Rechtzaken VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 8 December. Een weinig begeerenswaardig zaakje als ouverture. De eerste zaak begon al met een zaaluitzetting. Betrof zekere heer W. K. F. N. te Helder, even als zijn verdediger Mr. Veltman niet verschenen, die zich op 2 Augustus op de Molengracht aldaar zeer onvoegzaam tegenover een niets kwaads vermoe dende dame had gedragen. Deze affaire, strafbaar gesteld bij art. 239 Wetb. v. Strafr. werd met de ver- eischte geheimzinnigheid, dus met gesloten deuren, behandeld. Later kwam verdachte nog aanzakken en werd de zaak nog eens dunnetjes overgedaan. Vonnis 6 weken gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Een levendig caféhouder. Een te Hoorn wonend caféhouder, de 35-jarige heer Jan H., stond na heropening der deuren terecht naar aanleiding van het strafbare feit, dat hij op 10 October een bezoeker, de 30-jarige heer Jan. H. had mishandeld door hem met gebalde vuist tegen het hoofd te slaan en hem vervolgens tegen den buik te trappen. De politierechter noemde de heer H. een grappige kastelein, iemand die zijn cliënten zoo hartelijk behandelde. De heer Jan H. gaf echter een geheel andere en minder grappige lezing van het geval. Hij had wel 2 uur op betaling van de genoten consumptie aan gedrongen en getuige Hartog, thans te Alkmaar woonachtig, hem wel een uur lang getergd. Voorts zou Hartog hem in de hand hebben ge krabd. De echtgenoote van den mishandelde, die ook in het café vertoefde toen de caféhouder haar man in de haren vloog onderschreef het verslag van haar man en weersprak de uiteenzetting van den café houder. Het trappen tegen den buik had de juf frouw niet gezien, evenmin van het krabben in des kasteleins hand. Eisch f20 boete of 20 dagen. Ver dachte is al eens door de Rechtbank te Haarlem ter zake mishandeling van een ambtenaar tot 14 dagen gev. veroordeeld en werd hem thans opgelegd con form eisch officier f 20 boete of 20 dagen. Moedwillig een hond doodgereden. De 29-jarige chauffeur Floris B., wonende te Hel der, had zich te verantwoorden wegens het niet bepaald toejuigens waardig feit. dat hij op 3 October aldaar een aan den weduwe Schrieken toebehoo- rende hond met zijn door hem bestuurd motor rijtuig opzettelijk had doodgereden. Het dier werd 's morgens door den zoon des huizes uitgelaten en deed, niet zeer verstandig, zijn behoeften midden op de Kerkgracht. De chauffeur van den verhuiswagen, de hier boven aangeduide verdachte, beweerde be wuste hond niet of te laat te hebben opgemerkt. Zijn aandacht werd afgeleid door een handwagen, door boomtakken en een juffrouw die een schreeuw gaf. Hij voelde echter wel dat hij over iets heen reed en had toen gestopt. Verdachte, die wat zeurig leek, bleek achteraf den hond aanvankelijk toch wel te hebben gezien en nog een zwenking ge maakt. Voorts beweerde verdachte absoluut niet het voornemen te hebben gehad, het dier te overrijden Twee andere getuigen, Mej. Heine en Maarten van der Struijs, die het ongeval hadden gezien, ver klaarden niet in het voordeel van den chauffeur. Door de manier van rijden konden zij opmaken, dat de hond er aan moest. De chauffeur reed met flinke vaart en had best kunnen remmen. De officier achtte het opzet niet bewezen, terwijl schuldmisdrijf hier niet ten laste kon worden ge legd. Het ware beter geweest als de politie artikel 22 Motor- en Rljwielwet had ten laste gelegd. Requi sitoir en vonnis ten slotte vrijspraak. Een neuskunstje toegebracht. De niet verschenen Mej. Aafje Vr. een dame uit Andijk, zou op 16 October den jeugdigen Cornelis Dijkman opzettelijk een slag tegen den neus heb ben toegebracht. Het bleek evenwel dat de mis handelde ziek was. In diens plaats werd nu zijn papa, den tuinder, Teunis Dijkman gehoord. Het knaapje speelde op straat en werd op bovenge noemde wijze toegetakeld zoodat zijn neus bloedde. Eisch f20 boete of 20 dagen. Vonnis gelijk luidend. Een bierglas als werpmateriaal. De 21-jarige arbeider Andries L., wonende te Helder, deed zich op 18 October aldaar kennen niet als een discus-, doch als een bierglaswerper, met welk voorwerp hij den getuige Simon Spigt in het gelaat raakte, zoodat diens bovenlip werd geramd. Dit drama speelde zich in het café van den heer Kramer en wel naar aanleiding van het voorval, dat sommige personen, waaronder verdachte de vrouw van den caféhouder door woord en daad on voegzaam bejegenden, waartegen de heer Spigt krachtig protesteerde. De heer Andrie ontkende de bedoeling te hebben gehad, speciaal den heer Spigt te raken. Hij heeft later van Spigt een pak slaag in ontvangst kunnen nemen. Volgens verklaring van mevrouw Kramer was het verdachte, die zich onbe hoorlijk tegenover haar gedroeg. Verdachte had ook nog met een stoel gegooid in Spigt's richting en daarna met een bierglas, waarin een weinig bier. De heer Corn. Kramer, de caféhouder, die zeer slecht ter been was, verklaarde nagenoeg hetzelfde als zijn echtgenoote had medegedeeld. Verdachte viel zijn vrouw lastig en niemand anders. De heer Spigt bloedde hevig en is in het vliegkamp de Kooy ver bonden. Gevorderd werd 14 dagen gevangenisstraf. Daar benk niet mee innome, zee verdachte. Des ondanks vonnis 14 dagen overeenkomstig eisch. Het woord: Bloedzuiger beleedigend. De niet ter zitting verschenen Hendr. G. te Hoorn, had aldaar op 14 October den radio-distributeui/, Schepel, grovelijk beleedigd'door dezen heer te quali- ficeeren als 'n bloedzuiger. De heer Schepel bewees dezen zonderlingen verdachte nog wel een dienst door een paal die voor zijn woning stond, te ver wijderen. De beleedigde gaf een nadere toelichting met overlegging van een schetskaart welke uiteen zetting voor ons totaal onverstaanbaar was, zoodat wij onze lezer daarvaft verstoken moeten laten.'Vol- gens een ingezonden schriftuur van verdachte had deze hem juist het woord „bloedzuiger" toegevoegd, verdachte was ongesteld. De officier verzoekt acte van de niet verschijning van getuige Molenaar en aanhouding tot 12 Januari 1931. Conform besloten. Een spiegelruit vergruizeld. In den avond van 27 Sept. had zekere mevrouw Maartje Gr., huisvrouw H., die wegens haar onrustig gedrag uit het café van den heer Arie Boon te Hel der was verwijderd, bij wijze van repraissaille maat regel een spiegelruit in het café verbrijzeld. De drif tige dame bekwam een bebloede pols en. heden een veroordeeling tot f 15 boete of 15 dagen hechtenis. Verdachte zegt schandelijk behandeld te zijn door zijn vrouw, die hem door haar gedrag tot het uiter ste had gebracht. Hij wist aanvankelijk niet, dat hij met politieagenten te doen had. Hij was voornemens echtscheiding aan te vragen. De vrouw wordt ge signaleerd als een dame die veel van uitgaan houdt. Eisch slechts f 25 boete of 25 dagen. Vonnis overeen komstig dit zeer milde requisitoir. Sluiting. cedenten en de goede voornemens van verdachte verzocht Pleiter dus een voorwaardelijke straf. Ds. v. Capelle had zich bereid verklaard verdachte onder zijn toezicht te stellen. Terwijl verdachte bereid was de schade te vergoeden. Eenige re- en dupliek mocht ook hier niet uitblijven. Uitspraak volgende week. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE ALKMAAR. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting Dinsdag 9 December. Drama op het Schiereiland. De steel van een schop misbruikt. Grijsaard van 81 jaar mishandeld. De 25-jarige arbeider Abr. Joh. V. te Uitgeest had op 21 October zijn 81-jarigen medearbeider Ploeger (beiden in dienst van den Makelaar Ruiter met een steel van een schop tegen het hoofd geslagen en stond nu ter zake dit feit terecht. Even tevoren was tusschen beide arbeiders on- eenigheid ontstaan en had verdachte den ouden Ploeger verweten dat hij met den baas had gekletst. De mishandelde heer Ploeger beweerde het vorig jaar ook al door verdachte mishandeld te zijn. De politierechter noemde het schandelijk en hoogst ernstig. De oude Ploeger kan tengevolge van de mishandeling niet meer werken. Eisch na streng requisitoir f50 boete of 50 dagen. Vonnis conform den eisch. Gewelddaad van een ouden bekende, f 100 boete of 100 dagen gerequireerd. De bij den politierechter heelemaal niet onbekende Heer Joh. Joz. V., 'n Tilburgsch opperman, voorheen schoenmaker, voorheen te Enkhuizen en thans te Hoorn woonachtig, stond voor de variatie weer eens terecht ter zake vernieling. Hij had namelijk te Hoorn op 18 October een paneel getrapt uit de deur van het cafe van den heer W. de Vries, die hem even te voren uit dat café als „ongewenschte be zoeker" had verwijderd. Bij zijn verschijning reciteerde de politierechter dichterlijk zoo v. d. Meer Ben je daar weer? Verdachte had door het schrijven van een hart- roerenden brief getracht zijn optreden wat te ver zachten, doch had van den politierechter een ge duchte reprimande in ontvangst te nemen. De officier requireerde tegen dezen vasten klant, vele malen veroordeeld, voor beleediging, mishande ling en vernieling, om van mindere feiten niet te spreken f 100 boete of 100 dagen hechtenis. Vonnis f 50 boete of 50 dagen onder bedreiging van stren gere maatregelen eventueel in de toekomst. Ernstige wederspannigheid van een tot geweld dadigheden gezind echtgenoot. De 35-jarige schipper, Jb. Dirk Hendr. H. te Hel der, stond terecht ter zake ernstige wederspannig heid, gepleegd in den nacht van 1 op 2 November tegen de agenten van politie Raven en Streuve, die den man hadden aangevat om hem te beletten zijn vrouw in het water te werpen, althans haar ernstig te mishandelen en hem over te brengen naar het politiebureau, tegen welke overbrenging hij zich als een wildeman verzette en den brigadier Streuve onder meer een stomp tegen de borst toebracht. Het rumoerige nachtelijk tooneel had plaats op den Achtergracht Z.Z. Eerst met assistentie van colle ga's gelukte het den overspannen man meester te worden. De heer Evert M., arbeider te Wieringen nam op het verdachtenbankje plaats naar aanleiding van het hem tenlaste gelegde feit, dat hij op 18 October den arbeider Martinus Glim had mishandeld door hem eenige klappen op het hoofd en een schop tegen het onderlichaam toe te dienen. Deze executie werd voorafgegaan door een dispuut tusschen Mar- tinus en diens broeder Pieter, welk jongmensch een j specialen vriend schijnt te zijn van den verdachte, j die trouwens de mishandeling ontkende en dezen broeder als getuige a decharge had meegebracht. De heer Asjes, autoreparateur te Wieringen, die op het relletje naar buiten kwam, had gezien en waargenomen dat Martinus Glim door Evert H. was mishandeld. De politierechter zou het verstandig achten, indien verdachte bedoelden Pieter Glim niet zoo dikwerf bij zich in huis haalde. Er konden niet anders dan onaangenaamheden uit voortspruiten. Genoemde broer Piet ontkende dat Evert H. zijn broeder had geslagen of geschopt. De andere ge tuige persisteerden echter bij hun verklaringen. De officier achtte schoppen bewezen en liet het slaan schieten. Eisch f 15 boete of 15 dagen. Vonnis f 10 boete of 10 dagen. Palingfuiken ontvreemd. Terzake dit feit stond terecht de 51-jarige los- werkman te Enkhuizen. Deze heer had op het strand van het z.g. Enkhuizer Hop eenige van die nuttige instrumenten zich ten nadeele van den eigenaar, den visscher Post, wederrechtelijk toegeeigend. De zaak was niet bepaald versch, want zij dateert van 17 April. De waarde der fuiken varieerden van f6 tot f 20. Een van die fuiken beweerde verdachte gekocht en betaald te hebben, overigens trachtte de heer L. het gebeurde voor te stellen als het ge volg van een vergissing. De fuiken waren ongenum merd, de verdachte had ze gevonden en wist niet wie de eigenaar was. Het pleitte echter niet in zijn voordeel dat hij de fuiken had verstopt en hij zelf bekend staat als iemand die niet afkeerig is van een „slokje". De officier requireerde f 25 boete of 25 da gen. Uitspraak: Aanhouding der zaak tot 12 Januari 1931 in afwachting van een reclasseeringsrapport. Geen bewijs van „bewondering". De heer Pieter de Vr., 'n 45-jarig timmermans knecht te Oudorp, stond terecht omdat hij op Vrij dag den lOen October zijn dorpsgenoot van Wondren te kennen had gegeven, dat hij hem beschouwde als een huichelaar en een kwajongen! De aldus beje gende deed als toen aangifte. Deze minder vriendelijke stemming was het ge volg van een door den beleedigde als voorzitter der banne gehouden schouw. De verdachte erkende, doch wees iedere kwade bedoeling beslist af. Gerequireerd werd f 10 boete of 10 dagen. Vonnis f7 boete of 7 dagen. Uitspraken vorige zitting. 1. Pieter Cornelis van S. en 2. Maria Victoria van S„ beiden de Z. en N. Schermer. Mishandeling van een dier: le. Een maand gev., 2e f50 boete of 50 dagen hechtenis. Rijer B., schipper Broek op Langendijk. Hooger beroep vonnis kantongerecht, overtreding art. 22 Motor- en Rijwielwet. f 30 boete of 30 dagen hech tenis. Dirk de L., chauffeur Alkmaar, als voren, vrijge sproken. Hendrik M„ zwervend, thans gedetineerd. Diefstal van kippen en konijnen. 1 jaar en 6 maanden gev. met aftrek van voorarrest. De chauffeur H. W. A. E. L. uit Amsterdam werd door den kantonrechter te Alkmaar veroordeeld omdat hij op 22 Juli op den Duinweg te Schoorl den wielrijder Cornelis Mol had aangereden en was van dit vonnis, dat zijn instemming niet kon weg- dragen, in hooger beroep gekomen bij de meervou dige strafkamer. De chauffeur bestuurde destijds een groote touringcar van de firma Bakker waarin een jubileerend koorgezelschap van de Luthersche kerk te Amsterdam. De wielrijder werd bij het passeeren van achter aangereden en daardoor zijn arm ge schaafd en zijn rijwiel beschadigd. Appellant be weerde ook nu geheel links te hebben uitgehaald en niet meer te hebben kunnen uitwijken. De getuigen beweerden echter dat er nog ruimte genoeg was om voldoende te kunnen uithalen. De officier requireerde in dit weinig uithalend appel in een aanrijdingszaak wegens te weinig uit halen f 15 boete of 15 dagen als in eerste instantie. De voorwaardelijke straf van Kwikkie wordt ten uitvoer gelegd. De wei maar minder goed bekende Gerardus T. uit Castricum, bijgenaamd Kwikie, dezer dagen ver oordeeld tot 2 jaar gev. wegens medeplichtigheid aan een diefstal met braak, verscheen heden nog voor de meervoudige strafkamer als totaal mislukt reclassant en vernam aldaar de minder prettige boodschap, dat de voorwaardelijke straf, 8 maanden gev.. op hem zal worden ten uitvoer gelegd op grond dat hij zich gedurende zijn proeftijd opnieuw aan een ernstig strafbaar feit had schuldig gemaakt. Een waarschuwing voor fventu^ele lotgenoten die hun verplichtingen verwaarloozen. Verduistering van een overjas in Harmonie. Deze veelbewogen zaak, reeds meerdere malen ter tafel gebracht, werd thans door andere samen stelling van het college, weer geheel opnieuw behan deld. Het betrof hier verduistering van een overjas uit de garderobe van de Schouwburg „Harmonie" te Alkmaar in den nacht van 22 December 1929 en waarvan werd verdacht de heer Hendrik H„ reiziger wonende te Velzen, die deze jas wederrechtelijk had meegenomen in zijn auto na het verlaten der dan cing. Bedoeld kleedingstuk was het eigendom van den heer Joh. Haakman te Alkmaar, eveneens een bezoeker van bovengenoemde amusementsgelegen heid. Deze heer werd inmiddels door den heer C. de Lange, eigenaar en ondernemer van de „Harmonie" door uitbetaling van een som van f40 schade loos gesteld. De heer Haakman moest toegeven, dat zijn jas veel overeenkomst had met die van den heer H. wat hem betreft hij erkende wel de jas te hebben medegenomen, doch bij vergissing en niet met het doel zich de jas toe te eigenen. Zijn grootste fout was natuurlijk, dat hij verzuimd had de jas terug te zenden of moeite te doen ter opsporing van den rechtmatigen eigenaar. Overigens leverde dit tame lijk afgezaagde proces niet veel nieuws meer op en kunnen wij ons bepalen met de slot mededeeling, dat de heer Officier het een lange lijdensgeschiedenis noemde en requireerde f50 boete of 50 dagen. Om dat de heer H. zich niet had kunnen rehabiliteeren. De naarstige Visscher in hooger beroep. De heer Nic. B., los werkman te Limmen, was i door den kantonrechter te Alkmaar tot f 5 boete of 5 dagen, omdat hij in den avond van 27 Juli had gevischt in verboden vischwater zonder vergunning, i De brigadier Koekkoek had destijds den appellant, I wiens zaak thans in hooger beroep werd behandeld, I op den „bon" gezet. Verbalisant was in gezelschap van den eigenaar van het vischwater. Dirkson. De heer B. liep, vergezeld van nog 3 andere visschers, direct weg en maakte zich door modderslooten uit de voeten. Zijn hengel, eigentlijk niet meer dan een vierkante lat, had hij onderweg weggeworpen. Even als in eersten aanleg beweerde de looze visschers thans, niet gevischt te hebben. Gevorderd werd bevestiging. Appellant bofte er bij dat de ambtenaar niet had geappelleerd, want als dan had de officier de vijfvoudige boete gere quireerd. Nog zoo'n happig ventje. Ook de timmermansknecht. Jan S., ter zelfder ge legenheid te Limmen geverbaliseerd en daarna ver oordeeld, was in hooger beroep gekomen met het zelfde verweer en helaas met het zelfde twijfel achtige resultaat, daar ook hier bevestiging van het vonnis werd gerequireerd. Zijn optreden voor de meervoudige strafkamer was allerminst een succes. Eisch ditmaal echter f 25 boete of 25 dagen. De heer Jan S. was allerminst voldaan over het resultaat zijner bemoeiingen en dreigde de zaak voor Amsterdam te zullen brengen. Dit bleek echter casu quo niet voldoende want hij had zich te wen den tot den Hoogen Raad der Nederlanden in den Haag en zal Jan, die nog poseert als dorpsdandy, verstandig doen, zich vooraf een passend receptie- pak te doen aanmeten. EEN ZUIDERZEEWERKER ALS BEKKESNIJDER. De 24-jarige grondwerker, Hendrik W. uit Zwaag Westeinde, sierde heden den verdachtenbank naar aanleiding van het niet gering te achten feit, dat hij op 21 September een ander bezoeker van het café, waarin ook verdachte zijn toevlucht had ge zocht, bij het verlaten van dat café, in de deurope ning met een mes in zijn rechterschouder had ge stoken. Deze bezoeker, genaamd Terschuur, was zeker nogal taai van constitutie en voelde wél een slag op zijn schouder doch schonk daaraan aan vankelijk niet veel aandacht, maar toen hij eenigen tijd was doorgeloopen, voelde hij iets nats langs zijn lichaam druipen en bleek het dat in zijn schouder een mes stak, dat door verdachte W. daarin was ge plant. De heer Terschuur was verplicht zich onder geneeskundige behandeling te stellen en was gedu rende 8 dagen niet tot werken in staat. Ook waren zijn kleederen beschadigd. Hij wenschte nu voor een en ander een schadevergoeding van 64 gulden en diende daartoe een vordering in. De verdachte pol derwerker erkende wel dien avond dronken te zijn geweest, doch wist hij niet meer of hij Terschuur gestoken had. Wel was hij bereid tot schadevergoe ding als hij 't dan maar in gedeelten mocht betalen. Een reden kon de steekvaardige polderwerker niet opgeven. Hij had bij zijn weten niets tegen Ter schuur, waarop de president, Mr. Ledeboer, hem een zeer gevaarlijk en bloeddorstig persoon noemde. De mist in de hersens van verdachte trok echter later wat op, toen de politie hem den mishandelde toonde en begon hij zich te bezinnen, dat dit de man wel kon zijn, die hij bijna om zeep het ge holpen. De caféhouder, Houtwipper, had het edele gezelschap, waaronder ook verdachte behoorde ln zijn café ontvangen. De heeren waren ver van nuchter en zeer rumoerig. Eischten bier, doch stel den zich op advies van de verstandige vrouw des kasteleins tevreden met zure en zoute haring. Deze verversching werkte echter nog ver van kalmee rend, want het gezelschap was bijzonder vecht lustig en werd zelfs de caféhouder door verdachte bij de keel gepakt en met een mes bedraigd. Daarop ontstond er ook nog herrie met een ander bezoeker over het bezit van een stoel en zag de caféhouder dat verdachte een slaande beweging maakte op den schouder van Terschuur, bij het verlaten van het café. De caféhouder sloot toen zijn deur, blij van het dronken stelletje af te zijn. De heer officier ging het buitensporig optreden van den door overmatig drankgebruik uitzinnigen verdachte nog eens zorgvuldig na en concludeerde dat hetgeen dezen was tenlaste gelegd in alle opzich ten bewezen kon worden verklaard. Spreker noemde het een poging tot zware mishandeling en lettende op den ernst van het feit, werd door hem gevorderd tegen een dergelijken wildeman, zooals de officier verdachte qualificeerde, 8 maanden gevangenisstraf. Verdachte verzocht, nu zeer timide een voorw straf Hij is thans aangesloten bij een Chr. Geheelonthou- dersvereeniging. Hij verklaarde zich tot alles bereid en wilde zelfs het cafébezoek afzweren. Mr. Smal, verdediger, meende het op medisch gezag een gewone mishandeling te mogen noemen en betwijfelde of zijn cliënt wel het opzet tot mis handelen heeft gehad. Verdachte stond goed be kend, ook in zijn diensttijd. Ook was verdachte geen gewoonte drinker. Op grond van deze gunstige ante- Is hij al of niet toerekenbaar? De 21-jarigie los werkman, Antoon van H., uit den Helder, thans in voorarrest, welke verdachte op het bekende bankje imbeciel zat te lachen, had zich op 19 Juli en 16 Augustus van 2 rijwielen, die hij zich in huurkoop had aangeschaft op het eerste rywiel had de bereider f4.— afbetaald. Dr. Kruit- bosch, zenuwarts van het prov. gesticht „Duin en Bosch" had omtrent dezen verdachte een rapport uitgebracht waarin als conclusie dat verdachte als j gevolg van gebrekkige ontwikkeling en ziekelijke i stoornis niet volwaardig en slechts gedeeltelijk toe rekenbaar is. Deze verdachte stond niet voor de eerste maal terecht, doch was de vorige keer. een zededelict, ook op advies van Dr. Kruitbosch, tot een geldboete veroordeeld. De verdediger, Mr. Buiskool van Schagen, opperde in de discussien over het onderwerp: What shall we do with it? het denkbeeld dezen zonderlingen verdachte te veroordeelen tot een straf, gelijk aan den tijd, in hechtenis doorgebracht en hem dan voorwaardelijk ter beschikking van de regeering te stellen, vergalloppeerde hij zich dan opnieuw dan kon de regeering direct ingrijpen. De heer officier achtte het meer in 't belang der maatschappij hem onmiddellijk onvoorwaarde lijk ter beschikking te stellen. De president gaf zich de moeite een en ander den verdachte duidelijk te maken. De verdachte bleef maar glimlachen en beweerde alles te begrijpen. Hij deed de belofte als bewijs van zijn niet veronder stelde schranderheid, dat het nooit meer zou gebeu- ren. I Daarop had het verhoor der andere geinteres- 1 seerde getuigen plaats. Primo de heer Pieter Zweed rijwielhandelaar te Helder, die op 20 Maart aan verdachte had geleverd een rijwiel genaamd Vi- tesse", verdachte had f 55 afbetaald en toen "het j rijwiel verkocht ten eigen bate. Secundo had de heer P. Hoenderdos eveneens een rijwielhandelaar aldaar dezelfde onaangename er varing met verdachte opgedaan. Hij had op het in huurkoop gekochte rijwiel op 16 Augustus eveneens iets afbetaald en er toen als heer en meester over beschikt. De heer officier achtte het meest geschikt, zoo als hy bereids had verklaard, om verdachte, die een maatschappelijk gevaar opleverde, ter beschikking der regeering te stellen. Doch toonde zich ook niet ongenegen het idee van verdediger te ondersteunen maar eindigde te requireeren 2 maanden onvoor waardelijke gevangenisstraf. Mr. Buiskool gaf te kennen in deze zeldzame zaak geen volle overtuiging te hebben, doch meende zich te moeten verzetten tegen het opleggen van 2 maanden gevangenisstraf. Pleiter gaf in overwe ging een korte definitieve straf toe te passen en vervolgens op te leggen een voorw. beschikkingstel ling der regeering, doch verzocht ten slotte bij het opleggen eener vrijheidsstraf, deze te doen onder gaan m een bijzondere strafgevangenis. Uitspraak volgende week. Zij, die zich heden op dit blad abonneeren, ontvangen de tot I Ja nuari verschijnende nummers gratis.

Nieuwe Langedijker Courant | 1930 | | pagina 3