17111931 """Abdijsiroop Rechtzaken Bestrijdt toch die Bronchitis! VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. De onhandige stuurman. - Een aardbeving in zakformaat. De heer Cornells V., een ambitieuze, doch nog hoogst onbekwame aspirant automobilist te Alk maar, wenschte zich te oefenen in de edele stuur kunst en had zich gesteld onder leiding van den heer Smit. De eerste les had plaats op 14 October en aanvankelijk ging alles tip-top, doch gekomen in de Marktstraat hoek achterstraat raakte de leer ling de kluts totaal kwijt, nam de bocht precies zooals zij niet genomen moest worden. Reed een wielrijder van de been en het rijwiel aan barrelen en ramde tenslotte met vervaarlijke kracht tegen een sigarenwinkel op 't hoekje, zoodat een bezoeker verschrikt aan een aardbeving dacht. Deze geva rieerde combinatie vormde een pracht materiaal voor een strafvervolging en de heer Cornells V werd dan ook ter zake een en ander voornoemd tot f20 boete of 20 dagen veroordeeld. Laat ons er volle digheidshalve evenwel gaarne toevoegen dat door den veroordeelde, den instructeur en de verzekering alle toegebrachte schade werd vergoed, zoodat de geslagen wonden voldoende werden bepleisterd Nachtelijke Hekketrekkers in actie. Een nieuw beroep! In den nacht van 3 Nov. werd de 71-jarige heer Jan Schoenmaker te Graft uit zijn slaap rus ge wekt door een duchtig gekraak, zoodat de oude heer, hoewel slecht ter been. zich onverwijld ten bedde uit repte, teneinde de oorzaak van dit raad selachtig lawaai op te sporen. Het bleek nu dra dat een voor zijn woning staand houden hek was om getrokken en daar zijn «5gen beter gedisponeerd zijn, dan zijn onderdanen, gelukte het hem de vluchtende bedrijvers van deze vernieling te herken nen. Een hunner, de landarbeider, Luut B. uit West graf dijk stond dan heden voor deze baldaad terecht. Natuurlijk wist hij van den prins geen kwaad. Onder het stoeien met zijn even lustige kameraden was hij toevallig tegen het hek opgevallen en daar dit houtwerk even toevallig al tamelijk vermolmc scheen te zijn was het bezweken. Een tweede fuif nummer, de 15-jarige Corn. B., die ook van de partij was en nu werd gebezigd als „Kroongetuige' antwoordde op de vraag van den kantonrechter: wat is je beroep? Prompt: Beroep? nou, boere- zoon. De heer Luut B. had een vermaning om in den vervolge nachtrust en eigendommen der Grafte- naren wat meer te eerbiedigen, te incasseeren en werd overeenkomstig requisitoir van den heer amb tenaar veroordeeld tot f10 boete of 10 dagen ter zake overtreding art. 424 Wetb. van Strafrecht. Dit nachtelijk avonturenverhaal zal nog vervolgd worden. In den nacht van Zondag 14 September begaven eenige verliefde paartjes, die dien avond gezelliig in Castricum hadden doorgebracht, zich langs den rijksstraatweg naar hun respectievelijke woonplaat sen Heemskerk en Noorddorp. Zekere heer A. J. Pekel een 21-jarig jongmensch uit Heemskerk die zijn hart had verpand aan de beminnelijke werkster Johanna Duineveld, zijn dorpsgenoote, wandelende ieder met de fiets aan de hand en tusschen die fiet sen in stevig en teeder gearmd op het rijwielpad, elkander toefluisterend: gulden woorden van eeu wige trouw en onvergankelijke liefde, toen plotse ling hun ydille wreed werd verstoord door een on besuisde motorrijder, diq langs het rijwiel van den verliefden Pekel suisend, dit rijwiel raakte en hem uit de hand scheurde. De heer Pekel zag zich plotse ling beroofd van zijn karretje dat in dolle vaart werd meegenomen en kon zich aanvankelijk geen voorstel ling van dit wonder maken. Aldra werd zijn kennis echter opgefrischt door den terugkeer van den mo torrijder den timmerman W. de W. uit Ymuiden- Oost, die de oplossing gaf van de raadselachtige verdwijning en heden terecht stond wegens het in gevaar brengen van de veiligheid. De timmerman echter gaf de schuld aan Pekel, die met zijn rijwiel aan de hand op den weg had geloopen en oorzaak was dat door een krachtig autolicht verblind de mo torrijder tegen dit rijwiel was opgereden. Door de verschillende tegenspraken was tot geen oplossing te komen en werd de zaak aangehouden teneinde nóg als getuigen te hooren; Jb. Bruins Heemskerk, N. de Rode Heemskerk, Anna Beentjes, Noorddorp en W. Veldman Ymuiden Oots. Geen vaarwel dus een tot ziens. Een mystificatie van de heeren Jachtopzieners. Volgens opgemaakt proces verbaal en uitgebrachte dagvaarding, zou de 26-jarige tuinder Barend L. te Castricum op Zaterdag 15 November zonder daartoe te zijn gerechtigd, zich hebben bevonden op verboden terrein in de duinen aldaar en stond hij heden des wege terecht. De heer L. scheen echter niet ge neigd zich zonder protest te laten kisten en overlegde een uitvoerige situatieteekening om zijn bewering, dat zijn bedoeling ter plaatse 'zonder booze bedoeling en dus niet strafbaar was, te bevestigen. Verdachte heeft in de duinen een stuk bouwland waar hij geregeld werkzaam is. Er werd gestroopt dat wist hij wel en was er eenige dagen terug cjüchtig ge schoten. Hij wist ook wel waarop de jachtopzieners loerden, doch daarvoor wenschte hij zich niet nader uit te laten, wat ook niemand van hem vergde. Hij gaf toe een geweer in bezit te hebben, doch daartoe had hij machtiging maar verdachte ontkende per tinent de strooper te zijn, zooals de jachtopzienres vermoedden. A. S. week zullen de jachtopzienres ten tooneele verschijnen en hopen we de oplossing van deze stroopersfilm te mogen bijwonen. De illuminatie was minder dan nihil. De 25-jarige heer Jac. Sch. een werkman en voor man uit Heemskerk was op 30 October belast met het transport van zand, dat gebezigd werd tot ver nieuwing en verbetering van den rijksstraatweg on der Limmen en Castricum. De heer Sch. kweet zich met loffelijken ijver van die taak en was zelfs nog druk bezig toen de duisternis ingevallen was. Hij trok alstoen de aandacht van den majoor-brigade- conmmandant Harm Stien uit Heiloo, wiens scherpe blik niet ontging, dat aan Jan's veoertuig reflector en brandende lantaarn ontbrak. Proces verbaal werd opgemaakt en verdere vervolging bleef niet uit en de heer Sch. verscheen heden dan ook als verdachte niet ontkennende de feiten, doch ernstig betwijfe lend of de overtreding wel te Heiloo was geschied, daar hij naar zijn beste weten, die grenzen van dit dorp unimmer had overschreden In de geographische kennis van den majoor Stien werd echter het volste vertrouwen gesteld en de twijfelachtige voerman veroordeeld tot f6 boete of 6 dagen. bekommerd verdiept in een spannende roman, zon- I der zich te laten afleiden door het gewiemel van de wachtende kantongerecht clientele op den corri- dor voor de opening oer zitting en het was dus niet te verwonderen, dat zij toen haar naam werd atge- roepen langop zich liet wachten. Ze hadden eikanaer vermoedelijk nog niet gekregen en zou haar droom- komng Ramon juist de beslissende stap doen, om de hand te verwerven van zijn beminde Euiaiia toen de zakelijke stem des deurwaarders haar voor de rechterstoel daagde. Het bleek dat de jonge da me op 7 November toen de amptenaar van den ar beidsraad, de heer Brandon Bruin haar verzoent overlegging van haar rentekaart, niet in staat was dit prozaïsche en wening emotioneeie document te vertoonen. Erger nog, scneen het waardevol papier dat de grondslag moest leggen voor een eenmaal onbezorgden ouden dag in de Piusstichting, blijvend moest echter gecorrigeerd worden en de jonge dame en hopeloos ziek te zijn. Deze gracieuse achteloosheid die niet in staat was ook maar de geringste aanwij zing te geven, werd gestraft met f 4 boete of 4 dagen hechtenis. Dat werd een noodlottigen Donderdagavond. De waarheid van het bekende spreekwoord dat men nimmer den dag moet prijzen voor den avond is voorbijgegaan, ondervond op Donderdag 20 No vember in niet geringe mate de 58-jarige melkleve- rancier J. N. K. te Egmond aan Zee. Hij begaf zich omstreeks tien uur op stap met een handkarretje, onverlicht en zonder reflector met het doel, nog een hoeveelheid melk tê bezorgen doch werd bij die ge legenheid van achter aangereden door een auto be stuurd door den heer Upppener, hotelhouder aldaar, welke heer verblind door een straatlantaarn me,t slecht regenachtig weer genoodzaakt met klein licht te rijden, zooals de eenigszins raadselachtige motor en rijwielwet gebiedend voorschrijft, niet bij machte was den bestuurder van den handkar op te merken voor de aanrijding plaats had. De botsing wasernstig; want de heerK. gearakte bekneld tusschen wagen- kruk en auto waardoor een zijner vingers nagenoeg werd afgeknepen. De heer Hoppener verleqnde alle mogelijke hulp en belaste zich zelfs met de bezor ging van de mei, doch kon het ongeval niet meer verhelpen. De melkboer die geruimen tijd onder ge neeskundige behandeling moest blijven verscheen nu ook nog als verdachte voor den kantonrechter. Zijn gekwetste hand was nog steeds verbonden. Hij werd terzake het rijden met een onverlicht en even min van reflector voorzien voertuig veroordeeld tot f 6 boete of 6 dagen welke schade hij ook nog kan voegen bij de 400 gulden die hij beweert door de aanrijding bekomen te hebben. Aan het verkeerde adres terecht gekomen. Voor den kantonrechter compareerde de veehouder C. J. M. te Bergen, welke heef op 18 November een hoeyeelheid zand zich had toegeëigend,, waarop hij geen eigendomsrecht kon laten gelden, zoodat zijn onrechtmatige daad werd aangemerkt als strooperij. Het bleek echter dat bij deze zandannexatie was ge bezigd een voertuig, waardoor de zaak een geheel ander aanzien kreeg omdat zij niet geacht kon wor den te behooren tot de competentie van den heer Kantonrechter. Het was de politierechter die zich met deze aangelgenheid had bezig te houden en werd dus de juridisch volmaakt onkundige vee- exploitant naar huis gezonden in afwachting van de dingen die nu weer komen zullen. moedelijk lijdende was aan een of andere ziekelijke aandoening. De ambtenaar voegde hem echter toe dat hij alreeds te voren onder verdenking stond De veehouder, die melk afleverde aan de zuivelfabriek „Hollandia" te Beemster, bleef echter bij zijn ver weer, zoodat nader onderzoek noodig werd geoor deeld en gehoord zullen worden als getuigen de H. H. doctoren Moll en Kruisheer, benevens de heer Joustra, directeur der melkfabriek „Hollandia" te Beemster. De zaak werd als nu voor onbepaalden tijd aangehouden. en ijverig in de kerk biddende God en alie menscheü voor den gek hield (hij zeide feitelijk wat anders, dat echter als minder gepast, door ons voor verdere distributie ongeschikt is bevonden) maar ook ontzag hij zich niet dezen heer Visscher met een klomp te mishandelen. De mishandelde en de heer Cornelis Kramer, kwa men in traditioneele kleeding uitgedoscht, als ge tuigen gehoord. Gevorderd werd f30 boete of 30 da gen. Uitspraak conform eisch. Ontheven van alle wereldgevoel, verslond zij de sensationeele avonturen va nha-ren beminden roman held De 21-jarige aanvallige cassiere van V. en D. mej. Maria Glasina Ivanna V. te Bergen, had zich on- Een hart en ziel schokkende gebeurtenis te Oudorp. De waardige heer J. van der G., een naarstig broodbakker te Oudorp verkeerde dezer dagen door het ontberken van arbeidskrachten in momenteele verlegenheid en beging de roekeloosheid zijn bijna 14-jarige flinke zoon op te dragen de broodklanten te bezoeken, Deze onvergeeflijke sabotage van de arbeidswet kwam echter ter kennis der bevoegde overheid en verscheen de heer van der G. voor den kantonrechter, die echter zoomin als de ambtenaar de overtreding van groote beteekenis achtte zooals kon worden gedistilleerd uit de geringe straf f 1 boete of 1 dag hechtenis. De niet gedecoreerde viervoeter. Een te Alkmaar gevestiged bloamist de heer A. H. Is in het bezit van een hónd, die hij genoeg lief heeft om er de verschuldigde gemeentebelasting voor op te brengen. Hij had zich dan ook in het bezit gesteld van de vereischte penning waar Bello mee gesierd moest worden. Op 17 December echter was de halsband gebroken en had het roekelooze huis dier zich op straat gewaagd zonder het noodzakelij ke kenteeken, dat aan de verlangens van den fiscus was voldaan, daarbij niet beseffende welke onaan genaamheden hij zijn patroon dreigde te berokke nen. Het liep dan ook leelijk vast en stond de heer heden terecht om te boeten voor de onnaden kendheid van zijn viervoeter. Gelukkig beging nie mand de weerheid hem meer dan 1 gulden of 1 dag op rekening te stellen, wat ons van harte genoegen deed. Op het verkeerde zadel gezeten. De heer KI. Sch., 'n 43-jarig veedrijver uit H. H. Waard, had zich ohlangs opgeworpen als chaperon van een vurig trekpaard, dat hij echter geleidde op een rijwiel zich vortbewegend, wat gevaar opleverde voor de veiligheid van het verkeer en strafbaar werd geacht. Hij was reeds onverlet genaderd tot den Hoornschen weg onder Oudorp, doch toen liep hij tegen de lamp en werd heden veroordeeld tot f4 boete of 4 dagen. Is tevens dienende ter waar schuwing vooro de talrijke vertreders, die op de zelfde lichtvaardige wijze te belangen van hun por- temonnaie in de waarschaal stpllen. De twee remmetjes moeten in de puntjes zijn. Een te Bergen wonend Pluimveefokker, de heer S. A. bereed onlangs met zijn motorrijwiel den Berger- weg en werd aldaar door een verkeerscontroleur be leefdelijk uitgenoodigd tot het afleggen van een remproef, die helaas in zijn nadeel uitviel, aangezien bleek dat de voorbandrem in niet al te deugdelijken toestand verkeerde. De gebreken werden zoo spoedig mogelijk hersteld, doch natuurlijk te laat, zooals den heer A. heden door een veroordeeling tot f 5 boete subs. 5 dagen ter kennisse werd gebracht. Zitting van Maandag 12 Januari. Uitstel wegens ziekte. De eerste zaak, waarvan verdachte, H. G. en de getuige Molenaar in de lappenmand bleken te zitten, werd om die reden uitgesteld i Een fuik in de wacht gesleept. De uitgestelde zaak tegen den visscher D. P. L. te 1 Enkhuizen, die zich een vischfuik wederechtelijk had Hptgev?inge£ Werd tha,ns voort8ezet met het hooren r0nnnrH,^lgl?ïaiVre^asseeringsambtenaar> dle een rapport had uitgebracht en een voorw. straf had ge- i adviseerd. Gevorderd werd 2 maanden gev. voorw met 3 proefjaren. Vonnis conform dit requisitoir. De t! zal ?uCh ?'m- ln die drle iaren van alcohol te hebben onthouden alsmede is het hem alsdan verboden een café te bezoeken. Niemand present Nadat was uiitgeroepen een zaak tegen de H H O en W te Bovencarspel, diie aldaar op 16 Nov." zekeren heer Jb. de Zwart zouden hebben mishan deld, bleken geen verdachten noch getuigen aan- weezig te zijn. Het proces werd desondanks doorgezet en gevor derd tegen ieder f20 boete of 20 dagen. Uitspraak conform eisch. K Een automobielruit vernield. Aan den heer Pieter R., niet verschenen, werd bij dagvaarding ten laste gelegd dat hij op 7 Nov te Opperdoes of daaromtrent met een stok 'n auto mobielruit had verbrijzeld. Gezegde heer R. had zich belast met het voortdrijven van een groot gezel schapkoeien en weerd door de verschijning van een vrachtauto naar zijn meening in de bediening van dit ambt gehinderd. De koeien waren niet genegen om een brug over te wandelen, waarop de auto bereids was verschenen. Eisch en vonnis f25 boete of 25 dagen ter zake vernieling. Geanimeerde vechtpartij te BovencarspeL De 19 jarige landbouwer, Nicolaas Gr., uit Boven carspel verscheen op de bekende bank der zondaren als gevolg van het feit, dat hij in den nacht van 9 op 10 November den kantoorbediende Out uit Enkhuizen had mishandeld. Gezeg heer Gr. toonde zich vechtlustig en vervelend en wilde al direct Out aftuigen, omdat deze naar zijn meening, zijn zuster had getrapt. Door den heer Out werd zulks ontkend. De mishandelde diende voorts een civiele vordering in ten bedrage van f8.35 wegens uitstoomen van zijn bemodderde kleederen. Op grond van de twijfelachtige houding van een naar boer riekend getuige, werd deze overigens zeer onbelangrijke zaak aangehouden tot nader onder zoek door deri rechtercommissaris. De melkboer werd vandaag afgezegd. Een te Akersloot zijn bedrijf uitoefenend veehou der, de 35-jarige heer Pieter de J., had zich te verantwoorden voor het tamelijk bedenkelijke feit dat als 't hem tegenloopt, 'n schat van geld kan kosten, dat hij op 3 en 4 November door den hulp keurmeesters van den warendienst te Alkmaar zou zijn bevonden in het bezit van een hoeveelheid melk ter aflevering in voorraad, welke door toevoeging van water, in bruikbaarheid was verminderd, volgens den uitslag van het onderzoek was 15 procent water toegevoegd, dus gold het hier een ernstige vtrval- sching. De van dezen krachtigen melkdoop ver dachte heer de J. beweerde thans echter stand vastig geen druppel water aan die melk te hebben toegevoegd. Hij schreef de abnormale aanwezigheid van het verdunde vocht toe aan een koe, die ver- Het is geen kunst een kind te slaan. De 26-jarige arbeider, Willem K., uit St. Maarten compareerde als verdachte omdat hij op 12 Maart den 16-jarigen, maar nog zeer schriebeligen jonge heer Bart Middelbosch 'n vuistslag op zijn neus had gegeven. De heeren zaten allemaal ou een voertuig en naar Willem's meening werd hij door Bartje ge- plaagd, waarop hij op ongeoorloofde wijze revanche nam. Het neusbeentje van Bart bleek beschadigd te zijn, welke omstandigheid den politierechter aan leiding gaf te gedenken het spreekwoord: Wie zijn neus schendt, schendt zijn aangezicht. Gevorderd werd f20 boete of 20 dagen. Vonnis f 15 boete of 15 dagen. Met een stuk hout gekegeld. De 27-jarige arbeider Hendrik H., wonende te Wieringen, stond terecht ter zake het hem telaste gelegde feit, dat hij op 17 Nov. een employé van de Heide Maatschappij, de heer B. M. K. Bottrop, met een stuk hout tegen den rug had geworpen. Deze houtwerper was. kortelings ontslagen ais arbeider bij de Heidemaatschappij wegens mishandeling van den onderbaas en was zijn handeling te beschouwen als een uiting van wraakzucht. Verdachte ontkende het feit in tamelijk krasse termen en beweerde dat de getuige door dik en dun loog. Het behoeft natuur lijk geen betoog, dat de Politierechter hem dien aangaande tot de orde riep. De heer H. H. zette daarop den toestand uitvoerig uiteen. Hij gaf ver- volgen? nog eenige getuige op, die in zijn voordeel konden verklaren en aangezien een der getuige a charge ook niet aanwezig was, werd de zaak voor onbepaalden tijd geschorst. Een gelaatstomper. De niet verschenen verdachte Bott Timon V. Enkhuizen, zou op 13 November den 16-jarigen timmermanselêve Gerard Opfceman een stomp of slag in het gelaat hebben gegeven. Het betrof hier een relletje door opgeschoten jongens, die gewoon lijk 's avonds de straat in dit stille stadje onveilig maken. Eisch f 25 booete of 25 dagen. Vonnis dito. 'N ZACHTZINNIGE PIPA. De 61-jarige, nog prima geconserveerde, land bouwer, Jan T. te Enkhuizen, had zich te verant woorden naar aanleiding van het feit, dat hij op 24 Nov. zijn dochter, Antje T., wedewe van Auke Flietstra, door een ongeval overleden) mét een klomp een slag in het gelaat zou hebben gegeven. De dochter fungeerde als 'huishoudster bij den ouden heer, die echter een lastig humeur schijnt te hebben en bij wien zij niet veel goeds schijnt te kun nen doen. Met 13 gulden 's weeks moest Antje zien rond te komen. Op gezegden datum was het weer erg mis en wees vader zijn dochter de deur. Toen zij aan die vriendelijke uitnoodiging geen gevolg gaf, sloeg hij haar met een klomp in 't gezicht, waardoor zij pijnlijk werd getroffen. De politierech ter was onmiddellijk bereid te trachten onder deze familie vrede te brengen. De oude heer zette daarop in bijzonderheden den toestand uiteen om aan te toonen, dat niet hij de oorzaak was van de onaan gename verhoudingen, waarbij hij ontkende zijn dochter te hebben mishandeld. Zijn dochter Antje had hevige ruzie met haar zuster en daarin had de bewuste klomp een rol gespeeld. De politierechter was eechter de meening toegedaan, dat papa T. thuis een lastige kerel is. Een buurmeisje, mej. Pie- tertje van Dam had eveneens gezien dat de oude heer met een gele boereklomp had geslagen. Deze klomp werd ontpakt en den verdachte getoond. Eisch 14 dagen gev. De politierechter achtte een nader onderzoek qoodig door den heer Wiggers en schotste de zaak tot 9 Februari e. k. Harde klappen en dikke woorden. De niet aanwezige visscher, Klaes H., wonende op het eiland Urk, had op 18'November zijn mede eeilander, Teun Visscher, niet alleen in het openbaar verweteen, dat hij zijn sigarenschuld niet betaalde Als elk (aar opnieuw een bronchitis U komt waarschuwen dat het koude jaar getij is ingetreden, waarom dan geen Abdijsiroop genomen Menschen met sedert jaren telkens terugkeerende bronchitis vonden daarbij baat. Abdijsiroop is weten schappelijk samengesteld, verwijdert de taaie met ziektekiemen bezoedelde slijm en helpt Uw ademhalingsorganen. Sedert menschen-heugenis geprezen bij pijnlijk c veelvuldig hoesten. Bronchitis, vastzitten de kou. Kinkhoest, Influenza, Asthma. „Voor de Borst" Alom verkrijgbaar. Prijs Fl. 1.50. FL 275, Ft 4.50 Gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bonbons (60 ct.). Dan bespoedigt Ge Uw genezing. ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop) Mishandeleing „en Familie". De 68-jarige Leendert Gerardus B. en diens 29- jarlge zoon, Joh. Ger. B., losarbeider, beiden wonen de te Hoorn, verschenen als verdachte voor den politierechter als gevolg van het feit, dat zij op 14 Nov. gezamentlijk den colporteur met christelijke lectuur, Adrianus Joh. Deurer, wonende te Zwaag, hadden mishandeld door hem in 't gelaat te stom pen. De zoon ontwikkelde daarbij de grootste acti viteit. Deurer moest toen ook zijn bovenkleederen uittrekken om redenen, die verband hielden met interne aangelegenheden. De mishandelde vertoefde als commensaal in de woning van de dochter des ouden heer B., die met zijn aanwezigheid geen ge noegen nam. De heeren B. ontkenden eendrachtig en pertinent de te laste gelegde mishandeling. Een zekere mej. Jannetje Klerk, gehuwd met den heer Hendrik Volten, beroeploos wonende te Medemblik, tevens atheist en tot afleggen van den eed ongeneigd, die tijdelijk het bestuur waarnam van de huishouding van Anna Buitenveld, had van de mishandeling in de keuken niets gezien, maar wel het een en ander gehoord. Onder meer dat Deurer riep: „Hou op en sla mij nu niet meer" - vóórts had zij een geduchte verwarring geconstateerd in de vereplaatsbare keukeninventaris. De officier achtte alsnu het bewijs niet geleverd en requi- reerde vrijspraak. Uitspraak overeenkomstig dit Re quisitoir tot groote voldoening van comparanten. De bierfleschjeswerpers zijn nog steeds niet uitge storven. De heer Pieter V., 'n 18-jarig arbeider uit Bobel- dijk had zich in den nacht van 23 op 24 Nov. be- rooemd gemaakt door met een nog nagenoeg ge heel gevuld fleschje stoutbier nabij de herberg van mej. de Groot te Scharwoude gem. Avehorn, den 25 jarigen volendammer vischventer Cornelis Kil duchtig op het hoofd te slaan. Deze heer wenscht nu f50 schadevergoeding wegens medische restau ratie en 8/idere onkosten. Hij verloof door den krachtigen slag nagenoeg zijn bewust zijn en kon heden aan de heeren nog de lidteekens vertoonen der diverse ontvangen hpofd en aangezichts wonden, door de scherven van het stukgebarsten fleschje veroorzaakt. De verdachte beweerde vooraf door Kil te zijn geslagen, wat Kil ontkende en nader bevestigd werd. Eisch 1 maand gev. Vonnis conform den eisch. Onvoorzichtige Anthropologic of: „De Vrouw in 't Spel. De heer Pieter P., Koffiehandelaar te Bergen, een nogal druk een zenuwachtig persoon, stond te recht als zijnde verdacht op Zondag 30 November, den hoenderparkhouder H. de Pau, op de begraaf plaats aldaar onder meer te hebben toegevoegd: de beleedigende woorden: ontoerekenbare stumper! De heer de Pau ontmoette aldaar den verdachte in gezelschap van zijn vrouw met wien hij een echt scheidingsproces heeft. De heer P. ont kende deze beleedigingen te hebben gebezigd en gaf met veel pathos een geheel andere lezing van het voorge vallene op de begraafplaats. Hij had alleen gezegd: grooote stumper. Een andere aanwezige, de heer F. C. Deys, verklaarde echter de woorden: ontoere kenbare stumper enzevoort, te hebben opgevangen. Daarop werd gehoord mevrouw Petronelle Klaver, de echtgenoote van den heer Pauw en thans huis houdster bij den heer Pieter P., die verklaarde als getuige a decharge dat zij vreeselijk zenuwachtig was geweest en niet wist wer er gezegd was. De heer P. deelde daarop mede, mevrouw de Pau te heb ben doen hooren om uit te laten komen, hoe de heer de Pau zich op de begraafplaats had aange steld. Ook de heer de Pau ontwikkelde eenige ernstige grieven tegen den heer P. De Politierechter noemde het een onverkwikkelijke geschiedenis, wat zich daar op den doodenakker had afgespeeld. Gevorderd werd f25 boete of 25 dagen. Vonnis f20 boete of 20 dagen. Een kloppartijtje tot besluit. De stoffeerder F. Opmeer te Hoorn ontmoette op December op het Groote Noord te Hoorn den welbekenden Cornelis Petrus M., 'n persoon met wien het beter eten dan vechten is. Deze heer M. hield Opmeer aan, bracht hem ongezouten onder het oog, dat hij over diens handelingen niet content was en onderstreepte zulks door Opmeer eenige slagen in het gelaat toe te brengen, Cornelis Petrus M. is bereids 6 maal voor verschillende delicten ver oordeeld en tegen hem vorderde de officier *30 boete sues. 30 dagen, welke straf den verdachte on verminderd werd opgelegd. Hierna sluiting.

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 3