Revue van de Week Buitenlandsch Overzicht Uit den Omtrek Plaatselijk Nieuws Wetenswaardigheden op admini stratief en fiscaal terrein Hoest, Keelpijn Burgerlijke Stand ar m 3 FEBRUARI. Gedurende deze week Is de rust aan beide kanten van het Haagsche Binnenhof teruggekeerd. Den lOen dezer maand hervat de Tweede Kamer hare campagne, - met een al - dadelijk rijkbevruchte agenda, waarop o.m. de Indische Begrooting en die van Suriname voor 1931 zijn genoteerd. Voor het Lagerhuis is 't van den lOen dag dezer sprokkel maand - in den naam ligt reeds een „klank van overgang" tot het zeer vroege voorjaar en de dagen gaan al merkbaar lengen, hcsoon de „grauwe griep- lucht" nog niet door het straks zegevierende zon licht is verdreven, - tot de Paasch-klokjes worden geluid, - periode van stevig aanpakkan. De Senaat heeft in de achter ons liggende week o.a. de onderwerpen tot verhooging van den accijns op het gedistileerd, dat tot verklaring van het al gemeen nut der onteigenaars van onroerende goed in Arnhem ter bewaring van natuurschoon en de wijziging der Gemeentewet voor de Koninklijke be krachtiging rijp gemaakt. "More Majorum,,, ouder gewoonte, begon de Eerste Kamer met een miniatuur zittinkje op Dinsdag-avond 2J Januari, waarin pre sident De Vos van Steen wijk en vervolgens de minister-president op treffende wijze hulde bracht e aan de nagedachtenis van den door allen oprecht en diep-betreurden generaal Van Voorst tot Voorst, den op 84-jarigen leeftijd ontslapen oud-voorzitter van de Eerste Kamer. De verhooging van den gedistilleerdaccij ns is den 28en Januari aangenomen met 25 tegen 8 stemmen. Vrijzinnig- en soc.-democraten stemden tegen. In de Eerste Kamer behoefde minister de Geer niet, - gelijk in de Tweede Kamer was geschied - „met de portefeuille te rammelen", - de portefeuille-kwestie te stellen - om dit resultaat te bereiken. Het ont- eigenings-ontwerp, hierboven genoemd, betrof de bezittingeen Warnsborn en Vijverberg ten behoeve van de stichting „Het Geldersche Landschap". Het gold hier de toepassing, voor de eerste maal, van de vereenvoudigde onteigenings-procedure volgens de Boschwet - 1922 - teneinde bosschen e. d. als na tuurschoon te kunnen bewaren. Voor de zeer langdurige discussie, over dit wets ontwerp gevoerd, verwijs ik naar de bladen. Het is ten slotte aangenomen met 10 tegen 16, nadat een voorstel-Van Lanschot, strekkend tot uitstel der behandeling ervan voor den tijd van twee maanden - was verworpen met 22 tegen 13. Aan de bespreking van het ontwerp tot herziening van de Gemeente wet heeft de Senaat twee zitingen besteed. Vooral de bepaling, dat de vrouw voortaan te onzent tot bur gemeester zal kunnen worden benoemd, wekte - in de sfeer der anti-revolutionaire en Chr. Histo rische fractiën - groote oppositie, 't Schijnt wel vast te staan, dat deze bepaling voorloopig een „doode letter" zal blijven, maar de tegenstand, zoo- even genoemd, had een principiëel karakter. In de ziting van Vrijdag 30 Januari is het ontwerp aange nomen met 25-11. Zeer geruimen tijd heeft de Eerste Kamer toen nog gedelibereerd over het ontwerp tot voorziening in het tekort van het spoorweg-pensioenfonds. Het betreft hier een tot 230 millioen gulden aangegroeid tekort. De spoorweg-maatschappijen zullen gedu rende zestig jaren tien millioen 's jaars moeten bijdragen, terwijl de Staat garant blijft voor hetgeen zou ontbreken aan die bedragen. De ministers van Waterstaat en van Financiën betoogden, dat de hier voorgestelde sancering van het Pensioenfonds bovenal in het belang der spoor wegen is. Voor opvoering van de tarieven behoeft men h.i. nie te vreezen. Het ontwerp is Vrijdag namiddag j.l. goedgekeurd met15-11. 't Was een dubbeltje op zijn kant. Het getal van 26 aan wezige leden is immers juist-precies het noodzake lijke „quorum" Den I7en Februari a.s. komt onze Senaat weer b*Met den stand der middelen van de Indische Schatkist is 't - blijkens de jongste tijdingen - verre van bevredigend gesteld. Het tekort op den gewonen dienst wordt geraamd op 77 en-een half millioen. Bij de behandeling der Indische Begrootmg voor 1931 zal ook over deze kwestie - kan men zeker zijn - zeer breedvoerig in de Tweede Kame; worden bespiegeld. Crisis- en misère-tij dingen van Oost en van West. De K. L. M. heeft den prijs voor vluchten Am- sterdam-Batavia voorloopig en voor een zeer be perkt getal luchtreizigers bepaald op f2500. Wat voor middenslag- en doorsneê-beurzen in én buiten crisis-periode een voor velen te „gepeperd" tarief zal wezen. Het „bioscoop-conflict" te Groningen, ontstaan door het onverminderd handhaven van de belas ting op de vermakelijkheden, zal ertoe leiden dat de cinema's in Gruno's veste den 6en a.s. zullen worden gesloten. Personalia: Mevrouw Van Korlaar-Van Dam, de oud-tooneelspeelster, werd op haar 75en geboorte dag met alle warmte gehuldigd. De bekende 90- jarige gep. luit.-generaal, F. de Bas, te 's-Graven- hage, is ernstig ongesteld, maar de toestand van den hoogbejaarden oud-opperofficier geeft aanleiding om herstel te kunnen verwachten. - Tot vice-presi dent van den Raad van Indië (vacature-Weiter) is benoemd de heer C. W. Bodenhausen, geb. in 1869, lid van dien Raad. Den 15en Maart treedt de heer Mr. Groenewegen af als voorzitter van het Nederl. Gymnastiek-verbond. - Op de lijst van aanbeveling, door den Hoogen Raad der Nederlanden de Tweede Kamer toegezonden ter vervulling van de vacature- Savelberg staat numero-één: mr. L. A. Nijpels, adv.- procüreur te 's-Gravenhage. - Op 1 Febr. vierde prof dr. H. H. Kuyper, rector-magnificus der Vrije Universiteit, oudste zoon van wijlen dr. A. Kuyper, veertigjarig jubileum als dienaar des Woords. Uit de doodenlijst. Mr. H. A. Savelberg, vice-pre sident van den Hoogen Raad, op 66-jarigen leeftijd, Den Haag. - E. L. E. van Dantzig, uitgever, hoog geachte figuur als vriend van kunst, voral op lite rair gebied, 71 jaar, Den Haag. - Nardus Vas Dias, mede-directeur van het „Nederl. Corresp.-bureau voor Dagbladen, 66 jaar. Den Haag. - Nico van Harpen, oud-hoofdredacteur van de „Amsterd. Courant", oud-directeur van het Mauve-museum, 73 jaar, Laren. - Marinus Heyl, kunstschilder, oudste lid van „Arti et Amicitiae", 95 jaar, Amsterdam. Uit de Criminalia: Een monsterachtig, afschuwe lijk drama te Bilthoven. Waar een Inlandsche be diende de echtgenoote en de beide zoontjes van den heer Soeparidi vermoordde en daarna door gas- inademing zelfmoord trachtte te plegen. De heer Soeparidi, die te Utrecht in de dieren-geneeskunde studeert was afwezig toen de gruweldaad werd ge pleegd. De dader, tot bewustzijn gekomen, wist geen motief te noemen van den driedubbelen moord, dien hij bekend te hebben gepleegd. Er werden weer tal van inbraken gepleegd. O.a. te Heerlerheide, met bedreiging, bij een 70-jarigen man. De roofbuit, daar vermeesterd, was niet groot. Te Rotterdam werd een 16-jarige kantoorbediende, die een tasch met een aanzienlijk bedrag bij zich droeg, door vier kerels aangevallen. De kranige, een gespierde knaap, wist zich echter te verweren, zoo- dat de straatbandieten van een koude kermis thuis drie menschen werden gedood, twee zwaar-gêwönd en enkelen licht-gekwetst. Bij Bathmen reed een auto tegen een boom. Een der inzittende werd zeer ernstig gekwetst. Bij Borne is een auto bij een onbewaakten over weg door een trein gegrepen. De beide inzittenden - respectievelijk 34 en 17 jaar oud - lieten er het leven. Genoeg wederom van al deze misere. Zijn er nog luchtpunten? Over de Amsterdamsche tooneel-crisis, die men reeds opgelost waande, - is nog niet definitiefs te berichten, 't Schijnt, dat de heer Verkade roet in 't eten bleef werpen, zoodat de fusie tusschen Koninklijk en „Amsterd. Tooneel" nog niet tot stand k^De"1 kwestie van den invoer van Nederlandsch Vleesch in Frankrijk werd tot een bevredigende op lossing gebracht. Alvast een - zij 't niet zeer groot lichtpuntje. De Arnhemsche schipbrug, door aanvaring on klaar geworden, werd van 1 Februari af voor auto verkeer weer opgengesteld. De R. A. I.-festijn der al grooter wordende zege van de auto in deze dagen, - was een werkelijk schitterend succes. Herdacht werd Van Speyk's heldendaad van 1831, - waarbij een kanonneer-boot werd „opgeblazen" door den jeugdigen commandant, - die zijn bodem niet in handen van de opstandige Belgische blauw- kielen wilde zien vallen. Telkens hoort men de vraag: is Europa - dus ook Nederland, - voorbereid op Europa's Unie, - het te Genève gehuldigde ideaal? Elke dag brengt nu z'n eigen zorgen. Bepalen wij ons daartoe, - zonder iets prijs te ge ven van het pantserende, krachten schenkende ver trouwen, dat het - ook voor de groote generale verbroedering, - „daghet inden Oosten"! Ingekomen was eén dankbetuiging van het echt paar Dekker, (welke wegens hoogen ouderdom be dankt hebben voor de betrekking van uitkleeden bij overlijden) voor de hun tooegekende f25.00 voor langdurige en trouwe diensten in deze de vereeniging bewezen. Uit het jaarverslag van den secretaris stippen we aan dat het ledental bedraagt 820 betalende en 64 niet-betalende leden. 17 begrafenissen zijn gehouden, waarvan 8 voor leden en 9 9 voor niet-leden. l bestuurs- en 1 ledenvergadering zijn gehou den. Verder werd in het verslag nog dank betuigt aan adviseur en personeel voor de orde, netheid en eerbied waarmede steeds de begrafenissen plaats vinden. Door den heer H. de Graaf werd verslag uitge bracht van de gehouden bondsvergadering. Tot afgevaardigde naar de bondsvergadering werd naast een bestuurslid benoemr de heer S. de Graaf. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de af tredende heeren W. Slot, C. Timmerman en H. Vinke met groote meerderheid van stemmen herkozen. De rondvraag niets van belang opleverende sluit voorzitter met woorden van dank de vergadering. BROEK OP LANGENDIJK. Gevonden voorwerpen te Broek op Langendijk. Gevonden: Een ijzeren hoepel met sleutel en gouden broche. Verloren: Een vulpen. Inlichtingen bij den veldwachter. Wie gedacht heeft, dat met het einde der Ronde- Tafel-Conferentie en de vrijlating der leiders van het Al-Indische Congres het Indische vraagstuk zou zijn opgelost, moet in de afgeloopen week wel heb ben ingezien, dat hij zich vergist heeft. Weze wij verleden week reeds op de teekenen, waaruit bleek dat de Indische nationalisten met het bereikte geen i genoegen zouden nemen, in de afgeloopen week heb- j ben zij hun eischen nogmaals scherp geformuleerd. Wel heeft Gandhi het definitieve vaststellen van zijn houding uitgesteld tot hij gesproken zal hebben met de Indische gedelegeerden ter Ronde-Tafel-Confe rentie, die op het einde van deze week uit Londen te Bombay terug kunnen zijn, wél heeft hij ver klaard dat hij bereid is tot een „eervollen vrede", maar scherp en duidelijk heeft hij gezegd, dat het huidige ontwerp van een Indische constitutie mis schien wel den weg open laat voor verdere onder handelingen, maar overigens iin geen enkel opzicht voldoet aan de eischen der nationalisten. En scherp heeft hij de eischen geformuleerd, welker directe inwilliging hij voorwaarde voor verdere onderhan delingen acht: vrijlating van alle politieke gevan genen (dat zijn op het oogenblik nog (23.000)terug gave van alle in beslag genomen eigendommen van het Congres, en vrijheid om het posten en de boycot-campagne voort te zetten en om op de „onwettige manier, die de inleiding van de onge- hoorzaamheidsccampagne vormde, weer zelf zout te maken zoolang de hatelijke zoutbelasting blijft be staan. Voortzeting van de ongehoorzaamheidscam pagne is het parool van Gandhi, en het bewijs, dat het resultaat van de Ronde-Tafel-Conferentie een overeenkomst is, die misschien wel de te Londen aanwezige Indische vorsten volkomen tevreden uit de Engelsche hoofdstad heeft doen vertrekken omdat de band met de Engelsche overheerschers en be schermers opnieuw stevig bevestigd was en een waar bood voor de handhaving ook in de toekomst van hun heerschers-positie in Indië, maar tevens een overeenkomst, die in geen enkel opzicht voldeed aan de verwachting van het Indische volk, dat niet grootere vrijheid van handelen verwachtte voor hen eigen inheemsche overheerschers, maar grootere vrijheid, onafhankelijkheid en zelf-beschikkings- voor de volksbeweging ini Indië zelf. Al heeft MacDonald misschien met een zucht van verlichting de Ronde-Tafel-Conferentie gesloten, de Indische moeilijkheden zijn voor hem, zooals uit het bovenstaande blijkt, voorloopig nog niet afgeloopen. Maar ook in het eigen land heeft de Labour-regee- ring de handen vol en behoeft men haar positie niet te benijden. Ternauwernood is zij in de vorige week aan een nederlaag ontkomen, n.l. bij de behandeling in het Lagerhuis van haar nieuwe Vakvereenigings- wet. Men herinnert zich hoe na de algemeene sta king in 1926 de conservatieve regeering onder lei ding van Baldwin op middelen zon om een herha ling van een dergelijke gebeurtenis te voorkomen. Het resultaat was de Trade Union Bill van 1927, waarbij de vrijheid der vakbeweging belangrijk werd ingeperkt, niet zuiver-economische stakingen, zooals sympathie-stakingen of stakingen met politieke doel einden onwettig werden verklaard, het posten werd verboden en tenslotte de afdracht van contributie- gelden door de vakbonden aande politieke Labour Party door belemmerende belangen werd tegen ge werkt. Toen de Labour-regeering aan het bewind kwam, was een van haar voornaamste program punten de intrekking van deze voor de arbeiders zoo hatelijke wet. Reeds meer dan twee jaar is zij aan het bewind en eerst thans komt zij met het ontwerp, dat door de conservatieven hardnekkig be streden wordt, terwijl de liberalen de regeering zou den steunen, volgens het parool van Lloyrd George, waaraan echter niet alle liberale Lagerhuis-leden zich wenschten te houden, zoodat het lot' der regee ring onzeker was. Bij de behandeling in tweede le zing heeft de regeering een meerderheid behaald, zoodat men verwachten kan, dat zij ook dit punt nog wel erdoor zal sleepen. Maar hoe lang zal zij het in haar wankele positie nog uithouden? Te Groningen werd voorde vierde maal in Januari 1931 een moordaanslag gepleegd. Een 40- jarige werkvrouw werd door haar 55-jarigen echt genoot, die vruchteloos vrede en verzoening met haar wilde bereiken, met een mes „bewerkt". De dader werd gepakt. Bij Gouda werd een 14-jarig meisje tweemaal op een avond slachtoffer van een aanranding met niet nader te omschrijven bedoelingen. Een der aan randers, een auto-bestuurder, kon in arrest gesteld worden. Uit de ongelukken-serie stip ik aan, dat: te Gro ningen een spoorweg-ongeval plaats had, waarbij BROEK OP LANGENDIJK. Dinsdag 3 Februari 1931, hield de begrafenisver- eenlging „de laatste Eer", haar jaarvergadering in het lokaal van den heer Vijzelaar, onder leiding van haar voorzitter, den heer Jansma, welke opende met een welkom en dat de vereeniging er wel bij vare, wat betreft datgene wat behandeld zal wor den. Na lezing der notulen, werd door den voorzitter in verband daarmee meegedeeld, dat de loopende rekening bij de boerenleenbank niet is tot stand gekomen, naar aanleiding der moeilijkheden welke daaraan verbonden waren. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten f 888.24 en de uitgaven f 614.08 voordeelig saldo f274.16, gevoegd bij het kassaldo groot f 1615.51 werd een bezit op 1 Januari 1931 van f 1889.67. Bij monde van den heer C. Kok werd medege deeld dat de boeken en bescheiden in orde zijn bevonden, weshalve hij tot goedkeuring adviseert. De penningmeester werd dank gebracht voor zijn gehouden beheer. Tot commissielid voor het jaar 1931 werd toege voegd de heer C. Kouwen. OUDE NIEDORP. Op Woensdag 18 Februari a.s. zal er vanwege de Banne alhier een stemming plaats hebben van een hoofdingeland in de plaats van den heer Jb. Rootjes, die werd gekozen tot lid van het Dagelij ksch Be stuur. ZIJDEWIND. Alhier komt wederom een geval van Roodvonk voor in het gezin van den heer B. CENTRALE VEILINGSVEREENIGING „WARMEN HUIZEN EN OMSTREKEN". Aan deze veiling werd over de maand Januari ver handeld: Januari 1931 Januari 1930 Roode kool 998.775 Kg 1.714.900 Kg Gele kool 157.875 Kg 198.125 Kg Deensche Wite kool 502.800 Kg 679.625 Kg Uien 121.925 Kg 89.575 Kg Peen 9.875 Kg 11.900 Kg Nep 900 Kg Aardappelen 1.850 Kg Bieten 5-450 KS- De omzet bedroeg in Januari 1931 f 59.222.44 tegen f 89.145.95 in Januari 1930. lijkschen aanschaf van nieuwen glas- en aarde- werkvoorraad een deel uitbreiding van den bestaan- den voorraad. Bovendien nog afschrijven, gaat niet. Hetgeen na eenuig inzicht duidelijk zal zijn. Immers glas- en aardewerk slijt niet, althans weinig. De voorraad vermindert telkens door breuk. Wordt de voorraad regelmatig aangevuld, dan komen die kosten reeds onder de verliezen terecht en wie bovendien nog afschrijft, krijgt deze kosten tweemaal op zijn ver lies- en winstrekening. Stappen wij thans van de bedrijfsmiddelen af. Onroerende goederen schakelden wij in een vorig artikel uit, omdat wij daaraan afzonderlijk aandacht willen besteden. Op de balans, die voor de berekening van winst of verlies dienst doet, plaatse men de onroerende goe deren, die in het bedrijf worden gebezigd, voor den Kostenden prijs, verminderd met een afschrijving ad 1 a 2 pCt. per jaar. Het ligt voor de hand, dat op gebouwen, waarin een coaitinu-bedrijf wordt uit geoefend, meer mag worden afgeschreven. Ook ten aanzien van deze afschrijving geldt zelfs in nog sterkere mate wat wij in den aanvang van ons artikel mededeelden. In groote steden hebben bijvoorbeeld eigenaars van modemagazijnen de gewoonte zoo eens in de vijf jaren hun winkels een geheel ander aanzien te ge ven. Belangrijke bedragen worden daaraan besteed. Het zou de moeite loonen de afschrijving op deze panden nader te bezien, helaas de ons toegemeten ruimte staaat niet toe hierover te spreken. Zoo is er meer. Lezers hebben het recht kosteloos vragen te stellen. Zij wenden zich daartoe per brief tot de N.V. Ac countantskantoor „Nationaal Bureau voor Adviezen", onder Directie van P. Siebesma R. de Vries, Leeu warden. Men sluite postzegel voor antwoord in en ontvangt, indien mogelijk omgaand, in ieder geval binnen een week, uitvoerig antwoord. Van de meest volstrekte geheimhouding kan de lezer verzekerd zijn. Raadgevingen en wenken bij het vervaardigen van de balans en bij het berekenen van de winst of het verlies. VII. Wij zijn bezig met de bespreking van de vraag, hoe de bedrijfsmiddelen behooren te worden ge- waardeed. Van voUedigheid ten aanzien van dit punt kan in een artikelenreeks als deze geen sprake zijn. Over afschrijvingen hebben schrijvers van naam boekwer ken geschreven en zouden wij in een artikeltje het onderwerp uitputten? Wij kunnen dat niet. Aller minst ligt dit dan ook in onze bedoeling. Ten overvloede merken wij dan ook op, dat het systeem, hetwelk door ons in een vorig artikel besproken een systeem is, dat in vele zaken vol doende bruikbaar is. Wij pretendeeren evenwel aller minst dit systeem als het eenige goede systeem. Wij besluiten het over de waardeering van de bedrijfsmiddelen medegedeelde met een opmerking over, of wil men een aanvulling op de door ons in ons vorig artikel gebezigde term „levensduur" en met een opmerking over normale afschrijvingspercen tages. Onder levensduur moet worden verstaan den tijd, gedurende welken de machine in het bedrijf mee gaat. Allerminst behoeft de machine aan het eind van haar levensduur versleten te zijn. In een druk kerijbedrijf bijvoorbeeld houde men bij het stellen van den levensduur rekening met de omstandigheid, dat na enkele jaren de machine zal moeten worden vervangen door een betere, dat de techniek ieder jaar vorderingen maakt en dat de drukker, die aan de concurrentie het hoofd wil bieden steeds de be schikking behoort te hebben over de best geoutil leerde machines. Men vraagt ons wel eens, hoeveel men mag af schrijven. Dezulken verkeeren in de waan, dat er een wet is en dat in deze wet alle afschrijvingspercen tages worden genoemd. Inderdaad is er een wet, waarin over afschrij vingen wordt gesproken. Percentages worden in die wet niet genoemd. Hetgeen voor de hand ligt. Dit toch is onmogelijk. De wet op de Inkomstenbelas ting zegt, ,dat mag worden afgeschreven volgens goed koopmansgebruik. M.a.W. men mag afschrij ven, zooals dit door den koopman (koopman geno men in den zin, waarin het wetboek van Koophandel dit woord gebruikt) te doen gebruikelijk is. Zoo zijn er percentages, die onder norjnale om standigheden dienst doen. Op machines schrijft men bijvoorbeeld 8, 10 tot 12 pCt. van de aanschaffings waarde per jaar af. Op winkelinventaris schrijft men ongeveer 5 pCt. af. Er zijn ook zaken, waarop men niet mag afschrij ven. Vele eigenaars van café's en restaurants hebben bijvoorbeeld de gewoonte bij aanvulling van hun voorraad glas- en aardewerk de bestede kosten onder onkosten te boeken, of althans zoo, dat de post ten slotte in het debet van de verlies- en winstrekening terecht komt. Deze boekingswijze kan alleen in een bedrijf wor den verdedigd, dat op eenzelfde peil blijft. Blijft de voorraad niet op eenzelfde peil, dan zit in den jaar- Mijndardt's Hoesttabltetten. Doos 30 ct. Mijnhardt's Keelpijntmbletten, 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. BROEK OP LANGENDIJK. Burgerlijken Stand van Broek op Langendijk over de maand Januari 1931. Geboren: Jacob, z. van G. van der Heijden en van G. Kreijger; Germa, d. van J. Arends en van N. Gootjes. Overleden: Aagtje Balder, oud 91 jaren, wed. van Jan Kuijper; Maria HendrSka Mol, oud 63 jaren, echtgenoote van J. Jong; Overleden te Amsterdam, Pieter Koedijk, oud 58 jaar, echtgenoot van K. Kliffen. Ondertrouwd en getrouwd geene. Ingekomen en vertrokken personen in de maand Januari 1931. Ingekomen: M. Walner, dienstbode, van Steinbach, Oostenrijk; J. L. Dannls, bakkersknecht, van Delft; E. R. Fal- kena, Wijkzuster, van Oud'karspel; A. Wagenaar, tuinbouwer, van Duitschland; J. Balder, tuinbouwer, van Duitschland; A. J. Verwer, onderwijzeres, van Alkmaar; K. Schiever, mandenmaker, van IJmuiden, Velsen. Vertrokken: K. de Boer, schilder, naar Beverwijk; G. van der Pol, huishoudster, naar Bergen; G. Wagenaar, hulp in de huishouding, naar Sfcit-Pancras; H. G. W. Bruns, kappersbediende, naar Alkmaar; IJ. Hoekstra, tuinbouwarbeider, naar Oostdiongeradeel. SINT PANCRAS. Geboren: Jan, z. van Willé m Ootjers en Cornelia Giltjes; Pieter, z. van Klaas: Kloosterboer en Eliza beth Wiedijk. Overleden: Dirk Smit, 69 jaren, wedn. van Aaltje Schermer; Pieter Duif Jbz. 23 jaren, ongehuwd. Gehuwd: Geene. SINT MAARTEN. Burgerlijke Stand over de maand Januari 1931. Geboren: Hendrika, d. van Jan Rus en van Neeltje Keizer. Gehuwd: Geene. Overleden: Reijer Bouwen, oud 77 jaar, wedn. van Antje Bijpost. Jantje Kistemaker, oud 75 jaar, onge huwd. OUDE NIEDORP. Burgerlijke Stand over de maand Januari 1931. Geboren: Jacobus Petrus, z. van Nicolaas Johan nes Terra en van Elisabeth de Boer. Cornelis Augus- tinus, z. van Cornelis Korv<er en van Johanna Snee- ker; Geertruida, d. van Jaoobus Witte en van Antje Stam; Louisa Anna, d. van Jacobus Beemsterboer en van Catharina Elisabeth Qeax. Gehuwd: Geene. Overleden: Andreas Cornelis Jozeph, z. van Thijs Boekei en van Margaretha Schilder* oud acht maan den. Ingekomen en vertrokken pers<*ien over de maan Januari 1931. Ingekomen: Elisabeth Berkhout, dienstbode, van Hoorn naar 't Veld 306; Lambertus Busker, bakkersknecht, van Castricum naar Zijdewind 158; Lammert Huisinga, boerenknecht, van Nieuwe Niedorp naar Oude Nie- Vertrokken: Petrus Cornelis Kamper, naar St. Pancras; Klaas Slagter, bakkersknecht, naar Blokker.

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 4