"«"Abdijsiroop Een bedriegelijk masker Waarom wijkt een hoestbui zoo snel voor Abdijsiroop Bovengenoemde duidelijke uiteenzetting werd door de vergadering in alle stilte aangehoord. De geachte spreker sloot zijn rede door de vergadering tenslotte mede te deelen, dat hij hoopte door deze uiteenzet ting de belangstelling voor deze wet te hebben opge wekt bij de landarbeidres van zijn gemeente en zeer gaarne bereid is om alsdan zijn medewerking te verleenen. Een luid applaus volgde hierop uit de vergadering. Vervolgens werden door enkelen nog verschillende vragen gesteld en werd hierover nog een genoegelij- ke gedachtenwisseling gehouden. Het bleek hierbij, dat, hoewel deze gemeente daar niet zoo geschikt voor was er in den Oostwal of Oude wal in dien geest nog wel wat was te verkrijgen, om zoodoende deze wet ook hier in toepassing te brengen. Het voor velen grootste bezwaar om een bedrag van f400 bijelkander te krijgen, is voor de jongere landarbeiders een aansporing om t esparen tot zoo lang zij daarvoor in de gelegenheid zdjn. Door den voorzitter werd tenslotte de vergadering gesloten, door in goed gekozen woorden den geachten spreker dank te betuigen voor hetgeen hij de ver gadering van deze nog niet genoeg bekende wet had medegedeeld, en de aanwezigen voor de opkomst en aandachtig gehoor. SINT PANCRAS. Dat de tuinbouwers hier met hun tijd meegaan, bewijst wel het feit, dat wederom evenals vorige week een proefzending tulpen is verzonden per K. L. M. naar Engeland. Den heer G. Duif als vertegen woordiger der verschillende tuinders was een gratis overtoöht per K. L. M. aangeboden. En bovendien nog een halve passage aan den heer van Herwijnen vertegenwoordiger van den Plantenziektenkundigen Dienst alhier. Dit aanbod werd door beide heeren gretig aan vaardt en door eenige belanghebbende werd voor de reDe8zending bestand thans uit 26 doozen met bloe men vanaf Alkmaar als ijlgoed per H. S. M. verzon- De zending geschiedde over N. V. „Westfriesland" Smits Beurtbevrachting te Alkmaar. De heer J. Bakker alhier trad op als vertegenwoordi- g6Hulde aan deze pioniers die misschien voor St. Pancras een nieuwe bron van inkomsten kunnen stichten. Plaatselijk Nieuws ZUIDSCHARWOUDE. Gisteravond vergaderde de ijsclub ,Ons Genoegen alhier onder voorzitterschap van den heer S. de Boer, die de aanwezigen verwelkomde, Hij wees bo vendien op de zachte niet wintersche weergesteld heid, waarmede de ijsclub niet kon beantwoorden aan het door haar nagestreefde doel. Helaas is deze weersgesteldehid ook een ongunstige factor voor den maatschappelijken welstand van velen, e De notulen door den heer H. Metselaar als secreta ris voorgelezen, werden goedgekeurd, alsmede het Jaarverslag dat melding maakte van het, als gevolg van het zachte weer, werkolos blijven der vereeni- giu1t de rekening van den penningmeester bleek, dat ontvangen was ƒ630.18 uitgegeven ƒ200.31, alzoo een batig saldo van 429.87. Hiervan moet nog uit betaald worden de contributie aan Volharding te kozen de heer A. Kist. Bij de rondvraag werd door den penningmeester de opmerking gemaakt, dat enkele leden bij de aan bieding der contributiekaart van Volharding te Oudkarspel reeds hebben betaald. Dit zal worden onderzocht. ZUIDSCHARWOUDE. Men deelde ons mede, dat de heer P. Zeeman zich met Maart metterwoon te Alkmaar gaat vestigen. Daardoor ontstaat een vacature in den gemeen teraad. ZUIDSCHARWOUDE. Een aantal werkloozen zijn nog steeds bezig met het uitbaggeren van de slooten. We vernemen dat men over dit werk zeer tevreden is. Intusschen zijn er ook enkelen te werk gesteld aan de Zuiderzee werken. Groot is het aantal weiVJoozen echter niet. Verwacht wordt, dat ook noodlijdende tuinders zich wel hadden opgegeven voor het verrichten van werk Voor zoover we weten is dit niet geschied. We mee- nen dat ook voor degenen, die van de geboden ge legenheid gebruik zouden willen maken, wel werk kan worden verschaft. ZUIDSCHARWOUDE. De vereeniging voor ziekenhuisverpleging „De Voor zorg" vergauerae gisteravond ten loKaie van den heer de Geus. Aanwezig waren 22 leden. De voorz. sprak bij de opening net traditioneeie welkomst woord tot de aanwezigen, en noopte op zaxenjxe besprekingen. Daarna werden de notulen gelezen en ongewijzigd vastgesteld. Het Jaarverslag, uitge- bracnt aoor den secretaris, den heer D. de Geus Jbz., luidde aldus: Ais secretaris van onze vereeniging rust wederom op mij de phcht het Jaarverslag uit te brengen. Spraa ik in net vorig jaarverslag den wensch uit,, dat de toestand zich voor alles mocht verbeteren, dan is die wensch slechts gedeeltelijk in vervulling gegaan. De economische toestand is zoowel hier als in andere gewesten en landen eer slechter dan be ter dan het vorige jaar, doch de stand van onze kas is geluKkig beter dan het vorige jaar. Sloten we ons vorig boekjaar met een tekort van ruim f 181, thans is dit tekort verminderd tot ruim f 98. Mocht het ko mende jaar voor onze vereeniging weer zoo verloopen dan zal het tekort verdwenen zijn en heeft onze penningmeester weer wat geld om handen. Door aansluiting bij de Federatie moesten enkele gezinnenworden overgeschreven en is on s ledental eenisgzins achteruitgegaan. 38 pèrsonën zijn hier door overgeschreven en 15 personen zijn overleden of vertrokken dus een vermindering van 53 personen. Door geboorten en nieuwe leden zijn er 34 bijgeschre ven, dus een vermindering van 19 leden. Vorig jaar waren er 450 leden, dus thans 431. Er zijn zes personen voor rekening van de vereeni ging in het ziekenhuis geweest met een aantal lig dagen van 151. Hieruit blijkt dus, dat het voor onze vereeniging een gunstig jaar is geweest. Met de vergaderingen in dit jaar is het niet druk geweest, nl. 1 leden- en 3 bestuursvergaderingen. Hopende ,dat heht komende jaar voor leden en ver eeniging een goed jaar mag zijn, sluit ik dit kort verslag. Een uitgebreide discussie ontstond naar aanlei ding van de gerezen moeilijkheid, als een pasgeboren kind naar het ziekenhuis moet, dus de moeder bij borstvoeding ook in het ziekenhuis behoort. Het re sultaat der gedachtenwisseling was, dat een bestu.urs voorstel werd aanvaard, om voor de moeder in een dergelijk geval een vergoeding van f 15 per week uit te keeren met een maximum van 5 weken. De penningmeester doet daarna rekehihg en ver antwoording van zijn gehouden beheer. De ontvang sten hadden bedragen ƒ623. 17 de uitgaven 543.24, zoodat er een batig saldo was van ƒ82.93. Het na- deelig saldo van het vorig jaar was daarmee te ruggebracht tot ƒ98.83. Bij monde van den heer K. Kliffen Tz„ die meta den heer B. van Loenen de bescheiden had nagezien, werd medegedeeld, dat al les in orde was bevonden. Penningmeester en com missie werd dank gebracht voor hun bemoeiingen. Als bestuurslid werd met algemeene stemmen her kozen de heer D. de Geus Jbz. Bij de rondvraag kwamen nog verschillende inter ne aangelegenheden aan de orde. De verzekering werd gegeven dat op de Federatievergadering de kwestie van overschrijven van de eene vereeniging naar de andere nog eens ter sprake zal worden ge bracht, met het doel te voorkomen, dat door infor maliteiten bij deze overschrijving het betrokken lid geen dupe kan worden. Met dank aon de aanwezigen voor de aangename besprekingen werd de vergadering daarna gesloten. ZUIDSCHARWOUDE. „Damlust" trok Maandagavond naar Obdam om een retourmatch te spelen met de damvereeniging aldaar. De uitslag is: Zuidscharwoude Obdam: P. van der Welle- Jb. Koopman l i Jac. Bekker Hz.-Jb. Tromp 0 2 W Kuiper- J. Commandeur 2 J. Pluister- N- Koenis 2 Jb. van der Welle- P. Dekker l 1 W. Kuyt- G. Stuyt i Jac. Strijbis-C. Koopman 0 2 G. Engel-P. Bout l G. Balder-H. Steltenpool 2 J. J. Jagel-N. Insing 2 P. van der Molen-H. Bakker 2 0 P. Schuffelen-J. Dekker 2 0 Jac. Berkhout-S. Koopman 2 P. Kramer-T. Leek 2 K. Kout-W. Bakker 2 0 W. van der Wal-P. Opdam 0 2 L. Overtoom-T. Insing 2 W. Bouman-H. Pouw 2 o R. Strijbis-P. Sjerps 2 0 Zuidscharwoude behaalde 22 en Obdam 16 punten, zoodat eerstgenoemde dus gewonnen heeft. ZUIDSCHARWOUDE. Dinsdag 27 Jan. j.l. is de jaarlijksche schietwed strijd gehouden van de Burger Wachten en Land Stermers af deelingen aan den Langendijk, in het lokaal van den heer Rijper. Door vijf af deelingen werd hieraan deelgenomen met 143 deelnemende schutters. Hiervoor waren 4 korpsprijzen beschikbaar gesteld. Elk korps kwam naar voren met 20 van hun beste schutters die moesten kamden om de korps prijzen. De eerste prijs werd behaalt door de Burger Wacht van Noordscharwoude met 1805 punten. De 2e prijs door de Landstorm af deeling Broek op Langendijk met 1803 punten. De derde prijs door de Landstorm afdeeling van Noord- en Zuidscharwoude met 1783 punten. De 4e prijs werd behaalt door de Burger Wacht v.n Zuidscharwoude met 1706 punten. En de Burger Wacht van Broek op Langendijk behaalde 1691 punten. Aangekocht waren zoo ongeveer 70 prijzen die door schutters van de verschi'Jende afdeelingen werden gewonnen die in 3 klassen uitkwamen. De hoogste schutter in klasse A behaalde 99 punten. De hoogste schutter in klasse B 97 punen. En de hoogste schut ter in klasse C haalde 96 punten. Verschillende prijzen waren nog door belangstel lende beschikbaar gesteld. Een prijs, beschikbaar gesteld voor de hoogste schutter van de commandanten werd gewonnen door den commandant W. Geeltjes van de Land- stormafdeelin Broek op Langendijk. Twee prijzen beschikbaar gesteld voor de 2 hoogste schutters uit de besturen. De le prijs gewonnen door den voorzitter van de Burger Wacht van Noordscharwoude, de heer P. Slot en de 2e prijs door het bestuurslid van de afd. Landstorm Noordscharwoude en Oudkarspel, de heer P. Kostelijk. 3 Prijzen beschikbaar gesteld voor de laagste schutters voorwaar voor hen ook een ware verras sing. Door den commandant van de Burger Wacht van Zuidscharwoude werd voor de prijsuitreiking nog een hartelijk woord gesproken. De heer S. de Boer sprak er zijn bladschap over uit over liet verloop van de gehouden wedstrijd en zegt dat de Langedijker afdeelingen hierin wel een zijn om gezamenlijk op te treden in het belang van hun Burgers. Als het moet. Door den E. A. Heer Burgemeester van Sprengler werd nog een hartelijk woord gesproken die weer met genoegen het verloop van den wedstrijd had mee gemaakt. En wijzende op de noodzakelijkheid van het voortbestaan van deBurger Wachten en Landstormmers. Daarna wérd door den voorzitter van de Burger Wacht van Zuidscharwoude, de heer H. Metselaar, met een toepasselijk woord de prijzen uitgereikt. Na het uitzoeken der prijzen werd door den Bur gemeester nog een woord van dank gebracht aan Mejuffr. Rijper voor de nette bediening en met de beste wenschen voor een spoedig herstel van haar echtgenoote, die elders werd verpleegt. Op verzoek van den heer S. de Boer, commandant van de Bur ger Wacht van Zuidscharwoude wordt nog besloten om den heer Rijper Woensdagmorgen een telegram te sturen. Hierna sluiting. Het was al weer wat laat geworden aoor de vele deelnemers aan den wedstrijd. Met den wensch dat wij allen een volgend jaar elkander weer mogen ontmoeten en met de corpsen weer mogenl kampen om de korpsprijzen. BROEK OP LANGENDIJK. Donderdagavond vergaderde de Chr. Hist. Kies- vereeniging. De opkomst der leden was zeer be vredigend; iets wat in dezen tijd van vele bijeen komsten en politieke inzinking wel zeer gewaardeerd mag worden. De kas van den Penningmeester wees geen tekort, maar een, voor een kiesvereeniging, beduidend batig saldo aan. De aftredende bestuursleden de h.h. B. P. Ytsma (voorz.) en KI. Huibers (secr.) werden met bijna algemeene stemmen herkozen. Als afgevaardigden naar de vergadering van den Kamerkieskring Alkmaar werden benoemd de h.h. H. van Zuylen en KI. Huibers. De heer C. Oyevaar hield een belangrijk referaat over „Schoolartsendienst", waarop een geanimeerde bespreking volgde. In inleiding en bespreking werd gewezen op de ernstige principiëele bezwaren, die wij tegen dezen dienst moeten hebben. Bezwaren, die feitelijk voor ons alle meegaan, welke considerance men ook doet, met dit deel van het Staatssocialisme onmogelijk maken. De heer Jb. Huibers Jz. nam op zich in een spoe dig te houden vergadering dezer kiesvereeniging een bijdrage te geven in verband met politieke of socialen arbeid. Winterlezingen Broek op Langendijk (Vervolg). We zullen weer enkele gedachten uit de vorige lezing over: „Het onderbewuste", naar voren moeten brengen. In de, door mij bestreden, ideeën van de geleerden Adler en Freud, zit wel eenige waarheid. De drift in den mensch, om zijn eigen persoonlijk heid groot te houden, moet zeker worden erkend. Deze ik drift van den mensch is een overblijfsel van zijn koningschap over de gansche schepping, een gave van den Schepper zelf. Maar door de zonde is deze ik-heid een carricatuur geworden. Zoo begint Lamech zijn wraaklied te zingen voor zijn vrouwen, dat hij een man zal dooden om zijn wonden, en een jongeling óm zijn builen, maar hier is niets ko ninklijks meer in, het is niets anders dan pochende overmoed. De volgende droom moge zulk een geval demon- streeren. Hij is gedroomd door een meisje van 15 jaar, r.un goed leeren, in één woord, een flink, vlug meisje. Plotseling kon ze echter niet meer leeren, haar eetlust ging totaal weg, en de dokter, welke haar onder behandeling had, een kennis van me, vermoedde dat hier een zielkundige kwestie achter zat. Mij werd gevraagd om eens met haar te praten, en daar het moeilijk is om zoomaar een gesprek te beginnen vroeg ik haar: „droom je wel eens". „O ja, zeker", antwoordde ze „wel vaak," waarop ik haar vroeg „wanneer je weer eens droomt, schrijf dien droom na dat je wakker bent geworden, dadelijk op". Dat beloofde ze, en na zeer korten tijd kwam ze me een droom brengen, des morgens vóór ze naar school ging al. De inhoud was, dat ze 's morgens opstond, en door de deur van de slaapkamer harer ouders zag, dat deze beiden vermoord in bed lagen. Zij ging direct de moordenaar, die ze ook zag, achtervolgen, een heele tijd lang liep ze achter hem aan, wat ze loopen kon, en toen was de droom uit, 'sMiddags na schooltijd kwam ze mij me, om die droom te bespreken. Wat deed je, voor je naar bed ging de vorige avond, vroeg ik „O, ik heb mijn schoolwerk gemaakt, en toen ben ik gaan lezen". Wat stond er in dat boek, vroeg ik weer. „Van een meisje," antwoordde ze, „dat naar de kostschool ging," en voegde ze er bij, „dat zou ik juist ook zoo graag willen." „Was je ook bang," vroeg ik, „toen je dien moordenaar achter volgde." „Nee, heelemaal niet, ik herinner me zelfs, dat ik nog een tijdlang naast hem heb geloopen, en toch was ik heelemaal niet bang." „Heb je ook een gedachte wie of die moordenaar is geweest," vroeg ik weer. Nee, dat had ze niet. Toen zei ik: „Ga jij nu eens in die gemakkelijke stoel zitten, met je oogen dicht, en denk dan eens ner gens aan, dan zal ik je droom voorlezen. Dan moet jij, als ik aan de passage van de moordenaar toe ben, zeg^èn, wie je in gedachten komt. Ik las; „Toen ik opstond zag ik mijn vader en moeder vermoord in bed liggen, ik de moordenaar achterna." „Aan wie denk je nu," vroeg ik. „Wel, aan een leeraar van school", zegt ze. Op mijn vraag, wat voor een lee raar dat dan was, vertelde ze me, dat het een nieuwe leeraar was, en heel anders dan de anderen. Hij liet je veel vrijer. Hij behandelde je tenminste niet als kleine kinderen. Wat is nu het geval met deze droom? Dat meisje is zeer zelfstandig, maar wordt door haar ouders heel kort gehouden. Zij wil graag naar een kost school waar het leven haar veel vrijer toeschijnt, maar de liefde voor haar ouders doet haar dit ver langen onderdrukken. Nu komt die nieuwe leeraar als 't ware als de verpersoonlijking van de zoo be geerde vrijheid. Hier ligt meteen de oorzaak waar naar de dokter tevergeefs bij haar zocht. Dat onaf hankelijke typa leed onder den druk van het scherpe ouderlijke toezicht zoo, dat ze niet meer leeren kon, en ook het brood dat zoo netjes en precies voor haar stond gesneden en klaargemaakt wilde er niet meer •in. Als dit kind niet zoo'n sterke uitgesprokene ik-heid bezat, zou ze deze droom nooit hebben ge droomd. Het was eens, toen ik nog in Haarlem woonde, FEUILLETON dat mijn dochter met een paar vriendinnen in de kamer zat, en een van de meisjes vertelde, dat ze zoo gek gedroomd had. Daar ik me nogal interes seer op dat gebied, luisterde ik scehrp toe, en hoorde dan, dat ze in een stad liep en bemerkte dat iemand haar achterna liep. Zij zete het op een loopen öp de onbekende haar achterna, straat in, straat uit, steeg in, steeg uit, tot ze in een nauw steegje kwam, hier een snoepwinkeltje binnenliep en een zakje studen tenhaver kocht. Nu was dit een meisje dat door haar ouders nogal afzonderlijk werd gehouden, om de een of andere reden, van zekere kringen en gezelschappen. Zij was echter kort geleden voor 't eerst van haar leven in Leiden op een studenutenfeest geweest. Daar had ze een jongeman gezien, die ze heel aardig vond,, hoewel ze dat thuis haar ouders niet verteld had natuurlijk. Ge voelt direct het verband tusschen deze gebeurtenis en de droom. '10). „Het is alzoo uw streven om u mijnen haat op den hals te halen?" „Ja, want ik stel dezen ver boven uwe trouwe- looze liefde." „Gij zult ondervinden dat die haat onuitblusch- baars is." 1 „Ik dan U zeer! Gij zijt zeer mild." „Ik geef nooit aalmoezen." „En ik neem ze niet aan, want daartoe ben ik te rijk. Bedenk evenwel, dat waar gij mij slangen- steken schenkt ik u met leeuwenbeten betaal. Wenscht gij verder nog iets?" „Neen - ik - ik -" „Wees zoo goed uit te spreken." „Ik wil weten of gij mij verfoeit!" riep Mathilde in de hevigste spanning. „Mijn God, neën! Ik ken u alleen en weet wat ik vond bij mijne aankomst in Pisa. Haat en afschuw zijn de vruchten eener verdoofde liefde; maar ik heb u nimmer bemind, gij hebt mij slechts eene wijl verblind." Toen de ritmeester dit gezegd had verliet hij Mathilde. „O, waarom moet ik juist dezen man beminnen dien ik niet vermag te boeijen," prevelde zij en drukte krampachtig de handen ineen. „Wee over Ebba, zoo hij deze liefheeft! Ik gevoel dat ik haar Omdat Abdijsiroop het lichaam in nor malen toestand brengt door de ontsteking veroorzakende slijm uit borst en keel te verwijderen. Daardoor wordt de oorzaak van Uw hoest bestreden en Uw ademhaling weer gezond. Gebruikt de slijmoplossende, verzachtende en toch krachtig werkende Abdijsiroop, de vriend an elk, die hoest of aan ademhaling-stoor nissen lijdt. Sedert menschen-heugenis geroemd bijHoest, Bronchitis, Asthma, ,,Voor de Borst" Alom verkrijgbaar Prijs Fl. 1.50, Fl. 2.75, Fl. 4.50 Gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bonbons (60 ct). Dan bespoedigt Ge Uw genezing. ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop» Ze loopt in de stad Leiden, waar ze vlucht en iets doet dat niemand merken mag; dat snoepwinkeltje. Die studentenhaver wijst ook duidelijk datgene aan wat het sterkst in haar geest leefde. Ik heb al gezegd, wat het verborgene en verdron- gene is in de ziel, dat dringt in de droom naar voren. Hoe kon Jakob, bij zijn vlucht voor zijn broeder Ezau, toen alles als het ware tegen hem was, de wraak van zijn broeder, de gestolen zegen, de wroeging in zijn hart over het bedrog, nog droo- men van Gods tegenwoordigheid die hem bescherm de? In zijn bewuste leven durfde hij niet meer op Gods hulp vertrouwen, maar in onderbewuste leven was dat onuitvoerbare verborgen, van het verbond met den Almachtige, Die hem lief heeft met een eeuwige liefde. Als Joël spreekt van de laatste dagen en profeteert dat de Geest Gods alle vleesch zal vervullen, zegt hij, ook dat de ouden droomen zullen droomen, d.w.z. dat het verlangen zoo sterk zal worden naar God, dat, als door de slaap het -bewustzijn eindigt, in de droomen de taak van het bewustzijn zal overge nomen worden door het onderbewuste. De angst speelt een belangrijke rol in het men- schelijke droomenleven, en mijn meening is, dat dit uitsluitend de stem van het geweten is, vanuit het onderbewuste. De angst over bedreven en ook wel over komend kan duidelijk in droomen spreken. En van mijn kennissen vertelde mij een droom, welke hij opvatte als louter onzin. Hij droomde dan, dat hij liep over een lange weg van open scheermessen, en stond doodsangsten uit van de pijnen, die het loopen daarover, hem veroorzaakten. Nu was hij gewoon om 's avonds zich te scheren, omdat, zooals hij zei, hij er 's morgens geen tijd voor had. Het scheermes is hier het reeële in de droom. Het manifete is die massa, en het latende duidt iets gevaarlijks aan. Ten ik hem dan ook vroeg of hij soms zich op een gevaarlijk pad bevond, dat hem tot oorzaak van zijn verdref kon worden, moest hij zeggen; „Ja, dat is zoo", en hij is door dien droom er voor gewaarschuwd, en van teruggehou den. gruwzaam vervolgen zou." Op de bank (fnder de linden zaten Ebba en Marie in opgeruimd gesnap met den luitenant toen Karei op hen toetrad. „Wel Ebba," vroeg hij, „zult gij ons gezelschap houden op den grooten rit, dien papa heeft voorge slagen?" „Dat zou ik meenen. Ik ben immers eigenmagtig en iedereen weet hoe gaarne ik met mijn paard rondvlieg en met welk een overleg ik het beest weet te leiden." „Ja, gij zijt eene onverbeterlijke amazone," ant woordde de ritmeester. "Ware ik een Herkules ge weest, ik zou den strijd niet gewaagd hebben met twaalf zulke heldinnen." „Hebt gij zoo weinig moed? Leg dan uw zwaard af en zet u aan het spinnewiel." „Mijn moed en mijn zwaard zouden mij van weinig nut zijn tegenover vijandén, die het hart betooveren en bedwelmen." „Spreekt gij van de twaalf amazonen?" „Ja, ingeval zij u geleken ten minste." In dat geval," viel de luitenant in, „ware Herku les verloren geweest, ook al had hij zich slechts met eene enkele van haar bemoeid. Hij zou gedwongen geweest zijn zich op genade of ongénade over te geven. Het was voor den griekschen held een geluk dat zijne tegenstandsters alles behalve uw voor komen hadden, waardste 'mevrouw." „Heeren, gij schijnt beiden plan te hebben u op mijne kosten te vermaken," riep Ebba; „maar neemt u in acht. Ik zou op den inval kunnen komen mij te wreken." Ik heb eenvoudig mijne persoonlijke overtuiging uitgesproken," verzekerde de luitenant, en daar voor kan men mij toch waarlijk niet straffen."

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 4