Hoor onze Lezeressen De Vrouw en de Mode Ell h u 2) Als je mijn eerste hebt, dan heb je mijn tweede niet; als je mijn tweede hebt, dan heb je mijn eerste niet. Als je beide hebt, dan heb je mijn eerste vast niet. Mijn eerste, mijn tweede en mijn geheel beginnen alle drie met een g. Wat ben ik? (Ingez. door „Vaders knecht 3) Een weg te land, een weg ter zee, Voor menschen, goederen en vee Wijs ik U kort eh duid'luijk aan, Laat gij mij onveranderd staan; Verplaats een enk'le letter slechts, Een weinig verderop naar rechts, Dan ben 'k veelvormig en versier Zoo menig land- en waterdier, Maar - mag 'k xoor 't dier onmisbaar heeten, Voor menschen kan 't nooit sieraad wezen, Tenzij men 't aantreft bij Chineezen. (Ingez. door „Vader's Knecht). Ziezoo, daar zijn ze. Drie maar - maar een beetje moeilijker, dan de vorige. Wie weet ze? Kom nieuwe nichtjes en neefjes, toon eens, dat ook wel eens prijs kunt veroveren, als je wilt! En nu nog een paar briefjes: Haantje: Neen mijn beste, zoo maar zonder meer inzenden, dat gaat niet. Dat zal je trouwens wel duidelijk worden, als ik je vertel, dat je bij ieder briefje.maar dat hoef ik je niet te vertellen, dat kan je hierboveno allemaal lezen! Een volgende keer dan maar beter, hè? Daag haantje! Napoleon: Een aardig briefje, dat je me schreef, hoor! Ik heb je middel tegen blauwe oogen aan de loopjongen van den slager gegeven, die heeft er ook zoo dikwijls last van. Ik weet alleen niet of de nieuwe kleur hem wel zal staan. Toen hij het 24 uur moest missen, heeft hij zijn „eksteroog" ervoor in de plaats gezet, vertelde hij me. Zoo'n grappen maker, hè? Dag Nappie! •t Veentje: Werkelijk een keurige schuilnaam, hoor. Maar niet een beetje te doorzichtig? Nu weten je kameraadjes meteen, dat jij het bent. Maar dat moet je natuurlijk zelf weten. Je moogt nog veran deren, hoor. Leuk dat je meedoet! Trio. Worden jullie in April al verhoogd? Mies (mijn dochtertje) pas met de groote vacantie, dus in Juli. Leuk, dat jullie de prijs aardig hebt gevonden. Kerstmannetje. Dank je wel voor je raadsels hoor! En voortaan doe je nu zeker geregeld mee. Ja, Oom vergeet je niet, maar er zijn zooveel briefjes te be antwoorden, zie je. Nu Kerstmannetje, dan maar weer tot de volgende week! ik ook een aardig portretje van je? Tenminste - als Sterretje: Doe jij maar trouw mee hoor. En krijg je er een hebt. Ik kijk zoo graag eens mijn nichtjes eruit zien. Jacob Kluft: Eerst je schuilnaam, neefje, dan spreken we verder. H. J. Rutgers: Voor jou geldt hetzelfde, wat ik aan „Haantje" schreef. Broertje: Je kunt nog altijd goed oplossen, hoor. Maar het lot is je niet gunstig. Maar - niet de moed verliezen! Oom vergeet je vast niet, reken erop! Zusje van H.: Als je maar dapper blijft meeraden, dan win je vast wel eens een prijs. Doornroosje: Wanneer ik jarig ben. Op 21 Septem ber. Ja - dan heb je nog den tijd. Maar hoe oud of ik ben, verklap ik lekker niet. Maar geloof me - heel wat jaartjes ouder dan jij! Leuk, dat je zoó veel van je zusje houdt. Dank je wel voor het gedichtje. De volgende week wordt het geplaatst; en knuffel Teunle maar eens van Oom Maarten. Dag prinsesje (dat was Doornroosje immers?) Vaders knecht. Dank je voor je raadsels. Ik heb er hier wat van geplaatst. Ja, dat was een drukfout. Ik woon niet in dezelfde stad als jij. Maar ik kom er wel dikwijls. Schrijf je nog meer zoo'n gezellige brief? Daaaaaaaaaaaag PROBLEMEN VOOR SCHERPZINNIGEN. Lord Listig bij den kleermaker. De bekende kleermaker Karei Draad wist werke lijk niet meer, wat hij moest beginnen. Gisteravond pas was baron van Habenichts bij hem geweest en had bij hem een buitengewoon gedistingeerden rok besteld, echter onder voorwaarde, dat deze den volgenden middag om 4 uur gereed moest zijn en aan zijn hotel moest worden afgeleverd. Daarbij had de baron uitdrukkelijk verklaard, dat hij het nachtwerk rekijlijk zou vergoeden en verder een hoogere prijs zou betalen, als de rok goed paste en op de minuut precies aan zijn hotel werd afge leverd. Mocht dit niet mogelijk zijn, dan kon hij het costuum niet meer gebruiken. - En juist op dat oogenblik, terwijl hij nog maar een half uur had om het costuum af te leveren, kwam de detective Lord Listig bij hem om een rokcostuum te bestellen. Kleermaker Draad was er buitengewoon trotsch, i op dat deze beroemde politieman sedert vele jaren reeds zijn vaste klant was. Weliswaar eischte hij zoo nu en dan van Draad haast onmogelijke inspanning, i De meest uiteenloopende costuums moest hij soms in zulk een korten tijd afgeleverd hebben, dat Draad en zijn gezellen dag en nacht moesten door- werken, om hem tevreden te stellen. Maar mijnheer i Draad was slim en wist steeds aan zijn wenschen te- gemoet te komen, temeer daar de klanten van Lord Listig steeds bij hem op de aanbeveling van den I detective, kochten. Nu wilde Lord Listig een zeer i elegante en hoogst moderne rok hebben. En de j arme Draad wist niet meer, wat moest hij beginnen. Op dat oogenblik ging de deur van de winkel open en kwam de piccolo van het hotel binnen om den rok te halen. „Ik ben dadelijk klaar" zei meneer Draad nerveus," ga liever naar het ho.tel terug en zeg aan meneer de baron, dat ik binnen tien minuten het costuum persoonlijk aan hem zal afleveren. Heeft de baron je geld meegegeven?" j Ik heb de baron niet om geld gevraagd, daar hij i uit zijn humeur was en ik geen zin had mijn hoofd te stooten. Maar U hoeft zich niet ongerust te maken, meneer, - de baron heeft mij twee costuums meegegeven.een rokcostuum en een sportcostuum. Die moeten gestreken en opgeperst worden. „Met deze woorden gaf de piccolo den kleermaker twee costuums over, die hij over den arm had gedragen. Terwijl mijnheer Draad aan zijn rokcostuum ver der werkte, bekeek Lord Listig met critische blikken de beide costuums, die de piccolo had meegebracht. Hij vertelde, dat hij een costuum noodig had om dien avond, zonder te worden opgemerkt, op een groote gala-bijeenkomst eenige gasten te visiteeren, die verdacht werden, te behooren tot een bende be driegers. Nauwelijk had hij het teruggebrachte rokcostuum bekeken, of hij wierp het haastig weer neer, riep in het voorbijgaan meneer Draad toe, dat hij in 10 minuten weer terug was, en verliet haastig de winkel. In het hotel, waar hij zijn intrek had ge nomen, verklaarde hij, dat hij zijn kamer niet lan ger aanhield en dat hij alleen eventjes wilde telefo- neeren. Binnen enkele minuten verschenen er twee rechercheurs en tezamen met hen arresteerde Lord Listig den grooten baron van Habenichts. Hij was een der langgezochte bedriegers. Hoe had Lord Listig dit ontdekt? (Nadruk Verboden). Op Verzoek; PINDAKAAS. 5 ons pinda's of olienooten. Ongeveer halve D. L. slaolie, schraal. 1 theelepeltje zout. De pinla's worden gepeld en van de bruine vel letjes ontdaan, daarna in een groenten- of amandel model 4 maal malen. Goed vermengd met zout en slaolie, desgewenscht wat peper, zal deze eigenge maakte pindakaas, die op ongeveer 25 cent per potje komt, u niet minder voldoen dan de in den den handel zijnde. SCHILDERIJEN TENTOONSTELLING IN HET LOUVRE. Grootsche werken van Delacroix. hangt. Zij staan er, zooals zij bij-hun leven zich geschaard hebben om de geestige vrouw, vooraan haar koninklijke vriend met een smal aristocratisch gelaat en dan in een bonte schaar wereldsche abbé's, intellectueelen als d'Alemberg, de beruchte Crébil- lon en natuurlijk oom Jean-Jacques met zijn dwe- persoogen, verder vorkomertde kamerheeren en kost baar gekleede dames, die dikwijls een trek om den mond hebben, die de levenswijsheid van de vrouw van de wereld verraadt. Hoewel de groote La Tour tentoonstelling nog niet zoo lang geleden genouden werd, trok deze geteekende kroniek toch veel puoiiek en niet alleen Amerikaansche tourlsten, doch ook de achterkleinkinderen van de op de wanden ge schilderde personen verdrongen zich voor het meesterlijk weergegeven gezelschap uit het einde van den Rococo-tijd. (Nadruk verboden). Parijs is in elk jaargetijde mooi. In de lente, wan neer de tuinen der Tuilerieën en de Champs Elysees in het jonge groen staan, maar ook in het hartje van den zomer en zelfs bij winterachtig weer heett de wereldstad haar bijzondere aantrekkelijkheid voor haar bewonderaars. Wat is er bijvoorbeeld niet te genieten op het gebied van tentoonstellingen! Zoo is op het oogenblik in het Louvre een tentoonstel- ling van de schilderijen van Delacroix, waarvan men j alles wat uit de provincie en uit particuliere ver- j zamelingen bijeengebracht kon worden, heeft verza- meld. De doeken zijn opgehangen aan de lange wanden van de Salie des Etats; sommige zijn over bekend, andere onbekend, doch de tentoonstelling als geheel geeft ons in de eerste plaats een indruk van het genie van den schilder. Wij voelen als men- schen van den modernen tijd natuurlijk het meeste voor zijn werken, die vrij van pathos zijn, dat wil bij Delacroix zeggen; het naar de natuur geschilderde werk. Dat zijn voornamelijk portretten van tijd- genooten: een voorname kop van Chopin, verschei dene beeltenissen van George Sand en zelfportretten, waarvan datgene, dat hem als jonge man met over het voorhoofd vallend haar a la Byron voor stelt, wel het mooiste is. Vol subtiele charme zijn ook een paar kijkjes in de eene of andere schuur, een hoek van zijn atelier en vooral zijn leeuwen studies en Marokkaansche landschappen. Ik geef zonder aarzeling aan deze werker den voorkeur boven vele van zijn groote stukken, zooals de boot van Dante (waardoor hij beroemd is geworden), het bloedbad op Pilos of Medea, die haar kinderen vermoordt. Men kan zich voorstellen hoe de Ooster- sche wereld dezen vurigen geest met zijn kunste naarsoog aangetrokken moet hebben. Het eeuwfeest der Romantiek. Deze groote tentoonstelling werd gehouden bij het eeuwfeest der romantiek. Er werden tegelijker tijd nog twee andere retrospectieve tentoonstellingen gehouden. In het Pavilion der Marsan zag men de geschiedenis van het Koninklijk Paleis van 1630 tot heden in beeld gebracht door schilderijen, etsen en andere historische documenten. Dit plekje aarde was vroeger het middelpunt van het Parijsche leven en van daaruit zette ook de jonge Camille Desmou- lins den wereld in vlam. Thans ligt het stil en rustig te droomen en is het een toevluchtsoord voor spelende kinderen, honden en oude heeren. Madame de Pompadour Deze met veel toewijding bijeengebrachte ver zameling wordt goed aangevuld door de tentoon stelling van La Tour in de oranjerie der Tuilerieën. Daar heeft Maurice Quentin met veel talent met gekleurd krijt alle voraanstaande personen van dien tijd weergegeven en gegroepeerd rondom een por tret van Madame de Pompadour, dat anders een achteraf in de bovenverdieping van het Louvre Wat moeten ze eten? Wanneer een kind bleek ziet, vooral aan de lippen en ooren, wanneer het spoedig vermoeid is, te weinig weegt en zeer dikwijls verkpuden is, lijdt het ver moedelijk aan anaemie of bloedarmoede. De dokter zal kunnen constateeren, dat het bloed te weinig roode bloedlichaampjes bevat. Dikwijls zullen ook de adenoiden gevonden worden, die de ademhaling belemmeren, of de amandelen zijn gezwollen ten gevolge van het voortdurend verkouden zijn. Door dit alles wordt het weerstandsvermogen van het kind tegen ziekten belangrijk verminderd, de eet lust is gewoonlijk slecht en het kind neemt niet behoorlijk toe in gewicht. Deze verschijnselen kun nen ook het gevolg zijn van een ziekte, die het kind kort geleden doorgemaakt heeft. Bloedarmoede komt echter ook veel voor bij kin deren, die tot het derde levensjaar bijna uitsluitend met melk gevoerd zijn. Wij weten thans, dat voor elk kind van zes maanden of ouder melk alleen niet genoeg is. Bij een kind, dat zich voorspoedig ont wikkelt, kan men zelfs reeds met drie of vier maanden bijvoeging geven; daardoor krijgt het kind de voeding, die het noodig heeft voor den groei der hersens, beenderen en spieren. Gaandeweg moet het kind aan de meest verschillende voedinksmid- delen gewend worden; daarbij lette men er alleen op, dat het een bepaalde spijs niet krijgt, voordat het in staat is, die te verteren. Een normaal kind moet binnen het jaar gespeend worden. Om anaemie te genezen en te voorkomen moet het dieet niet alleen verschillende bestanddeelen bevatten, doch het moet ook zooveel mogelijk afwis seling vertoonen. Zeer gezond zijn tarweproducten, havermeel, eieren, bouillon, bladgroenten (vooral spinazie), Boonen, worteltjes, erwten en asperge punten, verder aardappelen en als het kind drie jaar oud is, ook kool, uien, bloemkool, tomaten, ge kookte selderij; knolraap en marmelade, en voor oudere kinderen is versch fruit van groot belang, omdat doordoor de 'spijsvertering bevordert wordt en het lichaam stoffen krijgt, die op den groei en de ontwikkeling ervan gunstig werken. Men kan oranjemarmelade, tomatenpurée, appelmoes, ge kookte pruimen en bananen. Hoe moet een anaemie-patiente ver pleegd worden? Een kind, dat aan bloedarmoede lijdt, moet zoo veel mogelijk in de zon en in de frische lucht komen. De ramen van de slaapkamer moeten altijd open staan. Al is het maar een klein stukje, doch het kind moet gordijnen beveiligd worden tegen tocht, waardoor het in zijn toestand bijzonder gevoelig is. Levertraan, staalpreparaten, enz. zijn goede hulp middelen bij het bestrijden van bloedarmoede, een kwaal, die dikwijls den groei en de normale ont wikkeling van het kind bedreigt, wanneer zij niet tijdig herkerjd wordt. WAT ETEN WÏJ DEZE WEEK. Zondag. Groentensoep; Ruderrollade; Snijbonen, Aardap pelen; Gevulde Sinaasappelen. Maandag. Vleeschkoekjes; Roodekool; Aardappelen; Water gruwel. Dinsdag. Runderlapjes; Andijvie, Aardappelen; Rijst met boter en suiker. Woensdag. Gebakken spek; Bruine Boonen, Aardappelen; Gedroogde appelen. Varkenslapjes; Koolraap; Donderdag. Bruine Boonensoep; Aarappel purée. Vrijdag. Kabeljauw; Worteltjes; Aardappelen, Peterselie saus; Gort met karnemelk. Vrijdag (Vegetarisch). Roereieren met tomaten; Prinsesseboonen, ge stoofde aardappelen of gekookte aardappelen in bruine boter. Zaterdag. Klapstuk; Hutspot van wortelen, uien en aard appelen; Abrikozen met custard. Nu de sinaasappelen weer zoo volop te krijgen zijn, nemen we als toespijs voor Zondag gevulde sinaas appelen. Benoodigd: 5 sinaasappelen. 1 citroen. 75 gram suiker. 4 bladen witte en 1 blad roode gelatine. llk d.L. slagroom. Sinaasappelen en citroen in tweeën snijden en uitpersen, echter oppassen, dat de schilen niet stuk gaan daar zij dienst moeten doen als bakjes voor het vulsel. Ze worden dus flink gewasschen en de achtergebleven velletjes verwijderd. Vruchtensap en suiker opkoken, de gelatine er in laten oplossen en het geheel laten bekoelen. De room met een weinig suiker stijf kloppen en als de vruchtensap stijver begint te worden, de helft van do room er door- roeren en de vruchtenbakjes vullen; als ze geheel stijf zijn, garneeren met de achtergebleven room. Het beste is, dit toetje daags te voren te maken met het oog op 't stijf worden der vruchtentrême. Even wil ik nog in herinnering brengen, zooals ik U reeds bij mijn eerste recepten schreef, dat de gelatine zich heel gemakkelijk op laat lossen in een warme vloei stof, indien ze van te voren minstnes 10 min. in ruim water geweekt heeft en daarna op een zeef uitgedrukt is of flink uitgeknepen wordt. We gaan nu over naar de vleeschkoekjes van Maandag en hebben gezorgd, dat we van de rollade ongeveer 4 ons koud vleesch overgehouden hebben. Verder is noodig; 1 ei, 1 uitje, 1 eetlepel fijn ge hakte peterselie, 2 sneedj es oud brood zonder korst, peper en nootmuskaat. Het vleesch heel fijn hakken of malen, brood weken in een weinig water en jug of in melk en uitje snipperen en in een tsukje Delfrite gaar smoren, daarna alle ingrediënten vermengen en er platte koekjes van maken, die aan beide kanten b.v. in Delfrite bruin gebakken worden. Roode kool« is bijzonder smakelijk, nu de zure ap pelen vrij duur zijn, op de volgende wijze bereid: een middelmatige kool wordt van de leelijke blade ren ontdaan en fijn geschaafd, daarna opgezet met half Liter water, half kopje azijn, tsuk boter of een blokje Delfrite, eetlepel suiker, 1 uitje, 2 of 3 kruid nagelen, een theelepeltje kaneel en half ons rijst en zout naar smaak en alles tezamen gedurende minstens 2'/2 uur zachtjes koken. We krijgen dan een smakelijk gebonden kool en ik twijfel niet of ze zal U goed voldoen. Voor de roereieren voor Vrijdag nemen wij b.v. 4 eieren, 2 lepels melk, zout en een klein half busje tomaten purée, en kloppen alles tezamen tot het een gelijk mengsel wordt. In een steelpannetje stuk boter smelten en daarin de eieren overbrengen onder voortdurend roeren, zolang op het vuur, tot het een dikke gebonden saus is geworden, dan van het vuur af en op een verwarmde schotel opdienen. De roereieren stapelen we in het midden van de schotel op en daarom heen de princesseboonen, in- plaats van in de dekschaal. Het geel van de roer eieren en het groen der boontjes geven een aardig geheel. Ik reken op één ei de persoon, wat m.i. voldoende is, daar we nog een bord gort met karnemelk als toespijs hebben. Ieder vermeerdert dit echter, naar gelang van behoefte. Voor Abrikozen met Custard, die ik vor Zaterdag aangaf, zetten we de gedroogde vruchten na ze gewasschen te hebben 24 uur in wat water te I weeken, b.v. Vh ons en brengen ze daarna in een compoteschaal over, strooien er wat suiker op en brengen het vocht, dat nog over mocht zijn aan de kook en binden het, waarna we het over de abriko- zen gieten. Nu de custard vla, waarvoor is U zou aanraden Monogram custard poeder, die in alle goede kruidenierswinkels te verkrijgen is, te ge- i bruiken, daar deze verschillende voordeelen biedt, ze is gemakkelijk te bereiden en eieren behoeven niet te worden toegevoegd, indien men de juiste hoe veelheid gebruikt, mislukt ze nooit. We nemen van een halve Liter melk een weinig af om 25 gram of 3 afgestreken eetlepeels custard poeder aan te mengen, brengen de melk aan de kook, voegen er 2 afgestreken eetlepels suiker bij en daarna al roerende de aangemaakte custard poeder. Gieten de vla pas over de abrikozen als ze eenigszins be koeld is en roeren er van tijd tot tijd in om het vormen van een vlies te voorkomen. Van verschillende zijden mochten wij brieven ont vangen, waaruit blijkt, dat de lezeressen onze menu's met genoegen lezen en reeds meerdere recepten koonden dienst den. Gaarne zullen wij voortgaan nze beste krachten aan de rubriek „onze Keuken" geven. Hartelijk dank aan de dames, die ons schre ven. Steeds zullen we u de gevraagde recepten doen toekomen en u gaarne menu's voor huiselijke feestjes geven. Redactie >Inze Keuken", Thereslastraat 42. KNIPPATRONEN VERKRIJGBAAR. Blouse van beige crêpe de Chine met een ceintuur van dezelfde stof, die door een schildpadden gesp Van alle i ndeze rubriek afgebeelde modeplaatjes gesloten wordt. De pas is gemaakt van dezelfde stof, zijn papieren knippatronen verkrijgbaar in de ma- j die in fijne plooitjes is, gelegd en afgezet wordt ten 42, 44, 46 en 48. De prijs hiérvan bedraagt fl." 1-00 door licht ingerimpelde kant. voor kinderen fl. 0.80. Men wordt verzocht het bedrag in postzegels of per postwissel vooruit te voldoen. Bij bestelling moet behalve het nummer van het plaatje, ook de verlangde maat duidelijk worden opgegeven. Aanvragen te richten aan „Het Patronenhuis Theresiastraat 424, 's-Gravenge. VOOR CARNAVAL EN GEMASKERD BAL. Leuke kindercostuumpjes om zelf te maken. Voor weinig geld toch iets aardigs. Zich verkleeden is voor kinderen een plezier op zichzelf. Zelfs wanneer zij indiaantje, roovertje of soldaatje spelen, trachten zij ook het een af andere attribuut hun fantasie te ondersteunen. Hoeveel pret zullen zij dan niet hebben op een echt carnaval. Wij zullen onze kinderen dit genoegen dan ook niet onthouden, zelfs wanneer wij er, wat onszelf be treft, in deze moeilijke tijden weinig lust in hebben. Het costuumpje van een kind kost immers zooveel minder, niet alleen omdat men minder stof noodig heeft, doch ook, omdat eenvoudige stoffen reeds goed voldoen. Waar zoo'n pakje slechts een- of tweemaal gedragen wordt, zou het ook onverstan dig zijn, er veel geld aan te besteden. Er is zelfs een onbrandbaar soort crêpe-papier in den handel, dat zeer geschikt is vor het doel en moeilijk scheurt. Ook neteldoek kon voor verschillende doeleinden gebruikt worden; men kan het gemakkelijk in alle kleuren verven, terwijl men er ook zelf mouches of verschillende figuren op kan verven. Daarvoor behoeft men niet eens zoo goed te kunnen teeke nen; het komt veel meer aan op een goede kleur combinatie en gelijkmatig werk. Laat het pakje kinderlijk zijn- Bij de keus van het costuumpje mag het kind ook een woordje meespreken, want het gaat om zijn plezier en niet om onze eigen overwegingen; wij mengen er ons alleen in, wanneer het om den modelletjes zijn van meer belang dan het natuur- prijs gaat. Vroolijke kleuren en aardige, flatteuse getrouw namaken van een bepaalde figuur; het kind zou daardoor gedwongen worden tot het spelen van een rol, waar het zich niet in thuis kan voelen. Anders wordt de onbezorgde vroolijkheid geremd. Persoonlijk voel ik er ook weinig voor om kinderen groteske kostuums of leelijke maskers te laten dra gen. Reeds uit paedagogische overwegingen zou men die den kinderen niet moeten geven. Leelijkheid is iets meelijwekkends, doch niet iets om zich vroolijk over te maken. Wij willen liever de goede eigen schappen van het kind zelf op den voorgrond bren gen door een juiste keuze van kleur en model; elke mooeder is daarte in staat, wanneer zij er slechts tijdig haar gedachten over laat gaan. Blouse van witte crêpe satin met een ceintuur van dezelfde stof. Kraag, das, manchetten en over elkaar geslagen schoot zijn vorzien van even ingerimpelde, okerkleurige kant. (Nadruk verboden). SCHOENEN VAN VISCHHUID! Dit is een nieuwe mode, die uit Engeland is geko men en de zalm is de visch, die er het vaakst zijn huid voor moet opofferen. Wanneer wij dus een blikje zalm openmaken, kunnen wij tegelijk denken aan een paar bekoorlijke schoentjes van grijs en rose zalmvel. De slangen en hagedissen moeten voor deze visch het veld ruimen en dat zullen zij met reeds getoond op enkele tentoonstellingen voor vakmenschen. De huid van een "zalm ziet er uit als crêpe de Chine en voelt aan als papier. Zij is echter zeer sterk en moet in het gebruik praktisch onver slijtbaar zijn. Wij hebben hier dus te doen met een nouveauté, die door velen gevolgd kan worden, ook al is de aanschaffing duur. En van vischhuiden mogen wij tenminste verwachten! dat zij waterdicht (Nadruk verboden).

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 6