JE EEHDRAClt" TjiÉouwraetiipi Uit den Omtrek Inventarisatie van Stapelproducten waarom spr. vermoed, dat nadien belangrijke argu menten den doorslag zouden hebben gegeven, doch j tevergeefs is de mededeeling hiervan gewacht. Gestel dat geen R.K. medicus in onze gemeente is te krijgen en als eenigste uitweg een andersdenkende wordt benoemd dan nog is m.i. een ernstige fout begaan met de koop van het huis omdat het dorp Oude Niedorp geen standplaats is voor een dokter. Het volk woont hier, dus volgens mijne meening is de dokterspraktijk in aanvan gal ten doode ge doemd. omdat het zoo goed als zeker een praktijk zal worden zonder patiënten, temeer daar hier toch reeds een krachtig verzet heerscht met als gevolg dat de dokter een flinke strop oploopt en de ge meente een olifant cadeau krijgt in den vorm van een huis wat voor niemand anders geschikt is als j voor een dokter of Burgemeester. Niemand uwer zal vermoeden dat onze tegenwoordige Burgemeester hier zijn leven zal slijten zijn EdelAchtb. zal zeker trachten en ook niet ten onrechcte om promotie te., maken, moeten wij nu de gelegenheid scheppen dal terwijl wij reeds jaar en dag voor alles en nog wat van het einde van de gemeente moeten waar raad huis en secretarie staat dat de gemeente daar op den koop toe nog wordt opgeschept met een groot huis wat is en blijft een fiasco. Eerlijk gezegd ik had van een R.K. raadsfractie verwacht dat zij niet zouden medewerken om deze ongewenschte toestand te versterken doch dan veel voortreffelijke geacht in het algemeen belang om vor enkele duizenden guldens meer dan hier een ambtswoning voor een dokter te plaatsen. Ik hoop hiermede voldoende te hebben aangetoond, dat de situatie der R.K. raads fractie zonder meer gegronde motieven niet te rechtvaardigen is. Daarna volgde nog verschillende besprekingen, welke meestal herhalingen waren van reeds eerder geopperde zaken. M. de Graaf geeft nog als zijn meening te kennen dat een dokterswoning juist geen villa behoeft te zijn, dit kan men ook in aanvang wel eens met een nieuw huis van ongeveer f 6000 probeeren, en later aanbouwen, hetzelfde heeft men ook in Lim- men gedaan. Jong zegt dan vervolgens dat het bij hem evenals bij meerdere zoo goed als zeker is, dat en de dokter en de gemeente hier een strop halen, wat toch moeilijk verdedigbaar is. Spr. heeft de laatste dagen zijn oor tamelijk te luisteren gelegd en weet wel dat Nieuwe Niedorp ook niet stil zit en waar de zaak zoo staat zou spr. tot elkaar willen komen. Hij vertrouwt, gehoord de vele esprekingen, dat de raadsfractie hem niet ten kwade zal duiden dat hij ten algemeene nutte het voorstel doet om namens de R.K. Kiesvereeniging de benoemde dokter in te lichten, omdat hij dan overtuigt is, dat deze zijn be noeming niet zal aannemen, waardoor 'de geheele situatie in vrede en in het belang van beide par tijen kan wörden opgelost, want als het mis loopt zijn wij toch degenen die het gelach moeten beta len. Th. v. Baar zegt het onverantwoordelijk te vinden om een dokter die ter plaatse niet bekend is een strop te bezorgen en sluit zich bij Jong gaarne aan. Na eenige bespreking wordt het voorstel Jong in stemming gebracht met als uitslag dat zich er 29 voor verklaaarden, 1 blanco, terwijl de raadsfractie zich buiten stemming hield. J. Ligthart meent dat hierover met den ZeerEerw. heer Pastoor dient te worden. F. C. Jong zegt, dat wanneer men het gewenscht acht, dat hij zulks als vorstelier van dit plan gaar ne zou doen onder voorwaarden dat nog een paar leden meegaan. Besloten wordt dat de voorzitter en Secretaris der Kiesvereeniging en F. Jong Cz. deze zaak en met den Pastoor en met den gekozene zul len bespreken. Bij de daarop volgende rondvraag drukte de heer J. H. Schiebroek de wenschelijkheid uit dat wanneer eventueel weer aan een doktersbenoeming gedacht wordt men alles in het werk zal stellen om zoo mogelijk een Katholiek te krijgen. J. Wit, raadslid, zegt, dat de raadsfractie dan wel uit geheel andere personen kan bestaan en in deze dus geen toestemming kan worden gedaan. J. H. Schiebroek zegt, wie dan ook ik hoop dat men dan diligent zij. F. Jong Cz. vermoedt dat dan wel overleg zal wor den gepleegd. H. de boer klaagt er over dat de abonnementskos ten wegens lichtvoorziening vanwege het P. E. N. om de twee maanden wordt geint, wat moeilijkheden oplevert, omdat dan de bedragen vaak hoog worden waarom spr. medewerking vraagt dit om de maand op te laten halen. Besloten wordt dat vanwege de Kiesvereeniging via B. en W. een een verzoek in die richting aan het P. E. N. zal worden gedaan. Wethouder Bakker zou een onderzoek op prijs stel len betreffende voorwaarden destijds aan den ge noemden Dr. Brenninkmeijer gesteld. Algemeen is men dit eens omdat men het onverantwoordelijk acht dat reeds voorwaarden gesteld worden zonder dat de reedsleden iets van de situatie afweten. Besloten wordt dat de R.K. Raadsfractie bij den Burgemeester in deze zal informeeren, en het be stuur der Kiesvereeniging bij Dr. Brenninkmeijer. De voorzitter dankt voor de aangename wijze van vergaderen, en sluit mét den christelijken groet. Woensdagavond, 7 uur, vergaderde bovengenoemde vereeniging ten lokale van den heer C. Vis te Oud karspel. Aanwezig 78 leden. De heer Jb. de Boer, voorzitter, opent de verga dering met een woord van welkom aan leden en pers, inzonder aan den Edelachtb. heer A. J. Wijn- veldt, burgemeester. Spreker zegt dubbel tevreden te zijn over de groote opkomst en zegt het op prijs te stellen dat de burgemeester aanwezig is, daar in verband met de huidige omstandigheden, wellicht diens hulp en steun noodig kon zijn in deze benauwde crisis. Mocht spreker dubbel tevreden zijn over de op komst, helaas is dit niet het geval wat betreft de opbrengst der producten. Spreker zal echter niet uitweiden over de slechte toestanden. Thans rijst echtér de vraag, „hoe komen wij uit de put." Meermalen wordt gezegd, dat de loonen te hoog zijn, doch spreker zou eene verlaging zeker betreu ren. Ook zij opgemerkt, dat de dagelijksche levens behoeften steeds duur blijven en bakker, kruidenier en slager denken niet aan prijsverlaging. Niettegen staande zijn o.m. de varkens heel goedkoop, de tra- we haast onverkoopbaar. Spj:. hoopt echter dat alsnog eene prijsverlaging zal komen, mits de win keliers niet te zeer gebonden zijn aan de bonden. Voorts geeft spr. in overweging om evenals vroe gere jaren de modderbeugel weer ter hand te nemen. De modder is duurder als kunstmest, maar nu met weinig kool is dit toch weer het eerste verdiend. Wat betreft de inkleeding zal het volgens spr. riskant zijn om alles op één kaart te zeten, en raadt spreker aan verschillende soorten producten te teelen. Spreker eindigt met den wensch dat de bespre kingen op dezen avond aangenaam en zakelijk mogen zijn. Hierna worden de notulen der vorige vergadering d. d. 15 Maart 1930 door den secretaris, den heer A. Timmerman, gelezen, welke onder dank aan den samensteller ongewijzigd worden vastgesteld. 5 Mededeelingea. Dé voorz. deetl mede dat de coöperatieve stèèn- koolaanhoop uitstekend is geslaagd. De steenkool is best en goedkoop. Spreker brengt'een woord-fan dank aan den heer Kuilman, die de leverantie had aangenomen, voor de nette en accurate uitvoering, wil hiermede niet zeggen dat de leveranties van vorige jaren door anderen niet goed waren, doch doch dit jaar was het tip-top. Was er een oogenblik dat de leverantie door het werken van een bond niet zou door kunnen gaan, toch is het geslaagd. Ware dit niet het geval geweest, zeker zou de steenkool duurder betaald moeten worden. Thans zijn 6 wagons geleverd en spr. hoopt dat dit aantal het volgend jaar grooter zal zijn, daar het een ieders voordeel is. Ingevolge' éen voorstel van enkele leden is door "het bestuur een bollencursus opgericht met als leeraar, den heer Bond. De toeloop van leerlingen, een zestigtal, maakte een splitsing noodzakelijk, waarvoor door de gemeentbesturen van Oudkarspel en N.-Scharwoude lokaliteiten beschikbaar zijn ge steld. Re tuinbouwcursus kon bij gebrek aan leer lingen helaas niet doorgaan. Voorts deelt spr. mede, dat in samenwerking met de vereen. Tuinbouwbelang met eene collectie van 6 soorten wratziektevrije aardappelen een proef is ge nomen. Dezë soorten zijn verbouwd door den heer M. de Geus. De resultaten omtrent de opbrengst zijn zeer goed en zal één dezer dagen worden bekend gemaakt. Volgens de gehouden kooltelling bij de leden van de Eendracht bedraagt het aantal wagons roode kool 205 (320); gele kool 110 110)Deensche witte 190 (385); uien 44 (30); peen 12 (10). Totaal 561 (855). De tusschen haakjes geplaatste cijfers zijn die van vorig jaar. Gezien de goede prijs, die voor de reuzen bloem kool wordt gemaakt, raadt de voorzitter aan deze ook het voegende jaar te teelen en is er weer ge legenheid zaad uit Italië te betrekken. Voorts wordt medegedeeld dat de tweede lezing op komst is en gehouden zal worden door den heer Bond, waarschijnlijk half December. Spreker spoort de leden aan deze lezing bij te wonen. Verkiezing bestuursleden. Aftr. A. Swager en P. Kostelijk. Beide heeren worden met groote meerderheid her kozen en aanvaarden hunne herbenoeming. De voorzitter filiciteert beide heeren. Tijdens deze stemming werd de gebruikelijke ver loting en vielen de prijzen ten deele aan C. Bruin, W. Bakker, Jb. Kroon Gz. en KI. Kroon Jbz. Bespreking aankoop Kunstmest. De voorzitter deelt mede, dat gezien de omstan digheden, het bestuur van meening is niet te moeten doorgaan op de condities van vorige jaren, waarbij de betaling contant is en de vereeniging niet kan optreden als geldschieter. Hierop volgt een gedachtenwisseling en wordt be sloten een commissie te benoemen die eene inschrij ving onder de leden en is iedere inschrijver per soonlijk aansprakelijk. Tevens zal deze commissie de zorg op zich nemen der aanbesteding. Als leden dier commissie worden aangewezen de heeren P. Kuiper, Jb. Smit Cz. en J. v. Hout. Voorstel Contributiewijziging. Gezien dén standva n de vereenigingskas wordt door het bestuur voorgesteld zoo noodig in Augus tus nogmaals de contributie te heffen. Door eenige groote uitgaven en mede door het feit dat de poterbewaarplaats niet geheel vol met bak ken is, wat ook een nadeel is, stelt heht bestuur dezen maatregel voor, echter alleen voor dit jaar en mits het noodzakelijk is. Hiermede gaan de vergadering accoord. Dé voorzitter deelt m ede, dat er plm. 4600 bakken zijn ingebracht, terwijl er plaats is voor 5825. De gelegenheid voor inbrengen staat d us nog open. Het aantal opgegeven bakken is, als gevolg van de omstandigheden niet ingebracht. Uit de vergade ring gaan stemmen op de personen, die het opgege ven aantal niet hebben ingebracht, toch aansprake lijk te stellen voor de kosten. Daar echter bij verschillende betrokkenen onmacht in het spel is, hoopt de voorzitter, dat dit alleen dit jaar gebeurd en een ieder in de komende jaren moreel zal gevoelen dat het aantal opgegeven bak ken ook ingebracht moet worden. Verslag Wortelzaadcommissie. Namens de commissie bestaande uit de heeren Kal verdijk en van Wielen, wordt dooreerstgenoemde verslag uitgebracht. Spreker leelt mede dat met een anderen bouwer te Schoorl is gecontracteerd. Zijn voorganger, eveneens te Schoorl woonachtig werd voor dit werk te oud. De mooiste exemplaaren zijn weer uitgezocht en ingekuild. Het gewas is best en zal een grootere hoeveelheid zaad dan het vorig jaar gewonnen en geleverd kunnen worden tegen een matigen prijs. Gegadigden voor het zaad kunnen zich thans op geven. De voorzitter dankt den rapporteur voor zijn verslag en de commissie voor hare werkzaamheden. Aanbieding reuzenbloemkoolzaad en Lecerf. De voorzitter deelt mede dat wederom zaad be trokken kan worden uit Italië waarvoor de leden zich schriftelijk kunnen wenden tot de bestuursleden. De prijs bedraagt f20 per pond. De prijzen voor het wortelzaad tusschensoort f 16, kortbeen f 20. per pond. Van heb eerstgenoemde soort is een evengroote hoe veelheid voorradig als van het tweede. Openhouden Burggracht. Het bestuur stelt voor evenals vorige jaren bij vriezend weer de producten zooveel mogelijk per as as te vervoeren en zoo min mogelijk ijs open te Aldus wordt besloten. Rondvraag. De heer D. Wonder komt terug op de discussies, gehouden over de aardappelbewaarplaats. Zoo er onderscheid is te maken zou spr. aansprakelijkheid willen handhaven. De voorzitter zegt toe dat ieder geval zal eoordeeld worden en het volgend jaar met een en ander re kening zal worden gehouden. De heer A. Bakker vraagt of er reeds werk van gemaakt is om te komen tot rattenverdelging door middel van serum. Te Noordscharwoude heeft men reeds veel last van raten, en lijkt het spr. ge wenscht toe, om tot estrijding over te gaan nu er nogweinig last van ondervonden wordt. De voorz. antwoordt dat de opmerking van den heer Bakker zeer terecht is. Spr. vraagt inzonder heid de ollenetelers, indien zij last van ratten heb ben tot bestelling van serum over te gaan. Hiertoe wordt gelegenheid gegeven. De voorz. zegt nog dat voorzichtigheid met de bestrijding van serum geoden is. B.v. is het zeer ge vaarlijk als men een wondje aan dë handen heeft. Hierna verkrijgt het woord de heer A. J. Wijn- veldt, burgemeester dezer gemeente, die een woord van dank brengt voor de vriendelijke woorden tot hem gesproken. Spr. is gaarne aanwezig op de verga deringen teneinde op de hoogte te blijven van de tuinbouwbelangen. Als hoofd der gemeente betuigt spr. zijn oprecht medevoelen in de slechte tijdsom standigheden. Spr. hoopt dat de tuinders met op timisme de toekomst zullen tegemoet gaan en uit den wensch, dat het weer mag meewerken om ëen loonende opbrengst te verkrijgen. Spr. is verheugd dat voor den bollenteeltcursus zooveel belangstelling wordt getoond, doch vindt het een treurig verschijn- SINT NIC0LAA5 EN KERSTMIS In de komende weken moeten wij een besluit nemen over de geschenken die wij voor onze huisgenooten, familie en kennissen zullen koopen. PARKER DUOFOLD Pennen en Potlooden Penstandaards n dezen tijd heeft ieder dit efficiente schi ijfgereedschap noodig. CJeen andere pen kan het glijdend schrijven van de Parker Duofold benaderen. Zij is een heerlijk bezit met haar smaakvolie kleuren, haar sierlijk en soliede bouw en haar volmaakte dienst Zij is de eenige verwisselbare pen, in een oogwenk van Zak vulpen te veranderen voor de Standaard ln drie maten, zes penpunten (extra, fijn, fijn, medium, breed, stomp en abli en vijf uit gezochte kleurcombinaties. Probeer deze wonderpen eens tegenover andere pennen en zie het verschil. Laat uw eigen hand beslissen, welke het gemakkelijkste schrijfgereedschap is. Laat uw smaak beslissen welke het mooiste is en laat uw gezond verstand U zeggen, welke de beste waarde biedt, welke de pen voor U is. Wij hebben ruime sorteering Prijzen Pennen vanaf f10-, t. ,e. m. f30—. Prijzen potlooden vanaf f10—t. e. m. P. HEERTJES, Official Parker Dealer OUDKARSPEL sel dat hier in deze gemeente, in tegenstelling met Noordscharwoude, geen tuinbouwcursus kan wor den gehouden. Spr. wekt de aanwezigen op hun kin deren vooral tuinbouwonderwijs te laten volgen, daar nog altijd geldt de spreuk „kennis is macht." Het gemeentebestuur stelt gaarne een lokaal ter be- schikking.Spr, richt nog een compliment tot den voorzitter voor zijn goede leiding. (Applaus.) Voorzitter dankt den Burgemeester voor de ge sproken woorden en onderschrijft ten volle wat door hem over het tuinbouwonderwijs is gezegd. Met 'n woord van dank voor de getoonde belangstelling en den wensch, dat het dezen winter met de prijzen der producten goed mag gaan, sluit spr. de vergadering. ferendaris 2e klasse en aangewezen als directeur van het Post- Telegraaf- en Telefoonkantoor te Broek op Langendijk de heer B. van der Snoek, thans adj. referendaris te Amsterdam P. OUDKARSPEL. Tot ouderling der Herv. Gemeente is gekozen de diaken Jb. Kroon Gz. en herkozen de heer P. Kui per, terwijl tot diaken is gekozen de heer H. Kalf en herkozen de heer P. Wijn. KINDERHERSTELLINGS EN VACANTIEKOLONIES Op het oogenblik zijn van de 10 koloniehuizen van het Centraal genootschap nog 8 in exploitatie. Tegen 20 December worden er nog 4 gesloten om eind Januari en later weder gevuld te worden met zwakke kinderen. Juist in een tijd, dat vaak de verdiensten thuis fcfit geringst zijn, als het zwakke kind in stad en land in bedompte kamrertjes of kamers ten prooi is aan lusteloosheid en aan verveling, dus in de troos teloozen donkere dagen als het slappen kind het allermeest een flinke steun tot verhoogd weerstands vermogen noodig heeft, staan alleen bij het Cen traal Genootschap 6 mooie en vakkundig ingerichte keloniehuizen ledig. Evenzeer is dit het geval bij tal van zustervereenigingen. Zpowel economisch als hygiënisch is dit onjuist. En bovendien is het niet goed, dat de opleiding van het personeel tot de mooie taak van kinderzorg telken jare wordt afgebroken. Ons land begint een mooie plaats in te nemen op gebied van kinderzorg, maar blijft achterlijk ten opzichte van de winterverpleging. De herhaaldelijk gecontroleerde resultaten zijn zoo gunstig, dat het te verwonderen is, dat zoo wei nig zwakken kinderen gebruik maken van de mooie gelegenheden bij het Centraal Genootschap en bij vele andere vereenigingen tot het volgen van een sterkende kuur, tevens een ruggesteun in het leven. De groote steden en provinciesteden met goed ingerichte geneeskundige en schoolartsendiensten geven reeds een goed voorbeeld. Op het platteland, waar veel minder controle is op den gezondheidstoestand van het kind, is een win- terkuur vaak nog meer noodig. Of zijn daar soms des winters geen zwakke cf bedreigde kinderen? HEERHUGOWAARD. Door de afd. van den Bond voor Staatspension- neering werd Dinsdagavond in het lokaal van den Jiaor Bus een ledenvergadering gehouden. Na opening der vergadering en lezing der notulen, SSVfd- door den secretaris mede verslag uitgebracht der gehouden propagknda-avond. De voorzitter bracht hierna verslag uit van den autotocht met de oxiden van dagen. Besloten werd de bestuursverkiezinge aan te hou den en hiervoor in Jan. of Februari a.s. een verga dering uit te schrijven, waarin dan tevens een nieuwe voorzitter zal worden gekozen. De heer Slikker gaf vervolgens een overzicht van den financiëlen toestand. Hierna werd een bespreking gehouden voor het organiseeren van een propaganda-avond. Algemeen was men er voor den heer Daan Pool daarvoor uit te noodigen. Voorloopig werd de datum vastgesteld op 17 Jan. Aan den secretaris werd opgedragen zich zoo spoedig met den heer Pool in verbinding te stellen. De voorzitter nam op zich dien avond een korte propaganda rede te houden. Een en ander werd met betrekking tot dien avond geregeld, waarna door den heer Slikker nog verslag werd uitgebracht der te Schagen gehouden federatievergadering. Door secr. en penningm. zal een nieuwe regeling worden ge troffen voor de lezing van het Bondsorgaan. In be ginsel werd besloten om in samenwerking met de afd. Veenhuizen in 1931 weer een autotocht te organiseeren. Hierna sluiting der vergadering. DIRKSHORN. Maandag 1 Dec., hield de Propaganda club een goed bezochte vergadering in de oude school. De voorzitter, de heer D. de Geus, liet zingen Psalm 119 17 en ging voor in gebed. De secretaris, de heer G. Troost, las daarna de notulen, die onge wijzigd werden goedgekeurd. Het woord was toen aan den heer J. Slob, die behandelde: Het voorstel van het Centraal Comité, tot wijziging der statuten", een ingewikkelde kwestie. Hierop ontspon zich een breede bespreking. De heer P. Borst behandelde toen de nadeelen van de drooglegging der Zuiderzee". Beide inleidingen werden met interesse gevolgd. Aangezien het de laatste Clubvergadering was, die de heer G. Troost bijwoonde, dankte de voorzitter aan het eind der vergadering den scheidenden secre taris namens de Prop. Club voor het werk, dat hij als secretaris heeft verricht. De benoeming van een nieuwen secretaris werd aangehouden. Alzoo ook de benoeming van een an deren correspondent voor het Chr. Nieuwsblad. De volgende vergadering werd gesteld op 9 Jan. 1931. De secretaris liet zingen Ps. 89 7 en ging daarna in dankgebed voor. plaatselijk Nieuws BROEK OP LANGENDIJK. Met ingang van 1 Maart 1931 is benoemd tot re- ZUIDSCH ARW OUDE. De damwedtsrijd tusschen de damclub alhier en die te Obdam had tot uitslag 2115 in liét voor deel van Obdam. ZUIDSCHARWOUDE. Den 17 Dec. hoopt Gemengd Koor zijn 30-jarig jubileum te vieren. —OUDKARSPEL. Door de afdeeling OudkarspelNoordscharwoude van den bond voor Staatspensionneering zal op December een avond worden gegeven in het lokaal van den heer Vis te Oudkarspel. Op dezen avond zal de tooneelvereeniging „Falk land" van Heiloo voor het voetlicht verschijnen met het mooie en zeker bij velen bekende tooneel- stuk „Schakels.' Men houde dus rekening' met dezen avond. OUDKARSPEL. Naar men ons mededeelt zal de verhuring van de landerijen dezer gemeente, waarvan de huurtijd op 31 December a.s. zal zijn verstreken, vermoedelijk niet eerder plaats vinden dan in het laatst van Jan. of begin van Febr. 1931. OUDKARSPEL. Burgerlijke Stand van de maand November 1930. Geboren: Cornelis Nicolaas, z. van C. Brui» en B. M. Bommen; Elisabeth Carolina, d. van F. Ph. Beij- sens en G Jonker; Everdina, d. van K. Horseling en H. Drost; Margaretha, d. van H. S. Greuter en A. A. Mooy; Klaas z. van C. Klinkert en G. Bood; Gerrit, z. van A. Goudsblom en C. Bakker. Getrouwd: Klaas Leijen, oud 25 jaren, tuinbou wer, en Trijntje Vriesema, oud 23 jaren. Overleden: Jan Blom, oud 63 jaren, arbeider, echtgenoot van Jaapje Kist; Pieter Dekker, oud 69 jaren, landbouwer, echtgenoot van Antje Oukes, Ingekomen personen. W. F. K. Hussem, Ambt ter Secretarie, van Maars- sen; G. E. Wit, van Schagen; L. Uipkes, kantoor bediende, van Alkmaar; P. J. Stet, groentenhande- laar, van Utrecht; T. Vriesema, echtgenoote van K. Leijens, van Noordscharwoude; M. Middelbeek, van Harenkarspel; J. C. Bakker, bakkersknecht, van Heerhugowaard; S. Groenveld en gezin, landbouwer, j van Noord-Scharwoude. I Vertrokken personen. H. D. Bruin, naar Limmen; P. Kroon, bouwkundig teekenaar, naar Oudorp; A. Barten en gezin, naar I Noordschcarwoude; C. M. Ochqué, naar Zuidschar- j woude. Uitslag Inventarisatie L. T. B. Langedijk. Roode Kool 240 (360)Gele Kool 96 (66)Deenen De cijfers tusschen haakjes zijn van vorig jaar. Kooltelling „De Eendracht" Oudkarspel. Roode Kool 205 (320)Gele Kool 110 (110)-Deenen 90 (385); Uien 44 (30); Peen 12 (10). De cijfers tusschen haakjes zijn van vorig-jjaar Centrale Veilingsvereeniging „Warmenhuizen en Omstreken". Inventarisatie op 1 Dec. 1930. Warmenhuizen: Roode Kool 2.263.800 K.Ö.; Gele Kool 691.300 K.G.; Deenscche witte kool 1.189.800 K.G.; Uien 310.300 K.G.; Peen 78.800 K.G. Harenkarspel: Roode kool 1.020.000 K.G.; Gele Kool 427.000 K.G.; Deensche witte Kool 1.085.000 K.G.; Uien 205.000 K.G.; Peen 104.000 K.G. Schoorldam: Roode kool 338.500 K.G.; Gele keel 145.000 K.G.; Deensche Witte Kool 170.500 K.G. Uien 35.200 K.G..Peen 17.000 K.G. Krabbendam: Roode Kool 154.500 K.G.; Gele koe 93.000 K.G.; Deensche witte kool 127.500 KG Uien 47.000 K.G.; Peen Eenigenburg: Roode kool 425.00 K.G.; Gele kool 145.200 K.G.; Deensche witte kool 373.500 KG Uien 77.200 K.G.; Peen 31.500 K.G. Stroet: Roode kool* 485.000 K.G.; Gele kool 319. K.G.; Deensche witte kool 827.700 K.G.; Uien 111.700 K.G.; Peen 16.500 K.G Totaal aan roode kool 4.686.800 K.G.; gele kool 1.821.000 K.G.; Deensche witte kool 3.774.000 K.G.; Uien 786.400 K.G.; Peen 247.800 K.G. Totaal op 15 Dec. '29 10.296.700 K.G.; 1.410.300 K.G- 8.640.900 KG; 848.500 K.G.; 394.900 K.G.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 2