NIEUWE 1 Nieuwsblad v. Holl. Noorderkwartier 39e Jaargang «Hm: firma J. I. KIM - litem H. KEIZEB. - Bmeel Noordscharwoude. Stemmingsbeeld uit Groentenland Revue van de Week Buitenlandsch Uit den Omtrek No. 144 TELEFOON INTERCOMMUNAAL NO. 88. DONDERDAG 4 DECEMBER 1930 LAMGËDIJKËft COCIRiJVT nP7f nmiTDJHin IV T w -OW*, DEZE COURANT VERSCHIJNT DINSDAG D®NDEFDAG en ZATERDAG: Abonnmentsprljs: per 3 maanden 11.15. AD VERTENTIEN Van 15 regels 75 cent; elke regel ineer 15 cent GROOTE LETTERS NAAR PLAATSRUIMTE. menschen te gevoelen, maar graag op de hoogte wilde gesteld worden met den omvang en de oor zaken der crisis. Toen heeft de heer de Miranda ik praat het Handelsblad na den heer Guepln verweten dat n.l. hij en zijn partijgenoten (Vrijheidsbonden) oor zaak van de crisis waren. Deze crisisopvatting heb ik nimmer te voren ver nomen, mij dunkt, zij is waard, te worden vastge steld. Toen ik onnoozel weg hierover met mannen, die van politiek verstand hebben, sprak, begonnen ze te glimlachen. Begrijp je dat niet? wilden ze blijk- „We zitten in de crisis, man!" zei me een dezer dagen een goede bekende uit Groentenland, dien ik heb leeren kennen als een goed kameraad in diensttijd. Een vent met gezonde humor, goedlachs kortom 'n prettige kerel, van beroep tuinbouwer. „Zoo, zit je ook in de crisis! zeg ik, terwijl we sa men per bus van de fa. Kok en Tuinman naar Alk maar reden. „Ja", herneemt hij, „ik ben platzak en velen met mij." „Zeg me eens:", vroeg ik op mijn beurt, „Is het zoo erg als wel gezegd wordt?" „Houd er over op!" luidt het antwoord: ,,'t Is heusch erg. dat zal ik je eens met een waar gebeurd geval bewijzen. Van een zeer goede, bovenste beste kerel kreek ik een klein bedrag, iets beneden de f 10; bij het nazien van eigen kas, kom ik tot de ontdekking dit bedragje wel te kunnen gebruiken. Dus ga ik op stap, maar tref den man niet thuis.. Zijn vrouw zei, nadat we samen wat gepraat had den; „wat kom je nu eigenlijk doen? „Zoo maar eens aanloopen, zei ik, edoch je keek- erg ongeloovig en wist er toch uit te krijgen, dat ik om geld kwam Daarop liep zij, de vrouw, naar een kast, met een ietwat spotlachend gezicht. Ze graaide wat in de kast, greep een portemonnaie, keek er in vond voorwerp op den vloer. j tuinbouw te helpen, niet voldoende op de hoogte te 't Loopt immers naar de verkiezingen en dan gunt de eene partij de andere geen klontje uit de politieke pap. Ik praat niet over politiek, dat terrein is me te glad. Nu zou ik heusch niet graag zien, dat de nood in den tuinbouw door politici werd uitgebuit om er zoo mogelijk een zeteltje mee te winnen. Daar is de zaak waarlijk te ernstig voor. Nu ik het toch over de Prov. Staten heb, erken ik mijn goeie vrind, wat Daarop zocht ze weer en vond een portefeuille, zocht, hield het ontsloten object onderst boven, er kwam niets te voorschijn en met een welgemikte worp lag de leege portefeuille naast de dito porte monnaie. Toen lachten we allebei, zou je anders? Zoo zit ik midden in de crisis. „Mag ik het in de courant zetten?" vroeg ik. „Ga je gang, 't is heusch gebeurd;" luidde het bescheid. Hoe zijn we in de crisis gekomen? Wat zijn toch de oorzaken, heb ik en honderden met mij zich afgevraagd. Op die vraag heb ik deze week een antwoord gelezen, zoo frappant dat ik het hier even wil ver tellen: Ik vond dit merkwaardig oordeel in een zeer deftig blad, n.l. in de Nieuwe Amsterdamsche Courant. Het Handelsblad, nader bepaald in een verslag van een gehouden vergadering onzer Prov. Staten. Ook daar is geboomd over de crisis in den tuinbouw, om door de H. H. Guepin en Miranda Eerstgenoemde vroeg naar de oorzaken van den nood der tuinbouwers, dn zou graag binnen 14 dagen van Gedeputeerde Staten een rapport ter zake zien waarop de Commissaris der Koningin, Jhr Mr Dr' Roel volgens het verslag uit genoemd blad moet heb ben geantwoord, daartoe geen kans te zien. Van de gehouden redevoering pleegt de pers ge woonlijk een kort verslag te geven. In de tweede plaats is het van algemeene bekendheid, dat de be langstelling bij het publiek voor de Staten Provin ciaal gering is. Men weet er zoo weinig van. Zoo doet het ietwat vreemd aan oppervlakkig geoordeeld dat men reeds besloot tot steunver lening, en garant te willen wezen voor 70 pCt van te verleenen credieten a 3 pCt., op voorwaarde dat de gemeenten voor 30 pCt. borg blijven en daarna bij monde van Mr. Guepin een pleitrede te verne men, die een grondig onderzoek naar oorzaak en omvang der crisis verlangt. Misschien willen onze Staten-leden wel eens ver tellen, hoe dit eigenlijk zit. En ook, of de credietverleening al spoedig tot uitvoering komt, alsmede, hoe een en ander zal worden geregeld. Met groote belangstelling wachten zoowel kooplui als tuinbouwers den uitslag af van de reeds gehou den inventarisatie der opgeslagen wintergroenten, We vernamen reeds de cijfers van Krabbendam' daar viel het totaal erg tegen, minder dan de helft van het vorig jaar. Het resultaat daar bevestigt wel de uitgesproken pessimistische verwachting. Eerlijk gezegd, is Broek op Langendijk nog niet n,.„„ tegengevallen, alhoewel het nu uiterst gevaarlijk Daarop heeft de heer Miranda van Amsterdam lijkt, uit deze cijfers eenige conclusies te trekken tdiilT^nffrVraaH 6n mijnheer Guepin instan- Want hoe groot is de hoeveelheid, elders gegroeid en telijk geïnformeerd naar diens plotselinge sympathie te Broek in de boeten geborgen? V°WnfrnnU1rtMefS'y, ft t Wachten we kalm enkele dagen af, dat is wel het Waarop deae heeft geantwoord, veel voor de verstandigst De elfde maand van 1930, die thans voor de laatste van het twaalftal heeft plaats gemaakt, voor de maand der winter-feesten, waarvan St. Nicolaas voorafgaat en thans met zeer rasschen tred nadert zoodat Sint en zijn trouwe Pedro reeds hier en daar met vreugde en blij gejubel van hun officieelen intocht in Nederland zijn verwelkomd, de Novem- bermaand, zei ik, zal „zeer gemengde herinnerin gen achterlaten", zooals men dat ook wel pleegt te zeggen. Het was telkens „vliegend weer", storm en hoog-water; zelfs in die mate dat men doorbraken met al de ellende daaraan verknocht, vreesde. Het is ten slotte, althans tot nu toe, nogal meergeloopen. Maar er moest vaak zeer hard worden gewaakt en gewerkt om rampen te voorkomen. Op het Haag- sche Binnenhof hebben zoowel Eerste als Tweede Kamer in de afgeloopen week met taaien „Ausdauer" gewerkt, steeds geprikkeld door de vrees, dat men ondanks alle inspanning, niet vóór Kerstmis met den Budget-arbeid zal gereed komen. De President van ons Lagerhuis was zelf een paar malen genoodzaakt de Kamer te waarschuwen, dat indien zij zelfs haar zucht om te repliceeren niet beteugelde, het gevolg daarvan zou zijn, dat de Kerst-limiet bij de be spiegelingen over de Rijksbegrooting voor 1931 zou Worden overschreden. Het is te hopen, dat deze ver maning zal aten. Op Dinsdag 25 November is de oude, bekende kwestie van de tandtechnici ter sprake gekomen, die wegens het niet geslaagd zijn voor het examen, dat hun de bevoegdheid, welke ztpnoodig hebben °m hun vak uit te oefenen, op 1 December 1930 dat oefenen. Toen de Vrijheidsbonder, dr. Vos, den «en een warm woordje ten gunste der technici sprak, werd er op de gereserveerde Kamer-tribune krachtig geapplaudiseerd, wat ijna de ontruiming her tribune tengevolgehadEr werden twee botjes geboren, welke minister Verschuur geen van jeide kon aanvaarden. Die van mevrouw Bakker- Nort wilde: verschuiving van den „fatalen datum" December, de motie van mevrouw De Vries Bruins gaf in overweging: het toekennen van scha deloosstelling aan de niet-geslaagden. Van dit laatste kon aldus minister Verschuur deelemaal geen sprake wezen, maar ook de strek king der ander motie wees Z.Exc. af. Welb leek mi nster Verschuur te willen overwegen, of (z. a. Mr. kalberse had gewenscht) dodr wetswijziging voor Je niet-geslaagden de mogelijkheid kan worden -eopend, te worden geexamineerd. Overigens wees '■Exc. er op, dat er voor een tand-technicus nog »el een plaats is te vinden aan tandheelkundige «richtingen, e. d. De Tweede Kamer heeft in de ■itting van Woensdag 26 November de beide moties Uerboven genoemd, verworpen. Zij was in den nacht van Dinsdag op Woensdag r°t half drie in den ochtend bijeen gebleven. Na oedkeuring der Begrooting van Arbeid, Handel en Nijverheid werd nog bespiegeld over het ontwerp tot het verleenen van kasvoorschotten ad twee mil- lioen aan de Koninklijken Hollandschen Lloyd. Op voorstel van den heer Brautigam werd besloten terwijl minister Verschuur zich tegen dat denkbeeld niet verzette, om eerst een onderzoek te doen instellen naar de verdere bestaansmogelijkheden van den Kon. Holl. Lloyd, alvorens de voorgedragen voorschotten te verleenen. In de zitting van Woensdag 26 November werd „aangesneden" Hoofdstuk IV der Rijksbegrooting Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. De debatten over dat hoofdstuk werden voornamelijk „be- heerscht" door de salarieering-kwestie. Ik verwijs voor inhoud en strekking ervan naar de bladen Teeken slechts aan, dat minister Terpstra liet ge voelen, dat in afwachting van het rapport der commissie-Rutgers van „incidenteele" wijziging der salarissen geen sprake kan zijn. Er werden bij de behandeling van Hoofdstuk VI moties geboren, respectievelijk voorgesteld door Ds. Lingbeek en door Mejuffrouw Groeneweg, waarvan de edoeling was, aan de Kkloosterlingen-onderwij- zers, volgens de strekking der Pacificatiecemmissie- Bos-Lohman, de laatste drie salaris-verhoogingen te onthouden. Deze eide moties zijn in de Donderdag zitting der Tweede Kamer verworpen. Minister Terpstra heeft zich ereid verklaard, een nader on derzoek in deze te doen onthouden. In de avond-zitting der Tweede Kamer van 27 Novemer kwamen de Maastrichtsche „relletjes" van Juni 1929 ter sprake. Ik verwijs naar de bladen. De Plattelander, Braat, is met zijn zooveelste motie tot afschaffing van den wettelijken zombertijd ge komen. Zij is Vrijdag-ochtend met 52—6 ter-aarde In den vroegen avond van Vrijdag j.l. bleef de Kamer steken in de af deeling Nijverheids-onderwijs van Hoofdstuk VI. Dinsdagmiddag 2 December zal Z.Exc. van antwoord dienen op hetgeen deze afd is gevraagd en bespiegeld. De Eerste Kamer heeft Woensdag en Donderdag j. 1. vergaderd ter afdoening, voor de koninklijke bekrachtiging rijp maken, van een reeks ontwerpen En daarbij behooren dat betreffendee de arbeids bemiddeling, alsook de winkelsluiting. Dit laatste, i waartegen z.a. men weet vooral in den jongsten j tijd ernstige oppositie in den lande werd gevoerd, kwam er in den Senaat met 25—13. Alle katholieken behalve de heer Dobbelman, de anti-revolutionairen de Chr Historischen, Mr. van der Hoeven, de Soc.' en deVrijz. Democraten. Minister Verschuur heeft verduidelijkt, dat het nog wel een jaar zal duren voordat de winkelsluiting kan worden ingevoerd De Gemeentebesturen moeten namelijk gelegenheid hebben hunne verordeningen te doen aanpassen bij de nieuwe Rijksregeling. De Eerste Kamer is zonder aanduiding van tijdstip tot nadere bijeen- roepmg uiteen gegaan. Ik wees er hierboven reeds op dat de Kamer nu overladen is met arbeid Het zittingsjaar 1930-31 zal blijken te behoren tot de allerdrukste parlementaire perioden, die men ooit te onzent heeft gekend. Ingekomen is o.m. de Memorie van Antwoord op het initiatiefontwerp van den Bergh c.s. met be trekking tot het geldschietersbedrij f Verschenen is een Kon. Besluit tot uitbreiding van de categorieën voor het buitengewoon Lager Onder- wys met: psychopathen en lichamelijk gebrekkigen. I fiv0r79Aht Voorspeld is weet men dat er in den crisis- winter, dien we thans tegemoet gaan, onlusten, op- I stootjes zouden plaats hebben. Deze profetie is reeds in vervulling gegaan. Zoowel te Haarlem als te Rotterdam kwam 't tot ernstige botsingen tusschen troepen werkloozen, die als naar gewoonte werden „aangevuld" door de beruchte benden opgeschoten rondlummelende kwajpongens. Er vielen harde klap pen. Enkele politiebeambten werden gewond en ook' Nieuwsgierigen, menschen die met de relletjes niéts te maken hebben! De politie heeft nogmaals met aandrang er tegen gewaarschuuwd, zich toch niet aan gevaar bloot te stellen. Het Rotterdamsche communistische raadslid van Burink, die zich aan opruiing schuldig maakte (na dat hij in de Raadszaal aan 't vechten was geweest) is gearresteerd. Er is procesverbaal tegen hem opge maakt, en 't zal van den Officier van Justitie afhangen, of de heer van Burink-voorloopie on vriie voeten zal worden gelaten. In een bijeenkomst, waarvoor de Haagsche Ridder zaal beschikbaar was gesteld, is het 2F-jarig be staan van de Kinderwetten herdacht De Koninklijke familie in haar geheel is thans te s-™enhage voor het gewone residentiale winter verblijf aanwezig, Personali: Dr. Willem Mengelberg is uit Rome te Amsterdam teruggekeerd en heeft er den dirigent-staf opgevat Het „viool-wonder" Jehudi Menuhin is in Patria gearriveerd en wekt ook ten onzent bij zijn optreden ontstuimige geestdrift. Dr. Colijn heeft den wensch te kennen gegeven, af te treden als voorzitter van de Economische Conferentie te Genève. De secre taris van den Nederlandschen Uitgeversbond de heer J. E. Belinfante, is ter gelegenheid van het gouden jubileum van dien Bond, door H. M. be noemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau Prof. Dr. M. P. Vrij, hoorleeraar in het Strafrecht te Gronmgen, wordt benoemd als opvolger van wij- len Prof. Van Dijck te Amsterdam. Tot voorganger van de Vrije Gemeente te Amsterdam is beroepen- Gs; p- van de Veer, predikant te Drachten. Dr. Wibaut, de Amsterdamsche Wethouder, zal zich op grond van gevorderden leeftijd niet meer beschik baar stellen bij de eerstvolgende Raadsverkiezing. Uit de doodenlijst: Prof. Dr. H. T. de Graaf, theologisch hoogleeraar te Amsterdam. O. Moreaü, gep. kapitein t.z., 86 jaar, Hilversum. G. A. Jonasse, 73 jaar, oud-directeur der Landsdrukkerij, Hilversum. Uit de misdadigheidsnova: De drie Rotterdamsche minderjarige meisjes, die met een paar jonge kerels „op stap" waren ge gaan, o.a. een slippertje naar Antwerpen maakten, zijn door de politie opgespoord en naar huis terug gebracht. Over den „débacle" van de Handels- en Land- bouw-bank valt o.m.m te vermelden, dat de direc teur van het bijkantoor dier onderneming te Gro ningen gearresteerd i,s verdacht van verduistering. Tal van roof-overvallen door gemaskerde en an dere bandieten. Te Eysden werd het bijkantoor van de Rotterdam- scche Bankvereeniging tot mikpunt van een roof- aanval gekozen. Twee bandieten maakten zich er van vier a vijf duizend gulden meester. Zij werden achterhaald Te Bussum is een beruchte en geraffineerd inbre ker gevat, die door het achterlaten van zijn fiets in het politioneele net vloog. In de duinen bij Vlissingen wist een „als heer gekleede sinjeur" een 15-jarigen slagersjongen van f 30.te berooven. Gelukkig kon de scchavuit wor den gepakt. Een olie-firma te Rotterdam is voor vele duizen den guldens opgelicht onder lichtelijk-mysterieuse omstandigheden. De zucht tot „dumping" van de olieprijzen zou hierbij betrokken zijn. Eenige be dienden der bedrogen firma zijn ontslagen. Te Rotterdam is het lijk van een vrouw, geblind doekt en met gebonden handen, uit het watér op gehaald. JAn Hoek, tot levenslang veroordeeld wegens den moord te Bennekom, heeft cassatie aangeteekend. Een 65-jarige grijsaard te Boekelo (gem. Lonne- ker) is door een paar bandieten in zijn woning gekneveld en van f500 beroofd. Meermalen constateerde ik: de dagen van Schin- derhannes zijn teruggekeerd. In Den Haag en vele andere plaatsen kwamen gevallen van stratroof voof:.Te °ss (Br-) had bij een inbraak een schiet partij plaats, waarbij een marechaussee ernstig is gewoond. 5 De roode haan heeft in de afgeloopen week weer geweldig gespookt! Ik teeken er slechts van aan, dat: in de Anjelierstraat te Amsterdam een magazijn van rieten meubelen in de asch werd Een wel zeer scherp bewijs van gemis aan ver trouwen m den goeden wil en de kansen op eenig resultaat van de economische conferentie te Geneve, dat is van de conferentie die den economischen vrede moet voorbereiden, kan wel gevonden worden in het feit, dat de Nederlander Colijn zich niet meer bescchikbaar heeft willen stellen voor het voorzitterschap, aangezien de resultaten te gering waren. Deze houding is volkomen begrijpelijk. Im mers, wel zijn op deze conferentie tal van belang rijke voorstellen gedaan, die, wanneer zij aange nomen zouden zijn geworden inderdaad een eind- weegs in de goede richting zouden hebben voortge holpen, doch deze voorstellen mochten het helaas zelfs niet tot de slotactes brengen, laat staan als overeenkomsten van kracht worden. Het eenige practische resultaat der conferentie is zoomede gewordep het inzien van de oorzaken der misluk king en het aangeven van een nieuwen weg, die men nu weer eens zal volgen om te pogen tot eenig resultaat van waarde te komen. En te zeggen dat men reeds van 1927 af bezig was! Maandag heeft de rijkspresident von Hinden burg de noodverordening onderteekend, welke de ryksregeering had opgesteld teneinde de financieele catastrophale situatie eenigszins te saneeren. Zater dag zal rijkskanselier Bruning goedkeuring van den Rijksdag eischen. Dit brengt de sociaal demo craten m een moeilijk parket. Immers reeds bij de vorige ^noodverordeningen verklaarden zij onover- komenlijke bezwaren te hebben tegen het finan cieele gfrogram, hetgeen toen de zoo onverwachte resultaten opleverende rijksdagverkiezingen ten ge volge had. De positie der sociaal democratenis hier door dufthtig gewijzigd, in zooverre, dat zij welis waar nog steeds dezelfde meening handhaven ten opzichte van de financieele saneringsvoorstellen van Bruning, doch thans zij voor het delimma, dat wanneer zij zich wederom, verzetten tegen goedkeu ring van de noodverordening, die alleen door hun voor stemmen gered kan worden, de consequentie hiervan zal zijn de vorming van een regeering door de uit de laatste verkiezingen zoo onverkoopt krach tig te voorschijn gekomen Hitlerianen, eventueel in samenwerking met de Duitsch-nationalen van Hu- genberg. De keuze is tusschen twee kwaden. Hoewel het natuurlijk altijd moeilijk is te voorspellen welke houding zal worden aangenomen, lijkt het toch niet onwaarschijnlijk, dat in dit geval voorde sociaal democraten een noodverordening, hoewel die niet geheel en al strookt met hun opvattingen, doch die in tusschen reeds vrij ver zijn boven een regeering, die apart anti-socialistisch is en die een volslagen ommekeer in de geheele politiek en in de eerste plaats de geheele buitenlandsche politiek van Duitschland zou nastreven. Hoe intusschen de houding der sociaal democraten zal zijn, of zij Bruning zullen steunen of niet, dit kabinet blijft zeer zwak staan en het ziet er niet naar uit, dat binnenkort versterking zal opdagen. De gemeenteraadsverkiezingen te Baden hebben o a onlangs duidelijk genoeg getoond, dat de groote omzwaai onder de kiezers naar de nationaal socialis ten en de communisten, dus naar de radicale par tijen nog geenszins tot staan is gekomen. Het wordt dus steeds onwaarschijnlijker, dat, zelfs met den steun van de sociaal democratische rijksdagfractie Bruning zich zal kunnen handhaven. En dat dit voorloopig voor Duitschcland het allerbeste zou zijn, vooral in verband met de houding van het buiten land is maar al te duidelijk. OUDE NIEDORP. (Vervolg verslag R. K. Kiesvereeniging) Jac. Jong zegt, voor een katholieke dokter is hier veel perspectief, tenminste als men hem niet plaats in een onmogelijke hoek. Spr. toonde met klem en op verschillende principieele gronden aan, wat het zeggen wil vooral in de hedendaagsche maatschappij waar de katholieke moraal wordt belaagd om dan in een katholiek centra te kunnen roemen op een R.K. geneesheer. Nu worden onze gezinnen weer overgeleverd aan een andersdenkende. Spr. heeft voor enkele nog wel respect en heeft niets tenlaste van Dr. Maats, doch een beslissing als deze in een overwegend katholieke omgeving noemt hij in treu rig. J. Ligthart, raadslid, zegt dat hem en andere raadsleden niets bekend is van voorwaarden eerder aan een R. K. sollicitant gesteld, omdat wij geen katholiek konden krijgen zijn wij in dezen te raade gegaan met den ZeerEerw. heer Pastoor, die zich met deze benoeming kon vereenigen. Wijnker vraagt, was het nu zoo noodig om gelegd. Bij Enschede is een kapitaal gebouw waarin dlrect een te benoemen. drogisterij enz. gevestigd, door vlammen verwoest Groen vraagt is deze keuze zoo buitengewoon Een geweldige brand woedde in de tricotagefabriek ge™ tl}g' te Weert. De daarbij aangerichte schade wordt op wethouder Bakker zegt, wij hadden nu de gele- vier ton geschat. genheid, en de benoemde zal zijn praktijk niet ver- De gewone serie van keers- en andere ongevallen waarloozen en er zeker rekening mee houden dat Bij Muiden had een autobus-botsing plaats waarbij Zljn meeste clientele R. K. zijn. een monteur is verbrand. Twee der inzittenden ziin W' Goudsblom zegt, als katholiek raadslid moet ernstig gewond. men zich streng aan het principe houden, en dat Bij een onbewaakten overweg te Epe is een vracht- bezwaar/ekend, omdat gevoeglijk auto door een trein gegrepen. Een persoon ?s daarbij g6Wacht had kunnen word€n' levensgevaarlijk gewond. J. H. Verlaan vermoedt dat de verkoop van het Een 17-jarige wielrijdster te Erlecom is te water huis spoed vorderde dan wel de doktersbenoeming g8Trr^nnmn^00Clelyken ,aflo°P- J' Wit, raadslid, zegt, tijdelijk de eenige tegenstan- Ik sluit ijlings het misere-lijstje. der te zijn geweest doch zich tenslotte ook bii de Voor vele Rotterdammers was het een min-pret- meerderheid heeft neergelegd. tige tijding, dat de oude, vermaarde groote Doelen zaal wegens ouderdoms-gebreken moet gesloten wor den. Te midden van allerlei narigheden en jobstijdin gen ontdekte ik toch een lichtpuntje: de vangst van najaarsharing is dit jaar fantastisch overvloedig! De Amsterdamsche Raad heeft besloten tot afschaf fing van de Zakelijke Bedrijfsbelasting. F. Jong Cz., zegt, dat de inlichtingen welke op de desbetreffende vragen door de raadsfractie tot heden zijn verstrekt geen enkele doorslaand motief brach ten, wat spr. ten zeerste tegenvalt, het is natuurlijk mogelijk dat in geheime zitting het zwijgen over een of andere aangelegenheid is opgelegd wat spr. wil eerbiedigen dan ook gaarne zou vernemen of zulks het geval is, spr. wil in het midden laten of Het is allicht nog juist tijd om de waarschuwing gewenscht is over deze zaak al dan niet met tot Jan Publiek te richten: verzendt Uw Sinter klaaspakjes tijdig en zorgt, dat de pakjes solied- deugdelijk zijn ingericht. Om teleurstellingen voor afzender en voor surpriises-ontvangenden te ver mijdenNamens den Sint voeg ik er bij: Zegt het voort de kiezers confereeren hoewel hij zich bij het idee best kan aansluiten, dat geen tijd was om zulks te doen moet spr. ontkennen omdat 17 Nov. is vergaderd en op 9 November al bekend was dat deze aangelegenheid werd voorbereid, terwijl toen de raadsfractie er in meerderheid niet voor gevoelde

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 1