkmaarder, had zich in den avond van 21 November op de Oudegracht van een noodzakelijke taak gekweten, waarvoor echter de gemeente spe ciale en zelfs luxcieuze inrichtingen heeft beschik baar gesteld, doch tevens de wettelijke verplichting stelt, dat daar van uitsluitend gebruik wordt ge maakt. Waar de heer P. deze verplichting verwaar loosde mocht zulks niet in 't belang van zijn finan cien worden geacht, aangezien hij heden tot fl.50 boete of 2 dagen werd veroordeeld. Het lot valt steeds op Jonas. Een ijverig brood- en banketbakker te Bergen, de heer Jan B., die in het drukke seizoen uiteraard wel eens in conflict komt met den lastigen arbeids wet,was op 9 Augustus ook weer de piasng, toen hij in den avond een spoedbestelling kreeg van een aantal brooden voor een pension. Zijn zoon, ook geen luiwammes, pakte dadelijk de kar beet, om de bestelling uit te voeren, doch lette niet op een aantal kadetjes, die nog in die brood wagen waren achter gebleven, en die den bakker noodlottig werden. Op zijn terugtocht werd hij aan gehouden door twee rijksveldwachters en vader op den bon gezet omdat hij in verboden tijd had laten werken. De heer B. stond echter al op de voordracht voor principale hechtenis en was de ambtenaar nolens volens verplicht deze straf, 1 dag slechts, maar erg genoeg voor een fatsoenlijk burger te requireeren, doch de kantonrechter maakte gaarne gebruik van zijn bevoegdheid en legde zijn dorps genoot slechts f6 boete of 6 dagen op. Schriftelijke vonnissen. Piet P., chauffeur Averhorn. Overtreding art. 15 2e lid wet openbare middelen van vervoer, ongeoor- ontslagenrSOnenVerVOer' VaU alle rechts ver volging D. A. K., journalist te Bergen. Overtreding art 23 Motor- en Rijwielwet, nalaten van noodzakelijk ge- luidsignaal f 5 boete of 5 dagen. De civiele vordering ad f 22.50 werd afgewezen.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 4