PUROL Zenuwachtig, Slapeloos en Overspannen Mijnhardt's Zenuwtabletten Uit den Uittrek INGEZONDEN Laatste berichten AGENDA Bij Griep -i- Predikbeurten Groentevervoer ZUIDSCHARWOUDE. t Bij de gisteravond gehouden stemming voor een notabel bij de Ned. Herv. Gemeente te Zuidschar- woude, moet herstemming plaats hebben tusschen de heeren C. de Boer Wz. en J. Klingeier Kz. Nieuwstijdingen ELECTRICITEIT IN DEN TUINBOUW. Lezing van ir. Riemens te Maastricht. De toepassing van electriciteit in den tuinbouw hetzij voor belichting, het zij voor verwarming is, gezien de resultaten der reeds genomen proever., lang zamerhand in dat stadium gekomen, dat er, wat be paalde teopassing vormen betreft, gesproken kan worden van een economisch rendabele toepassing. De stroomver koopmaatschappij te Maastricht zal zoowel in het belang van een goede ontwikkeling van den tuinbouw als in het belang van den electriciteits afzet, ten aanzien van de provincie Limburg een be gin van bijdrage vormen door een lezing te doen houden over de toepassing van electriciteit in den tuinbouw. Ir. J. M. Riemens, rijkstuinbouwconsulent die in ae Rijksproeftuinen te Naaldwijk met verschillende proeven goede practische resultaten heeft bereikt, zal nl. voor een aantal belangstellenden op Zater dag 7 Februari a.s. om half vier in de Redoutezaal te Maastricht een lezing met lichtbeelden over dit onderwerp houden. DALENDE OMZETCIJFERS. De vijftien Westfriesche tuinbouwveilingen hadden in het afgeloopen jaar een omzet van f 6.5 miliioen dat is bijna 1.5 miliioen minder dan in 1929 en 3.5 miliioen minder dan in 1928. STRAFBAARSTELLING VAN GODSLASTERING Een wetsontwerp in voorbereiding. Op de vraag van het Tweede Kamerlid den heer van Wijnbergen betreffende strafbaarstelling van godslastering heeft de minister van Justitie genat- woord In de Mem. van Antwoord inzake hoofdstuk IV van de Rijksbegrooting voor 1931, deelde de mmister mede, dat .inaien men in de uitingen, zooals die des tijds reeds enkele malen moesten worden gesigna leerd, niet met een incidenteel verschijnsel te doen had, de in de vraag bedoelde aangelegenheid ook naar zijn oordeel, ae aandacht van den wetgever ver diende. Eenige voorvallen van den laatsten tijd schij nen er op te wijzen, dat het evenvermelde voorbe houd niet langer kan gelden. De minister heeft dan ook een ontwerp van wet in voorbereiding genomen ELECTRIFICATIE SPOORWEGNET. De eerste proefritten naar Velsen. Dnderdagmorgen om 9.52 Uur is de eerste electri- sche trein va nstation Velsen naar Beverwijk vertrok ken. Deze trein bestond uit drie rijtuigen, waarin om hadden plaats genomen ir. Quist, algemeen lei der der electrificatie van spoorwegen, en ir. Grabe van de Siemens en Schukertwerke te Berlijn, die de werken heeft uitgevoerd. Na vijf minuten arriveerde de trein te Beverwijk, waar vele employees en belangstellenden den trein afwachten. Om twaalf uur lwerd de rit herhaald, waarbij met normale snelheid gereden werd. De rij tijd bedroeg toen drie minuten, waarbij inbegrepen is een minuut stoppen voor de halte Koningsweg te Velsen-Noord. Het zal echter nog wel een maand duren, alvorens op dit gedeelte van het spoorwegnet verdere proefrit ten zullen worden gehouden. In ieder geval zal 15 Mei as. de electrificatie van de baanvakken Vel- sen-Alkmaar en Amsterdam-Uitgeest gereed moeten zijn. DOOD GEVONDEN. Gisteravond ongeveer kwart over negen hoorde het dienstmeisje van den koster van de r.k. kerk te Ovezande buiten een schot vallen. Bij onderzoek bleek, dat de dertigjarige echtgenoote van den kos ter Brakke, met een schotwond in den hals dood lag niet ver van dewoning. Een jachtgeweer lag er naast. Of men hier met een ongeval of ifiet een moordaanslag te doen heeft, kon men nog niet vaststellen. WIE WIRDT GOUVERNEUR-GENERAAL? Volgens de „N. R. Crt." behoort de burgemeester W. de Vlugt van Amsterdam tot hen, die genoemd worden als gouverneur-generaal voor Ned. Indie. DE MOORD TE BILTHOVEN. Otroerende woorden. De heer Soeparwi de echtgenoot en vader van de vermoorden, heeft met de volgende aangrijpende woorden bij de groeve afscheid genomen van de ^„Mijn lieve vrouwtje, je bent wel zeer ontijdig van me heengegaan. Weet je nog, hoe wij in 1922 op Ti- mor verloofd raakten en hoe wij in 1925 huwden? Toen ben je mij gevolgd de rimboe in, als een dap per kind dat mij wenschte bij te staan, in alle moeilijkheden En wat was je blij-gemoed, toen wij in 1928 naar Holland gingen, in opdracht van de regee ring opdat ik in Utrecht zou kunnen studeeren. En nu verlaat je mij. Wat was het altoos je innigst verlangen, dat ik hard zou werken, om ons volk in Indië te kunnen dienen en helpen. Ik weet niet, of ik thans na zooveel droef ervaren, nog wel met energie zal kunnen voortwerken. Allah zij mij ge- nadig. Vaarwel mijn lief dapper vrouwtje, vaarwel. En jul lie, mijn beide lievelingen, onvergetelijke kinderen, dat jullie nu ook zoo onverwacht van mij zijt heen gegaan. Onno heeft jullie zeker erge pijn gedaan en jullie zullen toen zeker om pappie hebben geroe pen. Maar pappie was dien morgen niet thuis en heeft jullie niet gehoord. Mijn vrouw en kinderen ge zijt nu nog het eigendom der justitie, maar over een paar maanden zijn -jullie mijn eigendom. Dan hoop ik jullie mee te nemen naar ons land, om je te leggen heel dicht bij me, in aarde, die je zoo lief is, waar de palmen ruischen." Seringen strooiend op de drie kisten, nam de ar me vader een laatste afscheid van zijn vrouw en kinderen. Toen werd het hem te machtig. Snikkend viel hij in de armen zijner Indische vrienden, die hem al hadden gesteund, bij het uitspreken zijner woorden van vaarwel en groet. Ruwt Huid, Ruwe Handen Ruwe Lippen EEN SAMENZWERING TEGEN MUSSOLINI? De geruchten welke Woensdagavond te Rome de ronde deden, en volgesn welke een samenzwering zou zijn ontdekt tegen het leven van Mussolini, vonden gisteren hun bevestiging in een officieel communi que, waarin werd medegedeeld, dat een zekere Mi- chele Schirru was gearresteerd, die in het bezit was gevonden van twee zeer scherpe ontplofbare bom men, waarmede hij klaarblijkelijk voornemens was daden van politiek terreur te plegen. Bij zijn overbrenging naar het hoofdbureau van politie haalde Schirru plotseling een revolver te voorschijn, waaruit hij vijf schoten loste op de in specteurs van politie, die hem bewaakten, en waar van bij er drie verwondde, waarna hij een poging deed zichzelf neer te schieten. Deze poging tot zelf moord mislukte evenwel, daar de kogel door zijn mond ging, beide wangen doorboorde, doch hem niet gevaarlijk wondde. Van de drie gewonde inspec teurs bleken slechts twee gering letsel te hebben be komen, de derde echter, wiens langen doorboord waren door een kogel, overleed gisteren in het zie kenhuis. zunen Uw zenuwen kalmeeren en sterken en uw slapeloosheid verdrijven. Buisje O et. isy npoui. en Drogitnes. Buitenland WEGENS GRIEPEPIDEMIE DE SCHOLEN TE MA DRID GESLOTEN, In verband met de uitbreiding der griepepidemie die een derde deel van de bevolkin der provincie heeft aangetast, heeft de raad van gezondheid tot sluiting der scholen besloten, daar veertig procent der leerlingen ziek is. DE ZWARE SNEEUWSTORMEN IN ENGELAND. Tengevolge van den hevigsten sneeuwstorm, die men zich in midden Engeland in den afgeloopen 36 jaar kan herinneren, is het dorpje Blanchland in North umberland, geheel van de buitenwereld afgesneden. De sneeuw ligt meer dan 2 meter hoog, zoodat zoo wel het autobus als het postverkeer moest worden stopgezet. Tengevolge van de sneeuwlast zijn de telefoon en telegraafdraden bezweken, zoodat men sedert 4 4dagen geen enkele verbinding met het dorp heeft. OUDE NIEDORP. In het afgeloopen Kwartaal werden er in het vee- fonas alhier verzeKera, gemiddeld 433 runderen, af- geKeura werden hiervan stuas. De omsiag werd vastgesteld over de maanden No- vemoer en DecemDer op u.2 en over Januari op 0.3 Dit is gemiddeld berekend per 3 maanden f 1.75 per verzekerd rund. OUDE NiEDORP. Woensdag 4 dezer werd de jaarvergadering gehou den van net Onderling Veeionds te Zijdewind in deze gemeente, ten lokale van J. P. Pepping aan de Weel. Aanwezig waren 15 verzekerden alsmede de waar nemende secretaris. Wegens ongesteldheid van den Directeur D. Wijn- ker Pzn., wer ae bijeenkomst gepresideerd door net bestuurslid J. Wint Jr. De waarnemende voorzitter opende met een woord van welkom en bracht een woord van dankba re herinnering aan wijlen den overleden secretaris penningmeester, C. Jong Jbzn., releveerde vervolgens den crisistoestand weiae zich ook gaandeweg ook meer en meer ten aanzien van het veenoudersoedrijf openbaart en met den wensch dat de bijeenkomst zou mogen slagen in het belang der verzekering sloot ae spreker zijn betoog. Daarna werden ae notulen der voorgaande vergade ring geiezen en onveranderd vastgesteld.* De rekening over het jaar 193U gaf de volgende cijfers aan. Aangevangen was met een nadeeng sai ao ten bedrage van f 19.22 alsmede een schuld van f 150 aan de boerenleenbank te Zijdewind, terwijl thans de rekening prijkte met een voordeelig slot van f871.23 zooaat een vooruitgang van finantien mocht worden geconstateerd ten bedrage van f 1040.45. Tot commissieleden belast met het nazien der re kening werden aangewezen de heeren Th. Wijnker Dz. te Zwarteweg, O. Bakker Jz. te Slootgaard en Jac. de Groot te Benningbroek. Na onderzoek verklaarde genoemde commissie bij monde van den heer Bakker alles in orde teheb- ben bevonden, waarna tot goedkeuring werd geadvi seerd en besloten. Het aftredend bestuurslid de heer P. Wijnker Dz. werd met aigemeene stemmen herkozen. In plaats van den overleden boekhouder den heer C. Jong Jbz. werden door het bestuur voorgesteld net voigende drietal: G. Groen, A. Bruin Dz. en F. C. Jong. De heer Bruin verkalarde niet in aanmerking te willen komen waarna na stemming en herstemming tusschen de heeren Groen en Jong, met 9 tegen 6 stemmen en 1 blanvo werd gekozen de heer F. C. Jong, die deze benoeming aannam. Daarna werd de verloting gehouden van diverse landbouwgereedschppen waarbij ieder der aanwezi gen een prijs won. Bij de daarop volgende rondvraag werd besloten. Om het minimum bedrag der omslag te bepalen f 0.25 per kwartaal per verzekerde op f 100. Om van nieuy toe te treden leden geen entreegeld te heffen en wederom de verzekerde veestapel te laten onder zoeken voor wat betreft T. B. C. verschijnslen. Met een hartelijk dankwoord en de beste wenschen sloot de voorzitter deze bijeenkomst. OUDE NIEDORP. Vergadering van de gasvereeniging alhier in het lokaal van den heer J. J. A. Balk. De opkomst .was als gewoonlijk niet groot, hetgeen de voorzitter in zijn openingswoord zegt te betreuren, wijl met 1 Januari een nieuwe regeling in werking is getreden en men gaarne van de leden had vernomen of zij daarmede hun instemming kunnen betuigen dan wel hun ontstemming te kennen geven. De notulen werden gelezen en onveranderd vast gesteld. De rekening werd door de heeren A. Mijts en F. Wit nagezien en in orde bevonden. De ontvangsten had den bedragen f 101.3555 de uitgaven f90.80, batig saldo f 10.555. Op de aandeelen werd 4 procent rente uitgekeerd. De heer A. van Zoonen die aan de beurt van af treden was werd weder herkozen. De heeren M. Kooijman en M: Liefhebber hadden medegedeeld dat zij wegens aanstaand vertrek uit de gemeente als bestuurslid bedankten. In de plaats van den heer M. Kooijman secretaris-boekhouder werd gekozen de heer Jb. van Zoonen en in de plaats van den heer G. Liefhebber de heer F. Leek. Hierna bracht de voorzitter een verslag uit over de nieuwe regeling. In Juli jl. was een circulaire ont vangen van de commissie van beheer over de ge meenschappelijke gasfabriek Winkel, Nieuwe Niedorp waarin werd gewezen op het tekort verbruik van gas 21176 m3. in plaats van 25000 m3. alzoo 3824 m3. tekort. In een naar aanleiding daarvan gehouden be stuursvergadering werden de voorzitter, en de se cretaris aangewezen om eens met den voorzitter van de commissie van beheer, burgemeester Koster van Winkel te confereeren. Van deze conferentie namen bovengenoemde hh. een prettigen indruk mede, en nadat de commissie van beheer had vergaderd en een besluit had ge nomen deelden de heeren Koster en Meijer in een bestuursvergadering van de gasvereeniging het vol gende mede: Voortaan zou den gasverbruikers te Oude Niedorp het gas worden geleverd, op precies dezelfde voor waarden als te Winkel en Nieuwe Niedorp. Dus be taalt men te Oude Niedorp geen cent per m3. meer dan op beide genoemde plaatsen. Het vastrecht was gesteld op 75 cent per maand en de prijs va nhet gas op 10 cents per m3. en in dien de eerstvolgende 3 jaren het verbruik 25000 I m3. per jaar bedroeg zou het waarborgkapitaal ad f2000 aan de gasvereeniging worden terug betaald en zouden de aandeelhouders hun gestorte gelden ook weder terug krijgen. In de bestuursvergadering waren allen met deze regeling ingenomen en de voorzitter bracht een woord van hulde aan de commissie van beheer voor de coulante wijze waarop zij ons was tegemoet gekomen en dankte speciaal burgemeester Koster die zich had doen kennen als een zakenman in de beste beteekenis van het woord. De vergadering was het hier geheel mee eens. Hierna volgde sluiting en werd overgegaan tot uit betaling der rente. Geachte heer Stemmingsbeelder, Neen maar, daar hebt ge de leden van „Groenten- cultuur" een heele mooie vingerwijzing gegeven, door ze Italië als voorbeeld voor te houden, inzake regeeringsbemoei'ing in het Tuinbouwbeldrijfwant, zoo schreef immers die Holl. mijnheer, die daar geplaatst is, om de belangen van den handel te be hartigen: „Het is ook wel van beteekenis, dat het voorstel van deze wet (n.l. een wet als de onze voor uitvoer van uien, maar dan voor alle tuinbouw- producten) van belanghebbende handelaren en Tuinbouwers is uitgegaan." 'k Dacht tenminste, toen ik dat las: „Kees, jongen, j je wordt oud, je blik reikt niet ver genoeg; zie naar Italië! Hoe is 't mogelijk, zeg ik zoo tegen m'n eigen, j dat ze, daar in dat verre land, waar ze 3 a 4 jaren i terug nog leeren moesten, aan welke eischen de goede exemplaren van bloemkool moesten voldoen om ze te kiezen voor zaadteelt, dat ze daar nu pre cies hetzelfde al willen, als de Ned. Tuinbouwers? Want, nu mogen de leden van „de Groenten- cultuur", voor 't meerendeel geen voorstanders zijn van die tegenwoordige keuringen van uien, over het algemeen, is dat anders bij de Nederlandsch tuin bouwers, tenminste als je op de vakbladen af kunt gaan! Dan toch is ook de uienhandelbelemmerende wet, mede op verzoek der tuinbouwers in het leven geroe pen, en juicht men o.a. in Zeeland, de bepalingen voor uitvoer, nu men de heilzame werking eenmaal heeft gezien, van harte toe." Weet je, heer Stemmingsbeelder, wat maar zoo'n lastige kant is, dat je tot heden toe, in 't geheel geen financieel voordeel ziet, voor den producent; als je dat bezwaar ter sprake brengt, op een meer dere vergadering dan word je geantwoord: „het is niet in cijfers uit te drukken." Nou, dat zal wel waar wezen, want sinds men begonnen is, met duizenden uit te geven voor reclame, als koolkokerij in Enge land, en het verstrekken van gebruiksaanwijzingen, is de uitvoer niets grooter geworden, en zijn het dezelfde factoren als voorheen, die den goeden, of minder goeden gang der zaken beheerschen. Ik zei zoo even, dat er voor den producent, geen financieel voordeel in gezien wordt, maar, en dat is de lichtzijde, voor vele anderen wel; of moet men het in dezen tijd, van werkeloosheid, niet toejuichen, dat er veel meer aan bedrijfskosten betaald moet worden, dan voorheen? Toen zocht men gauw een paar hoopen uien uit, en nu, nu heeft men dubbel zoo lang werk, en, als men eindelijk meent klaar te wezen, zal het werk gekeurd worden, of het af te leveren goed aan de gestelde eischen voldoet, die noodig zijn, om de vrucht van de Hollandsche akkers, de plaats op de wereldmarkt te doen be houden of te doen veroveren. En zoo'n keuring moet, ja moet met het oog op de toekomst van den Ned. Tuinbouw geschieden door daarvoor bekwame mannen! Dus is het recht en billijk, dat de tuinbouw hun daarvoor betaalt. Want er hangt zooveel van den Land- en Tuin bouw af; 'k kon haast niet met drooge oogen lezen, die roerende omschrijving, die belangrijkheid in het Stemmingsbeeld van 3 Febr. J.I.; ik las daar „en wat de Land- en Tuinbouw betreft, och, dat men de vruchtbaarheid betrachte en bedenke, dat zonder uitoefeninig dezer voor het menschenleven onont beerlijke bedrijven, egenlijk geen leven mogelijk is." Diep gevoeld! Ja, zoo'n waardeerend woord, houdt er den moed wel in, en al mag je dan zelf,( en zoo zijn er velen!) bij harden arbeid, tevreden moeten wezen, met een verdienste van een gulden of 10 per week, men werkt nu eenmaal voor het algemeen belang; niet weinigen immers hebben een -goed stuk brood, door der tuinbouwers arbeid! En dan, heer Stemmingsbeelder nog een kleine opmerking; naar mijn gevoelen, zou je schrijven nog in waarde winnen, als je niet mee deed met het gewauwel, om, als er door bijkomstige omstandig heden, eens naar het een of ander land, een wagon of wat meer verzonden wordt van een bepaald soort groenten, zulks direkt aan te grijpen, om den roem van 't U. C. B. of van de reclame den volke bekend te maken! - Neen, dat doet me niet aange naam aan." Met dank voor de plaatsing, CORN. SLOT Kzn. lid van „Groenten en Cultuur". Broek op Langendijk, 5 Febr. 1931. Per Telefoon Ger. J. V. „Soli Deo Gloria" Broek op Langendijk Afdeeling 2. Agenda voor Zondag 8 Februari W. Koedijk Gel. Bel. art. 11. „Dat de Heilige Geest waarachtig en eeuwig God is." J. Kostelijk anti rev. beg. art. 6. „De Staatsvorm." Ger. J. V. „Soli Deo Gloria" Broek op Langendijk Afdeeling I. Agenda voor Zondag 8 Februari, des namiddags 6 uur. Vr. J. Slot 1 Gew. Gesch. 54 „De eerste vervolging der Gemeente." Vr. Fn. Balder M. O. deel 1 schets 11. Chr. J. V. „De Heere zal 't Voorzien" Broek op L. Agenda voor Zondag 8 Februari des namiddags 6 uur in de Nieuwe Zaal. Bijbelsch onderwerp Jb. Bak over Mare. 7:1-30. „Onreinheid." Vrij onderwerp C. Bak Klz.: Voordracht C. Bak Cz. en Influenza, Rheumatische pijnen, gevatte Koude, Hoofdpijn, Kiespijn, Aangezichtspijn, en vastzittende Hoest, zullen Mijnhardt's Poeders. U spoedig helpen. Doos 45 ct. Bij Uw drogist. AMSTERDAM, 7 Februari 1931 (V.D.) UIT KATOWITZ. MEVIGE TREINBOTSING. VERSCHEIDENE PERSONEN GEDOOD. Hedenmorgen reed op het station Krakau de naar Katowitz vertrekkende D-trein tengevolge van een verkeerde wisselstand op een uit de tegenoverge stelde richting komende sneltrein. Beide locomotieven en verschillende wagons wer den geheel versplinterd. Het aantal slachtoffers kon niet worden vastgesteld doch er zou reeds vaststaan dat verscheidene pas sagiers zijn gedood. UIT AMSTERDAM. Naar wij vernemen zijn in verband met de weers gesteldheid alle wedstrijden van den Ned. Kon. Voetbalbond, die voor morgen waren vastgesteld, afgelast. UIT DEN HAAG. HET WETSONTWERP „BUDGETAIRE DIENST" Naar wij vernemen heeft de regeering in December jl. besloten, dat het aanhangig maken van een wets voorstel om gedurende enkele jaren den sedert 1924 afgesloten budgetaire dienst wederom te openen. De voorbereidingen van het ontwerp zijn thans zoo ver gevorderd, dat de indiening bij de Tweede Kamer dezer dagen kan worden verwacht. Het gevolg van de ontworpen regeling zal zijn; dat de uitgaven, welke als crisisuitgaven worden aangewezen, ten laste komen van het leeningsfonds 1914, terwijl in verband hiermede een tijdelijke aan vulling der middelen van het leeningsfonds wordt voorgesteld. NOORDSCHARWOUDE. Zaterdag 31 Januari Maandag 2 Februari Dinsdag 3 Februari Woensdag 4 Februari Donderdag 5 Februari Vrijdag 6 Februari Totaal WARMENHUIZEN. Zaterdag 24 Januari Maandag 26 Januari Dinsdag 27 Januari Woensdag 28 Januari Donderdag 29 Januari Vrijdag 30 Januari Zaterdag 31 Januari Maandag 2 Februari Dinsdag 3 Februari Woensdag 4 Februari Donderdag 5 Februari Vrijdag 6 Februari Totaal BROEK OP LANGENDIJK. 24 Januari Maandag 26 Januari Dinsdag 27 Januari Woensdag 28 Januari Donderdag 29 Januari Vrijdag 30 Januari Zaterdag 31 Januari Maandag 2 Februari Dinsdag 3 Februari Dinsdag 4 Februari Donderdag 5 Februari Vrijdag 6 Februari Totaal 31 wagons 7 wagons 33 wagons 19 wagons 19 wagons 21 wagons 130 wagons 10 wagons 1 wagons 12 wagons 6 wagons 4 wagons 10 wagons 0 wagons 3 wagons 12 wagons 10 wagons 25 wagons 15 wagons 14 wagons 22 wagons 14 wagons 15 wagons 15 wagons 6 wagons 21 wagons 12 wagons 25 wagons 20 wagons 204 wagons Marktberichten ZONDAG 8 FEBRUARI. OUDKARSPEL. Voorm. 10 uur ds. Jellema van Sint Pancras. Onderwerp: „Wat dunkt u van den Christus? NOORDSCHARWOUDE. Kath Kerk. Geen opgave ontvangen. Ned. Herv. Kerk Voorm. 9.30 uur ds. O. J. Staal. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 voorber. H. Avondmaal, en nam. 4 uur ds. A. Dragt. ZUIDSCHARWOUDE. Ned. Herv. Gem. Nam. 2.30 uur gewstelijke bijeenkomst. V.C.J.B. Lezing door ds. O. J. Staal BROEK OP LANGENDIJK. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 2.30 uur d.s A. E. van Baaien. Doopsgez. Kerk Voorm. 9.45 uur ds A de Jong Chr. Geref. Kerk. Voorb. 9.30 en nam. 3 uur ds. J. Drenth. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 230 uur dr, Bakker van Indië. HEERHUGOWAARD. Geref. Kerk. Voorm 9.30 leesdienst. Nam. 7 uur ds. Bakker van Sint Pancras. SINT PANCRAS. Ned. Herv. Kerk. Voormb. 9.30 leesdienst. nam. 6.30 uur ds. Jellema. OP LANGENDIJK. 6 Februari 34000 kilogram roode kool f 1.80-5.70 95000 kilogram gele kool f 2.10-3.30. 47000 kilogram deenschce witte kool f 2.20-3.60. 15500 kilogram uien grove f2.30- 2.90. uien f 1.60-2.10. drielingen f 1.40-160. 4200 kilo gram peen f 2.-2.30. idem kleine f 120-130.. 7 Februari. 85000 kilogram roode kool f 2.20-6.10. 96000 kilogram gele kool f 1.70-3.60. 60000 kilogram deensche witte kool f 1.60-3.50. 28600 kilogram uien grove f2.60- 2.80. drielingen f 1.50-1.60. uien f 1.60-210. 400 kilo gram bieten f 2.30-2.60. 5500 kilogram peen f230- 2,50. idem kleine fl,20; NOORDSCHARWOUDE. 6 Februari. 2300 kilogram uien. f 1,40-2.10. drielingen f 0,90- 1.50. grove f 2,-2.60. 1800 kilogram peen f 1,90-2.20. 97000 kilogram roode kool f 3.90-5.90. 47600 kilogram gele kool f 2.80-3.90. 50600 kilogram deensche witte kool f 3.10-3.60. 7 Februari. 23600 kilogram uien f 1.50-2.40. drielingen fl.20- 1.60. nep f 1.70. grove f 2.10-2.30. 5000 kilogram peen f 1,60-2,30. 195200 kilogram roode kool f 3.90-6.40. 79600 kilogram gele kool f 2.40-3.90. 98000 kilogram deensche witte kool f 1.70-3.70. 30 kilogram spruit- kool f 17. WARMENHUIZEN. 5 Februari. Roode kool le kwaliteit f 4.10-6. idem 2e kwaliteit f 3.40-4.70. Gele kool le kwaliteit f 2.80-3.60. idem 2e kwaliteit f 1.80-2.70. Witte kool le kwaliteit f 2.80 -3.70 idem 2e kwaliteit f 2-3.10. Drielingen f 1.10. Uien f 2-2.30. Grove uien fl.80. Peen f 1.90. Aanvoer - 65000 kilogram roode kool 5075 kilogram gele kool 23975 kilogram witte kool 3125 kilogram uien, 500 kilogram peen 6 Februari. Roode kool le kwaliteit f 3.80-5.60 idem 2e kwaliteit f 2.40-4.80. Gele kool le kwaliteit f 2.40-3.10 idem 2e kwaliteit f 1.40-2.60. Witte kool le kwaliteit f2.80 -3.50 idem 2e kwaliteit f 2.40-3.10. Drielingen fl.40 -1.60. Uien f 1.60-2.20. Grove uien f 1.90-220. Aan voer 25025 kilogram roode kool 5800 kilogram gele kool, 8650 kilogeram witte kool 7800 kilogram uien ALKMAAR. 6 Februari. Andijvie f 1.60-4.90 per 100 stuks. Bloemendaler kool f 1.20-6.20 per 100 stuks. Boerenkool f 2.70-11.80 per 100 stuks. Bieten f 5.40 per 100 kilogram. Gele kool f 1-3.70 per 100 stuks. Kropsla f 3.60-4.80 per 100 stuks. Knolselderie f 1.20-5.80 per 100 stuks Prei f3.80 -12.10 per 100 bos. Rabarber f 16-22 per 100 bos. Roode kool f 3.70-7.40 per 100 stuks. Selderie f7.10- 14.10 per 100 bos. Spruiten f 6-15 per 100 kilogram. Uien f 1.10-2.20 per 100 kilogram. Wortelen f 2.40-2.60 per 100 kilogram. Witlof le kwaliteit f 11-14 idem 2e kwaliteit f 8-11 per 100 pond.

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 2